Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26401) Ren Hoek válasza GomezGTS (#26400) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ilyenről még nem hallottam. Szerintem próbálj fel egy Win7 64 bit-es verziót. Amúgy is csak az látja a 4 gigát teljesen. 32 bites Xp nem is kezeli teljesen tehát részben felesleges a 4 giga XP-re. Kíváncsi vagyok win7-el produkálja-e.

Géped ahogy látom elbírná simán a win7 64bitet. Még gyorsabb és stabilabb is lenne.

[ Szerkesztve ]

(#26402) Rover623 válasza GomezGTS (#26400) üzenetére


Rover623
félisten

a 4 giga nem tetszik a hangkarinak
Pontosabban a driverének.

Ren Hoek: ha még nem hallottál ilyenről, akkor ne adj tanácsot... ;)

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#26403) GomezGTS válasza Ren Hoek (#26401) üzenetére


GomezGTS
tag

Ja, igen azóta már a proci is jobb, én is szemeztem a W7-tel. Ha ez a win teljesen megadja magát, szerintem jön a W7, de egyenlőre az ünnepekre már nem szeretnék ezzel kínlódni, így ki is vettem a +2 gigát...mert így minden teljesen jól műxik.
Köszi a javaslatot!

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#26404) GomezGTS válasza Rover623 (#26402) üzenetére


GomezGTS
tag

Azaz, mit lehet tenni ilyenkor? Ezek szerint volt ilyen jellegű tapasztalatod, vagy csak hallottál ilyesmit?

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#26405) Rover623 válasza GomezGTS (#26404) üzenetére


Rover623
félisten

Légy kreatív...gondolkozz logikusan... ;)

primus inter pares

(#26406) Ren Hoek válasza Rover623 (#26402) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Jó ez igaz, csak google-n sem találtam így hirtelen hasonlót.

Viszont nekem is kattogott már XP alatt a hangkártyám... gémek, és bizonyos alkalmazások alatt. Win 7 alatt pedig teljesen megszűnt a probléma, semmilyen kattogás, pattogás nem hallatszik, sőt még az alap zúgás is megszűnt. Ebből indultam ki.

(#26404) GomezGTS: Kollega arra utalt gondolom,hogy dobd ki a kukába, és ne is próbálkozz 4 gigával...Driver legújabb van fent?

[ Szerkesztve ]

(#26407) Ren Hoek válasza GomezGTS (#26404) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Itt hasonló problémáról írnak végre rátaláltam:

Audigy vs 4Gb ram

Azthiszem itt Win7-el volt, szal előbb járd végig a drivereket...KX-eket is. Meg amiket ír az arc.

[ Szerkesztve ]

(#26408) DjAaron


DjAaron
tag

Nekem ilyet a Sound Blastrerrel csinált ,mikor nem megfelelő drivert raktam fel.

(#26409) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

Érdemes még DDR2 800mhz-s memot venni?
P35-DS3 lapomban van 2*1gb corsair XMS2 kit cl4 800mhz-es ramok, frankon mennek 1000mhz-n, gondolkodok hogy veszek mellé még 2*1gb ugyan ily ramot, csak azt nem tudom hogy tuningban mennyire fog vissza?(nincs nagy tuning,8*400-on megy a proci és memo 4-4-4-12-re osztva 2.5 szorzo)

WOT: kissio

(#26410) wannabeinla


wannabeinla
tag

hello mindenkinek!
ASUS M4A79T Deluxe es AMD Phenom x4 955 BE melle milyen ramot ajanlotok? (2x2 GB DDR3)

#DD00FF

(#26411) geza12 válasza wannabeinla (#26410) üzenetére


geza12
aktív tag

Hát én ilyet ajánlanék neked :
Kingston DDR3-RAM 3GB PC3-1800 HyperX Kit (KHX1800C9D3K3/3GX)
Szerintem ez most viszonylag jó árba van.
Bár lehet még így is egy kicsit drága.
Vagy esetleg egy ilyen KITet:
OCZ DDR3 PC3-12800 Obsidian Dual Channel 4GB Kit
Ezek 4000ft-val olcsóbbak.
Szerintem mindenképp min 1600mhz-set vagy a felettit vegyél ebbe a lapba ,mert viszi az 1600asat is, és hosszabb távon is kicsit jobban jársz.

(#26412) mandras81 válasza geza12 (#26411) üzenetére


mandras81
senior tag

Sziasztok!

Ha van egy 3x2 Gb-os RAM kit, és be szeretném pakolni egy csak dual channel-t támogató lapba, akkor két modul menni fog dual-ban, és a harmadik nem, vagy egyáltalán nem fog menni dualban - ergo nem éri meg berakni a harmadik modult?

(#26413) CptMisi


CptMisi
őstag

Üdv!
gigabyte ma790xt-ud4p lapba, x3 720 mellé milyen ramot ajánlotok?
eddig kingmaxot mondtak többen, a kérdésem az lenne, hogy Apacer ez jó lenne -e hozzá? esetleg ajánlanátok valamit 20-25 körül? :R

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#26414) wannabeinla válasza geza12 (#26411) üzenetére


wannabeinla
tag

koszi megneztem oket. bar egy masik topikban itt ph-n azt irtak, hogy az 1600 as ramok neha fagynak :/ mi a velemenyetek errol?

#DD00FF

(#26415) geza12


geza12
aktív tag

CptMisi: Az apacer ramoknak elvileg jónak kéne ,hogy legyenek a gigabyte alaplapodba ,mert a gigabyte alaplapok egyáltalán nem válogatósak memória terén.
Szerintem nyugodtan mehet bele és szerintem jobb is mint a kingmax.

(#26416) envy06


envy06
tag

SZIASZTOK! ASUS P7P55D ALAPLAPOKHOZ JÓ A CORSAIR RAM, TÁMOGATJA? VAGY MIT AJÁNLANÁTOK HOZZÁ? KÖSZÖNÖM!

(#26417) Ren Hoek válasza geza12 (#26411) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Jézusom, miket ajánlgatsz??

Pont hogy NEM ajánlott az 1600 meg 1800-as ram, mivel AMD prociban lévő IMC 1333 Mhz-ig hitelesített! Onnantól tuning!

Egyik alaplap sem támogatja natívan 1333 Mhz-en felül a ramokat, mivel a processzorban van a memória kontroller, így az a meghatározó. Mindenhová oda van írva az OC, avagy Over Clock. 1600 Mhz az már tuning, és egyáltalán nem garantált a stabilitása. Általában automatikusan 1333-on vagy 1066-on indul el a cucc, és manuálisan kell állítgatni, hogy elérje a tuning frekvenciáját. Az 1800 Mhz meg agyrém... Jó példa erre az OCZ AMD Black Edition, amivel egy csomó gebaszt jeleztek, hogy pont AMD-vel nem megy.

Ráadásul csak elméletben érezni a különbséget 1333 és 1600 között, valszeg szintetikus tesztekben van értelme. Késleltetés meg rosszabb csak a magas frekvenvián.

TEHÁT: az ami biztos megy, az az 1333 Mhz-es ram, jelenleg AMD-hez. 1600 pedig kockázatos, de ha listás tesztelt, akkor működhet némi manuális állítgatással. Ha szerencséd van felismeri az extreme profilt. De sok esetben 1333 Mhz-en fog menni... Esetleg annyiban van értelme, hogy később rávághatod hogy 1600-at is tudja...

Áemberek, térjünk észhet! Jobban jártok ha inkább végigolvassátok az utolsó 100-200 hozzászólást...

[ Szerkesztve ]

(#26418) Ren Hoek válasza geza12 (#26411) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Na még annyit, hogy nem mellesleg 3 GB-os KIT-et ajánlasz AMD-hez? :S Ómájgád...

(#26419) geza12 válasza Ren Hoek (#26418) üzenetére


geza12
aktív tag

Nos: 1. ezt nem tudtam, de az tuti hogy hosszabb távon és eladásnál jobb az 1600mhz-es és nem sokkal drágább.
A másik dolog meg az ,hogy haver most vett egy ASUS M4785TDV EVO-t ami 1800mhz-seket támogat (AKKOR MIÉRT TÁMOGAT ILYET A LAP?) és ezek a kingston hiper x 1800asok vannak benne, és gyönyörűen megy , azt nem tudom hogy ez OC val tudja e de szépen megy (PROBLÉMAMENTESEN). AMD 965BE-vel.
De látom neked is ilyen lapod van :D
A 3gb-os kitet tényleg benéztem 2x2esre gondoltam.
Az OCZ-vel nincs probléma?

[ Szerkesztve ]

(#26420) wannabeinla válasza Ren Hoek (#26417) üzenetére


wannabeinla
tag

koszonom Ren Hoek szetnezek az 1333 asok kozott. :R

#DD00FF

(#26421) envy06


envy06
tag

SZIASZTOK! ASUS P7P55D ALAPLAPOKHOZ JÓ A CORSAIR RAM, TÁMOGATJA? VAGY MIT AJÁNLANÁTOK HOZZÁ? KÖSZÖNÖM!

(#26422) Tomi_Sci válasza envy06 (#26421) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Nem veszed észre magad? Gondolkodj már el egy kicsit miért nem válaszolnak.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#26423) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Kérdésem lenne: Miért nem indul a deszka ha más időzítésű RAM modult teszek bele mint amit kiveszek belőle?
Na, hogy érthető legyen: Kiszedem az 1Gb-os noname-et ( 200 MHz 3.0-3-3-8 (CL-RCD-RP-RAS) / 11-14-2 (RC-RFC-RRD) ) És beleteszek egy olyat, aminek 200 MHz-en 3.0-4-4-8 az időzítése. És láss csodát nem startol a gép. :F
Config: MSI PM8M3-V, ATI 9600XT, stb.
A válaszok jöhetnek privin, hogy 1Xűbb legyen :C

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#26424) cvn69


cvn69
tag

Sziasztok!

Volna nekem egy EP35C-DS3R alaplap (E8200-zal), ami kezeli A DDR2 és DDR3 RAM-okat is. Jelenleg egy GEIL Ultra 2x1GB 1066 kit van benne. Alapbeállításokkal csupán 800-asnak látja a RAM-okat, ami nem is lenne nagy gond.
Gondolkoztam bővítésen, de nem tudom, mi lenne jobb, mert egyelőre 2GB-ra lenne pénz. Vegyek még egy DDR2 2x1GB kittet, vagy egy DDR3 2GB-ot?
Kipróbáltam benne egy 2GB-os DDR3-as Kingston 1333MHz-es RAM-ot, de az Everest szerint nem volt nagy az írás/olvasás/másolás különbség. A bratyó gépében (Asrock M3A785GMH/128M és Athlon II X4 620) ugyanez a DDR3-as RAM lényegesen jobban ment. Ez vajon csak a konfig különbség miatt van, vagy az én lapom mégsem kezeli olyan jól a DDR3-at?
Esetleg, várjam meg, míg lejjebb esnek a DDR3-as árai, addig gyűjtsek egy 2x2GB-ra?

Elkőre is köszi!

Üdv, cvn69

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#26425) cvn69 válasza cvn69 (#26424) üzenetére


cvn69
tag

És még egy apró kérdés:
Elvileg, az alaplap 1333MHz-ig támogatja a DDR3-as RAM-okat. Mi történik, ha pl. 1600MHz-est (vagy még gyorsabbat) rakok bele? Egyszerűen 1333MHz-en fog menni, nem fog menni, vagy esetleg előnye is lehet, nevesen, ha kicsit húzom, 1600MHz-ig tulajdonképpen nem húzva lesz csak eléri a névlegest?

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#26426) DjAaron válasza cvn69 (#26425) üzenetére


DjAaron
tag

Akkor csak 1333Mhz-et fog használni. :)

(#26427) valakiiii


valakiiii
tag

Sziasztok !

Kis segítségre lenne szükségem... Van 2*1gb ramom és gondolkodok még, hogy beruházok még 2db 1gb-s ra . Érdemes rászánni még kb. 14000ft -ot ? Gondolom csak a pc lesz gyorsabb.

(#26428) GomezGTS válasza Ren Hoek (#26406) üzenetére


GomezGTS
tag

Köszönöm a segítséget. Hát én sem fogom annyiban hagyni a dolgot...nincs 100ezrem hogy minden szart kihajigáljak a kukába, ahogy utaltak itt.
De aki megteheti az gondolkozzon jó logikusan...

Mégegyszer köszi, Neked. :R
Csak van megoldás. Nem hiszem hogy nincs.

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#26429) Gyufaaa válasza valakiiii (#26427) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Szerintem igen. Rendszeredhez meg főleg kellene az a minimum +2Gb. Észer fogod venni. :K

[ Szerkesztve ]

(#26430) nightcore


nightcore
csendes tag

Hello!

Van egy Gigabyte P55UD3-as alaplap, amibe beraktam 2x2gb ocz 1800mhz-s ramokat. A kérésem az lenne, hogy hogyan tudnám beállítani a biosban, hogy ne 1066-on, hanem 1800-an pörgesse a ramokat? A proci egy Intel i5 750, tehát elvileg a proci is kezeli őket vagy mifene...!
Válaszokat előre is köszönöm!

(#26431) Gyufaaa válasza nightcore (#26430) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Extreme Memory Profile (X.M.P.) (Note 2) [Disabled]
System Memory Multiplier (SPD) [Auto]

Ezek az alapbeállítások a lapodon. Ha az elsőt engedélyezed akkor nem dobja fel 1800-ra? Illetva a második ponton ha Manuálra teszed nem tudod változtatni? :U A Második pont alatt a BIOS jelöli mennyin futnak a memók.

Advanced Memory Settings alatt is vannak beéállítások. Végig böngészed? Elméletileg ott kell lenni valami beállításnak. Nem vagyok Inteles, sajnos konkrétan még nem bütyköltem ezeket az újabb deszkákat sem. :U

[ Szerkesztve ]

(#26432) nightcore válasza Gyufaaa (#26431) üzenetére


nightcore
csendes tag

Az a baj, hogy nem otthon vagyok, így nem tudom megnézni, de ha jól emlékszem ott az első menüpontban szorzókat lehet megadni nem? Mert ha igen akkor feltettem 10-re, és akkor 1333-on futottak a ramok.A második menüponthoz pedig nem nyúltam még azt tudom, de ha hazaértem mindenféleképpen megpróbálom!

(#26433) valakiiii válasza Gyufaaa (#26429) üzenetére


valakiiii
tag

Köszi a válaszod! :) Boldog Karácsonyt!

(#26434) cvn69 válasza DjAaron (#26426) üzenetére


cvn69
tag

Köszi, azt gondoltam, hogy alapból 1333MHz-en fog menni, de pl. ha emelem a ferkijét 1600-ra, akkor az már tuningként "élni meg", vagy csak "eléri a névlegest"? Vagyis, jobban tűrné a tuningot?

És az előrő kérdésre valami?

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#26435) plaschil


plaschil
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám hogy a DDR2-es 800 MHz-es RAM-om nem 800 MHz-en megy alapból.
Most nyomtam direkt egy default-ot BIOS-ban, de én nem állítottam el semmit, a reset előtt is ennyin ment mint most. (700MHz) Csak tuninggal megy feljebb, hiába lövöm be a BIOS-ba hogy [auto] helyett [manual] aztán 800MHz.
Tanácstalan vagyok teljesen. :F
Itt egy kép. Ez BIOS reset után van.

[ Szerkesztve ]

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#26436) szki válasza plaschil (#26435) üzenetére


szki
őstag

Ez természetes AMD Athlon esetében, hogy nem névleges értéken megy a ram, ha a cpu szorzó 10,5. Páros számú szorzónál lenne szép 800 MHz, vagy Athlon II és Phenom II-nél is ténylegesen 800 MHz-en működne.

A témáról bővebben olvashatsz a PH és Logoutos cikkek között. Például: AMD processzorok AM2 foglalatban/ A memóriavezérlőről

Mod: a cpu 4000+, azaz 2100 MHz-es proci (10,5x200 MHz)

[ Szerkesztve ]

(#26437) plaschil válasza szki (#26436) üzenetére


plaschil
aktív tag

Csak az a baj, hogy a BIOS-ban nincs is 10.5-ös szorzó. :N Ha elállítom a szorzót, mondjuk 10-re, akkor meg nem eredeti órajelen megy majd a proc. :F

[ Szerkesztve ]

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#26438) szki válasza plaschil (#26437) üzenetére


szki
őstag

Most nézem, hogy G1 stepping proci, azaz tényleg 10,5-ös a szorzója.
"FSB"-n kellene emelned, hogy ram és a proci frekije is emelkedjen!

Ide nézz be tuning ügyben: AMD A64 X2-esek klubja

[ Szerkesztve ]

(#26439) plaschil válasza szki (#26438) üzenetére


plaschil
aktív tag

Igen, igen. Viszont akkor úgy tudom, nem fog működni a szorzó-dropolás, hogy energiát takarítson meg a világnak. :B
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#26440) szki válasza plaschil (#26439) üzenetére


szki
őstag

Volt nekem sima AM2-es lapom és 4200+ procim (11-es szorzó). Ott is működik az órajel emelés, és energiagazdálkodás együtt. Fix szorzóállításkor lehet gond a cnq-val, de az meg lapfüggő.
De ha nem is menne rendesen a gyári cnq, akkor a CrystalCPUID szoftveres megoldás is okés (szorzó és fesz állítás szoftveres módon)

[ Szerkesztve ]

(#26441) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Ha rosz a ram a gépembe az okozhat olyat, hogy ki-be kapcsolgat a gépem 4-5x mikor bekapcsolom?Vagy ha bekapcsolom nem csinál semmit (még az elnső csippanás sincs meg) vagy bekapcsolom a gépet (bios reset után) és megy.Ezt a 3 hiba verziót csinálja a gépem :U

(#26442) Gyufaaa válasza ToBeY (#26441) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ramnál csippan, nem hiszem, hogy az lesz a bibi. Inkább a tápod döglődhet, ha nem indul, vagy mikor a terhelést induláskor megkapná kilövi. :U

plaschil: Ahogy szki is mondta, cnq a szorzóemelés lövi ki nem az fsb. :U

valakiiii: Igazán nincs mit! Boldog Karácsonyt neked is! :)

[ Szerkesztve ]

(#26443) MrPG8


MrPG8
aktív tag

Hali!

Lenne egy kérdésem azokhoz akiknek GEIL DDR3 1333MHz CL7-es ramjuk van. Nemrég vettem és tesztelgetem, hogy mennyi a max amit bír 1.65V-on. Nekem eddig 1600MHz CL7-8-7-20-at sikerült. Valakinek sikerült jobb/gyorsabb beállítást elérnie vele?

(#26444) valakiiii


valakiiii
tag

Sziasztok !

Van 2*1gb 1333mhz kingston ramom (nem kit-ben vettem ). Most venni még 2gb ramot.

Ha vennék mellejük egy 2x1gb 1333mhz kingston kit ramot , akkor nem vesznének össze az előző két ramommal ? :S

Az alaplapom: Gigabyte MA790xt-ud4p

(#26445) Gyufaaa válasza valakiiii (#26444) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nem a ramok szoktak összekapni. A deszka a válogatós benne. Akkor derül ki ha melléjük teszed. Szerintem nem lesz vele gáz.

(#26446) valakiiii válasza Gyufaaa (#26445) üzenetére


valakiiii
tag

Köszi a válaszod, akkor meglátjuk . :)

Pont most merült fel bennem még egy kérdés... Tehát akkor nem kell az sem , hogy a ramok márkája megegyezzen ? Szóval lehet úgy is , ha 2db kingston ramom mellé berakok 2db kingmax ramot ? Ez lehetséges ?

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#26447) Gyufaaa válasza valakiiii (#26446) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Lehetséges igen. Azonos márkánál valószínűbb az azonos időzítés, de nem kizáró ok a külömböző márka sem. Anno ddr1 nél voltak szanaszét ramjaim, de hibátlanul mentek egymás mellett. PQI+Kingmax+Kingston hármas volt a drága.

[ Szerkesztve ]

(#26448) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Csak közlöm,G.Skill 4GBNQ ami ajánlott listás ram AMD-hez, alapból 1333 Mhz-en indul el V-EVO-ban defaulton. Tehát most tuningolnom kéne... amivel egyelőre nem is szórakozok, mert gyönyörűen és betonstabilan megy 1.5 Volton, semmi fagyás nemvolt.

Rendszer szinten meg brutál gyors, a procit szinte lehetetlen leterhelni átlagos használattal... Max ha játszani fogok, majd meghúzom, de szerintem nemfog annyira sokat számítani.

Tehát hiába támogatja a lap, akkoris csak OC-n támogatja. A proci IMC 1333-ig van hitelesítve.

(#26449) ToBeY válasza Gyufaaa (#26442) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Csere táppal is ezt csinálta.Közben kisakkoztam hogy 4 slot-ból 1 jó csak.De néha elkapja és akkor megy a gép (ez a ritka) A memtest ment 2órát hiba nélkűl.

(#26450) Gyufaaa válasza ToBeY (#26449) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Az kemény. :Y

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.