Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#901) AMD!4ever


AMD!4ever
őstag

Érdekes dolog ám ez. A Mi ''öregebbik'' cicánk a 2 éves herél kandúr,annak idején kicsi korában már 6-7 hetesen(mikor elhoztuk) egyből az alomba csinált. 1-2szer rakott kisdolgot is csak máshová,és azóta bármerre raktuk az almot,ment utána...
Ő bosszúbol amugy támad és harap :D
És amit nagyon csipek benne,hogy havonta egyet ha nyávog akkor már sokat mondtam!
Az a tipusú cica ő akit az állatorvásnál nem kiszedni nehéz a kosárból,hanem visszarakni bele. :D
Múltkor nagyon sajnáltam szegényt mert egy jó nagy szörcsomó volt a gyomrában(vagy valahol benne) és több órán keresztül rosszul volt :(
Leritt róla hogy baja van,de meg se nyikkant!!!! Odajött rámnézett a nagy szemeivel fájdalmasan! Adtam nekei szőroldó pasztát és megmassziroztam a pocakját és utána már rendbe jött!
30 perc mulva ujra támadott;]:DD:C

[Szerkesztve]

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#902) Dirtyz válasza AMD!4ever (#901) üzenetére


Dirtyz
őstag

Az ''öreg'' cicánknak egyszer hasmenése volt, próbált szegény elmenni az alomhoz, de útközben rájött a szapora, a végeredmény egy barna csík volt az alomig.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#903) kypre válasza Dirtyz (#902) üzenetére


kypre
tag

igen, így mis is jártunk, sőt, a csúcs az volt, hogy láttuk a cicán, hogy nagyon kell már neki, és alom csere közben, merthogy az meg tele volt, szóval, ott lógott a cica a kézben, alá tarottuk az almos tálat, és közben....na az vicces volt...:DD

Tiszta város leszünk, ma is gerlét eszünk!

(#904) tildy


tildy
nagyúr

Milyen jó, hogy nálunka homokózóba végzik a dolgukat:U Egy gonddal kevesebb. (ja nincs kisgyerek a háznál...)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#905) net84


net84
őstag

Köszi nindenkinek a segítséget!
Túléltük az első estét... :DDD A dolgát továbbra sem végzi el az alomba, ellentétben a kosarával (minek után a virágcserépbe nem fért bele...:DDD )
Este 3-4 órát volt hajlandó összefüggően aludni... Meglássuk, mit művel a mai nap folyamán...
Még1szer köszi!

Read only...

(#906) mr.ki válasza net84 (#905) üzenetére


mr.ki
aktív tag

Készülj fel az esti csetepatéra;]( nyugi, még lehet úgy 1 hét mire elkezd rosszalkodni, szokja még a környezetet)

Forza **Juventus* !! Nem állunk meg 3 csillagig és utána sem! 32 scudetto

(#907) net84 válasza mr.ki (#906) üzenetére


net84
őstag

rájöttem, ha bezárom a kosarát, akkor lefekszik aludni....
másodszor állok neki a hozzászólásnak, megtalálta a billentyűket...iuuu :DDD

de továbbra is a kosárba pissent...

[Szerkesztve]

Read only...

(#908) net84


net84
őstag

2. este sikerült elvégeznie a nagydolgát az alomba. Remélem ezentúl a kisdolgát is ott végzi, nem pedig a kosarában...

Read only...

(#909) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Hello

Kellene nekem egy kis segítség! Van egy kandúr macskám (~10éves), és tesóm akaratára, lett még egy másik, szintén kan kiscica! A probléma ott van hogy az idősebb nagyon féltékeny, morog rá, meg rám is nem engedi hogy simogassam, vagy simogatás közben morog!:( Azt mondanom se kell, hogy a másik cicára fúj, meg néha bántja is! Újabban kezdi megszokni a helyzetet, de nem igazán sikerül neki! Tőlem is teljesen elidegenkedett, alig dorombol ha simogatom (már ha tudom), meg kerüli a másik macskát!

kérdés: mit tudnék tenni, hogy ne legyen féltékeny, és legyen normális?! Ne bántsa a másikat, stb...:F

előre is kösz!:R:R:R

[Szerkesztve]

(#910) ladybug


ladybug
őstag

A miénk meg ma kezdett eljárni máshová. Elbújik a szekrény, asztal mögé, és oda piszkít. Most mindent elzártam előle. Dühös vagyok. Eddig olyan ügyes volt.:(

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#911) Integra


Integra
titán

kezdek parázni, hogy a szőrmókom kezdik valakik magukhoz szoktatni, ott hagyja a kajáját a tálkájában, amit soha nem szokott.. vagyis tele van fooddal..
meg még a 3 év alatt olyat nem láttam, hogy szombaton főzés közben ne a lábam alatt nyomult volna friss húsért kunyerálva, ma pedig egész nap nem volt sehol:(
kell vennem egy nyakörvet neki sürgősen, hogy legalább az adatok benne legyenek, nem mintha segítene, ha véletlenül valakik ellopják, de legalább rohadjon meg a lelkük hogy tudják hogy mások paráznak és minden este hazavárják a macsekot...
még a mini gps-en is gondolkodom amiben több évig jó a kis elemecske, amilyeneket zoologusok is szoktak használni állatok nyomonkövetésére. ma már szinte észrevehetetlen mikro jeladókat képesek csinálni, egy nyakörvben könnyedén elfér, és a macsek sem veszi észre és nem is kényelmetlen, akkora az egész mint egy kis fémhenger amibe az adatokat szokták belerakni, a kis papírt.
szóval para van nagyon :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#912) Rommel6600 válasza Integra (#911) üzenetére


Rommel6600
őstag

hi

ez érdekes! mennyi egy ilyen mini GPS amiről írsz? és hogy müxik? (nem maga a GPS, hanem kell hozzá egy másik egység? vagy a neten keresztül figyeled merre van a macsek?):F

(#913) mr.ki


mr.ki
aktív tag

Nyakörvről jut eszembe. A múlt hónapban kellett bolhanyakörvet cserélni neki és 1 hétig szenvedtem vele,mire fel tudtam tenni. Mikor már hozzáért a nyakörv össze-vissza futkosott a szobában, mintha irritálta volna őt. Miután feltettem a nyakörvet 2 percre rá hasra lapult az erősítő mögött. Olyan volt, mint aki várja a halált. Hiába szóltam hozzá hiába duktam az orra elé a túrórudit, semmilyen reakció nem jött, mégcsak meg sem mozdította a fejét. Na gondoltam, ha a túrórudihoz nem nyúl hozzá,akkor nagy gixer lehet. Le is vettem a nyakörvet. Megsimogattam és úgy 10 perc múlva rendben volt,de érződött rajta, hogy megviselte a dolog. Azért a tútórudit megkapta :). 2 hét után vettünk egy új nyakörvet, amit 1 perc alatt feltettem neki.

Aki olyan nyakörvet csinál hogy a macsek halni készül az nem érdemel mást, mint egy kiadós verést.

Forza **Juventus* !! Nem állunk meg 3 csillagig és utána sem! 32 scudetto

(#914) Integra válasza mr.ki (#913) üzenetére


Integra
titán

minek a bolhanyakörv?
van folyadék formájában is cucc, feltöröd és a nyakára a bőrre öntöd, két pillanat alatt beszívja, negyed évre tökéletes, kb 800ft

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#915) ALI_G


ALI_G
veterán

there is van kép a cicusról (3 db), csak mivel most jöttem vissza hétvégéről ma este már nincs időm feldobni őket. Holnap lesz kép...vigyétek pls!

(#916) Jared válasza tildy (#904) üzenetére


Jared
aktív tag

Miért nem szereltek (raktok) hálót a homokozóra?Nálunk bevált.Végső esetben egy nylon takaró is megteszi a szélén téglákkal.

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#917) tildy válasza Jared (#916) üzenetére


tildy
nagyúr

Minek? Az azért van;)
Mint mondtam niny kisgyerek, a macsoknak meg elég nagy alome ez, ráadásul csrélni sem kell...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#918) mr.ki válasza Integra (#914) üzenetére


mr.ki
aktív tag

1. Én ebben jobban bízom
2. Mert olyan szép piros/rózsaszínű nyakörvvel:)
3. A szomszédok véletlenül se higgyék, hogy kóbor macska, hiába látszik a bundáján hogy jóltáplált macsek.

[Szerkesztve]

Forza **Juventus* !! Nem állunk meg 3 csillagig és utána sem! 32 scudetto

(#919) akom


akom
senior tag

Ő pedig az én pici cicám :))
Elég jól sikerült a kép. Olyan kis édi :DD
Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#920) Bubu79 válasza akom (#919) üzenetére


Bubu79
addikt

Szia!
Világszép, az biztos :) .
Mindenhol ilyen hófehér, vagy van azért valahol egy szépségfoltja ;) ?

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#921) akom


akom
senior tag

Az egész cica hófehér !

(#922) Bubu79 válasza akom (#921) üzenetére


Bubu79
addikt

Hű, lélegzetelállító lehet így egy az egyben :D. Az egyik ismerősömnek szintén fehér cicája van, de neki a fején van egy szürke M-acska betű.:))

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#923) mr.ki válasza akom (#921) üzenetére


mr.ki
aktív tag

Képzelem milyen lehet télen két kék pici pöttyöt keresni:DD.

Forza **Juventus* !! Nem állunk meg 3 csillagig és utána sem! 32 scudetto

(#924) isapeti válasza Rommel6600 (#909) üzenetére


isapeti
aktív tag

Szia!

Hát, ez sajna kellemetlen, szerencsére nálunk még csak 1 éves volt a nagyobbik cicó, mikor hoztuk a kis gézengúzt, gördülékenyen ment minden, és azóta is nagy cimbik :) Valószínűleg a korral lehet összefüggésben, mert a szülői házban első macsekom (aki sajnos kb egy hónapja, 9 évesen meghalt :( ) simán elfogadta 1 évesen a néha megjelenő berni pásztor kutyust is, de ahogy múltak az évek, egyre kevésbé tűrte meg a betolakodókat...
Szal nem tudom... ivartalanítva van a nagymacsek? Hátha az segít, bár 10 évesen...
Körbekérdezősködök...

akom: télleg tündéri ez a kis fehérség! :)

[Szerkesztve]

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#925) crab


crab
senior tag

az miért lehet, hogy útálom a macskákat? legszívesebben kinyiffantanám az összeset! már nagyon útálom azt, hogy valahányszor meglátok egy macskát egyből azt nézem, hogyan lehetne elbánni vele, ez az érzés kismacskáknál még erősebb, azokat nagyon rühellem.. mit lehet tenni? természetesen még nem bántottam egyet sem.

(#926) Bubu79 válasza crab (#925) üzenetére


Bubu79
addikt

Talán kezeltesd magad :D. Ha egyszer nem bírod a macskákat mi vett rá, hogy egyáltalán benézz ebbe a totyikba? :F

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#927) crab válasza Bubu79 (#926) üzenetére


crab
senior tag

de most komolyan kíváncsi vagyok, hogy van-e rá gyógymód!:D azért nem érzem magam betegnek(bár nem is túl normális dolog), mert nem csak én vagyok így ezzel, sőt vannak súlyosabb alakok is nálam, de nem akarlak titeket felhúzni, szóval nem ecsetelem..:) megláttam a topikot, gondoltam beírom ezt hátha valaki járt már hasonló cipőben.. nekem fogalmam sincs, hogy miért viszonyulok így a macskákhoz.. egyedül a mamám szomszédjának a 10 kilós kandúrját bírtam, mer az kiállt ellenem:D igaz akkor még kis kölök voltam, szóval nagy kárt nem tudtam tenni a jószágban. az utcában az összes macska menekült előlem, mert folyamatosan szekáltam őket..

(#928) Bubu79 válasza crab (#927) üzenetére


Bubu79
addikt

Számodra az egyetlen megoldás az önuralom ;). Esetleg elmehetnél jógázni, állítólag a lótusz ülés nem rossz dolog ( na nem az autóé :DDD ).

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#929) crab válasza Bubu79 (#928) üzenetére


crab
senior tag

jah önüralom az eddig is megvolt.. egyébként jógázom!;)

(#930) Bubu79 válasza crab (#929) üzenetére


Bubu79
addikt

Ha e mellé esetleg elsajátítanád a Buddhizmus minden élőlényt tisztelő eszméit is, szerintem tuti sínen lennél ( csak a vonat ne jöjjön :DDD )

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#931) akom


akom
senior tag

Ez azért van mert te egy uralkodó típus vagy.
Mindenen szeretnél uralkodni a macska pedig egy olyan állat amin nem tudsz és ez duhít.
Ez pedig agresszívitásba csapódik ki.

Ugyanezt veheted észre amikor a kisgyerekek nyúzzák a macsekokat. Nem tudják érvényesíten az akaratukat a cica felett.

Véleményem szerint ez az ok.

(#932) crab válasza Bubu79 (#930) üzenetére


crab
senior tag

hát a Buddhizmus helyett Krsna van, viszont ezek a macskák nem hagynak nyugodni :)
majd hétvégen elmegyek macsekozni, remélem sikerül kibékülnöm velük..:) (csak ne nyávogjanak)

akom: talán ez lehet az oka, viszont egyáltalán nem vagyok uralkodó típus, vagy csak nem ütközött ki eddig.. majd beszámolok a hétvégi akcióról:)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#933) Bubu79 válasza crab (#932) üzenetére


Bubu79
addikt

Csak ne ugass nekik, és nem lesz baj:DD. Ha megborotválkoznál, csak köss bele egy macsekba, és elrendezi a szád szélét! :DDD:DD:DDD

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#934) isapeti válasza crab (#932) üzenetére


isapeti
aktív tag

Na ez jó ötlet. Amúgy akomnak sztem igaza van, azok az emberek, akik nem szeretik a macsekokat, általában az öntörvényűségüket nem bírják elviselni ezeknek a csudjófej állatoknak, azt várják tőlük, mint a kutyáktól... vagy rosszul vélekedek, a kutyák sem jönnek be? :)
Egyébként az anyósom sem bírta elviselni a macsekokat, de aztán megismerte a mi két gézengúzunkat :) ma már ők virítanak a frankó kis Win98 háttérképernyőjeként a gépén :)
Ha gondolod, ugorj el hozzánk te is :DD de ha bántani mered őket...

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#935) ALI_G


ALI_G
veterán

this cica is vihető Szeged / Békéscsaba környékén:
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

(#936) mr.ki válasza ALI_G (#935) üzenetére


mr.ki
aktív tag

:O:O:O Tisztára ilyen volt a macskám fia, csak neki asszimetrikus
volt az arca.:O:O:O
Sajnos a 9 és fél éves kislány nem visel el más macskát. Amolyan nőstény oroszlán v. amazon.

[Szerkesztve]

Forza **Juventus* !! Nem állunk meg 3 csillagig és utána sem! 32 scudetto

(#937) mr.ki válasza crab (#925) üzenetére


mr.ki
aktív tag

Szerintem aki utálja a macskákat az egyszerűen bolond. Azért utálhatod, mert bonyolultabb lelkük van. Azt tanácsolom néz rájuk úgy, mint egy tigrisre/leopárdra. Szinte ugyanazok, csak kisebben. Ha akar játszik, ha akar verekszik, ha kell bosszant. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ők diktálnak, míg mondjuk egy kutya beletörődik helyzetébe. Karmoltasd meg magad egy macsekkal, hagyd hogy megharapjon és tisztelni fogod-e csodás teremtményeket. Nézdd ahogy vadásznak a terepen, fürkészik a horizontot, döglenek(lustulnak). Azt hiszem minden macskaszerető nagyon irigyli őket.

[Szerkesztve]

Forza **Juventus* !! Nem állunk meg 3 csillagig és utána sem! 32 scudetto

(#938) tildy válasza mr.ki (#937) üzenetére


tildy
nagyúr

Parom szerint ontorvenyu egoistak, akiknek a vilagon a legjobb dolguk van. Es mivel o egy pesszimsita ember, nem igayan komalja, hogy lehet valakiknek ilyen jo dolga. Hogy a kutyak idegesiteset mar ne is emlitsem:U Sajna en is nagy macskaparti vagyok, szal ha nem akarok gondot, akkor csak kinn lehet az udvaron:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#939) net84


net84
őstag

A macskusz megkergült. Fel-alá futkuzik a szobában és nekimegy mindennek... Fújtat, karmol, pofoz. Ha ''megtépem'', akkor egy pillanatra lenyugszik és utánna folytatja. Ez megszokott?

Read only...

(#940) ladybug válasza net84 (#939) üzenetére


ladybug
őstag

Nem tudom, a miénk ilyet nem csinál, és még egyik macskám sem csinált ilyet. Talán megijedt v.mitől. Nyugtasd meg, és játsz vele. Húzogass madzagot neki. Kicsit foglalkozz vele, lehet, hogy depis.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#941) mr.ki válasza net84 (#939) üzenetére


mr.ki
aktív tag

Lehet, hogy bezártségérzete van, ha nem fújna csak futkosik a szobában, meg karmolja a berendezési tárgyakat az megszokott lenne, de így szerintem bezártságérzete lehet, ha kertesházban laksz vidd ki egy kicsit az udvarra, ha nem akkor benn hülyülj/játsz vele.

Forza **Juventus* !! Nem állunk meg 3 csillagig és utána sem! 32 scudetto

(#942) net84


net84
őstag

A játék nem segített, nem lehetett lekötni. Felvettem, kb 30 percig volt a kezemben mint egy gyerek. Teljesen lenyugodott. Inkább olyan volt, mintha megijedt volna valamitől, és onnantól kezdve meggajdult. Nem húzta le a fejét, mikor elment a szekrényajtó alatt... ''Kopp''
Azóta rendben van, délután játszott egyet, aludt, megevett egy tál kaját, most megint alszik...

Read only...

(#943) nRu3 válasza net84 (#939) üzenetére


nRu3
addikt

Néha rájuk jönn az 5perc, kifárad és utána megynyukszik és valahol össze esik és elalszik.:)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#944) mr.ki válasza nRu3 (#943) üzenetére


mr.ki
aktív tag

Ez így igaz, bár az 5 perc néha 30 perc v. még rosszabb 1/2 nap. Sajna ilyet is csinál a macskám(engem csesztett és láthatóan élvezi)

Forza **Juventus* !! Nem állunk meg 3 csillagig és utána sem! 32 scudetto

(#945) ALI_G


ALI_G
veterán

#935 valakinek?

(#946) kypre válasza ALI_G (#945) üzenetére


kypre
tag

megkérdeztem, sajnon nem jöhet a cicus, mert akinek lehetett volna, csak a koleszban kapott helyet. Szóval szabad a vásár!!! Sajnon... :(

Tiszta város leszünk, ma is gerlét eszünk!

(#947) Tangerine


Tangerine
senior tag

Ha esetleg valaki megunta a macsekot, hasznosíthatja másra is Bővebben: link :DDD

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#948) mr.ki válasza Tangerine (#947) üzenetére


mr.ki
aktív tag

Ez felháborító!!!! Ez a mocsok miért nem vágja le a saját karját a teszthez? Ugye neki ez csak tudomány. Az ilyenek miatt fognak kihalni nem csak az állatok, az emberiség is. Jó hogy nem mondja azt:'' Figyi az anyád már neked nem hasznos így ''fekve'', de pár centért csinálok neked benyót.''
Egyszerűen nem értem az embereket, mi kell még ahhoz hogy végre a megújuló energiaforrást használó motorokat fejlesszék?

Forza **Juventus* !! Nem állunk meg 3 csillagig és utána sem! 32 scudetto

(#949) Tangerine válasza mr.ki (#948) üzenetére


Tangerine
senior tag

Lehet, hogy első körre morbidnak hangzik a macskabenzin, de eddig is hasznosították az elhullott állatokat a fehérje feldolgozókban.
Most hogy benzin lesz belőle vagy enyv és csontliszt, morális szempontból tökmindegy.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#950) isapeti válasza Tangerine (#949) üzenetére


isapeti
aktív tag

Igen, ezt így tényszerűleg véggigondolva valóban, node azon gondolom, te is kiakadnál ha szépen kiásnák a halott embereket is a temetőkből és ''benyót'' állítanának elő belőlük, ahogy azt mr.ki is írta...

[Szerkesztve]

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.