Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1151) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

hova tudom feltölteni a képeket? a kepfeltöltés.hura valamiért nem megy. :(

(#1152) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

[link]

nézzetek szét itt. fantasztikus képek vannak a cicákról!!!

(#1153) szumoo válasza Tom5 (#1145) üzenetére


szumoo
senior tag

Köszöni szépen! :R
Elvoltam egy kicsit havazva és nem volt időm a PH!-ra, de most pótolom.:D
Na közben Márton egészen helyre jött:C, mostmár eszik, iszik, wc-zik, és oan hülye mint volt :DDD. Mostanában inkább a konzerves macska kajákat adjuk, neki és csak min. száraz van neki. Nővérem javaslatára a tejet megvontuk tőle, mert lehet, hogy ca miatt gyűlt fel vmi és az okozta a problémát, de még lesz egy beszélgetés a dokival, hogy neki erről mi is a véleménye.
Folyton hízeleg, hogyha a konyhában vagyunk, h adjunk neki tejet, de hát nem.
Vize egy tálkában van, de ő inkább a szokásos módon iszik vizet, a csapból!:DDD
Na röviden ennyit a napokban töréntekről, remélem mostmár nem lesz semmi gubanc vele!

Köszönettel mindenért:
Szumoo :R

A nyúlon túl?

(#1154) Tom5 válasza szumoo (#1153) üzenetére


Tom5
addikt

Örömmel olvasom,hogy semmi baja a cicának!Ha már ''hülye'' akkor tényleg nemlehet baj! :DD Azmeghogy csapból iszik :DD :DD naggyon teccik!!!

(#1155) tildy


tildy
nagyúr

Ezt nem hiszem el:
fél év után hazatért mancs macskánk, kicsit elhízva:Y Hihetelen. Most tök happy vagyok.

White: Mennyire gond, ha a cicus maradna még egy hetet? nem megyek le ezen a hétvégén vidékre, az albiban meg nem szívesen látott vendég a macska, nagy gond lenne ha jövőhéten hoznám el? Remélem nem nagyon.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1156) mr.ki válasza szumoo (#1153) üzenetére


mr.ki
aktív tag

Király macsek, az én rakoncátlanom néhányszor a tusolókabinban akart inni. 1X viccből kifigyeltem és mikor bement a kabinba, elhúztam az ajtót ;] . Nagyon gyorsan sírás lett a vége (nem nyitottam rá a vizet, de ő tudja hogy az ember miért megy oda, úgyhogy ezért sírt :D )

Forza **Juventus* !! Nem állunk meg 3 csillagig és utána sem! 32 scudetto

(#1157) DLDKox


DLDKox
aktív tag

Sikerült lefotózni a cicám pár jó pózban, gondoltam megosztom veletek.
[link]

További jó cicázást :)

(#1158) _Hunter_ válasza DLDKox (#1157) üzenetére


_Hunter_
őstag

Ez igen. Gyönyörű szép cica. Olyan tekintélyt parancsolóan tud feküdni.

A miénk hétvégén megint utazott egy nagyot. Most Kaposváron voltunk, mamámnál meg szüleimnél. Nem semmi volt. A nála kétszer nagyobb bakk macskát lepofozta. Csak úgy lestünk hogy mi a pálya. Pedig aztán nem is ő volt otthon. Vasárnap jöttünk vissza és vasárnap délutántól másnap reggelig csak aludt. Valószínűleg nem nagyon tudta magát kipihenni hisz nem érezte magát otthon.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#1159) szapeti


szapeti
tag

Bemutatom Zsöme nevű lakótársamat. :)
[link]
Még csak 1,5 éves de már ő a ház ura! :D


[Szerkesztve]

(#1160) White Tiger válasza tildy (#1155) üzenetére


White Tiger
tag

Nem gond, csak akkor majd hívj. Vagy inkább írj smst. Nekem vasárnap lenne jó, ha jönnél, mert szombaton dolgozom.
Bocsi h ekkora fáziskéséssel reagálok, de némi technikai gondjaim voltak...

A cica egyébbként jól van, csak már kezdi kinőni a lakást :)

Ja, és köszi Silver Ghost a közremüködést, igazán egy angyal vagy ;) (vagy inkább szellem? ;] )

Ami nem öl meg, az erősít.

(#1161) tildy


tildy
nagyúr

White:akkor ahogy megbeszéltük.

:D
Kis poén a többieknek
[link]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1162) White Tiger válasza tildy (#1161) üzenetére


White Tiger
tag

Tildy: úgy :)

Ami nem öl meg, az erősít.

(#1163) G@ben


G@ben
addikt

Sajnos be kell írnom a topikba: most mondta Anyu, hogy elpusztult az egyik macskánk, de nem tudjuk, hogy miben. Külsérelmi nyom nincs rajta, lehet, hogy megmérgezték. :O
Kb 12 éves volt és nagyon szerettem! Igazi úri hölgy volt. RIP! :O

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1164) White Tiger válasza G@ben (#1163) üzenetére


White Tiger
tag

Ez szomorú :(
De lehet h csak ennyi adatott neki, egy cicánál 12 év már elég sok. Talán felkerült a macska-mennyországba, ahol sajtból van a hold...

Ami nem öl meg, az erősít.

(#1165) G@ben válasza White Tiger (#1164) üzenetére


G@ben
addikt

Nem hinném, hogy természetes halála volt, mert akkor nem ott találtuk volna meg, ahol, meg ereje teljében volt, a nagyobb kanmacskákat is elgyepálta és imádott még mindig hülyülni, mint egy kölyök. Mellesleg az anyja a Nagymamámé volt és azt 22 vagy 23 évesen vitte el Mamám dokihoz, hogy altassa el, mert akkor már nagyon beteg volt.
Nagyon sajnálom, meg is sirattam, még mindig gombóc van a torkomban, ha rágondolok, de az élet megy tovább. Nagyon hiányzik. :(

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1166) sharpapa válasza G@ben (#1163) üzenetére


sharpapa
aktív tag

12 év, az már elég öreg, szerintem természetes halál. Viszont ha kihúzta eddig, makkor szép nélete lehetett.

Részvétem[kép]

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#1167) G@ben válasza sharpapa (#1166) üzenetére


G@ben
addikt

Köszönöm!
Valahogy nekem a körülmények nem vágnak egybe, de ezt már nem fogjuk soha megtudni.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1168) G@ben válasza G@ben (#1167) üzenetére


G@ben
addikt

Most beszéltem Anyámmal és azt mondta, hogy valami macskavész van, úgyhogy ez lehetett az ok. Ma várják a dokit, hogy a másik macskánkat beoltsa.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1169) lorcsi


lorcsi
veterán

(#1170) tildy


tildy
nagyúr

Whitetigertol elhozott cilamilank neve, az anya cica utan szinten Szaffi lett, bar a Szofi nev is illene ra:D
A cicus nagyon eleven , megy szagol mindent, megy faterom utan, mint a kisliba a mamaliba utan, nagyon mokas:D
Multkor faterom volt otthon egyedul, a cica meg a lakasban ugye, es eszrevette a cica, hogy fater valahova eltunt.Ektelen nzivakolasba kezdett, ment fatert keresni.(epp furdott a kadban)
Na csak akkor nzugodott meg, mikor a kad szelere felugorva meglatta a ''gazdit'':)
Masnap szinten nem talalta (akkor epp a mellekhelyisegben volt fater) , es ment es nezte , hogy a kadban van-e!!!!

Hihetetlen egy macs, hugom szerint hiperaktiv. Ugral a fuggonyre, jatszik, rohangal, mindig megy az emberek utan. De okos is, hallgat arra, ha valamit nem szabad.
Imadnivalo:D
Kepek hamarosan.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1171) Dale válasza tildy (#1170) üzenetére


Dale
aktív tag

Az én cicám is hasonló az általad leírthoz. Picike, neve még nincs, talán Boci lesz de nehéz dönteni. Nagyon játékos, itt éppen megtámadja őt a bosszúszomjas Repülő Rugós Egér.

[link]

Jelenleg épp nem bízom benne sorozatos ágyba pisilés miatt, el is kellett tegnap vinnem tisztítóba mindent, a fekvő-akármi súlya miatt egy kisebb vagyonba került a tisztításuk... Egész éjjel paráztam hogy mi lesz. Amúgy amióta velem van, nem tudtam rendesen aludni, 2-3 óránként rájön a játszhatnék, kergeti a farkát, támad, harapdál... Ami a legveszélyesebb: éjjel nézni őt. Biztosan furcsán látja a szemem éjjel, mert odajön mintha szaglászni akarna, aztán hirtelen belekap körömmel... Most is bevérzett. De azért imádom a kis dögöt! :)

https://enginedesigns.net

(#1172) tildy válasza Dale (#1171) üzenetére


tildy
nagyúr

Hala egnek a mienk nem ilyen brutal, csak kivancsi :U
Ejszaka fater melle behuzodva alszik. Vagy a labanal.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1173) tildy


tildy
nagyúr

Na akkor íme, pár kép Szaffiról:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
Ezek még itt nálunk készültek, az albérletben. Sajnos pont a szembeép lett homályos:(
Az anyuka egyébként brit kék, az apuka fekete perzsa.Szépek voltak ők is. (Az anyuka biztos morc lehetett rám, látta mikor viszem a kölykét, húzódott is el előlem, és csúnyán nézett)
Aznap vittük is le szentgyörgyre, a cicatartóban nem amradt meg, ezért végig ölben kocsikázott, de már az autóban is ment volna felfedező körútra. Mondjuk elég nyugisan tűrte az utat:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1174) nRu3


nRu3
addikt

Most volt egy müsor az ATV-n [Ebugatta] és a mostani müsort a Szent István Egyetem Állatorvos-Tudományi Karnak a Sebészeti Tanszék és klinikáján forgadtak Dr. Németh Tibor fő-fő szerepelt benne, a lényeg ide pont nem szabad vinni a házi kedvenceinket nagyon sok panasz van rájuk, félre kezelnek, és sajnos nekem is van rossz tapasztalatom velük-vele. Amiben a kedvencem sokat küződött és szenvedet de belehalt az ő hibájukbol és az odajárasom alatt is látam sok csunya dolgot más állatokal.

Lehet hogy S.O.S. alapon mindenki ide megy de inkább ne vagy pedig az életmentő kezelésel ide mehet de vissza menni oda nem szabad .

[Szerkesztve]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1175) Bubu79


Bubu79
addikt

Sziasztok!

Tildy! Ez a macsek gyönyörű :R
Eszméletelen kelekótyák tudnak lenni amikor még kicsik, rengeteget lehet nevetni rajtuk. A mieink már korosabbak ( az egyik 9, a másik 6 éves lesz lassan ) de még mindíg el-el kapja őket időnként valami dili - ilyenkor szinte fetrengek a padlón a nevetéstől.
Szvsz ha a kíváncsiságot szoborba öntené egyszer valaki, 99%, hogy macska lenne a vége...
Tenyérnyi kis szőrmókként napjában többször képesek voltak bebarangolni az egész lakást - megnézték, hogy változott-e valami, eközben vidám pillanatokat szerezve a háziaknak, akiket jól elszórakoztatott az esetlen bukdácsolásuk... De szép is volt!
Szóval egy kismacska mindíg örömet csempész a lakásba...

G@ben: Őszinte részvétem a cicátok miatt :(

A legutóbb ( sokak által ) linkelt cicák is szépek; öröm olyanokkal ''találkozni'' akik szintén szeretik ezeket a meglehetősen sajátosan gondolkodó, önfejű teremtéseket :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1176) nRu3 válasza G@ben (#1163) üzenetére


nRu3
addikt

Részvét.
A gomboc még sajnos sokáig ott lesz, de inkább úgy gondoljál rá amig élt és nálatok volt addig szép és jó élete volt,igy könyebb megnyugodni .

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1177) G@ben


G@ben
addikt

Köszönöm mindenkinek!
Már kezdek kicsit megnyugodni és tényleg a szépre emlékezni. Ez a macsek is olyan volt néha, mint egy kölyök, bekattant, szétszedett mindent, ami elé került, legyen szó áruházi blokkról vagy fotelről, mindent megtámadott. :) Meg vannak azok a kosarak, amik ilyen összecsukhatók és autóban használják őket. Az volt az egyik kedvence, beleugrott, kergette bent a farkát, megtámadott benne nem létező dolgokat, ha a végére volt állítva, beleült és nézett bambán, mi meg jókat nevettünk. :)
Másik énje az volt, amikor úgy ült, mint egy királynő és úgy is viselkedett, hogy nagy kegyesen néha megengedte, hogy megsimogassuk. Harmadik énje meg a hízelgős. Dörgölőzött az emberhez, felugrott az ölembe, ha neteztem, alig hagyott békén, mondván, hogy tessék vele foglalkozni. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1178) tildy


tildy
nagyúr

Beszélgetés hugommal:

Timcsi üzenete:
egyszer megverem ezt a macskat
Timcsi üzenete:
..
Tildy üzenete:
???
Tildy üzenete:
mert?
Timcsi üzenete:
annyira rossz
Tildy üzenete:
rossz?
Timcsi üzenete:
jaja
Timcsi üzenete:
anagyon
Tildy üzenete:
mert?
Timcsi üzenete:
elobb majdnem agyontaperolta a moncsit
Tildy üzenete:
ijjj
Timcsi üzenete:
az osszes vezetekkel jatszott mar
Tildy üzenete:
gondodolom a karmaval
Timcsi üzenete:
meg hasonlok
Timcsi üzenete:
..
Timcsi üzenete:
nem a karmavalcsak paskolta
Timcsi üzenete:
tod
Tildy üzenete:
vezetékekkel?
Tildy üzenete:
lol
Timcsi üzenete:
tetszik neki,h.ikonok meg amik felbukkannak
Timcsi üzenete:
meg az eger..
Timcsi üzenete:
ahogy mozgatom latja a kepernyon
Timcsi üzenete:
!!!
Timcsi üzenete:

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1179) tildy


tildy
nagyúr

MElyik a legjobb féle cicaalom? Mert ugye nálunk midnen macska kinn szokott lenni az udvaron, és ott a homokba elvégzika dolgukat, de szaffi odabenn is van, és ahogy hallom nem komálja a forgács + homok kombót.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1180) Bubu79 válasza tildy (#1179) üzenetére


Bubu79
addikt

Szia! :)

Hogy a legjobb-e, azt nem tudom, az biztos, hogy nem a legolcsób - mi a spórban kapható Catsan-t vesszük a macsekoknak, ebből egy zacsival ( 10l ) kb. 1800 pénz.
Sokat kipróbáltunk, de ez vált be a legjobban, mert viszonylag sokáig tart ( ha belepiszkít a macsek, csak kiszeded, nem kell az egészet cserélned ), és nincsen igazán szaga, ha pelepisil.
A két macsek nálunk kb. 2 hétig elvan egy zacsival...

Sajna az olcsóbbak, amik bevásárló központokban kaphatóak valahogy nem az igaziak - szinte mindegyik megbüdösödik egy kis pisitől... :U

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1181) cornfake válasza tildy (#1179) üzenetére


cornfake
aktív tag

nalunk a gimpets biokat megy,a zold,egy 10kg-os alom 2macskanak napi tisztitassal es egy-masfel hetente full cserevel 1-1,5 honapig eleg

I'm what's left, I'm what's right..

(#1182) ladybug válasza tildy (#1179) üzenetére


ladybug
őstag

Mi egy Biolux nevű almot használunk, amivel én meg vagyok elégedve. A helyi állatkereskedésben kapható. Nincs szag a lakásban, pedig néha átjön anyáék cicája is, és az is belepiszkít. Nem az egészet szoktam cserélni, hanem csak ott, ahol piszkított. Sokszor kint is elvégzik a dolgukat, úgyhogy nem állandóan az alomra járnak.( A tecsós alom nem jött be, meg a pennys sem.)
A 10L-es nálunk is olyan két hétre elég kb.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1183) AlBundy válasza ladybug (#1182) üzenetére


AlBundy
aktív tag

Mi is a Biolux-ra esküszünk. De a tecsós alom is jó, én nem vettem észre különbséget a 2 között, a cicák is végzik benne a dolgukat ahogy azt kell.

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#1184) ladybug válasza AlBundy (#1183) üzenetére


ladybug
őstag

A tecsóssal csak az a bajom, hogy túlzottan aprószemű. Nem veszi úgy fel a vizeletet, mint a Biolux. Bár a szagot is felfogja, de a Biolux a nyerő nekünk.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1185) White Tiger válasza tildy (#1178) üzenetére


White Tiger
tag

Hehe, ezt Szofi is csinálta :) Tavaly ilyenkor piros télapos kurzorom volt, a cica rendszeresen a monitor elé ült, mikor neteztem, és merőn követte a mozgását :) Volt h meg is akarta fogni, de a karmát sose használta ilyenkor, mintha tudta volna h az nem tesz jót a monitornak :)

Mi egyébként fit+fun bioclean almot használunk, a fresnapf-ban vesszük, 20 kilós kiszerelésben, és ez így elég olcsó és jó is.

Ami nem öl meg, az erősít.

(#1186) tildy válasza White Tiger (#1185) üzenetére


tildy
nagyúr

Gondolom ahhoz van szokva, majd veszek neki:)

Egyébként az anyukája után a Szaffi nevet kapta:D
Ugye emlékeztek még a mesére?
[kép]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1187) tildy


tildy
nagyúr

Ez mekkora:Y
[kép]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1188) tildy válasza tildy (#1187) üzenetére


tildy
nagyúr

nem látszik a kép:
http://www.messybeast.com/images/mandala.jpg
[link]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1189) G@ben válasza tildy (#1188) üzenetére


G@ben
addikt

Ez tuti egy magát macskának álcázó tigris! :D Hogy nőhet ekkorára? :Y

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1190) Kephamos válasza tildy (#1188) üzenetére


Kephamos
addikt

Biztos én csinálok valamit rosszul, de így is csak ugyanazt látom...

(#1191) G@ben válasza Kephamos (#1190) üzenetére


G@ben
addikt

Bemásoltam böngészőbe a linket, ott megnéztem és most már a #1187-ben is megjelenik a kép.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1192) Kephamos válasza G@ben (#1191) üzenetére


Kephamos
addikt

Nekem csak a warning.png látszik.

(#1193) G@ben válasza Kephamos (#1192) üzenetére


G@ben
addikt

Ezt másold be: http://www.messybeast.com/images/mandala.jpg

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#1194) Kephamos válasza G@ben (#1193) üzenetére


Kephamos
addikt

Ugyanaz! Már próbáltam.

(#1195) tildy válasza Kephamos (#1194) üzenetére


tildy
nagyúr

Próbálj reloadolni.
Egy hatalmas macs van a képen.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1196) VoDaFoNe


VoDaFoNe
aktív tag

Sry! de ez most divat hogy ilyen háziállat topic nyílik mindenhol?

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#1197) Kephamos válasza tildy (#1195) üzenetére


Kephamos
addikt

Oké, köszi sikerült.
Vááá! Mit adtak enni enek, hogy ekkorára nőtt??? :D

(#1198) VoDaFoNe


VoDaFoNe
aktív tag

Macsekmániások figyelem! Klikk --->[link]

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

(#1199) Agostino válasza VoDaFoNe (#1196) üzenetére


Agostino
addikt

Azért az, hogy mostanában erős túlzás egy olyan topicra nézve, amelyik 2004 márciusa óta megvan.

[Szerkesztve]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1200) VoDaFoNe válasza Agostino (#1199) üzenetére


VoDaFoNe
aktív tag

Jóvanna! De télleg mostanába minden ilyen kisállat topic nyílt. Nem mondnom most én is nyitottam egy topicot : vadászgörény. amőgy nálunk egy macska sem élt végig egy életet! nem mi gyilokolásztuk meg!

Némelyek szerint szörnyűséges ember lehetek, de ez nem igaz. Gyermeki szívem van - egy befőttesüvegben az íróasztalomon.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.