Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1801) nRu3 válasza cannabis (#1800) üzenetére


nRu3
addikt

Ha 3hónapos az más, ott még persze korai az ivartalanitás, idővel remélhetöleg barátságosabb lesz, nem kell erőlteni, majd szépen idővel és magátol remélhatöleg barátságosabb lesz, de sajnos vannak kivételek akik sosem lesznek az embernek behodolva.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1802) Ildika válasza nRu3 (#1801) üzenetére


Ildika
tag

Na az én macskám se hódol be :( Ő ugyan odajön (akkor is ha nem hívod), de mindjárt elkapja a kezed v. lábad és harap - karmol, mint egy vadállat... A szomszéd gyereket (17 éves) a saját udvarukban megtámadta, pedig rá se nézett :((( Ez is kb. 4 hónapos...

''Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.''

(#1803) Algieba válasza cannabis (#1800) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nekünk is volt egy cicánk a több tucat között, melyet sose feledek el. Nem vagyok macskás, mert a kisrágcsálókért rajongok :D, de ez a cica produkálta a leghangosabb dorombolást, amit valaha is hallottam. Az egész nappaliban lehetett hallani, amikor elkezdte.
Kölyökmacskaként találtunk rá egy zivatarban az útszélén. Teljesen áthűlt szegény, úgy hoztuk vissza egy zoknikba dugva és melengetve az életbe.
Nagyon hálás volt és boldog. Sajnos, két hét múlva kiszökött a szomszéd német juhásza és hiába rohantunk menteni, a kutya szétroppantotta. :(
A cica egy mezei cirmos nőstény volt. Egyetlen extrája volt, a hálája jele az a hihetetlenül hangos dorombolás.
Jelenleg mindenféle jellemű macskánk van, meg lehet nézni őket a képtáramban. Ezek között akad egy, a tavaszi alomból, egy kis félhosszú szőrű vörös cirmos kandúr, amelyik igen csak öncélú és kitartó, hízelkedős jellemmel bír. Ő az első, aki garantáltan megpróbál belógni az ajtón, amikor kimegyek a házból. Ha sikerült beiszkolnia, egyből felcsapott farokkal hízelkedik bárkinek a családból, akit éppen a földszinten talál, aztán önkiszolgálja magát, vagyis körbenéz a konyhában, majd keres egy meleg zugot és elvackol, persze ha ez valamelyikünk teste, az még jobb neki, mert még egy kis dorombolásért cserébe kaphat cirógatást. :D Na, ő aztán megtestesíti az ideális macskát. Öncélú, ugyanakkor kedves az emberhez.
Akkor van egy 3 éves kandúr macskánk, a rangidős hím, a környék ura, Mázli. Közönséges fehér-fekete macska. Jelleme viszont neki is van. Tudja, hogy ő a főnök, mindig az első a kaja osztásnál, annyit fal, hogy már hájas a hasa, pedig nincs ivartalanítva és kinti életet él. Azonban ha beszökik, a konyha bejárása után befekszik a kedvenc foteljébe és alszik. Na, de ha meglátja valamelyikünket és mi megsimogatjuk, akkor mint minden kandúr el kezd tekergőzni, dörgölődzni, hangosan dorombolni és közben macskától sose hallott murr, murr hangot produkál. Annyi macskánk volt, de csak ez az egy murrog. Hihetetlen egy karakter. :) Imádja a kényeztetést. Dagi főnök, tudja, mit akar.
Nyáron kint szokott aludni a kertben a napsütötte, száraz füves foltokon. Ha kint vagyok a kertben előbb-utóbb követni kezd és hízeleg, de kint nem hagyja magát dögönyözni, elszalad a simogatás elől.
Olyan lapos pillantása van, hogy érdemes megnézni a képtárban.

Bizony, az állatoknak is van jelleme és szerintem több eszük van, mint véljük.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#1804) cannabis


cannabis
csendes tag

Ezt láttátok?
[link]
A film az elég jópofa,de az alatta levő hozzászólások elég botrányosak!
Aki egy ilyen pici állaton akarja kiélni az aggreszivitását,az beteg.
Mert ha valaki rottweilereke,pitt-bullokon,bikákon,kandisznókon,csődörökön éli
ki az sem jó dolog,de ezeknek az állatoknak (ált) van esélye.
De egy 4-5-6 kilós macskának?!
:((
Az összes ilyen embert meg tudnám folytani,szó szerint!
Puszta kézzel. ;]
És mivel 196cm-95kg vagyok a legtöbb ilyen f@szt meg is tudnám!

(#1805) nRu3 válasza Ildika (#1802) üzenetére


nRu3
addikt

Nincs mitt tenni hiszen ez egy ragadozó, vadállat, mint a nagy testvérei a nagy macskák :D

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1806) hiúz


hiúz
csendes tag

Most lehetőségem lenne befogadni egy kölyök hiúzt.Kb 1 hónapos.
Nem legálisan,csak úgy kéz alól.(ha jól tudom ehhez valami engedély kellene)
Kérdésem:
Ezeket lehet-e úgy nevelni mint egy macskát?
Megszelidülnek-e annyira mint egy macska?


[Szerkesztve]

(#1807) Kidus válasza hiúz (#1806) üzenetére


Kidus
őstag

Add nekem! :D
Mindig is vadallatos voltam, viszont engedely kell hozza, en is ugy tudom.
Szelidseg az egy erdekes dolog, vagy igen, vagy nem. A hiuz azert eleg durva tud lenni, ha egyszer ugy dont, hogy o a fonok, es odacsap. A macska is tud az lenni, csak az kisebb :)
Persze aki kelloen bolond ( mint pl. en ), kepes maga mellett nevelgetni egy ilyen allatot, de azert azt mondom, jobb vigyazni, es tajekozodni a kerdesben.
Googlen nezz utana szerintem a dolognak, esetleg hivj fel egy allatkertet, hogy mi kell ahhoz, hogy ilyen allatot tarthass.

Mas: errol a ''macska is ragadozo'' postrol az jutott eszembe, hogy az en macskam orizte a degumat, mikor beteg volt, es soha nem nyult hozza, meg sem probalta bantani. Ilyen is van. Bar nem kicsit meglepo :)

Assuming Control

(#1808) nyávogi válasza Kidus (#1807) üzenetére


nyávogi
tag

Jó fej a Deguőrző macsek :D Én olyan macsot ismertem, aki a naposcsibéket őrizte. A keltetőben, ahol gyakorlaton voltam, lakott és olykor a hasa alól kukoltak kifele a csibék :D

Hiúz: a vadállattartáshoz az engedélyen felül nem árt némi tapasztalat sem, no meg megfeleő hely, ahol tarthatod. Lakásban tuti, nem engedélyezik, nem is érezné jól magát, és a megfelelő mozgásteret biztosító ketrec sem olcsó buli. Ha meg nincs engedélyed és uram bocsá' megtámad/megsebesít valakit, ha csak játékból is, lecsukhatnak, hiúz komát meg elkobozzák.

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#1809) hiúz


hiúz
csendes tag

köszönöm a hsz.-eket. :R
Még áttgondolom a dolgot.
Ketrecben nem igzán szeretném tartan,szabadon meg hát nem nagyon lehet.
Bár ha a szomszédoknak beadom,hogy egy különleges házi
macska fajta... ;]

Szerintem azért annyira nem veszélyes egy 20-30kg-os hiúz.
Egy rottweilerből v pitt-bull-ból,és más nagyobb tesű kutyákból is
egyesek(akiknek még gilisztát sem engednék tartani)
tudnak igazi ''vadállatot'' csinálni,és azok veszélyesebbek,
és még engedély sem kell hozzá.
Egy oroszlánnal v. tigrissel azért én sem próbálkoznék. ;]

(#1810) Kidus válasza hiúz (#1809) üzenetére


Kidus
őstag

Majd irj, hogy mi lett a vege, nagyon kivancsi vagyok.
Meg persze ha osszejon, kerek kepeket is :)

Azt azert hozzateszem meg egyszer, mert talan az elobbi postomban nem volt egyertelmu, engedely nelkul ne tartsd meg. Nem tudom, mennyire bonyolult egy ilyet beszerezni, gondolom nem csak a helyet nezik, hanem azt is, van-e lehetoseged megfelelo taplalekot es esetleges orvosi ellatast biztositani neki, es meg par aprosag :P
Azt is el tudom kepzelni, hogy egyszeruen azt mondjak, nem.
So, irj majd, mi a helyzet :)

Assuming Control

(#1811) Nimda


Nimda
addikt

Az én cicám: [link] :)

[Szerkesztve]

(#1812) Ildika


Ildika
tag

Az én ''ragadozó vadállatom'' :

[link]

[link]

''Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.''

(#1813) nRu3 válasza Ildika (#1812) üzenetére


nRu3
addikt

Az én szememben a fekete macskák a legszebek :)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1814) neduddki válasza nyávogi (#1808) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Nalunk a kutya a csirkeket orzi, az eddig osszes nyirta es meg vigyaz rajuk , ott fekszenk hozza bujva:- ))) /hujje gy kutya:- ))) mar kojokkent ugy nott fel hogy kozvetlen emlet volta a cirkek es nem haragsizk rajuk/
Amugy en ezert votlma sokaik gebolondulava: : -))))
[kép]

de szep akkor is:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1815) nyávogi válasza neduddki (#1814) üzenetére


nyávogi
tag

Pedig egy hópárduc mellett sem lennének biztonságban a csirkéid :) De tényleg gyönyörű!
Az avatarod alapján, akár rólad is készülhetett a fotó :D

Nekem Ő az egyik kedvencem:

[kép]

szerk: nem Pantherre gondoltam, csak a duszájára...

[Szerkesztve]

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#1816) neduddki válasza nyávogi (#1815) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ha mar a macstotyikab irogacc meg ijejn az avatraod akkor leglabb felismerned a Veled egy csaladba tartozo alaltfajtat:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1817) nyávogi válasza neduddki (#1816) üzenetére


nyávogi
tag

gepárd, igen felismertem :D de hópárduc avatar momentán nincs..

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#1818) Kidus válasza nyávogi (#1815) üzenetére


Kidus
őstag

Nekem ilyenem lesz :)
Csak meg az odebb van....

Assuming Control

(#1819) neduddki válasza Kidus (#1818) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Kidus! MOst latom hogy rossz hejjen van space a totyikcimben:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1820) Kidus válasza neduddki (#1819) üzenetére


Kidus
őstag

Igen, erre mar en is rajottem >)

Assuming Control

(#1821) hiúz válasza neduddki (#1814) üzenetére


hiúz
csendes tag

Szép cica! :)
De a hsz.-edet sajnos nem tudtam dekódolni. :B
Tudom,hogy neked ez a sílusod,és Rejtő könyveket
is olvastam(majdnem mindet),de akkor sem értem.
Az első mondat még ok.(félig)


[Szerkesztve]

(#1822) hiúz válasza Kidus (#1810) üzenetére


hiúz
csendes tag

Hosszas tépelődés után úgy döntöttem hogy nem tartom meg.
Jelentkeztek érte mások is,akiknél talán jobb helye lessz.(remélem) :U

(#1823) ladybug


ladybug
őstag

Sony cicánk alszik.
[link]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1824) victoireB


victoireB
csendes tag

Hátha van valakinek ötlete...
Hogyan lehet rávenni egy kölyökmacskát arra, hogy alomtálcába pisáljon-kakáljon? Tudom, hogy ez magától megy, de ez most más. A szitu a következő: a macska egy hátsó helyiségben van, ahonnan fel tud menni a padlásra és le a pincébe. Azért van itt, mert egér van. Kimenni az udvarra nem tud (vagy inkább nem mer), mert a kutya a tesóját már így is átharapta. Szóval a macs bárhová pisál-sz@rik, (küszöb, lábtörlő, az összes sarok, lépcső), kizárólag az alomtálcába nem. Mitévők legyünk?

(#1825) ladybug válasza victoireB (#1824) üzenetére


ladybug
őstag

Figyelni kellene a cicát pár napig, és ha látod, hogy pisilhetnékje van, akkor gyorsan beleteszed az alomtálácba. Ezt kb 3-4x kell vele megtenni, és utána már tudni fogja.
A másik, hogy beleteszel az alomtálcába vmit, amit előzőleg lepisilt, és megmutatod neki. Hagyd, hogy egy kicsit kapargálja, szaglássza az almot.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1826) victoireB válasza ladybug (#1825) üzenetére


victoireB
csendes tag

Hát, figyelni nem lesz egyszerű a két gyerek mellett :D
A kettes számú variációt már én is próbáltam, de nem jött be. Volt már macskánk, nem is egy, de egyikkel sem volt ilyen gondunk. Az a baj, hogy pl. a pincében kicsit hullik a vakolat, és az a kedvenc mellékhelyisége, ott tud egy kicsit kapirgálni is, hiába takarítok mindig össze. Végső esetben kiteszem a szűrét, de akkor meg az a baj, hogy a tető alá pössent, ott meg takarítani se fogom tudni... Macskahúgyszag :(((

(#1827) macilaci78 válasza victoireB (#1824) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mi úgy csináltuk párommal a kölyök macskával, hogy...
Ugye jellemzően a kismacska eszik, alszik, játszik. Namos minden egyes alvást és ébredést követően rátettük az almostálcára, mert ugye ilyenkor szoktak produkálni valamit, pár percig rajta hagytuk, nem engedtük lemászni róla, jött is a produktum. Akkor kapott egy kis simogatást, dícséretet, hogy milyen ügyes volt, stb. Ez volt egy délután, másnap arra ébredtünk, hogy valami égtelen kaparászást hallunk, hát, ő végezte a dolgát az almon. Egyszer sem csinált félre!
Olyannyira sikerült a dolog, hogy amikor vittük párom szüleihez a macskát, 6,5 óra utazás, nem csinált maga alá, és elég volt az első alkalommal megmutatni neki, hol az almostálca a másik lakásban, a mostani lakásban is kedvünk-kényünk szerint pakolhatnánk át az almostálcát, mert úgyis megkeresné.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#1828) Henker2


Henker2
addikt

Sziasztok. Hogyan tehetném szebbé, csillogóbbá a cicusunk bundáját? Hallottam, hogy ha nyerstojást adunk neki attól fényesebb lesz a szőre.

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#1829) Travelos


Travelos
őstag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a a brit kék cicusok mennyibe kerülnek törzskönyvvel vagy anélkül?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#1830) nRu3 válasza Henker2 (#1828) üzenetére


nRu3
addikt

Nem minden macska szereti a nyerstojást, az hogy a szőre fényes az macskátol is függ és számit milyen korban van. Különbözö vitaminok és sok folyadék kell!!! Igen a sok folyadéktol is fényesebb a szőre a macseknak láthatoan.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1831) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Majd' egy hete boldog macskatulajdonosok lettünk! Íme néhány kép Szmöréről:
[link] [link] [link]
:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1832) victoireB válasza victoireB (#1824) üzenetére


victoireB
csendes tag

A probléma megoldódott. Az eddig használt, mezei sódert kicseréltük Biolux macskaalomra, és csodák csodája, mostmár csak akkor van baleset, ha a figyelmetlen gazdi nem cseréli időben az almot. Ezek a kényes macskák! :D

(#1833) nRu3 válasza PhoenixK (#1831) üzenetére


nRu3
addikt

Egy kicsit mintha sovány, de lehet hogy én a sajátaimhoz viszonyitom és ők az etalon nálam :D

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1834) _Hunter_


_Hunter_
őstag

Sziasztok!
De régen néztem már erre felé. Nagyon sok szép cica van a topicban.
Gondoltam, ha már benéztem akkor linkelek 3 képet a mi Lucánkról:
[link] - ahogy alszk :)
[link] - kukucs :D
[link] - ővé az egész ágy :R

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#1835) Kicker


Kicker
senior tag

a mi macskánk nagyon készen van, ugye kasztráltattuk, most másfél éves, és akkora mint egy ház! :D mondjuk szerintem nem különösebben nagy, de akik jönnek hozzánk és látják azok szörnyülködnek, hogy ez nem is macska... a kép nem olyan árulkodó, de én elárulom, abban a kosárban fát szoktunk tárolni...

[link]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1836) PhoenixK válasza Kicker (#1835) üzenetére


PhoenixK
őstag

Ahonnan mi hoztuk Szmörét, ott volt egy kasztrált kandúr... Minimum 8 kilós, és nagyon lusta! Ahhoz képest még van mit behoznia! :DDD

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#1837) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Nálunk van most ez a cica:
[kép]
Nagyon aranyos, egy gond azonban van: Bátyám albérletében lakott először, aztán amikor a bátyám hozta a cicát magával vissza, kiderült, hogy a fűrészporos tapétát nagyon nem komálja, így már a házban el is távolította egy részét a dolognak. Így ha valakit érdekelne a macs, akkor az jelezze kérem, mert itt tényleg nincs most jó helyen sajnos. :( Amúgy szobatiszta, ivartalanított lány, azt hiszem másfél év körül, meg van kis hordozóketrece, s alomtartója is.

[Szerkesztve]

I am having fun staying poor.

(#1838) KrAt


KrAt
veterán

Na akkor én is linkelek 1-2 képet a mi macsekunkról (Begu névre hallgat :) )
[link]
[link]
[link]
[link]

(#1839) _Hunter_ válasza KrAt (#1838) üzenetére


_Hunter_
őstag

Nagyon szép cicus.
Érdekes, minden macska szeret zacskóban lenni. :)

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#1840) Drizzt válasza Drizzt (#1837) üzenetére


Drizzt
nagyúr

No, esetleg tud valaki valakit, akit érdekelhet? Vagy hol van értelme meghírdetni? Pl.: iwiw-es hirdetések?

I am having fun staying poor.

(#1841) Drizzt válasza Drizzt (#1840) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Na úgy áll a helyzet, hogy holnap elviszik. :( Pedig szeretem nagyon, de sajnos tényleg nem hagy aludni...

I am having fun staying poor.

(#1842) kew


kew
senior tag

kedvenc képem Bocikáról: [link] :)
aludt, énmeg mondom megsimogatom...nem tetszett neki :U

amúgy nagyon balfaszka, bár sajna nem a miénk, valamelyik szomszédból jár ide. Olyan 7kor ugrál a kilincsre, 10 körül meg elmegy, ezt játsza majdnem minden nap :)

[link] - aranyos dög :)

[Szerkesztve]

(#1843) mr.geeZ


mr.geeZ
aktív tag

Pár kép Szürke cicánkról, amint a konvektoron nyújtózkodik: [link]

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#1844) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

A macskám végre meggyógyult! :) Féregtelenítve lett és végre megint hízik! Majd töltök fel róla képeket! Lenne pár kérdésem:

Milyen oltások kellenek minden évbe egy 2 éves cicának? :F

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1845) rlazol válasza R3ĐßuŁŁ (#1844) üzenetére


rlazol
addikt

kötelező semmi.

amúgy a szokásos kombinált - macskanátha, calici vírus stb. erősen javasolt.
Ha kijáró a cica, akkor leukózis és Lyme ellen is célszerű beoltani.
veszettség, ha kijáró, meggondolandó.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1846) R3ĐßuŁŁ válasza rlazol (#1845) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Ezek átlagosan mennyibe kerülnek?

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1847) rlazol válasza R3ĐßuŁŁ (#1846) üzenetére


rlazol
addikt

attól függ, hol.

általában mindegyik 3-6000 között.
Ismételni egy 2 évesnek csak a Lyme-t kell. Ha viszont városi környezetben van, akkor az nem kell.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1848) Integra válasza mr.geeZ (#1843) üzenetére


Integra
titán

ez egy orosz kék macsek nem?:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1849) R3ĐßuŁŁ válasza rlazol (#1847) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

THX! :R Egyébként a szállítással sok gond van? Mert a cicám nem nagyon szereti a kocsiban való szállítást:D Vettem neki egy szállító boxot amit szét lehet szedni fekvőággyá is... Azt olvastam,hogy semelyik állat se szereti a szállítgatást! Hogyan lehetne megnyugtatni az állatot? Az oltásokat naggyából hogy viselik? :)

[Szerkesztve]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1850) AlBundy válasza R3ĐßuŁŁ (#1849) üzenetére


AlBundy
aktív tag

Nekem 2 cicám van. Imádnak a szállítóbox-ban lustálkodni, de utazni mind2 utál benne.

Oltásokat észre sem veszik, olyan simán megkapják.

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.