Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6001) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Ma végre nálunk is esett a hó, így igazi karácsonyi hangulatunk lett tőle. Egyedül Csipinek nem tetszett, amint megérezte a hideg levegőt, egyből lekaparta az asszony egyik régi melegítőjét a ruhaszárítóról és belebújt:

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#6002) Tothgera30 válasza Vistaboy (#6001) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Kormi is fázott már, pedig télére jól meghízott, olyan kis gömböc alakja lett!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#6003) Tulipanti válasza Vistaboy (#6001) üzenetére


Tulipanti
tag

Nagyon aranyos ez a kép! :)
A mi macsekjainknak se tetszik ez a hideg, Bébi kb 5percet volt kint, aztán nekiszaladt az ajtónak hogy engedjem be. :D Utána meg amikor kiment csak a teraszról nézelődött. :)

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#6004) puttputt


puttputt
őstag

Jófej ez a Csipi! :D

Karácsonyi hangulatébresztő:

1. kép: Ez csak nem a Johnny Mathis karácsonyi albumom?
2. kép: Azonnal elintézem.
3. kép: Pörgesd fel.

:)

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#6005) Def26


Def26
félisten

Akinek esetleg vannak elvihető kiscicái keressenek engem priviben. A legjobb az lenne, ha 2 kistesó jönne. :B

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#6006) Tulipanti válasza puttputt (#6004) üzenetére


Tulipanti
tag

Érdekes ez az egér macska kapcsolat. :DDD
Erről a Stuart Little kisegér jut eszembe, "Az egér akinek macskája van!" :DDD

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#6007) puttputt


puttputt
őstag

Ja, hát neki öreg cimborája ez az egér. :)

A mostani pedig abszolút ideillik, elég "IT-s", a technika már mindent meg akar HÓ-dítani:

1. kép:
John: Kell egy bélyeg a Mikulásnak szánt leveledre?
Garfield: Nyem.

2. kép:
Garfield: Már el-emaileztem neki a listámat.

3. kép:
Manó: Főnök! Összeomlott a szerver!
Mikulás: Tyű... Hadd találjam ki...

:D

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#6008) Tulipanti válasza puttputt (#6007) üzenetére


Tulipanti
tag

Hát ha a mi macskáink listát írnának csupa kaja lenne rajta. :DDD

Bébike nem megy ki az udvarra, egész nap bent ül, a madarakat is bentről nézi. Délelőtt kiment kb. 5 percre, rázta a lábáról le a havat, szaladt be. Szerintem fél a hótól, nagyon nem tetszik neki. :N

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#6009) Mawyx válasza Tulipanti (#6008) üzenetére


Mawyx
senior tag

Enyém is bent punnyad mostanában, én örülök neki :K Reggelre lepakolt sok cuccot, kapirgálta az oldalam a takaró alatt, még az is elment, amikor a hajam rágta, de amikor a fejemre ugrott, azzal betelt a pohár is kihajítottam a kis dögöt. Szaladt egyet kint, de spurizott vissza, fázott a seg*e, gondolom :DDD

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#6010) Tulipanti válasza Mawyx (#6009) üzenetére


Tulipanti
tag

Én is örülök neki hogy bent vannak, legalább nem csavarognak: :K Hát tuti hogy fáznak kint, azért nem is mászkálnak ki. De Bébi szerintem fél is a hótól mert max a teraszról szaglászik hogy mi az. :DDD

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#6011) Mawyx


Mawyx
senior tag

Csípás a macskám egyik szeme, mi lehet vele? :( Megfázott? Sárgás színű trutyi, nem nagyon, de reggel letöröltem zsepivel és már újraképződött.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#6012) Tulipanti válasza Mawyx (#6011) üzenetére


Tulipanti
tag

Nem verekedett vagy valami? Én arra gondolok, hogy valami belekaphatott neki és az okozott egy pici gyulladást. Főzz kamillateát és azzal törölgesd a szemét. Azzal is töröld le a gennyt, meg időnként törölgesd át.

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#6013) Mawyx válasza Tulipanti (#6012) üzenetére


Mawyx
senior tag

Az udvari ajtót becsuktam, mert fázok, hogy állandóan nyitva legyen, hogy kedvére mászkálhasson, így csak a folyosóra tud kimenni amikor kiengedem, itt meg másik cicát nem láttam.
Nem akarom teljesen bezárni, én se szerettem, hogy a szüleim nem akarnak sehova se elengedni, elég antiszoc is lettem... itt bent folyton a konvektor fölött döglik, a szobában 19fok van, a konvektornál sokkal több, amikor meg kiszalad, hát kint röpködnek a mínuszok, attól félek megfázott. Nem hörög, nem szürcsög, vidám, virgonc, kedélyállapot változást nem vettem észre, eszik rendesen, dorombol, de nedves a jobb szeme, most is hunyorog.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#6014) Tulipanti válasza Mawyx (#6013) üzenetére


Tulipanti
tag

Értem. Lehet, hogy akkor csak valami belement neki. A kamillatea ilyenkor biztos hogy jó, nálunk mindig bevált. Ja azt elfelejtettem, hogy langyos legyen ha törölgeted neki. Szerintem ha ezt megcsinálod neki, biztos jobb lesz. A kamilla gyulladás csökkentő. Nekik akkor szokott ilyen sárga trutyi lenni ha be van gyulladva egy sebük vagy valami. Én legalábbis mindig akkor láttam.

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#6015) Mawyx válasza Tulipanti (#6014) üzenetére


Mawyx
senior tag

A kandúrom rendszeresen verekedett...
Attól hogy most másik maccsal nem talizott még felsérthette neki valami, néha úgy rohangál itt bent, mint aki megveszett, felsérhette a szekrény sarka vagy bármibe beleüthette egy picit. Veszek neki kamillateát és este meglátom hogy fest a jószág.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#6016) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Szerintetek az probléma, hogy mikor most télen behozom a macskámat, szinte mindig csak mosakodik? :F

(#6017) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Boldog Karácsonyt!

Aranyos nagyon! :C

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#6018) Vasinger! válasza Vistaboy (#6017) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nagyon aranyos? Lehet, hogy hülye kérdés, de a tied?

Én is feltöltöttem az egyetlen macskámról, a másik elkóborolt, vagy valaki befogta. :O
Az utolsó 3 kép az új.

(#6019) Vistaboy válasza Vasinger! (#6018) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nem, az enyém fekete-fehér. Korábban már linkeltem róla videót.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#6020) Tulipanti


Tulipanti
tag

Nagyon mérges vagyok ezekre a dögökre. Nem volt itthon senki, Bébike lelopott egy mákos és egy diós kiflit, jól megrágta és otthagyta. Csak tudnám honnan tudta hogy különbözőek. De amiért még jobban haragszom, hogy Pehellyel megfogtak egy madarat és bevitték a konyhába, csupa toll és vérfolt volt a konyha.persze Bébike meg Pehelyke boldogan nyalták a szájukat én meg takaríthattam. :((( És tuti, hogy a madáretetőből fogták meg mert a teteje le volt esve a földre.... Mi itt etetjük a madarakat meg a fiókákat hazahozom nevelgetni ezek meg megeszik őket... :(((

[ Szerkesztve ]

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#6021) Mawyx válasza Tulipanti (#6020) üzenetére


Mawyx
senior tag

Enyém is megkóstolta a bejglit, be volt még gyári csomizva, eszembe nem jutott, hogy így se hagyhatom kint :D

Ebben a tré időben összepacsálok mindent, így újságpapírt raktam az ajtóhoz az előszobába nehogy összedzsuvázzam a lábtörlőt, mert oké hogy lábtörlő, de azért mégse ehhez a dzsuvához való... Macs most rettentő boldog, mert most tépte cafatokra a napi sajtót :DD Nem is tudom melyiket rosszabb takarítani :D (az újságpapírcafatkákat még mindig egyszerűbb azért)

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#6022) Mawyx


Mawyx
senior tag

:D

:DD

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#6023) Tulipanti válasza Mawyx (#6021) üzenetére


Tulipanti
tag

Semmit nem szabad kint hagyni. Bébi több zacskóréteget kirág a kifliért.... :))

Hát az se semmi. De nálunk is minden ilyet szétszednek, a dobozt szétkaparják stb. :DDD Ezekért annyira nem is haragszom, de madárért nagyon. Tegnap ki is zártam bébit egy fél órára, hagy gondolkozzon mit csinált. Hátha ér valamit. :U

Ez a képregény ismerős. Tegnap néztem, hogy Rosszika majdnem a fele ágyat elfoglalja. :) Pehely meg mindig beül elém az asztalra, rajta keresztül gépelek. :)

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#6024) Kolondrum


Kolondrum
félisten

(#6025) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ennek annyi! [link] [link] Szoftveresen lement alfába! :DD

(#6026) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Van róla video is de nem tudom hova feltenni! Értitek full leállt a rendszere! A lábát felemelem nem érdekli, bármit meg lehet vele csinálni! Levegőt vesz nagy baj nincs! :DD

(#6027) Kolondrum


Kolondrum
félisten

(#6028) puttputt válasza Kolondrum (#6027) üzenetére


puttputt
őstag

Csak nem "megfáradt" a nagy ajándék(f)osztogatástól? ;] :DDD

Neki is boldog karácsonyt! :) (Bár, ahogy látom, már megvan. :)) )

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#6029) Tulipanti válasza Kolondrum (#6027) üzenetére


Tulipanti
tag

Hát ennek annyi! :DDD Szegény "kinti" macska! :DDD
De jól áll neki a szarv! :DDD

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#6030) Tulipanti


Tulipanti
tag

A cicuknak is jó karácsonya van. 24-én Whiskas alutasakossal úgy belaktak hogy kiterülve aludt mindhárom. :DDD És persze az ünnepi menüt is megkóstolták meg minden. :DDD
A párom cicája is kapott tőlem ajándékot, egy kis Whiskast. Reméljük megeszi majd mert elég válogatós. :P :DDD

[ Szerkesztve ]

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#6031) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Olyan kismacseknak amelyik mindent megrágna (mint egy kutya) ,nincs valami ötletetek mit lehetne venni amin levezetheti eme ingerenciáját? Köszi, már az agyamra megy.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6032) ladybug válasza zoltanz (#6031) üzenetére


ladybug
őstag

Bármilyen szőrös kis játék, ami csilingel is, megteszi. Szerintem örülne neki, de adhatsz neki száraz kölyök macskatápot.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#6033) zoltanz válasza ladybug (#6032) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Van neki de inkább a drótokat rágcsálja előszerettel, tápot csak vacsorára kap.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6034) puttputt


puttputt
őstag

Amikor már nem lehet uralni az érzelmeket...:

3. kép:
Garfield: Tűnj innen!

:DDD

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#6035) ladybug válasza zoltanz (#6033) üzenetére


ladybug
őstag

Akkor vegyél neki rágcsarudakat. Macskáknak is vannak már, jutalomfalatoknak hívják őket: [link].

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#6036) zoltanz válasza ladybug (#6035) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi, :R ezt nem tudtam. Mielöbb beszerzek ilyen pálcikát. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6037) ladybug válasza zoltanz (#6036) üzenetére


ladybug
őstag

Remélem bejön. Nálunk nem volt ilyen probléma, így nem tudom, hogy milyen hatása lesz. A kutyánknál bejött, azt tudom.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#6038) TooN


TooN
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene!

2 éves nőstény és egy 6 hónapos kandúr a házban! Mind a kettő ivartalanított! kb. 3-4 hete vannak együtt, amikor is érkezett a fiatalabbik! A kezdeti összeszoktatáson már túl vannak. Néha már játszanak is együtt, de általában fújás a vége! De van, hogy már egy kanapén is alszanak, persze ez azért ritka!

Tudtok valami olyan csoda trükköt, amivel lehetne fokozni az összeszoktatást, vagy csak idő kérdése és legyek türelmes!

Jó lenne valami plusz!

Köszi!

Üdv!

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#6039) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Négy hónapos lett a cicánk, most voltunk vele állatorvosnál, Csipike megkapta az oltásokat, féreghajtót és minden ilyenkor szokásos dolgot. Nagyon jól viselte, először egy kicsit megszeppent az idegen helyen, de utána alighogy hazaértünk vele, egyből visszatért a napi teendőihez. Például kedvenc időtöltése az ágyon bebújni a takarók alá. Ezt a képet ma készítettem róla:

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#6040) ladybug válasza TooN (#6038) üzenetére


ladybug
őstag

Bizony, türelem. Menni fog a barátkozás vagy inkább elfogadása.

Nálunk a macskának először a nyulat, majd a kutyánkat kellett elfogadni. 2-3 hónap viszont kell hozzá, hogy teljesen megszokják a másik jelenlétét.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#6041) nickwearby válasza puttputt (#5996) üzenetére


nickwearby
csendes tag

Az nem jó : )))

Nem rönkfa, hanem egy pecan diós, csokis édesség:
[link]

___

Volt egy olyan kérdés, hogy mi a legextrémebb dolog, amit a macskád megevett.

Nálunk az anyamacsekkal megetettem egy darab tökmagot.
Héjával együtt elrágta :]
És valamikor egy kis darab olivabogyót is.

A fiacskája pedig imádja a sülő tök illatát,
és meg is szokta kóstolni :D
Ezen kívül imádja a tökfőzeléket meg a parajt (utóbbi jó fokhagymás XD)

Nem emberi dolgokban pedig szintén a kandúrka kajált érdekeseket.
Évekkel ezelőtt pl. darazsakat vadászott, és csak azt zabálta fel, ami mozgott még, miután lecsapta XD.
Apám szerint még kék dongót is megevett egyszer, én azt nem láttam.

Viszont nyár végén adtam neki egy 10-15 centis zöld sáskát,
és nagy élvezettel falta fel.

[ Szerkesztve ]

_______"Aki Tibi, odamegy szombaton!!! Én megyek, de nem fogtok felismerni, mert álcázni fogom magam." by Grafitember

(#6042) puttputt válasza nickwearby (#6041) üzenetére


puttputt
őstag

... bevallom... fejből löktem ki... azt biztosan...
De a "log" tutira kötözött fát jelent, azt ismerem, többször is láttam már.

a pecan diós édesség nem tartozik az alapszókincsembe.
Boccs... :DDD
Amúgy, köszönöm a korrektúrát.
Meg valóban. Érdekes is lenne, ha Garfield fát venne ennivalónak...
Igaz, kaparófának...

Tényleg köszi.
Legalább valaki elolvassa őket. :) (Érdemes.)

Egyébként, csodálkoztam, hogy nem jelentek meg idáig az "angolosok" és csak ennyi a fordításokkal. ;]

Ezt most magamnak linkelem (epic fail):
[link] :))

Azért, a fentebbi eszmefuttatásom elég rendszerezett és hihető. Ugye? :D

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#6043) nickwearby válasza puttputt (#6042) üzenetére


nickwearby
csendes tag

a pecan diós édesség nem tartozik az alapszókincsembe.
Boccs... :DDD
Amúgy, köszönöm a korrektúrát.

Az konkrétan nekem sem :DDD csak a pecan-t ismertem, mint dió (inkább mogyoró) félét,
meg fura volt, hogy minek örül a fának :F

Nincs mit, jók egyébként a fordítások :)

_______"Aki Tibi, odamegy szombaton!!! Én megyek, de nem fogtok felismerni, mert álcázni fogom magam." by Grafitember

(#6044) puttputt válasza nickwearby (#6043) üzenetére


puttputt
őstag

Jaja. Nem élek ilyenekkel sajna. :U
A macskák szerintem simán. :DDD
Az a képregény amúgy tényleg fura és elvont... :D
A többi, majdnem 95%-a az eddigieknek viszont, tényleg nagyon üt. :)
Zseniális ez a J. Davis. :))

:R

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#6045) Mawyx válasza puttputt (#6042) üzenetére


Mawyx
senior tag

Olvassuk, persze :K

Ezt a google-s oktatóvideót honnan szedted? :DDD

Maccsal elmentünk orvoshoz. Fater ment be a városba, mondom ugorj már be állatdokihoz, csípás cic szeme, kérdezd meg baj-e, mert interneten összeolvastam mindent. Csörgött telefon, azonnal vigyem macsot beoltatni, mert légzőszervi megbetegdés, tüdőgyulladás vagy mi, végzetes is lehet. Robogtam ciccel, kapott szurit, nekem kellett lefogni, mert fater nem ért rá jönni. Azt hittem majd megsértődik rám, de nem, otthon már bújt, hízelgett :) Ha nem segít, 3 nap múlva kell kapjon még egy szurit. Remélem használ a kis szőrcsomómnak :) 2 k volt az oltás.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#6046) ladybug


ladybug
őstag

A macskánk egy ideje furcsa szokást vett fel. "Elássa" az ennivalóját. Ez azt jelenti nála, hogy a táljában lévő konzervvel úgy tesz, mintha földet húzna rá. Kaparja a járólapot, de persze nem történik semmi, mégis eltökélten végzi a munkáját.
Ilyet még nem láttam ezelőtt tőle. Meg hát tudtommal a macskák csak a kakijukat ássák el.

Arra gondoltam, talán a kutyától félti az ennivalóját, és azért teszi ezt.
Láttatok vagy tapasztaltatok már hasonlót?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#6047) PhoenixK válasza ladybug (#6046) üzenetére


PhoenixK
őstag

Szmöre akkor csinál ilyet, ha nem a hangulatának való a kaja... Ha rajtam múlik, akkor viszont a hangulata változik előbb! Egy kiadós játék után pl örül ha ehet-ihat! :DD

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#6048) puttputt válasza Mawyx (#6045) üzenetére


puttputt
őstag

[link] - "oktatóvideó". :D

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#6049) Kidus


Kidus
őstag

Katt ide es ide :)

Assuming Control

(#6050) puttputt válasza Kidus (#6049) üzenetére


puttputt
őstag

Ott is buli van? (Nyáúúú!) :DDD

---

1. kép:
Garfield: Nem hiszem, hogy bármi is szervezés alatt lenne errefelé...

3. kép:
Garfield: Például egy parti, amire nem hívtak meg.

Vannak, akik úgy látszik, nem félnek a tűzijátéktól. :D

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.