Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1751) Bagoly válasza nRu3 (#1750) üzenetére


Bagoly
senior tag

Van olyan visszahajtható kerítés amin nem megy át. (Komolyan gondolod, hogy probléma ma macsakbiztos kerítést húzni? :Y )

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#1752) nRu3 válasza Bagoly (#1751) üzenetére


nRu3
addikt

Ami macskabiztos az már nem lesz olcsó, szerintem probléma több okbol is.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1753) rlazol válasza Bagoly (#1751) üzenetére


rlazol
addikt

az egész autópályát nem tudod körbeölelni macskabiztos kerítéssel. Innentől kezdve nincs miről beszéni.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1754) Bagoly


Bagoly
senior tag

1. A macskabiztos kerítés annyi, hogy a vége U alakban vissza van hajtva és van olyan magas, amit helyből már nem tud átugrani az állat.
2. Nem az egész autópályát kell körbekeríteni (bár a kerítés ára az út árához képest szvsz elenyésző lenne) hanem csak a lakott települések pár kilóméteres környékét, ahol frekventáltan vannak jelen az otthonról kiszökött kutyák, macskák. Ezek azok az állatok akik mivel megszokták az autók zaját, kellő elővigyázat nélkül próbálnak átkelni az úton. A mezei nyúl a puszta közepén szvsz. próbál minél távolabb menni a zajos létesítményektől (autópálya stb.) és ha nem esik a vonulási útvonalába (mint a egyes békák esetén) akkor önszántából nem nagyon megy arra.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#1755) Kidus válasza Kidus (#1745) üzenetére


Kidus
őstag

Tovabbra is gazdit keres a kicsi.

Assuming Control

(#1756) Bandit21


Bandit21
addikt

Üdv mindenkinek!
A köv kérdésem lenne, tapasztalatokra lennék kiváncsi. Van egy 1,5 éves sziámi nőstény csoki színű cicánk. Nagylány lett, kicsit furcsállottuk, hogy csak most, bár voltak már korábban is ráutaló jelek, de az elmúlt 3 napban az eddigi csöndes macska átváltozott. Szinte ugat, valami borzalom a hangja. Eddig csöndbe volt bár kicsit durva természete van de nem volt komolyabb baj vele. Bár útálom az ilyet de valami olyanon gondolkodunk hogy mitől lehetne ezt a folyamatot legközelebbre csökkenteni megszűntetni. Nem szeretek beleavatkozni az ilyenekbe de szegény nem érzi valami jól magát, alig alszik alig eszik, csak mosdik meg kiabál folyton. Ja amúgy szoba cica, bár kertesház közegnben lakunk, sajnos forgalmas utcán, a hátsó udvarban pedig kutya van így csak néha van kint a cicc, akkor is kötőféken mert megijed a kocsiktól és 1x szaladt el akkor is vetődve kaptam el a főúttól 20 m-re. Szóval:
Ha jól tudom 3 lehetséges módszer van:
1 műtét. nem szeretném igazán ha összevagdalnák a hasát, de lehet neki is jobb lenne
2 vmi bogyó ami teljes fogamzásgátló hatású (végülis a menyasszonyom is szed...)
3 vmi bogyó szintén ami csökkentené a tüzeléssel járó dolgokat.
Ki mit ajánl?
Ja és itt 1 kép Weby-ről:
[link]
Kicsit nagy kép modemesek ne szenvedjetek vele... :)
közbe rájöttem h az index- képet linltem az előbb szóval lehet azt is nézni mert kicsi, és itt a nagy kép:
[link]
Köszi a választ ha jön!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#1757) cornfake válasza Bandit21 (#1756) üzenetére


cornfake
aktív tag

szija
nekunk is sziamink van,lany,es az elso alkalommal amikor elkezdett tuzelni a nyugalmi idoszakban vittuk dokihoz...amugy fura hogy masfel evesen csinalja eloszor,ugyhogy sztem nezessetek meg dokival,es ha benti cica akkor nektek is es neki is jobb a mutet.manapsag mar nagyon jo dokik vannak,es egyszer eljarasok,a mien hasan pl nem is latszik h felvagtak szegenyt.a mutet utani het iszonyu mert figyelni kell h ne nyalogassa ki,jo ha ien tolcser van rajta,de utana egyszerubb az elet,hid el...

I'm what's left, I'm what's right..

(#1758) Bandit21 válasza cornfake (#1757) üzenetére


Bandit21
addikt

Köszi a választ azt hittem nem ír már senki. Ez a másfél év az az első ''rendes'' tüzelés volt. Volt már olyan amikor máshogy viselkedett kb 1 évesen, nem evett meg ilyenek akkor azt mondta a doki h ez már az csak még nem úgy. Szóval ha lenyugszik akkor műtét? Hmmm sajnálnám, de végülis ha ez a legjobb neki... orvos van jó nem is 1 itt szegeden van 1 állatklinika 3 doki van mind3 eléggé normális nem hentes típus, majd valamelyikkel megbeszéljük a dolgot. A lényeg akkor h bogyó helyett inkább végleges beavatkozás. Köszi még1x! Üdv

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#1759) cornfake válasza Bandit21 (#1758) üzenetére


cornfake
aktív tag

igen mert nem kijaros cicanak folosleges bogyokkal megzavarni a hormonhaztartasat...
mondjuk mi koran megcsinaltatuk mert lakasban egy lany meg egy fiu cica van,es nemvagyok csaladcentrikus:D :D

I'm what's left, I'm what's right..

(#1760) Kidus válasza Bandit21 (#1758) üzenetére


Kidus
őstag

Abszolut a ti dontesetek.
Viszont mindennek vannak kockazatai.
A mutetnek az esetleges szovodmenyek, esetleg kellemetlenseg, ha a sebet piszkalja ( begyulladhat a heg, elfertozodhet, ha olyan helyen fekszik, ahol nem kene, stb. ).
Sok macska nagyon el is hizik az ivartalanitas utan, ami szinten nem egeszseges.
Ezen kivul sosem lehetnek kolykei ugye, de ha biztosan nem is akarnatok, akkor ez nem szempont.
A nem mutetnek a tuzeleskor valo fertozodes lehet a veszelye, ami csunya mehgyulladast tud okozni, ez pedig kezeles nelkul altalaban halalos kimenetelu. Viszont inkabb a kinti macsokra veszelyes, benti allatnal nem szokott ez nagyon elofordulni, a tisztabb kornyezet es jobb gondozasi lehetosegek miatt ( de az esely megvan azert ).
Bogyoknak is lehet olyan mellekhatasuk, amik esetleg megviselik az allatot, errol nem igazan tudok, viszont google-n biztosan meg lehet talalni par gyogyszer leirasat, igy a mellekhatasokrol is bizti tudsz informalodni.

Assuming Control

(#1761) AlBundy


AlBundy
aktív tag

Hát ezek nagyon aranyosak: [link]

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#1762) AlBundy


AlBundy
aktív tag

Szegény cicák, hogy mit ki nem bírnak, a gazdi kedvéért : [link]

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#1763) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Hogyan lehet legkönnyebben leszoktatni egy macskát ''terület-megjelölési'' kényszeréről? Ergo ne pisáljon össze minden sarkot a lakásban... Próbáltuk ezt az ún. távoltartó spray-t, hát nem jött be...

<< Heimdal >>

(#1764) rlazol válasza Retekegér (#1763) üzenetére


rlazol
addikt

időbeni heréléssel

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1765) Retekegér válasza rlazol (#1764) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Lány macskáról van szó :)
(ivartalanítás is lesz, de csak 7 hónapos kor után)

<< Heimdal >>

(#1766) Kicker válasza Retekegér (#1763) üzenetére


Kicker
senior tag

szobatisztaságra kell rászoknia... figyelni kell a macskát nem tudom milyen egyéb módja lehet, illetve mi macskánknak az anyukája szoktatta rá az alomra, és a szobatisztaságra, tehát először az alomhoz kell hozzászoktatni...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1767) Retekegér válasza Kicker (#1766) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ehh, a kezdetektől fogva szobatiszta, csak az utóbbi időben történnek balesetek. Az alomcsere pedig gyakori...

<< Heimdal >>

(#1768) Kidus válasza Retekegér (#1767) üzenetére


Kidus
őstag

Nem az alommal vagy a szobatisztasaggal van baj.
O mar jelolget, es ez igy is marad, amig nem lesz ivartalanitva. Bar az is lehet, hogy utana sem szokik le rola. Van olyan is....

Assuming Control

(#1769) Retekegér válasza Kidus (#1768) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Háát, azt nem szeretném, ha így maradna. A felmosótól nagyon fél, fúj rá, így az bekerült az egyik sarokba. Azóta az a terület jelöletlen. :D De nem lehet minden sarokba felmosót rakni, legfeljebb olyan dolgokat találni, amit szintén nem szeret és előbb-utóbb csak az alom marad...

<< Heimdal >>

(#1770) tildy


tildy
nagyúr

Sajnos ma elpusztult a Szaffi cica:(
Nagyon szerettük, ma is épp (valószínűleg) anyuékat várta odakinn a kapu előtt (ahogy általában szokta), mivel apu valószínűleg délben nem emnt haza, anyu meg pesten volt, nagyon hiányolta a családot, biztos... Aztán egyszer csak egy nagy kutya utánafutott, úgy nézett ki nem kapja el, de csak sikerült neki, és ... na inkább nem is mondom :O :O :O :O Szomszédok mondták, hogy sokan látták, és hog y a kutyára nem hatott a gazdája szava:(( A kutya utánna két kisgyerek felé is megindult, de hála égnek nekik nem esett bajuk... Én nem értem, miért tart kutyát aki nem ért a neveléséhez?:F
:O:O:O
[kép]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1771) Retekegér válasza tildy (#1770) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Részvétem :(
Ilyenkor azért az embert elfogja a düh. Nem is az a kérdés, hogy miért tart kutyát, hanem egyáltalán miért tud az a kutya szabadon kódorogni? :(((

<< Heimdal >>

(#1772) tildy válasza Retekegér (#1771) üzenetére


tildy
nagyúr

''sétáltatta'' az utcán. Jah póráz meg kosár nélkül :( :(

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1773) Kicker válasza tildy (#1772) üzenetére


Kicker
senior tag

ezért nem szeretem a kutyákat. jó szép állat, okos is, de annak 3szor annyi törődés, figyelem kell mint egy macskának, de a kutyatartó persze nem fogja fel, csak legyen kutyája... :W tisztelet a kivételnek.

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1774) nRu3 válasza tildy (#1770) üzenetére


nRu3
addikt

Részvétem :(

sajnos misem 1 macskát vesztetünk el, volt akit az úton az autó , korházban és volt 1macsek akit szintén de őt 3kobor kutya, mivel én a macskáimra érzékeny vagyok könyen elveszitem az eszem a 3-bol az egyik már nincs :((( a másik 2-t nem látam azota a környéken sem, hogy segitet a fájdalmon enyhiteni, részben igen, ha mind 3dög halott lenne, akkor annak örülnék. Mielött félre értés lenne nem én löttem le, hanem a helyi kirendelt vadász tette, aki másoktol is kapot panaszt ezekre a dögökre hasonlo esetek miatt.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1775) Ildika


Ildika
tag

Azt mondja meg nekem valaki, hogyan lehet megnevelni a macsekot, hogy ne legyen beőle dúvad??? Ezt teljesen örült... állandóan támad, harap, karmol.... :( Nem használ neki semmi (viz a képébe, ráfujás, ujság...)
Van valakinek ötlete?
Ja olyan 3 hónap körüli félperzsa kandur...

''Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.''

(#1776) ladybug válasza Ildika (#1775) üzenetére


ladybug
őstag

Szerintem türelemmel és sok-sok szeretettel próbáljátok ''leszoktatni'' erről a viselkedésről. Amiket most csináltok vele, azzal csak rontjátok a helyzetet. A macska nem kutya. Ő nem fog megalázkodni, mert Te úgy szeretnéd. Úgy kell hozzá közelíteni, mint egy neveletlen gyerekhez - szeretettel és nyugodtsággal.
Beszéljetek hozzá mindig nyugodt hangon, simogassátok sokat; először mondjuk kezdjétek azzal, hogy enni adtok neki, és jól megsimizitek közben.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1777) Kidus válasza Ildika (#1775) üzenetére


Kidus
őstag

Perzsa nehez ugy :)
Viszont ladybug jol mondja, szamara idegesito dolgokkal semmire nem fogtok menni.
Nem bantani kell, valoszinuleg azert ilyen, mert bizalmatlan, esetleg fel. A csapkodassal, frocskolessel, kiabalassal csak rontani lehet a helyzeten.
Azt meg lehet probalni, hogy nem kap reggel enni, estere mar ehes lesz, akkor kezbol probalni etetni, szoktatni a simihez, jatekkal probalkozni, halkan, nyugodtan beszelni hozza.
Szamara kedves dolgokkal, turelemmel, szelidseggel, szeretettel lehet megfogni.

Assuming Control

(#1778) nRu3 válasza Ildika (#1775) üzenetére


nRu3
addikt

idővel,sok türelemel és késöbb ivartalanitásal lenyukszik.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1779) Ildika válasza ladybug (#1776) üzenetére


Ildika
tag

Sajnos gyereknevelésben nincs tapasztalatom még ;) De szelídnek mondanám, hiszen oda jön hozzám ha hívom, de belém harap játékból (csak túl hegyes a foga) :) A kezemen és a bokámon elég nyomot hagyott már... nem hagyhatom hogy ezt csinálja.... Amikor elálmosodik lehet simizni meg amikor felébred...

''Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.''

(#1780) nRu3 válasza Ildika (#1779) üzenetére


nRu3
addikt

idővel lenyukszik, de egy fiatal állat játszani akkar és most te vagy a partner ebben.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1781) Ildika válasza nRu3 (#1780) üzenetére


Ildika
tag

Elég baj ez nekem :))

''Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.''

(#1782) nRu3 válasza Ildika (#1781) üzenetére


nRu3
addikt

vagy egy lehetőség, még egy korhoz hozá ilő macsekot szerzel neki és akkor egész életükre spanok lesznek és ellesznek egymásal :)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1783) gerlaip


gerlaip
addikt

Sziasztok.

Van egy problémám. Lehet röhejes, de evvan.
Szóval egy hete van nálam egy kismacsek. Még sose volt, nem is nagyon értek hozzá, azért etetem, meg mittomén. Olyan 6 hetes lehet, két hónapos még nincs szerintem, elég pici, de már magától eszik parizert, baby macska kaját, tejet, ilyeneket.

A lényeg:

Ma estefelé elbújkált, és persze mindig a lábam alatt van. Bemászott a gáztűzhely alá és amikor ki akartam szedni alóla a gáztűzhely peremét ráraktam a farka végére szegénynek.
Elég röhejes, mit csináljak... de szegénynek egy elég csúnya seb lett a farka végén, egy picit le is csippentett belőle a gáztűzhely éles alsó pereme.
És ráadásul még ő is piszkálta, mert szokta harapdálni, de most fájt neki, és ettől még jobban harapdálja.

Nem volt itthon semmi sebfertőtlenítő, így nem tudtam mást csinálni mosogatószert tettem rá, így nem kapdos hozzá állandóan, mert keserű neki. Viszont így meg prüszköl rendesen a mosogatószertől.

Mit gondoltok, el kellene vinni állatorvoshoz? Vagy mit csináljak vele. Aggódok szegényért, remélem nem fertőződik el a seb, és nem lesz baja a mosogatószertől sem.

lámavakond

(#1784) nyávogi válasza gerlaip (#1783) üzenetére


nyávogi
tag

Szerintem mindenképp vidd el dokihoz, minél előbb. A mosogatószer valóban nem ideális sebkezelő szer :Y ha jódot teszel rá, illetve betadine-t az legalább lefertőtleníti a sebet és ugyan olyan keserű. Ha adsz neki mindenféle pofozgatható, levadászható játékot, labda, madzagra kötött papírgalacsin stb. akkor jobban lefogllja magát és a farkát is kevésbé fogja rágcsálni.
Jobbulást a cicának! :)

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#1785) gerlaip


gerlaip
addikt

Köszi szépen, el is viszem a dokihoz. (Csak egyenlőre azt se tudom, hol lakik. De megtudom.)

lámavakond

(#1786) gerlaip


gerlaip
addikt

Le lett ápolva be lett kötözve, jól van.
Készítettem neki ilen kis lógó izékat kilincsekre, meg székekre felakasztva és azza játszik.

Köszi a segítséget.

lámavakond

(#1787) DLDKox


DLDKox
aktív tag

Hétvégén voltam macskakiállításon és nagyon jó kis buli volt. A Sportmax-ban került megrendezésre és elég sok kiállító volt. Sajnos nem tudtam nevezni Ricsicicámmal mert nem tudtam a kisfiamat sehova lepasszolni 2 napra. De ahogy hazaértem cukin fogadott.[link]

(#1788) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Mit lehet kezdeni a macskával, hogy ne tépje le a fűrészporos tapétát? :O

I am having fun staying poor.

(#1789) DLDKox válasza Drizzt (#1788) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Le kell vágni hetente a körmét :)

(#1790) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

[link]

Anyám ''csodálatos'' cicái.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#1791) Kidus válasza Drizzt (#1788) üzenetére


Kidus
őstag

Venni kell neki kaparofat, es azon egyszer vegighuzni a tappancsat.
Onnantol azon fogja elezni a karmait.
A karomvagas hasznos, hogy ne karmoljon balesetbol pl. teged, es ne huzzon le veletlen mast, de a kaparas nem marad tole el, tehat nem megoldas :)

Assuming Control

(#1792) gd5424


gd5424
tag

[link]
Csak erös idegzetűeknek!


[Szerkesztve]

C64 6510 1MHz Proc, 64Kb Ram, C-1541-II Disk Drive, Tape Drive, Printer :)

(#1793) Algieba válasza gd5424 (#1792) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Hát, igen, ha van valamire kereslet, az ember megélhetést lát benne, akkor ott nincs semmi humánum, csak üzlet.

Utálom a macskákat, de sosem vennék macskaprémet, de semmilyen más állatszőrt!

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#1794) gd5424 válasza Algieba (#1793) üzenetére


gd5424
tag

Humánum?!
Ezek a mocskok élve főzik meg őket!
Máshol a csirkékkel,disznókkal is jobban bánnak,és az is üzlet.
Az állatkínzás az egyetlen dolog amitől teljesen kiakadok.

C64 6510 1MHz Proc, 64Kb Ram, C-1541-II Disk Drive, Tape Drive, Printer :)

(#1795) Algieba válasza gd5424 (#1794) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Csak annyit tehetünk, hogy nem vásárolunk igazi állatszőrből készült tárgyakat, prémeket, ruhadarabokat.

Engem is szíven ütött a ketrecbe zsúfolt kutyák és macskák látványa.
Nem értem, miért nem altatják el őket! A rohadt tömeggyártás effektus, gyorsan, olcsón, minden erkölcsi megfontolás nélkül, hisz ez is csak munka.

Macska-holokauszt. Ez lehetne a videó neve.

Az ember igazi szörnyeteg. Nem állat, és nem is fennkölt teremtménye az Istennek, hanem szörnyeteg.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#1796) gd5424 válasza Algieba (#1795) üzenetére


gd5424
tag

Ott a pont!
Az utolsó mondat aláírásnak is jó lenne.
Lehet el is lopom. :)

C64 6510 1MHz Proc, 64Kb Ram, C-1541-II Disk Drive, Tape Drive, Printer :)

(#1797) Tom5 válasza Ildika (#1779) üzenetére


Tom5
addikt

Írd ki az ajtódra:Vigyázz a macska harap!!! :DDD :DDD :DDD

(#1798) cannabis


cannabis
csendes tag

Hali!

Már töbször írtam ebbe a topicba,csak a nickemet kibannolta egy *****.
Nekem már volt több macskám,(sajnos mivel elpusztultak:autók,mérgek,betegségek)
de volt egy macskám amit soha sem felejtek.
Télen éjjel (03:00-felé) találtam rá,kb -10C fok volt,és amint meglátott azonnal
rohant felém és elkezdett felmászni a nyakamba.
Ez volt a legfiatalabb macskám amikor hozzám került.Kb akkora volt mint egy
kissebb tengerimalac,de egyátalán nem volt alultáplált.
Inkább szélessebb volt,mint hosszú.
A lényeg hogy ez a macska engem tekintett az anyjának.
Le sem tudtam rázni magamról,akárhova mentem (pesze a házon,és az
udvaron belül) mindíg jött utánnam.
Amikor aludtam (mivel bejárt a házba) akkor ált a fejem mellett szokott
aludni és olyan dorombolást csapott,hogy alig tudtam elaludni.
Nem tudtam elzavarni sem,kb 3 perc múlva mindíg visszajött.
Kb olyan ragaszkodó volt mint egy kutya.
Pedig nem volt valami különleges fajtatiszta macska,sima
falusi kerti macska volt.(kandúr)
És a jelenlegi macskám is tőle származik.(valószínűleg)
Az összes többi macskám(2) nem is hasonlít hozzá.
Nem szeretik ha az ölemben vannak,sőt ha szólok nekik akkor is
ritkán jönnek oda.
Elég vadak.
Pedig soha életemben meg nem ütöttem macskát,kutyát azt igen(nagyon ritkán)
de sajnos máshogy azt nem lehet nevelni.(rottweiler)
Tehát a kérdés:
Lehet-e valahogy az emberhez(hozzám) szoktatni a macskát hogy
olyan legyen mint fenntebb leírtam?
Vagy ez korfüggő mint a madaraknál:
mikor kibújik a tojásból,és elösször meglát valakit,akkor azt tekinti az
anyjának?

(#1799) nRu3 válasza cannabis (#1798) üzenetére


nRu3
addikt

macska és macska közt is vannak különbségek, minden macseknak megvan a saját modora ,személyisége-egyénisége, valamelyik vadabb ,valamelyik ember ragaszkodobb, a vadság idövel elmulhat de ivartalanitás is segit a dolgon , de lehet hogy egyiksem.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1800) cannabis válasza nRu3 (#1799) üzenetére


cannabis
csendes tag

Ez természetes,mint az embereknél,vannak akik könnyen barátkoznak
és vannak (sajnos én is) akik nehezen ill nagyon nehezen,vagy nem.
Nem hinném hogy az ivartalanítás lenne a megoldás hiszen még csak 3 hónapos
macsekról van szó.
Szerintem itt az a probléma,hogy már időssebb korában került hozzám
mint az a bizonyos cica.
Az egyik haverom mondta hogy azért volt ilyen ragaszkodó az a macska,
mert ''hálás'' volt mivel megmentettem az életét.
Ebben hogy megmentettem az életét van is valami,mivel egy kb 40dkg-s
kölyok macska -10C fokban nem biztos hogy reggelig kibírta volna,pláne
nem itt mivel elég forgalmas út mellett van a házunk.
De azt azért nem hinném hogy egy macska(pláne egy kölyökmacska) ezt
fel tudná fogni.
De érhetnek még meglepetések mindenkit:
az etológia olyan tulajdonságokat bizonyított az állati (elsősorban kutya)
viselkedésben amit eddig kizárólag emberi tulajdonságnak hittek.
Pl:egy kutya tud hazudni(ez azért érdekes mert mi emberek ezt 4-5 éves
korunkra tanuljuk meg),ismeri a jövő fogalmát,stb..
Tehát egy kutya inteligenciaszintje kb egy 5-6-7 éves gyerekével van egyszinten!
Mivel mindnyájan voltunk ennyi időssek,és legtöbbünk emlékszik is rá,
ehhez mérten bánjatok a kutyákkal.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.