Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26901) Ren Hoek válasza JHONNY 79 (#26897) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Szereti a Corsairt, szóval menne vele... 1333-as meg tutibiztos!

(#26902) PunkZoli


PunkZoli
aktív tag

Sziasztok!

Ram tesztelő program kéne.

A helyzet az, hogy igen sokat fagy a rendszer, és ez azóta van, hogy 2x2 giga ramból 1x2giga ramom lett.
A hűtéssel nem hiszem, hogy gond lenne, a merevlemezt is leteszteltem.
Mi mást tudtok javasolni , hogy kiderítsem mi a bibi?

Előre is kösz

(#26903) Daemon09 válasza PunkZoli (#26902) üzenetére


Daemon09
őstag

(#26904) PunkZoli válasza Daemon09 (#26903) üzenetére


PunkZoli
aktív tag

köszönöm szépen!
És ez 100% pontossággal kiderít minden hibát? Azaz ha ez nem talál semmit akkor mással van gond?

Alaplapon a memoria kezelést is nézi?

(#26905) dave93 válasza PunkZoli (#26904) üzenetére


dave93
őstag

100%-os program nem létezik, de nagyon megbízható program, népszerű, PC szervizesek is használják, megbízhatsz benne. :) Ha nem talál hibát akkor nincs gond, de futtasd 2-3 órán át, hogy elmenjen kb 10 passig, akkor talán megnyugodhatsz.
Ha jól értem 4Gb ramodat 2-re csökkentetted. Nem lehet, hogy csak másik slotba kellene átraknod? Eddig gondolom Dual Channel volt, most Single, lehet, hogy nem a legstabilabb slotban van, de természetesen először memtest.

[ Szerkesztve ]

(#26906) hatol


hatol
csendes tag

Sziasztok,

Egy i7 920 + asus p6td alá kellene 6Gb jóféle memória.

Két versenyző van eddig kinézve:

Mushkin Redline Frostbyte DDR-3 6GB / 1600 KIT CL: 6 - 7 - 6 - 18

KINGSTON HyperX 6144Mb DDR3 1600Mhz CL 9-9-9-27 XMP HS TRIKIT

Az ár azonos, az időzítései a mushkinnak jobbak elviekben.

Mennyit számít ez teljesítményben?
Mennyire megbízható a mushkin?
Az alaplaplap qualified vendors list-en viszont a kingston van, ez mennyit számít kompatibilitás szempontjából?

Köszi

''Különös kapcsolat van a nehéz és az értékes között...''

(#26907) JHONNY 79 válasza Ren Hoek (#26901) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Köszi

(#26908) gabitoo88


gabitoo88
tag

Sziasztok
Kingston Hyperx ddr2 800-as ramokról kinek mi a véleménye?
Mondjuk az előző kingmax nyanya ramomhoz képest! :DDD

Tel.: 3630három343638

(#26909) Qru válasza gabitoo88 (#26908) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem rossz, nem tuning bajnok de korrekt teljesen.

#nincsbennetarcsi

(#26910) fisher012


fisher012
csendes tag

valaki segíteni kicsit?

(#26804) fisher012

'Sziasztok!
A gépembe szeretnék 2x2 Gb 1600mhz-es dd3-as ramot, de nemtudom, hogy milyet, és ebben szeretnék egykis segítséget kérni!
A gépem:
Alaplap:Gigabyte GA-EP43C-DS3
Proci: Intel Q9300
videokari: gigabyte 4870x2
25-40 között gondolkoztam az áron"

(#26911) Picturemaker válasza fisher012 (#26910) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

1. Itt nézd meg, hogy a lapod mivel megy biztosan: [link]
Azokból nyugodtan válogathatsz.

2. A lapod topikjában kérdezz rá, hogy a tulajok mivel használják.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#26912) PunkZoli válasza dave93 (#26905) üzenetére


PunkZoli
aktív tag

hibát nem talált, viszont másik szlotban is fagy a gép, most a tápomat cseréltem ki és ott is volt fagyás...
korábban merevlemezt teszteltem, ott sem volt hiba

Igen, duálból egy lett csak.

Az nem lehet, hogy most a win rakoncátlankodik?(win7) Ha újra teszem, lehet jobb lesz a memóriakezelés?

ha reinstall után is fagy akkor csak a videokari lehet :\

(#26913) Ren Hoek válasza PunkZoli (#26912) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Mivel nem írtad milyen memória, milyen proci, milyen lap... így marha nehéz tanácsot adni.

A ram okozhat fagyásokat, rezetet .. Win 7 viszont nem szokott kékhalállal fagyni... 4 gépen használom fél-1 éve (Beta, RC7100, MSDNAA Prof 64 bit) és egyszer sem fagyott semmilyen módon.

Ha újra teszem, lehet jobb lesz a memóriakezelés?

Bocs, de ezt megmosolyogtam :DDD Mégis mitől lenne az jobb egy újratelepítéstől? :F

Memtest amúgy lehet nem mutat ki semmi hibát, ettől függetlenül mégis fagyás, spontán reset stb problémák előfordulhatnak bizonyos ram-lap-proci esetében. Viszont ezt lehetetlen megmondani, mert semmiféle infót nem írtál a gépről.

(#26914) bubu18


bubu18
csendes tag

Hello!

Adott egy MSI865GM3-S alaplap + P4 3,2Ghz processzor + 2*512MB Kingmax 400Mhz RAM.
Általában egy Radeon9600al használom, de néha kiveszem és csak az alaplap integrált videókártyájával megy (csendesebb).
Korábban nem volt semmi gond. Most viszont az XP betöltésekor (amikor mozog a kis csík) újraindult. Eszembejutott, hogy nemrég kivettem belőle a memóriákat és lehet más sorrendben tettem őket vissza. Megpróbáltam felcserélve és így ismét működött. (De ez a jelenség csak integrált vid.kártya esetén.)

Miért van az, hogy más sorrendben betett modulokkal újraindul egyébként meg semmi gond?
Lehet memória hiba? vagy csak puszta véletlen és/vagy telepítési gond?

[ Szerkesztve ]

(#26915) PunkZoli válasza Ren Hoek (#26913) üzenetére


PunkZoli
aktív tag

msi 770-c45 + 2 giga 1333 kingmax tinybga
Futott pár hónapot előtte, viszont volt, hogy 2*2giga volt a gépben

Most elcseréltem az egyiket egy mugen2 hűtőre, így kezdődött a fagyás.
Most a tápcserével is jelentkezik, ramot, merevlemezt szerintem ki lehet zárni a táppal együtt.

(#26916) Picturemaker válasza PunkZoli (#26915) üzenetére


Picturemaker
őstag

Azóta fagy, hogy beszerelted a Mugen2-t?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#26917) 3800+


3800+
őstag

Sziasztok! Haldoklik a 2x512Mb 667Mhz-es ramom. Így nem sokára el is jön az ideje a vásárlásnak. Ebben szeretném ha segítenétek meert ti sokkal jobban értetek hozzá, nekem amióta megvan a gépem azóta ezek vannak benne. :) Szóval GA-MA770-UD3 rev2 lapba és PhenomII 710 procihoz kéne. Most a pénz nem számít jöhet minden ötlet és majd kiválasztom, de azért ne 40K körül mondjatok. :) Tuning is egy szempont, mert valószínű kell majd.

Nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#26918) PunkZoli válasza Picturemaker (#26916) üzenetére


PunkZoli
aktív tag

lényegében igen... de mint mondtam nem feszül és 30 fok alatt van

(#26919) Cheesy


Cheesy
őstag

Ehhez kepest annyi modosult, hogy 2x2GB-at bovitem, tehat lesz egy 2x1 + 2x2 GB osszeallitas. Vegyes velemenyeket hallottam rola (hogym ukodni fog-e egyaltalan a 6GB), de nem engedhettem meg magamnak, hogy most lecsereljem azt a ket darab 1 gigas modult, viszont az elegge bosszanto lenne, ha nem tudnek veluk mit kezdeni ezek utan, ha nem hajlandoak egyuttmukodni a masik ket 2gb-os modullal.
Ma megyek a modulokert, ugyhogy mar keso, itt sajna nem kaptam valaszt a kerdesemre, majd kiderul este ha hazaerek.

www.vakbelmutet.hu

(#26920) goodboy007


goodboy007
senior tag

Ez jóféle RAM?

Úgy értem, hogy megbízható, esetleg tuningos is?

Előre is köszönöm!

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#26921) Picturemaker válasza Cheesy (#26919) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Manuálisan állítsd be az időzítéseket a gyengébb modul(ok)hoz. Ha egyforma értékkel bírnak akkor talán auto módban sem lesz gond.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#26922) Picturemaker válasza goodboy007 (#26920) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Itt egy teszt: [link]
Ez alapján talán tudsz dönteni.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#26923) goodboy007 válasza Picturemaker (#26922) üzenetére


goodboy007
senior tag

Köszi!
Igen, úgy tűnik jó döntést hoztam :DD !
4x2GB 39k-ért szinte ajándék :DD.

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#26924) Ren Hoek válasza PunkZoli (#26915) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ram lesz szerintem... Volt még itt egy másik esemény is, ahogy írtad. 2 modulból 1 lett? Kikéne próbálni egy másik rammal. (Hűtőcserénél kiszedted a procit is? Nem ment rá paszta a lábaira? Egy próbát megér ha újraszereled)

(#26925) PunkZoli válasza Ren Hoek (#26924) üzenetére


PunkZoli
aktív tag

memteszt-el lefuttattam pár pass-t és nem talált hibát, másik ramot most nem tudok szerezni sajna.
A procit nem vettem ki, csak letörölgettem.

(#26926) Qru válasza 3800+ (#26917) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Giga deszka a Kingmaxot szereti, abból 1066-os bőven jó és akkor mehet a tunign is orvérzésig. Ha jobban csengő nevet szeretnél akkor G.Skill, azokat is szeretik a Giga deszkák.

#nincsbennetarcsi

(#26927) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

DDR3 1333 Mhz KINGMAX memóriából létezik cl7-es vagy csak cl9-es volna?Azt tudom hogy 1600 Mhz-es cl7-es modul van,de az hűtőbordás.

(#26928) Picturemaker válasza JHONNY 79 (#26927) üzenetére


Picturemaker
őstag

Elméletileg nincs. A cég honlapján is csak a CL9-es van feltüntetve. [link]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#26929) JHONNY 79 válasza Picturemaker (#26928) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Jaj de jó. :F Egy csomó webáruháznál pedig cl7 időzítés van hozzá feltűntetve....Giga lapba kéne,ez nem volna hozzá jobb választás?[link] Elméletileg hűtőbordás de nem ez a magasított.

(#26930) Picturemaker válasza JHONNY 79 (#26929) üzenetére


Picturemaker
őstag

A lap pontosan milyen?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#26931) JHONNY 79 válasza Picturemaker (#26930) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

GIGABYTE MA770T-UD3P,Phenom II 965 procival.Magas hűtőbordás nem jó mert menne majd a gépbe egy procihűtő és nem férne el.A Corsair oldalán elméletileg ajánlják phenom mellé......

(#26932) Picturemaker válasza JHONNY 79 (#26931) üzenetére


Picturemaker
őstag

Itt meg tudod nézni, hogy milyen ram, ami biztosan jó a lapba: [link]

Ahogy nézem, 1333-asok közül, ami itthon beszerezhető a listából, azok inkább Cl9-esek.
1600-asokból van itthon is kapható CL8-as is a listában.

A linkelt Corsair ram valóban nem túl magas, de kb. 1 cm-el azért magasabb az átlagnál.
Olyan nagy hűtőt akarsz venni?

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#26933) JHONNY 79 válasza Picturemaker (#26932) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

A listát már nézegettem párszor,de elég szegényes.A linkelt képen nem az a memóriamodul van,egy sima hűtőbordás modul volna ha rákeres az ember a gyártó honlapján.Hűtőből Mugen 2-t vagy CM Hyper 212 plust néztem ki.

(#26934) iSonic válasza JHONNY 79 (#26933) üzenetére


iSonic
addikt

CM Hyper212 Plus-t válazd szerintem ;)

(#26935) Picturemaker válasza JHONNY 79 (#26933) üzenetére


Picturemaker
őstag

Mugen2 marha nagy, rálóg mindenre, alapból 3 memslotot letakar. Hyper 212+-nek xar a talpa. Én egyszer kifogtam egy használhatatlant. PhII elvérzett alatta.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#26936) JHONNY 79 válasza Picturemaker (#26935) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

És most mit használsz?

(#26937) gabitoo88


gabitoo88
tag

Sziasztok ddr2-es samsung ramokról kinek mi a véleménye?

Tel.: 3630három343638

(#26938) Picturemaker válasza JHONNY 79 (#26936) üzenetére


Picturemaker
őstag

TX2 van rajta, de ez kicsit kevés. Tulajdonképpen tartja kb.52 fok körül, de ehhez már úgy 1500-as fordulat kell, nekem ez már hangos. Most kergetek valami nagyobbat, ami halkabban és hűvösebben tartja, valamint normális méretű.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#26939) csdm


csdm
senior tag

Hali!
GIGABYTE GA-770TA-UD3 alaplaphoz és AMD Phenom X4 925/945 mellé milyen ramokat tudtok ajánlani? max 2 GB jöhet szóba, később bővíteném.
Kingmax vagy Kingston illetve Samsung közül végülis melyiket érdemes venni?
Esetleg +300 ft-ért 1600MHz-es Samsungot?

[ Szerkesztve ]

(#26940) Picturemaker válasza csdm (#26939) üzenetére


Picturemaker
őstag

Mivel a Giga köztudottan válogatós ramok terén, először a lap QVL listáját érdemes átböngészni és ha lehet, akkor az ott felsoroltak közül választani. [link]

Ez [link] pl. benne van a listában, 1600/CL8, 2x1Gb Kit.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#26941) csdm válasza Picturemaker (#26940) üzenetére


csdm
senior tag

Nem kell nekem feltétlen 1600MHz-es. Ez rossz hír, mivel én a legkevesebbett szerettem volna memóriára költeni.

(#26942) csdm válasza csdm (#26941) üzenetére


csdm
senior tag

Melyik a legolcsóbb 'single' 2GB-ot memória bele?

(#26943) Picturemaker válasza csdm (#26941) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ja hogy neked egyben is megfelel a 2 GB, mert nem akarsz DC-t sem.
Akkor jó lesz a legegyszerűbb-legolcsóbb is.
Kingmax-ok általában elmennek mindenben, kompatibilitás szempontjából nagyon jók, meg amúgy sem rosszak. Esetleg válaszd azt.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#26944) csdm válasza Picturemaker (#26943) üzenetére


csdm
senior tag

Köszi!
Még azt kérdezném, hogy később vennék bele még egy ugyanolyan Kingmaxot, akkor az úgy nem komálná egymást?

(#26945) Picturemaker válasza csdm (#26944) üzenetére


Picturemaker
őstag

Kingmax 1333/CL9 2GB, ahol linkelted 11800. Egyéb helyen: [link]

Ha ugyanolyat tudsz venni később is, akkor a DC-re is simán van esély.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#26946) csdm válasza Picturemaker (#26945) üzenetére


csdm
senior tag

Az faxa akkor :D Még azt is megkérdezem, hogy CL9 az mit jelent, és a CL8/7 jobb? ÉS mit számít az például játékoknál?

Néztem már az árgépes ajánlatokat, csak az a baj, hogy első link az helyből szar. Iponból vásáolrtam is már és ha nem lenne BKV sztrájk, akkor el tudnék menni oda személyesen is.

[ Szerkesztve ]

(#26947) Picturemaker válasza csdm (#26946) üzenetére


Picturemaker
őstag

A CL memória időzítés. Minél kisebb, annál jobb/gyorsabb. Játékoknál semmit nem számít, oda inkább a mennyiség kell. Néhány újabb játéknál ajánlott a 4GB.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#26948) sniper7


sniper7
csendes tag

Sziasztok,

Tudnátok segíteni nekem abban hogy vettem egy asus p5p43td alaplapot és hozzá 2*2 giga 1333-as kingston memóriát, direkt kit-ben vettem. Az alaplap még az 1600ast is elbírja. A ramok nem működnek dualban. együtt működnek, egyesével is, meg külön is de dualban nem. Ha dualban vannak akkor 5 perc után kék halál. A memóriának tuti nem lehet baja.

Légyszi segítsen aki tud.
Köszi, sniper.

(#26949) Picturemaker válasza sniper7 (#26948) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

1: Memóriákat állíts be manuálisan a megfelelő értékekre, feszültségre.
2: Memtest-et futtass mindenképpen.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#26950) Rover623 válasza sniper7 (#26948) üzenetére


Rover623
félisten

1. Ez már a múlt héten is volt...uncsi...:DD
2. direkt kit-ben vettem...na ez a baj, az indirekt sokkal jobb...:DDD
3. De ami a lényeg: "A memóriának tuti nem lehet baja."...jó neked, hogy ilyen biztos vagy benne...innen már csak egy apró lépés, és a hibára is rájössz...;]

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.