Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27401) Szevam válasza MutantZombie (#27400) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

egyik | amelyik tud számolni | másik, amelyik nem.?

Érdeklődök, hogy van-e valakinek tapasztalata szfinx cicával? Mit érdemes róluk tudni a gyakorlatban?

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#27402) racskobalazs válasza Szevam (#27401) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Egyiptomban találhatóak, a nagy piramis körül :)

Ha jól tudom akkor a bőrápolásra náluk külön figyelni kell. Kb ennyi infóm van róla :)
(meg olyan nagyon fura a tapintásuk :F )

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#27403) Mr.Csizmás válasza Szevam (#27401) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

vegyél nekik pulcsit (nem vicc), nehogy megfázzanak hidegebb időben.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27404) homerhamm


homerhamm
addikt

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#27405) Tsebacsi válasza homerhamm (#27404) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:D :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#27406) MutantZombie válasza homerhamm (#27404) üzenetére


MutantZombie
tag

Basszus...

#27401 Szevam
Érdekes megközelítés, de eredetileg aki előadja az nem tud számolni.

Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

(#27407) Szevam válasza MutantZombie (#27406) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

"de eredetileg aki előadja az nem tud számolni."
:DDD Ez nem volt a leírásban. Ez most új játékszabály?

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#27408) Freddy76


Freddy76
addikt

Sziasztok,

Korábban sok beszélgetés volt itt a különböző árú és minőségű eledelekről. Én most szeretnék támogatni egy eléggé gondban lévő macskamenhelyet, de nem pénzzel (ha lehet, nem pénzzel támogatok, hanem természetben), így gondoltam vennék nekik pár tízezer forintért szárazeledelt. A mi macskáink a Fressnapf Real Nature termékcsaládját eszik, ami elég drága. Nem sajnálom ezt a menhelyi cicáktól sem, de gyanítom ha megtehetnék, ők inkább azt választanák, hogy ne a legdrágább legyen, hanem inkább több.

Mi az a szárazeledel, ami minőségben még jó, de árban alatta marad a prémium kajáknak?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#27409) lufi7 válasza Freddy76 (#27408) üzenetére


lufi7
aktív tag

Prevital

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#27410) Astroboy válasza Freddy76 (#27408) üzenetére


Astroboy
őstag

Jól gondolod, menhelyen max akkor kapnak prémium kaját ha hoz valaki, a minőségnél érthető okokból fontosabb a mennyiség.
Szerintem a Prevital / Energypet / KirbyCat vonalon indulj el, ezek megfizethetőek és még egész jó minőségűek.
Vagy inkább kérdezd meg őket, mert lehet egész másképp gondolkodnak mint mi, és ahhoz képest amit ők vennének még ez a 3 is prémiumnak számít, amit felsoroltam.

(#27411) Tsebacsi válasza Freddy76 (#27408) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A mieink Purizont esznek, Pöpi imádja, Malac is megenné, Füles is rá szokott járni, szóval az bevállt. De szintén nem mondanám olcsónak. :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#27412) csp01


csp01
tag

Én is inkább megkérdezném, minek örülnének. A többség mindig felnőtt tápot visz. Hátha jól jönne kölyök, senior vagy valami speciális igényű.

(#27413) Mikulásbá válasza csp01 (#27412) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Vagy mindez ebben a sorrendben ... :U
(amúgy igen, meg kell kérdezni az a legjobb)

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#27414) homerhamm


homerhamm
addikt

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#27415) Tsebacsi válasza homerhamm (#27414) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#27416) DrBubo77 válasza homerhamm (#27414) üzenetére


DrBubo77
addikt

Szegény cica.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#27417) racskobalazs válasza racskobalazs (#27377) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Erre valakinek valami ötlete? :D

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#27418) Eliot Anders


Eliot Anders
aktív tag

Sziasztok!

Zoopluson kapható macskahálót elrágja a kisasszony. Helyette tudtok másik alternatívát ajánlani? Google keresés alapján más is azt forgalmazza.
Fa keretre van felhelyezve a mostani, szeretném csak a hálót cserélni.

(#27419) NoLF válasza Eliot Anders (#27418) üzenetére


NoLF
addikt

mi vakondhálót használunk, esélyük sincs elrágni.
obi

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#27420) tibike8 válasza Eliot Anders (#27418) üzenetére


tibike8
őstag

(#27421) vgyuri válasza Eliot Anders (#27418) üzenetére


vgyuri
őstag

[link] 10m x 1m-es tyúkháló 6e forintért, ezt nálam nem rágják: "anyaga szénacél, PVC bevonattal".

(#27422) babcehh válasza vgyuri (#27421) üzenetére

Szüleimnél képes volt az egyik macska addig-addig feszegetni, rágni amíg szétszedte a tyúkhálót így én perforált lemezt raktam az érintett ablakhoz. :D

[ Szerkesztve ]

(#27423) pityaa23 válasza pityaa23 (#27216) üzenetére


pityaa23
senior tag

Sziasztok!

Hát nálunk ezzel a macsek generációval sajnos mindig történik valami. Szegény vörcsi cicánk múlt héten hétfőn balesetezett. Vihar volt és vagy rádőlt valami alvás közben, vagy elütötték. (Tudom néha van vita itt, hogy macskát bent kell, vagy kint kell tartani, de itt vidéken imádnak kint lenni, vadászni, játszani, macskáskodni, a régiek is mindig szabadon kószálhattak, nem nagyon volt baj. Ne is menjünk ebbe bele.) Vörcsi, szegény medence és farok töréssel jött haza valahogy. Aznap doki, be is voltunk szarva, hogy egyáltalán megmarad-e. [kép] Pár nap alatt eljutottunk oda, hogy evett, ivott, mosakodott, bemászott a babzsákba, mert unta banánt. [kép] Utána fekvés a macskaemeletes ház alatt lábkitámasztással, mert úgy volt kényelmes. [kép] Majd az emeleti szobába felkúszás, hogy aludhasson a megszokott helyén a gazdival. [kép] Aludni persze nem lehetett mellette mert minden mozgás morgással járt, mert hát az fáj. Végül tegnapelőtt kiengedtük a kertbe felügyelet mellet, mert nagyon sírt már bent. Azt marhára élvezte, megint csak van mit nézelődni, nem csak a 4 falat, meg hát még a kaját is ott kapta. No tegnap megint kitettük a kis bolondot, bízva benne, hogy nem megy sehova, de már a szomszédból kellet hazahozni, mert a kerítésen átment valahogy, de haza nem jutott saját erőből, persze lapított is, hogy ne kelljen újra a 4 falat bámulni. Kerestük is, hogy hol van, de némi aggódás és telefonálás után meglett és hazahoztuk. Ma voltunk megint a dokinál vele. Mmondta is a dokinéni, hogy olyan a tekintete, hogy "hát mi a francnak hoztatok ide, semmi bajom". Viszont most 3 hét szobafogság lesz, amíg összeforrnak a csontok. Ezt biztos nehéz lesz vele megértetni, makacs egy macsaka. Farkincája még kérdéses, hogy megmarad-e remélem igen, mert igazi kis vadász, mindehova fel kell mászni, mindent el kell kapni ami mozog. Lesznek még szar napjai, de megúszta úgy fest. Én többet aggódok mint ő, de hát neki van 9 élete :D

Pötyike aki korábban orrbeteg volt, meg teljesen felépült, alig lehet lelőni, hogy ne hülyéskedjen.
[kép]

Remélem ez a mostani helyzet is ilyen happy enddel zárul.

(#27424) atosan válasza pityaa23 (#27423) üzenetére


atosan
addikt

Jobbulást és kitartást kívánok! :)

Maine coon

(#27425) Tsebacsi válasza pityaa23 (#27423) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jobbulást kis Vörinek :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#27426) DrBubo77 válasza pityaa23 (#27423) üzenetére


DrBubo77
addikt

Jobbulást Vörcsinek! :)
Cuki mindkét cica.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#27427) racskobalazs válasza pityaa23 (#27423) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Jobbulást neki! :)

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#27428) Freddy76 válasza pityaa23 (#27423) üzenetére


Freddy76
addikt

Jobbulást a kis csavargónak.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#27429) Eliot Anders válasza vgyuri (#27421) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Ez árban nagyon jó áron van, kifutóra használnám de az ablakra nem szívesen tenném fel. Legalábbis kép alapján túl "soknak" tűnik.

#27420tibike8 Köszönöm szépen, emlékszem rá. Egyelőre nem találtam ilyen anyagot üzletben de keresek tovább.

[ Szerkesztve ]

(#27430) pityaa23


pityaa23
senior tag

Köszi mindenkinek a jókívánságokat! :R

(#27431) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv.
Újszülött (2 hetes )kis cicákra van bolhairtó?
Hiába volt kezelve a mami fialas előtt csak marad benne és átterjedt a kicsikre is.

[link] ezt találtam van még elérhető termék ezen kívül ?

(#27432) Tsebacsi válasza pruzsi (#27431) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem ez első körben jó lesz.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#27433) csakb válasza arcsin (#27393) üzenetére


csakb
őstag

Mi is pont így jártunk most. 3 nappal a megrendelés leadása után: "Sajnos az Ön által rendelt termékek egyike sem elérhető, ezért a rendelést törölnünk kellett."

Természetesen minden termék elérhető azóta is, de nem értem, hogy miért kell hazudniuk, és miért nem írják azt, hogy nem szállítanak easyboxba. Vagy egyszerűen miért nem veszik ki az easyboxos opciót. :W

Amúgy a pénzed is olyan gyorsan kaptad vissza, amilyen gyorsan szállítani szoktak? :]

[ Szerkesztve ]

(#27434) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok,

Macseknak megjavult kb a hasa, így kezdünk visszaállni a száraztápra, viszont mintha megint eléggé fújódna szegény, de egyelőre hasmenés nem jött vissza tudtunkkal. Ez a puffadásos dolog normális tápváltásnál? Mennyi idő kb mire rendeződik?
Nem akarnánk megint előről kezdeni az elmúlt 2 hónapot.... Pedig jó tápot kap, elvileg minőségi: Happy Cat bárányos, 85% húsos.

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#27435) arcsin válasza csakb (#27433) üzenetére


arcsin
senior tag

Azóta se jött vissza a pénzem. Jovoheten újra telefonálni fogok. Kaptam -10%-os kupont 1-2 napra rá, hogy telefonon érdeklödtem a törölt rendelésemröl hogy mi a franc. Csak érdemes azt megvárni az újrarendelés elött.

(#27436) |AP|


|AP|
veterán

Sziasztok,

Egy hosszabb-rövidebb (a végére jó hosszú lett :) ) sztorival én is beköszönök a topikba, bár nem volt tervben (még), hogy bemacskásodunk, de az élet máshogy hozta.

Szóval a sztori úgy kezdődött, hogy a párom tavaly októberben két város között a kocsiból észrevett két kis gombolyagot az út mellett. Megállt és kiderült, hogy nem is kettő, hanem összesen öt cica volt ott magára hagyva. Sajnos az egyiket addigra már elütötték :(
Valószínűleg nem voltak mind az öten testvérek, mert 2-2 cica eléggé máshogy is nézett ki, és máshogy is viselkedett.
Kettő nagyon barátságos volt, azonnal el is mentek vele, és a párom szülei fogadták be őket egy vidéki családi házban. Egy kisfiú és egy kislány cica.
A másik kettő sokkal félősebb volt, őket nagyon nehezen sikerült megfogni, végül egy közeli cicamentő alapítvány is segített, de sikerült és most már nekik is van otthonuk.

Párom szüleinél a két kiscica nagyon jól megvolt, elmondhatatlanul barátságos és bújós cica mindkettő, gyakorlatilag nem lehetett úgy az udvaron lenni, hogy ne legyenek az ember nyomában :)

Húsvét előtt kezdődött a kislány cica kálváriája. Máig tisztázatlan körülények között olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a jobb szemét nem lehetett már megmenteni. Sajnos az orvos szerint aki műtötte, ilyen sérülést valószínűleg ember tud csak okozni :((( Én elképzelni nem tudom azt a beteg állatot, aki ilyesmire képes...
Se a párom szülei, se mi nem tudtuk nézni a cica szenvedését ezért nem is volt kérdés, hogy kifizetjük a műtétet, bármibe is kerül. Szerencsére a körülményekhez képest minden jól alakult a műtéttel és további súlyosabb szövődmények nélkül lezajlott.

Nem is nagyon gondoltuk végig hogy lesz a továbbiakban, csak az volt a lényeg, hogy rendbehozzák a cicát.
A műtét után kapott egy gallért, antibiotikumokat, fájdalomcsillapítót stb. A testvéréhez nem mehetett vissza a felépülés alatt, nehogy a varratokat bántsák.
Ezért hozzánk került a felépülés idejére, egy másfél szobás budapesti lakásba. Volt ugyan tervben, hogy egyszer lesz háziállatunk, de nem így képzeltük :)

Annak ellenére, hogy valószínűleg ember bántotta, nem vesztette el a bizalmát, ugyanaz a közvetlen, bújós cica, mint korábban is volt.
Így szép lassan kezdjük nagyon megszeretni és nemsokára meg kell hozni a döntést, hogy maradjon velünk, vagy menjen haza a kertes házba a testvéréhez.

Most úgy áll a helyzet, hogy mivel komoly műtéten van túl, ezért legalább 2 hónapig még nem javasolják az ivartalanítását. Pedig aktuális lenne, mert pont nálunk lett "nagylány" :)
Ezt az időszakot most mi is és ő is megszenvedjük, erre minél hamarabb megoldást kell találni.

A másik kérdés: nem vagyunk egy nagy utazók, de azért pár napokra el-elmegyünk egy évben és nem biztos, hogy mindig meg tudnánk oldani a felügyeletet. Automata etetőben-itatóban gondolkodunk ezekre az esetekre, ezekről egy későbbi posztban biztos fogok még kérdezni.

Szóval jelen állás szerint az ivartalanításig még biztos marad nálunk, utána majd meglátjuk, de tényleg nem tudom mi lenne neki a legjobb. Szerintetek?

Pár kép még a sztorihoz:
Műtét után még gallérral:

Itt pedig már gallér nélkül, az előnyösebb profiljával :)

(#27437) OPiiPO válasza |AP| (#27436) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ez az én véleményem: nekünk direkt azért lett két macskánk, hogy legyen kivel játszaniuk amikor napközben nem vagyunk itthon. Szóval én visszavinném a testvéréhez, mégha nem is a vér szerinti testvére de együtt nőttek fel.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#27438) |AP| válasza OPiiPO (#27437) üzenetére


|AP|
veterán

igen, de ott kinti cica lenne. Ilyen előzmények után nem tudom hogy viselné.
Bár szerintem gyorsan visszaszokna

(#27439) homerhamm


homerhamm
addikt

Nem saját kép.

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#27440) OPiiPO válasza homerhamm (#27439) üzenetére


OPiiPO
addikt

:))

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#27441) lufi7 válasza |AP| (#27436) üzenetére


lufi7
aktív tag

„Valószínűleg nem voltak mind az öten testvérek, mert 2-2 cica eléggé máshogy is nézett ki, és máshogy is viselkedett. ”
Ettől még lehetnek tesók. A mi két macskánk is ég és föld. Az egyik egyik rövid szőrű fekete-fehér, a másik fekete hosszú szőrű. A természetükről pedig ne is beszéljünk. Bocikára akár csomót is köthetsz, a tesójára nem igazán.
Bocinak egy valószínűleg kerítés baleset következtében (Bízom benne, hogy baleset volt. ) bal hátsó lábának alsó felét amputálni kellett.
Kb. három hónapig bent volt a lakásban. Ö rosszabbul viselte már a vége felé mint mi. Aztán „lapátra” tettük. :DDD Köszöni jól van azóta is. Egy pozitívuma lett a dolognak. Szerencsére nem nagyon láttam tekeregni azóta.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#27442) Tsebacsi válasza lufi7 (#27441) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez a fekete egyre gyakoribb fajta, régi lakásunknál az utca szembeszomszédnak volt ilyen kinézetű cicája, kislány, hát az tündér egy macska volt. Ugyanígy nézett ki. Rajongásig odavoltunk érte :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#27443) lufi7 válasza Tsebacsi (#27442) üzenetére


lufi7
aktív tag

Ö-k is lányok. Illetve már gender semlegesek. :DD

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#27444) homerhamm válasza lufi7 (#27441) üzenetére


homerhamm
addikt

A második kép a legjobb. :DDD

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#27445) lufi7 válasza homerhamm (#27444) üzenetére


lufi7
aktív tag

Ritka gyogyósak egyébként. :K

Mondjuk nem gondoltam volna, hogy ennyit fogunk költeni két „szaros” macsekra. Kérdeztem a dokit a műtét után, hogy akinek nem telik erre (Sajnos nem 2 forint volt.) azzal mi lesz? Altatás. :(((

[ Szerkesztve ]

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#27446) Tsebacsi válasza lufi7 (#27445) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szinte annyiba fáj 1-2 macska megfelelő tartása, mint egy gyereké. :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#27447) csp01 válasza |AP| (#27436) üzenetére


csp01
tag

Nagyon kedves cica. Szerintem több napra ne hagyjátok magára, automata etető ide vagy oda.

(#27448) Freddy76 válasza |AP| (#27436) üzenetére


Freddy76
addikt

Szia,

Majd javítanak, ha tévedek, de a macskák hajlamosak gyorsabban felejteni, mint pl. a kutyák. Nem hinném, hogy a testvérével annyira hiányoznának egymásnak. Az tény, hogy ha tüzel, és nem lehet ivartalanítani, akkor ne vigyétek vissza, mert újabb kiscica (esetleg sérülés) lesz. Utána viszont már annyi idő eltelik, hogy talán jobban fog kötődni hozzátok.

A másik lényeges körülmény a fogyatékossága. Bár a macska sokat tud kompenzálni a többi érzékszervével, ő hátránnyal indul a kinti életben a fél szeme miatt. Neki egész biztosan biztonságosabb lesz bent, mint kint. Azt sem tudhatjuk, hogy a társa hogyan viszonyul majd hozzá ennyi idő elteltével úgy, hogy ő fél szemmel érkezik.

Így én arra voksolnék, hogy maradjon nálatok, úgyis kötődik hozzátok már, és ti is hozzá.

Az otthon maradt tesó pedig kaphat társat, hiszen "macskához jutni roppant egyszerű".

Azt meg már én teszem hozzá, hogy macska nélkül lehet élni, de nincs értelme.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#27449) Freddy76 válasza Tsebacsi (#27446) üzenetére


Freddy76
addikt

Egy gyerek és két macska szponzoraként ezzel azért vitáznék :DDD , bár tény, hogy sokba kerülnek a macskák...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#27450) Tsebacsi válasza Freddy76 (#27449) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Azért írtam, hogy szinte. :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#27451) |AP| válasza Freddy76 (#27448) üzenetére


|AP|
veterán

hát igen, egyre jobban a szívünkhöz nő.
Bár most hogy tüzel azért ki tudja húzni a gyufát :) Bár tudom erről nem tehet, de azért nehéz elviselni. Ezt a két hónapot valahogy kibekkeljük, remélem a szomszédok is partnerek lesznek ebben :)

(#27452) DrBubo77


DrBubo77
addikt

Hétvégi reggel:


ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#27453) Freddy76 válasza |AP| (#27451) üzenetére


Freddy76
addikt

Ami az utazást illeti: ilyenkor jobb, ha ketten vannak, és van kivel bandázni, de elvan a cica egyedül is pár napot. Mi ilyenkor mindig megkérünk valakit (általában testvért vagy egy ismerős hölgyet, aki sok ismerősünknél vigyáz gyerekekre), hogy naponta egyszer hosszabb időre jöjjön, adjon neki enni, és játsszon vele.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#27454) pityaa23 válasza lufi7 (#27441) üzenetére


pityaa23
senior tag

Mi is 3 kismacsekot hoztunk haza elvileg egy alomból. Kiskorukban egyformák voltak, de így felnőve az egyik kakukktojás :D 2x akkora, meg kicsit butusabb, de iszonyat jószándékú bújós bolond. Macskáknál elvieg több apa is lehet tudtommal.

A medence törött Vörcsike szépen lassan, de alakulgat. Egyre többet pihenget, szerintem látja, hogy ez így most jó. Azért próbálkozik a régi dolgaival. Ma már sikerült nem csak 1, hanem 2 lábbal kicsit megkarmolni a kaparófáját. Kimenést annyira nem is erőlteti szerencsére, napok óta bent heverészik babzsákban, meg takarókon. Csak legyen mindig társaság.

[ Szerkesztve ]

(#27455) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Cicánknak ritkán van ilyen köhögése - vagy annak tűnő dolga - ami elég ijesztő, szerintetek egyszerű szőrszálproblémán kívül lehet valamire gondolni? Itt most éppen aludt és közben jött elő, nincs mellette slejm vagy bármi csak simán köhög, egyszer egyszer képes vízivás közben is köhögni. Általában 2-3 hétig semmi aztán elő-előjön.

Tudom, állatorvos, de előtte mondom azért kérdezek.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#27456) Tsebacsi válasza wwenigma (#27455) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem ez a szőr... Mármint Malac és Pöpi is csinál néha ilyet, ezután adunk nekik szőroldó pasztát és x ideig megint nem csinálják.
Először láttuk-hallottuk a frászt kaptuk, hogy mi van velük...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#27457) Freddy76 válasza pityaa23 (#27454) üzenetére


Freddy76
addikt

Feleségem sokkal okosabb és szebb, mint a fiú ikertestvére, szóval a különbség még érthető is lehet :DDD .

Jobbulást Vörcsinek!

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#27458) DrBubo77 válasza pityaa23 (#27454) üzenetére


DrBubo77
addikt

Jobbulást neki!

Először néztem, hogy merre is van az előre a képen. :D De utána sikerült helyretenni a képet.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#27459) Akelaus válasza wwenigma (#27455) üzenetére


Akelaus
senior tag

Nálam is csinál ilyet néha, és ha mégis rókázik, akkor szőr jön.
Kap szőroldó jutifalatot, de nem mindig eszi meg. A pásztát el sem fogadja.
Ilyenek ők. 🤭

(#27460) Zsírkrétamen


Zsírkrétamen
senior tag

Sziasztok!
Alutasakos kérdés:
Melyiket vennétek az alábbiak közül?
Smillia, Cosma, Gourmet Gold, Sheba, Gourmet Mon Petit, IAMS, Purina

Nagyjából egy árban van mind, nem nagyon ismerem őket, nem tudom mit kell nézni a fehérjeszázalékon kívül :(
Eddig Felix junior-t vettem neki (tudom-tudom, de nagyon szerette, és mellé Joserát kap), viszont elkezdett valamitől hányni, és első körben erre tudtam tippelni.
Érdekes, mert eddig a 9 hónap alatt csak egyszer hányt, de az is a műtéte után volt, arra számítottunk is.
Viszont a múlthéten kétszer is hányt, ilyen 5-6 kis csomagot rejt el a szobájába, és a hasa is ment. Ez 2 különböző reggel fogadott minket és nem kaja után egyből adja ki, hanem valamikor az éjszaka.

Több tényező is lehet: A hányás előtt volt egy nagyobb sétánk, elmentünk a kutyával és vele a dunapartra sétálni, ahol ugyan hamar feloldódott, de lehet, hogy sokkal stresszesebb lett mint ahogy látszott rajta; Megy a kifele szokatás, az összes bogarat szereti, lehet összeevett valami bogarat; Lehet hogy megunta már az alutasakost, de lehet, hogy a Joserát; A szobájának elég hülye a kialakítása, és a kajás tálja szemben volt a wc-jével, ami tudom hogy nem jó, de nem tudom máshogy megoldani...mivel nem kényes a wc-jére, ezért olyan 3 naponta cserélem neki (elég nagy a wc-je), de simán lehet, hogy most ez zavarta meg, bár érdekes, mert 9 hónapig jó volt így.
Kb ezekre tudtam gondolni hirtelen.

Most nem engedjük ki (amúgy is szar idő van), nyilván nagyobb sétát nem tervezünk. Az almát gyakrabban ürítem. A vizes és alutasakos tálját arébb raktam (mondjuk ez csak fél megoldás, mert az automata etetőjét nem tudom arébb rakni). 3 napja diétázunk, a napi kajaadagjának kb 1/5-ét kapta meg, és most csak és kizárólag Royal Canin Kitten-t kap.
Nyilván most tünetmentes :))
Mivel Canin már nincs sok, este már Joserát kap, még persze az is lehet, hogy ezzel lesz a baja. Minden esetre az alutasakos kérdés a fontos most, mert azért nagyon nyávog esténként, de Felix-et most nem szeretnék neki adni, meg lassan már szokhatna át az adult-ra, mivel nagy csomagokat veszek, így inkább vennék már adult-at és nem kitten-t.

Nem akarom túlaggódni feleslegesen a dolgot, így dokinál még nem jártunk, látszólag semmi baja nincs, ugyan úgy viselkedik mint korábban, az étvágya is jó volt végig.
Olyannyira megviselte a diéta, hogy tegnap este már kibontotta az asztalon a zacskó üres kiflit, és azt is elkezdte megfalatozni ;]

(#27461) csp01 válasza Zsírkrétamen (#27460) üzenetére


csp01
tag

Annyit tudok hozzátenni, hogy bogarászás miatt már mi is jártunk orvosnál.

(#27463) DrBubo77 válasza Astroboy (#27462) üzenetére


DrBubo77
addikt

Nagyon helyes. Nálunk is komolyabban vehetnék a témát.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#27464) Tsebacsi válasza Astroboy (#27462) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A Nyugatló Hanyatt, mi? Vagy kelet, vagy dél, vagy mittomén...
Lassan tényleg mi leszünk európa pöcegödre, itthon mennyit kellet küzdeni az állatvédelmi törvényért és még mindig szinte szarnak rá :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#27465) Atomgeszi válasza Zsírkrétamen (#27460) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Enyém sok mindent próbált.. mindig mindent félig/negyedig evett csak meg. Ami legjobban bejött neki a Gourmet Gold.

Itt mutatja, hogy mennyire szereti, mindenét hasznosítja. :D
[link] [link]

(#27466) Astroboy válasza Atomgeszi (#27465) üzenetére


Astroboy
őstag

Piroska 11 éve alatt végigpróbáltunk mindent, de végül mi is ennél a típusnál ragadtunk le.
Ár/érték arányban megfelelő, hústartalma okés, bódottá.

Ja, a pástétomosokat rühelli, csak a szószos kell neki. :(
Szerencsére abból is van 8 féle ha jól számoltam, azokat váltogatjuk így nem unja meg egyhamar.

Ti honnan veszitek és mennyiért?
Csak mert ahogy észrevettem hatalmas a szórás, néha-néha akciózzák a közértekben a 4 db-os dobozt, de általában inkább nem.
Fressnapfban legtöbbször drágább mint neten rendelve.

Pár éve felfedeztem az egyik budapesti piacon egy állateledelest, ők most 349.-ért adják darabját, ami a környéken viszonlag olcsónak mondható.
Egyesével rakja ki a polcra, oszt' mindenki válogathat. :DDD

(#27467) pityaa23 válasza Zsírkrétamen (#27460) üzenetére


pityaa23
senior tag

Szia!

Az egyik macsekunk járt úgy, hogy nagyjából másfél éves kora után kb fél évente dokihoz kellett vinni, mert hányt és rosszul volt. Kivizsgáltattuk alaposan, semmi szervi gond, a laboreredmények is jók voltak. A Royal Canine Gastro Intestinal kaját ajánlotta a doki, hogy csak azt adjuk és ha rendben van, akkor is maradjon a kaja, de néha ehet mást is. Ennek kb egy éve és minden okés. Úgy 90%-ban ezt eszi. Van nedves fajtája is. Néha rámegy a másik macsek kajára, ha talál maradékot a tálban, de szereti a royalt, nem hisztitik, hogy unná. Lehet a te macsekodnál is van valam ilyesmi, hogy valamelyik kajában vannak olyan anyagok, amit nem bír a szervezete. Nem biztos, hogy ez a gond, csak tudd, hogy van ilyen is.
(persze nem olcsó a royal, de a macska mindenekfelett... :) )

[ Szerkesztve ]

(#27468) wwenigma válasza pityaa23 (#27467) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mi is néztünk Royal Canint és szerette a próba csomagot, de az az igazság hogy elfogadható kilós áron csak a 10kg-os zsák van...valami tapasztalata van valakinek ezzel, megveszem mennyire bírja a kaja hogy gyk kibontva van ~10 hónapig? 😅

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#27469) pityaa23 válasza wwenigma (#27468) üzenetére


pityaa23
senior tag

Kaptunk mi is egy próbacsomagot, na arra mégjobban ráfüggött... :D De nem kap. 10 hónapig nem volt tárolva egy zacsi sem sajnos, nem tartott ki addig. :D

Egyébként a másik macsek a pennys kaját szereti, persze kap ő is royalt, de nem feltétlen kell ezzel etetni csak. Mondjuk ő a kolbásztól kezdve mindent megeszik amit mi is. Ínyenc dög. Ebédnél mindig kuncsorog.

[ Szerkesztve ]

(#27470) Astroboy válasza wwenigma (#27468) üzenetére


Astroboy
őstag

Azoknál ha jól rémlik elég masszív simítózár van a zsákokon, szóval hűvösben (spájz) tartva tuti eláll 10 hónapig. Ha szereti, tuti inkább azt venném a helyedben, gazdaságosabb, elférni meg csak elfér.
Persze ahogy kolléga is említi felettem: hogy kitart-e, ammá' más kérdés :DDD

Mi sz@rabb helyzetben vagyunk mert a kisasszony EGYÁLTALÁN nem eszi meg a szárazat, husiból így 2x annyi kell, mondhatni állati gazdaságos...
Ja, fogmosásnak meg ott a Felix jutifalat, azt persze duruzsolva ropogtatja.

[ Szerkesztve ]

(#27471) Zsírkrétamen válasza Atomgeszi (#27465) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Köszi mindenkinek :R
A Purina One került végül a kosárba, vélemények alapján ez tűnt a legjobbnak. Majd, ahogy válogattam össze a többi dolgot, ráleltem a Bozitára, ami mégjobbnak tűnt, szóval végül a Bozitát rendeltem meg :DDD Lesz belőle 2 féle itthon, alutasakosból 1-2 havit szoktam csak rendelni, kipróbáljuk....
A Gourmet Gold-ot végül elvetettem, mert azt olvastam róla, hogy tele van ízfokozókkal, csak azért, hogy a válogatósabb macskák is megegyék. Na, az enyém nem válogatós, és nem hiányzik, hogy egy ízbombára szokjon rá, aztán meg ne egyen meg semmi mást :)) Szerencsére nem válogatós, mindent is megeszik, ami elékerül.

wwenigma: A Canin 10kg-os zacsijával nincs tapasztalatom, eddig 2x 400g-os zacsi volt itthon, az nem visszazárható. A legutóbbi a próbacsomaggal jött, de annak is még a fele megvan, azt ilyen időkre tartogatom, mint a mostani, amikor valami "baja van", vagy épp elfogyott minden más itthon. A Josera 10kg-osa visszazárható, tavaly decemberben rendeltem, eddig még semmi baja. A 10kg-os zacsinak a fele minimum elfogyott már, kb. 4-5kg maradt benne. Napi 3x szórt neki az adagoló, durván 70g/nap az adagja. Kivéve ha nem vagyunk otthon (vagyis nincs este alutasakos), akkor olyan 100-120g/nap. Számításaim alapján olyan 6-7 hónapra lenne elég.

Más:
Mint kiderült, a kisasszony ráunt a Joserára :((( A 9 hónapja alatt nagyjából 10-12kg fogyott el belőle, úgy fest, a 10kg-os csomagból az utolsó kilók megmaradnak. Megeszi, vagyis eszik belőle, most sokkal többet kap mint 70g/nap, mert ugye nem kap alutasakost. Most nem is mérem neki mennyit kap, csak telerakom a tálját. Eszik belőle, de nem eszi meg mind. A hasmenés/hányást viszont nem ez okozza, szerencsére.
Annyira nem örülök neki, igyekszem még elszórni a maradék kilókat, valami mással összekeverve :( Viszont már leadtam tegnap a zooplus-os rendelést, nyilván nem raktam bele szárazat, mert még van otthon...Úgyhogy rápróbálunk a Concept for Life-ra, abból még a Maine Coon megfizethető.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.