Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1501) forceberg


forceberg
veterán

[link]
Nézzétek, Ő Jackobi! :DD :C

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1502) Padawan33 válasza forceberg (#1501) üzenetére


Padawan33
tag

Szia.

Ő nem sima tigriscsíkos ugye?

Az Erő legyen veletek!

(#1503) forceberg válasza Padawan33 (#1502) üzenetére


forceberg
veterán

Hi. Tudod, ilyen UV. Utcai vegyes! :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1504) Padawan33


Padawan33
tag

Pedig valami fajtisztának tűnik.
Nekem kettő is van.Perzsa+sima tigris.
Beszélgetnek egymással... :F
Jópofák. ;]

Az Erő legyen veletek!

(#1505) forceberg válasza Padawan33 (#1504) üzenetére


forceberg
veterán

A régi macskagenerációnk utolsó tagja! Az ősei már kimúltak, ő meg nem marad terhes, sajnos! Az anyjának még az orra is 4 színű volt... :O :((

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1506) nRu3 válasza nyávogi (#1488) üzenetére


nRu3
addikt

Ez a gyogyszerbeadás ötlet nem is rossz, de inkább sosem szeretném kiprobálni.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1507) Padawan33 válasza forceberg (#1505) üzenetére


Padawan33
tag

:R
Az egyik barátomnak a macsekja meg bandzsa volt :DDD
Állítólag gyárilag ilyen,valami fáraócica...

Az Erő legyen veletek!

(#1508) forceberg válasza Padawan33 (#1507) üzenetére


forceberg
veterán

Ennek az anyjának a fején a bőr alá be volt ''tokozódva'' egy légpuskagolyó! Ki lehetett tapintani a kosaras formáját! Vagy 5-6 évet élt vele...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1509) Padawan33 válasza forceberg (#1508) üzenetére


Padawan33
tag

F*sznak kell macskára légpuskával lövöldözni,nem értem az ilyen embereket.
Ha az övé lenne biztos verné a víz ha én lövöldöznék. :F

Az Erő legyen veletek!

(#1510) rlazol válasza forceberg (#1508) üzenetére


rlazol
addikt

a fején? :Y
ezek szerint nem kis mázlija volt, h nem ment 5 mm-vel errébb és ugyanekkor peche, h nem ment 5 mm-vel arrább.

test különböző részein még oké, 12 egy tucat, de fejen még nem láttam. wow.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1512) Kaoru


Kaoru
aktív tag

Van 2 elvihető kiscicánk, megszokták az emberek közelségét, már nem szopnak 03.09-én születtek, teljesen egészségesek, szobatiszták, kisfiúk, akiket netán érdekelne, privi vagy adatlapomon látható elérhetőségek, természetesen ingyen, ajándékba, remélem csak felelősségteljes gazdik jelentkeznek majd.

Képek:
[link]
[link]

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#1513) Kicker


Kicker
senior tag

aki macska témában jártas kérem segítsen!!!

a cicánknak a feneke elég csunya, mintha sebes lenne (nem véres) és gennyezne, és fingik eléggé vagy igy nem is tudom... mitől van ez??? lehet hogy elpusztul az éjszaka?
kérem segítsetek!!!

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1514) nRu3 válasza Kicker (#1513) üzenetére


nRu3
addikt

Az hogy sebes-genyes lehet valami fertözéses probléma, emésztési probléma ha szelent is, jobb lenne mielőbb álatorvoshoz vinni a nagyobb baj illetve a tünetek mielőbbi kezelésére.
A macska közérzette amugy milyen? nyugtalan ,csendes, szapora légzés, szenved....?

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1515) Kicker válasza nRu3 (#1514) üzenetére


Kicker
senior tag

atya ég... elég kókadt volt, mint aki betépett... mit csináljak vele ilyenkor???

én is arra gyanakszom, már 2-3 napja is gyanús volt... de nem értem mitől... illetve a garázsban van tartva este ahol az alom is van neki, lehet hogy attol?? befújam oxycorttal? vagy mit adjak neki???

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1516) nRu3 válasza Kicker (#1515) üzenetére


nRu3
addikt

Ha tényleg sajnálod és minél hamarabb segiteni szeretnél neki és van rá mod, ha pesti vagy akkor Lehel úti éjel-napali kisálatklinika.[link] iletve hivd fel telefonon és mond ell a kül tüneteket hátha legalább telefonon tudnak tanácsot segitséget adni.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1517) Kicker válasza nRu3 (#1516) üzenetére


Kicker
senior tag

dajna nem vagyok pesti, balatonparti... remélem reggelig kihuzza... köszke...

holnap reggel fél 8kor hívom a dokit... csak ne legyen semmi baja...

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1518) nRu3 válasza Kicker (#1517) üzenetére


nRu3
addikt

reggel minden félekép vidd dokihoz, probáld vagy zárd ell a macskát valami melegebb helyre ,terits le neki valami prokrocot amiért nem kár ha össze piszkitja, a lényeg a macskák ha roszul vannak el akarnak bujni vagy ha melegük van hidegre akanak menni amitöl kihülhet és az csak jobban árt, adjál friss vizet neki, gyogyszerekhez nem adok tanácsot mert rosszat sem akarok tanácsolni és nem vagyok doki sem sajna. remélem renbe jönn majd írj mi van vele.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1519) Kaoru válasza Kicker (#1513) üzenetére


Kaoru
aktív tag

huh ez furi, nekünk is pont ez van az egyik nagy cicánkkal. Állandóan fingott, meg picit fostos volt, a feneke neki is kisebesedett, meg ebgyulladt, mert ugye állandóan nyalogatta. Szegény teljesen lefogyott, meg állandóan éhes, gondolom kcisit kiszáradt, emg nem tud elegendő tápanyagot a szervezete felvenni. Mi délután vittük orvoshoz, vért vettek tőle, holnap lesz eredménye, azt mondta, vagy valami vírusos-bacis megbetegedés (bélhurut szerűség), vagy féreg.

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#1520) Kicker válasza Kaoru (#1519) üzenetére


Kicker
senior tag

a franc... én ma este viszem, remélem addig otthon elboldogul a kertbe meg erre-arra... reggel evett egy falatot...
addig mit adott neki a doki? semmit? kenőcsöt? estére beszoktuk zárni a garázsba, ahol van az almos doboza, de nem elég sűrűn tisztitjuk, illetve már az egész garázst körbe szarta(gondolom ezzel tüntet... ) lehet attol lett baja... :F vagy amilyen étrendje lehet? száraz macska kaja 2deci tej max/nap kis szalámi és egyéb maradék (pár falat)...

illetve madarakat is elkap a kincsem... multkor egyből falatozott is, meg 2őt már elvettem tőle...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1521) nRu3 válasza Kicker (#1520) üzenetére


nRu3
addikt

Egy ideig nem kéne tejet adni neki amig gond van a belével, ha meggyogyul utána lehet csak modjával, mivel meleg van megromolhat és a legyek is belepiszkitanak.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1522) Kicker válasza nRu3 (#1521) üzenetére


Kicker
senior tag

ja... igazad van, mondjuk romlott tejet nem igen kap... inkáőbb az lehet a baj hogy hideg, mivel a hűtőben van... a kajálást bennt végzi, a házba, szal nem támadják meg legyek és rendesen tisztitjuk...

a doki azt mondta hogy a belében elég randa valamik vannak...(tapintásra) kapott egy szurit (olyan jol viselte a kis tündércica, nem ugrott, nem karmolt semmi, az arca megrándult) meg egy napig benn kellett tartani, nem ehetett, csak pia, de abbol meg nem ivott... ma kapott már kaját, abba amit doki adott port belekevertem, napi 1szer kell neki adni... és elvileg meggyógyul a 7végére... tejet nem lehet neki adni addig

eléggé beijedtem...

egyébként 2500öt kért a doki... ha valakit érdekel :DDD

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1523) rlazol válasza Kicker (#1522) üzenetére


rlazol
addikt

a tejjel az a gond, h a tehéntej egész más összetételű, sokkal sűrűbb, mint a macskatej, ezért nem bírják normálisan megemészetni, fosást eredményez.
2500? Hol, ha szabad kérdeznem?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1524) Kidus válasza rlazol (#1523) üzenetére


Kidus
őstag

Az egesz barati.
Az en macsekomnak 8k-ert csinaltak egy csiporontgent itt Pesten. Azt hittem, rosszul hallok.
Igaz, kapott egy fajdalomcsillapitot is....

Assuming Control

(#1525) Petie


Petie
veterán

[link]
:P

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#1526) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Itt egy arckép az én kicsikémről[link] (jó nagy kép)
Már nem fiatal, több mint tíz éves.

[Szerkesztve]

Romani ite domum.

(#1527) nRu3 válasza Kicker (#1522) üzenetére


nRu3
addikt

Remélem kigyogyul hamar, nem is fizetél sokat érte. :) azt jó lenne tudni mi az a valami a gyomrában hogy legközelebb ez ne fordulhason elő mindenki érdekében.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1528) nRu3 válasza Kidus (#1524) üzenetére


nRu3
addikt

Sajnálatos modon én már fizetem ki egy macskára nem egy őszegben kb fél év alatti kezeéleskért, műtétekért kb 400e ft ,mindhiába :(

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1530) ZCoyote válasza Kalandor (#1529) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ő karthauzi?

Romani ite domum.

(#1532) ZCoyote válasza Kalandor (#1531) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nekünk is volt pont ilyen. A kék orosz az kékszemű, a sárga szemű az karthauzi.
Legalábbis én úgy tudom. Nem is tudtam, hogy van belőle keskenyfejű változat. A miénk akkor a nagyfejű változat volt.

Lehet, hogy hülyeséget beszélek ezzel a szem dologgal kapcsolatban:)

[Szerkesztve]

Romani ite domum.

(#1533) rlazol válasza Kidus (#1524) üzenetére


rlazol
addikt

Kidus: 8e csipőröntgen fájdalomcsillapító szurival??? :Y Azért nézek ekkorát, mert ez nagyon baráti ár - szerintem. Legalábbis, ha figyelembe veszem, h a csipőröntgenhez illik elaltatni az állatot, ami önmagában 4-5k mint anyagköltség... Ha nem volt bódítva, akkor is elég alsó hangú, de akkor már értem...

nRu3 - 400ezer? mi baja volt?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1534) Kidus válasza rlazol (#1533) üzenetére


Kidus
őstag

Nem volt altatva, szelid macsek letere csak visitott a fajdalomtol, mikor kihuztak a 2 labat a rontgen idejere... A fajdalomcsillit csak utana kapta meg.
En azert neztem akkorat, mert ahol en dolgoztam, annal a dokinal szoba se jonnek ilyen arak egy szimpla ( kis ) rontgenert. Fajdalomcsillapito tabletta ( nem injekcio! ) pedig tan 200Ft-ba is kerulhet....
Arrol nem is beszelve, hogy osszekevertek a bal es a jobb oldalat az allatnak :D ( nem tettek jelzest a rontgenre, aztan csodalkoztak, hogy a masik oldalon van a tores :S )
Mindegy, lenyeg, hogy legalabb en tudtam, melyik melyik. Csipotores utan 2 hetre mar osszeforrt annyira, hogy nem volt lathato bicegese vagy felrehuzasa sem.
Nem tisztem megitelni a dokit, de nekem valahogy erdekesnek tunt ez az egesz. Vagy csak faradt volt, vagy nem volt rajta a szemuvege, stb.

Assuming Control

(#1535) nRu3 válasza rlazol (#1533) üzenetére


nRu3
addikt

Egyik egyetemi klinikán egy egyszerü rutin műtétet sikerült elrontani, ott náluk kapott még egy baktérium fertözést a húgyholyagjára, ami begyuladt-bevérzet,ők amire rájötek hogy hibáztak addigra már a mcska egészsége rosszab lett és a bizalom is elment tőlük. Innentöl jöttek az álando problémák,kezelések újabb mütétek,(de már egy másik klinikán, )ott a macska még kapott még fél év (szenvedést mert utolag belegondolva az nem élet amin át ment) heti katéterezéseket stb.
Ami sokba került a rendszeres katéterezések, húgyholyag kimosás-fertötlenités, különbözö labor vizsgálatok .Az orvoshoz járás néha valamikor naponta ,jobb esetbe hetene kelett :(( az ősszeg úgy adodot ki 10-15-20-30e ft.-os alkalmankénti kezelési dijakbol,
A lényeg ezek után tudom hova vihetem a kiskedvenceket hogy utána ne legyen komplikáció.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1536) rlazol válasza Kidus (#1534) üzenetére


rlazol
addikt

Kidus:
Egyszerű technikai oka van annak h altatni illik az állatot csipőröntgen előtt: Hogy ne mozogjon és ne fájjon neki... Nem voltam ott, lehet h volt vmi spec körülmény, ami miatt nem altatta. Bár tény, h Magyarországon a legtöbb helyen nem szokás.
Ezek szerint benn voltál a RTG alatt??? Ez is elég elítélendő, hölgy a röntgenben csak végszükség esetén lehet, ólomköpeny ide vagy oda.
A szurit annyiban meg kell védenem, h tablettának sokkal több a mellékhatása - bár tény hogy lényegesen olcsóbb.
Ami az árakat illeti: ne tudom, vidéken mi van, de pesten egyszimpla RTG 3500 Ft alsó áron, egy kazit használva, minden caflang nélkül, de ha ráteszel egy vizsgálati díjat +1-2 további kazettát stb, akkor leginkább 12-15 körül szokott lenni. Sok pénz, de sajnos a bekerülési és fenntartási költség is nagyon magas. Szerintem ahol régen dolgoztál ott is ilyen árak vannak már. Nagyon sokat nőttek az áo-i árak pár év alatt.
nRu3 - részvétem és sajnálom.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1537) Kidus válasza rlazol (#1536) üzenetére


Kidus
őstag

Altathato lett volna, de sajnos ez nem tortent meg.
A vizsgalat annyi volt, hogy letette a macskat a foldre, latta, hogy egyertelmuen nem tudja terhelni az egyik oldalat, epphogy el nem esik, aztan megnyomta a csipojet, macska jelzett, hogy faj.
Rontgen szoba nem volt lezarva, nem mentem be ( altalad emlitett okbol ), csak messzebbrol neztem ( par meterre, kintrol ).
Nem szurit kapott, hanem tabit, ezert sem ertettem, mi kerul ennyibe. Meg ha mar nem altattak, talan rontgen elott is megkaphatta volna a fajdalomcsillapitot szuri formajaban, hatha nem f*sik be a fajdalomtol.
A rontgen szar lett, homalyos ( nyilvan mert mozgott kicsit ), alig lehetett kivenni a repedest a csonton. Viszont ennek ellenere nem csinaltak masikat ( ilyet ne is, orultem, hogy nem nyuzzak tovabb ).
Ez kerult igy ennyibe.
Ahol regen dolgoztam, ott utoljara mult ev tavaszan voltam, joval baratsagosabb arak mozognak arra. Talan azert is, mert nem Pest.
Nekem ugy tunt, ezek inkabb sporolnak. Megsporoltak az altato arat, a fajdalomcsillapito inj. arat, es a normalis ( masodik ) rontgen arat is.
Egyre jo volt, tobbet nem megyek oda, inkabb utazok 120km-t, es viszem oda az allatomat, ahol tudom, hogy rendesen ellatjak. :)

Assuming Control

(#1538) Integra


Integra
titán

hol a kakukktojás a képen?!:))
[link]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1539) Dirtyz válasza Integra (#1538) üzenetére


Dirtyz
őstag

Rötyipapír?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#1540) ZCoyote válasza Integra (#1538) üzenetére


ZCoyote
őstag

Aranyos.
Minek Neked wc papír a géphez? Annyi időre csak el tudsz szakadni tőle.:DDD

Romani ite domum.

(#1541) Totyi válasza Integra (#1538) üzenetére


Totyi
őstag

Windows XP? ;]

(#1542) tildy


tildy
nagyúr

gondolom emlékeztek még néhányan arra, hogy annak idejna macsekom fennakadt valami szögesdrótban és sántított az egik lábára. Sajnos nem vagyunk , és voltunk oylan helyzetben , hogy meg tudtuk volna műttetni. (értsd 30 ezer forint is már akkora kiadás a családnak, hogy spórolni kell rá otthon), így nem amradt más hátra, mint hogy az állatorvos által adott kencével kenegessük be a sebet (Nyílt törésnek látszott, a doki is ilyesmit mondott)
Nos ezt tettük, a macsek azóta felépült, jól van, nem sántít, és imád minket:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1543) Integra válasza Dirtyz (#1539) üzenetére


Integra
titán

orrot fújni vazze... :)
papirzsepi felesleges pénzkidobás, ez sokkal tovább tart meg kevesebbe kerül:DDD
anno egy gimis osztálytársamnál láttam először, én is kb ezt mondtam akkoriban..
azóta itthon csak slozipapírt használok orrfújásra, szóval ragadós, vigyázzatok mert esetleg hamarosan nálatok is ott figyel az asztalon majd egy guriga:D

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1544) Integra válasza Totyi (#1541) üzenetére


Integra
titán

lesz még ebből vista is... :( :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1545) Bandus99 válasza Integra (#1538) üzenetére


Bandus99
őstag

no es mi a megoldas?

mert ezek szerint a ''Rötyipapír'' csak szamunkra kakukktojas a kepen, szamodra az termeszetes dolog az asztalon :)

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1546) Integra válasza Bandus99 (#1545) üzenetére


Integra
titán

na majd jól átfestetem a dögöt hupililára, úgy tűnik nem elég szőrös meg színes a topicba.. :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1547) nRu3 válasza rlazol (#1536) üzenetére


nRu3
addikt

Köszönöm, a macsek akkora kedvenc volt hogy még mostanában is a családban megsiratják 1,5év után.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1548) rlazol válasza Kidus (#1537) üzenetére


rlazol
addikt

Kidus
nekem egy nagy tudású és általam igen tisztelt professzor azt tanította etikából, hogy ne ítélj h ne ítéltess. A körülmények ismeretének hiányában ezért nem mondok inkább semmit. Amit leírtál elszomorít.
Az egyetlen tény, hogy a RTG ajtajának zárva KELL lennie az expozíció alatt. A korrekt az - de sajnos ez itthon még nincs törvénybe iktatva - amikor nyitott ajtónál a kapcsoló áramkört nem is lehet zárni.
Ami fajdalomcsillapítót illeti- pl a Rimadyl nevű készítmény amit ilyen esetben manapság a leginkább használnak aranyárban van. Az előző hsznél úgy értettem, h a hirtelen fellépő fájdalmat akarták csillapítani, azért gondoltam injekcióra.
Sajon idehaza van egy másik röntgenes hozzáállás, amit én nem szeretek- ez a ''látom amit akarok, jó ez'' elve. Nekem a Cornell University-n azt tanították, h azt a RTG-t ami nem tökéletes a szakma szabályai szerint azt meg kell ismételni. Ezt itthon még az egyetemen se tapasztaltam. :(
A lenyeg az, amit írtál: oda kell vinni, ahol bízol az emberekben. :) Ez mindenre igaz...

Tildy: ez tök jó! :) mellesleg és véletlenül nem kék színű volt az a kenőcs? Meddig sántított?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1549) tildy válasza rlazol (#1548) üzenetére


tildy
nagyúr

Anyumat meg kell kérdezni. Jó fél évig bicegett kicsit, meg néha felszakította sebbet, ami folyamatosan kisebbedett. De mondom, ma már se nem biceg, se semmi, okosak ezek a macsok, tudnak ''túlélni''.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1550) rlazol válasza tildy (#1549) üzenetére


rlazol
addikt

terhelte a lábát a baleset után vagy háromlábazott?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.