Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1651) rlazol válasza gd5424 (#1640) üzenetére


rlazol
addikt

jaj, mennyi esemény, mióta nem voltam! :)
mielőtt bárki megijedne, a macska AIDS (FIV) más állatra egyáltalán nem veszélyes, teljesen más vírustörzs mint a humán AIDS, bár ugyanazokat a tüneteket okozza.
Vagyis a macsek minden létező kórokozóra fogékony lesz, ezért lefogy, legyengül, se kedve, se étvágya nincs, végül elpusztul.

Amit Te leírtál, az nekem inkább a macskaleukózisra emlékeztet ( FELV - ez az, amiről azt írtad, h ettől jobban félsz), ha már mindenképp ijesztgetni kell a jónépet :).
Szintén vírusos eredetű, halálos kimenetelű betegség. Rohamszerűen fellépő eseti vérszegénység, következményes gyengeség, bágyadság. Nincs ok egyiktől jobban félni - mindkettő egyformán halálos. A magyar kijáró macsekállomány 90%-a fertőzőtt mindkettővel. A szerencse az, h a macsekok nagyrészén nem okoz tüneteket, máshogy mondva: másban elpusztul az állat, mielőtt a tünetek fellépnének. Amelyikben fellép az előbb-utóbb ebben pusztul el, mivel gyógyítani nem lehet, csak ideig-óráig karbantartani.

De amit leírtál az lehet még elég sokminden, veszélyes és kevésbé gyilkos dolog is (véralvadási zavar, fájdalmas seb (fekény) a szájban-nyelőcsőben-gyomorban, vesebetegség, Lyme stb) - de, hogy a beteg a cica, az majdnem biztos. Cicákat nem szokta a szerelem ennyire megbolondítani, de még az is lehet. Szóval no para, de azonnal állatorvos, ha még nem voltál!

OLTÁS:
van egy hármas kombinált oltásuk - macskanátha, pánleukopénia (nem azonos a leukózissal) és calicivírus ellen - ezt mindineképp érdemes.
veszettség - ha kijáró, akkor amint lehet, nem utolsósorban a Ti védelmetekben!
Leukózis - már van oltás, itthon is forgalomban van, elég hatékony, de 100% a biológiában nem létezik...
HERÉLÉS - ez is egyfajta oltás :) . Nagyon sok baj megelőzhető vele, lásd korábbi hsz-ek.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1652) Bagoly


Bagoly
senior tag

Befogadtunk egy kóbórcicát úgy egy éve és mielött ivartalanítani tudtuk volna megelőzött minket. Egyszeri és vissza nem térő alkalom (többször nem ''viccel'' meg bennünket): lehet válogatni a most egy hónapos kiscicák közül. A barátnőm weblapot is készített nekik: [link] (itt megtaláljátok az elérhetőségeket is, ahol érdeklődni lehet.).3 fiú és 1 lánycica van (a kislány a legelevenebb) amiből az egyik fiúnak már van gazdija. Kérlek terjesszétek az ismerettségi körben őket, mert 6 cica sajnos nem fér el nálunk (2 felnött is van)! Köszönöm.

[Szerkesztve]

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#1653) ladybug válasza tildy (#1649) üzenetére


ladybug
őstag

A vizenjárós nagyon tuti. :D

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1654) gd5424 válasza rlazol (#1651) üzenetére


gd5424
tag

Nos,elvittem a macskát az állatorvoshoz.
Szerinte mérgezés,patkányméreggel.
Adott neki injekciót,és naponta vittem hozzá a cicát,de sajnos tegnap elpusztult.

Valóban léteznek ennyire szemét emberek,akiknek az örömet okoz
ha egy védtelen állatot bánthatnak(megmérgezhetnek)?
Mert egy macska szerintem nem eszi meg a gyári patkánymérget,ugyanis az
búzán v kukoricán szokott lenni,és az én macskám,még a macskakajáknál is
válogatott.Sokféle konzerves macskakaját nem evett meg.(csak konzerveset kapott)
És az sem túl valószínű hogy mérgezett egeret evett volna.
Az egyik ''kedves'' szomszéd,akivel nem vagyok túl jóban,régebben a kutyámnak(rottweiler)
is szórt átt a kertbe ''ételmaradékot''(legalábbis szerinte az volt)De ebből nem volt probléma
mert be van tanítva a kutya,hogy csak a táljából egyen.

Az állatorvos elküldött vmi mintákat laborvizsgálatra,hogy pontosan kiderüljön,h
milyen méreg.
Lehet-e valamit tenni? (azon kívül ami nekem is legelösször az eszembejutott:megfojtani
a szomszédot,lassan,pusztakézzel,mert 99%,hogy ha mérgezés,akkor az ő műve)
Tudtommal egy macska megmérgezése bűncselekmény.

C64 6510 1MHz Proc, 64Kb Ram, C-1541-II Disk Drive, Tape Drive, Printer :)

(#1655) Kidus válasza gd5424 (#1654) üzenetére


Kidus
őstag

Bizonyitanod kell, hogy o volt. Innen indul a dolog.
Ha nincs bizonyitek, nem sokat lehet tenni sajnos.
Sajnalom a cicat, es hogy bejott a masodik gyanum :(
Azt hiszem, en nem nagyon tudnek atgondoltan cselekedni ilyen helyzetben, kb. atrontanek a szomszedhoz es ugy beolvasnek neki, hogy a laban nem all meg ( ebben tan annyi jo lenne, hogy a reakcioibol kiderulhetne, o volt-e ).

Assuming Control

(#1656) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!

Képzeljétek, a 2 éves cickánk tegnap fogta magát, és a szoba közepén lévö vastag, bolyhos szönyeg megdagasztása után lekuporodott, és odapisilt. :Y
Nem hittünk a szemünknek, ugyanis mióta világ a világ, a wc-be jár a dobozába dolgát végezni. Megnéztem, az alom teljesen tiszta volt, frissen cserélve, még egy pötty pisi sem volt benne, és a tipusa ugyanaz mint eddig. Tehát itt semmi változás. A macska ivartalanitott him.

Egyetlen dolog, ami más mint eddig : múlthét végén értünk haza 1 hetes nyaralásból, és ugyanúgy, mint tavaly, a lakás tele volt bolhával. Ahogy leraktam a csomagokat, és leültem a kanapéra, 3 bolha igyekezett felfele a lábszáramon. Nosza, gyorsan körbeporszivóztunk, és beszórtuk a lakást (parketta) bolhaporral. Persze jutott a kis szönyegekre is. Aztán ezt másnap felporszivóztuk, Cicóka kapott egy bolhanyakörvet, és kész. Ez tavaly is segitett, úgy néz ki most is, mert tegnap már akárhogy mászkáltam, nem találkoztam bolhával.
De a macska azóta csak a bútorokon hajlandó közlekedni. A dohányzóasztalon heverészik, onnan akrobata módjára a kaparófa középsö szintjére ugrik, ott is idözik kicsit, aztán vissza. A felsö, heverészö placcra már fel sem megy, pedig azt is kiporoltuk, kimostuk (pokróc).
Persze ha kaját adunk neki a konyhában, akkor nem a bútorokon szökell odáig, hanem a földön szalad mint rendesen. De arra gondoltam, hogy valamiért nem akar a parkettán járni (bolhák?), és ezért óckodik kimennie a budira is.

Találkoztatok már ilyennel? Mit lehet tenni? Most úgy jöttünk el dolgozni, hogy feltekertük ezt a bolyhos szönyeget, és beállitottuk a sarokba, de ettöl még megtisztelheti az ágyat, egyéb kis szönyeget, stb... :U

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1657) rlazol válasza gd5424 (#1654) üzenetére


rlazol
addikt

sajnos nemigen. Mégha ki is mutat vmi-t a labor, nem fogod tudni bizonyítani h xy rakta ki a mérget. Merthogy lakott területen 1000 helyen lehet kitéve patkányméreg, azt meg nem fogod tudni bizonyítani h az ő által kirakottól pusztult el. Mégha be is vallja és be is vállalja az is max állatvédelmi bírság. Sajnálom. Kegyetlen emberek vannak. :( Az állatvédelmi törvény alapján, ha bizonyítottan szándékos, akkor bűnscelekmény amúgy vétség. Nem hiszem, h letöltendő börtönre ítélnék emiatt. De bizonyíthatatlannak tűnik. :(

Andie - nem hiszem h a bolháktól ''fél'' inkább az irtószer idegen szaga - kicsit rájátszik h ez neki mennyire rossz... szvsz majd elmúlik. :)

[Szerkesztve]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1658) Andie válasza rlazol (#1657) üzenetére


Andie
őstag

Hát tegnap megint felmostunk, a bolyhos szönyeg fel volt csavarva, és az asztalomnak döntve. Macsek jött-ment, szokásos kis útjain. Aztán útban volt a szönyeg a kezemnek, és ellöktem, mire eldőlt, és kitekeredett belöle 30 cm. Hát 5 perc múlva már ottvolt a büdös dog, dagasztott, és már kuporodott is, mire észbekaptam, már szép kis folt lett a szönyegen. Most kimostuk, szárad a teraszon. Már nem a macska. bár ő is megérdemelné...
Kicseréltük az almot a tálcájában, kimostuk a ládát, neme esetleg ott zavarja valami...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1659) gd5424 válasza rlazol (#1657) üzenetére


gd5424
tag

Már 100% h a szomszéd volt.
A múltkor megkérdezte (nem szoktunk beszélgetni,ez már gyanús,hogy szólt hozzám)
hogy ''mi van a macskámmal,mert már régen látta'' és gúnyosan vigyorgott közben.
Rendkívül gyűlölöm az ilyen embereket:
Anno volt AVO-s,munkásőr,párttag,és TSZ-elnök(még talán 3/3 -is),most pedig
a legnagyobb FIDESZ-es,szidja a kommunistákat,ahogy a torkán kifér,pedig
minden amije csak van,azt nekik köszönheti:ház(az anyagot akkor lopta össze,és
a kőművesek szombatonként ingyen építették neki a házát(házait)).
A vaskos 100k feletti nyugdíját is ezeknek köszönheti.

Azon kívül hogy a haját is leüvöltöttem,nem sokat tudtam csinálni.
Egy közel 80 éves ''embert'' ha megütöm akkor meghal,és még engem csuknak le.
(én 198cm magas,és 110kg vagyok,27éves)
Valamiféle bosszút nem tudtok?(állat mérgezésen kívül,mert arra nem vagyok hajlandó)

C64 6510 1MHz Proc, 64Kb Ram, C-1541-II Disk Drive, Tape Drive, Printer :)

(#1660) gd5424


gd5424
tag

Ő volt:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
Mint ha a saját gyermekem lett volna,úgy szerettem.(mivel nincs gyerekem)
Ezen kívül soha nem volt macskám,inkább kutyás voltam.
Már az is érdekes ahogy rátaláltam:
szar munkahelyem volt és hajnali 03:00-ra kellet mennem dolgozni,de a taxi
(céges) 02:30-ra várt.Hajnali 02:25-kor elindultam,és ott volt a lábtörlőn
ez a cica.(2005.nov.27-én) Talán még ott is hagytam volna,de elkezdett felmászni
a farmer nadrágomon,és nagyon keservesen nyávogott.
Úgyhogy otthon maradtam(beteget jelenettem), és a cicát megetettem,ezután
kb 6 órán keresztül ott aludt a mellkasomon.(kb ekkor volt 1 hónapos)
Engem valószínűleg az anyjának tekintett.
Vigasztalhatatlan vagyok hogy meghalt,és ráadásul egy ilyen f@aszkalap miatt.

C64 6510 1MHz Proc, 64Kb Ram, C-1541-II Disk Drive, Tape Drive, Printer :)

(#1661) cornfake válasza gd5424 (#1660) üzenetére


cornfake
aktív tag

dekis aranyos:(
sajnalom,a tatat meg valahogy jelentsd fel...ezek az emberek jobban felnek mint ahogy mutatjak.
en annyira macskas vagyok,hogy nem erdekel a kora annak aki egy allatot bant....a tobbit le sem irom

I'm what's left, I'm what's right..

(#1662) nRu3 válasza gd5424 (#1659) üzenetére


nRu3
addikt

Persze most lehet hogy sokan letáamdnak hogy ilyen agrssziv vagyok és ha nem lehet bizonyitani akkor nem lehet mitt tenni, de én az öreget ha kiss jelét is érezném hogy ő lehet a bünős vagy csak őrül a macska halálának én már ezért is felpofoznám ,akárhány éves is ,közben meg kiderülne hogy tényleg ő mérgezte-e meg .

Persze félre ne érsd nem buzditani akarlak semmir amit később megbánhatsz, de én a saját életfelfogásomal elbeszélgetnék a parasztal..

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1663) Andie válasza gd5424 (#1660) üzenetére


Andie
őstag

Vannak ilyen kicsapott, erdőben elvadult macskák. Nincs azokkal baj, amig az ember horgászat közben beléjük nem akad, vagy ilyesmi. Akkor aztán isten irgalmazzon...
Na ezekböl össze kéne fogni 4-5öt, és az öreg nyakába dobni mikor elmegy az ablak alatt... szvsz bele nem hal (ha szerencséje van), de egy pár napig toldozzák-foldozzák majd...

Figy, nem tudsz kölcsönkérni valami jó ugatós kutyát? Olyan 90 kiló körülit.. Kaukázusi, stb...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1664) rlazol válasza gd5424 (#1660) üzenetére


rlazol
addikt

részvétem. a mocsok tetűláda. :(((
jó lenne, ha lenne vmi közvetett bizonyíték, de így marad a fogcsikorgatás. Remélem, mire te annyi idős eszel, nem ez lesz a legnagyobb örömöd az életben, mint neki.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1665) Kidus válasza Andie (#1663) üzenetére


Kidus
őstag

''Figy, nem tudsz kölcsönkérni valami jó ugatós kutyát? Olyan 90 kiló körülit.. Kaukázusi, stb...''

Hogy azt is megmergezze? Ne tudd meg, milyen az.... eselyet se engednem.

Assuming Control

(#1666) boszizsu válasza gd5424 (#1660) üzenetére


boszizsu
tag

Szörnyen sajnálom. Sajnos nem sok lehetőséged van, hogy a pasin kiéld a tehetetlenségedet. Utálom, ha valaki védtelen lényeken éli ki az gonoszságát. :(((

Jó, ha ezzel számol, ki belép a körbe: lesz kölyök-órjásból komoly felnőtt törpe.

(#1667) gd5424 válasza Kidus (#1665) üzenetére


gd5424
tag

Hát ez az!
Ezután hogyan mernék ide másik macskát hozni. :((
Pedig szeretnék.

C64 6510 1MHz Proc, 64Kb Ram, C-1541-II Disk Drive, Tape Drive, Printer :)

(#1668) Kidus válasza gd5424 (#1667) üzenetére


Kidus
őstag

Ha mindenkepp akarsz, akkor lehet, hogy be kene fenyiteni a bacsit.
Odamenni hozza, megmutatni az uj allatot, es megmondani neki, hogy ha csak egy szore szala meggorbul, azert ot teszed felelosse, es nagyon meg fogja jarni.
Es ha eleg nagy a lakas, akkor bent tartani a cicat, ne legyen kijaros.
De en amig eselyt latok arra, hogy megteszi ezt meg egyszer, nem vinnek oda allatot.

Assuming Control

(#1669) nRu3 válasza gd5424 (#1667) üzenetére


nRu3
addikt

Ha legközelebb érdeklödik a macskád után , válaszoly neki két értelmüen hogy ki tudd forgatni a szavaibol. legalább tudni fogod tényleg ő volt-e.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1670) padee válasza gd5424 (#1667) üzenetére


padee
tag

Sajnos nekem is megmérgezték nem egy cicámat már, tudom ki volt; Sajnos ellene nem tudsz sokat tenni. Marmint az öreg foszer ellen. Én anno megkeserítettem az életétpár napra.
Családi házban lakunk, kert...stb.
Hajnali fünyirás egy benzinmotoros fünyíróval, naponta. Esetleg egy benzineshordó feldarabolása flexel(Amugy is fel kellet)... szóval bármi olyan ami zavarja. csak ne este 10 utan csináld.
Esetleg vmi egyéb zajos tevékenység a kedvenc tv műsora közben.
Legálisan ennél többet nem tehetsz ellene, bizonyitékok nélkül.
Napközben pedig szinte azt csinalsz amit akarsz.

Gondolkoztam azon h. leszerelem a régi ford hangtompitóját és túráztatom a motort, erre egyébkent is kivancsi vagyok.

Az ilyen dolgok az őrületbe kergetnek bármilyen embert. De tudni kell hol a határ, nehogy megüsse az ember a bokáját ;)

(#1671) Andie


Andie
őstag

Elözönlöttek minket a macskááááááááááák! :C [link]

De én nem bánom annyira azért :)
(mindig arról álmodtam, hogy egyszer lesz egy nagy családiházam, hatalmas udvarral, és egy rakás (legalább 20!) macska kavarog körülöttem egész nap ;)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1672) R3ĐßuŁŁ válasza Andie (#1671) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Nem olyan jó az ha annyi van! :DDD Az én macskám ha megyek neki kaját adni és halja a kitekatos kaja csörgését akkor elkezd dörgölőzni a lábamba! mire eljutok a táljáig már 5ször rálépek! :DDD :DDD Akkor gondolj bele 20 macska mit csinálna......... :D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1673) net84


net84
őstag

Üdv mindenkinek! Rég jártam erre, egy kicsit visszaolvasgattam...
Sajnálom a szegény megmérgezett cicust. :(
A mi hógolónk részben ezért lett szobamacsek, és maximum sétálni megyünk ki az udvarra. Sajnos vannak jóakarók a környéken, akik tizedelik a macskaállományt. Igaz a szomszéd macskáira mi is haragszunk, mert valamelyik meglékelte a medencét.

Nálunk beindult a bujós időszak... napközben Golyó egyedül van otthon, mikor hazaérünk egyböl jön követelve a felvételt, simogatást, és a neki járó kajaadagot.
3. napja pedig éjszakánként újra bekuporodik közénk az ágyba, mint kiskorában

A másik, remélem nem probléma, hogy találtam egy macsikörmöt leszakadva az ágyon egyik délután mire hazaértünk. Igazából csak a külső réteg volt. Ugye nem baj, hogy ez ''leszakadt''?

Tegnap esti sztori:
egy mobilt teszteltem, és néztem, hogy normálisan lejátsza-e a csengőhangokat. A macsek feküdt az ölembe. Abban a pillanatba, hogy kinyomtam a csengést, felemelte a fejét és ''nyakkantott'' egyet. Ekkor még nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Másodszor is elindítottam egy csengőhangot, lekapcsolásakor ismét ugyanazt a hangot adta ki. Ezután már kiváncsiságból indítottam harmadszorra a csengést, majd kapcsoltam ki. Újra ugyanaz a hang. Ismét elindítottam a csengőhangot, és hagytam, had szóljon, a cicánk pedig a csengőhangra kezdett elaludni. Ha abba hagytam, már reklamált is érte :) mi pedig majdnem megszakadtunk a röhögéstől...

R3ĐßuŁŁ - a 20 macska feldöntene. egyébként a miénk is ezt csinálja, és néha egyedül is elég ahhoz, hogy feldöntsön.

[Szerkesztve]

Read only...

(#1674) R3ĐßuŁŁ válasza net84 (#1673) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Hát ja! 1 is elég! :DDD

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1675) ladybug válasza Andie (#1671) üzenetére


ladybug
őstag

Pont úgy néz ki az egyik macskánk, mint amelyik az első képen látható. :)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1676) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Bélféreg ellen van gyógyszer? Ha van akkor tud vki képet küldeni a gyógyszerről? Előreis köszi! :R

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1677) nRu3


nRu3
addikt

Minden macska már a mai világban rá van katanva a konzerv nyítási hangra :)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1678) R3ĐßuŁŁ válasza nRu3 (#1677) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Jaja! Meg az alutasak csörgésére is! :DDD :DDD

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1679) nRu3 válasza R3ĐßuŁŁ (#1676) üzenetére


nRu3
addikt

Van több fajta is, de a hatoanyag mindnek ugyan az, állatorvosnál és állapatikában kapni.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1680) R3ĐßuŁŁ válasza nRu3 (#1679) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

köszi! És van vmi neve? Vagy valami márkája? :F

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1681) nRu3 válasza R3ĐßuŁŁ (#1678) üzenetére


nRu3
addikt

Néha már ott tartunnk otthon hogy ne hogy a nagyságos úrakat felébreszük feleslegesen amikor zöldborso vagy ananász konzervet nyitunk, akkor ki megyünk a házbol a kertbe és ott bontjuk ki ne hogy meghalják :D néha már tényleg mi lehetünk nekik a rabszolgák :D

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1682) R3ĐßuŁŁ válasza nRu3 (#1681) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Nekem csak a zacskó csörgésére ébred fel! a konzerv hangjára csak néha! De akkor ha felébred kezdődik a roham! :D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1683) nRu3 válasza R3ĐßuŁŁ (#1680) üzenetére


nRu3
addikt

Cestal Cat , ez jó fajta és több fajta parazita féreg ellen hatásos, több kiszerelésben van [link]

de vérdemes egyébként nekünk is szedni féreg hajtot de azt csak szigoruan házi orvos írhat fel, a nevére nem emlékszem de abol csak egy fajta van.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1684) rlazol válasza R3ĐßuŁŁ (#1676) üzenetére


rlazol
addikt

részleteznéd?
melyik bélféreg? van vagy pár száz belőlük, ennek megfelelően vagy jópár hatóanyag, melyekre ezek egy-egy csoportjára hatnak, és ezek kombinációi. Olyat kéne adni, ami épp hat is.
mennyi idős és mekkora állatnak kell? - bizonyos hatóanyagok adott kor alatt tilosak, illetve adott méret felett nem gazdaságosak.
mikor volt az uccsú féreg ellenes kezelése? - ez se utolsó szempont arra nézve, h vajon mi lehet most benne.

miből gondolod h kell?
a legegyszerűbb, ha macsek nélkül leugrasz egy ÁLLATpatikába vagy állatorvoshoz. Kezelni interneten kkresztül nem lehet. Gyógyszert specifikálni éppúgy nem.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1685) R3ĐßuŁŁ válasza nRu3 (#1683) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

kösz a tippet! Remélem meggyógyul a cicám! Holnap veszek is neki egyet! :R

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1686) nRu3 válasza R3ĐßuŁŁ (#1685) üzenetére


nRu3
addikt

Biztos hogy férges?

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1687) R3ĐßuŁŁ válasza nRu3 (#1686) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

szerintem igen! Miért? :F

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1688) rlazol válasza R3ĐßuŁŁ (#1685) üzenetére


rlazol
addikt



ha úgy gondolod, h beteg a cica, vidd orvoshoz, beteg állatnak adott féreghajtó többet árt mint használ!

ui ezek többségében nem specifikus idegmérgek, melyek a macsekra is hatnak. Soxor nagyon kicsi a lülönbség a hatékony és a mérgező adag között, ha beteg a macska ez a különbség megszűnhet! vidd dokihoz, mielőtt gyógyszereznéd, ha úgy gondolod, h beteg!

miből gondolod h férges?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1689) R3ĐßuŁŁ válasza rlazol (#1688) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

köszi! Úgy lesz! :R

nRu3 : neked is kösz a tippeket! :R

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1690) nRu3 válasza R3ĐßuŁŁ (#1689) üzenetére


nRu3
addikt

Nos mi van a macsekal?

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1691) R3ĐßuŁŁ válasza nRu3 (#1690) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

szerintem gyógyul! Már nem vettem észre hogy férges! Szóval szerintem meggyógyult! De azért majd elviszem dokihoz! Biztos ami biztos...... :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1692) nRu3 válasza R3ĐßuŁŁ (#1691) üzenetére


nRu3
addikt

ha férges az csak magátol nem mulik ell és a férgek nem jönnek ki csak úgy, ahoz kemény gyogyszereskezelés kell. lehet hasonlo tünetekel más baja volt.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1693) R3ĐßuŁŁ válasza nRu3 (#1692) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Igazad van! Elviszem inkább a dokihoz! :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1694) rlazol válasza R3ĐßuŁŁ (#1691) üzenetére


rlazol
addikt

a férgek 99%-a (köztük az emberre nézve is fertőző és ránk NAGYON veszélyes fajok) szabad szemmel nem láthatóak.
Ha férget látsz ürülni az állatból, az többnyire masszív férgesség következménye, ui a többhetes fejlődés után kialakult, majd végelgyengülésben elpusztult véneket látod és azokat is csak néhány féregfaj esetében. A székletben milliárdszámra lévő fejlődési alakokat és a mikroszkópikus méretű fajokat nem.
A férgesség betegség, panaszokkal és következményekkel jár. Ráadásul Te és a családod is elkaphatja.
Lehet h most még csak időnként csikar a hasa, ezért nem gondolod, h beteg. De a idő ellened dolgozik.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1695) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Asszonták nincs baja! Csak én hittem azt hogy férges! :B Hallottatok már macskát tüsszenteni? :D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1696) Kidus válasza R3ĐßuŁŁ (#1695) üzenetére


Kidus
őstag

De meg mindig nem mondtad el, mibol gondoltad, hogy ferges.
Bar szinte mindegy mar.

Assuming Control

(#1697) Kidus


Kidus
őstag

O az en macsom :)

[link]
[link]
[link]

Assuming Control

(#1698) padee válasza R3ĐßuŁŁ (#1695) üzenetére


padee
tag

miért ne hallottunk volna? :)) :DD

(#1699) net84 válasza Kidus (#1697) üzenetére


net84
őstag

gyönyörűűű és zöld szeme van? szíp-szíp

A mi kis rosszcsontunk:
[link]
[link] - karácsonykor megszerette a műfenyőt, majd megtalálta, hogy hova van elcsomagolva, azóta a fenyő dobozának az egyik oldalát teljesen szétcincálta, és időnként egy-egy kissebb műfenyődarabot előhoz játszani

Ma reggel belefeküdt az arcomba, a kezemet átkarolta és úgy lustiztunk még munkábaindulás elött :)

Read only...

(#1700) Kidus válasza net84 (#1699) üzenetére


Kidus
őstag

Koszonom :)
A tied is nagyon kis aranyos.
A szeme csak a vaku miatt tunik zoldnek ( pupilla ), amugy borostyan, szepen harmonizal a bundajaval :)
O is nagyon bujos, mindig arra ebredek, hogy a hajamat fesulgeti ejjel.
Szerencsere nem szedett meg szet semmit, o inkabb pakolgatni szeret. Kisparnat, ruhakat a szaritorol, keztorlot, meg a labdait. :)

Assuming Control

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.