Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24001) radi8tor válasza ggg666 (#24000) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, ez így van, teljesen egyénfüggő. A mienk tüzijáték idején is felugrott az ablakba nézni a show-t. Viszont ha hangosabb vendégek jöttek vendégségbe, akkor elbújt.

⭐ Stella

(#24002) (ex)Cat válasza Talala (#23998) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Egyszer próbának kölcsönkértem egyet, hogy teszteljem az enyémeket, gondoltam hátha ezzel megúszhatnám a reggeli napi takarítást. Mindegyik érdeklődött iránta, amikor járt, akkor jellemzően lepofozták, másnapra lerángatták a dokkolóról és lerágták a kilátszó kis keféket.

Úgyhogy maradtam a napi reggeli takarításnál. (ami ugyan csak látszat értékű, mert mire befejezem, jellemzően vmelyik pont a feltörlés közben megy az alomra, csak hogy minél jobban széthordhassa azt :D)

(#24003) KoryHu válasza radi8tor (#23999) üzenetére


KoryHu
aktív tag

Szerintem megszokás kérdése, az elején félt tőle, de most már csak messziről rá se hederít. Sose ment rá, szerencsére a miénk amúgy nem bánt semmit. Amivel viszont ki lehet készíteni az, ha már még csak húzom ki a hajszárítót tartalmazó fiókot. 😄

[ Szerkesztve ]

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#24004) Astroboy válasza KoryHu (#24003) üzenetére


Astroboy
őstag

Nem csoda, hiszen ősellenség.
Halál az összes hajszárítóra! :DDD

(#24005) baloghgabor válasza radi8tor (#23999) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Lehet nem is macska?! 😸

bégé

(#24006) Freddy76


Freddy76
addikt

Ma reggel a feleségem arra ébredt, hogy eleresztek egy basszameget... Már az ébredés előtti félkómában voltam, valahol érzékeltem, hogy a lakásban a két macska kergetőzik. Aztán éreztem, hogy a kiscica keresztülrohan a mellkasomon. Aztán abban a pillanatban belémhasított a tudat, hogy a kicsi után jön a nagy, és mire kimondtam, hogy basszameg, már a hatkilós ördög és keresztültrappolt rajtam. Kávé nem tud ilyen gyorsan felébreszteni...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#24007) NoLF válasza Freddy76 (#24006) üzenetére


NoLF
addikt

engem kb ilyen gyorsan ébresztett a minap az, amikor az egyik fogta magát, és kényelmesen széthugyozott engem az ágyban. lepedő, takaró, én, mindenem, imádnivaló meleg hugyban fürdött másodpercek alatt... :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#24008) erzol válasza Freddy76 (#24006) üzenetére


erzol
őstag

Hajnal négykor a macskajtón való berobbanás rendszeres és ha nagyon kómás vagyok akkor azonnal harapja a takaró alól kilógó végtagokat... :DDD

(#24009) homerhamm válasza Freddy76 (#24006) üzenetére


homerhamm
addikt

Nálunk éjszaka nyugi van, csak a Félix jön oda hozzám minden hajnalba mikor felkelek, hogy simogassam meg. Még hajnali 2:30-kor is. :D Persze ha kilóg a takaró alól a lábujjam, azt elkapja. :D

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#24010) Freddy76


Freddy76
addikt

Olvasom a hozzászólásokat, és nem először teszem fel a kérdést, hogy tulajdonképpen miért is szeretjük a macskákat :DDD

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#24011) Freddy76


Freddy76
addikt

hehe

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#24012) atosan válasza Freddy76 (#24011) üzenetére


atosan
addikt

Többek közt az ilyenekért is szeretjük őket :D

Maine coon

(#24013) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Pöpi minden éjjel 2 és 4 között ébreszt minket, nem tudjuk október vége óta milyen egy átaludt éjszaka :D
Ugye kaparja az ajtót, majd vagy bejön és felugrik kicsit az ágyra vagy nem, kis simi, majd kimegy, kap enni minimál szárazat és ajtót nyitunk neki. Aztán reggel beengedjük.
Ha csak felkelünk és simi vagy kaja van utána megint jön (ajtót becsukjuk). Ha nyitva hagyom akkor bejön és az ágyat kezdi karmolni, elivekben bírná (állatkaálló) de azért na...
Kéne egy macskajtó de nem olyan a bejárati ajtó, amire tenni lehet...
Ígyjártunk. :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24014) erzol


erzol
őstag

A félelmetes éjszakai fenevad.
Imádjuk! 😻

(#24015) Bogyi007 válasza Freddy76 (#24006) üzenetére


Bogyi007
veterán

és #24007 NoLF - elképzeltem a szitukat és bocs de két percig csak röhögtem.

Pedig nálunk is van 3 szobacirkáló de itt éjszaka nem topzódnak szerencsére - ellenben elaludni gyakran jönnek hozzánk az ágyba. A fekete angóra az aki konkrétan közénk fekszik és még a fejét is szereti a kispárnára rátenni. :D :DD

Vagy így is szeret pihenni:

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#24016) _ocsisajt válasza Freddy76 (#24010) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Mert mocskos mód cukik, period. 😅

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#24017) ggg666 válasza Freddy76 (#24010) üzenetére


ggg666
őstag

Erre Hofi rég megadta a választ: AZÉ!!!

(#24018) ggg666


ggg666
őstag

Azé...azé...azé!!!!

[ Szerkesztve ]

(#24019) NoLF válasza Bogyi007 (#24015) üzenetére


NoLF
addikt

utána már én is röhögtem nyilván, de ott akkor épp annyira nem volt vicces :D mindezt 5kor, tehát ágyneműcsere és zuhanyzás, és próbálj meg visszaaludni... :U

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#24020) Bogyi007 válasza NoLF (#24019) üzenetére


Bogyi007
veterán

Mondjuk az tény hogy Freddy76 sztoriját olvasva fogott el az igazi röhögés, a tiéd esetében mérsékeltebb volt mert azt jobban átkódolta a képzeletem is hogy az nagyon nem buli...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#24021) Freddy76 válasza Bogyi007 (#24020) üzenetére


Freddy76
addikt

A vicc, hogy annyi hülye sztorit hoznak, hogy az agyrém. Nálunk még nagy kedvenc a pizzafutár. Tappancs minden idegent nagyon megnéz, ha valaki csönget, jön az ajtóhoz ellenőrizni. Pár hónapja futár jött, letette a nagy tatyót az ajtó elé, kivette a két pizzát, a kezünkbe nyomta, azzal a lendülettel cipzározta össze a tatyót és emelte volna fel, mire a feleségem megszólalt a hátam mögül: "Elnézést, a macskát lenne szíves visszaadni?". Míg átvettem a pizzát, ez a szaros bemászott a táskába... A futár utána kivette, röhögött, azt mondja már meg sem lepődik, annyi bolond macskával találkozik...

Tény, hogy sokkal színesebb az élet, amióta van macskánk, két macskával pedig még inkább az.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#24022) Tsebacsi válasza Freddy76 (#24021) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:DDD :C ez de jó

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24023) Bogyi007 válasza Freddy76 (#24021) üzenetére


Bogyi007
veterán

A macsek megoldotta neked okosba.
Pizzáért macskával fizetni. 🐈‍⬛🐈😸

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#24024) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!
Ritkán járok erre,csak ha baj van.
Sajnos ma altattuk el 13 éves lány cicánkat. :(
Már pénteken nem volt jól.
Kapott egy rohamot az oldalára feküdt kapkodta a levegőt nyáladzott.
Meg is ijedtünk hívtuk a dokit.Jobban lett.A doki mondta szerinte nem sok van neki altassuk el.Mi még akkor azt mondtuk nem.Kapott egy antibiotikum injekciót attól szombatra egészen jól lett.Vasárnap viszont megint már nem evett semmit.Ma reggel jobban volt majd megint jött a roham.Utána már csak nyávogott rám és a levegőért kapkodott.
Úgy döntöttünk ne szenvedjen.
Nagyon sajnáljuk ,de talán ez volt a jó döntés. :(

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24025) Tsebacsi válasza Orlin (#24024) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ó ez szörnyű, nagyon sajnálom :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24026) Mikulásbá válasza Orlin (#24024) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Részvétem, sajnos igen, ez így a jobb. Én is így jártam, csak a dokinál kapott rohamot, fuldoklott, eldőlt, csak lestem én is, otthon nem produkált ilyet. Már pár kezelésen túl volt, ezért javasolta a doki, hogy már ő is feladja, ne hagyjuk szenvedni tovább.

(#24027) Tsebacsi válasza Mikulásbá (#24026) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Lehet tudni hogy ez milyen roham? Mi válltja ki?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24028) radi8tor válasza Tsebacsi (#24027) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Epilepsziás roham gondolom. [link]

⭐ Stella

(#24029) Mikulásbá válasza Tsebacsi (#24027) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az enyémet macskanáthával kezelte, de semmire nem reagált, csak pár napig.
Már amikor elhoztuk a menhelyről, akkor is prüszkölt, de ritkán, akkor nem foglalkoztunk vele, a menhely adta az oltásit, megnyugtattak, hogy orvos is látja rendszeresen a macskákat, nem lesz gond. Félévet bírt még ki szegény.

(#24030) Tsebacsi válasza radi8tor (#24028) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:R

#24029Mikulásbá: Szegénykém :(

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24031) Ciccuka válasza Orlin (#24024) üzenetére


Ciccuka
veterán

Sajnálom a cicust! :(

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#24032) Orlin


Orlin
addikt

Köszönöm.
Mi is reménykedtünk mivel eszegetett szombaton.Vittem neki a vizet mindig meg egy-két falatka kaját.
Ma reggel hirtelen produkálta és utána sem lett jobban.Kúszott a földön, szörnyű volt.
Most altattunk előszőr cicát.Hamar vége lett.
Tényleg remélem jobb ez így neki.
Csak ilyenkor akkor űrt hagynak a fekhelyükkel ahol szoktak ücsörögni...
Még szabit is vettem ki mára.
Epilepsziás rohamra gondoltunk mi is.Bár eddig soha nem volt ilyen.
A doki mondta vizes a hasa is.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24033) baloghgabor válasza Orlin (#24024) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

😿

bégé

(#24034) Mikulásbá válasza Orlin (#24032) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Minél hamarabb szerezd be az utódját, az tudja majd kicsit könnyebbé tenni a mostani elvesztését.

(#24035) Orlin válasza Mikulásbá (#24034) üzenetére


Orlin
addikt

Van kettő.
Egy fekete pár éves kandúr és egy fehér ivartalanított kandúr ,őt tavaly fogadtuk be. :K
Így voltak 3-an és a kutya.
Csak hát mindenkinek más a tulajdonsága másért szeretjük.
De ezt nem kell itt ecsetelni. :B

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24036) Mikulásbá válasza Orlin (#24035) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem kell, tudjuk hogy miről van szó. :K Így talán kicsit könnyebb lesz elengedni-ha lehet ilyet írni.

(#24037) atosan


atosan
addikt

Részvétem!

Maine coon

(#24038) Orlin


Orlin
addikt

Köszi mindenkinek.
Amúgy ilyenkor mindig picit megfogadja az ember nem kell több állat...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24039) _ocsisajt válasza Orlin (#24032) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Részvétem! 😥

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#24040) Freddy76 válasza Orlin (#24038) üzenetére


Freddy76
addikt

Sajnálom... Annyira az ember szívéhez tudnak nőni, hogy az valami elképesztő. Biztos jó élete volt mellettetek, boldog cica volt.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#24041) Orlin


Orlin
addikt

Köszönöm mindenkinek. :R
Lenne egy olyan kérdésem a Stronghold,Advocate cseppek csak vényre lehet venni?
A másik két macseknál még mindig nem jöttünk ki a fülatka fertőzésből teljesen.
A nem vényköteles csepp annyira nem vált be nekünk.
Kérhettem volna ma a dokitól írja fel,de hát más bajunk is volt.
Most találtam egy helyet ahol lehetne venni.Alpha Patika.
Itt Székesfehérváron azért nincs olyan sok állatgyógyszertár. :U

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24042) baloghgabor


baloghgabor
aktív tag

A legfontosabb dolog, hogy a kismacskának tanítsuk meg, hogy nem mehet fel az asztalra! 😸
Jó, mondjuk Ő nem is megy, fekszik . . . 😽

bégé

(#24043) radi8tor válasza baloghgabor (#24042) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyemmeg.

⭐ Stella

(#24044) Astroboy válasza radi8tor (#24043) üzenetére


Astroboy
őstag

Csak mert asztalon van, még nem rántotthús. ;] :P

(#24045) gergo5991


gergo5991
őstag

[link]legújabb kedvenc macskás csatornám :D

[ Szerkesztve ]

(#24046) erzol válasza baloghgabor (#24042) üzenetére


erzol
őstag

Ez nálunk is tilos.

Mindjuk ez csak az asztal folytatása... :DDD

(#24047) arcsin válasza erzol (#24046) üzenetére


arcsin
senior tag

Nálunk okosak a macskák és csak éjszaka másznak fel az asztalra/pultra amikor mi már régen alszunk. Tudják hogy nem szabad...ha ott vagyunk. Kamera csinált roluk éjjel képeket, illetve gyanúsan minden reggel az asztalról, az egyik száritott virág feje mindig a földön volt valahogy.

(#24048) PhoenixK


PhoenixK
őstag

A macskák egyik állítólagos tulajdonsága, hogy pozitív hatásuk van az egészségre...
Nos, itthon fekszem, a lábam sínben, csak a legfájósabb térdkalácsnál nem páncél-vastagságú. Kissyke minden alkalommal átgyalogol rajtam, pontosabban a térdemet megtalálta. Nem baj, idejön, bújik, csak elviselem egyszer (meg párszor)
Erre előjőtt a nyomás a mellkasomon:

Szerintem meg kellene tanítani a szakirodalmat olvasni, mert így bizonytalan vagyok a macsekok hatásában!

Bezzeg Gigi! Ő ahogy kell mellkason vagy lágyékon trappol át rajtam... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#24049) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Ma reggel kisasszony szétkapott és majdnem teljesen elfogyasztott egy gerlét. Mentem ki a kertbe, és látom hogy valami hever a mulcson. Szegényt valamikor hajnal 1/2 6-kor hozta be és 7.00 környékén kezdte megenni.
Eddig max egeret vagy gyíkot hozott de ez most rendesen meglepett. A képet inkább nem szúrom be :P
És amúgy kap rendesen enni... :D

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24050) Mr.Csizmás válasza PhoenixK (#24048) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:C :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.