Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#351) Surv válasza vicces (#350) üzenetére


Surv
tag

Az embernél létezik fertőző kötőhártya-gyulladás. Talán amacskáknál is van ilyen. De ezt az orvosnak kell tudnia.

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#352) vicces válasza Surv (#351) üzenetére


vicces
addikt

csak azért fura mert mind a kettő szinte egyszerre esett bele ebbe a nyavajába.
a 3. macskánkról pedig nem lehet tudni, mert ő még kicsike, és még csipádzik. :)
de most, hogy belegondolok, lehet, hogy ő fertőzte meg a másik 2-t.

:)

(#353) Integra válasza vicces (#352) üzenetére


Integra
titán

menjetek el másik állatorvoshoz is
továbbá az hogy kinél meddig tart, nagyban függ az állat immunrendszerétől és szívósságától is.
nekem tavaly volt nagyon ''vizes'' meg duzzadt a szőrmók szeme, szimplán megfázott. nem engedtem ki a kertbe és langyos kamillás teával átáztatott vattával megmostam naponta háromszor a szemeit, hogy kiszedjem a csipát meg a nedved lemossam

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#354) isapeti


isapeti
aktív tag

Ahojj macsekos PH-társak! Tiszta ász ez a topik!

Vizes témához hozzáf?zném, hogy szüleimnél is van egy perzsa vízmániákus cica, csak
csapból hajlandó inni, fejét aláteszi, stb. ahogy korábban olvashattuk, annyival tuningolva, hogy
néha a konyhában, néha a fürdôben van kedve :DDD haláli, ahogy megy a kiválasztott helyre,
aztán les, hogy mi lesz, arc, nyimmá :))

Nekem két macsekom van otthon, az idôsebbik (1,5 éves) a legjobb cáfolat a macskák
állítólagos önzôségére. Annyira engedékeny a kicsivel, hogy az már szinte hihetetlen. Átengedia
a kajáját, a fekhelyét, szinte apáskodik felette (mindkettô fiú). Sokszor összebújva alszanak,
hihetetlen aranyosak. Majd ha lesz idôm linkelek be képeket...

No meg egy kérdés 1nél több cicát tartókhoz: Milyen almot használtok? Külön retyót
használnak, vagy közöset? Milyen gyakran kell cserélni az almot? Nálunk ez egy problemás
dolog, mert 1 közös retyójuk van (vettünk még1et hogy különszoktassuk ôket, hiába), és mivel
folyamatosan jelölgetik egymásnak a placcot, pár napig bírják csak a legjobb almok is, és a
végefelé azért már van buké.... Tudtok segíteni?

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#355) vicces válasza Integra (#353) üzenetére


vicces
addikt

akkor itt se lesz baj, remélem.
ugyan ez vanvelünk is. először azt hittem, hogy kicsapta az egyik szemét, csak egy kis nézelődés után vettük észre, hogy tele van neki váladékkal. elég érdekesen állt neki.
a kamilla nem sokat ér. a doki adott szemcseppet - most nem tudom hirtelen a nevét -, azzal szépen ki lehet mosni.

:)

(#356) isapeti


isapeti
aktív tag

Ja, még eszembe jutott 1 fontos dolog, védôoltás ügyben. Van 1 macskabetegség, amihez külön
kell oltatni, nincs benne a kombinált cuccosban, és pl. a mi állatkozházunkban (Szhely) nem
figyelmeztettek rá... Nem jut eszembe a pontos neve a betegségnek, majd holnap leírom. Ja,
azér' nem mondták nekünk, hogy van ilyen is, mer' ''általában nem szokták kérni''. Na fasza. Ha
más nemtörödöm módon tart állatot, legyek olyan én is :((. Érdekes.

Kajaügyben: az enyémek abszolút kedvence a Leonardo mind száraz mind ''szaftos''
változatban. Remélem nem tesztel állatokon... Szeretik még a Biomillt, a Royalt is, stb. Ezek
mind prémium kaják, láccik is a cicákon. ''Szaftosat'' kapnak közben Whiskast is, mert nagyon
szeretik, a tápanyag meg a szárazból úgyis megvan.

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#357) PeliScan válasza HaroWerks (#340) üzenetére


PeliScan
addikt

Írtam ezóta még1 mailt, mégtöbb képpel, de nem válszoltál. Megkaptad?

(#358) Jenő


Jenő
aktív tag

Előre is bocsi, ha megsértek egy-két macskaszerető embert, de úgy érzem le kell írnom.
Eddig volt jó néhány macskám, és sajnos rá kellett jönnöm, hogy undorító volt a mentalitásuk. Ellenben a kutyákkal, náluk a legkisebb jelét nem láttam a hűségnek. Sunyi, benyalizós kis vakarcsok voltak. Egyáltalán nem tiszteltek engem és az engem körülvevő embereket. De lehet, hogy csak mi nem voltunk nekik szimpatikusak. Egyszerűen elítélem a macskákat tapasztalataim alapján.

(#359) Surv válasza Jenő (#358) üzenetére


Surv
tag

Szerintem semmi baj a véleményeddel, de nem értem, miért kellene egy állatnak tisztelnie téged vagy bármelyikünket? Az ékszerteknős tisztel minket? Vagy a halak az akváriumban? Macskát (is) azért tart szerintem az ember, mert szeretne egy élőlényt, akit gondozhat, akiben örömét leli - de önzetlenül. Vagy lehet csak én gondolom ezt?

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#360) Integra válasza isapeti (#354) üzenetére


Integra
titán

nekem közös macska alomba bombáznak, van egy a házban az egyik fürdőszobában és van egy a garázsbam, mert éjjelre leszoktam hajítani őket, hogy ne rosszalkodjanak:)
Catsan-t használok. nem olcsó, de ez az egyetlen ami tényleg minőségi macskaalom. és miután szem előtt van az egyik, ezért pláne hogy ezt használom

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#361) Integra válasza isapeti (#356) üzenetére


Integra
titán

ja, ezt hallottam én is.
bazeg tudod mennyine kerül még ez a külön oltás??????
már nem emlékszem, de a pofám leszakad mit elkérnek érte:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#362) Integra válasza Jenő (#358) üzenetére


Integra
titán

egyszer elveszett az egyik macskám több mint egy évig fehérváron mert elutaztunk és levittük unokatesómékhoz hogy figyeljenek rá meg kapjon enni.
szóval elveszett és több mint egy év múlva találták meg egy másik családnál, full betegen kuporgott a sarokban, jóval messzebb mint ahonnan elszökött.
aznap éjjel lementünk még fehérvárra és ahogy meglátott minket a cic, abban a pillanatban felismert és megpróbált lábra állni és odajönni, nagyon is tudta hogy kik vagyunk.
sajnálom hogy nem volt jó tapasztalatod, de hogy a macska igenis hűséges típus és igenis okos és tiszta állat, az biztos.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#363) Fred23


Fred23
nagyúr

A mi macskánk tag a PH-n,csak most valaki mocsok bannolta,mert túl sokat írt ide,a kedvenc topikjába.:DDD

(#364) isapeti válasza Integra (#361) üzenetére


isapeti
aktív tag

Itt nálunk 2500 vagy vmi ilyesmi. Leukózis különben, meglestem.
Catsant használunk mi is, de szeginyem nem bírja a strapát... Nem is a bombázás a gáz,
hanem a hihhetetlen mennyiség? pössenet... Pár nap elteltével eléri a kapacitása felsô határát,
aztán jön a puccen.... Persze megcsinálja az ember, de amig csak 1 matsek volt, bôven elég volt
1,5-2 hetente kicserélni... Természetesen a kula az minden nap akár többször is kikerül, az
egész alom cseréjérôl beszélek.
Szoktunk ilyen szilikátos cuccokat is néha használni, azok se rosszak szerintem, csak 1 kicsit
a m?anyagságuk aggaszt...

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#365) isapeti válasza Fred23 (#363) üzenetére


isapeti
aktív tag

:DDD

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#366) fokukac


fokukac
nagyúr

a két hülye kölyökmacskám megint eltűnt...

a reggelit megvárták, majd elmentek valahova.
én nemtom, ilyen szakadó esőben hová kujtorog egy kismacska? :(

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#367) fokukac válasza fokukac (#366) üzenetére


fokukac
nagyúr

na, meglettek... ez a két kis hülye bebújt a pinceablakban a két üveg közé... :D
(az egyik nyitva volt)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#368) Integra válasza fokukac (#367) üzenetére


Integra
titán

jaja, nagy tűlélők ezek a kis dögök:)
nálam az egyik mikor hideg volt és eltűnt, kiderült hogy a szomszéd házának a tetején egy cserép hiányzott és ilyenkor mindig felmászott a fáról a háztetejére, bemászott és ott aludt. ráadásul az ablakomból pont lehetett látni ahogy nyomult a szomszéd háztetején:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#369) isapeti


isapeti
aktív tag

:DD

Szerencsére az enyémek nem kóborolnak, bár nem is adunk rá lehetôséget (panel, zsúfolt
lakótelep). Tudom, gáz a bezárás, de az elsô cicót örökbefogadtuk, szegényemet elaltatták
volna, ha nem hozzuk el (bele is borzongok, ha rágondolok), a másodikat pedig elsôsorban azért
hoztuk, hogy a nagyobbik ne legyen egyedül... Viszont néha ki szoktuk vinni ôket sétálni.

Holnap asszem beszúrok pár poénosabb képet, úgy mókásabb lesz, mintha leírnám.

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#370) Surv


Surv
tag

Volt kint valaki az idei macsekkiállításon a Pecsában?
Nekem a tavalyi jobban bejött - lehet, mert nem esett az eső? :)

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#371) isapeti válasza Surv (#370) üzenetére


isapeti
aktív tag

Én nem voltam, viszont az ''esôs kiállítás feeling'' megvolt most vasárnap, fehérváron
kutyakiállítás... no de nem offolok.

Képeket persze megin' otthon hagytam... :))

Ja. Szerintetek a kismacsekom ivartalanítása után vahj' enyhül ez az ''egymás pössenetére
jelölgetünk''-dolog valamelyest? Van tapasztalatotok ilyen téren?

Különben meg sztori: húgomnak van egy berni pásztora, ugyebár nem egy kistermet? kutya, de
rendkívül jámbor, ô meg aztán fôleg. Ha átjönnek hozzánk, teljes terror alatt van szegény eb. A
cicák ráugrálnak, babrálják a lábát, stb. Szerencsétlen nem bír elôlük menekülni :)) Egyszer
vakkantott csak rá a kicsire, de az jogos volt...

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#372) Wolverine válasza isapeti (#364) üzenetére


Wolverine
félisten

Nyugi, a szilikátoknak semmi közük a műanyaghoz, és biztosan jól tartják a szaganyagokat...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#373) szasza_xp válasza Wolverine (#372) üzenetére


szasza_xp
senior tag

Én speciel a ''tusko gazdaságos'' alomra esküszök, ami valójában a kacor 10kg-os változata, és a macsek is jól viseli, de izlések és pofonok! :D

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#374) szasza_xp


szasza_xp
senior tag

up

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#375) fokukac


fokukac
nagyúr

a mi macskáink meg egyszerűen nem szarnak az alomba.

Illetve, ha ott vagyunk velük, akkor szépen odacsinálnak, bele az alomba. nem is keveset tanítottam nekik, hogy hogy kell, meg meg is fogtam a mancsukat, hgoy kaparják el.
az egyik megtanulta, a másik nem kaparta el.

a lényeg, hogy amikor ott voltunk, akkor belecsináltak;
de, ha otthagytuk őket, akkor reggelre össze volt szarva az egész garázs.

ezt játszottuk két hétig, aztán anyám közölte, hogy mostantól kint lesznek a macskák a kertben, inkább oda szarjanak, mint naponta többször takarítani...

úgyhogy a macskák most kint vannak, a bejárati ajtó mellett, a gázóraszekrény alatt, egy szélvédett és esőtől is védett helyen, 3 oldalról fallal körbevett helyen csináltunk nekik egy kis kuckót, most ott vannak.


igazából ezek 4 hónapos macsekok, és világ életükben kint éltek a kertben, a keresztanyámék kertjének a hátuljábal volt kialakítva egy kis kuckó.
lehet, hgoy sose lesznek szobatiszták?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#376) szasza_xp válasza fokukac (#375) üzenetére


szasza_xp
senior tag

Elvileg a macska könnyen szobatisztaságra szoktatható, könyebben, mint a kutya!
Gyakorlatilag passzolok, az én macskámat 1 évesen találtam, és már szobatiszta volt, meglátta az almot és természetesen használta!
Szerintem nézd meg a Bővebben: link oldalt, ott biztosan találsz infot a szoktatásról.

[Szerkesztve]

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#377) isapeti


isapeti
aktív tag

Kösz a nyugatást, a ''m?anyagságot'' nem is szó szerint értettem, csak lehagytam az
idézôjelet... Különben úgy néz ki, a Catsan jobban bírja náluk, szóval maradunk annál.
Szobatisztaság-ügyben nekem még nem volt gondom, mindhárom matsek akit jobban ismerek :)
gond nélkül elsajátította az alomba sz@rás és pössentés m?vészetét kapásból.

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#378) Surv válasza fokukac (#375) üzenetére


Surv
tag

Szerintem is hamar megtanulja, bár minél korábban kezdi, annál jobb.
Én azt javasolnám, hogy amikor máshová piszkit, akkor azt tegyétek be az alomtálba, vigyétek oda a macsekot és akkor elvileg egy idő után ráérez, mit vártok tőle.

A miénk is így tanulta meg 6 hetesen amikor hozzánk került, kb. 2 nap mellékakálás után.

Azt, hogy idpsebb korban is megtanulja-e egy macska nem tudom, de szerintem igen.

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#379) Integra


Integra
titán

megfázott a kismacim:(
szegény olyan taknyos hogy alig kap levegőt, úgy szürcsög/hörög mint a darth vader:(
mivel nem tud szagolni, ezért nem is eszik semmit, mivel ugye amit nem tud megszagolni azt nem eszi meg. két nap alatt egy szelet pulykapárizsit sikerült megetetnem ma este vele.
a hatalmas fényes bundája is olyan csapzott hogy csak jaj:(
holnap újra kap egy adag antibiotikum szurit

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#380) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

nagyon komoly ez a topik :C de tényleg...
Én is csatlakozok btw: nekünk csak 1 macskánk van, de szerény személyem is legalább 18 éves macskatenyésztő-kultúrára tekint vissza :D - szóval nagyon ott vagyok a témában.
Majd tolok be pár jó kis origi macskás képet ha sok időm lesz... :DD

(#381) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

fuuu...lelkes újonc kitüntetés rlz :))

(#382) Kr1xX


Kr1xX
csendes tag

nekünk nincs macskánk, de ha lenne biztosan leszarnám :)

(#383) escie válasza Integra (#379) üzenetére


escie
őstag

nagyon vigyázz az ilyen esettel, mert ha három-négy napig nem eszik a macsek, tönkremegy a mája. a nemrégiben volt hasonló eset a mi macskánkkal, egy lyukas kétfillérest nem adatam volna, hogy túléli. megfázás miatt nem evett, aztán olyan állapotba került, hogy egy hétig infúzión élt bent a kórházban. :(
nagyon beteg volt, de még 8 élete maradt. :)

I'm back, baby!

(#384) Integra válasza escie (#383) üzenetére


Integra
titán

jaja figyelek is nagyon, holnap reggel dokinál indítunk, kap antibiotikumot, meg tuti kap valami ''food-os'' szurit is.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#385) isapeti válasza Kr1xX (#382) üzenetére


isapeti
aktív tag

Az, hogy ki szarna le kit, azért méretfüggö is, a macska kategória meg elég tág... tehát NE
legyél azért olyan biztos benne :DDD

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#386) isapeti válasza Integra (#384) üzenetére


isapeti
aktív tag

Nekünk is volt megfázós szitu mindkét mackóval, de szerencsére ettek addig is rendesen...
egyszerüen nem tudok olyan lehetöséget elképzelni, hogy a kisebbiknek ne legyen étvágya :))
Ha fél órával késöbb érek haza, mint a párom, simán megszívat a kis hülye, hogy még nem
kapott kaját, én meg el is hinném, ha a nagyobbik nem feküdne jóllakottan a szoba közepén...
Kicsit már kezdünk aggódni, mert hihetetlen étvágya van... bár hatalmas is, fél éves létére akkora
mint a nagyobbik, pedig ô sem kisnövés?.

Ja, ha mekkapta az antibiotikumot, mihelyt lehet, azt a bizonyos védôoltást javallanám, mert
állítólag az hatásos az újramegfázás ellen... nálunk úgy t?nik, m?xik...

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#387) Integra válasza isapeti (#386) üzenetére


Integra
titán

úgy néz ki gyógyul
bár éjjel egyszer nagyon megijedtem mert mikor felébredtem nem hallottam szürcsögni..
gyorsan kitapogattam az ágyam végében hogy ott alszik e a lábamnál, aztán megfogtam és azthittem nem lélegzik. aztán csak elkezdett hallhatóan is szürcsögni, sőt egy picit dorombolt is, úgyhogy megnyugodtam..
reggel már evett végre és ivott is. és még az alomba is belemászott egy pisire, úgyhogy most nem is viszem el orvoshoz, ha nem muszáj ne kapjon gyógyszert, gyógyuljon meg magától

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#388) Integra válasza isapeti (#386) üzenetére


Integra
titán

pont most járt le nemrég az éves kombinált védőszuri, úgyhogy azt is megkapja amint meggyógyult:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#389) isapeti


isapeti
aktív tag

Remélem gyorsan rendbejön. Támogatom az ötit, hogy ne kapjon feleslegesen gyógyszert, talán
ellenállóbb is lesz ha magától kupálódik ki angyalom...

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#390) Integra válasza isapeti (#389) üzenetére


Integra
titán

ez a kis dög (állítólag) ónperzsa vagy mi a szösz. nekem csak elkényeztetett sznob szőrgombóc:) Bővebben: link
ami az immunrendszert illeti:
másik macsekom most 14 éves, és daganat van az állában, szegénykémnek már a nagy tigrisfogai is kipotyogtak. minden évben megfázik egyszer, de ennyi, pedig ő még most is kimegy a legnagyobb hidegben és ha kell kint alszik.
ez a kis szaros meg azon kívül hogy a bendőjét tömi meg a hátán alszik, kimegy a szeles időbe és felfázik... hiába a hatalmas bunda, olyan kis vékony a pocakján a szőr a hátán meg az oldalán levőhöz képest hogy pillanatokon belül felfázik:(
a képeken látszik is, még mindig rózsaszín a bőre:)
tiszta finom puhaság az egész állat. közben meg galamb, gyík, veréb, nyúl, egyszerűen mindent levadászik...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#391) isapeti válasza Integra (#390) üzenetére


isapeti
aktív tag

:)) Hát ez haláli! Nagyon jó arcnak néz ki! :DD ''nekem csak elkényeztetett sznob szörgombóc''
:DDD hihi
Holnap mosmá télleg nyomok képet az enyémekröl is...

14 éves a nagyobbik? Az nem semmi! Mit nem adnék, hogy az enyémek is megérjék legalább
ezt a kort... ô milyen fajta?

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#392) Heskey E.


Heskey E.
tag

RIP KESZTYŰ

Meghalt a kedvenc macskám :(
A neve Kesztyű volt, szép házicica.Bújt mindig az emberhez, igazi családtag volt!
Valami paraszt 5 perce elütötte!

Bocs, hogy megosztom veletek, de nagyon szerettem Kesztyűt!

A feleségem azt állítja, hogy bármikor megver a Scrabble nevű játékban. Azért ahhoz nekem is lesz egy-két szavam!

(#393) HaroWerks válasza Heskey E. (#392) üzenetére


HaroWerks
senior tag

Sajnálom, tudom milyen érzés :(
Nekem régen 3 macskámat ütötték el 1 hónap alatt, rohadt mocskos szemét utca volt ez akkoriban, a fél város forgalma erre járt :((

(#394) Heskey E. válasza HaroWerks (#393) üzenetére


Heskey E.
tag

Köszönöm, hogy együttérzel!

A feleségem azt állítja, hogy bármikor megver a Scrabble nevű játékban. Azért ahhoz nekem is lesz egy-két szavam!

(#395) isapeti válasza Heskey E. (#394) üzenetére


isapeti
aktív tag

Én is együttérzek, bár nekem még szerencsémre nincs ebben tapasztalatom... remélem jó
darabig nem is lesz... és nektek sem újabb.

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#396) Integra válasza Heskey E. (#392) üzenetére


Integra
titán

szegény macsek, nagyon sajnálom:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#397) Heskey E. válasza Integra (#396) üzenetére


Heskey E.
tag

Köszönöm szépen az együttérzést!

Most reggel temettem el Kesztyű macskámat hátul a kertbe, persze úgy hogy az ablakból ha kell mindig oda lássak!

De már most nagyon hiányzik! :(

A feleségem azt állítja, hogy bármikor megver a Scrabble nevű játékban. Azért ahhoz nekem is lesz egy-két szavam!

(#398) Integra


Integra
titán

na ez nem semmi....

Love Cats, But Suffer From Allergies? ALLERCA Inc. to Develop the World's First Hypo-Allergenic Cats as an Alternative to Current Allergy Treatments
Tuesday October 26, 8:35 am ET

LOS ANGELES, Oct. 26 /PRNewswire/ -- ALLERCA Inc. today launched a project to produce the world's first hypoallergenic cats. The hypoallergenic cats produced by ALLERCA will allow consumers to enjoy the love and companionship of a pet without the cost, inconvenience, risk, and limited effectiveness of current allergy treatments. Clients will take delivery of the first ALLERCA kittens in 2007. The hypoallergenic cat is the first of a planned series of lifestyle pets that ALLERCA will develop over the next few years.

ALLERCA's hypoallergenic cats will be a significant new alternative to the traditional treatment of cat allergies given that it eliminates the allergen at its source. Researchers will use patented biotechnology to suppress the allergen-producing gene in cats. For the first time, people who have been unable to own a cat because of their allergies will be able to have a pet of their own without the associated risks and costs of allergy treatments. The potential health benefits are also far-reaching. Treatment of cat allergies is currently a multi-billion-dollar industry, and approximately 10% of the country, or 27 million Americans, have cat allergies. Cat allergen is one of the three major risk factors for developing childhood allergies, asthma, and other respiratory diseases that are becoming a serious public health issue.

The response from animal lovers to ALLERCA's hypoallergenic cat project has been overwhelmingly positive. The company has received thousands of inquiries from the USA, Japan and Europe and already maintains a wait list. With the launch of the project, ALLERCA has implemented a web-based reservation system for those who want to be first to own and enjoy an ALLERCA hypoallergenic cat.

About ALLERCA

ALLERCA Inc. is a biotechnology company working with leading genetic technologies focusing on animal genetics, research and development. ALLERCA is currently developing the world's first hypoallergenic cat, expected in 2007. ALLERCA Inc. is headquartered in Los Angeles, California and maintains an international presence in Europe, Japan, Australia and Latin America. Read more at http://www.allerca.com.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#399) isapeti válasza Integra (#398) üzenetére


isapeti
aktív tag

Hát ez valóban nem piskóta...

Bár - ahogy hallottam - a kopasz macska kitenyésztésének is hasonló oka volt.

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#400) Surv válasza Heskey E. (#392) üzenetére


Surv
tag

Őszinte részvétem.
Egy kis állat is lehet családtag. A miénk is az, nem is tudom mit tennék, ha elütné valaki...
Nagyon hálás állatok a cicák, bárki is állítja az ellenkezőjét.

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.