Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26801) Ren Hoek válasza Cimbooora (#26800) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ezt lehet inkább a Hogyan csaljunk a garanciával c. topicban kéne feltenni :U

Amúgy kicsit zavaros, miért nem tudod visszavinni gariba a CEC-t?

"Asszem nem tudom vissza cserélni" - A garancia szerintem nem hit kérdése. Vagy lejárt? :K
Szedtél már le RAM bordát? ugyanis nem olyan egyszerű leszedni egy gyári bordát... G.Skill-nél pl alapból azonnali garivesztés, mert rá van ragasztva és amúgyis kitépheti a chip-et a helyéről. (Volt már ilyen) De tegyük fel leveszed, csupa paszta lehet az egész, . Na onnantól nem világos hogy mivan... egy már eladott ramnak mi köze ehhez? Az a minta? Tehát kreálni akarsz egy borda nélkülit, valami más cuccról leszedett aqua-s garijeggyel.. Ugye? Hát elég vicces...

De függetlenül ettől szerintem az ilyen garizárjegyes kókányolást könnyű észrevenni...Aki nem hülye, az levágja hogy újraragasztott zárjeggyel van szerelve.

[ Szerkesztve ]

(#26802) lacebo válasza Rover623 (#26724) üzenetére


lacebo
csendes tag

Köszönöm :R :R :R
Működik!! :))

(#26803) Rover623 válasza lacebo (#26802) üzenetére


Rover623
félisten

:C

primus inter pares

(#26804) fisher012


fisher012
csendes tag

Sziasztok!

A gépembe szeretnék 2x2 Gb 1600mhz-es dd3-as ramot, de nemtudom, hogy milyet, és ebben szeretnék egykis segítséget kérni!

A gépem:
Alaplap:Gigabyte GA-EP43C-DS3
Proci: Intel Q9300
videokari: gigabyte 4870x2

25-40 között gondolkoztam az áron

(#26805) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Régebbi P4-es NEC laptop gyári leírása szerint max 266MHz-es RAM-ot támogat. Van rá esély, hogy elindul egy 333-as vagy egy 400MHz-es RAM-al is? Én ugy tudom a 266 és a 333 között egy technológia váltás volt ami megakadályozza, hogy a 333-as illetve a 400-as RAM 266-os órajelen működjön.

Ebben tudnátok segíteni, hogy valóban így van-e? :)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#26806) zzz85


zzz85
csendes tag

Sziasztok!

Köszi!
Amúgy a képen valszeg azért van lelassulva mert egy kicsit, vagyis sok ablakkal ment a firefox (upsz most számoltam meg 55 oldal volt megnyitva).
Amúgy nem szoktam olyan sokat. Meg most ahogy belassult az azért volt mert lejjebb vettem a virtuális memóriát mikor megtudtam,h. csak annyi ram van benne.
Miskolci vagyok, gép vásárlás semmiképp nem oldható meg semmiképpen se.
Most avast home van rajta+outpost, a windows legális nincs rajta most semmi csili-vili.

Mivel tudom átnézni a szoftvereket (amúgy újrarakás előtt átnézték a gépet és nem mondtak semmit)? Mert akkor vennék bele ram-ot.

És még egy kérdés, írta vki, hogy a ff telerakja a gépet szeméttel, azt mivel tudom leszedni, vagy honnan? Clean&Cleaner?

(#26807) went@r


went@r
csendes tag

Sziasztok lenne egy kis problémám, hátha valaki tud segíteni

adott egy lap : asus maximus extreme
és egy pár memó
kingmax 1600 cl7 fekete bordás piros matricával.

a lapon aki nem ismerné
dim1/3 feket
dim2/4 kék

Ha a memókat dualban használom a bármelyik slotokban akkor a rendszer 3-4 óra után fizikai memória listázásával kifagy. (mintha nem ürülne és betelne) (volt már ilyenre példám)

Az egyik modul tökéletesen megy ha egyedül van, másik már fagyogat elég sűrűn.
Ha vegyesen rakom egyik feketébe másik kékbe single chanel akkor nem fagy de lassabban tölt be mint ha egy modul lenne bent.

Memória vagy lap probléma lehet? fizikailag hibás vagy csak nem szeretik egymást?
Ötlet? Sajnos nincs lehetőségem tesztelgetni másik ramot, lapot.

(#26808) jappan1981


jappan1981
csendes tag

Sziasztok
az lenne kérdésem,hogy vettem egy asus f5r laptopot és szeretnék bele venni még ramot
csak nem tudom hogy kezeli -e??,

(#26809) Satyricon válasza jappan1981 (#26808) üzenetére


Satyricon
addikt

Beírod a googléba a laptop nevét paramétereit, és sztem találni fogsz hozzá leírást, milyen memóriát támogat.

Én is hasonló kérdéssel bombáználak titeket:
Szóval. Van nékem egy GA-MA 770 UD3-mas Gigabyte alaplapom, és szeretnék venni bele 2X2 giga ramot, ki is néztem őket:[link] Nektek mi a véleményetek?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#26810) dave93 válasza zzz85 (#26806) üzenetére


dave93
őstag

Szoftvereket legegyszerűbben a Start, Vezérlőpult, Programok telepítése és törlése lehetőség alatt tudod átnézni.
Hardveresen pedig ajánlott lefuttatni a merevlemez gyors tesztelésére egy HD Sentinelt. Ingyenes magyar program, 2 perc alatt kiírja merevlemezed állapotát %-ban is és szövegesen is értékeli. Akár erről is küldhetsz képet, bár nem igazán ebbe a topicba tartozik már.
A jelenlegi ramodat letesztelheted MEMTEST-tel. Kiírod CD-re, bootolsz róla és hagyod menni legalább 5 passig, akkor talán rendben.
Windows pucolásra jó lehet a Clean and Cleaner is, vagy az Ashampoo Win optimizer.
Ha minden rendben egy 512Mbos modul mehetne még bele, 3000Ftnál ne adj érte többet, lehetőleg 400Mhzes legyen.

(#26811) Ren Hoek válasza zzz85 (#26806) üzenetére


Ren Hoek
veterán

FF nem a gépet szemeteli tele, hanem lasabb mint Chrome. Lasabban indul, kicsit nehézkesebb, néha meg belehízik a memóriába, legalábbis régebben nálam volt hogy 300 megát evett simán... ez a Chrome-al is előfordulhat mondjuk - de alapvetően a Java motorja is gyorsabb, és notepad szerűen áll fel ha rákattolsz. Ha nem használod az FF pluginjait, akkor Chrome sokkal gyorsabb lenne ilyen gépen. Esetleg FF-et használhatod úgy, hogy blokkolja egy pluginnel a flash reklámokat, amik sokszor 100%-ra viszik a procit, még a háttérben is.

Az 55 oldal meg kicsit durva :D Ne csodáld ha lassú, az még az erős gépek "gyomrát" is megüli. Ráadásul így a sok flash reklám is megvan így nyitva... Úgy meg összeomlik az egész. Próbálj meg csak 4-5 fület nyitvatartani, a legfontosabbakat. Munka mellett pedig ne legyen megnyitva egy reklámokat tartalmazó oldal sem, mert zabálja az erőforrásokat. Vagy FF Ad-blockerrel, vagy Chrome

512 ram meg javallott mindenképpen, ahogy Dave kollega is mondta.

(#26812) chilipalmer


chilipalmer
csendes tag

Szakértő segítségét kérné, egy hobbi-amatőr PC felhasználó:

Adott a gépem, Asus Maximus III Gene, benne Core i7 860 proci, hozzá vettem Mushkin DDR3 1600MHz-es 4 gigás KIT-et, CL7-eset. Memóriával lenne a gondom, sehogy se tudom 1600-on futtatni.

Everest szerint a memóriám:

DIMM1: Micron 2 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (9-9-9-24 @ 666 MHz) (8-8-8-22 @ 592 MHz) (7-7-7-19 @ 518 MHz) (6-6-6-16 @ 444 MHz)

CPU-Z adatok:

Boot után bekapcsoláskor kiírja, hogy DDR3 1600MHz. Bios-ban is átállítottam erre az értékre. Valaki meg tudná mondani, most milyen RAM-om is van? :)

(#26813) chilipalmer


chilipalmer
csendes tag

Kihagytam: az eladó szerint a RAM-ok Mushkin Black CL7-8-7-esek.

(#26814) Rover623 válasza cascada (#26805) üzenetére


Rover623
félisten

Én ugy tudom a 266 és a 333 között egy technológia váltás volt ami megakadályozza, hogy a 333-as illetve a 400-as RAM 266-os órajelen működjön.
Úgy szeretnék én is ilyeneket "tudni"...áruljátok már el, hol lehet ilyen f*szságokat olvasni/hallani/gondolni/érezni...?:DDD

S hogy ne csak negatív legyek, egy kis konstruktív javaslat...
Én, ha nem értek vmihez, nem égetem magam azzal, hogy különböző spekulatív és prekonceptív fejtegetésekkel (én úgy tudom, szerintem, stb...) tarkítom a mondanivalómat...sokkal egyszerűbb és szimpatikusabb módszer a következő: "Gyerekek! Ez és ez a problémám, kinek mi a véleménye? Mi lehet a gond, hol a megoldás?"
Szigorúan szvsz... ;)

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#26815) dave93 válasza Rover623 (#26814) üzenetére


dave93
őstag

A "kis konstruktív javaslat" szvsz még negatívabbá tette a hozzászólásodat :DDD

Szóval Rover623 kolléga szavait lefordítva nincs semmiféle "technológia váltás" ami megakadályozná a 333 illetve a 400Mhzes modulokat abban, hogy alacsonyabb órajelen fussanak, működnie kell. :D :R

(#26816) Rover623 válasza dave93 (#26815) üzenetére


Rover623
félisten

A "kis konstruktív javaslat" szvsz még negatívabbá tette a hozzászólásodat
Igyekszik az ember, no... :B

Pedig komolyan gondoltam...aki volt olyan szerencsés, és látta/olvasta azt az egy-két hsz.-t, amiben segítséget kértem itt a PH!-n, az igazolhatja, a leírtaknak megfelelően jártam el... :U
Nem szégyen kérdezni...ha kérdezel, attól még nem vagy hülye, csak tudatlan...amely állapot könnyen orvosolható...
Ellenben ha zöldségeket beszélsz, kétségeket ébresztesz a potenciális válaszadóban: meg fogja érteni egyáltalán a választ...?;]

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#26817) Ren Hoek válasza Rover623 (#26814) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ebben tudnátok segíteni, hogy valóban így van-e?

Talán épp ezért kérdezte, nem gondolod?

Itt azt hiszem nem ő beszél faszságokat, hanem a zöld egyszemű kígyó köpködi folyamatosan a mérgét...Ha egyszer megérteném, hogy miért kell egy segítős topicban hangulatot kelteni folyton...De jó is lenne!

[ Szerkesztve ]

(#26818) dave93 válasza Rover623 (#26816) üzenetére


dave93
őstag

Van igazság abban amit mondasz, csak ugye a célod ezzel az volt, hogy "ne csak negatív legyek". Ehhez képest a "ha nem értek vmihez, nem égetem magam azzal..." mondattal sikerült ezt elrontani :D
De mondom, tényleg van igazság alapja, ha most azt írja, hogy gyerekek fog menni a 400as ram 333Mhzen? Habozás nélkül írja mindenki, hogy igen, persze. Az "úgy tudom technológia váltás miatt" rész valóban elbizonytalaníthat egy csomó válaszadó jelöltet,akik megijednek, hogy húha lehet mégsem, csak én erről nem tudok?
Maradjunk annyiban, hogy a helyes az lett volna ha megkérdezi simán, hogy működik-e, majd utána miútán rábólintottunk megkérdezheti a biztonság kedvéért, hogy nincs valami technológia váltás ami megakadályozná ugye? :C
A kérdés az, miért csinálunk ebből ekkora ügyet? Jó az úgy, ne foglalkozz vele, vagy valahogy finomabban, hogy tényleg "ne csak negatív" legyél :)
Szigorúan szvsz :D :R :R

(#26819) Rover623 válasza Ren Hoek (#26817) üzenetére


Rover623
félisten

Ha egyszer megérteném, hogy miért kell egy segítős topicban hangulatot kelteni folyton...
Nem csak egyben...:DD
Bár van ahol segítek is...persze néha itt is, pedig figyelek erősen...;]

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#26820) gabitoo88


gabitoo88
tag

Sziasztok vettem ma egy Kingmax ramot és everestbe néztem ezt írta hogy "nyanya"
Kellene valamiért aggódnom?! :F

Tel.: 3630három343638

(#26821) Ren Hoek válasza Rover623 (#26819) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Igen és ez töltsön el örömmel, hogy tudtál segíteni, és a több év alatt tapasztalatodat megosztottad mással. Csak ugyan így járj el, pl egy vadászgörény-tenyésztővel, aki mer kérdezni véletlenül egy hülyeséget.

Én anno úgy tanultam, hogy bátran kérdezzen az ember még ha hülyeség is... abból is lehet tanulni, és a többieknek is tanulság. Azthiszem sehol nem lenne a világ, ha minden tanár leordítaná a diákot, egy naiv vagy éppen logikátlan hülye kérdésért. Most TE magad vagy a tanár.

(#26822) Rover623 válasza gabitoo88 (#26820) üzenetére


Rover623
félisten

Igen...a látásod miatt...:U

Ren Hoek: mint írtam, kérdezni szabad...teóriákat gyártani, tévhiteket hangoztatni nem hasznos...
Egy dologra most nagyon rátapintottál: a logika pedig nagyon fontos...az iskolák és tanárok nagy része is ott cseszi el a dolgot, hogy meg akarja tömni a sok kis káposztafejet egy rakás felesleges ismerettel...pedig arra kéne megtanítani őket, hogy hogyan kell tanulni...meg logikus gondolkodásra, rendszerezésre, az összefüggések felismerésére... ;)

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#26823) Rover623 válasza Ren Hoek (#26821) üzenetére


Rover623
félisten

Amúgy nem lehetne, hogy kevesebben reagáljanak a hsz.-eimre...?:DDD
Harmadára-negyedére apadna az OFF...:B

primus inter pares

(#26824) Ren Hoek válasza Rover623 (#26822) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hát nem is tudom, érdekes... ha nem írnál szürkével folyton offolva, akkor 0 lenne az off száma.

"Igen...a látásod miatt... :U "

Pl ez most mi volt? Ugye a Nanya az egy DRAM chip gyártó...Kingmax modulokat gereblyézi össze és pl hosszas kutatás után ezt találtam:

"A dobozos, hűtött moduloknak van még két nagy előnye OEM társaival szemben. Az egyik a hamisítás kérdése. Gondolom mindenki látott már kék nyákos DDR2 Kingmax memóriát. Ezek a ramok Nanya chippekkel szereltek (Everest 4.5), holott a szitázás Kingmax."

Akkor most hogy is van ez? Engem is érdekelne... Nem hinném, hogy mi alacsony rendű emberek, ilyeneket azonnal születésünktől kezdve tudunk... Az emberek 90%-nak a Nyanya egy bibircsókos öregasszonyt jelent.

[ Szerkesztve ]

(#26825) Rover623 válasza Ren Hoek (#26824) üzenetére


Rover623
félisten

Pl ez most mi volt?
:DDD
Olvasd el a kérdést...alaposan.
Aztán amit írtál...alaposan.
Ha akkor sem világos, akkor neked is kellene a szemüveg...:DD
A problémák, kérdések jórészét az emberek maguknak generálják: [link]
(Vicc persze, de erősen hasonló...:DDD)

primus inter pares

(#26826) lean


lean
aktív tag

sziasztok,
lenne egy kérdésem, a ddr-2 800mhz ramok működnek AM3 procival?mert holnap jön a x4 620, ha nem akkor bajba leszek...

no cross no crown

(#26827) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Üdv!
Akkor olyan rammal ami néha kifagy néha nem, olyan rannam már nem lehet semmit se kezdeni? :F

(#26828) Ren Hoek válasza Rover623 (#26825) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Annyira nem tartom egyértelműnek pl a találatok számát sem ebben a témában. Nem találok kivetnivalót abban, hogy a nanya-kingmax hamisítás miatt rákérdezett itt, ahol ilyen szakértők vannak mint pl jómagad. Linkelhetnél egy konkrét cikket, mert első körben (átlag ember szemével) csak pár fórumbejegyzést találtam.

A cinikus, gúnyos, szójátékos, célozgatós, oltogatós, rébuszokban beszélős, magasan irodalmi, felsőbbrendű stílust pedig szerintem érdemesebb a haverokkal, családdal, ismerősökkel szemtől szemben művelni, ahol a gesztusokkal el lehet kerülni a félreértéseket és flémet.

(#26829) Ren Hoek válasza lean (#26826) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Like the Phenom range, the Athlon II X4 620 is capable of operating on either AM2/AM2+ or AM3 motherboards, and thus inherits the ability to use DDR2 or DDR3 memory.

Szóval menni fog, de úgy is kiderül holnap :)

(#26830) lean válasza Ren Hoek (#26829) üzenetére


lean
aktív tag

király :DDD , köszi :) :R

no cross no crown

(#26831) Thrawn válasza Ren Hoek (#26828) üzenetére


Thrawn
félisten

Lehet velem van a baj, de én meglehetősen jókat szoktam mulatni azon, ahogy Rover oktat. Mondom ezt úgy, hogy voltam én is tanítvány, bár lehet a mester már nem emlékszik rá. Nos egyesek szerint inkább "büntet", dehát nem vagyunk egyformák :)

Juteszembe, ezen speciel megfeküdtem, de rendesen :DDD

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#26832) Rover623 válasza Ren Hoek (#26828) üzenetére


Rover623
félisten

Csak most, csak neked...ingyen... ;)

A kérdés mégegyszer:
Sziasztok vettem ma egy Kingmax ramot és everestbe néztem ezt írta hogy
"nyanya"
Kellene valamiért aggódnom?!

Kiemeltem neked a lényeget...

Ha vette volna a fáradtságot, és beírta volna a gugliba, hogy "RAM nyanya", akkor valószínűleg érezte volna, hogy vmi nincs rendben...még ha nem is született PC-s ismeretekkel...:U
Ekkor, ha kicsit jobban fókuszál a monitorra, felfedezhette volna, hogy az Everest kiírás igazából "Nanya"...amit ha bepötyögött volna a gugliba, egyből a nagymúltú memcsigyártó weblapját kapta volna találatként...

Tehát: olvasni tudni kell...írni tudni kell...másképp nem megy, még akkor sem, ha ezek a fránya számítógépek lassan mindent elvégeznek helyettünk...:C

Amiért fontos lehet (és most szigorúan csak erre az egy esetre koncentrálva): mint bármilyen iparágban, a PC-s alkatrészek piacán is létezik a hamisítás...egy-egy betű felcserélése, egy hasonló hangzású név, egy lopott tipográfia, és máris jól bevásárolhatunk...;]
Elég egy vicces kedvű hozzáértő, és bármilyen szarból bármilyen várat varázsolhat...
Csak emlékeztetőül: [link]...és nem, nem Photoshop, nem a CPU-Z képernyőkép van módosítva... ;)
Várd ki, bejön a kép, csak lassan....

P.S.:
ahol a gesztusokkal el lehet kerülni a félreértéseket és flémet.
Itt pedig vannak Kattintható kódok és arcocskák...használd őket bátran...a gesztusok helyett...ahogy én... :K

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#26833) cascada válasza Rover623 (#26814) üzenetére


cascada
senior tag

Már-már vicc lett az egészből srácok :D Feltettem egy kérdést, elég lett volna rá válaszolni. Azért irtam oda, hogy én igy tudom, mert ezt az infót kaptam máshonnan. Gondoltam ha nem igy van úgyis kijavítotok. Különösebb jelentőséget nem tulajdonítottam ennek. Az engem abszolut nem érdekel, hogy itt egymást hülyének tituláljátok, csak kicsit kellemetlen ennyi hozzászólást fölöslegesen elolvasni és ezekre válaszolgatni. Ezt a fölös energiát lehetne mások válaszára, segítésére fordítani. Az lenne a lényeg, hogy segítsünk egymásnak..
Köszönöm mindenki válaszát aki építő jelleggel szólt hozzá :)

(#26834) Rover623 válasza Thrawn (#26831) üzenetére


Rover623
félisten

Erre gondolsz?
Régi szép idők...:DDD

primus inter pares

(#26835) Ren Hoek válasza Rover623 (#26832) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Tényleg utolsó off!

Jólvan legyen neked igazad. Csak nem egyszer kerekedett belőle már flamewar (ami nem tudom kinek jó). Köztünk személetbeli különbség van a segítségnyújtás fogalma terén.

Első HSZ-be bele kéne írni: "Google b+! Olvass, érts, tudj, ne írj el semmit, különben álmodban megtalál a techmanó, és seggbe****"
ebből értenének :DD

[ Szerkesztve ]

(#26836) Thrawn válasza Rover623 (#26834) üzenetére


Thrawn
félisten

Igen ez volt az :B :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#26837) godness


godness
csendes tag

Sziasztok!

Asus: P5K a deszka FSB: 1333
Ram: 4X1Gb KINGMAX DDR2 1066mhz
Proci: Intel Q9650 quad 3Ghz 333X9

Szeretném tuningolni a ramot minél gyorsabb legyen és minél kevesebb legyen a késletetés stb.. és nem tudom hogy hogyan kezdhetnék hozzá, valaki segitene?

Intel Q9650 3Ghz 12mb,Noctua NH-C12P(proci hűtő) ,Asus p5k,4X1GB 1066 memory,HD5770 1GB GDDR5,2TB,1X32col Samsung full HD TV 2X24col samsung full HD

(#26838) papsZa


papsZa
tag

Sziasztok,

Jelenleg 667Mhz-en ketyego CL6-os ramok vannak a gepembe. Jatekra is hasznalom. Sokat dobna a rendszeren ha jelenlegi ramokat 800Mhz-es CL4-es cserelnem?

Az 1066-ot nem tamogatja a lapom.

Elore is koszonom.

[ Szerkesztve ]

HP 8710p

(#26839) papsZa válasza papsZa (#26838) üzenetére


papsZa
tag

A CL-ek szamitanak egyaltalan? Huzva nem lesz, de jatekra is hasznalom.

HP 8710p

(#26840) Rover623 válasza Ren Hoek (#26835) üzenetére


Rover623
félisten

Köztünk szemléletbeli különbség van a segítségnyújtás fogalma terén.
Egészen pontosan.
1. Az ember akkor kérjen segítséget, amikor a saját lehetőségeit már kimerítette...ne pedig helyette.
2. Segítséget úgy kell adni, hogy abból lehetőleg minél több haszna legyen a kérdezőnek...azzal csak a minimális szintet nyújtod, ha mindig mindent megkeresel, megválaszolsz helyette. Ha soha nem tanulja meg, hogyan és milyen irányba induljon el, segítség nélkül tehetetlen lesz...nem csak PC-s témában.
Így elkorcsosul a világ...már öt esztendő távolából is mérhető...akár csak ezt az egyetlen topicot szemlélve is.

P.S.:
Most szándékosan nem használtam szmájlikat...

primus inter pares

(#26841) Qru válasza papsZa (#26838) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem igazán. Kb 0-6% közit lenne a gyorsulás alkalmazástól függően. Játékokban kb 1-3% szóval nem igazán éri meg, max ha nem kéne pluszban ráköltened.

#nincsbennetarcsi

(#26842) papsZa válasza Qru (#26841) üzenetére


papsZa
tag

Ah ertem koszonom.
Azert jutott eszembe, mert a CPU-m 800Mhz-es FSB-vel megy a ramok pedig 667-en ketyegnek, igy azt hittem, hogy a CPU-nak mindig varnia kell a memoriara.

HP 8710p

(#26843) Rover623 válasza papsZa (#26842) üzenetére


Rover623
félisten

Jól hitted.
És akármekkora sebességen hajtod őket, mindig ez lesz... ;)

primus inter pares

(#26844) papsZa válasza Rover623 (#26843) üzenetére


papsZa
tag

Szoval azt mondjatok, hogy nincs jelentosege az upgradenek :F

HP 8710p

(#26845) howey


howey
csendes tag

sziasztok

tudnátok segíteni?

Azt szeretném tudni hogy ez a ram Kingston 256 MB PC133 SDRAM (KTM0055/256) működik egy Asustusl 2c deszkában?

Előre is köszönöm

(#26846) Ren Hoek válasza papsZa (#26844) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Alig érezhető lenne a gyakorlati haszna, szerintem hidd el neki :)) ... tesztekben megmutatkozna, de arra pénzt költeni és teszteredményekre gyúrni, semmi értelme.

(#26847) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok, mik a tapasztalataitok a Samsung ramokkal? Megbízhatóság, élettartam.

köszi: RR

═════════════════════════════════════════

(#26848) zzz85 válasza dave93 (#26810) üzenetére


zzz85
csendes tag

Szia dave93!

Itt a kép a HD Sentenelről:

Kihozta itt is a teljesítményt,h. nem túl jó (közepes)

Más még feltöltsek? Vmi Pio módban van a gépem, de nem találtam a biosban a olyat,h. dma. Lehet nincs is olyanom?!

Na ezek alapján még van remény a gyorsabb gépre :U
És köszönöm a segítséget! A memtest-es az már túl bonyolult nekem, nem értem mi az a bootolás (annyira nem értek hozzá, meg nő is vagyok :P )

[ Szerkesztve ]

(#26849) Fluor


Fluor
csendes tag

Üdv! Megnéztem az MA770t-ud3p lap támogatott memóriáit, ahol csak egy féle g.skill van az 1333-as résznél. Aztán megnéztem a g.skill oldalán ahol ehhez a laphoz valamivel többet írnak. A kérdésem az lenne hogy ilyenkor szerintetek kinek érdemes hinni? :F

[ Szerkesztve ]

(#26850) BPFeri válasza RootRulez (#26847) üzenetére


BPFeri
senior tag

Notebook-okban találkoztam velük még DDR1 -esekkel és nem csak hibátlanok voltak hanem semmi kompatibilitási probléma sem volt velük. :R

[ Szerkesztve ]

....

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.