Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) rien válasza Möhe (#1150) üzenetére


rien
senior tag

1. igen köteles megfizetni bárhogyan is szűnik meg a munkaviszony

2. van, az a papír ami a munkaügyi központnak készül az átlagkeresetről ezen közölni kell a megszűnés módját, mert van olyan eset (munkavállaló rendes felmondása és munkáltató rendkívüli felmondása) amikor az ellátás 90 napig nem folyósítható
és ezt a papírt elvileg a következő munkáltató is kéri

3. ha aláírod a közös megegyezést szerintem nem

majd a jogászok megmondják, én nem lenni az :)

Még egy gondolat: ha több mint 3 éve vagy a cégnél akkor a végkielégítés megfizetése alól akar a közös megegyezéssel mentesülni, illetve a felmondási idő alatti munkabértől ami 30 nap minimum (3 évnél kevesebb munkaviszonynál, az e feletti időnél nő a napok száma) és aminek a fele idejére mentesítenie is kell a munkavégzés alól és amely időre átlagkereseted illet meg és ez nálad mármint a felmondási idő mivel 5 hónapig keresőképtelen voltán a keresőképesség első napjától számított 31. napon kezdődhet meg egyáltalán, 30 napig védett vagy.

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#1152) Möhe válasza rien (#1151) üzenetére


Möhe
addikt

köszi

Amúgy több mint 3 éve vagyok a cégnél.De lehet hogy el tudok menni máshová,és akkor belemegyek a közös megegyezésbe,ha onnan biztos visszajelzést kapok.Egyéb esetben elhúzom egy kicsit a táppénzt,és rúgjon csak ki a főnök,ha visszamegyek.

(#1153) rien válasza Möhe (#1152) üzenetére


rien
senior tag

Ha van másik én is azt választanám, kellemesebb is meg hát jelenleg nem túl sok az álláslehetőség se, jobb az ha van.
Azt nem is figyeltem, hogy még táppénzen vagy :U akkor minimum három havi bér a zsebedben ha nem jön össze a másik és nem írsz alá. Ha visszamész és megkapod a felmondásod 30 nap után (2. bekezdés) kezdődik a felmondási időd annak a felét nem kell ledolgozni, minimum 65 napnál járunk, ha nem veteti ki a szabit akkor a végén utolsó napon plusz szabadságmegváltás és végkielégítés

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#1154) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

már semmi, leállamvizsgáztam büntetőjogból.

(#1155) szandro


szandro
aktív tag

Üdv!

Lenne egy jogi kérdésem, gondoltam ez megfelelő topic a feltevéséhez.
Adott egy oldal, ahonnan tudsz különböző mintájó pólókat rendelni, és arra is lehetőséged nyílik, hogy nyiss saját online boltot, ahol az általad készített minták kerülnek fel a pólóra. Ha vevő rá a közönség, akkor a póló árának nemtudom hány százalékát megkapod.
Na most, ha nekem lenne egy olyan minta ötletem, amiben szerepel a Google logoez és ezt az online shopon keresztül árusítanám, abban lenne e valami jogi bibi? Tehát beszólhatna e nekem a Google, vagy feljelenthetne e?

Köszönöm a válaszokat előre is

(#1156) szandro válasza szandro (#1155) üzenetére


szandro
aktív tag

Alogo-s ötlettől elpártoltam, gondolom perelhetnének miatta...
Mivan, ha valami egyszerű betütípussal írom?

(#1157) lmo2


lmo2
újonc

Az lenne a kérdésem, hogy lehetséges -e kijlentkezni lakcimről, ha nincs még másik uj lakcimünk? Milyen papirok kellenek hozzá, feltételezem az okmányirodából?
Elöre is köszi a választ!!

(#1158) lmo2


lmo2
újonc

Az lenne a kérdésem , hogy lehetséges-e kijelentkezni lakcimröl ha még nincs uj lakcimünk? Milyen papirok kellenek hozzá, feltételezem az okmányirodában kell intézni.
Köszönöm előre is.

(#1159) Ariadne válasza szandro (#1156) üzenetére


Ariadne
őstag

Maga a név is egészen biztosan le van védve, tehát abba is beleköthetnek.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1160) Boxer001


Boxer001
veterán

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne. Van egy telek, amit megvásárolnak. Kell ugye kikérni tulajdoni lapot, adásvételi, stb...ezeket a teendőket egy ügyvéddel végeztetve milyen költséggel lehet kb. számolni?

(#1161) Ariadne válasza Boxer001 (#1160) üzenetére


Ariadne
őstag

Attól függ, mennyiért vennék meg a telket. Ingatlannál ált. vételár 0,5-1%-a plusz költségek.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1162) Boxer001 válasza Ariadne (#1161) üzenetére


Boxer001
veterán

Úgy értettem, hogy összesen a tulajdonlap kikéréstől kezdve minden költség...gondolom ott van még az adó is rá, ugye miért ne lenne. 0.5-1% kevés erre az egészre nem? Esetleg az adózás része ennyi :F Aztán elnézést, ha zagyválok, én nem értek hozzá. :D

(#1163) Ariadne válasza Boxer001 (#1162) üzenetére


Ariadne
őstag

A 0,5-1% (nagyon kicsinél több is lehet) az ügyvéd díja, erre jönnek rá a költségek. Ezt így általánosságban nehéz lenne megmondani, attól is függ, milyen az ingatlan, mert ha rendezetlen tulajdoni viszonyok vannak, terhek, akkor nyilván több költség lesz, mintha egy tiszta esetről van szó.

Plusz adót, illetéket meg már mindenki maga fizet, az nem az ügyvéd dolga, azon túl, hogy tájékoztat arról, hogy fizetned kell.

Legegyszerűbb, hogy ha már tudod, mennyiért történne az adásvétel, akkor felhívsz, elmész pár ügyvédhez, ajánlott olyanhoz, akiről már van referenciád (ismerős, barát, családtag dolgoztatott vele ingatlanos ügyben).

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1164) Boxer001 válasza Ariadne (#1163) üzenetére


Boxer001
veterán

Jaa, hogy az csak az ügyvéd díja...értem. Igazából úgy néz ki holnap esedékes egy ilyen ügyvédi látogatás, ott majd kiderül...csak előtte próbáltam némi infót beszerezni. :) Köszi!

(#1165) attiati


attiati
veterán

sziasztok

munkajogban otthon van valaki?
vagy tudtok ajánlani valami jó jogi fórumot?

(#1166) Padisah válasza attiati (#1165) üzenetére


Padisah
tag

Szia!

[link]

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#1167) attiati válasza Padisah (#1166) üzenetére


attiati
veterán

köszi szépen, közben gugliztam :)

[ Szerkesztve ]

(#1168) attiati


attiati
veterán

azt mondjuk erősnek tartom, meg nem is nagyon akarom elhinni, hogy a "munkanélküli segély" (régi nevén) az első 3 hónapban szakképzett dolgozónál, és persze megfelelő bruttó átlagfizetéssel 104.000 ft körül jön ki?!

magyarorszag.hu szerint a munkanélküli segély az első 3 hónapra a bruttó átlagkereset 60%-a, de minimum a minimálbér 60%-a, maximum a minimálbér 60%-ának kétszerese

és szakképzett dolgozónál, ha jól láttam 87.000 ft a minimálbér

(#1169) attiati válasza attiati (#1168) üzenetére


attiati
veterán

közben utánaérdeklődtem, 84-87.000 ft-ban maximalizálják az első 3 hónapra

(#1170) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Sziasztok!

Kérlek benneteket, hogy segítsetek a következő probléma megoldásában!
Szerintetek ki kell fizetni az ingatlandepo számláját, vagy nem lent idézett történet alapján?
Ha valakinek van ideje olvassa el (én elolvastam) az általános, és egyéb leírásaikat a hirdetéssel kapcsolatban,- nem vagyok jogász (programozó vagyok), de szerintem ez az egész cég, és oldal csaláson, és megtévesztésen alapul.

az oldal

regisztációs szerződés

Általános szerződési feltételek

A segítséget előre is köszönöm: Veriakilis

Itt a levél, amit a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság-nak küldtem:

"Tisztelt Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság Közép-dunántúli Regionális Felügyelősége!

Testvérem feladott egy ingyenesnek látszó hirdetést a következő internetes oldalra:

http://www.ingatlandepo.com

A hirdetés 1 hónap után automatikusan átmegy fizetős hirdetésbe,- és 3 hónap után küldik ki először a számlát, és a felszólítást a fizetésre
a megrendelőnek.

Tehát szándékosan összemossák az ingyenes hirdetést a fizetőssel,- ingyenes hirdetés automatikusan megy át egy korlátlan idejű fizetős hirdetésbe, amire nem figyelmeztetik kiemelten a megrendelőt!

A szerződést ráadásul,- legalábbis az oldalon és az általános, illetve egyéb feltételek szerint - addig nem lehet felmondani, amíg nem teljesíti a számlát a megrendelő.

Ez a fenti feltétel szerintem eleve elfogadhatatlan, és valószínűleg jogellenes is.

Az általános, és egyéb szerződési feltételeket átolvasva (amik 3 darab egymásba ágyazott linken keresztül érhetők el...) úgy gondolom, hogy több ponton is félreérthető, jogellenes, és szándékosan megtévesztő információt tartalmaznak.

Kérem vizsgálják meg az http://www.ingatlandepo.com
oldalt, illetve kérem tájékoztassanak arról, hogy amennyiben az oldalon regisztrál valaki, és elhelyez egy "ingyenes" hirdetést, akkor jogosan követeli-e az ingatlandepo oldal a 3 havi díjat úgy, hogy közben le sem lehet állítani a hirdetést addig amíg ki nem lett egyenlítve a "tartozás"

Várom válaszukat, előre is köszönettel:
XY: Veriakilis"

UI.: (Nem tudom, hogy jó helyen teszem-e fel a kérdésemet, de ha nem ez a topik jó a kérdésemre, akkor kérem a moderátort, hogy segítsen.)

[ Szerkesztve ]

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#1171) Veriakilis válasza Veriakilis (#1170) üzenetére


Veriakilis
senior tag

A #1170-hez itt a szerződés, amit egyetlen pipálással lehet elfogadni:

Regisztrációs szabályzat:
1. A Szabályzat legfrissebb változata a nyitólapon, Regisztrációkor felnyíló ablakban érhető el. Üzemeltető fenntartja a jogot a jelen Szabályzat külön értesítés és indoklás nélküli, akár visszamenőleges hatályú megváltoztatására is. A Felhasználó felelőssége, hogy a Szabályzat változásait figyelemmel kísérje. A módosítást követően a Szolgáltatás használata a Szabályzat módosításának elfogadását jelenti.
2. Az ingatlandepo.com (üzemeltető, a továbbiakban: Üzemeltető) oldalán csak az regisztrálhat és oldalaira ingatlanhirdetést, reklámot vagy egyéb anyagot csak olyan felhasználó (továbbiakban Felhasználó) helyezhet fel , illetve helyeztethet fel, aki egyben elfogadja jelen regisztrációs szabályzatot.
3. Az ingatlandepo.com a felhasználók számára ingatlanhirdetés szolgáltatások nélküli elhelyezését biztosítja. A üzemeltető a feltöltött képek darabszámát nem, de méretét, felbontását technikailag szabályozza. Csak a pontos és valós címmel rendelkező, regisztrált felhasználók hirdetéseit fogadjuk el, a többit töröljük! A Felhasználó feladata a hirdetését törölni, ha az ingatlan elkelt, vagy az eladási szándék, valamint hirdetési szándéka megszűnt. Az Üzemeltető hirdetést automatikusan - a jelen szabályzatban leírtak kivételével -nem töröl.
4. Az ingatlandepo.com oldalain elhelyezett hirdetések, reklámok vagy egyéb anyagok tartalmáért kizárólag a hirdetés feladóját vagy annak megrendelőjét terheli a felelősség. Üzemeltető kizárja felelősségét mindazon károkért és hátrányokért, amelyek az oldalain elhelyezett anyagokból származnak, illetve következhetnek, beleértve a harmadik félnek okozott károkat is, azokért kizárólag a hirdetést elhelyező és az őt megbízó köteles egyetemlegesen helytállni. Üzemeltető semmilyen felelősséget nem vállal a rendszer használatából adódó károkért, illetve bármely más fél zavaró megnyilvánulásáért vagy viselkedéséért, bármilyen jogsértésért, beleértve itt a szellemi tulajdonjogokat is. Felek kizárják a technikai hibából eredő károk esetén a megbízott felelősségét is. Hirdető (megbízó) a honlapot kizárólag saját felelőségére használhatja.
5. Változtatás, szabálytalan hirdetések törlése:
Az Üzemeltető fenntartja a változtatás jogát mind az általuk üzemeltetett weboldalak, mind pedig az azokon szereplő hirdetések, reklámok és egyéb anyagok tekintetében..
Fenntartjuk továbbá a hirdetések, reklámok és egyéb, az oldalain elhelyezett tartalmak törlésének jogát az alábbi esetekben:
• megtévesztő információt tartalmazó hirdetés,
• nem megfelelő kategóriában elhelyezett hirdetés
• jogsértést megvalósító hirdetés,
• a „netikett” szabályaival ellentétes, vagy jó erkölcsbe ütköző hirdetés,
• ha a tartalom technikai problémát okoz a szerveren, nem megfelelő formátú.
Tilos a Felhasználók személyes és egyéb adatainak marketing vagy más, a Szolgáltatás rendeltetésszerű használatától különböző célú felhasználása, illetve gyűjtése.
A hirdetés feladásra vonatkozó általános szerződési feltételek.
Olvassa el!
Az adatkezelés:
Az All-Finance Management Kft. a személyes adatokat akkor tárolja, ha a Felhasználó ahhoz hozzájárul. Az All-Finance Management Kft. a hozzájárulást megadottnak tekinti, ha a Felhasználó a regisztrációs kérdőívet kitölti, és a „A szabályzatot elolvastam és elfogadom” négyzetet kipipálja. A regisztráció visszavonása és törlése kizárt abban az esetben, ha a Felhsználónak fizetési kötelezettsége áll fent az Üzemeltetővel szemben.
Felhasználó köteles a regisztrációkor valós adatokat megadni, azok esetleges változásásai esetén módosítani (levelezési cím, számlázási cím).
Amennyiben a valótlan és nem kielégítő adatok megadása, a módosítás elmulasztása miatt a Szolgáltatónak hátránya, kára, költsége keletkezik, köteles azt a Felhasználó teljes mértékben Üzemeltetőnek megtéríteni.
A valótlan adatokat megadó, más adataival visszaélő Felhasználó ellen hatósági feljelentést teszünk.
Az All-Finance Management Kft. a személyes adatok megszerzése és feldolgozása során különös figyelmet fordít az 1998. évi VI. törvény (az egyének védelméről a személyes adatok gépi feldolgozása során, Strasbourgban, 1981. január 28-án napján kelt egyezmény kihirdetéséről), valamint az 1992. évi LXIII. törvény (a személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról) fokozott betartására.
A regisztráció során a Felhasználónak jelszót és felhasználónevet is kell választania. Az egyes felhasználói jelszavak és fiókok titkosságának megőrzése teljes mértékben az adott Felhasználó felelőssége. Az egyes Felhasználókat terheli továbbá a teljes felelősség a fiókjukkal összefüggésben végzett valamennyi tevékenységért. A Felhasználók kötelesek az Üzemeltetőt haladéktalanul tájékoztatni fiókjuk bármilyen jogosulatlan felhasználásáról vagy bármilyen egyéb a biztonságot sértő cselekedetről. Az Üzemeltető nem vállal felelősséget a felhasználói jelszavak vagy fiókok a Felhasználók tudtával vagy tudta nélküli illetéktelen használatából eredő károkért. A Felhasználó ugyanakkor felelősséggel tartozik a saját jelszavának vagy fiókjának illetéktelen használatával az Üzemeltetőnek vagy bármely harmadik személynek okozott károkért. A jelen Szabályzatban meghatározott korlátok között bárki a Szolgáltatás Felhasználója lehet, aki megérti, elfogadja és betartja a jelen Szabályzatot, a jogszabályokat és a Netikettet. Bizonyos szolgáltatások csak regisztrált Felhasználók számára érhetőek el.
Ügyfélszolgálati telefonszám:
76/ 505-096 Hétfőtől Péntekig 8-16-ig
Tudomásul veszem, hogy a regisztrációmmal egyben visszavonhatatlan nyilatkozatom adom az ingatlandepo.com Általános szerződési feltételeire is vonatkozóan:
Az ingatlandepo.com Regisztrációs Szabályzatát és Általános Szerződési Feltételeit elolvastam, megértettem és azt maradéktalanul és visszavonhatatlanul elfogadom:

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#1172) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Fel!

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#1173) attiati


attiati
veterán

Ha öröklésnél 3 testvérből 1 "csakazértis" nem megy bele a ház eladásába, rá lehet kényszeríteni valahogy az eladásra?

Ha nem megy bele, rákényszeríthető, hogy fizesse ki a másik kettőnek az örökségi részét?

Vagy milyen jogi megoldások jöhetnének szóba?

(#1174) Padisah válasza attiati (#1173) üzenetére


Padisah
tag

közös tulajdon megszüntetése

Legjobb lenne peren kívül egyezség útján elintézni a dolgot.
Mindegyik tulajdonostárs eladhatja a tulajdonrészét bárkinek, a többi tulajdonostársat elővásárlási jog illeti meg. Már kérdés, hogy résztulajdont egy házban nem szívesen vesz senki, csak nagyon nyomott áron.

Ha perelni kell, akkor a bíróság szünteti meg a közös tulajdont.
elsősorban természetben kell megosztani, ha ez nem lehetséges, vagy a tulajdonostársak nem mennek bele, akkor egy vagy több tulajdonostárs megváthatja a többiek részét, ha ez sem megy, akkor jön a kényszerárverés szintén elég nyomott áron. A hűzban lakó tulajdonostársat is kötelezheti a bíróság, hogy váltsa meg a többi tulajdonostárs részét, de ez nem okozhat a bentlakónak aránytalan hátrányt. A per a per helyétől függően (Bp.-vidék 1-2 évig tart általában.)

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#1175) attiati válasza Padisah (#1174) üzenetére


attiati
veterán

köszi szépen

A tulajdonrészére nem tart igényt, de se megegyezni, se eladni nem akarja. A házra sincs szüksége. Csak "kicseszésből" nem hajlandó semmilyen együttműködésre. Beszélgetésbe se megy bele, egy beszámíthatatlan ember.

Ha jól értem, akkor a másik kettő ebből értelmesen nem tud kijönni, hiába vannak többségben.

(#1176) SunBreeze


SunBreeze
aktív tag

nemsokára eljön a záróvizsgám ideje. a diplomámhoz kell egy nyelvvizsga is. viszont ha nem csinálom meg a nyelvvizsgát, akkor nem kapom kézhez a diplomát, csak ilyen oklevél cuccot. kérdésem a következő lenne. van valaki aki árva vagy félárva? mert az árvasági ellátást az első diplomáig adják. és ebben az esetben akkor elkezdenék egy másik sulit is, mert árvaságit csak nappalis jogviszony esetén utalják.
ez az oklevél szerintetek felér diplomával? :F
az okj-s képzés szerintetek nappali rendszerű oktatás?

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#1177) attiati válasza SunBreeze (#1176) üzenetére


attiati
veterán

Nem értek a joghoz (úgysem nagyon jár ide senki), de szerintem nyugodtan megkérdezheted ott, ahonnan folyósítják Neked.

Egyébként ha jól tudom, most már nincs határidő, hogy x évben belül le kell tenned a nyelvvizsgát az államvizsga után, hogy diplomát kapj, úgyhogy ezek szerint ha működne amire gondolsz, akkor a végtelenségig el lehetne húzni.
Másrészt sztem józan parasztésszel nem az a lényeg, hogy milyen papírt kapsz a képzés végén, hanem hogy a főiskolai képzés véget ért.

Majd kijavítanak.

(#1178) SunBreeze válasza attiati (#1177) üzenetére


SunBreeze
aktív tag

persze ez így van. ezt első diplomáig vagy 25 éves korig folyósítják.
mellesleg a nyelvvizsgám már megvan, csak még nem mutattam be a TO-n :DDD :DDD
amúgy meg ott lesz a lehetőség, ha a diplomával jobb fizetésem (mivel dolgozni azt kellene...)lesz akkor habozás nélkül bemutatom a nyelvvizsgámat :U na jó, először az ÁV legyen meg :D

[ Szerkesztve ]

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#1179) attiati válasza SunBreeze (#1178) üzenetére


attiati
veterán

Ilyen nincs, hogy "kiváltod" a diplomát, ha jobb lesz a fizu. Eleve beleírod már önéletrajzba, és úgy hívnak/nem hívnak be, vagy nem írod bele, és úgy hívnak/nem hívnak be.

A másik meg, hogy ha jól tudom, nyelvvizsga nélkül is kapsz oklevelet, csak nem keményborítós diplomát. Tehát "diploma" nélkül is ugyanolyan főiskolai végzettségű leszel.
Szerintem munkahelyeknek elég lesz az a papír, be se kell mutatnod nyelvvizsgádat.

A vicc az egészben, hogy bead az ember egy önéletrajzot, beleír minden végzettséget. Úgy döntenek, hogy felvesznek. Onnantól egy érettségizett, vagy szakközepet végzett HR-es intézi első napon a felvételt. Hát mit érdekli őt az, hogy összenézze önéletrajzot a tényleges papírokkal. A felvételi követelményeket a tényleges papírokkal. Azt meg már pláne nem, hogy eredeti e az a bizonyítvány, vagy egy józsefvárosi hamisítvány.
Éveket tanul az ember, szórja ki a pénzt, az időt és a végeredménye egy papírfecni, amiről legtöbb helyen csak másolat marad.
Aztán lehülyül az ember munkahelyen, mert a tanultaknak 10%-át se használja.

na átmegyek offba

(#1180) SunBreeze


SunBreeze
aktív tag

van olyan munkahely, mondták az ismerőseim, hogy 100 nettot kapnak viszont ha már lediplomáznak akkor 130-140-et... vagy valahogy így

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#1181) attiati válasza SunBreeze (#1180) üzenetére


attiati
veterán

Ez a közszféra, ott papír darabszámra megy a fizu. Lehet gyűnteni nyelvvizsgákat, mindent.
És ez csak meglévő állásokra vonatkozik. Ha odaírják neked, hogy a munkakör betöltésénél előny a diploma, akkor nem fogod beleírni önéletrajzba?

Versenyszférában a munkakör betöltéséhez nézik a végzettségeket, és nem a fizetés kalkulálásánál.

(#1182) lesaux


lesaux
veterán

Kicsikét eltévedtem a netes jogászfórumok útvesztőiben. Levéltitok megsértése az egyik dolog, számítástechnikai rendszerbe való jogosulatlan belépés a másik. Ha jól gondolom. Nem tudom, melyik bűntett és melyik vétség vagy ilyesmi, és mik a minősítő tényezők, de leírom az esetet nagyjából.
X-et kirúgják a cégtől. X hetekkel ezután jogosulatlanul belép az egykori munkatársa céges e-mail fiókjába, és két volt munkatársa zavarbaejtő magánlevelezését (hogy tkp. kivel kefélne és hogyan) elküldi pár embernek cégen belül.
Mi lesz a jutalma, mikor és hogyan?
Köszönöm előre is.

(#1183) lesaux válasza lesaux (#1182) üzenetére


lesaux
veterán

Plíz. Nem kell precízen, csak kábé.

(#1184) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

szép napot!

munkajog segítség kéne nekem. fel fogok mondani köv hónap kb felénél, és szeretném megkérdezni, hogy a cafeteriámat azt kp-ban kell majd visszaadnom vagy elég a jegyeket leszámolnom nekik? üdülésim van meg melegétkeztetésim.

másik: betegszabi téma- az is teljes évhez arányosan jár? szval azt is visszavonják ha kihasználtad és felmondasz Júliusban?

Köszönöm :R

(#1185) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

nem teccenek a jog tudói itten lenni? :(

(#1186) Emb3rke


Emb3rke
tag

Sziasztok!

Én azt szeretném kérrdezni, hogy ha pl. letöltök a netről egy videót és abban apró módosításokat teszek (pl. színkorrekció, hangkorrekció, ilyesmi), s csak saját részre teszem ezt, akkor sértek-e szerzői jogi törvényt?

(#1187) rien válasza hejesírásó (#1184) üzenetére


rien
senior tag

A cafetériát passzolom.

A betegszabi is időarányos valahol, de nem úgy mint a fizetett szabadság.
Tizenöt munkanap jár egy embernek egy egész évre, ennyit kell állni a munkáltatónak egy évben, utána jön a táppénz amit a mep fizet. Ha nem veszel ki egy napot se egész évben a következő évben ez elvész és egy újabb 15 napos keretet kapsz, leszámoláskor se kell megfizetnie a munkáltatónak mint az időarányosan ki nem vett szabadságot.

Akár mind a 15 napot kiveheted januárban és leszámolsz júliusban ebből még elméleti síkon se lehet semmi visszakérés (mint szabinál itt-ott előfordul helytelenül).
Ekkor a leszámoló papírjaid egyikén rajta lesz, hogy 15 betegszabadság kivéve.
Ez a következő munkáltatónak lényeg, hogy te már kivetted az egy évre jutó kerted és nem vezetnek fel neked erre az évre további betegszabadságot, csak 2010-ben kapod meg a 15 napos keretet.

Olyan értelemben viszont időarányos a betegszabi, hogy az új munkáltatónak évközi belépőnél időarányosan kell megállapítania a betegszabadság napjainak számát, figyelembe véve mennyit vett már ki előző munkáltatónál.
(Pl. augusztus 01-el felvesznek:
- ha nem voltál beteg egész évben akkor megállapítanak 6 napot időarányosan
- ugyanez igaz ha 1-8 napot voltál beteg akkor is max. 6 napot fogsz kapni, időarányosan már csak ennyi jár
- ha pl. 13-at voltál beteg hiába 6 járna időarányosan már csak 2 nap betegszabit írnak elő
- ha mind a 15 napot kivetted 0 betegszabid lesz erre az évre.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#1188) Möhe


Möhe
addikt

Üdv.

6 hónap táppénz után mehetek vissza dolgozni,de mivel már tudom hogy föl akarnak mondani nekem,és nem megyek bele a közös megállapodásba,a kirúgásra játszom. Ettől eltekintve kötelesek visszavenni munkaképes állományba a céghez,majd letöltöm a 30 napot és jön a 30 nap felmondási időszak,ugye?

(#1189) Timocicu


Timocicu
aktív tag

Üdv, Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy válás ügyben tudna Valaki a segítségemre lenni pár kérdésben?

Előre is köszönöm! :R

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#1190) legiaap


legiaap
nagyúr

Halihó!
Az szeretném megtudakolni, hogy a munkaszerződésben, ami szerepel 30 napos felmondási idő az munkanapra vonatkozik, vagy rendes napra?
És mi van akkor ha a munkáltatóm ragaszkodik a felmondási időmhöz, de én akkor is elmegyek?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1191) rien válasza legiaap (#1190) üzenetére


rien
senior tag

naptári nap, nem munkanap

Megfizettethetik veled a le nem töltött időre járó átlagkereseted.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#1192) Ariadne válasza legiaap (#1190) üzenetére


Ariadne
őstag

Ha munkanap van írva, munkanap, ha nap, akkor nap, de legalább a jogszabályban meghatározott idő. És azt "le kell töltened" mindenképp, nem léphetsz le csak úgy. Kivéve persze ha rendkívüli felmondással lépsz le onnan, de feltételezem nem ez a helyzet. Kerestem neked egy jó kis tömör ismertetőt a dologról.

mod: Emlékeim szerint a felmondási idő felére viszont mentesíteni lehet a munkavállalót a munkavégzés alól.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1193) legiaap válasza rien (#1191) üzenetére


legiaap
nagyúr

Akkor nem aggódok, mert ma kaptam egy új jobb és megbízhatóbb állást.
Szeptember elsején lenne a kezdés. Ha tényleg naptári napokat nézzük, akkor még ráérek felmondani... :DDD
Amúgy csak 30 nap van írva a szerződésembe és valami Munkatörvénykönyv 86.§-nak 2. vagy 3. bekezdésére utalnak ha jól emlékszem.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1194) Ariadne válasza legiaap (#1193) üzenetére


Ariadne
őstag

Kérdés, hogy van pontosan megfogalmazva, és kérdés, mennyi ideje dolgozol ott. Ha pl. 3 évnél hosszabb ideje, akkor már 35 nap a felmondási idő.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1195) Timocicu válasza Timocicu (#1189) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Senki nem tud nekem segíteni?? :(

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#1196) legiaap válasza Ariadne (#1194) üzenetére


legiaap
nagyúr

Most fog lejárni egy 3 nap múlva a próbaidőm.
Szóval nem vagyok régóta itt.
Csak nem tetszik a cég ezért akarok lépni, de ki szeretném húzni azért az itt töltött időt.
Elvileg ma is felmondhatnék, de akkor augusztusi fizetésem nem lenne.
Ezért szeretném kihúzni az időt amennyire lehet.
A másik melóhelyemen úgyis csak szeptemberben kezdhetek.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1197) rien válasza legiaap (#1193) üzenetére


rien
senior tag

Az el nem végzett munkáért akár kártérítést is kérhetnek, de nem hiszem, hogy pár hónapos munkaviszony után ilyet tennének. Dehát cége/főnöke válogatja.
Nekem is volt egy ilyen felmondott és nem jött be többet. Mi nem csináltuk semmit fizetetlen igazolatlan ---> biztosítását szüneteltettük, ennyi. De itt ez a hozzáállás aki menni akar had menjen közös megegyezéssel azonnal vagy ahogy akarja (egy-két munkakör kivétel ez alól, de aki ilyen munkakörben van az tudja is magáról, hogy na ő ezt nem teheti meg át kell adni a munkakört).

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#1198) Ariadne válasza legiaap (#1196) üzenetére


Ariadne
őstag

mod: Nem olvastam elég figyelmesen elsőre... Vágom. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1199) legiaap


legiaap
nagyúr

Köszi az infókat

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1200) Woodslave válasza Timocicu (#1195) üzenetére


Woodslave
nagyúr

mit szeretnél tudni?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.