Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Qru válasza wardred (#3000) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2,1-2,2V-kell 4-4-4-12-höz. (Nekem ugyan nem ultra volt, de az tudta a 4-4-4-12-t 2,1V-al) Nézd+ a gyártó honlapján mekkora feszt ajánlanak pontosan.

#nincsbennetarcsi

(#3002) tikodi


tikodi
tag

buta kérdés de nemtom, az ecc reges mem az miben jobb vagyis mit jelent pontosan ez az ecc ?

(#3003) Qru válasza tikodi (#3002) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az ECC memória olyan memória, amely ellenőrzi a benne tárolt adatok hibátlanságát, tovább fokozva ezzel a megbízhatóságot. Ez szerverekbe való ram, nem kezelik a sima desktop alaplapok.

#nincsbennetarcsi

(#3004) wardred válasza Qru (#3001) üzenetére


wardred
tag

Hát feltoltam 2,1V-ra. Beállítottam 800MHz-re és 4-4-4-12-re. De valami nem jó.

[kép]

a steppingeket jól írja, de az órajelet nem. Vagy azt ilyenkor nem is kell pontosan látnom? :F

UI: Annyi a változás, hogy megnéztem sebességmérőben, és ott 800-ast ír, a megfelelő steppingekkel. Akkor mégiscsak jó? :)

[Szerkesztve]

(#3005) Termi16 válasza wardred (#3004) üzenetére


Termi16
őstag

tökéletes

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#3006) wardred


wardred
tag

Akkor köszönöm szépen a segítségeket :) :R

(#3007) Oti86


Oti86
tag

Valaki tudja, hogy mire jó ez a memória, ha egyáltalán az? :
http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=112358

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#3008) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

Szerintetek ezen ram menyire jó?
Kingmax Pc3200 superram 1gb/400mhz
[link]
2db-ot akarok belöle venni,Dualban fog menni :F

WOT: kissio

(#3009) mandras81


mandras81
senior tag

Sziasztok!

Valószínűleg elég banális lesz a következő kérdésem:

teljesen új core2 rendszerem van egy abit ab9-es lappal, és vettem hozzá 2x1 gigás Geil Ultra KIT-et. Namármost, a memóriára az van írva, hogy 2.1V-tal megy, de a bios-ban csak 1.8V a memória alapértelmezett feszültsége.

Elég egyértelmű, hogy meg kell emelnem a memória feszültségét, csak nagyon sok helyről hallottam, hogy pl. a procituningnál a fesz. emelés elég veszélyes. Gondolom, a memória esetében ilyen szinten nem kell erre gondolni, de segíthetnétek, hogy hogy fogjak neki. Milyen léptékben emeljem, mire figyeljek? Teljesen analfabéta vagyok a dolgok ezen részéhez..

(#3010) Termi16 válasza mandras81 (#3009) üzenetére


Termi16
őstag

Mivel a gyári ajánlott fesz 2,1V, ezért annyit nyugodtan adhatsz neki ;)

Aztán ha akarsz tuningolni, akkor nézd meg mire elég így, és ha kell, egy kicsit még mehet feljebb.

Dr.Én: Valszeg fog menni duálban. Nagy tuningpotenciált ne várj tőle, de egyébként nincs ezekkel semmi baj.


[Szerkesztve]

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#3011) mandras81 válasza Termi16 (#3010) üzenetére


mandras81
senior tag

De csak simán felrakom 1.8-ról 2.1-re (mármint egy lépésben)? Semmi lépcsőzetes rakosgatás, vagy valami hasonló?



[Szerkesztve]

(#3012) Termi16 válasza mandras81 (#3011) üzenetére


Termi16
őstag

Minek? :) Nyugodtan mehet neki 2,1V.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#3013) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

Azt hol tudom megnézni a ramon, hogy mennyi az ajánlott feszültsége (mennyit lehet neki adni), illetve az időzítést. Twinmos memóriákról van szó.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#3014) mandras81 válasza Termi16 (#3012) üzenetére


mandras81
senior tag

Ezer köszönet!!! Egyébként, valahogy nem akarja telepíteni az xp-t a gép, azt írja ki, hogy nem találja az ntloader-t (de a lemezt beolvassa). A lemezről kb. két napja raktam föl a cuccost, szóval nem igazán lehet rossz. Esetleg okozhatja a memória alacsony feszültsége a dolgot? Mert egy másik topicban kaptam utalást arra, hogy köze lehet hozzá a memóriának.

[Szerkesztve]

(#3015) Termi16 válasza zolee0307 (#3013) üzenetére


Termi16
őstag

Az időzítését kiírja rengeteg progi, pl cpu-z, everest stb..
A gyári feszültség (az időzítésekkel együtt) peidg magán a ramon van feltüntetve. (matricán:D)

mandras81:Én is olvastam már olyat, hogy az alapból alacsony feszültség miatt a geilek nem szeretnek win-t telepíteni, esetleg elindulni.

[Szerkesztve]

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#3016) mandras81 válasza Termi16 (#3015) üzenetére


mandras81
senior tag

Ezt is köszönöm! :C

Csak igazad legyen, mert tegnap éjszaka raktam össze a cuccost, és tűkön ülök, hogy kipróbáljam mit tud, alig akartam eljönni munkába! :))

(#3017) Termi16 válasza mandras81 (#3016) üzenetére


Termi16
őstag

Nincs mit :)

Ne izgulj, biztos hasít majd... :DD

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#3018) wardred válasza mandras81 (#3009) üzenetére


wardred
tag

Nyugodtan tedd neki a 2,1V-t. Én nekem is pont ez volt a bajom. ABIT lapok sajna kecsegek imo :((( . Nekem nem engedte 800MHz-en, de hála többieknek most jó. Jah és nekem is minden áron 1,8-on akarta futtani őket...

(#3019) Rage47


Rage47
veterán

Hi! Sztetek melyik DDR2 RAM jobb 1024MB 800Mhz kategóriában? Kingmax, Samsung, Veritech vagy V-Data ?

(#3020) Termi16 válasza wardred (#3018) üzenetére


Termi16
őstag

A lapodnak ehhez semmi köze, tökéletesen működik, mivel a ddr2-es ramok feszültsége 1,8V. Az, hogy a Geil, vagy más gyártók olyan chipekkel szerelik a ramokat, amelyeknek ennél jóval nagyobb fesz kell a boldogsághoz, az már nem az abit hibája.

Rage47: Gyakorlagilag a felsorolt ramok nagyjából egy kategóriába tartoznak. Amelyik szimpatikus, azt vedd.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#3021) pulcsi


pulcsi
tag

szerintetek mi a jobb 2*1 gb 800mhz vagy 2*1gb 800mhz ami 667 megy + 2*512 mb 667-es

''A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny áítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak, mkénit rdeeőzndenk el a btűek'' " Ezért a megrendelése teljesítése legkésőbb a hétfői (január 06) napon 15:00 - 18:00 óra között"

(#3022) Termi16 válasza pulcsi (#3021) üzenetére


Termi16
őstag

3gb előnyösebb a játékoknál, viszont jól válogasd össze a ramokat, nehogy inkompatibilitásba ütközz...

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#3023) Rage47 válasza Termi16 (#3020) üzenetére


Rage47
veterán

aham, kösz

(#3024) pulcsi válasza Termi16 (#3022) üzenetére


pulcsi
tag

thx

''A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny áítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak, mkénit rdeeőzndenk el a btűek'' " Ezért a megrendelése teljesítése legkésőbb a hétfői (január 06) napon 15:00 - 18:00 óra között"

(#3025) Termi16


Termi16
őstag

szivesen

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#3026) Dr.Én válasza Termi16 (#3010) üzenetére


Dr.Én
veterán

Köszi

Max anyit tuningolok hogy az FSB 250-ig menjen annál többet nem akarok.

WOT: kissio

(#3027) Qru


Qru
MODERÁTOR

Milyen programmal lehet megnézni, hogy a ramok mennyi feszt kapnak?

#nincsbennetarcsi

(#3028) sgergi válasza Qru (#3027) üzenetére


sgergi
veterán

Bios, Everest.

[Szerkesztve]

(#3029) ZSOOLT2


ZSOOLT2
tag

Hello, lenne egy láma kérdésem: a V-data, Goodram, Veritech ramok márkásnak/ajánlottnak számítanak?

(#3030) Termi16 válasza ZSOOLT2 (#3029) üzenetére


Termi16
őstag

Ha nem akarsz tuningolni, akkor megteszik

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#3031) Ősember válasza sgergi (#3028) üzenetére


Ősember
őstag

nálam pl everest nem jelez ki ram feszültséget és biosban sem látom :U

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#3032) ZSOOLT2 válasza Termi16 (#3030) üzenetére


ZSOOLT2
tag

Nagyjából a Kingmax minősége kellene, ezek közül van olyan, ami eléri?

(#3033) Termi16 válasza ZSOOLT2 (#3032) üzenetére


Termi16
őstag

Goodram vagy a Veritech nem olyan rossz...

Ősember: Everest kiírja, csak be kell állítani :D

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#3034) Qru válasza ZSOOLT2 (#3032) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

GoodRam Pro elég jó tesztben végig a Corsair nyakán van, néhány tesztben le is főzi! Nem írtad de gondolom DDR2 kellene. [link]

#nincsbennetarcsi

(#3035) ZSOOLT2


ZSOOLT2
tag

Ok, kösz, sz'al nem olyan minőségűek, mint a Samsung+brand+ilyesmik

(#3036) sgergi válasza Ősember (#3031) üzenetére


sgergi
veterán

Akkor valszeg mással sem fogod látni, mert az alaplap nem ad infót róla.

(#3037) tlac válasza Qru (#3034) üzenetére


tlac
nagyúr

kb annyit tud az enyém is, mint a tesztben lévő, de többet se

(#3038) Sdi válasza sgergi (#3036) üzenetére


Sdi
addikt

Általában a lapokhoz adott monitorozó progikban lehet látni.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#3039) ngdr88 válasza Qru (#2991) üzenetére


ngdr88
tag

hello! új alaplaphoz kell mert most ddr1 es van. am2-es prochoz lesz. Kingmaxrol olvastam h am2-höz nem túl jó párosítás az kb 6000Ft 1 512-es 800mhz-s Kingmax valami olyasmi ár kötnyékén kellene :)

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

(#3040) Qru válasza tlac (#3037) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért nem lehet okod panaszra. Hiába vettem ST T800-at, nem vagyok előrébb igazán az fsb limit miatt. :(((

#nincsbennetarcsi

(#3041) Qru válasza ngdr88 (#3039) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy kicsit többet rászánva Geil Ultra 2x512MB DDR2-800 - 9k [link]

Ez CL4-es és így lesz DualChanel is, meg 1GB ram ami ma már szinte minimum ha nem csak irodai alkalmazásra kell (bár játékra nem árt 2GB).

#nincsbennetarcsi

(#3044) lsc


lsc
nagyúr

Hali
Szerintetek Geil Value 800-as ramok KN 9 Ultra lapban viszik a 4-4-4-12-t 850 ig? Legalább is mennyire valószinű?

Az élet kegyetlen .

(#3045) tlac válasza Qru (#3040) üzenetére


tlac
nagyúr

én lehet előrébb lennék egy olyannal :)
engem most a ram korlátoz le

(#3046) ZSOOLT2


ZSOOLT2
tag

Hello, a Transcend RAM-ok mennyire számítanak márkásnak/ajánlottnak, érdemes ilyet venni?

(#3047) Oraculus


Oraculus
tag

Sziasztok!
Kb 1.hete van meg az új gépem és az Everest, CPU-Z, CBId progik mind azt írják, hogy a 2*1024mb ddr2 800mhz Kingmax memóriák 737mhz-en mennek (368mhz) a 800mhz (400mhz) helyett :F
Ez normális :F
Mi lehet az oka, hogy nem 800mhz-en mennek :F
A gépem nincs tuningolva és alapfeszültségen működik minden (biosban „auto”-ra van állítva)

Üdv. Ori

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#3048) tzimash


tzimash
őstag

sziasztok!

havernak van egy olyan gondja, hogy mióta bekötötték neki a netet (integrált lan), nem szeretik egymást a ramjai. 2x512 ddr1-es noname ramokról van szó. és csak játék közben okoz problémát kilépés, fagyás ilyesmi. ha csak az egyik 512-es modult használja - bármelyiket - akkor tud játszani. (azzal amelyiknek még elég az 512 :) )
találkozott már valaki hasonló problematikával?
ez igy nekem tök fura, hogy a net miatt hülyülnek meg a ramok...


Oraculus

normális. az enyémek (és gondolom vagyunk még egy páran) se mentek alapból a gyári órajelükön. biosban állitsd be.

[Szerkesztve]

(#3049) Jorus válasza ZSOOLT2 (#3046) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem számítanak túlzottan jónak, alsó-közép kategória, tuningra nem ajánlott, egyszerű modulok. Persze, egy 800-as DC kit nyilván simán elég egy lájtosabb szinkronos tuninghoz.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3050) Jorus válasza Oraculus (#3047) üzenetére


Jorus
nagyúr

Normális. AMD-nél így alakulnak a CPU/RAM frekik a procid esetében:

2200-as alapórajel mellett:
400 -> 400 (11-es osztó)
533 -> 489 (9-es osztó)
667 -> 629 (7-es osztó)
800 -> 733 (6-os osztó)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.