Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) Zanik válasza herlius (#31000) üzenetére


Zanik
addikt

Ha azt akarod, hogy az oprendszer mind a 4GB-ot lássa, akkor bizony 64bit-re kell váltanod, de van 64bit-es XP is amúgy, szóval nem muszáj Vistát/Win7-et használnod!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#31002) fenergie84 válasza Zanik (#31001) üzenetére


fenergie84
addikt

szerintem azért a win7 64bit-el jobban járna, mint az xp, vista 64 bit-el... :U

(#31003) Воланд válasza herlius (#31000) üzenetére


Воланд
titán

Windows xp módban a legtöbb program tökéletesen fut w7 alatt is, ráadásul még ott van a kompatibilitás beállításának a lehetősége is. Úgyhogy én azt tanácsolom, hogy vegyél egy 64bit-es windows 7-et (sajnos az xp mode csak professional és ultimate változatoknál működik). Tudom nem olcsó mulatság, de még mindig jobb, mint egy 64bites xp, amit ráadásul már nem is lehet legálisan beszerezni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31004) herlius


herlius
csendes tag

Köszi a tanácsokat, azt hiszem tényleg a Win7 lesz a jó megoldás.

(#31005) Balu77 válasza Qru (#30999) üzenetére


Balu77
őstag

Annál több mindenre. Kell az a 8GB.

izé

(#31006) Qru válasza Balu77 (#31005) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor miért kérdezted hogy 2x2 vagy 2x4? ;]

#nincsbennetarcsi

(#31007) flurider


flurider
aktív tag

SZiasztok!

Itt is kifolyasztottam a szemem, de a témaindító írás már nem uptodate.
Hol találok ismeretanyagot a ddr3 tuninggal kapcsolatban. Végülis nem is a tunning a lényeg, hanem, hogy miért nem érdemes 1600-asnál gyorsabb ramokat venni.
ASUS P6T lap, I7 920 CPU, FSP Bluestorm 500W táp ami van, ram még nincs.
Valaki mondta, hogy 1600 feletti rammal lehetnek gubancok.

"Nincs értelme mert 1600 felett már akkora QPI fesz kell ami káros a procira nézve max ha nagyon szerencsés vagy és jó procit fogsz ki..."

Nem nagykaland, hogy fogalmam sincs mit jelent ez és hogy miért van. Valaki segítene?
Olyan ramot veszek, amit tanácsoltok, eddig az összes gépem prohardver ajánlás alapján vettem, soha nem volt gondom.

Kösz előre is.

Csillagkörü Litér

(#31008) raidx


raidx
őstag

@n000nam3

Ha Windows 7-et használsz: Start, futtatás, msconfig, enter, Rendszerindítás, Speciális beállítások, maximális memória. Itt Pipa és állítsd be a megfelelő értéket és OK majd restart.

Ha esetleg a többmagos proci magjainak egy részét nem használja a Windows 7. Azt a baloldalon a processzorok száma résznél tudod pontosítani.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#31009) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali.segítsetek légyszi,most fogok venni egy Asrock 890GX-et vagy 880 Extreme 3 -at és nem értek a memoriákhoz,olyat nem találok ami benne van lap listájába és nem tudom hogy ha más fajtát vennék az jó-e lenne a lapba,meg az mit jelent hogy az 1600-at meg az 1880-at
zárójelbe OC.És 6 GB ot hogy lehet betenni a lapba(2 megy dualba 1 meg külön?)

[ Szerkesztve ]

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#31010) Boogie33


Boogie33
senior tag

Egyébként ezek jöhetnek szóba:ADATA Memória DDR3 4GB 1333MHz CL9 Gaming (Kit of 2)
Vagy:ADATA Memória DDR3 4GB 1333MHz CL8 PLUS + (Kit of 2)
Vagy:KINGSTON Memória 4GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (Kit of 2)
Vagy:Nem tudom

[ Szerkesztve ]

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#31011) #65675776 válasza raidx (#31008) üzenetére


#65675776
törölt tag

Maximum korlátozni tudod a felismert és használatba vett RAM méretét. Növelni nem.

Az csak a boot során használt processzormagok számát állítja! Nem véletlenül szerepel mindez a Rendszerindítás címszó alatt.

Boogie33: Topic címét nehéz végigolvasni?

[ Szerkesztve ]

(#31012) Boogie33 válasza #65675776 (#31011) üzenetére


Boogie33
senior tag

Miért mi a baj ez nem memoriás topic?

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#31013) #65675776 válasza Boogie33 (#31012) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem memóriavásárlós, ez ott van a címben. A RAM vásárlással egy másik topic foglalkozik.

(#31014) Boogie33 válasza #65675776 (#31013) üzenetére


Boogie33
senior tag

Oké.Elnézést,de így is mondhattad volna:Boogie33 rossz helyen jársz,kérdezd meg a másik topicban.És nem így "Topic címét nehéz végigolvasni?".
Érzed a különbséget? Még akkor sem ha Modrátor vagy.
A legnagyobb alázattal:Boogie33 :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#31015) Balu77 válasza Qru (#31006) üzenetére


Balu77
őstag

A 2x2 egy másik gépbe menne... :DDD

izé

(#31016) PunkZoli


PunkZoli
aktív tag

üdv
win7 64bitesen haveromnál csak 2 gigát használ a 3ból.
Azt tudom, hogy memory remap-et kell keresni, de 10perc bóklászás alatt sehogy sem találtam meg a biosban. (advanced részeket is néztem)
Tudtok abban segíteni milyen más elnevezéssel szerepelhet? (talán asus alaplap) Hogy mikor legközelebb megyek hozzá be tudjam neki állítani?

(#31017) flurider


flurider
aktív tag

Sziasztok!

Tud valaki posztolni egy linket, ahol a DDR3 ramokról olvashatok általában.
Általában fórumokba ütközök, hogy ki milyet szeretne venni, meg kinek milyen időzítéssel megynemmegy, de már kifolyik a szemem.
(persze énis ramot szeretnék venni DDR3 3×2GB, LAP: P6T, I7 920, csak kiokosítanám magam, hogy netegyek fel szamár kérdéseket)

Kösz előre is

Csillagkörü Litér

(#31018) vbbb


vbbb
őstag

Üdv!

Igen jó áron vannak most a memóriák. Jelenleg 2x2GB ddr3-as memóriával rendelkezem és Windows 7 64bit-et használok. A kérdésem az, hogy érdemes lenne-e beruházni még egyszer 2x2GB ugyan ilyen típusú memória párba? Tehát: 4GB vs 8GB. :)

(#31020) kryboy válasza vbbb (#31019) üzenetére


kryboy
tag

Szerintem átlagos felhasználás mellett nem érezhető nagy külömbség!

(#31021) vbbb válasza kryboy (#31020) üzenetére


vbbb
őstag

Na igen, mi számít átlagos felhasználásnak? :DDD

(#31022) kryboy válasza vbbb (#31021) üzenetére


kryboy
tag

Szerintem még a játékok többségénél sincs hatalmas külömbség max pár fps ha egyáltalán van!

(#31023) Воланд válasza vbbb (#31018) üzenetére


Воланд
titán

Konkrétan mire használod a géped?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31024) Воланд válasza vbbb (#31019) üzenetére


Воланд
titán

Ez a videó meg egy akkor marketing bullshit, hogy csak na. Egyetlen egy példa: crysis pályabetöltésnél 10(!) másodperc a különbség 4 GB és 8 GB ram között. Ott kezdődik a probléma, hogy a pályabetöltéseknél általában a merevlemez szokott a szűk keresztmetszet lenni, ez az egyik, a másik meg az, hogy ezt a 10 másodperc különbséget kicsit érdekesen jelölik, lásd alább.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31025) vbbb válasza Воланд (#31023) üzenetére


vbbb
őstag

Ki-be tömörítés, fotószerkesztés, mixelés, filmkódolás (dvd to avi)...többnyire ezekre. Ha megveszem végre az ATI Radeon HD 6950-es kártyámat mire jön a Crysis 2 akkor játékra is remélhetőleg. :)

Igen, nekem is marketingnek tűnik az a videó...írtam is.

[ Szerkesztve ]

(#31026) Воланд válasza vbbb (#31025) üzenetére


Воланд
titán

Akkor viszont ajánlott a 8GB, az általad felsorolt dolgok szeretik a sok ramot. :K

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31027) vbbb válasza Воланд (#31026) üzenetére


vbbb
őstag

Jahm, meg lehet jó befektetés lenne mert most a béka segge alatt vannak az árak és később egy ilyet lehet jó áron el lehetne adni. :DD

Már csak azon agyalok, hogy a 4 modul tudná-e együtt azt amit a két jelenlegi...1333@1420 7-7-7-24 (alap feszültségen, 1T) :U

(#31028) 14adam


14adam
addikt

üdv
nagyon nagy problámám van. így indult. Ma beszereztem egy adata 2000mhz-s 1.5-1.75v-os ramot. A cell shock 1800mhz-s 1.75v-1.9v között van a fesz. Namár most. Az adataval betudok lépni a biosba meg mindjárt fel is megy a rendszer. Cellekel amikor boootolni kéne vagy biosba kéne belépni akkor a bal felső sarokba villog egy csík és kész. Az adataval neki küldtem 1.9voltot és kicseréltem a ramokat,ugyan úgy. Semmi változás :W
Bármilyen tanács jól jön :R

(#31029) vbbb válasza 14adam (#31028) üzenetére


vbbb
őstag

Az alaplap memória kompatibilitási listájában szerepel a ram amit használni akarnál? :U
Én anno írtam az alaplap gyártó cégnek mert nem szerepelt ott, de megnyugtattak, hogy menni fog és megvehetem a kiválasztott memóriákat.

(#31030) vbbb válasza 14adam (#31028) üzenetére


vbbb
őstag

Lista

Itt csak két fajtát látok a 2000MHz-es modulok között amit támogat a lapod ha ez az. De ott is azt írja, hogy downgrade 1666MHz...gondolom ez a max amit tud a lap.

(#31031) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Sziasztok

Vennék egy ilyen kittet a mostani 2X1 gb geil ultra 800 mhz es ramom helyett akkor mekkora gyorsulást, változást vehetek észre mondjuk játékban? úgy érzem, hogy nem igazán tudom kihasználni a vasamat, és valahogy a ram tűnik kevésnek.

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#31032) 14adam válasza vbbb (#31030) üzenetére


14adam
addikt

nos. a rendszert feltettem az adataval. Kicseréltem és betettem a cell-t. Azzal is feláll a rendszer :U csak a biosba nem tudok belépni :U

(#31033) vbbb válasza 14adam (#31032) üzenetére


vbbb
őstag

Igazi misztérium a te alaplapod...de amúgy is a Gigabyte-ok elég finnyásak a ramra asszem....:) Kérdezd meg a gyártót...én azt tenném.

(#31034) Oliverda


Oliverda
félisten

Egy 2 és egy 1 gigás DDR3 modul működhet jól dual-channel-ben 3GB-ként?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#31035) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Amúgy abit ib9 be menni fog 1066 mhz en a ramom ha az oldalán cask 800 mhzet ír?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#31036) polonic válasza zsolt19900 (#31031) üzenetére


polonic
félisten

Minimális gyorsulást fogsz tapasztalni.
Egyébként egy a kingmax 1066 mhz-es modulok is jók, nekem ilyen van, megy alapfeszen, ráadásul 10 ezerrel olcsóbbak. Mondjuk időzítésben jobb egy picivel, de kétlem, hogy ezt mégéreznéd a kingmaxhoz képest.

(#31037) zsolt19900 válasza polonic (#31036) üzenetére


zsolt19900
őstag

okés akkor mondjuk ha vegyek egy ssdt a gépbe nagyobb sebességgyorsulást érek el? :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#31038) benedekco


benedekco
addikt

Adott egy pár 1GB DDR3 1333MHz 1,5V TakeMS memória. Egy MSI 760-as chipsettel. Friss alaplap, a proci más gépben tesztelve lett, az nem hibázik (Sempron 140, 2maggal), illetve alapjáraton (1maggal) is előjön a baj. Kékhalál, általában flash-es progiknál. Valamiért a RAM-ra gyanakszom, de ha órákig mennek a különféle stressz tesztek, akkor se jön elő semmi gebasz. Mi lenne ha emeléném a feszlütségét? Mennyi az a biztonságos max amit bírnia kell egy ilyen modulnak? 1,63V már sok?

Előre is köszi!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#31039) Воланд válasza zsolt19900 (#31037) üzenetére


Воланд
titán

Igen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31040) Torzi05


Torzi05
tag

Üdv!

Érdekes helyzetbe kerültem, van egy Kingmax DDR2 memóriám se papírok, se számla :W
(Felhasználó vásárol, papírokat elhagyta és jön hogy rossz garanciáztassam le :O )
Az lenne a kérdés, hogy lehet így garanciát intézni?

Linux " Live free or die! "

(#31041) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Hali!

Erről a ram-ról vélemény?: Kingston 4GB 1600MHz HyperX Blu Kit 2x2GB KHX1600C9AD3B1K2/4G

ASrock 870Extreme 3 + PH II X4-hez kell.

(#31042) Qru válasza Torzi05 (#31040) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha a élettartam garos (elvielg az) akkor csak visszaküldöd a gyártónak (ők szériaszám alalján beazonosítják) és ha tényleg döglött cserélik.

mod:

csucsbicep: Teljesen jó kis kit az. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#31043) Torzi05 válasza Qru (#31042) üzenetére


Torzi05
tag

Köszi a választ :)

Linux " Live free or die! "

(#31044) csucsbicep válasza Qru (#31042) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Köszi.

(#31045) Midway


Midway
senior tag

Órákat olvasgattam,de nem találom,hogyan tudnám beállítani 4X1Gb 800Mhz CL4 Geil ramot valóban CL4-re. :W

Biosban próbáltam átállítani,de nem megy csak cl5-ben.

Valaki hozzáértő segítsen ,hogy mit kell még állítani!

(#31046) szki válasza Midway (#31045) üzenetére


szki
őstag

Biztos, hogy az Everest jól mutatja? CPU-Z mit mutat?
CPU-Z spd, és mem képeket rakj még be!

[ Szerkesztve ]

(#31047) #65675776 válasza szki (#31046) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az Everest speciel pont azt mutatja, hogy CL5-ben...

Midway: Nézd meg más diagnosztikai programmal is, pl CPU-Z-vel. Az Everest sokszor nincs igazán képben.
E másik lehetőség, hogy a Giga hagyományihoz híven egyes BIOS image-ekben nem működik egy-két beállítás, csak ott van. Próbálj ki másik BIOS verziót írni a lapba.

(#31048) Midway válasza #65675776 (#31047) üzenetére


Midway
senior tag

A CPUz is ezt mutatja sajnos.
A legfrissebb F8 BIOS van, ami kell az am3 445 proci miatt.
Most már nem vagyok gép elött.
Holnap rakok még fel képet.

(#31049) donbos12


donbos12
tag

Sziasztok!!
Van egy kis gondom.
Van nekem egy 2x2 GB DDR3-as Black Dragon 1600 Mhz-s kitem.
A helyzet az ,hogy az egyik modul megadta magát.
Élettartam garis a cucc viszont nekem nincs meg a vásárlásról a papír mivel én is mástól vettem a memókat és már neki sem volt hozzá papírja.
A kérdésem ,hogy hogyan lehet érvényesíteni a garanciát??
A válasz akár jöhet privátba is.
Nagyon jó lenne ha valaki tudna segíteni.
Előre is köszönöm.
ÜDV

PSN ID : bosco111

(#31050) vbbb válasza donbos12 (#31049) üzenetére


vbbb
őstag

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.