Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17001) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
Valaki használ automata etetőt/itatót?

Az ünnepekre hazamegyünk, és fent kell hagynunk a cicust kb 2-3 napra.
Természetesen marad kint külön tálkákban száraz + víz, de nyugodtabbak lennénk egy ilyennek a beszerzásével.

Olyanra gondoltam, aminek van két tartálya: száraznak, illetve víznek. Aztán ha úgy érzi adagolnia kell, akkor adagol.

Találtam a neten egy párat, de szeretném megkérdezni, hogy van-e valamilyen jól bevált megoldás?

Köszönöm. :)

(#17002) @tco@ válasza b.kov (#17001) üzenetére


@tco@
aktív tag

Szerintem ne izguld túl, 2-3 napra én még nem szoktam etetőembert sem szervezni neki :U
Rakok annyi száraz kaját és vizet amennyit elbír a tál, nyáron pedig megszórom jégkockával is (a vizet), hogy minél tovább friss maradjon. A macska múgy is önetető, ha felzabálja az egészet, akkor meg majd jobban örül amikor meglát :C

(#17004) @tco@ válasza Kalandor (#17003) üzenetére


@tco@
aktív tag

Ó azok a 80-as évek szőrös NDK-s poreszei... :)

(#17005) b.kov válasza @tco@ (#17002) üzenetére


b.kov
senior tag

Köszi a tippet!
Igazából úgy döntöttünk, hogy nem veszünk ilyesmit, hanem rakunk inkább több tálban száraz kaját, meg vizet. :)

(#17007) Gyeni


Gyeni
csendes tag

Boldog Karácsonyt!

insta: @yagozizi

(#17008) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Boldog macskarácsonyt!

⭐ Stella

(#17010) b.kov


b.kov
senior tag

Kellemes ünnepeket kívánok minden (leendő, jelenlegi, és volt) cicatartónak. :)

[ Szerkesztve ]

(#17011) Lomas


Lomas
tag

Sziasztok, Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Van egy 9 hónapos kandúrom. Rettenetesen eleven, igazi roszcica... Kíjárós cica, ami ellen lehetett, beoltattam. Tegnap este karácsony lévén prémium konzervet kapott - Gourmet - reggel még jött ébreszteni, dorombolt, de valahogy nagyon más volt ez a nap. Egész nap aludt. Nincs láza, nem hányt, szemei, ínye rendben, délben evett egy kis ikrát, picit szaladgált a papírgalacsinok után - imádja - aztán megint alvás. Este evett egy lenyalta a folyadékot az alutasakos kajáról - máskor is csinált ilyet, ha "olyanja van" - meg evett vitaminozott jutifalatot, úgy 15-20 szemet. Tegnap még annyi volt, hogy fenyőfa állítás közben a egyik ág végébe beleharapott, de egyből el is engedte, nem hinném, hogy lenyelt egy tüskét, vagy egy gyantarügyet, mert az a gyomorirritáció miatt hányást kellene, hogy okozzon. Meg ez amúgy is délelőtt volt, utána bohóckodott egész estig. Pisi, kaki nem volt, legalábbis ma, tegnap este még kint volt, illetve ma reggel is.
Van egy egy éves ivartalanított lánycicám is, neki semmi baja, bár ma ő is sokat lustálkodott...
Szóval nem tetszik a cicám. Tudom, ilyenkor állatorvos, beszéltem is vele délután - sajnos a korábbi állatorvosom most ment nyugdíjba, 20 éves kontaktunk volt - de a karácsonyi városi ügyelet ilyenkor 20.000,- Ft-tól indul, erre úgy nyitásképp felhívták a figyelmem... Az állatorvos azt mondta, ha nem hány, eszik, felkel, akkor azt javasolja, várjunk szerdáig. Végül is az aluszékonységon kívül nincs igazán más tünet.Front lehet? Ti mit tennétek?

[ Szerkesztve ]

(#17012) Astroboy válasza Lomas (#17011) üzenetére


Astroboy
őstag

Lehet összegyűlt a szőr a beleiben...ha eszik-iszik-játszik valamennyit, nagy baj nem lehet. ;)

(#17013) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Még a nyáron befogadtunk 2db kismacskát akiket az anyukájuk a farakásunkban elbújva fialt meg.
A mama cica a szomszédomé, nagyon félős cica, sajnos eléggé hányattatott sorsa volt, amíg őt is be nem fogadtuk. A kicsiket soha nem bántotta senki mégis félősek, megsimogatni is csak úgy lehet őket, ha már félálomba vannak vagy ha esznek, különben elszaladnak.

Most már hónapok óta "szoknak" minket, de még mindig elszaladnak ha meglátnak, ha sikerül megcsípni valamelyiket akkor sem hajlandóak dorombolni, nincs valami ötletetek, hogy mit lehetne tenni, hogy kezesebbek legyenek? Nagyon játékosak, szépen fejlődnek, de egy kis simogatásért meg kell harcolni.
Létezik olyan, hogy "örökölték" a félelmet (nem tudom jobban megfogalmazni)? :F

Köszönöm a válaszokat előre is.
Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#17014) MPeter87 válasza Predator2 (#17013) üzenetére


MPeter87
őstag

Szerintem ez csak ugy megy, ha folyamatosan foglalkoztok veluk. Jatsszatok veluk, meg kapjatok el oket, simogassatok egy darabig, aztan hagy menjenek tovabb. Idovel csak-csak szelidebbek lesznek.

(#17015) Plazmacucci válasza Predator2 (#17013) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem csak idő kérdése. A három hónap az egy dolog, de milyen három hónap? Nekem volt egy elvadult macskám amit a házzal örököltünk, nem ment oda senkihez, félős volt. Egyszer leültem elé 15 méterre és elkezdtem hívogatni, de nem mozdultam felé, nem mozgattam a kezem. Fél óra alatt oda araszolt hozzám és ismerkedett, később már az érintéstől sem félt. Nem azt mondom, hogy öri-barik lettünk, de megszokott engem. Úgy hívták, hogy Marci.
A kiscicák kíváncsiak, meg akarnak majd nézni csak türelem kell. Ha kintiek akkor persze nehezebb, főleg télen, de szerintem nem lehetetlen. Tényleg időt kell bele rakni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17016) Dhampir válasza Plazmacucci (#17015) üzenetére


Dhampir
félisten

Remélhetőleg nem járt aranyérrel az akció. :D

(#17017) @tco@ válasza Lomas (#17011) üzenetére


@tco@
aktív tag

Ha a sok alváson kívül más tünet nincs, én se izgulnék. De gondolom azóta elvittétek állatorvos végül.

(#17018) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Bevált tippet szeretnék kérni, hogy szerintetek macskaalmot és alomtálcát, honnan lehet olcsón venni. Ti hol szoktatok?

Köszönöm előre is.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#17019) szőröscica válasza Predator2 (#17018) üzenetére


szőröscica
addikt

Mi az Aldiban vesszük, olcsó és jól csomósodik, nekem a lidlis szétpereg. De a macska 10-ből 9-szer a szomszédba jár szarni, szóval igazából mindegy. :D

A wc-je meg az Árkádban lévő állatos boltból származó, legnagyobb fedeles verzió.

[ Szerkesztve ]

(#17020) Ciccuka válasza Predator2 (#17018) üzenetére


Ciccuka
veterán

Tesco olcsó alom

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#17021) Predator2 válasza szőröscica (#17019) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm

Őszintén szólva, nekem olyan hely kellene ahonnan rendelni tudnék.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#17022) MPeter87 válasza Predator2 (#17021) üzenetére


MPeter87
őstag

Zooplus. Ilyet szoktunk rendelni.
Tálcának pedig valami ilyesmi űrkabin. :DDD Ezt mondjuk lehet érdemes megnézni a helyi alphazoo-ban vagy hasonló állatos boltban, ha van.

[ Szerkesztve ]

(#17023) Phülöp válasza MPeter87 (#17022) üzenetére


Phülöp
addikt

Mi megvettük a legnagyobbat, aminek magas tálcája van. A 10 kilós alom simán belefér egyszerre - jobb így mindenkinek. Egy fürdőszobai kilépőt raktunk elé, hogy felvegye a kihordott almot.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#17024) @tco@ válasza MPeter87 (#17022) üzenetére


@tco@
aktív tag

+1 erre az alomtálcára, nekünk is ilyen van, a lényeg, hogy fedett legyen.
Elé meg érdemes egy ilyen cuccot venni félbevágva, időnként kirázod/porszívózod, sokkal kevesebb alom lesz a lakásban szétszórva.

(#17025) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Boldog Új Évet Mindenkinek!

(#17026) Phülöp


Phülöp
addikt

Szilveszter alkalmából megleptem a macskákat, 4 euróért vettem egy szelet lazacot.
Nem szeretik, se nyersen, se lesütve. Finnyás köcsögök...

Nem gond, megesszük mi. :]

Boldog új évet!

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#17027) radi8tor válasza Phülöp (#17026) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Detto. :)
Tonhalat viszont falja két pofára.

BÚÉK!

⭐ Stella

(#17028) Gyeni válasza Phülöp (#17026) üzenetére


Gyeni
csendes tag

Ne aggódj, a mi macskánk semmilyen halat nem hajlandó megenni, sőt halas konzervet sem. De leginkább semmilyen konzervet.
Csak az ízesítetlen sima főtt csirkemellet felkockázva, ezután már jöhet a száraz is.
Ha szárazzal kezd, akkor garantált hányás minden esetben.

BUÉK Minden cicásnak és cicának!

insta: @yagozizi

(#17029) Phülöp válasza Gyeni (#17028) üzenetére


Phülöp
addikt

Szottyos meg száraz kaja megy a halas verziókkal is.
Nyers hal, az egész apró fajtából csak a kiscsajnak, ő 40 darabot simán bever, ha olyanja van.
Arasznyi hal is megy neki, azt a nagyobbik macska is eszi, de csak filézve hajlandó.

kép link

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#17030) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten


Buék!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17031) bul07


bul07
nagyúr

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#17032) Dhampir


Dhampir
félisten

Macskával minél többet együtt töltött Boldog Új Esztendőt! :)

(#17033) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Fura kérdés lesz, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Anyámnak van egy hím cicája is (a másik 3-on kívül is), szép nagyra nőtt a drága.
Nagyon gyakran rajtam alszik, ami engem "zavar", mert sokat forgolódom. Más bajom nincs vele, szeretem az állatokat.

Szerintetek mi lehet az oka? Ezer másik helyen is aludhatna de 10-ből 7x tuti nálam/rajtam van.
Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#17034) Plazmacucci válasza Predator2 (#17033) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mert meleg a tested. Alternatíva lehet ha van egy forró radiátor vagy ilyesmi, akkor azon fog aludni. Az én macskám konkrétan a takaró alá sírja magát és vagy a hónom alatt vagy a lábam között alszik. Néha ráfekszek de sose nyávog, kihúzza a lábát alólam és alszik tovább.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17035) Predator2 válasza Plazmacucci (#17034) üzenetére


Predator2
addikt

Nagy ágyam van, fogtam és kiraktam a szélére, betakartam, hátha úgy békén hagy, hát nem.
Anyám jött elvitte magukhoz, egy perc sem telt el már rajtam feküdt megint. Kitakaróztam, akkor ráfeküdt a csupasz lábamra. Most hogy már felkeltem, a párnámon fekszik. Van még 3 szoba ágyakkal, párnákkal, saját cica ágy is van, de egyik sem jó neki :(

A megoldás a szobaajtó becsukása lesz, csak felébresztek vele másokat, amikor hajnalban nyitogatom.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#17036) Plazmacucci válasza Predator2 (#17035) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem ha nem akar kint lenni, megoldja, hogy bent legyen. Nálunk ordítás van, ha kizárom, meg kaparja az ajtót. Lehetetlen kizárni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17037) bul07 válasza Predator2 (#17035) üzenetére


bul07
nagyúr

Ez az is lehet hogy téged szeret és ezért alszik rajtad

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#17038) @tco@ válasza bul07 (#17037) üzenetére


@tco@
aktív tag

+1
Mi fekvés előtt együtt nézünk youtube-ot miközben dorombol :DD
Én hagynám a helyedben hogy rajtad feküdjön egy ideig, aztán (ha nagyon muszáj) kizárnám, de hátha beéri az alvás előtti bújással.

(#17039) r0by


r0by
addikt

A macskaalom egyik napról a másikra nem használatára tudnátok mondani valami okosságot?
Az utóbbi pár hónapban sajna szinte megszűnt, hogy használja. Nagy ritkán látni, hogy belepisil. Ellenben kétszer már a fürdőszoba szőnyeget sikerült megtalálnia. Kaki az abszolút nincs.
Nappal általában kint van (amikor dolgozunk, akkor mindig), este rendre jön be, és bent alszik közöttünk, mellettünk. Reggel kéredzkedik ki, mint akinek nagyon sűrgős.., gondolom megy ki wc-zni.
Egyébként adja a macskapuszikat is, rendszeresen foglalkozunk vele, jobbnál jobb hamik, ilyenek.. :DDD
Tisztálkodik rendesen, egészséges, teli van erővel. Szomszéd macskák, akikkel bandázik, azok most náthásak szegények, de nem kapta el tőlük szerencsére.
Fiú macska, ivartalanítva lett a nyáron, akkor volt 1 éves. Addig tutira, hogy szobatiszta volt. Esetleg ez lehet oka? Annak előtte biztosan emlékszem, hogy akkorákat tojt, mint egy tehénlepény, alig bírtam a lapáttal kiszedni :)
Alomtálca csere már volt. Át is lett rakva másik helyre, mert olvastam, hogy legyen központi helyen. Most ott van az előszobában, nyitott, szabad az egész, elláthat onnan mindenfelé. Mikor belepisilt, akkor megdícsértük, mikor viszont a fürdőszobába, akkor le lett b@szva :)
Valaki járt már hasonlóan? Ötlet? :R

(#17040) Astroboy válasza r0by (#17039) üzenetére


Astroboy
őstag

Amint egy kijárós bajszos felfedezi a kinti WC előnyeit, sokkal szívesebben használja. Azért jó pár ezer évig kint végeztek mindent a vadonban, lehetőleg a vadászterületük határán mint a nagymacskák, területjelölés miatt.

Szerintem nálatok ugyanaz a szitu mint nálunk, vagyis, hogy általában 1-2 pisi a maximum hetente, és (hála a jó istennek) minden más a kertet terheli. Tavasszal szembesülök amikor gereblyézek, hogy mennyit termelt pár hónap alatt. :D Szerencsére a kert végében mindig ugyanoda tojik, és elássa rendesen.
Amint eltűnnek a mínuszok és többet van kint tavasszal, mi amúgy felszámoljuk a benti klotyit, mert minek. Tököm takarítsa-szagolja ha nem muszáj, no meg a fürdőszobában is több a hely. Ha meg S.O.S. el kell utaznunk pár napra és bezárjuk, akkor összerakjuk neki.
Márciustól októberig nem veszünk almot.

Egy gonddal kevesebb. ;)

(#17041) r0by válasza Astroboy (#17040) üzenetére


r0by
addikt

Az a baj, hogy valahogy nem ezt érezzük. Régebben is ugyanez volt a felállás és reggelre simán tele volt az egész tálca, 5 percig lapátoltam a ganét kifelé :) Már elgondolkoztam rajta, hogy ennyi erővel már disznókat is tarthatnék :)
Ha meg fogom és belerakom a tiszta alomba, még csak rám sem néz, hogy mit akarok, ugrik ki azon nyomban, mintha szúrná a talpát..
Ha meg el kellett végezni a dolgát, akkor miért nem az almot használta? Miért volt jobb a fürdőszobaszőnyeg?
Egyébként meg ő eddig a legokosabb macskám, benne érzem eddig a legtöbb szeretet, ami természetesen kölcsönös is. Ezért sem értem, hogy most mire fel ez a butulás ezen a téren :((

(#17042) szőröscica válasza r0by (#17039) üzenetére


szőröscica
addikt

Erdekes, en siman kiveszem az alombol, ha latom, hogy bemegy es elkezd kaparni, aztan kirakom az udvarra. Igy szoktattam ra a kinti wczesre, mert regen hiaba volt kint reggeltol estig, amint hazaertunk, orult modon rohant be a lakasba szarni az alomba. :D azota nagyon ritkan vegzi a dolgat idebent, de akkor is alomba megy.

(#17043) Astroboy válasza r0by (#17041) üzenetére


Astroboy
őstag

Lehet a fürdőszobaszőnyeg hasonlít a kinti puha és NAGY kakihelyre, az alom meg kicsi, és szúrja a millió idegvégződéssel ellátott puha tappancsukat. A természetben is kikerülik a hasonlóan érdes-szemcsés felületeket, a süppedős "instabil" kavicsot meg egyenesen utálják, inkább átugorják. WC-nek is lehetőleg a puha, homokos részt preferálják a murva helyett. Épp ezért kedvelik a rosszul lezárt/lezáratlan homokozókat, a gyerekesek legnagyobb örömére. :DDD
Magyarán mondva: míg nem fedezik fel a kinti WC előnyeit (puha, nem zavarják stb.) addig jó az alom, de onnantól, hogy kiszoknak igazi művészet lesz meggyőzni őket, hogy jó a benti is.

Más téma, de jó:
Nálunk a karácsonyra anyóstól kapott HULLÁMOS mintájú ágytakaró tett be a kisasszonynak. Frankón azt hiszi ez a kis hülye, hogy folyadék lett az ágy és nem mer felugrani. Ha meg felrakjuk erőszakkal, lábujjhegyen(!) lépked mintha tócsában járna.
Amint levettük, és visszakerült a régi kockás, megnyugodott. :DD

(#17044) erzol válasza r0by (#17041) üzenetére


erzol
őstag

Nálunk az első fél évét töltötte bent a cicánk.
1 hét kint lét után soha többé nem kellet almot használni bent.
Most két éves.
A chippes macskaajtó biztos sokat segít, de minden éjjel velünk alszik zárt ajtó mögött és előbb jelez minthogy bármit is elvégezne idebent.

(#17045) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Korábban már kérdezősködtem, új cicás vagyok.
Jelentem Cince a sziámi cicánk irtó vagány, egészséges, kedvesjófekimádjuk! :)

Alommal kapcsolatban kérnék kis segítséget. Vettünk egy Tigerino Crystals próbacsomagot, amiben 3 féle szilikát alom van. Az első classic alom nagyjából 20 napot bírt (9 hetes cicánál), bár hozzá tartozik, hogy nem gondoztuk annyit az almot mint amennyit kellett volna.

Most vagyunk a második csomagnál ami "levendulás", ez baromira porzik, még a cica is szokott utána prüszkölni.

Ti milyen márkájú almot ajánlotok? A szilikáttal nincs problémám, csak ez a Tigerino nem tűnik olyan szuperalomnak.. :)

Előre is köszi!

(#17046) @tco@ válasza r6man123 (#17045) üzenetére


@tco@
aktív tag

Szia!

Pedig a poén az, hogy ez az egyik legjobb szilikátos alom. Elég sok véleményt olvastam a többiről is. Nemrég ugyan volt némi átcseszés, ugyanis új csomagolás lett, de az alom elvileg nem változott. Na hát szerintem ez ordas hazugság :) Eddig 1.5 zacsi/30 nap volt az adag, és nem büdösödött a végére sem a pisitől (kaki rendszeresen kiszedve), most pedig hó felénél már néha érezni. Alternatíva lehet hagyományos alom pl, de igazából árban kb ugyanott leszel, mert kell belőle annyival több.

(#17047) bul07


bul07
nagyúr

Lassan nézelődök de még nincs döntés hogy mi legyen

Valami nyugodt fajta, nem kiabálós és szobát jól bíró fajta kellene
Egy nagy mozgásigényűt nem akarnék szobai életmóddal kínozni

[ Módosította: radi8tor ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#17048) Plazmacucci válasza bul07 (#17047) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ő fog kínozni téged. Vegyél cornisht :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17049) bul07 válasza Plazmacucci (#17048) üzenetére


bul07
nagyúr

Á kiabálós :DD
Én meg szeretek nyugodtan aludni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#17050) Astroboy válasza bul07 (#17049) üzenetére


Astroboy
őstag

Akkor vegyél karnisht. :DDD arra még függönyt is akaszthatsz.
...
Nekünk néma kopasz macska lesz a következő, ami fénnyel táplálkozik és sose sz@rik. :DD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.