Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1401) Bubu79 válasza szumoo (#1386) üzenetére


Bubu79
addikt

Azt hittem csak a mienk tud így befordulni:
[link]
[link]

Róla van szó: [link]

Ezek már régi képek, muszáj lesz szereznem agy fotoapparátot :( :DDD

tildy: ez a macsek egyre szebb! :) :R

padee: szegény cica :(

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1402) Bubu79 válasza szumoo (#1386) üzenetére


Bubu79
addikt

Dupla... Mióta regeltem ez az első duplám :B

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1403) nRu3 válasza padee (#1400) üzenetére


nRu3
addikt

az árak kb ilyenek : nagyábol sok helyen ilyen árak vannak Bp-n.
Nőstény petefészek eltávolítás 13200
Nőstény petefészek és méh eltáv. 15400
Kandúr ivartalanítás 7700
+Altatás beavatkozáshoz , macska 1900
egy kicsit tényleg nem olcsó de ezek az árak mostaniak, én pár éve voltam ilyen beavatkozásal és akkor az altatás nem volt +pénz :F és fele enyibe került.
tehát a beavatkozás tényleg annyi de az altatás az érdekes árban van

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1404) nRu3 válasza Bubu79 (#1401) üzenetére


nRu3
addikt

ez tipikus macska alvási pózz(a sok közül) :)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1405) Bubu79 válasza nRu3 (#1404) üzenetére


Bubu79
addikt

Tudom, két példányban is szoktam nézegetni itthon :D

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1406) raczger


raczger
őstag

hi!

ez itt a családnak az egyik macskája
ugye milyen aranyos+szép?
[link]
[link]
[link] :DD

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#1407) Bubu79 válasza raczger (#1406) üzenetére


Bubu79
addikt

Azt hiszem ugyanaz a típusa, mint ennek itt: [link] :DDD
( Saját macsek No.2 )

Egyébként aranyos :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1408) szumoo válasza Bubu79 (#1401) üzenetére


szumoo
senior tag

Na akkor megnyugodtam, hogy nem csak a mi macskánk ilyen! :D
Szép cica nagyon! Csináltam még képet, de még nem volt időm átformázni!
De amint készen vannak felrakom és linkelem!
Tildy: Nagyon aranyos a cica, tisztára olyan mint amilyen nekem volt anno!
padee:Remélem semmi komoly gond nincs a macsekkal és meggyógyul!
Igaz ma én is felfigyeltem arra hogy szuszog Márton, de nem tudom hogy most mi van, mert mostanában olyan hangokat tud magából kiadni, hogy csak lesünk! :D

Bubu: a dupla meg belefér, nekem is volt már nem egyszer! ;)

Üdv.: Szumoo


raczger: aranyos a cica, kedvelem nem egyszinű macskákat! ;)

[Szerkesztve]

A nyúlon túl?

(#1409) Bubu79 válasza szumoo (#1408) üzenetére


Bubu79
addikt

Keverék macsek egyébként ( az anyja félig sziámi, félig utcai mix, az apja pedig egészen sziámi - hihetetlen a bundája )

A dupla csak szokatlan volt, mert még sosem sikerült összehozni, most sem tiszta, hogy hogyan jött össze :F

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1410) nRu3 válasza szumoo (#1408) üzenetére


nRu3
addikt

Most szép egészséges macsekjai vannak, csak az egyik volt beteg régeben és ő rola írt.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1411) raczger válasza Bubu79 (#1407) üzenetére


raczger
őstag

szebb az enyimé :DDD :D

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#1412) Bubu79 válasza raczger (#1411) üzenetére


Bubu79
addikt

Egye kukac - foltosabb :DDD

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1413) Drizzt


Drizzt
nagyúr

A macska megtámadta a kurzort a monitoron. :DDD Nagyon jó! :D

I am having fun staying poor.

(#1414) raczger válasza Drizzt (#1413) üzenetére


raczger
őstag

:DDD azt hogy?
levideózhatnéd :D

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#1415) koniki válasza nRu3 (#1403) üzenetére


koniki
csendes tag

sziasztok!
Nekem két cicám(nőstény) van. Nem oly régen tüzelt mind a kettő. Az egyik el is tünt másfél hétre, de aztán haza talált. Akkor döntöttem úgy ,hogy ivartalanítom öket. A két cicának a műtét volt 17000(petefészek és méh eltávolítás+ altatás +orvosi felügyelet). A kandúr ivartalanítása 6500 Ft.(Miskolc).

[Szerkesztve]

(#1416) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Van 8 fölösleges macskánk a békéscsabai családi házunknál.
Mit csináljak velük?

Ha lenne erőm és gyomrom hozzá, egyenként agyon verném mindet.
Nem kedvelem a macskákat, számomra olyanok, mint a patkányok, irtandó dúvadak.

Vajon, a sintér foglalkozik macskákkal is?
Ilyen hülye problémát, hogy nem tudok megszabadulni 8 macskától. Mérgezés lesz ebből, de végighallgatni a döglődésüket...
Azonban nem maradhatnak, elegem van belőlük.

Valaki tudna segíteni?

Se autóm, se szállító kosaram, hogy egyenként elvigyem őket. Meg hozzá se érnék egyikhez sem!
Van itt megszállott békéscsabai macskabarát? Ha igen, segíthetne a problémám megoldásában. Különben, marad az erőszak, és a lapát.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#1417) ladybug válasza Algieba (#1416) üzenetére


ladybug
őstag

Azt hiszem, a sintér foglalkozik macskákkal is. De talán kérdezd meg a helyi állatorvost, hogy mit tegyél velük.
Bár nem ártott volna ivartalnítani őket, hogy ne szaporodjanak, mert ez így elég ronda dolog, ahogy meg akarsz szabadulni tőlük.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1418) AlBundy válasza Algieba (#1416) üzenetére


AlBundy
aktív tag

''Különben, marad az erőszak, és a lapát.''

Ez igazán szép gesztus tőled. Kár hogy a cicák nem bírják el a lapátot.

[Szerkesztve]

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#1419) Algieba válasza ladybug (#1417) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Persze, még adjak ki pénzt ilyen koszlott dögök ivartalanítására!
Anyám mániája volt, hogy nőstény macskát is befogadott.
Nekem meg csak a bosszúság jut belőlük, mert ki tudja hol járnak ezek a dögök, miféle betegségeket szednek össze? És telepiszkítják a kertemet a büdös kakájukkal, én meg belelépek, amikor kertészkednék... Elegem van.
Előbb a humánus megoldásokat keresem fel, csak végső esetben, indulatba zuhanva esnék nekik a lapáttal.

Köszi a javaslatot! Felkeresem a sintért.

Ui.: Már csak a szomszédságban élő ide-oda mászkáló dögökkel kell kezdenem valamit. Náluk a méreg lehet az egyetlen hatásos megoldás.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#1420) robisz válasza Algieba (#1416) üzenetére


robisz
senior tag

Miért nem hirdeted meg, hogy macska ingyen elvihető?
Apróneten, villanykarón, ismerősökön keresztül... két hét múlva nem lesz 1 sem...

Egyébként a hozzászólásod olvastán nekem is eszembe jutott a lapát...
csak egészen más összefüggésben... :(

(#1421) nRu3 válasza koniki (#1415) üzenetére


nRu3
addikt

ez reális ár, én is ilyesmire emlékeztem csak pesten ezekszerint változtak nagyon.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1422) robisz válasza Algieba (#1419) üzenetére


robisz
senior tag

Nekem meg csak a bosszúság jut belőlük, mert ki tudja hol járnak ezek a dögök, miféle betegségeket szednek össze?

Ne aggódj, annál súlyosabb betegséget mint amiben most szenvedsz, soha
egyetlen macskától sem fogsz elkapni... :DDD

(#1423) nRu3 válasza Algieba (#1416) üzenetére


nRu3
addikt

állatmenhely , korház. és állatorvosnál is ki rakhatsz hidetést.

szerintem pedig ilyet ne írj a topikba hogy akarnád és milyen élvezetel gyilkolnád le, mert itt ilyet nem szeretünk olvasni sem halani.

[link][link] itt probáld meg elajándékozni.

[Szerkesztve]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1424) Algieba válasza robisz (#1420) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Egyszerűen nem bírom a macskákat.
Azok az állataim, amik vannak, mind a lakásban élnek a lehető legjobb körülmények között, hogy az egészségük mindig jó legyen.
De anyám macskái ide-oda mászkálnak, idegen macskákkal (talán pont egy veszett példánnyal) is találkozgatnak, és ki tudja miféle betegségeket hurcolásznak!
Nekem erre az örökös stresszre, hogy mit hoznak egyszer haza, nincs szükségem, pénzt meg nem adok ki macskára!
Sőt! Amint megszabadultam ettől a 8-tól, megmondom a családnak, hogy több macska nem lesz.

Aprót adtam fel ősszel, akkor maradt a nyakunkon 3 kiscica, csak kettőt vittek el. A többi öt felnőtt macska, 3 kandúr, 2 nőstény. Nem hiszem, hogy bárkinek is kellene idősebb macska. Ezek visszatérnek! Hülyék lennének maguktól elhagyni a macska mániás anyámat.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#1425) robisz válasza Algieba (#1424) üzenetére


robisz
senior tag

Én megértem, de az ilyen ember ne tartson macskát...
Egyébként az általad vázolt megoldások között több is van ami ma már
törvénybe ütközik... hálistennek...
Hülyék lennének maguktól elhagyni a macska mániás anyámat.
Most erre mit mondjak??? Ajándékozd el őt is.... :DDD :DDD :DDD

(#1426) Algieba válasza robisz (#1425) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Írtam e-mailt az állatvédőknek, de fel fogom hívni őket.

A francba, azt hiszitek, élvezem, ha olyanokra kell gondolnom, mint az állatbántalmazás?!
De belefáradtam a macskák kerülgetésébe, meg a kerti ágyásaim maró macska kaka bűzébe...

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#1427) nRu3 válasza Algieba (#1424) üzenetére


nRu3
addikt

Pedig kelhett idősebb macska valakinek ház körül,lovarda,raktárak, stb... sajnos a macska ház függö és visszatérhet, de azért probáld meg több helyen beadni őket ,mint hogy inkább kivégeztesd őket.

ne mailt írj nekik hanem telefon, jobban elmondhatod a gondod és egszerübb is elérni egymást.

[Szerkesztve]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1428) tildy válasza Algieba (#1424) üzenetére


tildy
nagyúr

Te mindig ilyen ''hisztis'' vagy? Az apás topikban is , ohgy jaj, 29 leszek, jaj leeht már nem i slehet gyerekem, meg itt is, jaj hülyes macskáktól elkapok valami kórt. Nem rossz így leélni az életed?:F

Megsúgom: pont a hiperszupertiszta környezetben nem erősödik meg a szervezet. Ha majd gyereked lesz, és óvod minden piszoktól, mindentől, (jaj csak nehogy beteg legyen, nehogy valamit elkapjon) , majd nézheted , hogy lesz szépen allergiás, satöbbi. A túlzott tisztaság sem jó, (bár ellentetje sem) , de nem hinném , hogy amacksáidtól elkapott kórban foksz otthon 1 hetet betegen feküdni.

A stresszt meg magadnak csinálod.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1429) vtechun


vtechun
veterán

megfenyegettem az én kicsimet és berosált :D : [link] ternészetesen csak vicc, én mondtam neki, hogy csináljon így :)

(#1430) vtechun válasza Algieba (#1426) üzenetére


vtechun
veterán

Üldözési mániád van? Vagy hipochonder vagy? Anyáddal beszéld meg szerintem az ilyesmit. Érdekes, hogy ő nem aggódik ezek miatt.

(#1431) GERI_666 válasza vtechun (#1430) üzenetére


GERI_666
tag

Az én macskám.
Egy éves kora felé közeledik, ennek ellenére elég apró termetű. Nőstény.
Mindíg az ablakba fexik. 2 macskánk volt mostanában, ez az idősebbiknek a kölyke, de az idősebbik eltűnt ezelőtt 2 hónappal. Ez a macska a nap nagy részét itthon tölti.
Annyi macskánk volt, hogy már nem is adunk nekik nevet (30+).
Régebben mikor még kissebbek voltunk hugommal olyan neveket adtunk a macskáknak hogy Son-Goku, Tenshinhan, stb stb :D:D:D Szerencsére már leszoktunk róla.

A jelenlegi példány:
[kép]

K7S5A, 2,2Ghz K7, 9800pro + 4.12 Catalyst, 512 DDR

(#1432) net84


net84
őstag

A macs segít a munkában, nomeg melegszik is:
[link]

Read only...

(#1433) ladybug


ladybug
őstag

Sony cicánk tegnap este ivartalanító műtéten esett át. Ma már jól van. Este evett is már keveset, és határozottan jobb kedvűnek tűnik. Az udvarra azonban egész héten nem akarom kiengedni, hisz elég hűvös van. A műtéti seb körül pedig le van neki borotválva a hasa. Hamar megfázna, féltem. Ezért szobafogság lesz a héten.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1434) ladybug válasza ladybug (#1433) üzenetére


ladybug
őstag

[kép]
És itt van a cica. Imád a gyerekszobában játszani. :)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1435) tildy


tildy
nagyúr

Ez nagyon poén:
[link]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1436) Agostino válasza net84 (#1432) üzenetére


Agostino
addikt

Na mihelyst megjelenik a tesóm MSNen elkérem tőle amiket otthon fényképeztem a Tigrisről. Ő egy technomán macska még csak. Ha felfekszik az iroasztalra a feje a dismacnen pihen, esetleg cdkből alakit ki magának fekhelyet, ha pedig laptop kerül az asztalra akkor átöleli és úgy alszik. : )

Egyébként macskások figyeljetek a cicáitokra, két macsekünk betegedett le a héten, mindkettőnek ugyan az a baja. Rákérdeztem a dokira, azt mondta, most felerősödtt ez a betegség, elég sok ilyen jellegű panasszal találkoznak. Nevét nem tudom megmondani, talán holnapra, de nem is ez a lényeg. Ha a macsek étvágytalan lesz, alig eszik-iszik, ideje nagy részét meleg helyeken tölti, radiátoron stb, vagy gyakran prüsszög, lélegzéskor pedig hörög kicsit, láza pedig 40°C körül van, akkor irány a doki azon minutumban. Meg nem mondom mennyire tud ez elfajulni, én most egy hétig hordtam Tigrist orvoshoz. Injekciot minden nap kettőt kapott, most már csak tablettát kell szednie, de a féltesója most futott bele ebbe.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1437) nRu3 válasza tildy (#1435) üzenetére


nRu3
addikt

:DD

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1438) sharpapa válasza ladybug (#1434) üzenetére


sharpapa
aktív tag

Nagyon ari cicus. A gyerekkel jól megvan? Ilyen ivartalanitáson mind a 2 macskám átesett, egy napig tiszta kómásak voltak. A borotvált részre ugy kb 1 hét mulva rendesen visszanő a szőr.

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#1439) Drizzt válasza raczger (#1414) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nincs sajnos rá megfelelő eszközöm.
Amúgy leült szépen a monitor elé, mindig ezt csinálja, ha valami dolgom van a géppel.. :) Aztán észrevette, hogy valami mozog a monitoron, s elkezdte pofozgatni a kurzort. :) Alt+tabozásnál meg csak lesett. Viszont egy egyszerű nyomtatást nagyon jó megakadályozott a macs. :( Legközelebb valamikormájusban lesz újra nálam.

I am having fun staying poor.

(#1440) koniki válasza ladybug (#1433) üzenetére


koniki
csendes tag

Nekem is most volt ivartalanítva a két ciciám, és nekem a doki azt monta hogy a varrat szedésig ne engedjem ki őket, mert kiszakarhat a varrat.Úgyhogy mindenféle képpen tartsd bent.

(#1441) pöpö


pöpö
tag

Nekem is van két cicám de öket már nemkell ivartalanitani :DD
Ugyanis az egyik 15 a másik 16 éves :DDD
Már kicsi koruk ota velem vannak nálam születtek :C

(#1442) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

Adok én is pár fotót a macskáinkról. : ))

Nero haját feltupiroztik divatosra : [link] , [link].

Itt pedig Tigris tapasztalta meg, hogy a fürdőkád szélén mászkálni roppant érdekes tud lenni, de rejt bizonyos veszélyeket : [link] , [link].

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1443) szumoo válasza Agostino (#1442) üzenetére


szumoo
senior tag

Márton csak nyáron nagy melegben hajlandó elviselni a komolyabb vízmennyiséget! :D
Mint írtam régebben, hogy a csapból veszi magához a szükséges vízmennyiséget, és ha netán rácseppen egy csepp víz is azonnal felvesz egy másik már ''biztonságosabb'' pózt! :D
Nyáron simán meglehet fürdetni, de akkor kb. 2 órára kifekszik az erkélyre és napozik, míg majd meggyullad! :D Egyszer megnéztem mennyire sikerült felmelegednie és forró volt a macska, nemhiába feküdt is ki a folyóra! :D

Üdv.: Szumoo

A nyúlon túl?

(#1444) rlazol válasza ladybug (#1433) üzenetére


rlazol
addikt

pár napig mindenképp maradjon benn. Kiszakad a varrat, kitépik stb.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1445) net84


net84
őstag

mennyire hullik ilyentájt a macskák szőre? szegény Hógolyónknak most piszokosul hullik a szőre, simogatáskor száll belőle...
elkezdtem kifésülni, de 5 percnél tovább nem birta, meg az én kezem sem

csinálok neki egy fürdőt, talán könnyebben ki tudom úgy fésülni...

Read only...

(#1446) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Az előbb adtam fel innen Debrecenből otthonra, Békéscsabára aprót, hogy ''felnőtt és kölyök macskáimat elajándékoznám'', és megadtam az anyám telefonszámát.

Off: Anyám más miatt aggódik. Volt kitől örökölnöm a hisztit.

Remélem, mire hazamegyek, 1 macska sem lesz a háznál!

A legtöbb állatot szeretem, a macskákat nem.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#1447) rlazol válasza net84 (#1445) üzenetére


rlazol
addikt

tavasz van, bundaváltás, ha minden más rendben, nem korpázik stb., akkor ne aggódj.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1448) net84 válasza rlazol (#1447) üzenetére


net84
őstag

korpa? az nem tünt fel, de biztos ami biztos, este fürdetés lesz...
köszi!

Read only...

(#1449) rlazol válasza net84 (#1448) üzenetére


rlazol
addikt

gondolom szőre fényes, hangulata jó, étvágya van, ha igen, csak vedlik...

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1450) Bubu79 válasza Algieba (#1446) üzenetére


Bubu79
addikt

Nekem a macskáim segítettek átlépni egy igen nehéz időszakomon... ( Másokhoz inkább nem szóltam, mert nem tudtam volna normálisan... )

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.