Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) scream válasza #65675776 (#29000) üzenetére


scream
veterán

Ojjaj, köszi, már olvasni sem tudok ... :( :R

(#29002) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok. Nekem az lenne a kérdésem, hogy az alaplapom befogad-e CL6-os ramokat.

Msi K9N NeoV2

Ez lenne az állítólagos CL6-os ram. Remélem tudtok segíteni.

Üdv. Tibi

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#29003) scream válasza Tubica (#29002) üzenetére


scream
veterán

Időzítés nem számít (mmint kompatibilitásban), csak arra figyelj,hogy DDR2-es RAMokat vegyél,mivel a lapod csak azt támogatja.

(#29004) F e Z o válasza scream (#28999) üzenetére


F e Z o
veterán

Természetesen lehet ezeketis alulfeszelni, de a gyártó ezeken az értékeken biztositja a 100%-oshibátlan működést az adott órajelen, adott időzités mellett. pl. nekem is G.Skill PI 2.0-2.1 V-os 1066-os ramomjaim vannak, de 1,85V-n is elszaladgál prime stabilan 900 MHz 4.4.4.10-en, vagy 1066 MHz 5.5.5.15-n.

H2O über alles!

(#29006) BenJoe80 válasza Jorus (#28996) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Persze, hülyeséget írtam... ez nem is téma, szégyellem is magam rendesen. Kapkodtam aztán ezért született az ami. :B

Tehát még egyszer: vettem ugye a lejjebb említett 4GB memóriát (Kingston HyperX 4096MB DDR3 1600MHz CL9 Kit KHX1600C9D3) viszont a programok (Speccy, Everest, Windows XP) 3.2GB memóriát mutatnak (3326MB-ot). Továbbá nem 1600MHz-en futnak, hanem 669MHz.

Igen, Windows XP 32-bit SP3 az operációs rendszerem.

Feltelepítettem az általad említett CPU-Z-t és a következő dolgokat adta ki. Mainboard, Memory, SPD. Továbbá a Speccy és az Everest által mutatott értékek.

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#29007) F e Z o válasza BenJoe80 (#29006) üzenetére


F e Z o
veterán

A memóriáid 1333Mhz-en mennek. (nézd meg everest memória olvasás teszt) Véleményem szerint egy 64 bites oprendszer nem ártana (winxp : sajna csak angol nyelvű van, ezért inkább win7-et javasolnék), s akkor látja, mind a 4096Mb-t. Ha nem húzod a géped, a memória időzitéseken is vissza tudsz venni.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#29008) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok!

i5 750-es procihoz tudtok memóriát ajánlani? 1333Mhz vagy 1600Mhz is jó! Gigabyte alaplaphoz.

(#29009) csokad


csokad
senior tag

hali. megjött a mushkin ram az új gépemhez de lenne pár kérdésem egy picit fura olyan mintha a ramok egyik felén fólia lenne. vagy valami olyasmi de nem tudom mi az és hogy tudnám leszedni vagy le kell e egyáltalán szedni? meg valamiért a honlapon sem találom a terméket ramon lévő matricán pedig rajt vannak a dolgok hogy pc3-12800 meg 1.65V 7-10-10-24 meg hogy 996783 a kódja de a honlapon se hogysem találom. és az utolsó kérdésem hogy azt a matricát amin ezek az adatok vannak hogy tudom leszedni? bocsi a hibákért de telóról írok.

(#29010) csokad válasza torma1981 (#29008) üzenetére


csokad
senior tag

rossz topic. [link]

(#29011) BenJoe80 válasza F e Z o (#29007) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Bocsi sephi, de te ezt hol látod? Én végignéztem mindent újra és csak azt látom, hogy 669MHz-en mennek.

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#29012) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

Kingmax memória modulok esetében:
Kezdődik a típus száma pl. FLGE85F-XXXXX
Az utána következő 5 karakter mutathatja pl.:
- B8KL9 Kingmax chip :F , cl9 időzítés
- B8EE9 Elpida chip, cl9 időzítés

Az 1600MHz-esek ilyen kóddal rendelkeznek FLGE85F-B8MF7 (Micron chipes és cl7-es ?).

Ez akkor milyen lehet: FLGE85F-B8MH9? Az első része a kódnak ugyanaz, de végén lévő H9 mit rövidíthet? Talán cl9-es, min a 9 a végén. Akkor a H micsoda?

(#29013) F e Z o válasza BenJoe80 (#29011) üzenetére


F e Z o
veterán

DRAM Frequency : 669, tehát effektive 1338 MHz.
(Double Data Rate, ami annyit jelent, hogy dupla adatmennyiség, legalábbis az SDR-DRAM-hoz képest. A DDR memóriák ezt úgy érik el, hogy az órajel mindkét (fel-le) ága hordoz információt, így az SDR-hez képest azonnal dupla akkora a sávszélesség, ezért is duplázódik az effektív órajel.)

#29008 torma1981 : egy jobb minőségű 1600-as illik hozzá, főleg ha a későbbiekben húzni is akarod a procit.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#29014) csokad válasza F e Z o (#29013) üzenetére


csokad
senior tag

tudnál nekem is segíteni? :U

(#29015) csokad válasza csokad (#29009) üzenetére


csokad
senior tag

na megvan a fólia az fólia sikerült leszednem de a matricát nem tudom mivel szedjem le. nem akarom megkarcolni a hűtőborda felületét. a többi kérdésre a válasz még mindig ismeretlen :(

(#29016) Qru válasza csokad (#29015) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A bordán lévő a matricára gondolsz? Azt ne szedd, mert bukhatod a garit! Nem lesz attól semmi baja a ramnak.

#nincsbennetarcsi

(#29017) csokad válasza Qru (#29016) üzenetére


csokad
senior tag

oké :) viszont nem tudod miért nincs fent a gyártó oldalán? ja és ment privi is. a feszültségről meg az időzítéseket állítsam e! meg a mhz.

és 4slot van az alaplapomon két kék meg két fehér és a kékek 1,2 fehérek 3,4 számozással. a kékekbe tegyem ugye? vagy az baj lesz ha egyet e kékbe egyet a fehérbe?

[ Szerkesztve ]

(#29018) F e Z o válasza Qru (#29016) üzenetére


F e Z o
veterán

:K Nálunk pl az egyik kiskerben, arra a matricára irják a vásárlás dátumát, meg az eladó monogrammját.

H2O über alles!

(#29019) Qru válasza csokad (#29017) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ment re pü. Nem tudom, miért nincs fent. :(

1-2-be tedd vagy a 3-4-be, úgy megy majd tutira DC-ben (inkább az 1-2-be az tuti). Automatice 1333-on indul, kézzel kell beállítani a megfelelő sebességet, ramszorzó emeléssel vagy "fsb" húzással (mert ugye abból szorzódik fel a ram sebesség is).

mod:

sephi: Jaja, ezért is írtam, hogy azt nem szabad leszedni. :K Meg anélkül a gyártó is nehezen tudná beazonosítani így gyári garból is vissza dobahatják.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#29020) csokad válasza Qru (#29019) üzenetére


csokad
senior tag

oké. ment rerepü.

(#29021) BenJoe80 válasza F e Z o (#29013) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Okay... és akkor hogyan érem azt el, hogy 1600MHz-en fusson? Mennyivel fog többet bírni a gépem? Azt már megtudtam, hogy nagyon sok értelme nem volt 4GB memóriát venni, ha a 32-bites XP csak 2GB-ot tud kezelni. Nincsen semmi mód rá, hogy ki tudjam használni a rendelkezésemre álló memóriát?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#29022) F e Z o válasza BenJoe80 (#29021) üzenetére


F e Z o
veterán

A 32 bites windows 4 GB memóriát tud kezelni, de ebbe belefoglaltatik a videókari fedélzeti memóriája is. Jorus már kilinkelte pár napja valakinek. Windows XP 32 bit memóriakezelése
64 bites oprendszerrel látod csak az összes memóriát. Egyébként volt értelme 4 gb memóriát venni, egyrészt a windows is jobban érzi magát nagyobb memóriával, pl én kikapcsoltam a virtuális memóriát, s mostanában már a játékok is elég memóriaigényesek.
A sebességre, pedig épp 2 hozzászólással előbb Qru-tól kaptál választ. [link]

H2O über alles!

(#29023) BenJoe80 válasza F e Z o (#29022) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Igen, Jorus által linkelt olvasmányt végig olvastam (különben nekem linkelte ki). Ő kérte az általam linkelt CPU-Z adatokat is.

Az hogy "kikapcsoltad a virtuális memóriát" az mit jelent? Hogyan lehet kikapcsolni, ill. mi annak az előnye, hátránya és veszélye?

Igen, a Kingston Kit-em így van berakva az alaplapomba nekem is: 1-2 slot. Azt is megállapítottuk már, hogy 1333MHz-en futnak (2×669Mhz=1338MHz) de Qru hozzászólásából nem tudtam kibogozni, hogy hol, hogyan, mit és mennyire kell állítani a dolgokat, hogy elérjem a 1600MHz-es sebességet. Tök új vagyok a témában, azért kérdezem ezeket.

Másik kérdésem, hogy milyen veszély forog fenn akkor ha megnövelem a memóriám frekvenciáját (élettartam, melegedés...stb.)?

[ Szerkesztve ]

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#29024) F e Z o válasza BenJoe80 (#29023) üzenetére


F e Z o
veterán

Ha tudnám, milyen alaplapod van, akkor a bios manual-jából esetleg tudok segiteni.
Gyári feszültségen, gyári órajelen semmi gond nem lehet elméletileg. Magasabb feszültségen jobban melegszik a ram, ez ugye nincs jó hatással az életttartamra, könnyen túlmelegedhet, s ezáltal hibásodhat. Órajel növekedés esetén, csak bizonyos órajelig, bizonyos időzitéseken stabil a rendszer, e fellett fagyások, újraindulások lesznek tapasztalhatók.
Virtuális memóriával kapcsolatban : itt tedd fel kérdésed, itt kielégitő választ kapsz.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#29025) BenJoe80 válasza F e Z o (#29024) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Alaplapom: Gigabyte GA-870A-UD3

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#29026) Qru válasza BenJoe80 (#29023) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem swapel a HDD/SSD-re, hanem mindent memóriából intéz. Ami ugye sokkal gyorsabb mint ha a háttértárat tekerné. Win-ben a Vezérlőpult -> Rendszer(tulajdonságok) -> Speciális fül -> teljesítmény -> beállítások -> és ott a listában a legalsó. Nyom(j) egy reboot-ot és kész, virtuális memória kilőve újraindítás után.

mod: Sajnos okozhat instabilitást, némely program megkergül ha nincs virtuális memória, de elég kevés ilyen progi van. Szóval kapcsold ki bátran.

A másik ami gyorsít(hat): 3GB-os kapcsolót aktiváltad XP-ben? Mert a 32bit-es XP egy alkalmazásnak max 2GB-ot ad, na a 3GB-os kapcsolóval ez - értelemszerűen - 3GB-ra nő.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#29027) F e Z o válasza BenJoe80 (#29025) üzenetére


F e Z o
veterán

A bios-ban a MB Intelligent Tweaker menüben a EMmory clock-ot maunal-ra állitod, alatta a memory clock-ban kiválasztod az 1600-at.

H2O über alles!

(#29028) Qru válasza BenJoe80 (#29023) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igazából csak feszemeléssel tudod kinyírni a ramod. Szóval ha nem mész bizonyos feszültség fölé akkor nem lesz gond, mert az adott fesz úgy is behatárolja az elérhető max stabil órajelet/időzítést és a hőtermelést is. Persze a tuning függ a körítéstől is (pl hány fázisos ram tápellátás a lapon, milyen chippek vannak a ramon, mennyire szereti a lapod és az adott bios-t, hány darab modul van a gépben, hány fok van a szobában) szóval a tuning eléggé összetett dolog.
De a lényeg, hogy ha nem emeled meg túlságosan a feszt akkor nem lesz olyan baja ami tuning nélkül ne okozna gondot.

#nincsbennetarcsi

(#29029) kop8


kop8
őstag

Üdv!

Valaki megmondaná hogy mi a külömbség a szerver ddr2-es memória közt és a rendes közt?

Mert ma kaptam egy ilyen memóriát:
[link]

Csak nem indul el vele a gépem, lehet hogy rossz :F

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#29030) Zoll21


Zoll21
tag

syasztok fórumtársak,kellene egy kis segítség:
probléma:eddigi konfigom amd athlon x2 4200+,asus m2n vm dvi,corsair xms2 2x1gb kit,chieftec 400táp,nvidia geforce 9800gt

mostani:ugyanezek csak kapott egy nagyobb procit(amd athlon 5600+) és kapott még 1 gb corsair ramot 1gb xms2------Na itt kezdődik a probléma, mikor bekapcsolom a gépet elég nehezen indul,+ elég későn csipog,vagy egyáltalán nem és nem tölt be a windowst csak újraindulás után),pedig csak a ramot betettem a 3.slotba---ezenkívűl mikor játszom lefagy, és kékhalál a gépen...
mi lehet a BAJ?????????????????
segítsetek

köszi

Keress telefonon vagy email-en bármikor.

(#29031) BenJoe80 válasza Qru (#29026) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Köszi, azt hiszem sikerült a virtuális memóriát kikapcsolni (legjobb teljesítmény). A 3GB-os kapcsolót hogy tudom aktiválni?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#29032) frame>24 válasza frame>24 (#28965) üzenetére


frame>24
addikt

OCZ-re cserélték a Mushkinokat +1600HUF-ért, hát nem nagyon sírtam tele a párnát... :K

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#29033) lsc válasza Zoll21 (#29030) üzenetére


lsc
nagyúr

A ramok beállítását alapra állítottad bioszban /by spd vagy valami hasonló/ ?

Az élet kegyetlen .

(#29034) Qru válasza kop8 (#29029) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szerókba ECC-s ram kell ezekben van egy hibajavító algoritmus, zeket a rmaokat nem támogatják a desktop lapok csak a szeró lapok.

A /3GB kapcsolót a boot.ini-ben lehet bekapcsolni, ám ezzel bánjunk óvatosan, hiszen a WIndowsunk indítóképességét kockáztatjuk, ha valamit rosszul csinálunk."

A boot.ini tartalma:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional - magyar" /fastdetect /3GB

"
Tehát mindössze annyit kell tennünk 32bites XP esetén, hogy a boot.ini [operating systems] sorának végére a /3GB-os kifejezést beírjuk. Ezután a memóriaigényesebb alkalmazások 2 GB helyett maximálisan 3 GB memóriát igényelhetnek"

Azért csodát ne várj csak a nagyon ram éhes alkalmazásoknál lesz látszata.

frame>24: Az mák! Én Corsair Dominatort kaptam a döglött az 1600-as OCZ Platinum helyett.

#nincsbennetarcsi

(#29035) #65675776 válasza Qru (#29034) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem az ECC a probléma, azt simán figyelmen kívül hagyja az átlag desktop memóriavezérlő. A problémát az jelenti, hogy a linkelt képen regiszteres RAM van, ami viszont már tényleg csak olyan memóriavezérlővel működik, ami támogatja is ezeket.

(#29036) csokad válasza #65675776 (#29035) üzenetére


csokad
senior tag

"Ha békét akarsz, készülj a háborúra!" ezt szeretem :)
kedvencem : Si fueris Romae, Romano vivite more! :)

(#29037) Godzso


Godzso
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy milyen tapasztalataitok vannak a Patriot és a Buffalo márkájú memóriákkal. Árban jók, csak nagyon nem ismerem őket. Persze tudom, hogy nem Geil vagy ilyesmi, de olcsóbb mint pl. a Kingmax és most olcsót kell találnom, de az se lenne jó, ha használhatatlan lenne. Szóval ha van bármilyen tapasztalatotok a Patriot és a Buffalo memóriákról, légyszi osszátok meg velem!

Köszi!

Ne felejtsétek el, hogy ez egy planetárium és nem egy bangkoki kupleráj!

(#29038) BenJoe80 válasza Qru (#29034) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Szia Qru!

Történt egy olyan, hogy miután beállítottam a 3GB-os kapcsolót a boot.ini-ben (ill. utána még átállítottam 1300Mhz-ről 1600MHz-re a memóriám órajelét) egy ideig ment aztán egyszer csak megjelent a feleségem és közli, hogy baj van, jöjjek - teljesen kék a monitor. :F

Mindent úgy csináltam ahogy leírtad: Windows rejtett fájlú boot.ini megnyit, [operating systems] után beírtam a /3GB-ot (tehát akor most így néz ki: [operating systems]/3GB), mentés...

Mi lehet a probléma?

Még annyit, hogy az újraindításnál kiírt egy olyat, hogy választhatok a következő operációs rendszerek közül:

- Alapértelmezett Windows
- Alapértelmezett Windows

Hát... én az "Alapértelmezett Windows-t választottam... :F

Vagy esetleg azzal lenne a probléma, hogy átállítottam az órajelet 1600MHz-re???

[ Szerkesztve ]

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#29039) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Megnéztem Speccy-vel és ugyanúgy azt írja ki, hogy a memória órajele 669Mhz... ennyi volt akkor is amikor 1300MHz-en futott. Hogy lehet, hogy most is annyi amikor a BIOS-ban beállítottam, hogy 1600MHz-en fusson???

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#29040) Qru válasza BenJoe80 (#29038) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a baja, hogy nem jó helyre írtad a /3GB-ot. Fuss neki újra annak a hsz-nek. ;) És figyelj oda a szóközökre ha módosítod a boot.ini-t, mert az is fontos! Nem mindegy hol van a space. He ezzel megvagy akkor állítsd be újra a ram órajelet a bios-ban.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#29041) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Okay... a #29039-es hozzászólás érvénytelen. Valószínűleg nem mentettem a beállítást a BIOS-ban és továbbra is 1333MHz-en futott. Most már a Speccy is kiírja, hogy a memória 803MHz-en fut (2×803MHz=1606MHz).

Viszont...:

Van egy két piros betűs megjegyzés a BIOS-ban... ez gondolom nem normális, nem?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#29042) BenJoe80 válasza Qru (#29040) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Úgy írtam ahogy írtad... [operating systems]/3GB... nincs semmi szóköz... vagy kellene lennie így: [operating systems] /3GB? Ez mondjuk nem derül ki a hozzászólásból. :B

Jaaa... vagy úgy...!!! Az egész az egy sor... azt hittem, hogy az alatta lévő az már másik sor...! Tehát akkor a legvégére? De nekem ott az áll:

[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional - magyar" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer

Töröljem a /usepmtimer-t és helyette írjam be, hogy /3GB vagy hagyjam a /usepmtimer-t és utána írjam be, hogy /3GB?

[ Szerkesztve ]

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#29043) Qru válasza BenJoe80 (#29042) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De mit ír ki pirossal a Bios?

Ne, ne törölj ki semmit ,mert attól megfikkan a win, nem tud majd bootolni.
A legvégére, space és /3GB. Mentés és következő indításnál már 3GB lesz a max ram mennyiség amit egy alkalmazásnak enged lefoglalni a Win.

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional - magyar" /fastdetect /3GB

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#29044) BenJoe80 válasza Qru (#29043) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Na kiírtam ami piros... tehát:

MB Intelligent Tweaker (M.I.T.)

- CPU NorthBridge Freq. [Auto] Warning: If cpu northbridge frequency lower than HT link speed, system will correct frequency as default

- PCIE Clock (MHz) [Auto] Warning: PCI-E devices are not guaranteed to operate normally if frequency is higher than 100MHz

- Set Memory Clock [Manual] Warning: Improrer memory clock may cause system fail to boot. and not guaranteed to operate normally

- System Voltage Control [Auto] Warning: Voltages may be raised for optimizing overclock

[ Szerkesztve ]

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#29045) kop8 válasza Qru (#29034) üzenetére


kop8
őstag

Egy másik gépet rakok össze és abba vettem memóriát és ilyet küldtek sajnos....

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#29046) #65675776 válasza kop8 (#29045) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor mondd meg nekik, hogy küldjenek hozzá Opteront, vagy egy megfelelő Xeon-os alaplapot is (attól függően milyen architektúrájú is a proci)...

A figyelmeztetések pedig csak figyelmeztetések. Nem hibát jeleznek.

(#29047) Qru válasza BenJoe80 (#29044) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ahogy daa-raa írta, csak figyelmeztetések, nem kell megijedni.

#nincsbennetarcsi

(#29048) Proci64


Proci64
tag

Üdv mindenkinek! szeretném kérdezni ha van a gépemben 2x1GB 667Mhz DDR2 ram Duálban mennek van rá esély ha még mellérakok 2x512Mb 667Mhz DDR2 ramot hogy az így kapott 3GB is Duálban menjen?

„ Akkor tanulsz meg igazán káromkodni, amikor autót vezetni tanulsz. ”

(#29049) Qru válasza Proci64 (#29048) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen.

#nincsbennetarcsi

(#29050) Proci64 válasza Qru (#29049) üzenetére


Proci64
tag

Szuper! Köszönöm...

„ Akkor tanulsz meg igazán káromkodni, amikor autót vezetni tanulsz. ”

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.