Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1851) R3ĐßuŁŁ válasza AlBundy (#1850) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Nem paráznak az oltástól? Az utazást nem tudom miért nem szeretik. Bár ha sikerülne elaltatni a kocsiban akkor lehet nem parázna míg odaérünk... de a viszaút... :D Azé én macskám elég lusta szóval elalszik 1 perc alatt a kosarába is. Remélem a boxba is ilyen könnyen elalszik.

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1852) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Nemrég vettem a cicumnak vitamint! Elég nehezen akarja mindíg megenni... lehet nem szereti az ízét.. ma gondoltam cseles leszek és az alutasakba belekevertem a tablettát és úgy adtam oda neki....eléggé ügyesen a cica szépen megette a húst és a szaftját és a vitamint szépen otthagyta... :D Hogyan lehetne neki beadni egyszerűen? Szét kéne törni kis darabokra? Vagy esetleg más ötlet? :U :D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1853) Kidus válasza R3ĐßuŁŁ (#1852) üzenetére


Kidus
őstag

Szet is torheted, es osszekeverheted valamivel, amit nagyon szeret, vagy ha nem karmol, mint a gep, akkor vizzel is osszekeverheted, es egy fecskendovel ( patikaban vehetsz ) benyomhatod a szajaba. Vagy kinyitod a szajat, es a nyelve legtovehez teszed, de a macskak ezt ugyesen vissza szoktak tolni :)
En azt mondom, vagy husigombocba darabonkent, vagy porban majkremmel, vegso esetben fecsi. Vagy nem kap vitamint :)

Assuming Control

(#1854) R3ĐßuŁŁ válasza Kidus (#1853) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Májkrémet nem adok neki,de most hogy mondod kipróbálom szereti e:D Renedes májkrém vagy külön lehet kapni cicunak? :F

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1855) Integra válasza AlBundy (#1850) üzenetére


Integra
titán

hehe:)
enyém meg utálja így is úgy is.
azt szereti ahova nem szabadna felmásznia....
pedig most már elkéne vinnem, decemberben lejárt az éves kombinált oltása, meg kéne már bökni a szarjankót újra..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1856) Integra válasza R3ĐßuŁŁ (#1852) üzenetére


Integra
titán

legközelebb ha mész állatdokeszhoz, kérd meg hogy mutassa meg hogy kell speckó megfogni a macsek fejét, hogy csipesszel betold neki a bogyeszt.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1857) R3ĐßuŁŁ válasza Integra (#1856) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

A kajába való betevés jobbanb hangzik:D De megkérdezhetem tőle....:D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1858) Kidus válasza R3ĐßuŁŁ (#1854) üzenetére


Kidus
őstag

Sima mezei majkrem :)
Integra jol mondja, van jo kis spec fogas, aminek az a lenyege, hogy felfele forditod a cica fejet, igy szinte magatol kinyilik a szaja, es a masik kezeddel, vagy csipesszel szepen be tudod tenni a cuccot ugy, hogy ne tudja visszakopni. De ezt nem nagyon lehet elmagyarazni, csak mutatni inkabb :)

Assuming Control

(#1859) R3ĐßuŁŁ válasza Kidus (#1858) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Hát én inkább a kajáa gyömöszölöm majd bele:D Széttörötm sok kis darabra aztán úgy majd biztos megeszi! Ez egyébként nem fáj a macskának?( az a fogás amit mondtatok) :F

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1860) Kidus válasza R3ĐßuŁŁ (#1859) üzenetére


Kidus
őstag

Nem faj, meg a nem egeszen kezelheto macskak sem nagyon szoktak szolni erte.
De a kaja tenyleg jobb megoldas :)

Assuming Control

(#1861) R3ĐßuŁŁ válasza Kidus (#1860) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Már 5 kilós a cicám!:D Nemrég mértük meg, 3 hónap alatt 1 kilót hízott! :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1862) Kidus válasza R3ĐßuŁŁ (#1861) üzenetére


Kidus
őstag

En meg nem mertem meg sosem, de saccolj :)

[link]
[link]

Assuming Control

(#1863) R3ĐßuŁŁ válasza Kidus (#1862) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Ez még kicsi cica? Mert kb 2 kilósnak tűnik. :) Majd teszek fel képet én is a cicámról :DDD

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1864) Kidus válasza R3ĐßuŁŁ (#1863) üzenetére


Kidus
őstag

Nem, bazinagy, viszont vekony :)
Most olyan 9 honapos kornyeken van, max. 10 :)

Assuming Control

(#1865) R3ĐßuŁŁ válasza Kidus (#1864) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Nem hízik? Akkor lehet férges. :( Mérd meg.Kíváncsi vagyok hány kiló. :) 2 kiló körül lehet a cicus

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1866) Kidus válasza R3ĐßuŁŁ (#1865) üzenetére


Kidus
őstag

Nem ferges, kezelve van, epp mult heten volt vervetel ugyileg lerendezve, makk egeszseges.
Ilyen fajta ( brazil :) ). Karcsu, hosszu labak, hosszu farok, hosszu test :)
Olyan 5-6 kilo saccra, vekonysaga ellenere. Nem latszik a kepeken, mekkora, de majd mindjart lovok rola egyet, ha kinyujtozik.

Assuming Control

(#1867) R3ĐßuŁŁ válasza Kidus (#1866) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

5-6 kiló? :Y :Y Az igen:D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1868) Kidus válasza R3ĐßuŁŁ (#1867) üzenetére


Kidus
őstag

Talan ezen latszik :)

[link]

Assuming Control

(#1869) R3ĐßuŁŁ válasza Kidus (#1868) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Szép cica! :) Nekem is vörös cicum van! Az mi a nyakába? Az enyémnek csengő van a nyakába:D idegesítheti a cicut a csengő? :F

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1870) Kidus válasza R3ĐßuŁŁ (#1869) üzenetére


Kidus
őstag

Az egy kis cucc, amit szet lehet csavarni, es benne van a neve, meg az en nevem, szamom.
Hat, ha ot nem is, engem biztos a halalba kergetne egy csengo :D

[link] :P

Assuming Control

(#1871) R3ĐßuŁŁ válasza Kidus (#1870) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Szép cica! :) Engem is eléggé idegesítene:D De nembaj...majd veszek neki vmi jobbat!:) Játékai milyenek vannak? Az enyémnek van egy csomó de kvéssel jáccik. Csak műegerekkel és lasztikkal! :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1872) Kidus válasza R3ĐßuŁŁ (#1871) üzenetére


Kidus
őstag

Van 8 labdaja, ebbol csak 1 van meg, a tobbit gondosan elrejtette.
Viszont jatszik a ruhaimmal a szaritorol, halaszik zsepiket a szazas csomagbol szettepes celjabol, imadja a mosogatoszivacsot, es a keztorlovel eloszeretettel menekul mindenfele titkos helyekre :)
Mostanaban kezd atszokni a 10 kutyakolyok nevelesere, addig is biztonsagban vannak a fent emlitett dolgok :)

Assuming Control

(#1873) R3ĐßuŁŁ válasza Kidus (#1872) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

A ruhákkal az enyém is játszik:D Csak az a baj néha egyet széttép. :) Vettem neki múltkor ilyen felhúzhatós egeret csak az a baj,hogy szörnyű hangja van és inkább medijed tőle a cica minthogy játszana vele:D Érdekes játék. :DD gombolyaggal is szokott játszani és akkor nagyon édes,hogy szenved vele. :P Elég játékos még a cicu. Meddíg lesz még játékos? :F Élete végéig avgy akkor már lustul?:D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1874) Kidus válasza R3ĐßuŁŁ (#1873) üzenetére


Kidus
őstag

Valtozo ez, van amelyik 1 eves koraban mar nem igazan jatszik, van amelyik meg 10 evesen is kaphato ra.
Az enyem szerencsere ruhat nem cincal szet, csak szetszorja oket a szobaban mindenfele.
Nem tudom, miert jo ez neki. Biztos tetszik neki, ahogy himbalozik a szariton, olyan lekapni valo :)

Assuming Control

(#1875) R3ĐßuŁŁ válasza Kidus (#1874) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Amikor a szárítón lógnak a ruhák és alatta fekszik a cicu és meglóbálom a ruhákat és azok megütik akkor azthiszi,hogy ellenség és elkezdi pofozni a ruhát:D érdekes:D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1876) _Petya_


_Petya_
őstag

Üdv!

A műegérrel vigyázzatok, az én macsekom kicsomagolta a bundájából, és a műanyag belső részt lenyelte. Állatorvos, műtét stb. Nem sokon múlt az élete. Ez egy nagyon veszélyes játék.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#1877) SLYM válasza _Petya_ (#1876) üzenetére


SLYM
veterán

Én mikor félt a cicu az egértől kivettem direkt a belsejét! :)

(#1878) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Igen! Az én műegeremnek recsegő hangja van amit nem nagyon szeret a cicu:D Bár a cicu nehezen szedné ki abelsejét :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1879) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Mindjárt töltök fel képeket a cicámról! :D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1880) szapeti


szapeti
tag

Zsöme cica lepihent:
[link]

(#1881) R3ĐßuŁŁ válasza szapeti (#1880) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Szép cica! Eléggé befeküdt:D kicsit soványnak tűnik. Hány kiló? :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1882) szapeti válasza R3ĐßuŁŁ (#1881) üzenetére


szapeti
tag

Kb. 3,5 kiló 2,5 éves, elég kistermetű macska.

(#1883) R3ĐßuŁŁ válasza szapeti (#1882) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

:) Milyen fajta? Én régebben a perzs cicákat szerettem,de a mostani cicum aki sima házicica simán szebb mint bármelyik parzs cica! :)) Megnézem a kézilabda meccste és töltök fel a cicuról képeket:D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1884) szapeti válasza R3ĐßuŁŁ (#1883) üzenetére


szapeti
tag

Házimacska, apja ismeretlen. :D

(#1885) akom


akom
senior tag

Sziasztok !
Ime bemutatom nektek Jancsit:
[link]
[link]
[link]

Ne kérdezzetek meg hány kilo de enni azt szeret.
Mondjuk még nem tudtam meghatározni hogy enni vagy aludni szeret jobban. :DDD

(#1886) R3ĐßuŁŁ válasza akom (#1885) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Szép cica! :) Mivel tisztítjátok a cicutokak? Én a szőét naponta szoktam fefélni mást nagyon nem szoktam vele. Fürdetni lehet és ha igen akkor mivel? :F

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1887) Kidus válasza R3ĐßuŁŁ (#1886) üzenetére


Kidus
őstag

Lehet furdetni, de csak akkor furdesd, ha koszos, vagy budos.
Egyreszt nem igazan rajonganak erte, masreszt a gyakori furdetes tobb kart okozhat, mint amennyi jot jelent.
Lehet kapni nekik sampont kisallat kereskedesben, vagy allatpatikaban is tan.
En az enyemet utoljara ugy 3 honapja furdettem meg, azota nem kellett.
Kijaro cicat inkabb ilyenkor ne furdess, konnyen megfazhat kint. Ha benti, es ugy erzed, rafer, akkor nyugodtan :)

Assuming Control

(#1888) akom válasza R3ĐßuŁŁ (#1886) üzenetére


akom
senior tag

Nállam általab a kutyák fürdetik :D :DDD :D (főleg ha sok a hó)
Nem szoktam fürdetni. Egyszer átment rallyba a cica és annyi sár volt rajta hogy langyos vizzel lemostan. De sima vizzel semmi sampon.
Nemtudom hogy vannak ezek a cica fürdetők mert ugye a macska az egyből nyalja magát még ha meg is fürdetted. Na most ha babaszappanal csinalod akkor kicsit átmegy habostortába cica szája :DDD

(#1889) R3ĐßuŁŁ válasza Kidus (#1887) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Mennyibe kerül egy ilyen sampon? Be kéne szereznem egyet vészhelyzet esetére:D Ilyenkor nem szeretném megfürdetni nehogy megázzon. Most inkább tisztítsa magát majd tavasszal kezdődhet a fürdetés:)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1890) R3ĐßuŁŁ válasza akom (#1888) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Az én cicám álltalában evés után belefekszik a kosarába és akkor kezd elnyalakodni! Fürdetés után nemtudom,hogy nyaldossa e magát,de nem lehet ekllemes neki az az iz:D Nem szoktátok kikefélni a cicát?:D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1891) Kidus válasza R3ĐßuŁŁ (#1889) üzenetére


Kidus
őstag

Van sokfele, vehetsz olcso nemjot, es vehetsz draga gyogynovenyes mindenfele csillivillit.
En parszaz forintos kozepkategorias sampont veszek altalaban.
Bemesz, korulnezel, es amelyik szimpatikus, megveszed :)

Assuming Control

(#1892) R3ĐßuŁŁ válasza Kidus (#1891) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Macska ha nyalogatja magát fürdés után az nem kellemetlen neki? Az hogy a samponnak rossz ize van? :F


Szerk: Már készülnek a cicuról a képek,de szerintem csak holnap rakom fel őket!:)

[Szerkesztve]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1893) rlazol válasza R3ĐßuŁŁ (#1849) üzenetére


rlazol
addikt

utazás, oltás. Abszolút egyed függő. Van, amelyik imád utazni, függatlenül attól, hogy hova megy, van, amelyik nem. Oltásnál a többség meg se nyikkan, de van, hogy olyan hisztit levág hogy 3an se lehet lefogni.

Tabettázás - hogy szét lehet-e törni? attól függ, egy sima tablettát igen, egy védőburkosat kevésbé célszerű. Utóbbiak ugyanis úgy vannak belőve, hogy a bélben oldódjanak fel, mert a gyomor megemésztené magát a vitamint. Ha olyan, hogy összetörheted, akkor egyeseket vízben is fel lehet oldani (B, C vitaminokat). A legegyszerűbb egy csipesszel meg némi határozottsággal lenyomni a torkán. A ''spec fogás'' - van egy ''hagyományos'' ami úgy néz ki, hogy szemben vagy a ciccel, mutató, középső és gyűrűs újjak a fülek között, hüvelyk és kisujj a két fül külsején. Ezután tk. összeszorítod a kezed és ezzel együtt hátrahajto a fejéd. Szezám tárulj. Kevésbé bonyis oldalról megfogni a cica fejét és a hüvelyk illetve a középső újjat az állkapocs szögletbe nyomva kinyílik a szája. - de inkább kérj meg vkit, h mutassa meg. Fájni nem fáj egyik se, utóbbit azért jobban tűrik.

élete végéig lehet ilyen játékos, ha nem szerez rossz tapasztalatokat (leesik vhonnan) és nem hízik el.

fürdetés - a macskánál tisztább állat kevés van. Bízd rá, nem véletlenül utálják a vizet. Persze ha meghempergőzik egy tehénlepényben, akkor muszály. Amúgy szvsz gyakorlatilag felesleges. Sampont ilyesmit lehet kapni, de a tiszta víz is elég. Langyos vízzel, lavórban, gyenge sugárral. Kikefélni jó 5let, ha hagyja a cica.

szép cicák... :U

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1894) Kidus válasza R3ĐßuŁŁ (#1892) üzenetére


Kidus
őstag

Jol ki kell mosni a bundajabol, es aztan alaposan megtorolgetni.
Ha szukseg van ra, kis hajszarito is johet, de attol elegge meg szoktak ijedni, so ha nem muszaj, azt ne eroltesd, csak ha nem lehet elegge attorolni es nincs eleg meleg a lakasban.

Assuming Control

(#1895) R3ĐßuŁŁ válasza Kidus (#1894) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Igen a cica tényleg fél a hajszárítótól ,dew szerintem a legjobban a porszívótól fél:D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#1896) szapeti


szapeti
tag

Mi csak a bolhák miatt fürdettük meg a macsekot vagy kétszer-hároszor. Ha jól emlékszem pár száz forint volt a bolhairtó sampon.
A párom kezén látszik, hogy kicsit extrém sport a macskafürdetés.
[link]

(#1897) rlazol válasza szapeti (#1896) üzenetére


rlazol
addikt

mindenki jobban jár, ha fürdetés helyett spot-on készítményeket használtok. ;)

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1898) szapeti válasza rlazol (#1897) üzenetére


szapeti
tag

:) Később én is rájöttem hogy vannak sokkal hatásosabb és kényelmesebb eszközök a bolhák kiirtására. Szerencsére csak egyszeri volt a probléma mivel a macsek a régi helyéről hozta a bolhákat (az anyjától kapta el aki kijárós macska), itt lakásban van tehát nem tudja újra összeszedni őket.

(#1899) Hersey


Hersey
csendes tag

Sziasztok!

Remélem tud nekem vki segíteni a cicákommal kapcsolatosan.
Egy érdekességet találtunk: a macsek szőre ritkább a szeme fölött. Eddig nem vettük észre h ilyen lett volna.
Ez vajon természetes, v vmi baja lehet?

(Bocs ha elsőre hülyének tűnik a kérdés, de kezdő macskatartók vagyunk párommal, és hát...) :B

Képek:
[link] [link]

A második képen talán jobban látszik...

[Szerkesztve]

"... I am the decadence of your world..."

(#1900) szapeti válasza Hersey (#1899) üzenetére


szapeti
tag

Szerintem semmi baja. Megnéztem az enyémet neki is ritkább egy picit a szőre a szeme felett.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.