Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#151) vicces válasza szasza_xp (#150) üzenetére


vicces
addikt

nekem mondod? én világéletemben utáltam a macskákat, de a Miru megváltoztatta ezt a hozzáállásom a cicákhoz.:)

:)

(#152) Hequila


Hequila
őstag

Figyelem!

Nemrég ütötte fel a fejét egy u.n. macsakafekély járvány. A latin nevét nem tudom. Jellemzően nem lakásban tarott macskákra veszélyes (na ez jómagyar vót), hanem szabadon élőkre! Jellemzően magas lázzal jár és mindene váladékozik a macskának. Ez a váladék nagyon büdös, rohadt szagot terjeszt (főleg a nyálon lehet érezni. A macska nyála összeáll, nem fog tudni enni, begyulladnak a rágóizmai. A macska ilyenkor veszít az aktivitásából, és kezelés nélkül elpusztulhat.

Nekünk 3 macskánk van, mind szabadon (itt vidéken nem szokás lakásban semmiylen állatot tartani). A 3-ból 1 már kifele jön ebből a nyavajából, 1 most megy belefele, 1 meg még tünetmentes! Azt tanácsolom, aki a fent említett tünetek közül bármelyiket is észreveszi a kis kedvencén, azonnal forduljon állatorvoshoz!!!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#153) vicces válasza Hequila (#152) üzenetére


vicces
addikt

jézus, bazzeg!
nem gyenge. kicsit durva lehet.
és az orvos mit csinált velük??

:)

(#154) tildy


tildy
nagyúr

Tudjatok havi 50 ezres fizetesbol ez kicsit sok lenne.És mivel 3 macskoszunk is van, ezert sajnos ha elpusztul akkor nem tehetunk sokat:(
Meg van egy kedvenc legalabbis nekem meg faternak, szoval ez nem a csalad egy szem cicafenye.De imadjuk ot is, de sajnos az 20E ft az inkabb kajara ruhara kell:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#155) Hequila válasza vicces (#153) üzenetére


Hequila
őstag

Az orvos, amikor elvittük házzá a macskát, adott szerencsétlennek 40 (!) ml infúziót a bőre alá, mert uyge nem tud a macsek enni/inni, és kiszárad. Adott továbbá 1 gyulladáscsökkentő szurit, meg egy lázcsillapító szurit. Mágát a vírust a mácskának kell leküzdenie, csak a tüneteket lehet kezelni. Védőoltás van ellene, azonban nagyon körültekintően kell beadatni a macskának, mert ennek a szarnak hosszú a lappangási ideje (az esetek felében elő sem jön a macskán, csak hordozó). Lehet, hogy elfelejtettem, de emberrre vagy más állatra nem veszélyes. De macskáknal baszott gyorsan terjed.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#156) Hequila válasza tildy (#154) üzenetére


Hequila
őstag

[OFF]És mivel 3 macskoszunk is van, ezert sajnos ha elpusztul akkor nem tehetunk sokat

Hát ebben az esetben sok pénzzel sem lehet sokat tenni...

És amit fentebb leírtam (a macska kezelése) össz 600Ft volt (1 ezrest adtunk az orvosnak, hogy emlékezzen rá, soha nem árt..). Ezzel nem kötekedni akartam, de szerintem ha a macska elkap egy ilyen nyavaját, akkor ez még (szvsz) kibírható összeg.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#157) Bagoly válasza tildy (#154) üzenetére


Bagoly
senior tag

Minden megbántás nélkül:
Havi 50 rugós fizetés mellett miért vállaltatok háziállatot?
Ugyanúgy felelősséggel tartozol értük, mint a gyerekeidért.:(

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#158) tildy válasza Bagoly (#157) üzenetére


tildy
nagyúr

Miért ne vállaltunk volna?

Ettetjuk, ittatjuk őket ,foglalkozunk veluk, de egy 20 ezres műtétet nem tudunk kifizetni.10ig még belefért volna.
Ezt fogjátok fel.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#159) Bagoly válasza tildy (#158) üzenetére


Bagoly
senior tag

''10ig még belefért volna.''
Akkor fogjátok fel úgy, hogy ez fél évig előre a macskára költött összeg.....
Ha igazán szeretitek a macskát akkor vigyétek el az orvoshoz és mondjátok meg, hogy most csak 10000 Ft-ot tudtok a műtétre adni, de a többit részletben fizetitek.
Tudod mit, ezen ne múljon, adok 10000 Ft-ot, majd visszafizetitek részletben!

[Szerkesztve]

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#160) Hequila válasza tildy (#158) üzenetére


Hequila
őstag

Elnézést kérnék az előző hozzászólásomért, elnéztem a válaszodat.

Egyébként a mi macskánknak is el volt törve nemrég a hátsó lába. Szerencsére nem nyílt törés volt. Az orvos nekünk is 2 lehetőséget ajánlott fel; vagy magától gyógyul meg, vagy műtéti úton. Mi a természetes módszert választottuk.
Ennek már kb. 1,5 hónapja, azóta a cica jól van, és úgy fut, minta a nyúl. Bicegni ugyan bicseg (nem tökéletesen fort össze a lába) de sztem ennek ellenére teljes értékű életet élhet, nem okoz neki nagyobb gondotkat.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#161) Survivor válasza tildy (#158) üzenetére


Survivor
csendes tag

OFF
(bár a saját topicom - mégis bocs :)
Tildy, pendrive-os óra ügyben frissült a topic.
/OFF

az élet szép

(#162) szasza_xp


szasza_xp
senior tag

Szóval nem tudom, hogy ki hogy van vele, de tudtommal az állatvédő alapítványok segítenek a rászorulóknak, ha a kisállatot műteni kell!
Apropó, miért nincs a háziállatoknak TB :)

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#163) intelfan válasza tildy (#144) üzenetére


intelfan
aktív tag

Szegény cica. :(

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#164) tildy válasza intelfan (#163) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát egyelőre kenegetjuk a labat doki által írt kenőccsel.Tudtok ilyen állatvédő szervezeteket? Minden segítség jóljönne, ha nem gyógyul meg.De erős, fiatal macs, biztos jobban lesz hamarosan:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#165) PeliScan


PeliScan
addikt

Kiscica vkinek, ajándékba? Akár több is? :) Nagyn megbíz6ó a macskánk, csak kiváló minőségű kiscicákat szül. :D Megnéz7ő, elvi7ő 4.ker, Újpest. Nu?

(#166) vicces válasza Bagoly (#159) üzenetére


vicces
addikt

ha a macskának nincs semmi baja, akkor gyakorlatilag nem kerülnek semmibe :)
jobb, mint a kutya

:)

(#167) Bagoly válasza vicces (#166) üzenetére


Bagoly
senior tag

Ja, csak ilyenkor gáz, ha kéne rá, de nincs. :(
Nem akarok senkit se megbántani, de így kicsit olyan, mint a cigányoknál a ''semmire'' bevállalt 8 gyerek...:(
Szeretik, meg minden, de ha eltört a lába, akkor majd lesz másik. :(((
(Tudom, hogy fanatikus vagyok.)

Véleményem szerint az állattartást is egyfajta jogosítványhoz kéne kötni. Nagyon sokunk pszichikailag alkalmatlan a másról való gondoskodásra.

[Szerkesztve]

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#168) szasza_xp válasza Bagoly (#167) üzenetére


szasza_xp
senior tag

Huh!
Ez ütős volt, de sajnos igaz :(
Egy két ember nem elég érett ahhoz, hogy állatot tartson.
Mi lesz, ha az illető, apa/anya lesz valamikor :((

[Szerkesztve]

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#169) tildy válasza Bagoly (#167) üzenetére


tildy
nagyúr

Neharagudj Bagoly, hogy ezt mondom, de mitn írtam, megvan milyen határig tudjuk bevállalni az állatot.És nálunk jó dolga van a macskának, szeretnek bennünket.
Kb. 20 éve vannak macskáink, egynek sem volt hasonló gondja, állatorvosnál is tán először vitt hugom beteg macsot.
Felelőséggel vállaljuk be, de talán megérted, hogy ez kb olyan, mint amikor valakinek a műtétjére nincs pénz.
Ígyis ami csak tőlünk telik, megtesszük az állatokért.

Ha az utolsó kijelentésed ránk vonatkozott, akkor:((:Y
Látszik, hogy nem vidéki családban nőttél fel, itt teljesen másképp viszonyulnak az állatokhoz.
Bele sem tudsz gondolni a mi helyzetünkbe:(

szerk:Ha tud valaki olyan állatdokit, aki szívesen segítene a cicán, és nem ilyen méregdrága pesti árakon dolgozik, mert igen pesten megtehetia jónép a hatalmas fizujából , jah, hogy cicakórház stb., szóval aki tényleg tud segíteni infóval az beszólás helyett inkább mondjon címet.:U

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#171) Den válasza tildy (#169) üzenetére


Den
veterán

''Látszik, hogy nem vidéki családban nőttél fel, itt teljesen másképp viszonyulnak az állatokhoz.
Bele sem tudsz gondolni a mi helyzetünkbe''

ezt miből gondolod?

www.simson4t.hu

(#172) tildy válasza Den (#171) üzenetére


tildy
nagyúr

Abból, hogy úgy tűnik van egy szem háziállat, amelyhez ennyire ragaszkodnak, és városiasan gondolkodik.Én. pl. nem tartanék egy panelben kutyát, macskát stb.Nem oda való.Az ott lakó embereknek viszont sajna nincs más lehetőségük lekötni a figyelmüket, vagy bármi, így marad az egy szem háziállat, a család szemefénye.Az ilyen emberek szerint a macskát folyamatosan oltatni kell, vizsgálatra vinni, stb.Amolyan ''steril'' élet.
Ezt veszem ki abból is, hogy jaj szegény macs, akármi történik vele az utcán.
Den talán pont te írtad egy másik topicban:Permészetes kiválasztódás, az ember csak végszükség esetén avatkozzon be a természetbe.Mint mondtam, kaptunk kenőcsőt, a doki szerint is megmarad a macs, ha kenegetjüka lábát, és figyelünk rá, max kicsit biccegni fog.De én innét kintről semmit nem tudoka cicáról, hugom tudna többet mondani.

Jahm ezenkívűl van egy dalmatánk, még 2 macs (3 volt, de az egyik 15 évesen , nem olyan régen, eltávozott...), egy papagáj, egy galamb.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#173) Bagoly válasza tildy (#169) üzenetére


Bagoly
senior tag

Teljesen off, de jelentem vidéken nőttem fel. (már amennyiben vidéknek ítélünk egy Bp-től 12 km-re lévő kisközséget).
Hogy rátok is vonatkozik-e, azt te tudod a legjobban megítélni, én nem ismerlek sem téged, sem a családod. Ha úgy gondolod, hogy az a felelős állattartás, hogy nélkülözhetetlen szükségleteket nem tudtok biztosítani az állat számára, de azért ''tartjátok'', hát akkor minimum szomorú leszek. Ha ez az eset egy kirívó szerencsétlen példa, akkor hajlok rá, hogy megértselek, de akkor sem hiszem, hogy úgy kéne a történetetnek végződnie, hogy majd csak lesz valami.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#174) Bagoly válasza Kalandor (#170) üzenetére


Bagoly
senior tag

Had írjak egy durva példát:

Romániában a gyerek más, mint Magyarországon. Van hogy van fedél a feje felett, úgy születik, de van, hogy nincs. Jól elvannak az utcán is, szaladgálnak, viháncolnak, láthatóan jól érzik magukat. Enni mindig találnak valamelyik kukában, vagy esetleg éttermi maradékot, az élelmesek elcsennek néhány lejt a szerencsésebb társaiktól a tömegközlekedésen. A többi gyereknek néha oltásra, orvosi vizsgálatra kell mennie, de ők szabadabbak. Nem élnek olyan steril életet, mint a magyar gyerekek általában.

Függetlenül attól, hogy ez mitől van így, szerinted ez a jó példa és ez ellen felszólalni kár?

[Szerkesztve]

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#175) tildy válasza Bagoly (#174) üzenetére


tildy
nagyúr

SZerintem nem jó példa.Nagyon nem jó.Ne hasonlítgasd már a macskát a gyerekekhez.

Egyébként meg már kutatók is bizonyították, hogy a a falusi gyerekek sokkal egészségesebbek, kevesebb asztmás van közöttük, és mindez csak amiatt, mert nem ''tiszta'' környezetben nőttek fel, hanem szépen szólva ''ettek piszkot is''.
Szerintem ne folyjunk bele mi a jobb egy macsnak, lakás vagy az hogy a természetben szabadon mozoghat, így akár több veszély is leselkedhet rá, vagy hogy macskatáp vagy házikoszt.

Én a természetes macskatartás híve vagyok, úgy is mondhatnánk a régi megszokott, konzervatív gondolkodásé, tehát a macskának a házon kívül a helye, télre, egy meleg zugban, és no macskatáp.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#176) Bagoly válasza tildy (#175) üzenetére


Bagoly
senior tag

''...úgy is mondhatnánk a régi megszokott, konzervatív gondolkodásé..''
Ahogy a középkori angolok is a hagyományos, konzervatív módon használták a gyerekeket a bányában. Biztos stram kis kölykök voltak, nem olyan puhányak, mint a mai gyerekek, mert szenet azt nyelhettek rendesen.
Amiben te hiszel, az annak az illúziója, hogy gondoskodtok az állataitokról. Egy nyílt törés esetén a kenőccsel való kezelés, hogy is mondjam....inkább azt kívánom, hogy te ne kerülj hasonló helyzetbe, mert nem biztos, hogy a kenőcs segíteni fog! :(

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#177) tildy válasza Bagoly (#176) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem akarok nagyon belemenni, de nem hiszem , hogy az jobb megoldás, hogy az állatokat folyamatosan oltatni viszi az ember, stb.SZerintem ne menjünk bele.Teljesen másképp állok eleve az orvosokhoz , mint te.
Persze a te macskádat nem érheti baj, mert míg az enyémet esetleg megkergetia kutya, vagy leharapja a farkát, addig te ''természetes körülmények '' közt pszichikailag teheted tönkre szegény állatot.

Egyébként meg én csak akkor szoktam dokihoz menni, ha már nagyon rosszul vagyok.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#178) Power válasza Bagoly (#176) üzenetére


Power
senior tag

''Ahogy a középkori angolok is a hagyományos, konzervatív módon használták a gyerekeket a bányában. Biztos stram kis kölykök voltak, nem olyan puhányak, mint a mai gyerekek, mert szenet azt nyelhettek rendesen.''

Csakhogy ott nem ők döntöttek.
Mintahogy általában a macska sem dönthet, de ha dönthetne szerinted, hogy döntene?

Power

(#180) tildy válasza Kalandor (#179) üzenetére


tildy
nagyúr

Vigyázz mert a végén ráfogjáka szüleidre, hogy milyen felelőtlenek....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#181) szasza_xp válasza Kalandor (#179) üzenetére


szasza_xp
senior tag

Hát a természet érdekes dolog!
A mi macskánk szobacica volt, amikor elöször kivitük a panelből a fűre rá sem mert lépni, aztán nagyon élvezte. De ha otthon vagyunk, akkor ragaszkodik a kényelméhez, párna a fej alá, tv stb :DD

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#182) Som@ válasza szasza_xp (#181) üzenetére


Som@
őstag

Kérlek nyirbáld meg az aláírásod, hogy maximum 3 soros legyen! ;)

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#184) szasza_xp válasza Kalandor (#183) üzenetére


szasza_xp
senior tag

Ja a kezem darabokban, ha bedurran az agya :)

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#185) szasza_xp válasza Som@ (#182) üzenetére


szasza_xp
senior tag

Oh a francba, akkor hol hírdetünk :)

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#186) Bagoly válasza Power (#178) üzenetére


Bagoly
senior tag

''Mintahogy általában a macska sem dönthet, de ha dönthetne szerinted, hogy döntene?''

Biztosan jobban kedvelné a szabadabb életet, csak a baj az, hogy kb. annyira képes felmérni a bonyolultabb veszélyforrásokat (mérgezés, autósok), mint egy gyerek(na jó picit jobban). Én úgy gondolom, hogy azzal a döntésemmel, hogy befogadtam a családomba, felelősséget is vállaltam érte és ezt a felelősséget dobnám sutba, ha hagynám, hogy olyan veszélyekne tegye ki magát, amikről nincs is tudomása.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#187) Bagoly válasza Kalandor (#179) üzenetére


Bagoly
senior tag

'' ha az állatdoki azt mondaná, hogy anélkül csak szenvedne, szerintem elaltatnák.'' Ha más megoldás nincs, akkor nincs is ezzel semmi baj. Felelősen döntenének.

Egyszerűen nem értem hogyan tudnak emberek úgy bánni más élőlényekkel, mintha tárgyak lennének. Mi késztet valakit arra, hogy ezt felelős állattartásnak érezze. Persze a gyerek, az ember az más. Ha azzal történik mindez, az teljesen más. Felháborító.....
B@sszus senki nem olvasot gyerekkorában kis herceget? :(

Durva az angol, meg román példa, ugye? De ha abban a társadalomban élnénk, amiben ez elfogadott (legalább is hallgatólag), vajon mi is elfordítanánk csak a fejünket egy nyolcéves koldus láttán? Mert itt és most ugyanez történik állatokkal.
Mikor növünk már fel ahhoz, hogy az életet tiszteljük, az élet megjelenési formáinak megkülönböztetése nélkül? :(

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#188) szasza_xp válasza Bagoly (#187) üzenetére


szasza_xp
senior tag

''...Amit megszelídítettél, azért felelősséggel tartozol...''

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#190) Bagoly válasza Kalandor (#189) üzenetére


Bagoly
senior tag

jaja, bocs hogy nem jeleztem. :U (azt hittem egyértelmű.)

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#191) tildy válasza Bagoly (#186) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem a macska nagyon is , hogy okos állat, nem kell nekik patrónus aki minden lépését figyeli.Sőt sok dologban sokkal okosabb, ügyesebb mint az ember.
(Pl. éjszakai tájékozódás, hangok...Vihar érzékelése....)
'' ezt a felelősséget dobnám sutba, ha hagynám, hogy olyan veszélyekne tegye ki magát, amikről nincs is tudomása.''
Mindentől te sem óvhatod meg.
Amúgyis , miért gondolod , hogy gyámoltalan és vigyázni kell rá?Nincs macskaagyad, nem tudsz az ő eszével gondolkodni...Nem tudhatod mi a jó neki.Csak sejtheted , hogy a természetes környezet inkább a neki való, és nem a panel négy fala.

Nagyon sok mindent nem tudunk még az állatokról, nem kéne azonban sokkal magasabbrendőnek gondolni minket náluk, csak azért mert képesek vagyunk városokat építeni, kitalálni ezt azt, eszközöket használni.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#192) Bagoly válasza tildy (#191) üzenetére


Bagoly
senior tag

Nem gondolom, hogy nem okos, csupán azt írtam, hogy vannak olyan veszélyek, amikre nem lehet felkészülve.
''Amúgyis , miért gondolod , hogy gyámoltalan és vigyázni kell rá?''
Többek között egy pár sorral feljebb idézett Saint-Exupéry gondolatból, de ha ezt nem érted, akkor nem tudom megmagyarázni.

De ha megengeded én is kérdeznék:
Akit szeretsz annak a legjobbat akarod?
Szerinted a cicátoknak a kenőcs a legjobb orvosság?
Szerinted semmi megoldás nincs, hogy a kenőcsnél jobb ellátásban részesüljön?
(vagy inkább úgy gondolod, hogy nem érdemel annyi anyagi, szellemi ráfordítást a cicátok egészsége.)

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#193) Bagoly válasza szasza_xp (#188) üzenetére


Bagoly
senior tag

Csak, hogy pontosak legyünk:
''Az emberek elfelejtették ezt az igazságot - mondta a róka. - Neked azonban nem szabad elfelejtened. Te egyszer s mindenkorra felelõs lettél azért, amit megszelídítettél. Felelõs vagy a rózsádért... ''

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#194) tildy válasza Bagoly (#192) üzenetére


tildy
nagyúr

-Akit szeretek, annaka tőlem telhető legjobbat akarom
-jelen helyzetben ez az egyetlen járható út, illetve az hogy hallgatunka dokira


Értem az idézetet egyébként , csak szerintem tök felesleges vitáznunk, mert nálad teljesen mást jelent a felelősség, mint nálam.
Sőt.
A te macskádat biztos nem fogja a kutya üldözni, de adja az ég, hogy ne essen le a panel 10ik(vagy akárhanyadik) emeletéről, míg esetleg te pont a dolgodat végzed valahol..

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#195) Bagoly válasza tildy (#194) üzenetére


Bagoly
senior tag

''A te macskádat biztos nem fogja a kutya üldözni, de adja az ég, hogy ne essen le a panel 10ik(vagy akárhanyadik) emeletéről, míg esetleg te pont a dolgodat végzed valahol..''
Szerencsére nem panel és nem tizedik, de ha valami történne velük (ketten vannak) amíg nem vagyok otthon, hát az is az én felelősségem lenne...

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#196) kisfurko válasza Bagoly (#187) üzenetére


kisfurko
senior tag

Teljesen egyetértünk!!!

Én is meg tudom ítélni, mi folyik falun, barátnőm falusi. Meg az ottani ''állatorvosok''... Szégyen... A természetes élet... Persze...
Egyébként nem értem a hozzáállásodat Tildy. Ha nem kaptál volna oltásokat, antibiotikumot, amikor beteg voltál stb., akkor már rég alulról szagolnád az ibolyát...
A macskákra is nagyon veszélyes betegségek leselkednek, ez nem természetes szelekció, ez max. szerencse. Nézd meg hol tartanak Afrikában (vagy akár az USA-ban!)!
Olyan betegségekkel küzködnek, amik nálunk szinte nincsenek.

Persze azt is meg tudom érteni, hogy még ez is jobb nekik, mint ha csak úgy lennének. De próbáljunk meg tényleg mindent megtenni! Nem kell minden hónapban tízezreket költeni rájuk, de szükség esetén ki lehet bírni.

Még valamit...
Nekem a cicáink fontosabbak, mint egy ember. Nagyon kevés az őszinte, rendes ember. Az állatok pedig minden esetben meghálálják a gondoskodást, ellentétben az emberekkel.
Csak ugye időt kell szakítani rájuk, hogy megismerd őket, megértsd őket. Aki nem teszi ezt, az nem tudja, mit hagy ki az életéből! Az igazi, őszinte szeretetet!

(#198) kisfurko válasza Kalandor (#197) üzenetére


kisfurko
senior tag

Félreértesz. Ott szoktunk lenni hosszabb ideig is, nem csak tény, hogy az.

(#199) Power válasza Bagoly (#186) üzenetére


Power
senior tag

''Biztosan jobban kedvelné a szabadabb életet,''

Ide pont kellet volna.

''csak a baj az, hogy kb. annyira képes felmérni a bonyolultabb veszélyforrásokat (mérgezés, autósok), mint egy gyerek(na jó picit jobban).''

Ha megnézzük, hogy a házimacska milyen pályát futott be, akkor látjuk, hogy az egyik legsikeresebb élőlény a földön.

''Én úgy gondolom, hogy azzal a döntésemmel, hogy befogadtam a családomba, felelősséget is vállaltam érte és ezt a felelősséget dobnám sutba, ha hagynám, hogy olyan veszélyekne tegye ki magát, amikről nincs is tudomása.''

Te mit szolnál, ha a szüleid ilyen hivatkozási alappal nem engededtek volna ki?

Power

(#200) tildy válasza kisfurko (#196) üzenetére


tildy
nagyúr

Nyugi én sem értem sem Bagolyét, sem a tiedet.
Nem mehetünk minden macskánk után, főleg, hogy a fél utcát bejárják...Nem rakhatunk rájuk pórázt, a kutya is a hatalmas kertben szaladgál, meg az udvaron.
Nem zárhatjuk be őket.
Mert tulképpen a lakáscicák így vannak védve, nem máshogy.Mennyivel nagyobb kínzás bezárni az állatot a négy fal közé?

Nos ezek olyan kérdések, amikben sosem fogunk egyezségre jutni.

Jahm, sosem volt még úgy beteg a macskám, hogy valami nyavalyát összeszedett és ne gyógyult volna gyorsan meg magától.
A foghányást pedig általában túlélték, és életerős, nem tunya macsok lettek belőle.

A szeretetről meg:A macskánk minden du. mikor fater megy haza, ott várja a kapuban, nyávog neki, beül a kocsiba, ugrál körülötte, játszanak.
Azt hiszem ez mindent elmond arról, hogy szeretjük e ezen állatokat vagy sem.

Egyébként Foltit vízbefojtás elöl mentettük meg, azt hiszem jobban járt így, mégha időközben ez a baleset is történt vele.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.