Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#22001) btraven válasza homerhamm (#21997) üzenetére


btraven
őstag

Nem értem, azt mondod hogy az én padlásomon tartanak a macskák világtalálkozót?

Mondjuk amikor volt macskám és takarítottam a tetőt és kibontottam a cserepet egy helyen, a macska első dolga volt hogy kiugorjon a lyukon és körbemasírozzon a tetőn.

(#22002) Dhampir válasza baloghgabor (#22000) üzenetére


Dhampir
félisten

Ó, szegényke. :O

(#22003) atosan válasza baloghgabor (#22000) üzenetére


atosan
addikt

Részvétem 😥

Maine coon

(#22004) radi8tor válasza baloghgabor (#22000) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Részvétem.

⭐ Stella

(#22005) PhoenixK válasza baloghgabor (#22000) üzenetére


PhoenixK
őstag

Részvétem, gyönyörü cicus volt!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#22006) baloghgabor


baloghgabor
aktív tag

Köszönöm mindenkinek! Sajnos 'várható' volt már, Neki is jobb már odaát. A többiek vígasztalnak. A fehér pedig, aki nem jött ki a Cicáimmal, olyan álom gazdit kapott, hogy hihetetlen számomra is. A tanyáról pedig hazahoztam az egyik Cicát, a többit még csak etetem ott, tegnap vittem Szegedre az Oxigén alapítványhoz, reménybeli Gazdit találni. Ki sem került a hordozóból, az éppen ott lévő fiatal pár azonnal beleszeretett. Én meg majdnem elbőgtem magamat. Nézett is mindenki, milyen érzékeny vagyok. 😽

bégé

(#22007) Dhampir válasza baloghgabor (#22006) üzenetére


Dhampir
félisten

Az elvesztés fájdalma mellett legalább a többi cicka sorsa jól alakult.

(#22008) baloghgabor válasza Dhampir (#22007) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Hiányoznak Ők is, de csodás életük lesz az új helyen.
Érdekes az élet, az utolsó napon, amikor még élt Cicó, bejött egy fekete ideiglenesen nálam lévő, fekete cica. Murrog és nyávog nekem néha. Többször megsimogattam, de mondtam Neki, hogy még korai, és Ő nem a Cicó. Erre elkezd dorombolni. Valahol megbújik bent és váratlanul lep meg. A többi ideiglenes kint van az előtérben, ők nem tudnak/akarnak bejönni. 😿

bégé

(#22009) Freddy76 válasza baloghgabor (#22006) üzenetére


Freddy76
addikt

Szegény Cicó. Mi történt vele? Azért kérdezem, mert írtad, hogy feljelentést tettél állatkínzás miatt.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#22010) Astroboy válasza Freddy76 (#22009) üzenetére


Astroboy
őstag

(#22011) baloghgabor válasza Freddy76 (#22009) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Világ végén élek, ahol a szomszéd is több száz méterre van. Kerítés nem volt biztonságos, a Cicáim nyilván 'csavarogtak'. 2020 október végén légpuskával valaki meglőtte, a lövedék a nyakában állt meg. Akkor a doki nem mert nekifogni az operációnak, mert az is kétséges volt, hogy túléli-e? Rá pár hónapra kikaparta Cicó magának. De a légpuska lövedék valami fertőzést vitt be, mert habár életben maradt, májgyulladás, majd ebből cukorbetegség alakult ki. De utána kapott GPS nyakörvet, amin láttam merre kóborol. ~300m sugarú kör volt a territóriuma. Ebben egyik szomszéd is szerepelt, akinek volt légpuskája. Tavaly tavasszal ismét lövés érte, akkor mondtam: kerítés lesz, igaz a 6000m2-t bekeríteni nem kis meló lesz. Azon is kimentek néha, akkor villanypásztor, összesen 2km (3 sor kint-bent, az összefűzött részekkel). Na, azóta az udvaron vannak már. De decemberben mintha a másik fekete Cicámat is meglőtték volna. (mivel ezek csontot értek, így egyrészt baj nem lett és doki sem látta bizonyítottnak 100%-ban). Ekkor egy kicsit messzebbi Cica Gazdija is hívott, hogy meglőtték az Ő Cicáját is, közel azonos időben. Ekkor tettünk külön-külön feljelentést. Ezen a körön jóformán csak mi vagyunk; falu 2km, tanya sor szintén 2km. Vadász, határrendész, mezőőr aki jár erre, de nyilván nem légpuskával! Dokinál havonta kontroll, vérvétel, gyógyhatású szerek, gyógytápok, amikkel eddig sikerült húzni a végső búcsút. A feltételezett elkövető különben is itt bujkál, előző felesége rejtélyes körülmények közt halt meg, ahonnan jött, átvert mindenkit, milliókkal tartozik, szóval sok jót nem várhat senki sem tőle (ha valakit érdekel a történet, a Blikk megírta Dr Ács László, csodabalzsam). Érdekes módon a mostani feleségének is vannak Cicái, szóval valami tényleg agyilag aberrált lény lehet! :((

bégé

(#22012) Astroboy válasza baloghgabor (#22011) üzenetére


Astroboy
őstag

Azért ha találkoznék vele finoman utalnék rá, hogy a következő ő lesz...csak nem légpuskával kapja majd hanem sörétessel, utána pedig mivel éles ásód is van, talajradarral se találják meg a 6000m2-en a maradványait.

Arra vigyázz, hogy csak ketten legyetek amikor ezt közlöd. ;)

(#22013) baloghgabor válasza Astroboy (#22012) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Ezt az opciót nem írnám le ide sem. De pont a kedvenc KMB-sem mondta tavaly, azok után, hogy érezte mennyire elborult az agyam, hogy a többi Cicámnak szükségük van rám, ha valami nem úgy sikerülne.... 😼

bégé

(#22014) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

:DDD

(#22015) Ciccuka válasza baloghgabor (#22000) üzenetére


Ciccuka
veterán

Sajnálom a cicust :(

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22016) Nereyn


Nereyn
tag

Sziasztok!
Van egy doboz el nem használt, de még jó Dronspot féreghajtó rácsepegtető oldat, 2db, azt szívesen odaadnám valakinek ingyen, hogy ne menjen tönkre (februári szaviidős).
Kistestű macskáknak ajánlott (0,5-2,5kg) a féreghajtó.
Helyileg Debrecenben van.
Köszönöm ha maradhat :B

(#22017) Nereyn válasza Nereyn (#22016) üzenetére


Nereyn
tag

Már tárgytalan, sikerült egy menhelynek odaadni. :)

[ Szerkesztve ]

(#22018) _ocsisajt válasza baloghgabor (#22011) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Sajnálom én is az egész sztorit. :((( :((( :((( Az ilyen férgek sajnos mindég voltak és lesznek és itt teszek egy nagy pontot, mert az érzelmeim elmossák a racionális, higgadt és törvényes megoldásokat amik esetleg az eszembe jutnának...

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#22019) baloghgabor


baloghgabor
aktív tag

Köszönöm mégegyszer mindenkinek! 😽
Sajnos borzalmasan nehéz racionálisan viselkedni nekem is, ha védtelent és gyöngébbet bántalmaz bárki is. Pláne, ha az én szerettemről volt éppen szó! Szóval én sem tudom mi lesz az ügy kimenetele, de jobb lenne az elkövető számára is, ha nem maradna meg az országban sem. És tényleg csak az az egyetlen dolog tart vissza komolyabb retorziótól, hogy mi lesz azokkal, akik rám számítanak nap, mint nap. Ők vígasztalnak, dorombolnak sokat, hogy elviselhetőbb legyen és előre nézzek.
Pl. amikor kap egy ilyen csoda fekhelyet az egyik, és már csak azért sem akar belemenni (mert nem doboz, tudom) 😸

bégé

(#22020) _ocsisajt válasza baloghgabor (#22019) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Bizony! Arra kell ilyenkor gondolni (persze ökölbe szorított kézzel), hogy akikért felelős vagy és számítanak reád, azokkal ne toljál ki, hogy ha mondjuk böribe kell menned. :(

Amúgy felesleges ilyenekt venned! Úgy is a doboz a no.1! :DD

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#22021) baloghgabor válasza _ocsisajt (#22020) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Nem kell drága doboz se, beéri egy szemetes zsákkal is. 😽

bégé

(#22022) _ocsisajt válasza baloghgabor (#22021) üzenetére


_ocsisajt
őstag

:DD 🤗😅

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#22023) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Ilyen van szerintetek?
I need this bird please

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22024) baloghgabor válasza Ciccuka (#22023) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Elnézve a háttérben a Cicát, kizárt dolognak tartom. 😸

bégé

(#22025) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Mit találtam ma. :D [link] :DD

⭐ Stella

(#22026) baloghgabor válasza radi8tor (#22025) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

cS(k)oda Cica. 😸

bégé

(#22027) atosan válasza radi8tor (#22025) üzenetére


atosan
addikt

Ez nagyon jó :DD

Maine coon

(#22028) Dhampir válasza radi8tor (#22025) üzenetére


Dhampir
félisten

Bátor és nagyon aranyos a cica. :))

(#22029) homerhamm válasza radi8tor (#22025) üzenetére


homerhamm
addikt

Nagyon jópofa cica, biztos lehet vele haverkodni. :)
Amúgy a régi Totalcarokat jobban szerettem.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#22030) Dhampir válasza Nereyn (#22017) üzenetére


Dhampir
félisten

Rendes vagy, hogy fáradoztál vele. :R

(#22019) baloghgabor

A zacskó és a kartondoboz alapfelszerelés csaknem minden macskás háztartásban. :)

(#22031) _ocsisajt válasza homerhamm (#22029) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Ambivalens érzéseim vannak: Vályinak szerintem jobban áll az utazós Speedzone (ott nagyon jó!), prosztó stílusa nem hiányzik. Vinklit kicsit hiányolom én is, de így nyertünk egy teljes értékű Karottát (a podcastbe), aminek rettentően örülök! IMÁDOM a fél órás körmondatait! :B Leborulok a(z új) tanár úr tudása előtt, de őt inkább olvasni jó! :) Göbi egy kicsit kamera/mikrofon kompatibilisebb volt. Számomra még Sturcz Anti tök pozitív, őt nagyon kedvelem! :)

Hihi, nagyon laza a Skodás cica! :B

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#22032) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Egy testvérpár több mint 200 macskát mentett meg három év alatt Romániában

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22033) _ocsisajt válasza Ciccuka (#22032) üzenetére


_ocsisajt
őstag

OMG!!! TRUE HEROES! :R :R :R Egyem meg a kis gombócokat! 🤗🤗🤗

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#22034) baloghgabor válasza Ciccuka (#22032) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Mennyi csodás, új élet lehetősége! 😽 :R

bégé

(#22035) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

⭐ Stella

(#22036) homerhamm válasza radi8tor (#22035) üzenetére


homerhamm
addikt

A dunaharaszti cica? Szép nagy. :)

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#22037) radi8tor válasza homerhamm (#22036) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, ukrajnai.

⭐ Stella

(#22038) homerhamm válasza radi8tor (#22037) üzenetére


homerhamm
addikt

Ja, volt a híradóba egy dunaharaszti cica, aki megmentette a gazdája eletérlt, már nem is tudom mi volt, csak fél fülell hallottam.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#22039) Dhampir válasza homerhamm (#22038) üzenetére


Dhampir
félisten

Nyávogással figyelmeztette a tűzre.

(#22035) radi8tor

:-(

Remélhetőleg most már biztonságban van(nak).

[ Szerkesztve ]

(#22040) _ocsisajt válasza radi8tor (#22035) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Jaja a kijevi kép! Egyem meg a kis szivit, a kis pofiján látni a félelmet. 😭

Ez nagyot fog menni. Mint az afgán lány anno?

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#22041) Freddy76 válasza radi8tor (#22035) üzenetére


Freddy76
addikt

Tegnap anyóséknál ültem a nappaliban, ölemben Rozsdással, és Füles éppen azon ügyködött, hogyan tud ő is az ölembe kupacolni, végül is azért van az embernek két keze, hogy egyszerre két cicát simizzen. Közben néztem a híradót (nem tudom persze, miért nézek közmédiát, csak felidegelem magam annyira, hogy három cica dorombolása kell feloldani a stresszt), és pont ezen gondolkoztam: beszélünk a gazdasági károkról, az emberéletekről, ami szörnyű veszteség, de szó sem esik a sok ezer ártatlan kutyáról, cicáról, aki éhezik, fázik, retteg, egyszóval szenved. Mindenesetre én mától nem iszok orosz vodkát, szerencsére a svédek, lengyelek, sőt, franciák is kiváló vodkát készítenek.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#22042) homerhamm válasza Freddy76 (#22041) üzenetére


homerhamm
addikt

De akkor is a magyar házi vodka a legütősebb! :D

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#22043) baloghgabor


baloghgabor
aktív tag

Hihetetlen módon, gyorsan és nagyon segítőkész döntést hoztak odafönt!
https://portal.nebih.gov.hu/-/magyarorszag-biztositja-hogy-az-ukrajnabol-menekulok-magukkal-hozhassak-tarsallataikat
😽

bégé

(#22044) _ocsisajt válasza baloghgabor (#22043) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Ez szép gesztus nagyon! :B

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#22045) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

⭐ Stella

(#22046) atosan válasza radi8tor (#22045) üzenetére


atosan
addikt

Szegénykéim, hogy meg lehetnek ilyedve, idegen környezet, nagy nyüzsgés, ne adj isten robaj. De legalább a gazdival vannak.

Maine coon

(#22047) PhoenixK válasza atosan (#22046) üzenetére


PhoenixK
őstag

Igen, pont ebbe gondoltam bele én is... A mi kis árnyékaink eleinte még akkor is rettegnek, ha egy-két idegen van körülöttük!

A képhez egy kis extra: Az hiszem, telexen volt, hogy ök ráadásul menekültként vannak Ukrajnában is...

De inkább teszek ide egy képet a két macsekról, ahogy a biztonságos ablakpárkányról szemlélik a külvilágot:

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#22048) gergo5991


gergo5991
őstag

[link] wtf megágyaz a macska miutan a kölke feldulta azt

(#22049) radi8tor válasza gergo5991 (#22048) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ügyes trükk, de visszafelé van lejátszva. Felhúzta a szélét nem visszarakta.

⭐ Stella

(#22050) atosan


atosan
addikt

Ukrán katonák kísérői [link]

Maine coon

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.