Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) torma99 válasza PAtr0n (#16998) üzenetére


torma99
aktív tag

Akkor szép sorban:
2005-ben a kedvesem notijába vettünk egy 512-es 667-es (de lehet hogy 400-as - ne kövezzetek meg érte) modult. A gép ment kb 2 hétig tökéletesen, majd elkezdett fagyogatni,de úgy, hogy megállt a windows, volt hogy már a boot közben és nem volt hajlandó tovább menni. Egy csomó diag programot kipróbáltam, mi lehet a hiba, de nem jöttem rá. Volt win újratelepítés minden. A végén benéztem a noti borítása alá, hátha valami túlmelegedett, vagy valamilyen kábel szétcsúszott stb. Kivettem a memóriákat, csak az egyiket hagytam benne a kettőből (a másik egy sanya modul volt - legalábbis ez van a chipekre írva). Ha a kingston volt benne minden egyes alaklommal az xp logónál kifagyott, a másikkal ment. Áttettem az én gépembe a gyanús modult, ugyanez a hibajelenség. Ami viszont érdekes, hogy a memtest nem mutatott ki semmilyen hibát, a lehosszabb 42 órás teszt alatt sem. Mivel úgy véltem, hogy két teljesen különböző noti (asus-clevo, amd-intel) alaplapja, hogy egyszerre hibásodjon meg, az esély nagyon kicsit ezért a ludas maradt a mem. Annak tekintetében, hogy a noti egy egyszerű kingmax memmel azóta tökéletesen megy sztem elég bizonyíték.
A következő esetem egy 333-as rammal volt, mely játékoknál csinált kékhalált (eredeti silent hunter 3, opflashpoint és ghost recon) A boltban ahol vettem az akkori gépet, többek voltak mint korrektek, volt alaplapcsere is , de nem oldotta meg a problémát, próba ramcsere után jó volt minden(Akkoriban még nem ismertem a memtestet). Itt hozzátenném hogy a kicserélt modul egy másik gépben csak irodai szintű használatnál nem hozta a hibákat, de az akkori gépen sem fagyott többé játékoknál. [Most jut eszembe, hogy az a modul még megvan, ha majd egyszer lesz hozzá kedvem megnézem a memtesttel vagy valami mással]
Szóval nekem ezek a tapasztalataim voltak.

Egyébként meg köszi, h a kérdésemre nem válaszoltatotk(bár lehet h magamnak már megválaszoltam :) ), viszont egy szón lovagoltok... [Egyébként sok embernek a Mercedessel voltak negatív tapasztalatai, ettől az még egy presztízs márka, mert hibátlan autó, mint ahogy memória sincs 1 millióból min. 1-nek lennie kell , mely átcsúszik a teszteken, tehát kéretik nem bántani a saját tapasztalataimból történő vélemény megformálása miatt]

(#17002) Gerisz válasza torma99 (#17001) üzenetére


Gerisz
addikt

Én csak kötözködni tudok :)
A Dominatornál nem akármilyen hűtő fog elférni mert ugye magas. Én ugyan így jártam a reaperekkel, meg kellett fordítanom a hűtőt, most hátulról szív előre.
A Geil egyáltalán nem ismerem soha nem volt még, de régen sokan azt mondták csak most meg nem igazán mert azt mondják a bemutatkozás után csökkent a színvonal.
' szavazat a Corsair-re

(#17003) torma99 válasza Gerisz (#17002) üzenetére


torma99
aktív tag

Erre én is gondoltam, egy noctua nh-c12p lenne a kiválasztott, úgy nézem nem nyúlik a memóriák fölé legalábbis ahogy a linkelt oldal mutatja, szóval a corsair bordák lazán elférnek. (Utolsó képen látszik, remélem jó a link) [link]

(#17004) Gerisz válasza torma99 (#17003) üzenetére


Gerisz
addikt

Legalább ezt tudod fordítani úgy hogy elférjen. De azon a képen pont nem fér de ezek szerint igen.

(#17005) boogie84 válasza Pubszon (#16993) üzenetére


boogie84
veterán

ebből kiindulva azt hiszem tényleg maradok a 2GBnál. az SP3as XP sem kezeli a 4GBot, remélem a játékoknak is elég lesz..

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#17006) Gyuri27 válasza boogie84 (#17005) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] a service pakk verzió száma semmit nem játszik. :O

Amd - Radeon - Ryzen

(#17007) PAtr0n válasza torma99 (#17001) üzenetére


PAtr0n
addikt

Elnézést ha bántásnak tűnt amit írtam, nem annak szántam, csak nehéz elhinni, hogy pont Kingstonokkal történik ilyen. Amúgy meg minden jó márkának is meglehetnek a bajai, és hát ilyen az ember, ha rosszat tapasztal, többet olyat nem szívesen vesz! Én biztos maradok mellette, az elöregedő gépemben is 400-as Kingstonok vannak, a következő konfigban hyperX-ek lesznek. De szerintem a Corsair-ok az egyik legjobbak, bár a Geil se egy rossz valami. Csak picit drágák.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#17008) joci5


joci5
csendes tag

Hello!
Az lenne a kérdésem hogy a windows xp hány gb-t ramot ismer fel?
A 4gb-ot elviszi?
Elöre is kösz a válasz!

(#17009) yolan válasza joci5 (#17008) üzenetére


yolan
őstag

3 hsz-t kellett volna vissza olvasnod..

[ Szerkesztve ]

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#17010) joci5 válasza yolan (#17009) üzenetére


joci5
csendes tag

sry nem figyeltem.:(

(#17011) Kami11


Kami11
őstag

Sziasztok!
P5B-E lapom van, a meglévő 2GB ram mellé, most raktam be még plusz 2GB-ot.
A BIOS viszont azt írja hogy 3GB van benn. WinXP alatt a cpu-z látja mind a négyet.
Melyiknek higgyek? Lehet az, hogy a BIOS nem látja az összeset?
PLS help, mert holnap ki kellene fizetnem a plussz 2 GB-ot!
Előre is THX!

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#17012) Thusor válasza Kami11 (#17011) üzenetére


Thusor
őstag

Próbálj meg egy bios frissítést...hátha segít, elméletileg látnia kellene a biosnak, max. a 32bites rendszer miatt a Windows-on belül csak 3GB-ot fog látni, de ettől függetlenül a biosnak fel kellne tudnia ismernie.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#17013) kavicssli


kavicssli
addikt

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem!
Adatlapomon a konfigom!
Jelenleg ilyen memória van a gépembe 2*1Gb CORSAIR TwinX 2048Mb DDR2 800Mhz KIT CL5

Viszont már most "érződik a lassulás" a Vista+Crysis kombó használata során! :D Szerintem kevés ez a 2Gb! Ja és a GTA4 ről ne is beszéljünk!

NA szóval! Érdemesebb lenne még egy KITet venni és akkor lesz 4*1Gb vagy adjam el és vegyek 2*2Gb memóriát? :U GEIL Value 4096Mb DDR2 800Mhz KIT

Szóval 4*1Gb vs. 2*2Gb!

Előre is köszönöm a segítséget! :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#17014) Kami11 válasza Thusor (#17012) üzenetére


Kami11
őstag

MEMORY REMAP BIOSBAN ENABLE es így látja a bios a 4GB-ot!

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#17015) Pubszon válasza kavicssli (#17013) üzenetére


Pubszon
veterán

Ha nem vagy nagy tuningos, jobban jársz ha eladod a tied, és megveszed ezt a Geilt. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#17016) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

A RAM guru uraktól szeretnék tanácsot kérni, mégpedig vásárlási ügyben. Tervezek egy gépet, giga P35-DS3-al, C2D E7200, és hogy ebbe vennék 4 Gb RAM-ot, mégpedig DDR2/1066-osat. Kis tuninggal lenne. (kisbetűvel: annyi féle van hogy nem tudok dönteni... :F )

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17017) jox válasza Mr.Csizmás (#17016) üzenetére


jox
csendes tag

Sziasztok!

Egy tanácsot kérnék, eldurrant az alaplapom és most szereztem helyette egy másikat
Abit AA8 3rd-Eye 925X chipset van benne és elvileg DDR2 400 vagy 533-as ramokat támogat.
Ha olyan ramot veszek hozzá ami 800-as vagy 1066-os azt müködésre tudom bírni benne? Mert jövő hónapban úgyis vettem volna gépet és akkor már legalább a ramok meg lennének.

(#17018) Gyuri27 válasza jox (#17017) üzenetére


Gyuri27
félisten

Elvileg a 800-1066-s ramok mennek 533-n. Kérj kölcsön ilyen ramot és próbáld ki. Ha a biosig eljutsz ott már tiéd a világ. :DDD

Mr.Csizmás: ár? [link].

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#17019) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

kingmax 1066 1-2gbs 1-2oldalas ramokkal tuning szempontjábol vkinek van tapasztalata? Melyik a legjobb egy DS4 es alaplapba?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#17020) Mr.Csizmás válasza Gyuri27 (#17018) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Ez a Mushkin jó lenne. Tapasztalat vele?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17021) Gyuri27 válasza Mr.Csizmás (#17020) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nekem sajna nincs. De másnak jók (ösember is dicséri) :DDD
Keress tesztet szvsz nem lesz nehéz találni. De ha nem is tuningbajnok ennyiért nem kapsz 2x2-s kittet.

Amd - Radeon - Ryzen

(#17022) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Sziasztok!

Már korábban kérdeztem ezekkel (A-data vitesta EE 800+, micron d9) a ramokkal kapcs. de azt még nem hogy 2.2v adható e nekik (hűtés és miegyéb nélkül) ?...ugyanis az ajánlott 2.1v után ez a köv. lépcsőfok.

nos? :))

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#17023) Gyuri27 válasza --Disztroj-- (#17022) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mennyit nem mennek 2.1-l?

Amd - Radeon - Ryzen

(#17024) zed1983


zed1983
őstag

Sziasztok!

P5Q Pro alaplap és egy E7200 Procim van most akarok ramot venni, csak nem tudom, hogy melyikkel járok jobban : 2*1 GB Geil Balck Dragon 1066 MHz vagy a Geil Black Dragon 2*2GB 677 Mhz-es?

Köszi a válaszokat!

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#17025) Tomate válasza zed1983 (#17024) üzenetére


Tomate
veterán

Mennyiség vagy gyorsaság kell? Ha 32bit-es windowsod van és nem tervezel váltani akkor a 2 giga. Ha 64-esed akkor mehet bele a 4gb, de én nem vennék 667-eset.

(#17026) zed1983


zed1983
őstag

köszi a választ!

800 MHz esből esetleg 4 GB?

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#17027) Gyuri27 válasza Tomate (#17025) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az ára alapján Geilt se vennék. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#17028) --Disztroj-- válasza Gyuri27 (#17023) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

hi!

az alap cl4 800, sem a cl5 1000 nem megy :( , pedig a 2.0v meg sima cl5 5-5-5-15 900

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#17029) Dzsiforsz


Dzsiforsz
tag

Hello!

Ma vettem 1Gb DDR2-800Mhz es kingmax memóriát, vavn már kettő ilyenem , de gondoltam veszek még egyet hogy legyen 3giga ramom. 32 bites Vista ultimatet használok de van egy kis problémám. Mikor megnyitom a feladatkezelőt, maximális fizikai memóriára azt írja hogy 2045 na most ez miért van? A sajátgép tulajdonságok, és a CPU-Z szerint is 3giga ramom van csak a feladatkezelő nem látja, és úgy tűnik nem is használja a vista. Ezen lehet segíteni valahogy? Vagy rossza a memória és azért nem megy? Alaplapom Gigabyte p31-ds3l, és E2140-es procim van. Itt van a CPU-Z screenshot a három memóriárol:
http://kepfeltoltes.hu/view/081104/379048899Untitled_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Köszi a segítséget!

(#17030) Gyuri27 válasza --Disztroj-- (#17028) üzenetére


Gyuri27
félisten

Adthatsz nekik 2.2-t. Viszont ezek nem csak micron chippel készültek! Adj neki 2.1-t és cl5-ben told amig megy. Az a biztos. Az e4400-nek meg nem kell a cl4 úgyse. [link]

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#17031) --Disztroj-- válasza Gyuri27 (#17030) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

na de pont ezaz, hogy cl5ben az 1000 se megy :U

más beállításban meg 1000fölött vannak, de azok már tényleg csak feszemeléssel mennének :(

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#17032) B4l!nt


B4l!nt
aktív tag

Hello!

Adott egy Corsair Dominator 2*2-es kit.
Mennyit mennek ezek 2.1v-n?
Mekkora a max adható fesz ezeknek 24/7-re? (aktív hűtés)
1100Mhz-t szeretnék majd elérni vele ha meglesz az új konfig (p45-ös lap) :))

[ Szerkesztve ]

(#17033) --Disztroj-- válasza --Disztroj-- (#17031) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

hmm...most nézegettem mert nem hiszem el hogy ennyire ne mennének, és kiderült, ha tesztelés közben (orthos prime) megnyitom a cpuz-t, akkor egy idő múlva kifagy a rendszer...létezik hogy az a kis szar kavar be? :F

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#17034) yolan válasza B4l!nt (#17032) üzenetére


yolan
őstag

Hali.

2*1-es kit 2.1v-on szerencsével (meg a 2 fázisú ds4-es ram tápellátással) az 1100mhz fogható.
Bios beállításnál kicsivel kevesebbel számolj, tehát ha biosban 2.1v-ot állítasz majd be, az 2.1v alatt lesz, per pillanat nem tudom megmondani mennyivel de kevesebb lesz.
A 2*2-es kit valószínűleg több feszt igényel, de aktív hűtéssel 2.25-2.3v-on szerintem nyugodt szívvel járathatóak.

Szerk.: p45-ds3-ban 2*1es kit 2.2v-on ment 1100mhz-t, 2.26v-on 1150mhz-t, 2.36v-on 1190mhz-t.

[ Szerkesztve ]

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#17035) stifi


stifi
senior tag

sziasztok!

csak egy rövid kérdésem lenne. adott 2 féle 2 gigás memóriamodul:
KHX8500D2/2G 2GB 1066MHz DDR2 Non-ECC CL5 (5-5-5-15) DIMM
KHX8500AD2/2G 2GB 1066MHz DDR2 Non-ECC CL7 (7-7-7-20) DIMM

a cl7-es feleannyiba (!) kerül, mint a cl5.. na de feleannyira jó is? igaz, már megvettem és használom, de vennék mellé még 2 gigát, ugyanilyet.. nagyon mellényúltam?
a gyakorlatban mennyivel jobb egy 5-5-5-15 időzítés a 7-7-7-20 asnál? az alaplapm eleve 6-6-6-18ra állította be, ha jól emlékszem, az már majdnem a cl5 szintje, de hajt a kiváncsiság...
szinte csak játszom a gépen, első körben ez a megközelítés érdekelne, de nyitott vagyok bármilyen kifejtésre :)

köszi!

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#17036) Qru válasza stifi (#17035) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Játékoknál inkább a sávszélesség/sebbeség a lényeges nem az időzítés.

#nincsbennetarcsi

(#17037) Gyuri27 válasza stifi (#17035) üzenetére


Gyuri27
félisten

Lássuk be egy 1066-s ramtól csúnya a cl6. A cl7-re nem találok jelzőt. Nem tudom mennyi volt, de :O [link] csak, hogy mást ne mondjak.
Az, hogy a 6-6-6-18 majdnem az 5-5-5-15 szintje lenne erösen kétlem.
Az idözitéseket nem próbáltad szükiteni? Miben használod? Minek ebből a csodából még egy?

Qru: azért ne vegyünk már normális ram árba cl7-s ramot. :(

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#17038) Petiapó


Petiapó
tag

Jó napot!
Nem tudom volt-e értelme, de azért lefuttattam egy pár beállításon a memtest86ot...
Ugye minden passnak van egy futási ideje, ami a beállításoktól függően változhat. Ezeket az időket írtam le, és érdekes eredmény született:
(egy GEIL Ultra 2*1GB volt a tesztalany)
(a MHz szám az aktuális osztás utáni értéket jelöli)
Feszültségek minden esetben állandó emelt értéken voltak, még alulhajtásnál is, nehogy ez legyen a változó eredmény forrása.

1. 800MHz 333FSB (2.4es osztó) 4-4-4-12 => 17:52
2. 800MHz 333FSB (2.4es osztó) 5-5-5-18 => 18:03

eddig semmi új. az időzítés miatt megnőtt az idő
De ezután olyan érték jön amit nem értek:

3. 888MHz 370FSB (2.4es osztó) 5-5-5-18 => 19:04
4. 740MHz 370FSB (2.0ás osztó) 5-5-5-18 => 20:24

Egymáshoz viszonyítva semmi érdekes, hisz alacsonyabb freki, több idő.
De ha azt nézzük, hogy az FSB növelésével, és még a freki növelésével is, jobb időt kellett volna kapjak, ehhez képest 5.5% több idő kellett neki, hát nem értem
Ezzel még nincs vége, jött az 5ik teszt:

5. 800MHz 400FSB (2.0ás osztó) 5-5-5-18 => 23:49

Nos ez számomra elég meglepő. (ezt követően lefuttattam mégegyszer a 2. beállítást: 18:05 tehát nem változott semmi)
Elvileg, ha a memória frekvencia, és az időzítés is azonos, akkor az FSB növelésével gyorsuló időt kéne kapnunk. Ehhez képest minél magasabb volt az FSB annál gyatrább lett.
Ezt leginkább az utolsó kettő (4. és 5.) összevetésénél lehet látni:
mindkettő 2.0ás osztóval és azonos időzítéssel. Ha emeljük az FSB-t, emelkedik a freki is. Ez ugye gyorsulást kéne, hogy eredményezzen. Ehhez képest az FSB 8.1%os növelése, a ram freki szintén 8.1%os növekedését eredményezte, amihez viszont a teszt lefutásához szükséges időt 16.1%al megnövelte, tehát ennyivel csökkent a teljesítmény.
Ha az 5-et vetjük össze a 2-al, amikor is a frekvenciaszám ugyanannyi (csak a szorzóban tér el egymástól), az FSB 20.1%os növelése, 32.2%os többlet időt eredményezett. Itt már igazán jelentős a romlás...
Többször is lefuttattam ezeket, és 1-2sec eltéréssel mindig ezek jöttek ki.
Ha csak az időzítéseket változtatom normálisan reagál: magasabb időkkel, magasabb idő jön ki, kis időkkel, gyorsabban lefut.

Vki tud rá értelmes magyarázatot mitől lehet ez?

...az ember akkor a legveszélyesebb, ha kétség nélkül elhiszi, hogy igaza van...

(#17039) stifi válasza Gyuri27 (#17037) üzenetére


stifi
senior tag

7000.- volt (nettó nagyker ár)
a cl5ös legolcsóbban is 14000.-

gigabyte ep45-ds3p, e8400, a videókarit nem írom inkább be, azt nem volt pénzem még lecserélni :)

igazából azért vettem ezt meg, mert valami memória mindenképp kellett, ezért a pénzért a 2 gigás kingston hyperx pedig ajándék volt, de 2x2 gigát szeretnék és mielőtt felbővítem, jobban körbejárom a témát, mostmár lehet lesz pénzem jobbra, akkor ezt meg eladom...

de +2 fps miatt nem akarok 2x annyit fizetni :)
annyira viszont nem vagyok otthon a témában, gondoltam körbejárom, majd otthon megpróbálom ráerőltetni a cl5ös időzítést, ezek szerint akkor ennél nem is kellene jobb?

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#17040) Dzsiforsz


Dzsiforsz
tag

Hello!
Nekem tudna valaki segíteni, hogy aVista 32bit miért csak 2gb fizikai memóriát mutat a feladatkezelőbe, mikor nekem 3x1Gb DDR2 van?? A sajátgép tulajdonságok szerint is 3gb, CPU-Z is kiirja rendesen. Köszi!

(#17041) Petiapó válasza Dzsiforsz (#17040) üzenetére


Petiapó
tag

Sajna csak a 64bit-es tudja kezelni a 4GBot

...az ember akkor a legveszélyesebb, ha kétség nélkül elhiszi, hogy igaza van...

(#17042) stifi válasza Dzsiforsz (#17040) üzenetére


stifi
senior tag

sp1-es vistának látnia is kellene a 4 gigát (de továbbra is csak 3,2 gigát fog tudni használni), szóval a 3 gigával mindenképp meg kéne bírkóznia, érdekes

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#17043) Gyuri27 válasza stifi (#17039) üzenetére


Gyuri27
félisten

Gondolom a nagykerben 8-kért találtak volna mást is. Különben meg ha nem jó oprendszert használsz nem fogja látni mind a 4 gigát. Én valahogy szükiteném azokat az idözitéseket.

Amd - Radeon - Ryzen

(#17044) stifi válasza Gyuri27 (#17043) üzenetére


stifi
senior tag

cl5-ösből kitben volt 2x1 giga olyan 7-8 ezerért.. 2 gigás modul ennyiért nincs máshol (más márkában sem), de ennyivel rosszabb lenne, ahogy mondjátok?

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#17045) Petiapó válasza Petiapó (#17038) üzenetére


Petiapó
tag

végeztem egy második tesztet is (ezt már ugyan kevesebb részletességgel)
Winrar benchmark 3 egyszerre futattva, és összeadva:
10*320 800MHz 4-4-4-12, kb. 995-1000KB/s
8*400 800MHz 4-4-4-12, kb. 1025-1030KB/s

Ez már a jó irányba mozdul el. Azt nem tudom megfelelő-e ez az ugrás, vagy többet kéne neki. De legalább úgy csinál ahogy kell :D
Akkor nem értem miért kell több idő a memtestnek, hogy egy gyorsabb beállításon lefusson... érdekes.

...az ember akkor a legveszélyesebb, ha kétség nélkül elhiszi, hogy igaza van...

(#17046) Kroni1


Kroni1
veterán

Létezik olyan DDR2-es RAM ami 1,8V-on tud 1000MHz-et?
Vagy az 1000MHz-hez minden RAM-nak több kraft kell?
Vagy van ilyen de ez csak szerencse kérdése?

(EP45-DS3 lapom van és akármelyik BIOS-al akármilyen feszt adok, csak 1,79V-ot kap a RAM, ezért a Kingmax 1066-osomat nem tudom hajtani benne csak 900-on, a felett nem stabil laza időzitésekkel sem :( a lapot viszont ne akarom cserélni mert különben jól birja a tuningot)

(#17047) Petiapó válasza Kroni1 (#17046) üzenetére


Petiapó
tag

Ez fura!
Nekem a sima GA P35-DS3-as lapban az F10es, és az F13 BIOS is tudja a +0.1-0.7es feszt.
Azt vettem észre, hogy ha visszaállítom autora a feszszabályzást, de a beállított érték, mondjuk +0.3, akkor megtartja 2.1V-on, hiába auto...
De biztos ami biztos, mindig manualon van.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak: nem vagyok atomprofi, csak "hobbigépész", de azt hiszem a gyártástechnológia miatt nem létezik ilyen. Általában 800MHzet kell tudniuk 1.8Von üzemelve, 1066hoz, pedig a 2.0V az irányadó.
Egyébként a termékleírásokban leírásokban is ez szerepel. (már hogy 1066 ram esetén az alapfesz 2.0V)

Azért ha jár erre profi is, kérem válaszoljon, ha esetleg nem jól írtam.

[ Szerkesztve ]

...az ember akkor a legveszélyesebb, ha kétség nélkül elhiszi, hogy igaza van...

(#17048) Gyuri27 válasza Kroni1 (#17046) üzenetére


Gyuri27
félisten

Biosban nyomj ctrl+F1 és voala. Meg mondjuk ne hagy autón.
Cpuzvel nézted?

Amd - Radeon - Ryzen

(#17049) Kroni1 válasza Gyuri27 (#17048) üzenetére


Kroni1
veterán

Már volt a gond, Gorneck segitségével Megoldódott... :R

(#17050) Gorneck válasza Gyuri27 (#17048) üzenetére


Gorneck
titán

CTRL+F1 P45be nincs benne...MIT menüben benne van minden...ha jól emléxem már P35ből is kiszedték...
Elem ki be oldotta meg a problémát...tipikus bug...általában user hiba okozza...

Gorneck#1239

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.