Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1301) Cicero válasza Tom5 (#1300) üzenetére


Cicero
őstag

Köszi :D Ahhoz képest, hogy az anyja egy ocsmányság volt, elég szép cica sikeredett belőle. Hova próbáltad feltölteni?

(#1302) Tom5 válasza Cicero (#1301) üzenetére


Tom5
addikt

Ahhoz képest, hogy az anyja egy ocsmányság volt...höhö :DDD
A képfeltöltés.hu ra ...de ezzel a képpel baxaxik...nemtutom miért!!! :O

(#1303) raczger


raczger
őstag

Hi!

Nekünk van otthon 2 macskánk is!
Az egyik már kb 16 éves, és tökre egészséges! :))

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#1304) sharpapa válasza cornfake (#1296) üzenetére


sharpapa
aktív tag

De megzabálnám mind2-t. Igazi vérbeli házimacskák.

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#1305) Tom5 válasza sharpapa (#1304) üzenetére


Tom5
addikt

Azért meg needd őket!!! :DDD Nálunk is otthon édesanyámnál rengeteg Cica van és nagyon jó a dolguk!!!Szépek is nagyon!!!Van egy anyukacicánk...a Jenny!Na Ő egy tündérbogár!!! :D

(#1306) Cicero


Cicero
őstag

[link]

Még egy :DDD

[Szerkesztve]

(#1307) Bubu79 válasza Cicero (#1306) üzenetére


Bubu79
addikt

Megint halódik a képfeltöltés.hu :U Fotó nincs, csak egy oldal, ahonnan vissza lehet jutni a főoldalra :(
Pedig most már igazán kíváncsi vagyok a macsekodra :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1308) Cicero válasza Bubu79 (#1307) üzenetére


Cicero
őstag

#1298-as hsz-ben is van egy link róla ;)

(#1309) Bubu79 válasza Cicero (#1308) üzenetére


Bubu79
addikt

Just the same... Hihetetlen, hogy már napok óta nem tudják rendberakni a szerverüket... :(

Vannak olyan képek, amiket meg tudtam nézni eddig - még reggel is - de most ugyanazt az oldalt dobja fel, amit említettem :U

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1310) Tom5 válasza Bubu79 (#1309) üzenetére


Tom5
addikt

Tudtok valami másik oldalt ahova képeket lehet feltölteni :F ...mert ez a képfeltöltés.hu haldoklik...de remélem újjáéledmajd...

(#1311) _Hunter_ válasza Tom5 (#1310) üzenetére


_Hunter_
őstag

[link]
Szerintem ez remek oldal, ahol kényelmesen csinálsz magadnak egy saját tárat, galériát a cicádnak és kész. Én ezt használom eddig nem volt vele gondom.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#1312) Tom5 válasza _Hunter_ (#1311) üzenetére


Tom5
addikt

köszönöm szépen!

(#1313) _Hunter_ válasza Tom5 (#1312) üzenetére


_Hunter_
őstag

Igazán nincs mit. És hogy ne csak off legyen, egy alvós kép Lucáról. :)
[link]

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#1314) net84


net84
őstag

Kellemes napot Mindenkinek!

A macsekunk megint megzakkant (először és utoljára akkor volt ilyen amikor dec. végén nem keltünk korán és ''őnagysága'' ezt nehezményezte). Futkosik fel alá, ami még nem is lenne gont, mert akárhányszor kipihent és unatkozik, körbesprinteli a szobát, lehetőleg úgy, hogy minél több bútordarabot érintsen.
De ez a mostani (amit reméltünk, hogy már elfelejtett) annyiban több, hogy néha majd szétveti az ideg - a kezem olyan, mintha betettem volna a működő turmixgépbe egy pillanat erejéig - vagy ha nem, akkor meg hisztizik az ajtó elött ülve, néha megtámadja a kilincset (ha nem lenne kulcsra zárva még ki is nyitná), vagy felugrik a hűtőre, onnan a mikróra és ledönt mindent amit csak tud.
Az elöbb egy kicsit elővettem az apai szigort és ''harcoltunk'', most azért már nem olyan eleven, kicsit elfáradt :DDD.
Arra viszont továbbra sem jöttem rá, hogy mi a problémája. Voltunk kint sétálni (nem gyakran megyünk ki, egyrészt fázik, másrészt pedig még a kánya hangjától is fél), nem segített.
Ebben a pillanatban megint megindult :((( :DDD :O :)
ebből küzdelem lesz megint :( :DDD

:F

Read only...

(#1315) Bubu79 válasza net84 (#1314) üzenetére


Bubu79
addikt

Unatkozik. Esetleg próbálj meg beszerezni neki valamilyen macska játékszert ;)
A mieink is csinálják időnként, csak ők egymást piszkálják :DDD

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1316) net84 válasza Bubu79 (#1315) üzenetére


net84
őstag

játék? van neki elég sokféle... a csörgő labdákat elássa a szekrény mögé, a sípoló müa játékokkal nem foglalkozik, a beszélő plüss figurával néha eljátszik, valamint előszerettel gurigázik golflabdával az éjszaka közepén...
ami korábban is tetszett neki, az a csörgő labda műanyag rácsos külsővel...de ezek viszont eltőrtek alattunk... :DDD

Read only...

(#1317) _Hunter_ válasza net84 (#1316) üzenetére


_Hunter_
őstag

Esetleg próbáld meg a hajgumit. A miénk odáig van tőle, de hogy miért. :)
Amúgy mi úgy szoktuk még lenyugtatni hogy a párom a szoba egyik végében ül, én meg a másikban. Egy papírgalacsint dobálunk egymásnak a macska meg mint egy igazi jó kapus próbálja elkapni. Hihetetlen, hogy mekkorát tud néha ugrani. Laza 10 perces játék után a nyelve már kin van és csak fekszik az ágyon. :)

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#1318) net84 válasza _Hunter_ (#1317) üzenetére


net84
őstag

hajgumi csak akkor érdekli, ha maga lophatja el
de a kifárasztás nekem is segített, igaz negyed órás szunya után újra magáhoztért...
a papírgalacsinnal nem foglalkozik sokáig, de kipróbálom ugyanezt zoknilabdával.
thx

Read only...

(#1319) Ildika válasza _Hunter_ (#1313) üzenetére


Ildika
tag

Nagyon aranyos a cic....

''Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.''

(#1320) Ildika


Ildika
tag

Kormit minden érdekli... Még 1 kis masszírozás is... [link]
És a szomszédunk ölében is szeret üldögélni (csak a szomszéd nem igazán szereti a macskákat...) de úgy tünik a Kormit elviseli [link]
Viszon hízelegni is szeret, bárminek.... [link]

''Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.''

(#1321) raczger


raczger
őstag

[link]
ez azért komoly:D
nem sok ez egy kicsit, macskaévben mennyi?

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#1322) Maranello válasza net84 (#1314) üzenetére


Maranello
tag

Vegyél neki egy ellentétes nemű egyedet!

(#1323) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Belinkelem én is a cicafotókat.
[link]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#1324) Bubu79 válasza Dirtyz (#1323) üzenetére


Bubu79
addikt

Huhh... Nem lehet semmi ennyi macsek a háznál :D Eszméletlen jópofák a csöppségek :)

Ildika: Még mindíg fenntartom a véleményem a cicádról - gyönyörű a bundája :)

Raczger: 16 év macskáknál már igen szép kor ! :R

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1325) _Hunter_ válasza Dirtyz (#1323) üzenetére


_Hunter_
őstag

Gyönyörűek a picik. Lakásban, vagy házban tartod őket?
A miénk éppen most tüzel. Sajnálom szegényt. A kiszemelt pár csak 200km-rel van odébb. :) Szeretnénk kiscicákat de mivel lakásban vagyunk így szerintem csak úgy lehetne ha elajándékoznánk a kölyköket mert egyszerre mondjuk 4-5 cica egy lakásban sok. Vagy nem?

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#1326) Cicero válasza Dirtyz (#1323) üzenetére


Cicero
őstag

Mindig is egy ilyen ''csizmás'' macskára vágytam, de csak szürke lett belőle... Tigris mintás szürke [kép]

(#1327) Cicero válasza Ildika (#1320) üzenetére


Cicero
őstag

Első kettő link nem műxik :)

(#1328) Ildika válasza Cicero (#1327) üzenetére


Ildika
tag

Na akkor megpróbálom mégegyszer...Most ideteszem mind a hármat...
[link]

Dirtyz: Naaaagyon aranyosak a kiscicák...


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.''

(#1329) Ildika válasza Bubu79 (#1324) üzenetére


Ildika
tag

Köszi az elismerést....
:))

''Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.''

(#1330) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Köszönöm mindenkinek, mindjárt át is adom a cicáknak a gratulációkat.
Na, szép sorjában:Vidéken lakunk, a cicák télen bent nyáron kint vannak, illetve mihez van kedvük.
Most már nincs annyi, mint a képen van 1 kicsit tartottunk meg, a többit sikerült elpasszolni barátoknak.
Az egyik kép egy kicsit véres, egy egész átvirrasztott éjszaka közben készült, amikor a kicsik születtek, végig ott voltunk velük. Fantasztikus volt!
A mama cicának ez volt az első alma, ezt is csak azért hagytuk, hogy érezze, hogy anya.
Azóta már megműttettük.

[Szerkesztve]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#1331) _Hunter_ válasza Dirtyz (#1330) üzenetére


_Hunter_
őstag

Mi is most szeretnénk összehozni egy fiúval. Aztán ha összejön az alom akkor utána műtét. De szeretnénk, hogy anyukának érezze magát. Megérdemli és nagyon kiváncsi vagyok hogyan változik a viselkedése.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#1332) G@ben válasza raczger (#1321) üzenetére


G@ben
addikt

Szerintem nem olyan sok. Nagymamám a macskáját 21-22 éves korában vitte el a dokihoz elaltatni, mert akkor már nagyon beteg volt. Ennek a macseknak a lánya a miénk volt és olyan 13-14 éves volt, mikor novemberben elpusztult, valószínűleg mérgezés miatt. A másik macskánk, az unoka olyan 11-12 éves és lényegében még kölyök. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1333) Cicero


Cicero
őstag

Ti hogy szoktátok ''megbüntetni'' a macskát, ha mondjuk besz@rik, vagy felugrik a radiátorra? Nállam az utóbbi lehetőség fent áll :P

(#1334) Bubu79 válasza Cicero (#1333) üzenetére


Bubu79
addikt

Hi!

Az első eset nálunk nem áll fent - egyik sem szokott almon kívülre halmozni :D
A másodikért pedig miért büntetnénk? Hadd melegítsék a radiátort! :DDD

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1335) raczger válasza Bubu79 (#1334) üzenetére


raczger
őstag

A mi macskánk állandóan a radiátoron alszik (mind2)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#1336) cornfake válasza Cicero (#1333) üzenetére


cornfake
aktív tag

mi nem buntetunk,ha mellenyom,hat mellenyom,fel evben egyszer ossze lehet szedni.viszont ha rendszeresen,es mashova,annak egyeb okai vannak,pl nem kapott-e uj tarsat,nem koltoztetek-e,lakasatrendezes volt-e st stb
a radiatoron meg miert ne alhatna?

I'm what's left, I'm what's right..

(#1337) _Hunter_ válasza Cicero (#1333) üzenetére


_Hunter_
őstag

Megbüntetni. Dehogy. Max egy kicsivel hangosabb rászólás. Eddig 1-szer fordult elő hogy az alom melé nyomott, de valahogy azért túléltük. :)
Raidátort a mi cicánk is nagyon szereti de nem hinném hogy ez gond lenne.

Amúgy meg most gondolkodok el egy olyan almos tál vásárlásán ami fedett és egy bukó ajtó van amin be tud menni. Így nem kaparja ki az almot és könnyebb cserélni is. 3,5-5K között láttam ilyeneket.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#1338) Cicero


Cicero
őstag

Az a gond, hogy a radiátor egyben van a konyha-asztallal :DDD Szerencsére megtanulta, hogy nem szabad berottyantani, így mindig jelez, ha hívja a természet [kép]

(#1339) szapeti válasza Cicero (#1338) üzenetére


szapeti
tag

Szerintem a macskát nem lehet büntetni, ütni nem akarom, más meg teljesen hatástalan.
A hangos szóra lehet hogy elszalad, de perceken belül visszajön és folytatja tovább a hülyeséget. Egyszer valaki javasolta hogy a függönytépésről úgy próbáljam meg leszoktatni, hogy ha felcsimpaszkodik a függönyre locsoljam le vizipisztolyal. Eredmény: elázott lakás röhögő macska. :D
A saját macskámból indultam ki, lehet hogy más macskánál máshogy működik a dolog.

(#1340) Noctlown


Noctlown
csendes tag

Üdv.

Tegnap hoztunk egy menhelyről egy hathónapos fekete kandúrt. Szokja a lakást, azonba elég sokszor ''felemelt háttal'' van. Mitől lehet? Állitolag ivartalanitva van.

(#1341) AlBundy


AlBundy
aktív tag

Hétvégén tanultunk egy picit. Az alábbi kép lett az eredménye. :D
[link]

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#1342) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

Sajnos előjött az ősmacskánknál az, hogy férges lett szegényem. Kaptunk gyógyszert, csak éppen nem tudjuk hogyan is kellene szakszerűen beadni. Van két picur macsek, azok kaptak egy adagot, de nem sok sikerrel, mert összetörtük a tablettát, és cukros tejfölbe belekevertük. Addig amig nem érzik meg az ízét nincsen gond, de onnantól aztan mindegyik angolosan távozik az udvarra.
Annyit sejtünk, hogy le kell nyomni a macsek torkán, na de hogyan? Vagy mi ennek a technikája?

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1343) AlBundy válasza Agostino (#1342) üzenetére


AlBundy
aktív tag

2 emberes a művelet.

Az egyik ember lefogja finoman a cicust, a másik pedig egyik kézzel szétnyitja a cica száját a másik kézzel pedig hüvelykujjal lenyomja a cica torkán a gyógyszert.

Célszerű így beadni, mert egy idő után sehogy máshogy nem veszik be a gyógyszert.

Cicának jobbulást. Neked meg hajrá :D

[Szerkesztve]

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#1344) Tom5


Tom5
addikt

Szasztok!

Egy furcsa kérdésem lenne minden kedves Cica gazdához...Nincsen valakinek valamilyen hangformátumban (mp3...) Cicadorombolás hang?!Tudom fura kérdés ez... :DDD ...De egy kedves Cicamániás lány ismerősömnek kellene...Ha vki tud segíteni ezügyben kérem jelezze!!! :R :R

(#1345) net84 válasza Tom5 (#1344) üzenetére


net84
őstag

a macsekdorombolás möpö3 engem is érdekelne
macsekunk oda van, ha más dorombolást hall (pl. tv reklám)

Más: nevelni nekünk sem igazán sikerült, megy a saját feje után... Igaz mostanában már megszokta, hogy mikor megyünk sétálni, és okosan jön utánnam az udvari ajtóig (vagy nekem mutatja, hol az ajtó :DDD)
A függönymászásra mostanában szokott rá, meti 1-2 alkalommal kell leszedni a függönykarnisról. Mostanában hajnali ötkor kel. Eddig rá volt bízva, hogy mikor ébred, de tegnap este bezártam. 04:55-kor kelhettem fel (annak ellenére, hogy korábban, mikor be volt zárva mindig nyávogott, ha felébredt), akkor már elviselhetetlenül kaparta az ajtót. Természetesen fél óra mulva újra húzta a lóbőrt - rajtunk.

Read only...

(#1346) AlBundy


AlBundy
aktív tag

Mailben ment mindkettőtöknek.

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#1347) Tom5 válasza AlBundy (#1346) üzenetére


Tom5
addikt

:R :R Köszönöm szépen!!!Végülis elkezdtem kutakodni és a NET-en is találtam párat...jobb/rosszabb minőségben... :C

(#1348) net84 válasza AlBundy (#1346) üzenetére


net84
őstag

köszike! várom :DDD

Read only...

(#1349) net84


net84
őstag

nem jött át semmi :(

Read only...

(#1350) nRu3


nRu3
addikt

[kép]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.