Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25951) Ren Hoek válasza 04ahgy (#25947) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Mii??? Azért hazugságot ne állíts már! Valamit nagyon félreértettél! Geilt SOHASEM VÉDTEM! Geil a legszarabb AM3-al. Ezért nem is értettem minek linkeltél 10 Geiles hsz-t mikor köze nincs ahhoz amit írtam? :F

OCZ-vel is rengeteg baj van, és már Kingmax-al is láttam 4 problémát...Erre reagáltam, hogy én azt sem vennék, mert 1600-on lehetnek problémák. Következőkben el is ismertem, hogy tapasztaltabb vagy ramok terén, és "legyen neked igazad" ajánlható a Kingmax.

Ezen felül kérdeztem, hogy ha nem függ a gyártótól/ alaplaptól / memória minőségtől CSAK a CPU IMC-től, akkor miért van több szopás PL a Geilekkel 1600-on? Erre nem írtál választ.

Erre meg leírod ezt "Ren Hoek meg itt védte a Geilt."

Azért álljunk már meg egy szóra...:F tessék visszaolvasni és értelmezni amit írtam.

[ Szerkesztve ]

(#25952) Ren Hoek válasza Teng (#25949) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Azt vedd, amelyik alaplap memory support list-ben le van tesztelve. Az tuti menni fog, és ha mégsem akkor lesz hivatkozási alapod, hogy hibás.

(#25953) J.R.Ewing válasza romero28 (#25950) üzenetére


J.R.Ewing
tag

nálam az 1600-as supertalentből az XMP-s 1.9V.a másik 1.8V-os. nem teljesen u.az a típus, mégis gyári kitben vettem :) mennek 1.8V-on is 1600ban. akár 2V-t is adhatsz nekik. elindíthatod a gépet így is :)

(#25954) dzso22 válasza J.R.Ewing (#25945) üzenetére


dzso22
senior tag

a régi kit minden foglalatban tökéletesen működik.
Az új egyikben sem.
Gariba visszavittem de azt mondták hibátlan.
akkor mi lehet a hiba?
hisz mind a 2 kit tökéletesen egyforma szám stb.
de ha külön is szedem őket akkor is csak az új ramokkal hibázik a gép.
:W

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#25955) sagit


sagit
addikt

tudom hogy ez nem a reklám helye de nagyon sűrgős lenne:
valakinek nincs ilyen ramja eladó? 1 db vagy 3db érdekelne

vagy 2gbos 1066-os modul ennek a beszámolásával

helyileg Pécsen vagyok

:R :R :R

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#25956) Henk válasza J.R.Ewing (#25953) üzenetére


Henk
veterán

Csak neki i7 van. Annál meg úgy tudom nem kaphat 1,65V-nál többet a ram. Szerintem nem véletlenül árulják hozzá ezeket a low-voltage ramokat.

(#25957) sakal83


sakal83
addikt

Egy kis segítséget kérnék, mert teljesen amatőr vagyok ram témában.

Ilyen a ramom van ilyen specifikációval:
DDR2 PC2-6400 • 4-4-4-12 • Unbuffered • NON-ECC • DDR2-800

A procim (e7300) 9,5*400-on ketyeg.

Ha jól tudom a 4-4-4-12 az időzítést jelöli.

A biosban a ram időzítés auton van és ilyen értékeket mutat:
5-5-5-18 (a 18 nem biztos)

Valaki segítene nekem abban, hogy a ram biosban látható időzítéseit érdemes-e változtatnom, egyáltalán lehetséges-e, okoz-e gyorsulást. (Ha lehet konkrét beállítást is mondjatok)

Valamint az lenne a kérdésem, hogy a hogy lehet a Dual Chanel megnézni (induláskor gyorsan vált így nem látom)

Köszönöm előre is a segítséget :R

ui.: a gépem az adatlapomon

[ Szerkesztve ]

(#25958) romero28 válasza J.R.Ewing (#25953) üzenetére


romero28
senior tag

köszi :R csak azért furcsa , mert alapból 1,65 low-voltage :U

(#25959) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.
Egy kérdés:

Ha nem KIT-ben veszek 2×2GB Kingston 1333 DDR3 ram-ot, hanem csak úgy simán, két egyformát, azok attól még mennek dual-ban igaz?
Vagy ha mennek is, lassabbak lesznek, mintha külön válogatott KIT-et vennék? :R

üdv

(#25960) UdVi86


UdVi86
aktív tag

Sziasztok!

Mi lehet annak az oka, hogy egy G.Skill Ripjaws 1600MHz cl7-8-7-24 $10-al olcsóbb, mint a cl8-8-8-24-es időzítésű változata? Csupán véletlen, hogy most az az olcsóbb vagy van valami gubanc ezzel a fura időzítéssel? Köszi.

(#25961) adequate_cou válasza UdVi86 (#25960) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Van ilyen, lehet, hogy beragadt áru régi áron ezért ennyi.

(#25962) 04ahgy válasza Teng (#25949) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A Kingmaxot vedd, jó eséllyel Micron chipes, vagy valami normális. A Kingston 1333MHz-esekből forgalomba került egy széria, amin Elpida chipek voltak. Azok hajlamosak ok nélkül állóra fagyasztani a gépet.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#25963) 04ahgy válasza Ren Hoek (#25951) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igazad van, valóban nem védted. A Kingmaxot támadtad. :) Tény, hogy a Geil a legkevésbé AM3 barát. A Kingmaxszal meg csak 1600MHz-en vannak gondok, de azt meg már megtárgyaltuk, mi okból. Ahol az 1600-as Kingmaxszal gond van, ott gond van más 1600-assal is.

Nyilvánosan bocsánatot kérek félreértelmezéssel írt hozzászólásomért. Azonban bántót sem írtam, mindössze annyit, hogy a Geilt véded. Habár szakmai körökben az lehet sértés is. :DDD

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#25964) 04ahgy válasza werszomjas (#25959) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Megy dualban, és semmivel sem lassabb. Két hozzászólással fentebb azonban kifejtettem, miért is Kingmax inkább. Továbbá a Kingmax RAM spártaibb körülmények között (vegyesfelvágott memóriakonfiguráció) általában nagyobb hajlandóságot mutat kompatibilisnek lenni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#25965) 04ahgy válasza sakal83 (#25957) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Így van jól. Az AUTO beállítás mindig szabványos értékeket állít be, az esetek legnagyobb részében.

A RAM-odban ezzel összhangban a JEDEC szabványos értékei (CL5-5-5-18 @ 800MHz 2T, 1,8V) vannak eltárolva.

Az ettől eltérő értékeket, ami nálad CL4-4-4-12 2T 800MHz-en, kézzel kell belőni. Fontos, hogy az előírt üzemfeszültséget se felejtsd beállítani.

Intel LGA775 rendszereknél picit kisebb a CL5 ---> CL4 esetén érzékelhető sebességnövekedés, mint az integrált memvezérlős AMD prociknál, de érzékelhető. Nyugodtan állítsd át.

Tuning esetén majd vedd figyelembe a CL4-et, nehogy szűk keresztmetszet legyen a RAM.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#25966) 04ahgy válasza Henk (#25956) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ez egy igen érdekes kérdés. Az intel specifikációkban az áll, hogy 1,65V RAM feszültség felett az IMC károsodhat. Ez a magas RAM fesz vs. alacsony uncore feszültségből ered, a RAM felől a magasabb feszültség pumpálná az elektronokat. Ez az, ami a károsodást okozhatja.

Természetesen az uncore feszültség is emelhető, így ez a hatás csökkenthető, vagy szinten tartható nagyobb DDR3 feszültség mellett is. Ehhez azonban mélyebb szinten kell az architektúrát ismerni. No meg extrém hűtés sem árt. A High-K technológia amúgy sem szereti a magas feszültségeket.

Ezért célszerű otthonra az U(DDR3) < 1,65V ajánlást ökölszabályként elfogadni.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#25967) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

hali!

jelenleg van a gépembe 2*1gb geil black dragon cl4-4-4-12 kit, 32 bites rendszerem van. mit lenne érdemes mellé tenni? még annyi, hogy egy asus p5ld2ről lenne szó

[ Szerkesztve ]

(#25968) Henk válasza 04ahgy (#25966) üzenetére


Henk
veterán

Ezekre a ramokra a gyártók is 1,65V-ot adnak meg, illetve az Intel is ennyit írt elő. Gondolom ezt nagy mértékben nem érdemes túllépni vagy felesleges. Az uncore feszt is emelni kell mert valószínű tuning is tárul a ram órajel emelés mellé, de úgy tudom annál is 1,35V a max amit az Intel előír. És valóban nem árt valami komoly hűtés már ilyenkor.
Ezért is mondtam romero-nak, hogy szerintem felesleges 1,8-1,9V-on járatni a ramot, inkább menjen 200mhz-el alacsonyabban, de biztonságosan.

(#25969) werszomjas válasza 04ahgy (#25962) üzenetére


werszomjas
őstag

Sajnos a Kingmax-okat is szerelik Elpida chip-el :(
Akkor azokat érdemes kerülni? vagy a kingmaxon jó?

köszi a választ a dual chanel témában is :R

üdv

(#25970) Picturemaker válasza 04ahgy (#25947) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Ez kissé fura (szerintem hülyeség), hogy a proci IMC "nem szereti" ezt vagy azt a ramot. Akkor miért nem az AMD csinál QVL listát, miért az alaplapgyártók adnak ki ilyesmit?
Főként, hogy néhány AM3-as alaplapnál simán szerepel az általad lehúzott GEIL, mint ajánlott, tesztelt memória. Én elhiszem, hogy van baj ezekkel a ramokkal is, de tuti, hogy semmi köze a procikhoz. Alaplap és bios függő, mint ahogy mindig is volt. Az, hogy a memóriavezérlő a prociban van, egy dolog. Ha ettől lenne az inkompatibilitás, akkor semelyik AM3-as lapban nem menne a GEIL, mivel AM3-as proci van benne.
Ettől függetlenül a Kingmax-al sincs semmi bajom.

Ezzel kapcsolatban egy kérdés: Mi a lényeges különbség az ezüst és a fekete bordás 1600-as Kingmaxok között?

Köszi.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#25971) adequate_cou válasza werszomjas (#25969) üzenetére


adequate_cou
senior tag

http://www.kingmax.com/en_03_product_content.asp?sn=17

Nekem ilyen van és elvileg Micron chipesek. 13.7K volt a 2gigás modul, nálam most 1200-on megy 6-6-6-18-ban.

(#25972) Picturemaker válasza Rooney87 (#25924) üzenetére


Picturemaker
őstag

Milyen proci van a lapodban?
A Giga oldalán írnak valami piros betűs szöveget a proci FSB és a ramok viszonyáról.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#25973) romero28 válasza Henk (#25968) üzenetére


romero28
senior tag

én is úgy tudom ,hogy max 1,65v-ot lehet adni ezeknek a ramoknak , csak mikor bios-ban beállítottam az xmp profilt , akkor automatikusan 1,8v-ot adott neki 2000mhz-en . :Y
nem is indítottam el így a gépet :N viszont a 2000mhz-es ram sehogy sem akar 2000-en menni . (qpi/vtt-nek 1,35v-ot adtam , ramnak 1,64v) gondolom megfogja az uncore :F :U de akkor meg minek gyártanak ilyeneket :F

(#25974) Ren Hoek válasza 04ahgy (#25963) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Semmi gond, kicsit túlreagáltam, ezért én kérek bocsánatot (vizsgaidősuck miatt idegroncs vagyok :O ) Azthittem lenézően írod, hogy na tessék még egy gél védő is van itt :D

Viszont egy dolog nagyon érdekelne, de ha jól látom te sem nagyon tudod rá a választ. Már több helyen is keresgéltem, de nem nagyon jutok semmire.

Szóval hogy most %-ban mitől függ egy DDR3 memória stabilitása AM3 alatt:

- CPU IMC
- Alaplap
- Memória márka (Chip típus inkább? :F )
- Memiória gyári fesz (ebből következik a chipek minősége is kb)

Mert gyakorlatilag nem jutni dűlőre, hogy mitől működik full stabilan a rendszer egy adott rammal, másikkal típussal meg haldoklik 1600 OC-n. Vagy akár 1333-on is.

Lehetséges, hogy a gyárilag low voltage ramokat jobban szeretné a rendszer?

[ Szerkesztve ]

(#25975) Mancsy


Mancsy
HÁZIGAZDA

Hello!

Valaki ért ehhez? Az alaplap topicjában nem akadtam segítségre.

Köszi!

(#25976) Picturemaker válasza Mancsy (#25975) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Ha jól értem Te 3 modult akarsz DC-ben használni.
Na ez nem fog menni.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#25977) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Felteszem mégegyszer a kérdést, de kicsit konkretizálok :D szóval.
jelenleg van a gépembe 2*1gb geil black dragon cl4-4-4-12 kit, amire everest aztmondja hogy:

Memória modul tulajdonságai
Modul neve GeIL CL4-4-4DDR2667 5

Memória sebessége DDR2-667 (333 MHz)

Memória időzítések
@ 333 MHz 5-5-5-15 (CL-RCD-RP-RAS) / 20-43-3-5-3-3 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)
@ 266 MHz 4-4-4-12 (CL-RCD-RP-RAS) / 16-34-2-4-2-2 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)
@ 200 MHz 3-3-3-9 (CL-RCD-RP-RAS) / 12-26-2-3-2-2 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)

most akkor 4-4-4-12, vagy az 5-5-5-15 a mértékadó? ha veszek még mellé ramot, akkor cl4eset vagy cl5öset nézzek? iletve ha a 2x1gb mellé 2x512-t veszek, abból lehet valami galiba? mivel még 32 bites rendszerem van, ezért úgyse tudná mind a 4gb-ot használni, ha 2x1gbot vennék... ja és egy asus p5ld2 lapról van szó, amibe max 4x1gb mehet.

(#25978) MaciG


MaciG
addikt

Sziasztok. Nekem lenne egy olyan kérdésem, hogyha a gépembe (adatlap), teszek még +2gb memóriát (tehát akkor 4GB lesz), akkor várhatok valami gyorsulást? vagy inkább ne erőltessem?

BANZAII

(#25979) lsc válasza MaciG (#25978) üzenetére


lsc
nagyúr

Nálam mióta cseréltem 4 gigára észrevehetően gyorsabban tölti be a programokat, játékokat a gép, szerintem megéri, igaz eléggé megugrottak a ddr2 árak .

Az élet kegyetlen .

(#25980) Barcelinho


Barcelinho
csendes tag

Sziasztok.

Memóriás kérdésem lenne: a Kingmax és a Nanya RAM-ok között van valami hasonlóság?
Illetve ha az időzítésük nem azonos, akkor képesek-e dual channel módban működni?

(#25981) Qru válasza Barcelinho (#25980) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha kézzel azonosra állítod, akkor esélyes, hogy mennek de nem 100%.

#nincsbennetarcsi

(#25982) KlezOne


KlezOne
tag

Sziasztok!
Lenne egy fontos kérdésem.Van nekem egy tri-chaneles Corsair Dominator memoria készletem asrock x58 alaplaban, az a problémám hogy elindítom a gépet és nemlátja mind a 6gb csak 4-et, cserélgetem a ramokat, és úgy tűnnik csak mindig 1 memoria a ludas, úgyhogy az alaplap hibát kizárnám, és 1x-2x-ri újraínditásra jó is lesz, látja mind a 6Gb-ot, win7 is müködik 6gb-al és nincs semmi hiba.Alap beállításokon használom, cl8-as időzítésben és 1033Mhz-en.Tudnátok ajánlani memoria tesztelő programokat, amivel megtudom nézni hogy hibás-e a ram? Garanciáztatnám csak mondták hogyha náluk nemfog előjönni a hiba, akkor nem érek el semmit vele.
Köszönöm előre is a válaszokat! :)

[ Szerkesztve ]

--- Dell XPS M1730 (2.5Ghz - 8Gb - 9800GTX SLI) --- MacPro (8x2.66Ghz - 16Gb - HD4870) ---

(#25983) gabesz.1986


gabesz.1986
tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem.Core i5-750 procihoz GIGABYTE GA-P55-UD3 alaplappal 1600 vagy 1333 MHZ-es ramot vegyek mert azt olvastam hogy a processzor kezeli 1333on de azt mondták 1600as jobb lenne mert ez alatt nem sok értelme van a ddr3-nak?
Az ugye nem baj ha magasabb pl 1600 helyett 1800as?

(#25984) Raptor 666


Raptor 666
tag

Sziasztok!

Arról tud valaki valamit, hogy ez 6GB Gskill Trident F3-16000CL9T-6GBTD a memória milyen chippekkel van szerelve?

"Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

(#25985) fgordon válasza MaciG (#25978) üzenetére


fgordon
senior tag

Igen, gyorsabb lesz több minden, de van ami nem változik majd...

Attól függ, mire használod a géped, elfelejtetted megírni.

Érdemes azonos memóriát venni, mint ami most van, lehetőleg ugyanazt a szériát, hogy atom stabil maradjon a géped.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#25986) zenitke válasza romero28 (#25973) üzenetére


zenitke
csendes tag

Üdv! Megkérdezhetem milyen alaplapod van? Pont ram beállítási zavarom van. MSI GD-65 öm van, és istenért nem tudom a ramokat 1600 on járatni, 1333 on pedig stabil. De még nem találtam meg mit is kéne beállítanom rendesen a biosban. Pedig csak jó beállítás kellene. az xmp enable-t én is nézten, de van még ott egy halom dolog, ha tudsz kérlek segíts, mit kelle beállítani. Feltéve ha ilyen alaplapod van. :)

(#25987) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Régi socket 478-as p4-esemet most tüzetesen rendbe szeretném rakni és keresek olyan progit amivel a RAM-ot tudom alaposan tesztelni.

2 fajta érdekelne:
-olyan ami bootolás előtt tesztel
-olyan amit esetleg telepíteni kell, rendszerinditás után tesztel

Ki milyen programot ajánl?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#25988) Mancsy válasza Picturemaker (#25976) üzenetére


Mancsy
HÁZIGAZDA

Igen, hármat akarnék belerakni. Sajnos ez DC-ben "sok" az alaplapnak auto beállításon. De az ASUS-os fórumon azt írták, hogy DC-ben, 1111-es órajelen és 7-7-7-20-as timinggal működik gond nélkül.
Csak én nem tudom, hogy minek az értéke a 7-7-7-20?
Viszont akik így beállították, azt mondták azóta nem haldoklik. Single channelben auto módban is jó, de így csak 4 gigát tudtam beletenni...

(#25989) jegenye77


jegenye77
addikt

Hali!
Olyan kérdésem lenne hogy mennyi ramot érdemes rakni a gépbe?
Pl.: az enyémbe?Most ugyebár 4gb van.Érdemes többet?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#25990) Hawk1979 válasza jegenye77 (#25989) üzenetére


Hawk1979
őstag

Ha csak játszol,akkor nem érdemes.Ha komolyabb dolgokkal is foglalkozol,akkor 64bites win alá mehet több ram is.

(#25991) Ren Hoek válasza Dyingsoul (#25987) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Memtest boot ISO, mindenki ezt ajánlja, szóval nem mondok nagy hülyeséget... Szerintem is ez használható kis cucc.
[link]

(#25992) jegenye77 válasza Hawk1979 (#25990) üzenetére


jegenye77
addikt

Csak játékra.64 -es vistám van.
Szóval nem érdemes többet.
:R

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#25993) Dyingsoul válasza Ren Hoek (#25991) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Én is ezt találtam, köszi, hamarosan elkészítem a bootolható pendrive-ot éés neki is fogok a tesztelésnek!

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#25994) Ren Hoek válasza Dyingsoul (#25993) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Majd írd le légyszi az eredményt, mert hasonló cimbi gépe is, csak neki állandóan rebootol, XP telepítés közben is... Kíváncsi vagyok mi jön ki neked. Thx

[ Szerkesztve ]

(#25995) 04ahgy válasza werszomjas (#25969) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szerelik Elpidával, persze, de én DDR3-asat még csak Micron chippel és Nanya chippel láttam, ritka az Elpidás modul. Arról nem hallottam amúgy inkompatibilitást. Szerintem csak a Corsair (Dominator GT) és a Kingston vásárolt be ebből a szériából.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#25996) Dyingsoul válasza Ren Hoek (#25994) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Hát sajna nem lesz memóriatesztelésa, ugyanis az alaplap nem támogatja az usb-ről való bootolást, és meg sem tudtam buherálni :S üres cd/dvd nincs itthon, ugyhogy ebből csak két hét mulva lesz tesztelés :) nemtom mi lehet a cimbid gépével, az enyémmel az volt, hogy lassú volt az egész rendszerkezelése, aztán hd sentinel megmondta, hogy UDMA mód2-ben van, ami azt jelenti hogy az adatátviteli sebessége 33MB/s, átállítottam UDMA mód 5-re, így 100MB/s és már nincs is semmi baja. csak a memóriűákra azért még kiváncsi lettem volna, de majd azt később tesztelem akkor.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#25997) Dyingsoul válasza Dyingsoul (#25996) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Na találtam egy üres CD-t, az elég léenne a memtest-nek, csakhogy ez nagyon érdekes, hogy kicsomagolom, ott egy readme meg pár file, nem igazán értem hogy hogy kellene megcsinálni egy bootolható memtest cd-t, abban segithetnétek :P

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#25998) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Helló!

A kérdésem a következők lennének: Az XMP garanciavesztéssel jár-e és mennyire rövidíti meg a modulok életteramát? Azért jó lenne ha a gép még jópár évig durozsolna :)
Egyáltalán van-e az XMP-ről véleményetek (akár pozitív akár negatív)?

(#25999) Ren Hoek válasza Dyingsoul (#25997) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ha ezt a verziót nézzük:

[link]

van benne egy BOOT mappa, amiben egy IMG file. Ez elvileg egy floppy image, tehát azzal is menne, de ha már nincs floppyd akkor cd-re kilehet égetni bármilyen CD iró progival.

Akár ezzel, ez ír IMG-t is

[link]

Máris kész a diszk. Remélem jól fog menni, és nem írtam hülyeséget :D Nekem van otthon egy Chip újsághoz adott boot CD amin minden cucc rajta van ami kell.

(#26000) Progép


Progép
csendes tag

Sziasztok.

Ehez az alaplaphoz szeretnék venni RAM-ot ki is néztem kettő darabot és szeretném kikérni a véleményeteket ezekről.

Az alaplap: GA-MA790FXT-UD5P

RAM1: GEIL GV34GB1600C8DC
RAM2: Mushkin 991657

Vagy ha esetleg tudtok jobbat akkor azt is szivesen fogadom. :)
Segítségeteket előre is köszönöm.
Progép. :)

Új konfigom 2011ben lesz PCI-E 3.0-ás vgával.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.