Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1551) tildy válasza rlazol (#1550) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát én ahogy láttam mindig kicsit próbálgatta terhelni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1552) Kicker válasza nRu3 (#1527) üzenetére


Kicker
senior tag

akkor valszínű a tej lehetett... én meg azt hittem azt ihat... de akkor nem... azóta nem is kap...
vidéken vagyunk, Tapolca city... 2500nél többre számítottam én is..

egyébként hozzátartozik még a heti eseményhez, hogy utána egy napig be kell zárni, nem ehetett, másnap kiengedtük és elcsapta egy kocsi.... én annyit tudtam erről, hogy egy haver jön hogy most jött el előttünk, mkor egy kocsi elütötte, repült egyet, aztán felpattant és elszögdelt, elfutott... mondom az igen... hazamentem, hívtam, nem jött... 1óra múlva legalább mire megláttuk, hogy a szomszéd telkén ott ül és alig pislog, mozogni csak lassan tudott, de nem imbolygott, csak lassú volt... aztán az éjszakát végülis túlélte, így dokihoz sem vittem el, azóta már egész jól van, de elég sokat pihen azóta... előtte többet volt kinnt, és talán többet mászkált... remélem nincs belső baja... de nem fáj úgy semmije, lehet vinni kézbe, simizni a hasát, oldalát... szal mákos volt... egyszer már én is átmentem rajta, még kiskorában, akkor a lába fájt neki 3-4 napig... :DDD nem vicces egyébként... 9ből márcsak kb 6élete lehet... gyorsan fogynak... :F

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1553) Calogero


Calogero
addikt

[link] :(
Az ilyen embert nem börtönbe zárnám hanem céllövöldét nyitnék és ő lenne a céltábla.

(#1554) rlazol válasza Kicker (#1552) üzenetére


rlazol
addikt

az ütközés okozta felszökött adrenalin csodákra képes, van h életveszélyes sérülésekkel vagy törött medencével futnak el a helyszínről. Utána persze ahogy lenyugszik előjön a baj.
Mikor történt ez a baleset? 1-2 napja, ha jól értem?
Ha vizelete+széklete+étvágya normális, akkor vsz megúszta, bár egy repedt lép sokáig kitarthat. Bizonyára fáj mindene azért is pihen sokat. reméljük a legjobbakat.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1555) Kicker válasza rlazol (#1554) üzenetére


Kicker
senior tag

csütörtökön... eszik rendesen, sokat pihizik... de van mikor játszik, ugrál, hempereg, ahogy szokott, sokkal nyugodtabbnak tűnik a nap nagyrészében...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1556) rlazol válasza Kicker (#1555) üzenetére


rlazol
addikt

valószínüleg kapott egy kisebb sokkot és akár tanult is az esetből. Egyes belső sérülések kivételes esetben mocsok mód el tudnak bújni, de egy héten belül ki kell h jöjjön ha vmi van. Ha van pisi-kaki normál, akkor csak a lép marad mint kérdés. Nameg egyes bordák/szegycsont elrepedhettek/törhettek, de azt mondod, hagyja magát dögönyözni szóval még az se. szerencsés macsek.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1557) Kicker válasza rlazol (#1556) üzenetére


Kicker
senior tag

az... eszem a csöp kis husiját... imádom...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1558) Montesz


Montesz
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Egyik ismerősöm ajállotta ezt a topicot!De jo hogy ilyen is van!Nekem is van két nagy és három pici cicám imádom őket olyan aranyosak!Elképesztő hogy milyen rosszak,de én akkor is szeretem őket! :DD

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Bocs, egy pillanatra azt hittem, hogy bölcsész vagy, aztán láttam csak elbambultál...

(#1559) Kicker


Kicker
senior tag

végülis a gyomra meggyógyult a cicusunknak, az autóelütéstől ugye kókadt volt, megnézettük dokival, belőtt neki egy adag szteroidot és azóta újra a régi.... :DDD

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1560) nRu3 válasza Kicker (#1559) üzenetére


nRu3
addikt

Csak a végén ne hogy valami kigyurt szteroid függő grizzli cat legyen :D

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1562) Montesz


Montesz
csendes tag

Üdv!
Nem tudja valaki véletlenül,hogy a kiscicák hány hetes koruktól esznek önálloan????Sajnos az anya cicát elütötte egy autó(a véleményem nem lenne publikus)és a kicsik még csak két hetesek!

Bocs, egy pillanatra azt hittem, hogy bölcsész vagy, aztán láttam csak elbambultál...

(#1563) Kidus válasza Montesz (#1562) üzenetére


Kidus
őstag

6 hetesen mar szoknak at az anyatejrol szilardra szepen.
Konkretan nem tudom, milyen osszetetelu tej kell nekik eddig a korig, de google valoszinuleg segit megoldast talalni.
Probalok addig is utananezni.

rlazol valoszinuleg tobbet tud majd mondani, esetleg irhatnal neki privit, vagy vard meg amig benez :)

Assuming Control

(#1564) Kidus


Kidus
őstag

Ezt talaltam:

''Macska tejpótló tápszert használjunk. Ezt az ajánlott adagban, 35-37.8 C°-ra felmelegítve, az alkarunkon tesztelve, testmelegen etessük. Ha nincs macska tejpótló, akkor kecsketejet is használhat.Ha Ön eteti őket, akkor a tejpótló tápon megadott teljes mennyiséget etesse, 2 hetes életkor alatt 3-4 óránként, 2-4 hetes kor között pedig 6-8 óránként. Az elválasztást, vagyis a kölyöktápra való átszoktatást 3-4 hetes kor körül kezdheti meg.''

Nevelesukrol meg:

''A kezdetben 29,5-32,0 C° közötti hőmérsékletet néhány nap után fokozatosan csökkentse 26,5 C°-ra az első 7-10 nap végéig, majd 22,0 C°-ra a 4. hét végéig. Ha az alom nagy, ennél alacsonyabb hőmérséklet is elegendő, mert a kiscicák összebújva melegítik egymást.''

[link]

Assuming Control

(#1565) rlazol válasza Montesz (#1562) üzenetére


rlazol
addikt

kismacskák...
5-6 hetes korukig szopnak - egyénfüggő, az anyamacska akkor hagyja abba a szoptatást, amikor a kiscicák fogai már túl nagyok (harapdálják a csecsbimbót). Addig is kb 4 hetes koruktól már lehet próbálni a tejpótlon kívül egyéb bébiétel halmazállapotú tápokat, de a tej menjen minimum 6 hetes korig.

Ami a lényeg:
TEHÉNTEJET, BOLTI TEJET TILOS!
teljesen más összetételűek, hasmenést okoznak és nincs bennük elég táplálék. Ráadásul a macskák igényelnek néhány olyan spec. kiegészítést (tauin, arginin, mangán, réz), amit a többi állat egyáltalán nem vagy sokkal kevesebbet.

kaphatók a kisállatboltokban ill. az állatorvosi rendelőkben macska-tejpótlók, azzal érdemes próbálkozni - használati utasítást, főleg az etetési hőmérsékletet szigorúan betartva. Cumisüveg javasolt, fecskendő kevésbé. Etetni 2-3 óránként kell, utána kicsit játszani velük. 5-6 hetesen el kell kezdeni szocializálni őket.

macerás, de korántsem reménytelen!
hajrá!

Kidus - szépen meglőztél! :DDD
A kecsketej annyival jobb, h sűrűbb (pl. a tehéntej 3-3,5% zsírt, tartalmaz, a macskatej 5-5,2-t), de attól még messze nem az igazi, ideiglenes megoldásnak jó.

[Szerkesztve]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1566) Kidus válasza rlazol (#1565) üzenetére


Kidus
őstag

Ami meg kozben eszembe jutott, az a langyos-nedves szivaccsal pocisimogatas, ami helyettesiti az anyaallat nyalogatasat, es segit a kicsiknek uriteni. Enelkul ha jol emlekszem el is pusztulhatnak, mert nincs ami kivaltja az ingert.
Remelem jol emlekszem, mert ezesetben fontos ezt alkalmazni :)

Assuming Control

(#1567) rlazol válasza Kidus (#1566) üzenetére


rlazol
addikt

jól emlékszel, de főleg újszülötteknél fontos, a magzati bélsár miatt. De azért nem kell elhanyagolni két hetesen se, ezért írtam a játszásit etetés után. :)

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1568) Montesz


Montesz
csendes tag

Nagyon köszönöm az értékes információkat!nagyon sokat segítettetek.Remélem sikerül felnevelnem a kiscicákat,és minél hamarabb megtanulnak önálloan enni!

Bocs, egy pillanatra azt hittem, hogy bölcsész vagy, aztán láttam csak elbambultál...

(#1569) Kidus válasza Montesz (#1568) üzenetére


Kidus
őstag

Nincs mit. :)
Majd varjuk az eredmenyeket, esetleg kepeket.
A kozben felmerulo problemakban is szivesen segitunk. :)

Assuming Control

(#1570) rlazol válasza Montesz (#1568) üzenetére


rlazol
addikt

minél hamarabb, tényleg jó lenne.
De jobb későn mint soha. Nem csak arról van szó h meg tudják rágni és pszihésen elfogadják a szilárd kaját, hanem az emésztőrendszer többi részének is fel kell nőnie a feladathoz.
Tehát ne siettesd. Amikor már fáj, ha harapdálják az ujjad, erősek a fogaik, akkor lehet finoman átállni. A macskák nagyon finnyásak, válogatósak, erre is figyelj. Féreghajtók, oltások 6 hetes kortól. Kézmosás előttük, higiéniás szabályokat tartsátok be, nehogy vmi bakteriális fertőzés közbeszóljon - az alapvető virusok elleni védelmet az anyatejjel megkapták. Meleg zugot nekik, nehogy kihűljenek - de megfőzni nem kell őket :DDD . Ha van vmi dobozuk, egyik részét lehet melegíteni (elég egy 100-as izzó, nem kell infra), a másikat végét ne, és eldöntik hova mennek. Hajrá.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1571) _Hunter_


_Hunter_
őstag

Sziasztok!
Régen jártam erre. A hétvégén vettem egy digit gépet és így újra készítettem egy két képet Lucáról.
[link]
[link]
[link]

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#1572) szumoo válasza _Hunter_ (#1571) üzenetére


szumoo
senior tag

Szia.
Nagyon aranyos! Milyen idős? :)
Jöhetnek még képek nyugodtan! ;)
Lassan én is rakok fel képeket a ''vadállatomról'':D

Üdv.: Szumoo

A nyúlon túl?

(#1573) _Hunter_ válasza szumoo (#1572) üzenetére


_Hunter_
őstag

Idén szeptember környékén lesz 2 éves.
[link]

Amúgy van egy nagyon jó tulajdonsága. Lehet más cica is így van a gazdájával. Ha a Kedvesem fütyül neki akkor a macska egyből reagál, megkeresi és rögtön elkezd bújni. Persze ez többnyire akkor van, ha a macsek nincs nagyon elfoglalva mondjuk egy repülő bogárral. :) Bezzeg ha én próbálkozok ilyennel a macsek nagy ívben... :)

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#1574) net84 válasza Kalandor (#1561) üzenetére


net84
őstag

és hogyan szoktattad rá a macskuszt a kaparófára?
Nálunk szétszedi az ágyat, de azt is csak az ágynemütartó két végén. Valami hasonló kellene, de egy kicsit messze van... :DDD

Read only...

(#1575) ladybug válasza _Hunter_ (#1573) üzenetére


ladybug
őstag

Nagyon szép macsek.
Gondolom a cica kandúr, ezért ragaszkodik jobban a barátnődhöz.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1576) Heni85 válasza Montesz (#1568) üzenetére


Heni85
újonc

Szia! Én négy kiscicát neveltem fel néhány hetes koruktól, mert elütütte az anyjukat az autó. A pocisimogatást mi nem csináltuk, de érdemes őket fűbe tenni, mert a fűszálak ingerlésétől beindul a pisilés :B .
Az etetésről annyit, hogy mi is tejport használtunk, a tejet üres szemcseppes üvegbe raktuk, és a szemcseppentő kilyukasztott gumi részét húztuk rá. Nekünk nagyon bevált, bár nem tudom, hogy manapság milyen szemcseppek vannak.

(#1577) _Hunter_ válasza ladybug (#1575) üzenetére


_Hunter_
őstag

Rosszul gondolod. Kislány cica, ezért a neve Luca. :)
Amúgy szerintem azért ragaszkodik hozzá jobban mivel vele tölt több időt.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#1579) ladybug válasza _Hunter_ (#1577) üzenetére


ladybug
őstag

Akkor valószínűleg ez az oka. :) Szép neve van a cicának.

Íme a mi Sony macsekunk is: [link]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1580) _Hunter_


_Hunter_
őstag

Hétvége termése:
egy közeli fotó -> [link]
és egy kacsintós :) -> [link]

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#1581) Nyűnyüke


Nyűnyüke
csendes tag

Mind két cica nagyon aranyos és milyen fotogének! ;) Nekem két perzsa cicám van: Lütyő és Kicsi Bob. Holnap teszek fel róluk képeket. Remélem ők is tetszeni fognak! :DD

[Szerkesztve]

Életünk hosszát nem a lélezetvételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok amikor eláll a lélegzetünk.

(#1582) Ildika válasza Ildika (#1360) üzenetére


Ildika
tag

Lesz új cicám! 1 aranyos kis cirmos fiú cica, még csak 6 hetes és a nyaralásunk végéig az anyukájával marad... :C


Szegény Kormim.... :O

''Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.''

(#1583) Nyűnyüke válasza Ildika (#1582) üzenetére


Nyűnyüke
csendes tag

Gratula! :C :C :C Részvétem Kormi miatt. :( Nevét tudod már az új cicúsnak? Majd mutasd ám képet róla!!!

[Szerkesztve]

Életünk hosszát nem a lélezetvételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok amikor eláll a lélegzetünk.

(#1584) Ildika válasza Nyűnyüke (#1583) üzenetére


Ildika
tag

Oké lesz majd kép.... Neve még nincs, majd kialakul (a Kormi is Bagirának indult, végül mégis ez lett beőle:) )

''Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.''

(#1585) Montesz


Montesz
csendes tag

Holnap lesznek 5 hetesek a cicáim,mind a hárman jol vannak.Egy pár napja keztek el önállóan eszegetni,a párizsit imádják.Büszke vagyok magamra,hogy eddig kisebb-nagyobb akadájok mellett sikerült őket felnevelnem :C
Még egyszer köszönöm a segítséget! :R

Bocs, egy pillanatra azt hittem, hogy bölcsész vagy, aztán láttam csak elbambultál...

(#1586) AlBundy


AlBundy
aktív tag

Hétvégén kaptak a cicák új szörmejátékot.

[link]
[link]

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#1587) V.ki


V.ki
aktív tag

írok már egy kicsit a macskáinkról:D

Először is személyes kedvencem,Cézár:
[link]
Uralkodó egyéniség,a vacsorából mindig ő eszik először,aztán az anyja,majd a kicsi.Eléggé kötődik az anyjához,meg hozzám is.Volt egy testvére is,szintén kandúr,mindig összebújva aludtak.Csak aztán a tesó eltűnt,és Cézár láthatóan elkeseredett(nem evett,vagy csak keveset,nem jött hozzám,ha hívtam,és nem dorombolt.)Most féltékeny a kicsire,mert az anyja azzal foglalkozik:D

Kicsi(nincs még neve) az anyjával,3órával(nem vicc,ez a neve)
[link]
[link]
[link]
A kicsiről még nem tudok írni,nem ismerem eléggé.:)

3óra:
[link]
[link]
Azért ez a neve,mert hajnali háromkor találtuk,az (valszeg) anyja holtteste mellett.Gyorsan betettük a kocsiba,betakartuk és hazahoztuk.Eredmény: szép,nagy nőstény macska,két almot nevelt fel(a másodikat neveli most).

ők a macsekjaink,szine családtagok.

[Szerkesztve]

(#1588) rlazol válasza Montesz (#1585) üzenetére


rlazol
addikt

nagyon gratulálok! :R
amire még figyelj:
átszoktatás mindenre csak lassan, fokozatosan
ne legyen monoton húsdiéta - szoktasd rá őket vmi tápra, amint lehet.
csak így tovább!

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1589) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Van egy másfél éve herélt cicánk, és észrevettük rajta, hogy jelölget, mintha ''rendes'' fiúcica volna. Miért van ez?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#1590) rlazol válasza Dirtyz (#1589) üzenetére


rlazol
addikt

ösztönös.
Talán túl későn heréltették, amikor már elkezdett jelölgetni és úgy maradt, mint egy szokás.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1591) Dirtyz válasza rlazol (#1590) üzenetére


Dirtyz
őstag

8 hónapos korában lett herélve, de csak most kezdett el ''jelölgetni'', de nem büdös amit fröcsköl. Augusztusban lesz 4 éves.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#1592) rlazol válasza Dirtyz (#1591) üzenetére


rlazol
addikt

akkor ösztönösen, esetleg ''elleshette'' ha kijáró cica. :D
Amíg nem büdös, addig hormonális gonoszság vsz nincs a háttérben.
Fröcsköl?
Ez alatt mit értesz?
Mit eszik a cica?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1593) Dirtyz válasza rlazol (#1592) üzenetére


Dirtyz
őstag

A fröcskölés alatt azt értem, hogy seggel megy oda amit jelölni akar, felemeli a farkát kicsit rázza a végét és néhány csepp valamit ''fröcsköl''.
Szárazat, konzervet és házi maradékot eszik. ( krumplipüré a kedvence )

Viszont, fogköves szegénykém és ínygyulladása van. Nagyon büdös a lehellete. Egyszer már voltunk fogköeltávolításon de azt mondta a doki, hogy nem kellene túl gyakran, mert altatásban csinálják és nem használ neki.

[Szerkesztve]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#1594) Kidus válasza Dirtyz (#1593) üzenetére


Kidus
őstag

Tobb szarazat kene adni neki, puha pures dolgokat keveset, krumplipuret pedig egyaltalan nem :)
Adhattok neki rendes hust is csonttal egyutt. Pl. csirkemellet szeretik ragicsalni, es jot tesz a fogko kepzodes megakadalyozasaban.
Frocskoles ellen meg talan a szag eltavolitasa, a jelolt dolog athelyezese ( ha lehetseges ), vagy szidas, es onnan elkergetes segithet. Jobbat nem tudok.

Assuming Control

(#1595) rlazol válasza Dirtyz (#1593) üzenetére


rlazol
addikt

a tartós fogkő többet árt mint az altatás, persze nem mindegy, mivel altatták.
Onnatól h leszedtétek a fogköveket célszerű fogkőellenes rágótápot adni neki, meg nem szünteti, de lassítja a képződését.
Ez fröcskölés ez a leírásod alapán nem szabvány jelölgetésnek tűnik. Kiegészítve azzal, amit az etetéséről elmondtál vmi kezdődő húgykövesség benyomását tette. Véres nem szokott lenni? Ugyannyit pisil mint korábban?
Jelölgetés: ahhoz hozzá tartozik a farokalatti és az állmirigyek dörzsölése a megjelölni kívánt tárgyhoz - mindenhez, ami a territórium határa lehet vagy saját tulajdonának tekint. Ilyesmi nem tűnt fel?
Kívánom h ne legyen igazam, de szvsz állatorvos éspedig miharabb.

[Szerkesztve]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1596) Montesz válasza rlazol (#1588) üzenetére


Montesz
csendes tag

Köszi!az átszoktatást csak lassan csinálom nem erőltetek rájuk semmit!Most olyan macskakaját esznek amit 1 hónapos kortól 12 hónapos korig lehet nekik adni.Emellett megeszik a párizsit,a virslit,+a sárgaborsófőzeléket is,de nem tudom mikortól lehet nekik száraz tápot adni,gondolom majd csak később!nem?

Bocs, egy pillanatra azt hittem, hogy bölcsész vagy, aztán láttam csak elbambultál...

(#1597) rlazol válasza Montesz (#1596) üzenetére


rlazol
addikt

ebben nem vagyok egészen biztos. Ahogy a fogaik kellőképp megerősödnek, olyan 4-5 hónapos koruktól szvsz.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1598) Montesz válasza rlazol (#1597) üzenetére


Montesz
csendes tag

Köszi,de már utánna néztem.És pontosan 5-6 hetes kortól.csak azért írtam hátha egyszer szükséged lesz rá.

Bocs, egy pillanatra azt hittem, hogy bölcsész vagy, aztán láttam csak elbambultál...

(#1599) Kidus válasza Montesz (#1598) üzenetére


Kidus
őstag

Lehetni lehet, csak nem biztos, hogy jot is tesz, meg ugye nem mindegy, milyet.
5-6 hetes macsnak szaraz tapot en biztosan nem adnek. Semmifelet sem.
Ez a kor pont a tejrol valo atszokas. Lagy kaja sokkal jobb erre a celra.

Assuming Control

(#1600) Montesz válasza Kidus (#1599) üzenetére


Montesz
csendes tag

Még nem adtam nekik és nem is áll szándékomban egy darabig,én ezt az adatot a neten találtam.csak tejet és lágy kaját kapnak a táp még ráér szerintem!

Bocs, egy pillanatra azt hittem, hogy bölcsész vagy, aztán láttam csak elbambultál...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.