Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) MaciG válasza lsc (#25979) üzenetére


MaciG
addikt

Értem. Most ilyen ram van a gépemben DDR2 800MHz/2048MB Corsair TwinX (2*1GB). Ha ezt megduplázom, tehát teszek mellé még egy ilyen kit-et akkor azok nem fognak összeveszni?

BANZAII

(#26002) Ren Hoek válasza Progép (#26000) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Személyes vélemény, nemvagyok szakértő de eléggé kiolvastam a topicot... Geillel nagyon sok probléma van AMD rendszereknél 100%-osan nem ajánlható 1600-on, még 1333-on is felléphetnek bajok. Mushkinról nincs sok infó, viszont nem szerepel a lap QVL-jében (így nincs is tesztelve a lappal, procival - persze ettől még simán működhet), amúgy nekem is a Mushkint ajánlották Hardverkerben.

A közös bölcsesség: Corsair Dominatorokat, Kingmaxokat (bár ezzel is láthattunk problémát, a stabil ramok közé sorolható) szeretik a lapot, én G.Skillről is jókat olvastam (én is azt vettem) 4GBNQ sorozat az ugye QVL-es is.

1600 Mhz meg OC, ezt bele kell venni a számításba, mivel 1333-ig van hitelesítve az IMC

[ Szerkesztve ]

(#26003) lsc válasza MaciG (#26001) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha ugyanolyan akkor elméletileg nem, de ezt biztosra akkor lehet mondani ha belerakod és megy, egy-két lapnál voltak gondok 4x1 giga rammal . Az valószínű hogy mch-nak kell egy kis plusz fesz .

Az élet kegyetlen .

(#26004) Raptor 666 válasza Raptor 666 (#25984) üzenetére


Raptor 666
tag

Valaki tud valami infót a fenti hozzászólásomra? Érdekelne a dolog, mert a Newegg igen csak olcsón kínálja ezeket a ramokat a többi 2000Mhz 3x2GB trichannelhez képest, és csak tudni szeretném, hogy miért :K

"Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

(#26005) Dyingsoul válasza Ren Hoek (#25999) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Na megvolt a memteszt, 2-szer lefuttattam, rengeteg ideig tartott, de semmi hibát nem talált! asszem most már tökéletesen műkszik a rendszerem! :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#26006) jilian


jilian
addikt

Olvastam itt egy cikket...ahol szegény GeiL EVO ONE CL7 "eléggé" rosszul szerepelt...
Tessék megy az simán 1.6 V --1600 Mhz--CL 7-ben...

(#26007) fgordon válasza Ranger^41 (#25977) üzenetére


fgordon
senior tag

Azt elfelejtetted megírni, hogy mennyin használod a géped, milyen szorzón. Szerintem 333-on, így azt vedd figyelembe.

De ne szívasd magad, vegyél ugyanolyan ram-ot, az a biztos...

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#26008) attiati


attiati
veterán

DDR3-as memóriákból miért van 1600mhz és felette, ha rengeteg lap nem támogatja őket? Később bios frissítéssel menni fog ezekkel a lapokkal, vagy megint csak lapcserével?

Asrock M3A785GXH/128M
(Gigabyte GA-MA785GT-UD3H már jóval többet támogat)

Van valami jelentősége, hogy 1333-as, vagy 1600-asat veszek bele?
Ezekhez az am3-as lapokhoz milyen memóriát ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#26009) attiati válasza attiati (#26008) üzenetére


attiati
veterán

Szóval fel nem fogom, hogy egy szabvány foglalatnál (ddr3) hogy lehet az, hogy egyik lapba belemennek ddr3 2000-ig (gigabyte), a másikba meg 1600-ig (asrock)?
Vagy ez csak egy átmeneti támogatási hiány, ami szoftveresen majd megoldható lesz?

(#26010) Ren Hoek válasza attiati (#26008) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Pl AMD-nél ugye a prociban van az Integrated Memory Controller. Ez meg csak 1333 mhz-ig van hitelesítve, így AMD rendszernél csak OC-ként (overclock) támogatja az afeletti frekvenciákat. 1600 Mhz-esek is 1333 futnak auto-n sokhelyütt. Gyakorlatban nemnagyon lehet kiérezni a sebességkölönséget. Tesztprogram kimutatja, a többi csak placebóhatás :U
Lap kevésbé szól bele a dolgokba. Vagy 1333-at veszel, vagy 1600-at és remélhetőleg működik. De ha nem akkor 1333-on használod és késleltetésekkel játszol.

(#26011) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

AM3-hoz milyen 2GB-os egy modul-os ramot ajánlotok?1333 vagy 1600-as legyen?

(#26012) attiati válasza Ren Hoek (#26010) üzenetére


attiati
veterán

Tudnál ajánlani az asrock laphoz valami bestbuyt?
Kingmax 2G 1333-at néztem (FLFE85F-B8MF9) Micron chip-el, supported listán rajta van.
És ugyanebből van FLFE85F-B8MF7, nem tudom miben különbözik.
Szerinted akkor a cl7-es késleltetésű TINYBGA kingmax is belemenne? (lehet, hogy pont a fenti modellszámú a tinybga)

Tehát ha találok azonos késleltetésű 1600os és 1333as ramot, akkor nagyobb az esély, hogy az 1600-os alacsonyabb késleltetéssel megy 1333-on?
Egyébként várható, hoyg az AMD integrált memóriavezérlése a későbbi procikban kezelni fogja AM3 foglalattal a magasabb órajelű ddr3-akat?

(#26013) UdVi86 válasza attiati (#26012) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Úgy gondolom ennek - FLFE85F-B8MF9 - cl9 a késleltetése, míg a 7-es végződésűnek cl7. Tehát utóbbi jobb, én ezt ajánlanám vagy valami 1600-as ramot cl8-as időzítéssel, mivel ez is valószínűleg elfut 1333-on cl7-ben. 1333 cl9-el már gyengébb, bár lehet hogy tényleg nem érzi meg az ember...

Ajánlom amúgy a G.Skill Ripjaws 1600MHz cl7-8-7-24 -et, most 24k-ért hozzájuthatsz, szerintem a 2 db Kingmax sem jön ki olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#26014) adequate_cou válasza attiati (#26012) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Nálam Kingmax 2GB modul van 1600-os CL7-es és 1200-on megy CL6-ban, szeretném 1333-on járatni de alaplap FSB-t nem engedi emelni, szorzo meg maxon. Remélem segített ez az info.

Megnéztem a számát, FLFE85F-B8MF7.

13.7K-ért szerintem jó vétel volt 2GB.

(#26015) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Kérdés:
van most 2x1gb geil black dragon ramom (ddr2 667, de 355mhz-en megy 4-4-4-12 időzítéssel)
dualban mennek, és van még 2 üres slotom
ha ide valami 2x1gb 800mhzes ramot teszek, akkor menni fog a rendzser dualban?
konkrétan az a kérdésem, hogy a dualhoz páronként kell azonosnak lennie a ramoknak?, szóval 2x2 egyforma ram kell, vagy szereznem kellene még 2t abból a geilből, hogy 4 egyforma legyen?

(#26016) Ren Hoek válasza UdVi86 (#26013) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Bakkkerr. Elkéstem vele :D 23-ért vettem Cl9-es G.Skillt... Nem ripjaws... mindegy rácsesztem, de nem variálok, mert a 4GBNQ tesztelve van ...és QVL- ben van mindenütt. Bár gondolom ugyanaz a cucc van rajtuk. Vagy nem.

(#26017) 04ahgy válasza Picturemaker (#25970) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A különbség a borda színe, más nem.

Márpedig a CPU IMC nem szereti az adott RAM-ot. Teszteltem, van ugyanis lehetőségem. Adott a proci és az a Geil RAM, ami nem megy vele. Tehetem azt AM3-as Asrock, ASUS, MSI vagy Gigabyte lapba, ugyanaz a hibajelenség... Ugyanazok a boot és meleg reset problémák lépnek fel. Ha hozol egy RAM-ot és egy procit, ami nem szereti egymást, szívesen reprodukálom neked, én adom a lapokat!

Tudod, én nem konkrét RAM-ra és konkrét CPU-ra mondom, hogy szar. Létezik gyártási szórás is. No meg nem egy gyártósoron gyártottak egyetlen szériát egy adott típusú Geil RAM-ból sem. Erre nem gondoltál? De azért hülyeségezel. Gratulálok.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#26018) 04ahgy válasza romero28 (#25973) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hehe. Beleestél abba a jelenségbe, ami AMD esetén is fellép, csak legtöbbször már kisebb RAM órajelen. Az IMC (nálatok i7-eseknél az Uncore) a korlátozó tényező. És nagyon helyesen látod.

Azért gyártanak ilyen RAM-okat, mert a szám adja el őket. A bűvös 2000MHz. És mert veszik. A memóriagyártó meg röhögve mutatja meg, hogy megy a RAM-ja annyit, csak nem a te prociddal.

A marketing ugyebár. Milyen érzés áldozatul esni? Amúgy a hehe miatt félre ne érts, nem kinevetlek, mert együttérzek veled. A hehe azoknak szólt, akik itt vergődnek az AMD IMC-s témán...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#26019) 04ahgy válasza Ren Hoek (#25974) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Megfigyeléseim alapján:

- CPU IMC vagy tudja rendesen az 1600MHz-et, akkor trükközés nélkül megy, bármilyen RAM-mal. Vagy csak nyögve (CPU_NB_VID feszemeléssel stabilizálható, vagy 5,33-as RAM szorzó mellett 240MHz ext.clock), vagy 200MHz-es external clockon egyáltalán (8-as RAM szorzóval) nem tudja. Ekkor verejtékes munka stabilizálni.
- Memória márka (Chip típus inkább?) Ez inkább Geil-eket érint csak, és vagy semmi gond, vagy fellép a hiba. Teljesen randomra. Gondolom lejöhetett egy gyengébb széria. Vegyesen jelentkezik a CL 6-7-8-9-es, különféle frekvenciás modulok esetén is. Ami modul problémás AM3-mal, az az esetek 99%-ában i5 mellett is az.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#26020) Mancsy


Mancsy
HÁZIGAZDA

Szerintetek melyik lehetőség a jobb?

- 4 GB DDR3 1333-on, single channelben
- 6 GB DDR3 1111-en, dual channelben

Utóbbit még nem sikerült elérnem, DRAM Timingot kellene piszkálni.

Ezeket szokták átállítani?
CAS# LATENCY
DRAM RAS# TO CAS# DELAY
DRAM RAS# PRECHARGE
DRAM RAS# ACTIVATE TO PRECHARGE

ASUS P5Q3-as alaplap, és dual channelben kékhalálozik a fullosan támogatott Kingston RAM-októl (KVR1333D3N9/2G). Állítólag 1111-es órajellel, és 7-7-7-20-as időzítéssel megy, de melyik négy érték az a 7-7-7-20?
És mi lenne jobb, gond nélkül a 4 giga, vagy megpiszkálva a 6?

(#26021) hool


hool
aktív tag

Vannak ezek a green geil ramok, 1.6Von képesek menni. Az én gépem csak 1.8Vot tud, ilyenkor mi a helyzet? Hosszútávon jó lesz ez neki? Vagy nincs jelentősége?

(#26022) 04ahgy válasza hool (#26021) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem lesz bajuk, csak az energiatakarékosság nem fog megvalósulni. JEDEC specifikáció szerint bátran üzemeltetheted a RAM-ot.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#26023) werszomjas


werszomjas
őstag

sziasztok.

CRS DDR3 XMS3 DHX TW3X4G1600C9DHX 4GB KIT
CRS DDR3 XMS3 TWIN3X4G-1333C9 4GB KIT

Mi a kettő között a különbség?
Mi az a DHX?
Érdemesebb azt venni? vagy jobb a DHX nélküli?

Valamint az 1600-as olcsóbb, mint az 1333-as.

Melyiket érdemes venni?

GA-MA770T-UD3P lapba.

üdv

(#26024) Tibi87


Tibi87
tag

Szevasztok! Elszeretnék adni 4x1 gb 1066Mhz DDR2-s CSX ramokat![link] Segithetnétek hogy hol hirdessem meg öket! Az Irány ár: 10k garanciális mind a 4 db! A képen 2x1 gb kit van nekem ilyenböl van 2 db!
Elöre is köszi a segitséget ha valakit érdekel irjom pm-t köszi!

[ Szerkesztve ]

------> Intel Core i5 2500K I Love You <------

(#26025) werszomjas válasza Tibi87 (#26024) üzenetére


werszomjas
őstag

A[PH]ró

üdv

(#26026) hool válasza 04ahgy (#26022) üzenetére


hool
aktív tag

Rendben, köszi a választ.

Láma kérdés, de van lényeges különbség a 2 között, ha SPD szerint tud csak menni, 1.8V-on?
Nekem egy Lenovo ThinkCentre A55-m van, alaplapi lapkakészlet Intel Broadwater i946GZ, feltehetőleg mind2 menne stabilan nem?
http://www.geil.com.tw/products/showSpec/id/155
http://www.ec.kingston.com/ecom/configurator_new/PartsInfo.asp?LinkBack=&ktcpartno=KVR800D2N5K2/4G&root
datasheet pdf
Megköszönném ha elmondanád, hogy Te melyiket választanád, ha Geil használtan, garival 17e, Kingston új 22e.

[ Szerkesztve ]

(#26027) 04ahgy válasza hool (#26026) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Notebookba én a Kingstont venném. Talán a noti moduljaik még nem süllyedtek a Geil szintje alá.

Mondtam, hogy csak a fogyasztásban van különbség, másban nincs.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#26028) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Na, ma postán is küldtek vissza egy Geil kitet (1600MHz / CL9) meg személyesen is voltak benn egy szintén 1600MHz / CL9-essel. Egyik esetben AM3-as Giga, a másik esetben AM3-as MSI lap az alkatrészeknek támaszt biztosító alap. A hibajelenség laptól függetlenül ugyanaz.

Jah, és mindkettő 2GB-os, tehát 2*1GB-os modulok. A hiba 1333MHz-en is jelentkezik mindkettőnél, nem kell hozzá 1600MHz.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#26029) 04ahgy válasza attiati (#26012) üzenetére


04ahgy
nagyúr

1333Mhz-es Kingmaxot vegyél. Azzal (késleltetéstől függetlenül) nem lesz bajod.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#26030) hool válasza 04ahgy (#26027) üzenetére


hool
aktív tag

Ez igazából desktop gép, midi: http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/document.do?lndocid=MIGR-67155#mem
tehát sima dimm ram kell bele.

(#26031) MaciG válasza lsc (#26003) üzenetére


MaciG
addikt

Minek kell a plusz feszültég? :B Tehát akkor nem annyi, hogy beleteszem őket azt megy? Bocsi, de nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz.

BANZAII

(#26032) 04ahgy válasza hool (#26030) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Akkor sem Geil, sem Kingston. Kingmax a javasolt.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#26033) lsc válasza MaciG (#26031) üzenetére


lsc
nagyúr

Az mch az maga az alaplapi csip, 4x1 gigánál már valószínűleg egy értékkel több feszt kell neki adni mint 2x1 gigánál /a tapasztalatok alapján legalábbis . Elképzelhető hogy berakod és megy, de én kis esélyt adok neki . Az mch a biosz M.I.T. menüjében az (G)MCH overvoltage control-nál találod, ott lehet neki feszt adni . Ugyanebben a menűben lehet a ramoknak is feszt adni /mármint az M.I.T/, valószínűleg azoknak is kell majd . A lapod topicjában segítenek, ez már inkább oda tartozik .

Az élet kegyetlen .

(#26034) attiati válasza 04ahgy (#26029) üzenetére


attiati
veterán

köszi, azt mondod ne kísérletezzek inkább az 1600-os kingmax-al, hátha nem lesz kompatibilis?

és még annyi, hogy 1333-asból a TinyBGA Kingmax is jó?

[ Szerkesztve ]

(#26035) MaciG válasza lsc (#26033) üzenetére


MaciG
addikt

okés, köszi :R

BANZAII

(#26036) Chosen válasza Chosen (#26011) üzenetére


Chosen
addikt

Valaki esteleg? #26011

(#26037) Ren Hoek válasza Chosen (#26036) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Utóbbi 100 hozzászólást ha visszaolvasod, többféle vélemény megfogalmazódik... 1333 vs 1600, meg milyen típusok ajánlhatók. Mindenképp ezt tudom javasolni, mert sok infó meg tapasztalat felgyült már, szóval megéri átfutni :)

(#26038) Ren Hoek válasza attiati (#26034) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ha QVL-es (vagy ha nem is feltétlen) akkor szerintem érdemes kísérletezni vele, mert később értéktartóbb lehet az "1600"... árban meg alig drágább. Legfeljebb 1333-on fog menni és állítgatni kell , de Hgyu jól leírta miket kell állítani. Persze ha biztosra akarsz menni akkor QVL-es 1333-as Kingmax. TinyBGA-sra nemtudom a választ, majd más leírja

[ Szerkesztve ]

(#26039) werszomjas


werszomjas
őstag

Patriot ramokról mi a véleményetek?

Patriot DDR3 1333MHz 4GB Patriot Signature KIT
Patriot DDR3 1333MHz 4GB Viper II KIT

Patriot DDR3 1600MHz 4GB Patriot Signature KIT
Patriot DDR3 1600MHz 4GB Sector 5 G Series KIT

Érdemes venni?
Megbízhatóak? Stabilak?

üdv

(#26040) attiati válasza Ren Hoek (#26038) üzenetére


attiati
veterán

A támogatott listás 1333-as Kingmax-ra (FLFE85F-B8MF9) még google is alig dob találatot, nemhogy kapni lehessen :)
1600-asból meg semmilyen Kingmax nincs a támogatott listán.
Ilyenkor mit lehet tenni?

(#26041) csiky


csiky
tag

Hello,

ASUS P7P55D-be akarok normális ramokat venni.

OCZ Reaper, Corsair Dominator il Mushkin Blackline Frostbyte 996679 között gondolkodok?

véleményetekre lennék kíváncsi.

előre is köszönöm

üdv

Két út vezetett az őszi erdőn, de nem mehettem végig mind a kettőn.

(#26042) Ren Hoek válasza attiati (#26040) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hát pl, nézd meg más alaplapok listáját hasonló chipsettel... Ha ott tesztelve van, akkor jóeséllyel menni fog, mert úgyis a procitól függ.Persze Kingmaxokkal is lehet probléma 1600-on, úgy ahogy a többivel is. Annyi még, hogy 1333-as ramokhoz általában nincs borda. Szóval én ezért nem vettem, mert gyakorlatilag kit-ben kapok 1600-ast,amin van borda is, és picivel drágább. Pl hardverkernél 12K 2 Gb borda nélküli 1333-as kingmax, 14K bordás 1600-as.

Viszont most rambazárban vannak G.Skill 1600-as Ripjaws-ok bordával 1,5-1,65 V-on, a kék CL 7-8-7-7-21-esek 24K-ért...szóval bokánfostam magam... 23K-ért vettem CL9-est, de ez jobb, itt PH!-n most volt cikk róla. Ha most vennék tuti ezt venném, dehát már megrendeltem, (meg az QVL-es ram)

[ Szerkesztve ]

(#26043) Messa


Messa
tag

Sziasztok!

A hozzáértők segítségét szeretném kérni RAM vásárlás előtt.
Jelenlegi konfigom:
Lap: Gigabyte P35-DS3
Proci: C2D E 4500@11x255(2.8)alapfesz
Ram: 2x 1GB CSX 1066DDR2 CL5 CPUID szerint 1.8V, 510Mhz,CL6 [link]
Kicsit kevés már a 2 giga RAM így szeretnék bővíteni.Laikusként 6 GB-ra gondoltam, megtartom a mostani 2x1GB-ot és vennék mellé 2x2GB-ot. Jelenleg a 2 CSX az 1-es és 3-as slotban szépen üzemel dual-ban. Ha vennék 2x2GB-ot a 2-es, 4-es slotba úgyis maradna a dual channel vagy nem? Érdemes megtartanom a 2db 1GB-os modult vagy ha jót akarok adjam el és legyen 2x2GB dualban?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv,
Messa

[ Szerkesztve ]

Time is the fire in which you'll burn.

(#26044) Teng


Teng
aktív tag

APACER 2048Mb DDR3 Golden Cover 1333Mhz

vagy

APACER 2048Mb DDR3 1333Mhz

vagy

BUFFALO 2048Mb DDR3 1333Mhz CL9

ezek közül mit javasoltok?

a lényeg ezek vannak a nagykerbe perlill. Kingstone-t pedig nem szeretnék, és sajnos a kingmax épp kifogyott

És még egy dolgot nem értek hogy lehet hogy az apacer golden cover bordás és olcsobb mint a sima-nembordás változat:S

[ Szerkesztve ]

(#26045) werszomjas válasza Ren Hoek (#26042) üzenetére


werszomjas
őstag

A corsair tesz bordát az 1333-as ra is.

vagy az nem olyan jó, mint a DHX es?

üdv

(#26046) 04ahgy válasza csiky (#26041) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A Corsairrel jársz szerintem a legjobban. Arra figyelj, hogy i5-höz készített, max. 1,65V-os Dominator legyen, mert van 1,8V-os, régebbi széria is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#26047) 04ahgy válasza werszomjas (#26045) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Felesleges a bordára izgulni. Geil esetén az 1066-os Value-n is van borda, mégis fos RAM. A Kingmax meg borda nélkül is jó. Felesleges szerintem a bordára izgulni.

Ren Hoek: kicsit sokat reklámozod a hard*****rt. Egy ideig oké, de inkább depo vagy árgép linket adj, ha valakinek ajánlasz valamit. Ha feszíted a húrt tovább, kénytelen leszek moderátori segítségért folyamodni. Én elhiszem, hogy a kedvenc boltod, de vannak a PH!-n alapelvek is, amit be kell tartani.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#26048) 04ahgy válasza Teng (#26044) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Bármelyiket megveheted. Igazából ezek márkás, minőségi memóriák, csak magyarországon nem elterjedtek. Ha nem is akkora nevek a memóriapiacon, mint a Corsair, G.Skill, OCZ, Mushkin, SuperTalent, Crucial, de nem noname fosokat árulnak.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#26049) 04ahgy válasza Messa (#26043) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Jó az elgondolásod. A chipset esetében sincs korlátozó tényező, és ha a leírtakkal összhangban, csatornánként töltöd fel, akkor fog a dual menni. Legfeljebb nem 1066MHz-en, hanem valamivel alatta.

A friss, 2GB-os modulokat tedd az 1-3 slotokba, a régebbiek kerüljenek a második-negyedik kombinációba.

Igazából stabilitási okokból (no meg anyagilag is) én a 2*2GB-ot támogatnám, nem a négy modult.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#26050) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Fujicu siemens amilo L7310 laptop milyen memóriákat tud kezelni és maximum mennyit? sürgős lenne a kérdés, valaki pls segítsen! (sajna elég régi a laptop, alig találok róla infót)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.