Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11001) devil-k válasza beleszólok (#10999) üzenetére


devil-k
nagyúr

Abszolút jogos. ;)

- mozi bolondéria -

(#11002) Potzee válasza kerekfej (#10992) üzenetére


Potzee
addikt

A mi jószágunk mindent megeszik - ezért is a név választás...Poci (Potzee) - de ez valamiért nem jött be neki... :F

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#11003) saelin válasza radi8tor (#10987) üzenetére


saelin
veterán

Visszavittem a macskát az orvoshoz és ismét írt ki fülcseppet, ha a hólyag nem múlik el, akkor majd ők eltávolítják. Szegényke... egyáltalán egy szobamacska, hogy kaphat fülrühességet? Ez olyan talány, mint amikor bolhás lett.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#11004) devil-k válasza saelin (#11003) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az okés, hogy szobacica, de Te nem vagy "szobaember". A ruhádon, cipődön simán bevihetsz bármit a házba és aztán a további helyzet adott.

- mozi bolondéria -

(#11005) saelin válasza devil-k (#11004) üzenetére


saelin
veterán

Jogos, de attól még fura. Egy bolhát persze, hogy beviszek, de egy fülrüh atkát... Ismerősök közül csak nekem van macskám, mindenki másnak kutyája van. Kóbor jószágokat nem simogatok, az is kihúzva.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#11006) KunEmber válasza saelin (#11005) üzenetére


KunEmber
senior tag

A Húsvét-szigetekre is eljutottak régen az emberek. Az még nagyobb talány! Egy jó kocsmától olyan messze menni! ;]

(Amúgy az okokat vélhetően nem fogod megtalálni. Tulajdonképpen bármi lehet, még az is, hogy az ablakon át érkezett.)

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#11007) emiki6


emiki6
veterán

Hoznunk kellett egy döntést. Nem engedjük be a macsekot a lakásba egy ideig, mert a kertből rendszeresen behordja a bolhákat... :(
Összesen legalább 30-40 bolhát kaptunk el eddig és akkor ki tudja mennyi lapúl még a lakásban szétszorva. :(((
Ő maga nem bolhás, nem vakarózik, csak a bolha ráugrik, bejön a cica, majd a bolha leugrik róla, mert "büdös", aztán a bolha ránkugrik és szívja a vérünk, emberre meg ugye nincs olyan, hogy "csöpögtesd a tarkódra és nem fognak csípni a bolhák"...

Ja, nem csak a kutyákról ugrál a kertünkbe annyi bolha, hanem a hómleszekről is. :((

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#11008) blasko92 válasza emiki6 (#11007) üzenetére


blasko92
őstag

Egyébként szoktam úgy vadászni a bolhákat, hogy csupasz a lábszáram. Jó, mert parketta van, és erős lámpával pásztázom. Amelyiket el tudom kapni, azt dobom a budiba, de 2 napja már nem összeszedem őket, hanem raidet spriccelek rájuk.

Én vasárnap vettem magamnak ilyen szúnyog, meg kullancsvédő sprét, azzal fújom a lábam, így nem ugrálnak rám. Elég sok döglöttet is találok, úgyhogy hat rájuk a szer.

Te nem próbáltad még az udvaron azt a permetezős bolhairtót? Kezelni kell egyszerre mindent. Az állatokat, az udvart, és a lakást is, különben nem fognak kipusztulni. A lakást meg főleg. Ha porszívóztok, a porzsákot inkább égessétek el azonnal, mert a lárvák, peték, és az élő bolhák kijönnek belőle.

(#11009) emiki6 válasza blasko92 (#11008) üzenetére


emiki6
veterán

Most egyelőre a lakásban írtjuk őket és nem megyünk a kertbe, valamint a macseknek kint kell maradnia. :(
Az első fagy felér majd egy bolhairtással.

17 éve kellett hívni irtókat, mert annyi volt, befújták a lakást, kertet, mindent, de az akkor nagyon durva volt, több száz bolha lehetett a kertben, ha nem több. Most annyira nem vészes a helyzet.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#11010) kerekfej válasza kribe (#10995) üzenetére


kerekfej
addikt

Erre fele is szeretik. Halas verziós most lett nekik véve először. :U

(#11011) saelin válasza emiki6 (#11009) üzenetére


saelin
veterán

Ezen mi is átestünk egyszer. Ha nincs szőnyegetek vagy parkettátok, akkor szórj szét bolhairtó port az ágy alatt, szekrény alatt stb. Ahogy előttem is írták, ajánlott a kertet is átpermetezni. Nekünk nagyon sokáig tartott a harc ellenük, kész agyrém volt... Annyival voltunk szerencsésebbek, hogy bérházban lakunk, így kevesebb helyre tudtak elbújni.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#11012) wertigo1984 válasza kerekfej (#10992) üzenetére


wertigo1984
őstag

Nekunk mindent megeszik a konzerves kukoricatol kezdve a lekvaros buktaig mindent. Utobbit azert nem kap surun, csak amikor eszem akkor neki mindig az olembe kell ugorjon es kunyeralni egy ket falatot. :D
Imadja a meggyes zott joghurtot, ebben es a csirkemell imadatban ram hasonlit. :D

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#11013) bul07


bul07
nagyúr

Tudom hogy egyesek leszólják a Friskies termékeket de hátha valakit érdekkel

Menetrend az akcióhoz, tehát ezeken a napokon ez az akció:
Vásárolj 200 g-os FRISKIES Crunchy & Soft macskaeledelt,és még egyet kapsz ajándékba, vagy ha 1500 Ft felett vásárolsz FRISKIES eledelt, egy 800 g-os Crunchy & Soft jár mellé.
Részletek (olvassátok el ha tényleg ki akarjátok használni)

Van két kupon is

Auchan
250Ft kedvezmény bármely FRISKIES CRUNCHY & SOFT 800g-os macskaeledel vásárlása esetén, 2014. november 1. – 30-ig

Tesco
25% kedvezmény bármely FRISKIES CRUNCHY & SOFT 800g-os macskaeledel vásárlása esetén, 2014. november 14. – december 12-ig.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11014) beleszólok válasza bul07 (#11013) üzenetére


beleszólok
senior tag

Hogy "egyesek" leszólják-e, azt nem tudom. A mi tulajdonosunk (értsd: macs :DD) méla undorral elfordul, ha azt tesszük elé. :)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#11015) kerekfej válasza bul07 (#11013) üzenetére


kerekfej
addikt

Friskies is Purina terméke. Purina One meg sokak szerint jó.

(#11016) shteer válasza beleszólok (#11014) üzenetére


shteer
titán

Rudi kedvence a halas szaraz Friskies, finnyas az uralkodotok :)

..szerintem jónak tűnik

(#11017) bul07


bul07
nagyúr

Amúgy nagyon érdekes hogy a Ország nagyobbik része nem szerepel a menetrendben, majdhogy nem csak Budapest/Pest megye van

Az ország többi része le van ....

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11018) Nazara válasza KunEmber (#10986) üzenetére


Nazara
őstag

Kiválóan elvagyunk! :)) Nagyon kis hiperaktiv cicus, a kezemet szétkarmolja/harapdálja néha, máskor meg órákig ülne az ölemben és dorombolna, aludna. Játékokból legjobban a kislabda, levetett szakadt cipőfűző és a kifogyott alufóliás papirhenger a kedvencei, le nem szállna róluk. Mindezek ellenére már majdnem a duplájára nőtt, látszik rajta, hogy anyukám állandóan tömi. :DDD

Megkapta a két védőoltást, bolha nincs, viszont amikor hazahoztuk, akkor tele volt a füle atkákkal, ezt a múlthéten kikezelte az állatorvos, és kaptam fülcseppet, hogy én is adjak neki naponta. Csinálom, de elég nehéz, mert nem hagyja magát, és szerintem még mindig elég sok van a füle mélyén, ahová nem érek el.

Este ha olyanja van, akkor villanyoltás után, dorombolva mászik a képembe, harapdálja, nyalogatja az arcomat, fülemet kis finoman, rám meg jön a röhögőgörcs olyankor, nagyon édes. :K

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#11019) devil-k válasza Nazara (#11018) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nagyon szép Cica! Neve? :)

- mozi bolondéria -

(#11020) radi8tor válasza devil-k (#11019) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tiggris

⭐ Stella

(#11021) Nazara válasza devil-k (#11019) üzenetére


Nazara
őstag

Köszönjük! :)

Tiggris a neve és teknőc-tarka szinű házi cicáról van szó. :B

Szerk: Hopp, megelőztek. :R

[ Szerkesztve ]

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#11022) devil-k


devil-k
nagyúr

Köszi az infót!

Úristen, de édes! :C Ez valami zabálni való. :D A neve is találó! Gratula!!!

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#11023) gatto_ válasza Nazara (#11018) üzenetére


gatto_
senior tag

Úgy látom ez a szín nagyon divatos az idén. Az én tavaszi cicám is nagyon hasonló. :DD

(#11024) blasko92


blasko92
őstag

(#11025) Kidus


Kidus
őstag

Itt is novoget a csibesz, mar nagyon nyurga :)
Ilyen volt
Ilyen most
Es meg egy :)

Assuming Control

(#11026) SRII


SRII
őstag

hali!
Nincs senkinek gondja az alomba kaki miatt?
Arra gondolok ezalatt ,hogy ha a cicánk az elején elment kakilni néha belelépett a kakiba vagy csak ahogy fordul meg (szaglászni a terméket)a szélébe - szélére bele log a kis mancsa, ezt úgy küszöböltük ki,hogy minden vécézésnél ott vagyunk, voltunk, és így ha nem vagyunk otthon akkor nem kakil csak pisi van, mikor hazaértünk a melóból akkor nyávog és nagyon erősen kaparja az almot már jelzi ,hogy kakilni kell, leguggolunk mellé és így végzi el a nagy dolgát, figyelünk arra hogy a lába ne érjen bele mikor megfordul vagy kiugrik az alomtálból(ilyenkor a hátsó lábához rakjuk az alom kiszedő lapátot)utána kiugrik az alomtálból és egyből kidobjuk a frissen gyártott terméket.
Természetesen ha 2.3. nyávogásra nem vagyunk ott és otthon tartózkodunk a lakásban nekiáll egymaga elvégezni a kis dolgát(ha nincs otthon senki akkor nem kakilt soha!)
Az alomtáját kicseréltünk ez miatt a kapható legnagyobbra, és így is volt baleset, majd minden alkalommal.
A mi cicánk nem mehet ki, ténylegesen lakásba szoktatott cicus, 2 hónaposan hoztuk el, alomba szoktatás 1 nap volt, most már 6 hónapos lesz, és ez már kicsit kezd zavaró lenni, mikor hajnali 4 kor kaki akkor valakinek fel kell kelni, melóba sietéskor jelzi kakilni kell, kicsit megkönnyítőné a dolgukat ha nem lenne ez a bele bele lépős dolog.
Mivel lakásban tartott, így egyből megy a számítógép asztalra vagy az ágyra, ablakra fotelokra, ezért is ez az elővigyázatosság, ne hiányzik hogy szaros mancsa bejárja minden bútorunk .

Nálatok van ilyen?
Van tanácsotok?

ezen besírtam, ennyi képet, és ilyen helyzeteket elcsípni sem lehetett könnyű!
[link]Cica SlideShow!

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#11027) Nazara válasza SRII (#11026) üzenetére


Nazara
őstag

Nekem hasonló gondom van néhány napja, annyi különbséggel, hogy a nyitott alomtálcát talán kezdjük kinőni, mert folyton sikerül kigolfozni valahogy a mellékterméket a padlóra, amivel aztán vidáman elfocizgat, és valljuk be ez nem túl gusztusos és egészségtelen. Nálunk is bejáratos mindenhová a macska, egy ágyban alszunk, szóval igy nem maradhat. Fogok venni egy fedett alomtálcát, hátha abban benne marad a cucc.

(#11022) devil-k: Köszi, én is imádom, nagyon örülök, hogy megtaláltam a hirdetések között. :K

(#11023) gatto_: Szép cicus ő is, bár nem tudom mennyire divatos ez a szinösszeállitás, nekem Tiggris volt az első, akit igy láttam, és megragadt az emlékezetemben.

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#11028) SRII válasza Nazara (#11027) üzenetére


SRII
őstag

én pont ezért vettem meg a legnagyobb alomtálat, hogy kényelemesen meg tudjon benne fordulni.
nálunk is mindenhova bejáratos a cica, akarom mondani királykisasszony, mert ugye ö parancsol és az van amit ö akar. ;]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#11029) KunEmber válasza Nazara (#11018) üzenetére


KunEmber
senior tag

Na, ez tök jó! :)

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#11030) saelin válasza SRII (#11026) üzenetére


saelin
veterán

A miénk megszokta, hogy teljesen üres tárcára kell wc-znie, így csak kiöntjük és szappannal kimosva vissza is tesszük. Azért nem almozunk, mert mindig kikaparja belőle és csak utánna wc-zik... Ha neki így jó, akkor nekem is. Kevesebb macera.

Annyi rossz van benne, hogy ha nem ürítjük ki, akkor kaki szag van.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#11031) kew válasza SRII (#11026) üzenetére


kew
senior tag

Nálunk a fenekébe ragad gyakran egy darab xar, és az hordozgatja körbe a lakásba. Mivel ő is benti cicc, és velünk alszik, gyakran keni össze az ágyat / kanapét, de már nem idegeskedünk rajta, fogjuk és kimossuk a huzatot / lepedőt, stb :) Ha épp halljuk, mikor wczik, utána megnézzük a fenekét, és ha kenőcsös, akkor kitörlöm neki, hogy ne kenje szét (bár ezt utálja, sikít mintha ölném :D ), de mást nem tudok tenni ellene sajnos :)
Már azon sem húztam fel magam, mikor a tisztítóból frissen visszahozott világos kanapéhuzatot pecsételte körbe a szaros seggével :) Nem tehet róla szegény. Folyamatos takarítással viszont rendben tartható a dolog :)

(#11032) beleszólok válasza saelin (#11030) üzenetére


beleszólok
senior tag

"üres tárcára"...
Hát igen, ha üres, akkor már szart sem ér ;)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#11033) bul07 válasza kew (#11031) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha a szőrébe ragad akkor nincs más tennivaló mint fazonra vágni ollóval
Szépen levágni a szőr a hátsó fertályáról

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11034) Potzee válasza kew (#11031) üzenetére


Potzee
addikt

A mi cicánk rendkívül tiszta, akkurátusan bekaparja maga után az almot. WC-zés után, miután kijön, átnézi a fenekét, hogy minden rendben van-e... :) tényleg! ...gyakran meglesem... :B
Sőt, ha már koszosnak érzi az almot, jelzi, hogy szedjük ki belőle a cuccot (kakát és a pisi pogácsákat)

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#11035) devil-k válasza Potzee (#11034) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez egy nagyon igényes cicus lehet. Milyen fajta? Nem tudnál azt elviselni, amit kew fórumtárs írt. :) Szeretem a macskákat, de ez így kicsit durva (lehet).

- mozi bolondéria -

(#11036) Potzee válasza devil-k (#11035) üzenetére


Potzee
addikt

Egyszerű házimacska...pár hónapos volt, amikor befogadtuk az utcáról. Nagyon hálás és kedves jószág! Mindenkinek ilyen viselkedésű és lelkületű cicát kívánok! :B

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#11037) devil-k válasza Potzee (#11036) üzenetére


devil-k
nagyúr

:) Nagyon aranyos!!!!! :)

- mozi bolondéria -

(#11038) Potzee válasza devil-k (#11037) üzenetére


Potzee
addikt

Köszi! :R
Olyan "Felix"-es...csak ennek fekete az orra... :D

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#11039) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Beteszek ide én is egy képet a "kis" kedvencünkről, Güntherről. 5 hónapos jelenleg, egy hosszabb szőrű vörös cirmos kandúr, valami elképesztő jellemmel. Szinte mindig éhes és ezt agresszívan tudtunkra is adja, de talán a pofátlan találóbb lenne. Szerencsére mindent megeszik/nek, bár most a konzerv kutyakaja a best. A tesója sem kispályás, az anyjához hasonló hamuszürke cirmos kandúr, ha közelítünk felé eldobja magát és utánanyúl a lábunknak, olykor eléggé kellemetlen. :DDD
De a képről:
Nagy szerencse, hogy van már Wi-Fi a világon, ugyanis egyik nap új fekvőhelyet talált a drága.
Képminőségért elnézést, olcsó telefon, rossz fények...:)

Üdv, Balázs

(#11040) Potzee válasza gooool (#11039) üzenetére


Potzee
addikt

:D :C Édes!

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#11041) kew válasza Potzee (#11034) üzenetére


kew
senior tag

Mákotok van! :) A miénk menhelyes cica, kb 2 hetesen találták, szerintem nem tanulta meg rendesen a praktikákat :)

Ő az, Tomi :) Próbáltam a legdebilebb képeit kiválogatni :D

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#11042) Potzee válasza kew (#11041) üzenetére


Potzee
addikt

Gyönyörű cica!
A párom szüleinek is pont ilyen vörös cirmosuk van...őt autóbaleset érte, az út szélén találták, de szépen helyrejött és nagyon hálás az új gazdiknak! :)

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#11043) devil-k válasza kew (#11041) üzenetére


devil-k
nagyúr

Tomi mindig álmos? :)

- mozi bolondéria -

(#11044) Potzee válasza devil-k (#11043) üzenetére


Potzee
addikt

Tominak bejött az élet...megteheti, hogy egész nap ásítozik :D

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#11045) devil-k válasza Potzee (#11044) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nah, de ennyire? :)

- mozi bolondéria -

(#11046) bbuffy válasza Potzee (#11036) üzenetére


bbuffy
senior tag

Szép kis Félixcica. A fekete orr nagyon tetszik amúgy is. :)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#11047) Potzee válasza bbuffy (#11046) üzenetére


Potzee
addikt

:R :R

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#11048) emiki6 válasza bbuffy (#11046) üzenetére


emiki6
veterán

A párnák a tappancsán is feketék! :C

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#11049) Potzee válasza emiki6 (#11048) üzenetére


Potzee
addikt

Mind a négy talpon! :K ...és nagyon puhák, illatosak a talpak... :D

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#11050) bbuffy


bbuffy
senior tag

Friends.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.