Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1001) Balinov válasza DLDKox (#997) üzenetére


Balinov
félisten

és a macsek vendégeket is fogadhat ebbe a fullos apartmanba! tiszta jó, elmés megoldás.Tetszik!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1002) szumoo válasza DLDKox (#997) üzenetére


szumoo
senior tag

Szia.
Mi is ilyen fajta alkalmatosságot szeretnénk venni a mi macskánknak.
Mennyibe kóstál manapság egy ilyen?

Mindenkinek mondom (főleg Tildynek:) ) sikerült megvenni a digigépet :C, és nemsokára lesznek képek Mártonról!
Szumoo
[kép] :DDD

[Szerkesztve]

A nyúlon túl?

(#1003) DLDKox válasza szumoo (#1002) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Olyan 7 ezer környékétől lehet venni ilyesmi házakat a képen látott 17000 Ft volt, de szerintem megérte mert piszok jó minőség és ráadásul a játékába van lehetőség macskamenta olajat önteni. Amúgy itt Bővebben: link vettem.
24e ért volt egy nagyon jó ami még 1 fokkal magasabb volt.



(#1004) tildy válasza DLDKox (#997) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha egyszer nem találod a cicád, akkor nálam keresd:D
Csak vicceltem:D
De nekem kell ilyen:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1005) GaBBoR válasza GaBBoR (#995) üzenetére


GaBBoR
tag

A cicák már igencsak az elvihető korban vannak.
Most ajándék SK-6+ hűtőbordával (AMD socket A)! :) Bővebben: link

Itt van a másik felnőtt macsekunk (a szürke anyja): Bővebben: link
Valahol azt hallottam, hogy az állatok nem alszanak hanyatt. Nekem a kutyám is hanyatt alszik és horkol :)

(#1006) isapeti válasza DLDKox (#1003) üzenetére


isapeti
aktív tag

Nekünk majdnem ugyanilyen van, gyártmány és szín is passzol, egyedül a középső része más... gyárilag :DDD ugyanis most már NAGYON másképp néz ki, hála a két macsek pusztításának :) Majd holnap nyomok képeket, elég rendesen leamortizálták :D De nem baj, mert még használható, és legalább örömüket lelték/lelik benne... szóval 2 macsekosok, óvatosan :D

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#1007) LeG3Nd


LeG3Nd
tag

Helo, segítsetek légyszi. Most vettem észre hogy az egyik kismacseknak a füléből ronda, büdös gennyes váldék folyik, és nagyon levert, enni is alig akar... Ez vmi fertőző betegség lehet, vagy csak szimplán megfázott, eseteleg vmi belement a füleibe (mindkettő ilyen)? Mit csináljak vele itthon, mert állatorvoshoz legkorábban holnap délelőtt tudom vinni....

shorter of breath and one day closer to death

(#1008) kypre válasza LeG3Nd (#1007) üzenetére


kypre
tag

hát, picit részletezhetnéd, mert így akármi lehet. Lehet atka okozta gyulladás, vagy lehet egyébb baktérium.
Fekete ami folyik belőle, vagy se színű?
Hámlik belülröl a füle?
Látsz a fülkagylóban kisebb nagyobb bőrhámlásokat, mintha szösz lenne, esetleg kávé zaccra hasonlít...

Tiszta város leszünk, ma is gerlét eszünk!

(#1009) LeG3Nd válasza kypre (#1008) üzenetére


LeG3Nd
tag

Barnás a váladék, hámlást nem látok, viszont fájdítja a fülét. Nemtudok semmilyen betegségről aminek ez lenne a tünete...

shorter of breath and one day closer to death

(#1010) kypre válasza LeG3Nd (#1009) üzenetére


kypre
tag

ez mindenképpen fülgylladás, a cicáknak, ilyen sötétbarna váladék jön a fülükbül, ha be van gyulladva.
Ehez mindenképpen orvos kell, kapsz majd fülcseppet, és ő megtanít kitisztítani a cicus fülét.
Egyenlőre annyit tehetsz, hogy kamilla teás vattával, csak a fülkagylóját, áttörölgeted, de ezzel is csak annyit könnyítesz rajta, hogy a viszketését csökkelnetd. Ennyit tudok neked mondani, és hogy mihamarabb vidd el orvoshoz, mert ha már kifolyik a füléből, akkor jó régen nyulladt lehet...
Remélem, jobban lesz hamarosan, és kitartás...

Tiszta város leszünk, ma is gerlét eszünk!

(#1011) Johnny


Johnny
senior tag

http://www.zdf.de/ZDFmediathek/inhalt/23/0,4070,2381847-5,00.html

Hírkeresőben volt a hír, kb. 7.30-tól 13-ig percig érdemes megnézni (akinek gyomra van hozzá). Kínaiak állatok, csak simán ennyi.

(#1012) harley


harley
senior tag

sziasztok

szóval kéne a bnőmnek egy cica...

a lényeg:

-ezüstszűrke tigriscsíkos
-fiú
-max 2.5 hónapos
-max jelképes összegért
-pesti vagy budai átvétellel
-fénykép kell

:R

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#1013) DLDKox


DLDKox
aktív tag

Csináltam pár új képet a macskámról.

Ezek a legjobbak szerintem:

Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

(#1014) MuFFo


MuFFo
tag

Üdv mindenkinek! Találtunk egy nagyon összeharapdált kiscicát, úgy néz ki hogy megmarad. Sajnos a gyógykezelése után már nem tudjuk gondját viselni (nekünk is van már két rosszcsont), ha valaki épp egy nagyon kedves (a legfájdalmasabb kezelés, injekció közben is dorombolt) kb. 6 hetes házi cirmosra vágyik akkor jelezzen már az emilemen, vagy csörögjön a 20/373-6576-os számon. Ha valaki ennyire akar élni segítsünk/etek neki...
:)) (Ja, a cica Miskolcon van de egy szerető gazdinak bárhová eljuttatjuk.)

Ha nincs semmi gipszer, akkor minden klopfol, avagy porhab, infulzió, pénztálca, magányóvoda, pogárcsa, szandár, kaukció,anterna

(#1015) harley válasza MuFFo (#1014) üzenetére


harley
senior tag

kép van róla?

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#1016) Agostino válasza DLDKox (#997) üzenetére


Agostino
addikt

Anemjóját de szép macska. Respect, látom hogy jó karban van tartva. :)
A kérója meg jobb mint az enyém waze :D


Nekünk is volt egy ilyen szürke cicánk de valami mockos alaptomos ge©i ellopta szegényemet, pár testvérével együtt. Minden ritka macskánkat elvitték már. Egyszer tudjam meg ki volt. Csak egyszer. Megetetem vele a szemgolyóit az kurv@elet. :((( :(((
Bocs, hogy így felhúztam magamat, de tényleg : szisztematikusan kiválasztják a legszebb macskáinkat, és elviszik. Legalább kérdeznének meg minket elötte. Amugy megvan a tippem ki áll a dolog mögött, és ha lesz bizonyítékom megfeszítem.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1017) MuFFo válasza harley (#1015) üzenetére


MuFFo
tag

Nincs még kép, tegnap találtuk. Érdekelne a kis rokkant? (Illetve most még rokkant). Szóval szürke cirmos a lelkem és most kaptam a hírt, hogy már próbál lábraállni. Van benne spiritusz, én ennyi harapás után legfeljebb meghalni tudtam volna... Az orvos azt mondta vagy nyest, vagy egy felnőtt macska bántotta.

Ha nincs semmi gipszer, akkor minden klopfol, avagy porhab, infulzió, pénztálca, magányóvoda, pogárcsa, szandár, kaukció,anterna

(#1018) tildy válasza DLDKox (#1013) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez de gyönyörű! ez milyen cica?
Kell nekem egy ilyen:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1019) DLDKox válasza tildy (#1018) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Brit kék rövidszőrű cica, olyan mint az rtl reklámban :)

Amúgy mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a fajta tartását lakásban, mert ha jól van neveleve semmi gond sincs vele.Csak egy kaparófa kell neki és rendszeresen vágni kell a körmét. Eszméletlen nagy jellemmel bír a cicus, okos és persze gyönyörű. Az én Ricsim még csak 1 éves de már lassan 6 kg.


Na még 1 jól sikerült kép:
Bővebben: link


[Szerkesztve]

(#1020) tildy válasza DLDKox (#1019) üzenetére


tildy
nagyúr

Gondoltam egyébként , hogy brit:) Nagyon gyönyörű ám:) Hm hm fel kell kkutatnom egy ilyet, hátha lesz aki törzskönyv nélkül elajándékozna egyet.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1021) DLDKox válasza tildy (#1020) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Nem lesz 1szerű dolgod de szurkolok neked. Amúgy olyan 30 környékén már lehet venni törzskönyv nékül. Én 50 ért vettem törzskönyvel, de nem bántam meg hogy ennyit kiadtam a kis házi kedvencemre mert imádom.

(#1022) tildy


tildy
nagyúr

Mondjuk én ''rasszista'' vagyok cica tekintetben, a szürke cica a mániám:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1023) harley válasza MuFFo (#1017) üzenetére


harley
senior tag

az a képtől függ

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#1024) White Tiger válasza tildy (#1022) üzenetére


White Tiger
tag

Akkor van egy jó hírem: van egy szép szürke cicám. Érdekel vkit? :)

Ami nem öl meg, az erősít.

(#1025) tildy válasza White Tiger (#1024) üzenetére


tildy
nagyúr

Igeeeeeeeeeeeeeeeeeeeen!!
Muti képet róla:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1026) White Tiger válasza tildy (#1025) üzenetére


White Tiger
tag

Még sajna nincs, hétvégén remélem sikerül csinálni. Nagyon szép amúgy, tiszta anyja :) Kétszer akkora, mint a többi, és első látásra kislány (bár most alszik, és nem akartam felébreszteni)

Ami nem öl meg, az erősít.

(#1027) MuFFo válasza harley (#1023) üzenetére


MuFFo
tag

Kérek egy digifényképező gépet és lefotózom. Remélem ti is beleszerettek, olyan értelmes szép pofija van.

Ha nincs semmi gipszer, akkor minden klopfol, avagy porhab, infulzió, pénztálca, magányóvoda, pogárcsa, szandár, kaukció,anterna

(#1028) tildy válasza White Tiger (#1026) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezek szerint megvan az új alom:D biztos édes:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1029) White Tiger válasza tildy (#1028) üzenetére


White Tiger
tag

Meg, majd igyekszem képeket csinálni :) A másik kettő fekete, 1 fiú, 1 lány, ők is nagyon aranyosak :)

Ami nem öl meg, az erősít.

(#1030) harley


harley
senior tag

sziasztok

szóval kéne a bnőmnek egy cica...

a lényeg:

-ezüstszűrke tigriscsíkos
-fiú
-max 2.5 hónapos
-max jelképes összegért
-pesti vagy budai átvétellel
-fénykép kell

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#1031) szumoo


szumoo
senior tag

Sziasztok.
Mint anno igértem rakok fel még képeket Mártonról,
Szal itt vannak az új képek: Bővebben: link. :C
Jó csemegézést!
Ahogy készűlnek újabb képek azonnal rakom fel és linkelem be nektek!
Üdv.: Szumoo

A nyúlon túl?

(#1032) tildy válasza szumoo (#1031) üzenetére


tildy
nagyúr

Nagyon jópofa macska:) (És persze szürke , tigriscsíkos:C)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1033) Bubu79 válasza szumoo (#1031) üzenetére


Bubu79
addikt

Eszméletlen aranyos;)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1034) szumoo válasza tildy (#1032) üzenetére


szumoo
senior tag

Szia.
Köszi. Tényleg jó fej macska.:)
Nekem is nagyon tetszenek a szürke macsekok.
Majdnem sikerült csinálnom arról képet, mikor alszik. De hogy is alszik? Úgyhogy a két első lába közé fogja a fejét! ::D Tisztára úgy néz ki olyankor, mintha totál belenne zuhanva!:D De azért nem adom fel, akkor is csinálok róla olyan képet!

Köszi Bubu79 neked is!

Üdv

A nyúlon túl?

(#1035) MuFFo válasza harley (#1023) üzenetére


MuFFo
tag

Üdv Harley!

Küldtem képeket a freemailodra a cirmosról, remélem tetszeni fog a barátnődnek.

Ha nincs semmi gipszer, akkor minden klopfol, avagy porhab, infulzió, pénztálca, magányóvoda, pogárcsa, szandár, kaukció,anterna

(#1036) Bubu79 válasza szumoo (#1034) üzenetére


Bubu79
addikt

Ha már a szürkénél tartunk, ehhez mit szóltok?
Bővebben: link
Szívem csücske:D ( régebben már linkeltem )

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1037) nRu3 válasza szumoo (#1031) üzenetére


nRu3
addikt

egyszer már belinkeltem őt ,de a színük nagyon hasonlitt szerintem :) Bővebben: link

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1038) Bubu79 válasza nRu3 (#1037) üzenetére


Bubu79
addikt

Igen, rá emléxem :) ( neki van ugye az a szerencsétlen problémája:( )
Nagyon szép macs! :)

Akinek van macskája, és igazán szereti, az mind igyekszik jóvá varázsolni kedvence eseménydús életét;)

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1039) nRu3 válasza Bubu79 (#1038) üzenetére


nRu3
addikt

Igen jól emlékszel, de nem kell szomorkodni miatta, mert nagyon jó élete van:)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1040) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok!

Tök Cool a topic!Én eleinte nemszerettem a cicákat de megismerkedtem egy csajszival aki belevitt a cicavilágba és azóta ők a kedvenceim!!!A leányzó egyébként olyan szinten cicamániás...egy kosár kiscica,életem legszebb ajándéka....mondta nekem!:DDE Szülinapja alkalmából a Fehérvári menhelyről örökbefogadtunk egy aranyos anyacicát,Jennyt, aki már sok szép kiscicával örvendeztetett meg...engem/minket!!!Majd szedek elő képet és belinkelem nektek!Ha lesznek kiscicek szólok és szívesen adunk bárkinek!!!!Persze csakis annak akin látjuk jó és vigyázó gazdi lesz!!!

(#1041) Bubu79 válasza Tom5 (#1040) üzenetére


Bubu79
addikt

Várjuk a képeket;)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1042) nRu3 válasza harley (#1030) üzenetére


nRu3
addikt

Azal jobbat tenél ha menhelyröl vagy valamilyen talált macskát fogadnátok be akinek az életét menthetitek meg, állatorvosi rendelökben is sok macskát hirdetnek meg ajándékba és ott legalább szép egészséges és beoltott macskát találsz:U

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1043) Tom5


Tom5
addikt

Jaaa!!!És a fürdőző cica:DD:DDISTEN!!!Behalok!!Tökjót nevettem!!!Nekem is ilyen cic kell!!!!:R:R:R

(#1044) mr.ki válasza Bubu79 (#1038) üzenetére


mr.ki
aktív tag

''Akinek van macskája, és igazán szereti, az mind igyekszik jóvá varázsolni kedvence eseménydús életét''

Szerencsére a macsekom gondoskodik róla, hogy miután hazajöttem a suliból meginvitáljon egy kis pofoszkodásra. Eddig kb.: 93:4 a meccsek eredményre a macsek javára. :DD . Ja és ha a tanulás és egyéb miatt elhanyagolom addig ordít amíg nem pofozzuk fel egymást (szét nem szedi a kezem). :)

Forza **Juventus* !! Nem állunk meg 3 csillagig és utána sem! 32 scudetto

(#1045) Tom5 válasza nRu3 (#1042) üzenetére


Tom5
addikt

....szép egészséges és beoltott macskát találsz...Most pont Jennyről beszélsz!!!Fehérvári menhelyről hoztuk!!!Vki bevitte mert megunta!!!ÉS mi ezért+ meg mert eztetszett örökbefogadtuk!!!Tudod,a leányzó olyan ,hogy ha akármilyen cicát meglát ott vége mindennek!!!Csak a cica van!!!Ha az autópálya közepén látja meg,megállítja a forgalmat,hogy kimentse!!!:DDDHányszor volt olyan,hogy mentünk vhova és láttunk kóbor cicát és semminem számított csak a cic!!!Ha tehetné minden kóborcicát hazavinne!A nyaralójukban kb...nemtom pontosan de cicafarm van!!!!Apukája is szereti az állatokat és nincs szívük kidobni!!!Tehát ha minden ember legalább fele ennyire szeretné a cicákat akkor kevesebb kidobott cica lenne!ÉS sok cicát ajándékoztunk már JÓ helyekre,ahol a cicáknak jó helyük lett!!!!

(#1046) Tom5 válasza mr.ki (#1044) üzenetére


Tom5
addikt

Tök király!!!!!:C:C:CA macsekok nagyon jófejek!Vagy döglusták,vagy írtó rosszak!Volt egy kiscicája az említett csajszinak...hát az a macska!!!Kb havi 5percet pihent!A többiben:futott,rohant,ugrott,függönyön himbálózott,harapott,rágott,bújt...istenátka rossz egy cica!!!!!:)De a gazdálya nagyon imádja!!!!!:DD

(#1047) Bubu79 válasza mr.ki (#1044) üzenetére


Bubu79
addikt

Ma emelkedett hangulatban vagyok, úgyhogy téged is megdoblak egy idézettel:
Egyszer és mindenkorra felelős lettél, azért, amit megszelidítettél.
Szóval csak viseld könnyelműséged következményeit, biztos elkapattad!:DDD

( Nem biztos, hogy szószerinti idézet, meglehetősen régen olvastam a Kis Herceget:R )

nRu3: #1049 Tökéletesen igazatok van!:R

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1048) mr.ki válasza Tom5 (#1046) üzenetére


mr.ki
aktív tag

Egyébként nagyon lusta. Amíg nincs otthon senki addig inaktív.:) Ha hazajött v.ki akkor ébredezni kezd, de éjjel a legrosszabb (van mikor hajnali 2-3 körül kelt föl, mert ugye éhes és utána kimegy az udvarra a territoriumát ellenőrizni)

Forza **Juventus* !! Nem állunk meg 3 csillagig és utána sem! 32 scudetto

(#1049) nRu3 válasza Tom5 (#1045) üzenetére


nRu3
addikt

Bár mindenki igy gondolkodna, nem úgy tekintene az állatokra mint egy játékra ha megunom kidobom vagy az útakon az autósok hopp egy matrica. Mert ez mind-mind elkerülhető lenne és csak az embereken mulik.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1050) mr.ki válasza Bubu79 (#1047) üzenetére


mr.ki
aktív tag

Sajnos a műegér, műpók nem vált be legelső játékaként. Na és persze a kezemen a kesztyűt sem tűri el így hát kénytelen voltam szemtől szemben játszani vele. ( mert ugye kíméletlenül nyávok )

Sajnos el lett kapatva, de hát ő azért van, hogy jól éljen nálunk.:D

Forza **Juventus* !! Nem állunk meg 3 csillagig és utána sem! 32 scudetto

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.