Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) dunc válasza polonic (#34000) üzenetére


dunc
nagyúr

Vagy az alaplapon a memoria slot hibàs. Slotonként ès ramonkènt kell betesztelni.

(#34002) polonic válasza dunc (#34001) üzenetére


polonic
félisten

Ezt nem is figyeltem.
Pedig másik topikban írtam neki, hogy külön tesztelje a modulokat.

(#34003) icons


icons
addikt

Jogos! :) Akkor kipróbálom minden opcióban! Köszi!

(#34004) Qru válasza icons (#33999) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha a ram lesz rossz és párba vetted akkor mind a kettőt vidd vissza és ha cserélik ragaszkodj ahhoz hogy az egész kit-et cseréljék, különben lehet bukod a DC-t.

#nincsbennetarcsi

(#34005) KTibxx


KTibxx
aktív tag

Sziasztok!
Memoriát bővítenék,de van némi gond.Segítsetek lécci. :R
Van egy régebbi ThinkCentre A55 (type 8985) gép.A Lenovo support oldalán ezt leltem: •256MB to 1GB
•supports up to 2.0GB maximum memory
Van is egy 2gigás PC2-5300 DDR2 667Mhz Kingston modulom,ami a számok szerint,és a Lenovo oldal szerint bele való (az eredeti:1gigás PC2-5300U DDR2 667Mhz)
De ha a 2Gb-os van bent bekapcs után a butolás végén "kékhalál" és újra indul a gép.
Ez vajon mitől lehet?Ennyiből lehet következtetni esetleg?
(a memóriát gariban megnézettem,azt mondják hibátlan)
Nagyon köszönöm!

(#34006) #65675776 válasza KTibxx (#34005) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mert nem támogat 2GiB-os modulokat. 2x1GiB-ot kell raknod bele.

(#34007) KTibxx válasza #65675776 (#34006) üzenetére


KTibxx
aktív tag

Erre én is gondoltam,de a Hardware Maintenance Manual szerint:
- 1 GB PC2-5300 (667MHz) DDR2 SDRAM (models CTO) 41X4256 CRU
Tier: 1 RoHS?: Y
- 2 GB PC2-5300 (667MHz) DDR2 SDRAM (models CTO) 41X4257 CRU
Tier: 1 RoHS?: Y
Ez nem arra utal,hogy működik 1db 2gigással is?Vagy én értettem félre?
Nagyon köszi!

(#34008) #65675776 válasza KTibxx (#34007) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az adott típussal lehet, de más esetben nem garantálható.

(#34009) KTibxx válasza #65675776 (#34008) üzenetére


KTibxx
aktív tag

Értem,nagyon köszönöm a gyors segítséged :R

(#34010) #65675776 válasza KTibxx (#34009) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tapasztaltam én is, hogy a notebook-ok esetén minden esetben sokkal válogatósabba a rendszer RAM témában. Hiába van esetleg 100%-osan ugyan az a proci/memvezérlő, mint pl egy asztali rendszernél, a jelek szerint az alaplapok tervezése keményen beleszól.

(#34011) KTibxx válasza #65675776 (#34010) üzenetére


KTibxx
aktív tag

igen,úgy tűnik.Ezért is gyüjtöttem már be én is a thinkpadomhoz is infót,hogy a tapasztalatok alapján mivel lehet bővíteni,"mit szeret".Így nem kell kísérletezgetnem :DD

(#34012) icons válasza Qru (#34004) üzenetére


icons
addikt

Oké!
Hát külön-külön bent voltak a memóriák, 3szor végigfutott a memtest, de semmit nem talált...
A kép, amit linkeltem 3giga körül akadt el, ez azt jelenti, hogy a 2. modul a hibás(vagy a 2. slot)? Vagy ez a logika nem járható?

Illetve: elvileg elegendőnek kellene lennie 1végigfutásnak? (vagy ennyire random a memória :)? Elvileg ha egy része rossz, akkor kicsi az esélye, hogy legközelebb mégis jó eredményt ad vissza, nem? Tehát ez alapján mindig rossznak kellene lennie)

(#34013) Qru válasza icons (#34012) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem árt többször végig futtatni. Ha másik modul nem hibázik a kettees slotban akkor a második ram lesz a ludas bezony.

#nincsbennetarcsi

(#34014) vizimento válasza Qru (#33997) üzenetére


vizimento
senior tag

Sajnos nincs lehetőségem más gépben megnézni.
Akkor ezekszerint az alaplap lesz a ludas? Vagy mi lehet még?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#34015) FaTHI


FaTHI
őstag

Kingston HyperX 2x2Gb DDR2-es memóim beállitásaival próbálkozom, amit észrevettem:
1:1-ben 1.8v-al lassabb pl a 3mmark11-CPU bench alatt, mint AUTO(5:6) 2.1Volt-os beállitásnál .
Melyiket célszerű használnom?

[ Szerkesztve ]

(#34016) FaTHI


FaTHI
őstag

Nos Sikerült beállitani a memókat, 1:1-ben ilyen időzitésekkel 4-5-4-4-14 jólehet ez igy, vagy az az 5-ös miatt gáz lehet a teljesitménnyel?

(#34017) Jorus válasza FaTHI (#34016) üzenetére


Jorus
nagyúr

Hibahatáron belüli az eltérés csupán, és az is csak szintetikus tesztekben mutatható ki.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#34018) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Tiszteletteljes üdvözlet mindenkinek!

Az a helyzet, hogy szeretném kicsit bővíteni a RAM mennyiségét a gépemnek. Ám a gondom az, hogy a jelenleg gépben lévő PQI DDR2 800 ramot nem lehet kapni sehol. Tehát kénytelen leszek más márkát mellé tenni.

A kérdés az, jól fog működni más ram mellett a mostani? Nem lesz kommunikációs probléma, kompatibilitási gond, kék halál, stb? S vajon mit érdemes venni emellé a (tudomásom szerint egyébként nagyon jó) PQI ramok mellé?

Előre is köszi!

Aquila non captat muscas.

(#34019) Levin01


Levin01
őstag

Sziasztok!

Mennyit számít manapság 4helyett 8Gb ddr3 többnyire a játékoknál?

(#34020) dunc válasza Levin01 (#34019) üzenetére


dunc
nagyúr

Semmit.

(#34021) 04ahgy válasza Hegyirabló (#34018) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szia,

Megígérni nem tudjuk, hogy tuti biztos menni fog a gép két különböző RAM-mal. Azonban Kingmaxot javaslok, általánosságban nagyon jó kompatibilitással rendelkezik, valamint ha mégsem lenne jó, a bolttal is meg tudod beszélni, hogy visszavegyék.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#34022) dunc válasza 04ahgy (#34021) üzenetére


dunc
nagyúr

KÍN Maxot inkàbb senkinek ne javasolt,rengeteg a hibàs,problémàs kingmax ram,ràadàsul sokszor a tesztek se mutatjàk ki a hibàt,csak ramcsere utàn derül ki,hogy a jelenséget ramhiba okozta.

(#34023) Hegyirabló válasza dunc (#34022) üzenetére


Hegyirabló
veterán

04ahgy: Köszi!

dunc: De akkor mit vegyek KÍN Max (ez tetszik :) ) helyett?

Aquila non captat muscas.

(#34024) 04ahgy válasza dunc (#34022) üzenetére


04ahgy
nagyúr

GEIL sokkal több hibás van. ADATA kompatibilitasa fos. OCZ olyannyira jó volt, hogy nem is gyárt már RAM-ot. Corsair drága és abból is van hibás, sőt kingstonból is. Minden tekintetben a Kingmax kiváló RAM. De sokan hamisítják, no a hamisítványok gyatrák. De én nem a hamisított változatról, hanem a Kingmax által gyártottról beszéltem.

Olyan hibás RAM-mal, amit a memteszt (Memtest86+ 4.20) nem mutatott ki, csak a régebbi szériás GEIL DDR3 és az Elpida chipes 1333MHz / 2GB / CL9 normál magasságú Kingstonok esetén találkoztam. Egyetlen egy esetben volt Kingmaxszal ilyen, 16GB mellett, de az sem a Kingmax, hanem az MSI alaplap számlájára írható, mert ASUS-ban és Gigabyte-ban ugyanazzal a CPU-val a 16GB Kingmax hibátlan volt.

Érvelésed tehát nem tudom elfogadni.

Hegyirabló: ha olcsón akarsz jó RAM-ot, vegyél használtan Kingmaxot! Persze nem árt, ha garis, mert attól még elromolhat.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#34025) McClane


McClane
aktív tag

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani mi a különbség a két memória között?
Kingston 4GB DDR3 1600MHz KIT(2x2GB) HyperX CL9
Kingston 4GB DDR3 1600MHz CL9 DIMM (Kit of 2) HYPERX XMP Blu Edition

(#34026) Mans20 válasza 04ahgy (#34024) üzenetére


Mans20
addikt

Kingmaxxal nem volt még bajom,amúgy bármelyikből lehet jobb meg rosszabb darab,most hynix van,itt az aprón most elég olcsón.

(#34027) 04ahgy válasza McClane (#34025) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Pontos P/N nélkül abban nem vagyok biztos, hogy az elsőben van-e X.M.P. profil beleprogramozva. Kingstonnak van olyan 1600-as RAM-ja, amiben nincs.
Ha ettől eltekintünk, csak az alkalmazott chipek és a hűtőborda tekintetében térnek el.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#34028) McClane válasza 04ahgy (#34027) üzenetére


McClane
aktív tag

AMD-s gépben lesznek, ha jól tudom ott az XPM profil megléte nem számít. Azt meg tudnád nekem mondani, hogy melyiken vannak jobb chipek?

(#34029) Qru válasza McClane (#34028) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jól tudod, az XMP-t csak az Inteles cuccok használják.

Széria szám nélkül nehéz megmondani melyik a jobb, de az XMP-sen biztos 1,65V-ra hitelesített chippek vannak a simán lehet gyengébbek ücsörögnek.

#nincsbennetarcsi

(#34030) McClane válasza Qru (#34029) üzenetére


McClane
aktív tag

Értem. Köszönöm a segítséget neked és 04ahgy-nak is. :R

(#34031) dunc válasza 04ahgy (#34024) üzenetére


dunc
nagyúr

A jelenlegi DDR 3 as kingmaxokbòl 10 bõl 2-3 hibàs volt ügyfeleknél. De ez nem akkora gond,viszont sajna "sumàk" hibàkat produkàltak,ès a memtest se dobta ki,ez az èrvelésem szemèlyes tapasztalat. Tény ha hibàtlan,akkor olcsón sok ram.

(#34032) 04ahgy válasza Qru (#34029) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egy-két AMD-s lap (talán 990FX Gigabyte és a Crosshair V Formula) már mintha értesüléseim alapján ki tudná olvasni az XMP-t, és alkalmazni annak beállításait. Persze nem ilyen néven található a BIOS-ban.

dunc: a rejtélyes hibák szerintem nem egyértelműen RAM eredetűek, hanem több komponens (RAM-lap-és CPU, ha az utóbbi IMC-s) számlájára egyértelműen írandók.

Egy RAM vagy hibázik, vagy állóra fagy, azonban az több gépben is reprodukálható. Amikor egyáltalán el sem indul vele a gép, az szintén. Csak a korábban említett esetekben (GEIL és Kingston 1333/2G/Elpida) találkoztam olyan hibával, amit a Memtest86+ 4.20 nem mutatott ki, de Prime95 Blend igen. Egyéb RAM hibával, mely egyértelműen RAM hiba volt, még soha nem találkoztam. Napi 5-10 RAM-ot tesztelek.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#34033) dunc válasza 04ahgy (#34032) üzenetére


dunc
nagyúr

De ram eredetüek,nyìlvàn teszteltem,kiszûrtem. :)) (ezzel foglalkozok)

(#34034) R.Attila


R.Attila
tag

Sziasztok! 2x2 giga Geil ram dual channelbe de csak 2gigát használ a rendszer Win7 64 bit tipp :F ?

(#34035) Jorus válasza R.Attila (#34034) üzenetére


Jorus
nagyúr

Több oka lehet, pl. ez is.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#34036) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok. Ram tuningos kérdésem lenne. g.skill sniper ramot vettem, 1866-os 2x4gb CL9, és akármit állítok, ami ezen felül lenne, pl ugyanez, csak 2000-en, vagy csak simán 2133-ra feltolom, akkor már be sem bootol a gép. Voltage-nél 1.5-t kapott, timingnál, pedig belőttem manuálisan 9-9-9-28-ra, de bármit átállítok, máris nem bootol a gép :F

vmi tipp esetleg, vagy OC guide ezekhez a ramokhoz?

:R

(#34037) #65675776 válasza RockHaRD (#34036) üzenetére


#65675776
törölt tag

Vagy növeld az időzítéseket, vagy emeld a feszültséget.

(#34038) 04ahgy válasza R.Attila (#34034) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Vagy a CPU foglalatban görbült, kontakthibás egy láb, vagy CPU IMC hiba.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#34039) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

Hallottatok már Corsair Vengeance memóriák inkompatibilitásáról? Akarnék rendelni ilyet, de azt mondták hogy volt már rá példa hogy nem támogatta az alaplap, és nem veszik vissza ha így járok.

(#34040) easy...rider válasza easy...rider (#34039) üzenetére


easy...rider
őstag

Az alaplap egy GA-H61M-USB3-B3 (rev. 1.1) lenne

(#34041) 04ahgy válasza easy...rider (#34039) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szia,

Nem igazán, de előfordulhat. Kompatibilitás terén szerintem ez a három az élmezőnyben van: Kingston, Corsair, Kingmax. A legutóbbit venném.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#34042) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék. Van egy Gigabyte P31-ES3G alaplapom, s kellene bele vennem 2x2Gb DDR2-es RAM-ot.

Kérdésem az lenne, hogy mindegy hogy milyen márkában vásárolok memóriát, vagy esetleg megtörténhet-e az, hogy bizonyos márkát, típust nem kezel a lap?

(#34043) easy...rider válasza 04ahgy (#34041) üzenetére


easy...rider
őstag

a garancia miatt huz a szivem inkab corsair fele

(#34044) easy...rider válasza Vegitaa (#34042) üzenetére


easy...rider
őstag

sajnos elofordulhat, en is pont ilyen ciponen jarok. az alaplap webolbalan megtalalod a kompatibilitasi listat, azok tuti mukodni fognak
(nagy valoszinuseggel mas tipusok is mukodnek, de csekely esely van ra hogy nem)

[ Szerkesztve ]

(#34045) Mans20 válasza easy...rider (#34043) üzenetére


Mans20
addikt

Pl aqua ba 10 év garival van kingmax kingston,nem rossz ramok ezek se.

(#34046) 04ahgy válasza Vegitaa (#34042) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Neked is ugyan az a válasz: Kingmax, Kingston, Corsair. Lehetőleg olyat keress, ami a lap support listáján megtalálható, akkor arra hivatkozhatsz, ha mégsem lenne jó.

Pl. Kingston KVR667D2N5/2G, vagy annak a dual kit változata.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#34047) 04ahgy válasza easy...rider (#34044) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mint Mans20 is írta, a legtöbb bolt hajszál pontosan ugyanannyi garival árul Kingston, Kingmax, Corsair, és ki tudja még milyen RAM-okat.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#34048) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Igen, de az a baj az, hogy megnéztem a Gigabyte oldalán a támogatottak listáját, s olyan sorozatú ramokat sehol sem lehet kapni.
A márkákkal nincs gond (Geil, Kingstone, stb...), de azon belül a támogatott sorozat számmal ellátottak nincsenek. Ezzel lehet gond?

[ Szerkesztve ]

(#34049) easy...rider válasza Mans20 (#34045) üzenetére


easy...rider
őstag

Meglepő hogy a kingmaxra 10év gar van. Mindenhol 3 évet találtam.
Kingston van hogy 3-5-10-életartam, bolttól meg típustól függ.
Corsairre ahol eddig láttam, ott minimum 5 év, de sokkal gyakoribb a 10 év és az éllettartam gar.

(#34050) easy...rider válasza 04ahgy (#34047) üzenetére


easy...rider
őstag

Sajnos Debrecenben nem épp úgy működnek a számtekboltok ahogy kéne nekik :(

De kingmaxra még nem láttam sehol se 10 év gart, de még 5-öt se.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.