Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52001) orangutan4


orangutan4
tag

egy vízkáros, nem működő laptopból a ramokat áttehetem-e egy jó laptopba vajon? nem tudom, hogy a ramok sérültek-e, az egyiken látszik némi sókicsapódás. Laikusként tartok attól, hogy ha sérült a ram, akkor tönkreteheti a jó gépet is.? :F

(#52002) Cry0


Cry0
őstag

AVEXIR 2x4GB DDR4 2400MHz ram garival megér 23 ezret? vagy inkább keresek valami jobbat ?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#52003) koko52 válasza Cry0 (#52002) üzenetére


koko52
veterán

Annyit meg.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52004) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Szerintetek az alábbi memória kompatibilis lehet a mostani alaplapommal illetve memóriákkal?

GIGABYTE GA-970A-UD3P rev 2.0 alaplap
2db 4gb-os KINGSTON 8192MB HyperX XMP Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3B1K2/8GX van jelenleg a gépemben

Ha jól tudom akkor még van 2db szabad memória slot és arra gondoltam, hogy a mostani 2x4gb mellé vennék egy másik 8gb-osat aztán később ha nagyon kellene a különböző feladatokhoz akkor még lenne egy üres slot és akkor lehetne még egy 8gb-osat is beletenni.
Ez működőképes lenne szerintetek?
Ezt a memóriát néztem ki egy hírdetésben újnak hírdeti 11 ezer ft-ért:

SK Hynix HMT41GU6AFR8A-PB N0 AA
8gb 2Rx8 PC3L -12800U - 11 - 12 -B1

(#52005) bestyen

Sziasztok!
Nemrégiben vásároltam egy Asus notit amiben 1x8GB DDR4 2400Mhz CL17-es (Samsung) RAM van. Valamikor a közeljövőben szeretném ezt bővíteni, de elég nehézkes a beszerzése ennek a konkrét cikkszámú modulnak. A kérdésem az lenne, hogy ha veszek bele egy más márkájú, de ugyanúgy CL17-es, 2400Mhz-es 8GB-os modult, akkor a Dual Channel működni fog?

(#52006) koko52 válasza bestyen (#52005) üzenetére


koko52
veterán

Ha a chipek száma és gyártója is megegyezik, meg a fesz meg a cl minden értéke akkor van rá esély.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52007) Dave46


Dave46
tag

Sziasztok, egy gyors kérdéssel fordulnék hozzátok.

Volt a gépemben egy 8GB-os HyperX FURY DDR4 HX424C15FB2/8 RAM stick, amit most még egy ugyanilyennel bővítettem (ez piros színű, mert csak az volt raktáron, de egyébként teljesen ugyanaz). A modul beszerelése után meglepődve tapasztaltam, hogy az alaplap nem ismeri fel és RAM hibát jelezve el sem indult a gép. Próbáltam a slotokban mozgatni őket, de csak az eredetivel volt hajlandó bootolni. Frissítettem egy BIOS-t, így már működik, de kizárólag a 3-as és a 4-es slotba egymás mellé helyezve.

Szerintetek ez miért lehet? Sebességet tekintve van bármi jelentősége?

Az alaplapom egy MSI Z170a gaming pro carbon.

Előre is köszi a segítséget.

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#52008) koko52 válasza Dave46 (#52007) üzenetére


koko52
veterán

3-4 slotban nem lesz dual chanel-ed. 1-3 vagy 2-4-be rakd és nyomj egy cmos-cleart (BIOS reset). Ha így sem megy dualban teszted az úja egymagában is. Ha hibátlan akkor nem mennek párban mert ugye nem kit, bár menniük kell single módban azonos csatornapárokban is.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52009) Submarine válasza Dave46 (#52007) üzenetére


Submarine
senior tag

Hali!
Manual a honlapról is így írja (1-2, 3-4) ha 2 párod van:
[kép]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#52010) koko52 válasza Submarine (#52009) üzenetére


koko52
veterán

2-4 ha megnézed a rajzot. Soha nincs egymás mellett a kit.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52011) koko52 válasza Submarine (#52009) üzenetére


koko52
veterán

ChA és ChB - be kell rakni ha dualt akarsz. Akkor lesz 64+64 bit a sávszélesség. Ha chA ban van mindkettő akkor az csak 64bit. Ezért szinezik a párokat egyformára h a laikus se keverje össze.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52012) NoRb1k4


NoRb1k4
csendes tag

Sziasztok!

Tudja esetleg valaki, hogy a G.Skillnek van-e nálunk márkaszervize ahol lehet érvényesíteni az élettartam garit? Vagy kénytelen vagyok visszavinni oda ahol vettem?

(#52013) Submarine válasza koko52 (#52011) üzenetére


Submarine
senior tag

OK, bocs!
Engem az a "Channel A", és "Channel B" zavart össze.
1 párnál világos, hogy 2-4, és akkor nem is kell jobban megkavarni 2 pár esetén sem.
Köszi!

(#52014) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

Lenne par kerdesem, a 7.gen. processzoroknal intel oldalan ram tipusoknal ezek vannak megadva: ddr4 2133/2400, ddr3L 1333/1600 1.35V.

1.ddr4 ramokbol a boltokban inkabb 1.2V vannak "olcsobban", de az mar 1.35V nagyon dragak.
Miert? Akkor ezek szerint muszaly lenne a sokkal dragabb 1.35V venni hozza, a 1.2V nem lennenek jok hozza ugye?
2.Mennyi teljesitmenyben a kulonbseg egy ddr3 1600 es egy ddr4 2133 kozott? Lehet, hogy inkabb az elozo kerdes miatt jobb lenne hozza "csak" egy ddr3-as modul?
3.A ddr3L-nel mit jelent az "L" ? Ez valami kizaro ok, ddr3 ramoknal is vannak kulonbsegek, van sima ddr3 es ddr3L is?
4.Az idozitesnel mennyit szamit es miben pontosan, ha 11, 10 vagy 8-as lesz a valasztott ram?

A konfig csak, legalabbis egyenlore az igpu-val lenne hasznalva, nem lenne benne dedikalt vga es altalaban zene/video szerkeszto programok hasznalnak.

Elore is koszi a valaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#52015) Giii


Giii
senior tag

Sziasztok!

2 hete kb 1600 mhz-es ramokat akartam a mostani 1333mhz-es(1.5V) helyett a jobb visszaoszthatóság miatt.Mezei ramot használok amit most sikerült 1488-on hajtani 1.59V-on cl 10-en.Annyi hogy az NB Vid-re adtam +0,25V-ot és a feszültségre ami alapon 1.1V rátoltam +0,75v-ot.Kérdésem az lenne,hogy 16V nem nyírja ki a ramot?
VGondoltam visszaosztom 444Mhz-re és felhúzom 4Ghz-re a pocit és a ram akkor csak 1160-70-en megy de abszolút nem is indul el a gép tőle.Alacsonyabb frekit nem komálja és ötletem sincs hogy miért.Be linkelek egy képet.
Ui: Ezt úgy sikerült stabilizálnom,hogy kilőttem a Q&Q meg a C1E-et is.

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#52016) Giii válasza Giii (#52015) üzenetére


Giii
senior tag

Megpróbáltam újra a biost.Így hogy kikapcsoltam minden energiatakarékos módot így 30Idle-ről 37-re ugrott visszaállítottam a Q&Q-t és müködik de az UD7-es lap vmiért 1.504V-ot adott neki.Aida és hw szerint is.Visszavettem a cpu feszből 0,25V-ot.Ramnál viszont az 1,59V-ra beállított bios érték a hw szerint 1,568V.Kézzel megnéztem a ramokat.Egyáltalán nem meleg ami nagyon jó hír.Cl miatt van ahol lasabb de mivel az L3.-mat is megcibáltam így az hogy a konyhára.Lehet hogy választ is kaptam a feltett kérdésemre.1,568V nem nyírja ki szerintem a ramot.Elnézést a keszekusza irományért.Viszont akinek van jó ötlete cl-hez az ne tartsa magába.

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#52017) sanderx


sanderx
csendes tag

Sziasztok.
Egy kis segítséget kérnék tőletek.
Adott 12 gb ram, 6x2 (Micron 9KSF25672AZ-1G4D1 2 gb ddr sdram 1333 mhz).
Maga a bios és a windows is látja a 12 gb ramot, de csak 8 gbt használ, az indító logó után ki is írja, hogy a dimm 2 vel van problémája, (Alert - Error Memory Failure Dimm 2.
A lap: Dell Precision T3500, Cpu: Intel(R) Xeon(R) CPU W3565 @ 3.20GHz.
Én nem mertem hozzá nyúlni, a tanácsaitokat kérném köszönöm, és kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek.
:)

(#52018) Blue_Absolut


Blue_Absolut
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Jelenleg ez a RAM van a gépemben:

TED44G2400C1601 (Teamgroup Elite, 4gb, 2400 Mhz....)

Szeretnék vásárolni használtan egy ilyet:

TED44G2400C16BK (Elméletileg ugyanazok az értékei mindenben CPU-Z szerint)

Tudnátok segíteni, hogy mi a különbség a "...1601" és a "...16BK" között? Ezek mit jelentenek? A két modul fog dual channelben működni?

Meglévő RAM:

Vásárolandó RAM:

(#52019) koko52 válasza Blue_Absolut (#52018) üzenetére


koko52
veterán

Ha ugyan az a chipek gyártója és s chipek száma is megegyezik akkor 50% az esély a dualra.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52020) tibce1 válasza koko52 (#51951) üzenetére


tibce1
csendes tag

Sziasztok!

Na sajnos a problémám nem oldódott meg (pedig azt hittem :( ). A hibás ramok ki lettek cserélve megkaptam az újakat, beraktam minden okés. 2 hét használat után megint elkezdte dobálni a bsod-t, majd windows clean install de a telepítés közben is kapom a bsod-t szóval még a windowst sem tudom felrakni :(. A kérdés: Lehetséges hogy az alaplap nyírja ki a ramokat, vagy esetleg ez is hibás mint az előző? Légyszi segítsetek :(

(#52021) koko52 válasza tibce1 (#52020) üzenetére


koko52
veterán

Alaplapot nézd át nincs-e púpos kondi repedt ic. Ugyanezt tápnál is. Ugyan abban a foglalatban voltak? Ki tudod próbálni másnál is a ramot mert érdemes lenne. Lap túlfesszel tudja kinyírni ami lap de inkább táphiba.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52022) tibce1 válasza koko52 (#52021) üzenetére


tibce1
csendes tag

Én a tápra gyanakszom habár vadi új az is, viszont egy Corsair CS650M van a gépben és hát elég sokan szidják a corsair tápokat.. :S. Beszerzek egy új tápot egy EVGA 750QG-t, mert azt is hallottam hogy 650W nem elég egy 7700k-nak és GTX 1080-nak habár szerintem elég kéne hogy legyen. Ja és amiért erre gyanakszom az az hogy előtte Kernel 41 crtitcal error-t írt és utánna olvasva leginkább a táp okozza.

(#52023) IO.sys


IO.sys
őstag

Sziasztok!

Dual channeles lapba vettem 2db egyforma 2x4gb kitet. Mindegy, melyik modult hova rakom, vagy:

- egy kit megy az A1-be és B1-be (másik kit az A2-be és B2-be)
vagy
- egy kit megy az A1-be és A2-be (másik kit a B1-be és B2-be)?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#52024) koko52 válasza IO.sys (#52023) üzenetére


koko52
veterán

A1-B1 és A2-B2 csak ìgy a jó. A színek is segítenek.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52025) koko52 válasza tibce1 (#52022) üzenetére


koko52
veterán

Nem a watt szàmít hanem az ampet, a 12vos ágon. Egy 600w os gagyi lehet gyengébb egy 450W-OS minőséginél.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52026) IO.sys válasza koko52 (#52024) üzenetére


IO.sys
őstag

Gondoltam. :) Köszi!!

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#52027) Blue_Absolut


Blue_Absolut
csendes tag

Sziasztok.

Milyen hatással lenne a számítógépre ha a mostani 1.2 V memória helyére 2 db 1.35 V modulok kerülnének? Az alaplap (MSI B250i) alapból tudja a különbséget? Nem terhelné a magasabb feszültség meg? Nem melegedne túl?

A jelenlegi modul:

Team Group 1x4GB DDR4 2400MHz, CL17, 1.2 V

Amit vennék:

Kingston HyperX Savage 2x4GB DDR4 2400MHz, CL12, 1.35 V

(#52028) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Sziasztok, amatőr kérdés, ha egy memória Quad channel kit (4x8) akkor gondolom ebből tetszőleges kettő megy dual channelben?

(#52031) koko52 válasza SUPREME7 (#52028) üzenetére


koko52
veterán

Igen.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52032) koko52 válasza Blue_Absolut (#52027) üzenetére


koko52
veterán

Nézd meg a Bios-ban de valszeg menni fog bírja.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52033) RAMot


RAMot
újonc

Sziasztok!
Szeretnék venni 2x4 GB 1333 vagy 1600 MHz-es 1,5 V-os DDR3 RAM-ot.
Alaplapom: Gigabyte GA-EP45T-DS3R rev. 1.0, BIOS: F3. Ez 16 GB-ot tud kezelni. 1333 MHz-en fogom használni. Most 2x1 GB Corsair XMS3 TWIN3X2048-1333C9 G van benne, gond nélkül műxik.

Ami eddig nem jött be:
1)
Kingston 2x4 GB KVR13N9S8K2/8. Nem POST-ol a gép a modulokat egyesével próbálgatva a különböző slotokba. Vajon miért?
2)
3 éve vettem 2x4 GB 1600 MHz-es Corsairt (talán Vengeance), amelyből egyedül próbálva az egyik modul mindegyik slotban működött, a másik modul egyikben sem. Hibás volt?

Milyen típust vegyek? Van valakinek működő konfigja? Előre is nagyon köszönöm a tippeket.

Alaplap: Gigabyte GA-EP45T-DS3R rev. 1.0, BIOS: F3. Proci: Intel Core 2 Quad Q9300 2,5 GHz LGA775. RAM: 2x1 GB Corsair XMS3 TWIN3X2048-1333C9 G. Táp: Zalman 360B-APS. Win 8.1 64 bit

(#52034) tibce1 válasza tibce1 (#52022) üzenetére


tibce1
csendes tag

Egyébként ha a proci lenne a hibás, akkor egyik ramot se kezelné igaz?

(#52035) , válasza tibce1 (#52034) üzenetére


,
addikt

Amelyik memóriáddal a gond van, az egyik memóriafoglalatban sem jó?
Mert hibás (fizikailag sérült) memóriafoglalatot is láttam már nem egyszer, illetve a CPU foglalatban bizonyos lábak sérülése is okozhatja, hogy bizonyos memóriafoglalat nem működik. Viszont sajnos mindkettő garanciavesztéssel jár, mivel fizikai sérülésnek minősül.

(#52036) ladislass


ladislass
csendes tag

Sziasztok! RAM bővítésben gondolkodom. Az alábbi kettőt néztem ki a PCX-nél:
Crucial 8GB DDR4 2400MHz Ballistix Sport (CL16, 27.900Ft)
Corsair 8GB DDR4 2400MHz Vengeance LPX (CL14, 29.500Ft)
A különbség csak a memória késleltetében van. Érdemes a drágábbat venni vagy a gyakorlatban nincs érezhető különbség a sebesség terén?

(#52037) , válasza ladislass (#52036) üzenetére


,
addikt

Érezhető különbség garantáltan nincs, max mérhető. Én azt venném, amelyikre több a garancia. 5-10-99 év garanciával is szoktak lenne az említett memóriák egyes helyeken. Ha viszont ugyanannyi garanciával lenne mindkettő, akkor nyugodtan megveheted az olcsóbbikat is.

(#52038) koko52 válasza , (#52035) üzenetére


koko52
veterán

Akkor hogy mehetett 2 hètig? Táphibával még ok de fizikai hibával el nem tudom képzelni.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52039) , válasza koko52 (#52038) üzenetére


,
addikt

Így van, ha fizikailag sérült a memóriafoglalat vagy az ahhoz tartozó láb(ak) a CPU foglalatban, akkor az már az elejétől kezdve hibát okoz, nem csak 2 hét után kezdi el, ráadásul úgy, hogy onnantól kezdve állandó jelleggel jelentkezik.
Azt lenne még jó tudni, hogy voltak-e a RAM-ok ki-be mozgatva, átrakosgatva, vagy végig egy helyen voltak az első pillanattól kezdve? Esetleg a múltkori hibás RAM és a mostani RAM nem-e egy és ugyanazon foglalatban lett rossz?

(#52040) IO.sys válasza koko52 (#52024) üzenetére


IO.sys
őstag

"A1-B1 és A2-B2 csak ìgy a jó. A színek is segítenek."

Ellenkezője lett jó, A1-A2-be ment az egyik és másik oldalra a másik. :) Különben csak 8-at tudott használni 133-as BCLK-val, alapidőzítéssel is.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#52041) tibce1 válasza , (#52039) üzenetére


tibce1
csendes tag

Na most az van hogy mind2 Ram a gépben, viszont nincs kékhalál de a Kernel Power 41 hibát ugyanugy beírja az eseménynaplóba mint kritikus hiba. Ugyanabba a slotba voltak nem is lettek mozgatva csak mikor cseréltem őket.

(#52042) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Adott a konfigom az aláírásomban. A 8 giga ramot cseréltem most 16ra. 1866os Hyperx Fury 2*8 giga kit. Kell valami extrát állítanom a biosban? Mert régebben volt ez a "az intel hivatalosan csak 1600os ramokat támogat" szöveg. Elég ha simán be van lőve biosban hogy 1866on menjen és kész? Vagy valami egyebet is kéne állítani?
Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#52043) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Helló!

DDR" 800Mhz modulokat keresek, Dell Optiplex 360 gépbe, Inteles G31-es chipsetű lapba, amit majd modolni akarok, hogy a Xeon procikat is megegye.
A kérdésem, hogy honnan tudom eldönteni, hogy melyik modul támogatja az Inteles lapokat és melyik nem? :F
Nem akarok pórul járni.

Köszönöm.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#52044) gerolka


gerolka
tag

Sziasztok!

Van egy Gigabyte GA-F2A88XM-D3H alaplapos gép amivel küzdök. Kingmax 4GB DDR3 1600Mhz RAM volt eddig a gépben, most bővítve lenne egy ugyan ilyen RAM-mal, viszont az új nem akar működni. Belerakom a gépbe de nem indul el vele, próbáltam már párban és egyedül is, de semmilyen formában nem múködik a dolog! Egyet már visszaküldtem, gondolván hibás, ki is cserélték, de az új is ezt produkálja. Nem gondolnám, hogy kifognék egymás után két hibás darabot (vagy mégis? :U ), szóval mi lehet a gond?
Bios-t frissítettem, több ötletem nincs.

Előre is köszi a segítséget!

(#52045) koko52 válasza IO.sys (#52040) üzenetére


koko52
veterán

Csakhogy így buktad a dual chanelt. A 128bit helyett 64bit a sávszélességed. A 8GB szoftveres beállítási hiba miatt lehet. Minden foglalatban működnek bármely kiosztásban csak hamár kitet vettél akkor ki kell használni a tudását.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52046) koko52 válasza Fr@nkieWilde (#52043) üzenetére


koko52
veterán

Keresd meg a gyártó honlapját és ha nincs ott hogy " only for AMD" akkor nem lesz gond.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52047) koko52 válasza JoolsNOS (#52042) üzenetére


koko52
veterán

1600 felett minden OC a szabvány szetint. Ha Z-s az alaplap akkot menni fog ha biosban beállítod az xmp profilt vagy manuàlisan felhúzod.
Játékra kell ennyi ram a 9800 mellé?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52048) IO.sys válasza koko52 (#52045) üzenetére


IO.sys
őstag

Sajnos a Maximus iii Formula biosa sehol nem írja, hogy single vagy dual, de a CPU-Z azt mondja, hogy dual! Aida is azt mondja.

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#52049) tibce1 válasza tibce1 (#52041) üzenetére


tibce1
csendes tag

Na arra jutottam még, hogy ha B2 foglalatban van a ram single-ben, akkor ha bekapcsolom a gépet felpörögnek a ventik stb. majd kikapcsol mintha elmenne az áram vár 2-3 másodpercet és utánna kapcsol csak be. Ha A2-ben van akkor nem csinálja ezt. Kérdés: alaplaphiba? Ja és az egyik ram hibás a memtest mutatja, és az a gyanúm hogy ebben a slotban (B2) lett hibás mind2 ram :(

(#52050) koko52 válasza IO.sys (#52048) üzenetére


koko52
veterán

Az teljesen kizárt. Max arra írja h dual rank vagyis kétoldalas a ram. CPU-Z MEMORY fület nézd meg és tegyél fel screen shot-ot.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.