Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1351) net84


net84
őstag

Thx! megkaptam a mailt, le is teszteltem. V1 bejön neki...

nRu3 > eszméletlen egy kép :DDD

Read only...

(#1352) nRu3 válasza net84 (#1351) üzenetére


nRu3
addikt

Ahol ez a kép fel volt rakva az a szöveg szerepelt hozá :virtuális egér mentesitő :)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1353) fokukac


fokukac
nagyúr

:O

az egyik macskám lassan 2 hete eltűnt....

szerintem tüzelni kezdett, és azóta nem láttuk.
lehet, hogy valaki befogta...

túl szép macsek volt.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1354) Ildika válasza fokukac (#1353) üzenetére


Ildika
tag

A miénk is kb 4-5 napja eltünt... de remélem csak nők után kajtat és majd előkerül....
:O


Úgy nézem nem a te macskádat követi... kicsit messze lenne neki.... :))

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.''

(#1355) fokukac válasza Ildika (#1354) üzenetére


fokukac
nagyúr

:D
honnan tudod? a szerelem csodákra képes... ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1356) Ildika válasza fokukac (#1355) üzenetére


Ildika
tag

Az jó lenne... mert ha megkerülne a tiéd, mindjárt meglenne a mi macskánk is..

:D

''Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.''

(#1357) _Hunter_


_Hunter_
őstag

Nah legyen egy Up a topicnak.
Fokukac, Ildika előkerültek a macsekok?

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#1358) fokukac válasza _Hunter_ (#1357) üzenetére


fokukac
nagyúr

az enyém sajnos nem.... :O

szerintem befogták valahol.

szomorú vagyok...

pláne, hogy így a másik macskánk unatkozik, és sokkal több törődést igényelne.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1359) _Hunter_ válasza fokukac (#1358) üzenetére


_Hunter_
őstag

:(
Raktatok ki kereső plakátokat. Hátha valaki csak befogadta mert megsajnálta a hideg miatt? Bár mivel szép cica sajnos lehet hogy tényleg ''lenyúlták''.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#1360) Ildika válasza _Hunter_ (#1359) üzenetére


Ildika
tag

Az enyém sem került elő :O
De 1 ismerős azt mondta ilyenkor akár 1 hónapra is eltünhet a macsek, s majd előkerül lesoványodva.... én még annak is örülnék ha így történne...

''Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.''

(#1361) _Hunter_ válasza Ildika (#1360) üzenetére


_Hunter_
őstag

Remélem. Amúgy ezt én is hallottam illetve kedveseméknél lévő macsek is hasonlóan el szokott ilyenkor tűnni igaz ő eddig csak pár napig volt eltévelyedve.
Ilyenkor azért egy kicsit örülök, hogy a mi cicánk lakás cica. Bár biztos hamar megszokná a kinti életet (de most már egyeltalán nem ragaszkodik ahhoz hogy levigyük sétálni).

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#1362) net84


net84
őstag

mivel lehetne a macsek körmét ''visszavágni''? a kaparófa elvetélt ötlet, egyetlen egy pontot kapar az ágy sarkán, semmi mást... a körömreszelőt kiskorában még tűrte, de most max játszani használja - behúzott állapotban is kilóg (főleg a hátsó mancsain) neki és ha nem akar karmolni, már egy játékos pofonnál is karcolja a bőrt és csúnyán kunkorodik vissza neki

más:
van szüleimnél időnként egy perzsa kiscica (kan), mikor hozzák, sírutánna, menne hozzá. ha odaengedjük, akkor meg fúj morog pofoszkodik (igaz eddig csak én kaptam pofont, a másik macsekra nem emelt kezet)
most, hogy az a mecsek is egyre nagyobb, gondolkodunk, hogy összeeresszük őket. nagy valószínüsséggel a perzsa ki fogja osztani a mi macsinkat, úgy ahogy eddig bármelyik másik macskával tette...
De miért morog rá, ha ott van???

Read only...

(#1363) tildy válasza Ildika (#1360) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekünk fél év után jött vissza. Jó kövéren:F És nagy macsekként.Alig ismertűnk rá!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1364) net84 válasza Ildika (#1360) üzenetére


net84
őstag

a mi macsekunk apukája több hónapra távozik, aztán megjelenik, akkor szinte mind a 24 órában a ház körül mászkál, majd pár hónap múlva megint szedi a sátorfáját és továbbál
esetleg egy-két eltűnt plakátot kiragaszthattok a környékre

Read only...

(#1365) tildy válasza net84 (#1345) üzenetére


tildy
nagyúr

Nálunka tévére figyel nagyona cic. Főleg ha national geographic megy. Múltkro hiénakutyák meg oroszlánok voltak benne, igencsak nézett:U NAmeg fülelt:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1366) _Hunter_ válasza net84 (#1362) üzenetére


_Hunter_
őstag

Szia. Ajánlom a körömcsipeszt. Mi azzal szoktuk vágni a körmét. Akár alvás közben is lehet, de nem nagy kunszt. Csak oda kell figyelni, hogy ne nagyon legyen visszavágva mert ugye kb a felétől már megérzi. Mi a hátsó lábairól nem szoktuk vágni. Azokat mindig elkaparja valahogy. :)

Most szeretnénk venni neki kaparófát. Remélem át szokik rá majd.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#1367) net84 válasza _Hunter_ (#1366) üzenetére


net84
őstag

sima mezei körömcsipesz, vagy van a macsekoknak kifejlesztett változat :DDD ?
van valami szög/ív, amire oda kell figyelni vágáskor?

Read only...

(#1368) Sipibence


Sipibence
csendes tag

Nekem a cicám most van doktor bácsinál , éppen ivartalanítják:(
Szegény mikor betettem a kosárba úgy nézett rám:(
Lassan jön haza és este felteszek 3 képet a 3 rosszaságról

(#1369) padee válasza tildy (#1365) üzenetére


padee
tag

van harom macsekom, a legkisebb allandoan a Nationalon log, ha azt nezi apu.
az oroszlanokert es majmokert nagyon oda van.
Ha kiviszem a szobabol, akkor visszamegy hogy nezhesse.

a hetvegen mindharman bunyoztak egyszerre. szetszedtek a lakast.

(#1370) _Hunter_ válasza net84 (#1367) üzenetére


_Hunter_
őstag

Sima mezei körömcsípesz jó lesz.
Amire figyelj oda, hogy egyenesen legyen levágva nehogy beszakadjon neki a körme. Aztán mi általában egy kicsivel többet mint a hegyes vége. Ahol már látod hogy kicsit elszíneződik (rózsaszín) a körme ott már megérzi és fáj neki szóval addig ne vágd le neki. Amúgy a köröm végén nem érez semmit vagy csak minimálisat szóval ha nyavalyog (mint a mienk) nem kell vele foglalkozni hisz csak hisztiznek. :)

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#1371) net84 válasza _Hunter_ (#1370) üzenetére


net84
őstag

thx! :DDD majd meglátjuk, hogy mi lesz az eredménye a körömvágási kísérletnek

más: a napokban nem hajlandó enni - a vasárnap a böjt időszaka, ezt anno maga is betartotta, ha kapott is kaját, csak minimálisat evett. mult hét vasárnap óta, viszont szinte semmit. hétközben még próbálkoztunk párizsival, száraz macskakajával, ezek meg is eszegette (szinte csak száraz viszkászt evett egész nap) Tegnap óta nem fogadja el a párizsit sem, és a száraz sem fogy, de folyamatosan hisztizik...
junior viszkászt beflamózta délután, de a vacsira kapott adagból hagyott már meg

Miért nem eszik ? :( lehet, hogy szörcsomó (vagy minek nevezik) van a hasába?

Read only...

(#1372) _Hunter_ válasza net84 (#1371) üzenetére


_Hunter_
őstag

Mondjuk hogy miért nem eszik azt nem tudom. A miénknek is volt ilyenje. Akkor vettünk neki valami étvágy javítót hát abból egyszer evett. :) Nálunk ami nagyon megy az a csirke mell csemege. Azt nagyon komálja és bármikor meg bírja enni. :D Száraz kajából meg a Friskies jött be neki nagyon.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#1373) Kephamos válasza net84 (#1371) üzenetére


Kephamos
addikt

Lehet, hogy fáj valamelyik foga, vagy valami betgesége van. Szerintem érdemes minnél hamarabb orvoshoz vinni, mert a macaskák nem bírják, ha éheznek! Nem azért, mert lefogynak, hanem, mert tönkre megy a májuk néhány nap kolalás után.
Próbáld meg tojással etetni, mert ha fáj a foa, akkor az meg tudja enni, mellesleg a tojást azt bírják a macskák. A miénk ha nem kap tojást, akkor teljesen ki van borulva, azt hiszi, hogy haragszunk rá. :)

[Szerkesztve]

(#1374) net84


net84
őstag

a viszkasz zacsis macsikaját tömi ezerrel tegnap este óta... :)
most kipróbálunk több féle konzervet

Read only...

(#1375) Ildika válasza Sipibence (#1368) üzenetére


Ildika
tag

Hogy élte túl a macskád a műtétet?
Én is gondolkodtam ilyenen, de meglógott.... :O
De tudom: a remény hal meg utoljárt....

''Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.''

(#1376) Type-R


Type-R
őstag

Egy kép mind2 macskámról: [link]

(#1377) Ildika válasza Type-R (#1376) üzenetére


Ildika
tag

Nagggyon aranyosak :C

''Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.''

(#1378) Cicero válasza nRu3 (#1350) üzenetére


Cicero
őstag

:DDD Ilyen jöhet a vinyóval együtt

(#1379) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Van macskám kb. szerda reggelig. Tesóm most rámtukmálta, hogy vigyázzak rá. Bár mókusra még mindig jobban hasonlít(nem a tesóm...).

I am having fun staying poor.

(#1380) ALI_G


ALI_G
veterán

cicccaaaaaaaaaaa: [link]
jelenleg ez a hátterem. :DDD :DDD Mutter azt mondta, hogy a ha a macskánk látná amit mi, kirohanna a világból (...el is hiszem :D).

(#1381) adam1


adam1
aktív tag

Hali ez meg szöszmike 2éve tünt el[kép]

Az élet,életveszélyes!Eddig mindenki belehalt!

(#1382) adam1


adam1
aktív tag

És két barátja aki közül már csak a máltai van meg.[kép]

Az élet,életveszélyes!Eddig mindenki belehalt!

(#1383) net84


net84
őstag

igaz nem macsekokról, de szintén kedves állatokról van szó:

[link]

A szombathely -mindenféle- totyikba nyomták be a linket...Mocskok!

Read only...

(#1384) ladybug válasza net84 (#1383) üzenetére


ladybug
őstag

:( Ez borzalmas.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1385) net84


net84
őstag

ÁÚCS!
megkiséreltem a körömvágást :O egy kézzel kevess kezem volt, de most harminc karmolással több van
egy körmét tudtam ''visszavágni'', azt nyugodtan végignézte, de utánna már távozásra szólított fel...
majd a Párommal együtt talán sikerül :F

Read only...

(#1386) szumoo


szumoo
senior tag

Sziasztok!
Valamelyik nap sikerült lefényképeznem Mártont, ahogy bezuhanva alszik! :D
[link] [link]
Mikor az ember meglátja így aludni, nem tudja megálni, hogy ne röhögje ki! :D
Vannak még képek, majd azokat is felrakom!
Mindenkinek további szép napokat!

Üdv.: Szumoo

A nyúlon túl?

(#1387) Ildika válasza szumoo (#1386) üzenetére


Ildika
tag

Igazad van!!! Tényleg elég röhejes ahogy a mancsába temeti a pofáját :)) :C

''Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.''

(#1388) nRu3 válasza szumoo (#1386) üzenetére


nRu3
addikt

:DD

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1389) nRu3 válasza net84 (#1383) üzenetére


nRu3
addikt

kiváncsi vagyok mi lesz az illetővel,birság,hűvös :F sajnos a mi országunkban meglehet uszni bármitt és csak vétlen áldozatokat hurcolják meg a jogszabájok :F

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1390) net84 válasza nRu3 (#1389) üzenetére


net84
őstag

a linken igazából ahogy néztem semmi új nincs, de ha jól tom: a telep tulajdonosa ellen állatkínzásért eljárást folytat a soproni rendőrkapitányság... 180 kutya érintett, és ha lezárják a nyomozást, úgy, ahogy az elvárt (az-az télleg -ami tény- bűnös a manus), akkor szép büntire számíthat - és remélem meg is kapja :((
egyébként azzal védekezik, hogy ő tenyésztő és egy új fajtát akar kitenyészteni...
de ez még közelről sem látott kutyatenyésztő kenelt :(((

Read only...

(#1391) padee


padee
tag

Jelentem a macskáim teljesen szét offolták a házat. igazi csatatér. egymásra vadásznak, mintha kint lennének. en mar nem birom lenyugtatni oket, ugyhogy fel orara mindegyiket bannoltam :DDD kulon szobaba. remelem lenyugszanak maguktol.
kepeket majd toltok fol, mert eszmeletlen aranyosak.
3 van, ebbol 2 nagyon szereti nyuzni egymast.
Picur, ket eves lesz, teljesen szurke.
Csöpike: 5 hónapos lehet, egy tesco parkolóban találtuk, azóta velünk él,
kedvenc hobbija a mélyrepülés és Picur dögönyözése.
Kormi: Egy alapesetben nagyon komoly cica, 3 éves viszont ha rájön az 5perc akkor lehetetlen vele birni. Játékosan harap, direkt. Van úgy, hogy eszrevetlenul az ember moge megy, raugrik a labara, belemellyeszti a kormeit a fogaival egyutt. Utánna ártatlanul néz. :DD
Én nem szoktam a körmeiket vágni! miért jó az? Ha a szabadba kerülnek nem tudnak védekezni, még a fára sem tudnak fölmászni. Van nekik egy-egy tuskó az alsó és a fölső szinten is, a körmeiket ott élezik, nem a bútorokon.

(#1392) nRu3 válasza net84 (#1390) üzenetére


nRu3
addikt

Ez valami érdekes új formája, mert ismerek 1-2 tenyésztöt de ott nem ilyen balkáni körümények vannak :F

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1393) nRu3 válasza padee (#1391) üzenetére


nRu3
addikt

Ne hogy körmeit még egy kicsit is levágd, viszont nem ártana ivartalanitani a saját érdekükben mielött valami baj történe velük.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1394) padee válasza nRu3 (#1393) üzenetére


padee
tag

milyen bajra gondolsz?

Egy kan van, ivartalanitva,
a másik kettő, abunyósok, nőstények.(ők nincsenek)
Az ivartalanítást az állatorvos 14000Ft/koponya +altatás(asszem 7K-t mondott vagy 4-et)
csinalja meg, én ezt nagyon sokkallom, 2 állatra 40.000??? :F :Y
A környéken csak ő van. 2 éve el kellett altatni egy macsekunkat mert FIP-es volt,
kihivtuk, megnezte, már akkor tudta h vége szegény állatnak, de belenyomott injekciókat 8K ért, másnap 7Kért elaltatta.végleg. :O


[Szerkesztve]

(#1395) tildy


tildy
nagyúr

Na én is mutatnék friss képeket szaffiról, whitetigertől ''zsákmányolt'' csodaszép cicánkról. Igazi vadállat a lelkem, minent szétoffol a lakásban, a polifoamomat már kis is karmolászta. Ja és a kedvenc szórakozása:
Lapul, készül , toporog, majd mikro látja hogy arra mész rádugrik, majd zsupsz elrohan:C Kész :D Nagy mókamester ám! Hétvégén otthon voltunk, párom aludt volna, ez meg zsupsz ráugrott a hasára, azt elrohant ;] ;] A kis gonosz:D
[link] [link] [link]
[link] [link] [link]
[link] [link] [link]
[link] [link] [link]
[link]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1396) nRu3 válasza padee (#1394) üzenetére


nRu3
addikt

az sok egy kicsit, az igaz hogy a nösténynél körülményesebb a műtét,de nem ilyen drága és az altatás ára nem +pénz szokot lenni, sajnos sok lehuzos orvos van, Az ivartalanitás a nöstényeknél is célszerübb mert tavaszal rájön a kurhatnék és megbolondul majd a kandurokért és el is szökhet, gondolom ennek nem őrülnétek othon ha már kedvelitek.

A FIP az mi?

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1397) nRu3 válasza tildy (#1395) üzenetére


nRu3
addikt

Gyönyörü :C

Néha lennék macska mert némelyiküknek olyan jó dolguk van, tiszta burzsuly macskák :D

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1398) tildy válasza nRu3 (#1397) üzenetére


tildy
nagyúr

Sziámi -brit kék keverék:) (Apja fekete sziámi -anyja hasonlóan szép szürke, de rövidebb szőrű brit)Ha jól tudom. A nevét az anyukája után kapta, őt Szofinak hívják:U White tiger-től való a cilus:):C:C
Tényleg szép, csak félek felhozni pestre, nehogy szétkarmolja a tft-m. Otthon már bepróbálkozott. [link]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1399) nRu3 válasza tildy (#1398) üzenetére


nRu3
addikt

az enyémek valahogy nem reagálnak sem a tft-re se a tv-re, már a kinti madarak sem érdekli őket, csak a kinti szomszéd macskák hozák lázba őket :)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1400) padee válasza nRu3 (#1396) üzenetére


padee
tag

akkor jól át lettünk vágva. altatás nem kerül semmibe? :(
szomorú hogy ilyenek vannak.


Fertőző hashártyagyulladás (FIP)
Emberre veszélytelen, nyállal, cseppfertőzéssel, harapással terjed. Idős macskáknál ritkán fordul elő, általában a 4 hónapos - 5 éves cicák veszélyeztetettek. A lappangási idő hosszú, lehet akár 4 hónap is. A betegség náthás tünetekkel indul, étvágytalansággal bágyadtsággal, enyhe lázzal jár. Később a betegek egy részénél a hasüregben folyadék gyülemlik fel. Elképzelhető, hogy elmúlnak a panaszok, majd hónapok múlva visszatérnek a tünetek, vérszegénység lép fel, a beteg állapota egyre romlik, máj- és hashártyagyulladás alakul ki. A betegség gyógyíthatatlan.

macska.hu


az enyém jellegzetes ''körte'' formát vett fel, semmihez nem volt kedve,
par nap alatt 3-4kgot fogyott.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.