Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Ariadne válasza Reno7 (#944) üzenetére


Ariadne
őstag

Esetleg néha a keresőt is lehetne használni, kétezerszer le van írva a garancia topikban...

Ha hibás, akkor visszaviheted, és kötelesek cserélni, nem tökölhetnek javítással, de ha hibátlan, akkor nem köteles visszavenni. Ettől függetlenül ha jó fejek az üzletben, visszavehetik.

mod: Ja bocs, telefonon rendelted, akkor igen, 8 munkanapod van rá. A visszajuttatás költsége a tiéd. Ha nem tájékoztattak az elállás lehetőségéről, akkor 3 hónapod van rá.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#952) brownus


brownus
veterán

hello,

lehet nem ez a megfelelő topik, de a kérdésem az volna, hogy gázártámogatásra ki jogosult? vagy hol nézhetek utána? magyar államkincstár honlapján? köszi előre is!

(#953) brownus válasza brownus (#952) üzenetére


brownus
veterán

megtláltam közben:) innen lehet letölteni a dolgokat: www.allamkincstar.gov.hu

(#954) DeadMen válasza Ariadne (#950) üzenetére


DeadMen
tag

És erre az "Árváltozás jogát fenntartjuk" felira jogosítja föl őket?

(#955) zeoos válasza petilaci (#942) üzenetére


zeoos
tag

Szolgáltatás minősége ellen panasszal élhetsz. Viszont a hűségnyilatkozat dolgában kicsit kacifántosabb a dolog.
Tök mindegy, hogy milyen okból akarod felmondani a szerződésed, inkább javaslom a rinyálós stílust, mint a hepciáskodást.
Keresd meg őket és sírd össze-vissza magad, hogy ebben a mostani gazdasági helyzetben mennyire megváltoztak az anyagi körülményeid és kérvényezd, hogy méltányossági alapon próbáljatok meg közösen megoldást keresni a problémádra, mert bizony a szolgáltatást a jövőben nem nem akarod, hanem nem tudod igénybe venni.
Rohadt egy világban élünk, de emberi stílussal sokmindent ellehet intézni ... kvázi ne veszekedj, ne próbálj a szolgáltatásra köpködni (ugyis megmagyarázzák).
Szerintem sikerülhet jóirányba tekerni a dolgokat.

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

(#956) Ariadne válasza DeadMen (#954) üzenetére


Ariadne
őstag

Nem, egész egyszerűen polgári jogi alapelv a jóhiszeműség követelménye. Nem hiheted reálisan, hogy egy 27k-s cuccot 1k-ért árulnak, ilyenkor teljesen nyilvánvaló, hogy elírásról van szó. Mondom, elvileg a fogyasztóvédelmi szabályokat nézve járna neked 1k-ért, mivel amennyiért hirdeti, annyiért kell adnia - de nem lehet figyelmen kívül hagyni azt sem, hogy itt speciel a nagyságrendek miatt egyértelmű, hogy eláírás és nem lehet egyszerű akció.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#957) DeadMen válasza Ariadne (#956) üzenetére


DeadMen
tag

Értem. Köszönöm a segítséget. Akkor maradok becsületes polgár,és jóhiszemű:):)

(#958) oceanearth


oceanearth
őstag

Sziasztok!

Ingatlan adás-vétellel lenne 1-2 kérdésem egy illetékes személytől. Kihez fordulhatnék privátban?

Köszi

(#959) zeoos válasza oceanearth (#958) üzenetére


zeoos
tag

Dobd be a közösbe ... több szem többet lát alapon! (a válaszokból biztosan ki fog derülni, hogy kit érdemes privátban megkeresni)

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

(#960) oceanearth válasza zeoos (#959) üzenetére


oceanearth
őstag

Nem szeretném megosztani a közösbe ezt a problémát, ezért keresek szakembert...
Ügyvédi titoktartás. :) vagy csak a filmekben van ilyen? :) remélem nem...

(#961) hanee válasza oceanearth (#960) üzenetére


hanee
senior tag

Mondjuk én nem vagyok még ügyvéd, csak majdnemdoktor jogász, de ha nem lesz ügyvéd jelentkező, velem megoszthatod és megpróbálok segíteni :)

hanee

(#962) zeoos válasza hanee (#961) üzenetére


zeoos
tag

Majdnemdoktorjogász :DD ... ez YOOO! :DD

Akkor azért még van előtted jópár év még az ügyvédségig :D

[ Szerkesztve ]

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

(#963) zeoos válasza oceanearth (#960) üzenetére


zeoos
tag

Ügyvédi titoktartás? .... jahh! - a valós jövedelmüket jó titokban tartják az APEH előtt :DDD

Amúgy gondolom ha valóban komoly problémád van, akkor nem feltétlenül egy fórumban fogsz megoldásra lelni. Amihez pedig nem kell több, mint józan paraszti ész ... abban talán a földi halandó is tud jó gondolatokkal a segítségedre lenni (nem feltétlenül a jog ismeretével, hanem esetleg a hasonló tapasztalatából, vagy ismerőseinek életéből merítve).

Ingatlan témában azért túl sok nyitott kérdés nem lehet, hiszen a jog elég egyértelműen szabályzott ebben a kérdésben.

Azért az ügyvédi titoktartást nem kell túlmisztifikálni, az nem a te védelmedben van, hanem pont a jogászokat védi a kellemetlen kérdésektől :P

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

(#964) hanee válasza zeoos (#962) üzenetére


hanee
senior tag

Egyetlen záróvizsga választ el a diplomámtól, úgyhogy azért olyan nagyon sok év nincs már ;)

(#965) Ariadne válasza DeadMen (#957) üzenetére


Ariadne
őstag

Ó, én támogatom a fogyasztókat :), egyszerűen csak (sajnos vagy sem) itt nincs sok esélyed, hogy erővel kikényszerítsd a dolgot, ennyi az egész.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#966) Ariadne válasza zeoos (#963) üzenetére


Ariadne
őstag

Miért, az ország lakosainak túlnyomó többsége persze nyilvánosságra hozza a jövedelmét, mi? Ezt nem igazán értettem...
Ez egy nagy tévhit, hogy halálra keresik magukat az ügyvédek. Akik valóban, azok annyit is dolgoznak, napi 10-12 órákat, hétvégén is, ünnepnap is, éjszakán sőt éjszakákon át tartó maratoni tárgyalásokkal, hatalmas stresszben évtizedeken át. Láttam, részben csináltam is ezt, és nem irigylem tőlük azt a pénzt, a hetes bömöst meg a rózsadombi villát, nekem inkább legyen életem - mert nekik nincs, és ettől már rövidebb, egy-két éves távon is ki lehet készülni, tapasztalat... :U

Az ügyvédi titoktartás pedig nagyon összetett dolog, országonként eltérő természetű. Van, ahol az ügyfél az ura, vagyis ő dönthet arról, mit akar felfedni és mit nem, máshol pedig az ügyvéden és az ügyfélen is túlmenő dolog, ez az egyik alapja az ügyvédi hivatásnak. Az emberek sajnos csak a rosszat látják, a tévé ügyvédjében (aminek a nézésekor a hajamat szoktam tépni Juszt demagóg meg értetlen szövegei miatt) is mindig a "bűnöző ügyvédekről" van szó, és hát eleve akkor fordul hozzájuk az ember, ha baj van. De a valóságban a zöm becsületesen dolgozik, sőt rengetegen kaparnak azért, hogy megéljenek valahogy. Minden szakmában vannak bűnözők, de nem ezek alapján kellene megítélni egy egész szakmát, sőt hivatást - mert más munkát nem nagyon lehet végezni emellett... Szóval nekem szomorú látni ezt a sok általánosítást... :(

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#967) zeoos válasza hanee (#964) üzenetére


zeoos
tag

Akkor azért tudod, hogy a jogi diploma megszerzése és az ügyvédi szakvizsga között pár ránc és szarkalább még kirajzolódik majd az arcodon :B

Doktorátust azt ad a jogiegyetem, de ... (tudod Te azt!) ;)

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

(#968) oceanearth válasza zeoos (#963) üzenetére


oceanearth
őstag

elvileg 5 félév jogot végeztem az egyetemen, de én közgazdásznak tanulok, nem pedig jogásznak, így laikus vagyok a témában.

köszönöm sikerült találnom egy patentet, aki segít a kérdésben, de ha nem lesz sikeres a dolog hozzátok fordulok.

(#969) zeoos válasza Ariadne (#966) üzenetére


zeoos
tag

Ariadne Kedves!
A jövedelem kérdés feszegetése csak szatírikus utalás akart lenni az ügyvédi titoktartásra.
A többi dolgot biztos filmben láttad :D 10-12 óra, éjszakákon át tartó maratoni tárgyalások ...stb. Biztos, hogy nem csak sima jogtanácsosra gondolsz? Ügyvédről beszélünk!(?)
Ne máááááá!!! Nem akarlak "megpirítani", hiszen normálisan szóltál és nincs harag bennem, de én is jól ismerem az ügyvédi életet (is), meg már voltam ügyfél is nem egyszer ilyen-olyan ügyekben.
Amúgy ha jól utánaolvasol kiderülhet, hogy maga a titoktartás az ügyvédség alapköve, de ez csak egy elmélet. Valójában egy eléggé meghatározhatatlan fogalom, viszont jól lehet vele takarózni. Abban feltétlenül igazad van, hogy az ügyvédi titok megsértése (már amennyiben ez bizonyítható) főben járó bűn.
Én sem sajnálom a pénzt attól aki megérdemli, de ehhez azért kevés a nevünk előtt lévő dr tudományos fokozat.

[ Szerkesztve ]

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

(#970) Ariadne válasza zeoos (#969) üzenetére


Ariadne
őstag

Filmben?! Ember, ezt csináltam évekig... Most is csinálom, de nem ezen a szinten, de az összes nemzetközi ügyvédi irodában ez megy. Nagyon kemény világ, és az alapján, amit írtál, te biztosan nem ismered. Látod ezért mondom, hogy a legtöbb embernek fogalma sincs arról, valójában milyen is ez a munka, mégis könnyen ítélkeznek. :U

Az ügyvédi titoktartásról pedig jóval többet tudok, mint hinnéd, és nem csak a magyar helyzetről. :DDD Takarózni nem lehet vele, mivel ha nyomozás miatt kell mondjuk feltárni valamit, az alól nem mentesít, szóval megintcsak nem igazán értem, miért gondolod, hogy "takarózni lehet vele". :F

A dr. meg semmit nem ér, és nem is jelent. Nekem legalábbis nem volt előnyöm belőle, főleg mivel nem szoktam használni sosem, csak ha hivatalosan kell aláírni valamit, és akiket ismerek, mind hasonlóan vannak... :U Ja a gyógyszerészek épp most kapnak dr-t, de minek... :) Szóval senki sem mondta, hogy csak a dr miatt lesz valaki jó ügyvéd, pláne hogy egy csomó dr-es nevű nem ügyvéd, és az ügyvédek között is van persze jópár, aki nem ért a munkájához. De hát ez ugyanígy van a fogorvosokkal meg a villanyszerelőkkel is, és még sorolhatnám...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#971) zeoos


zeoos
tag

KLIKK!... és én már nem is vitatkozom tovább erről.
Az én olvasatomban más a jogász és más az ügyvéd. Még a nemtezközi jogász sem ügyvéd. (már majdnem azt mondtam, hogy az ügyvéd sem ügyvéd, de az előbb sem értetted a viccet) :)

Amúgy egy gyógyszerésznek elképzelhető, hogy nagyobb tudása van, mint egy általános (belgyógyász) orvosnak. A doktori cím pedig nem jár előnnyel, csak egy bizonyos tudományos fokozatra mutat rá intellektuálisan.

[ Szerkesztve ]

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

(#972) Ariadne válasza zeoos (#971) üzenetére


Ariadne
őstag

Az én olvasatomban más a jogász és más az ügyvéd. Még a nemtezközi jogász sem ügyvéd.

Ezt most nem igazán vágom. :) Persze, jogász akinek megvan a diplomája (és esetleg 3 év gyakorlat után szakvizsgája is), és ügyvéd, aki 3 év szívás után leszakvizsgázott és bejegyezték a kamaránál. Na meg van még a zugügyvéd. ;]

A titoktartásról pedig: az itt leírtak nem jelentik azt, hogy abban az ügyben, ahol mondjuk konkrét bűncselekményről van szó, ne kellene felfedni a dolgokat. A titoktartás csak a többi ügyre vonatkozik. A hetedik kerületi ingatlanpanamában résztvevő ügyvédek pl. biztosan el kellett hogy regéljék, mi hogy volt, és jó eséllyel a kamara is megtalálja őket egy-két kérdéssel, de ez így van rendjén. Hulljon a férgese, és hullik is, vannak fegyelmi ügyek meg kizárások bőven (sajnos/hálistennek).
A büntetős ügyek meg egész más világ, ott egyszerűen arról van szó, hogy aki eltett láb alól egy embert, annak attól még joga van ahhoz, hogy ne ítéljék el ártatlanul egy másik ember láb alól eltétele miatt, ezért kell neki ügyvéd - ha erre gondoltál, amikor a titoktartást rossz dolognak gondolod. Na mondjuk én sosem foglalkoznék büntetővel, pont azért, mert bár szép feladat, de akkor sem élnék úgy, hog nap mint nap bűnözőkkel kell társalogni meg börtönbe járni. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#973) zeoos válasza Ariadne (#972) üzenetére


zeoos
tag

Mondom én, hogy sok sorozatot nézel a tévében ;)
Csak a válaszod végére reagálok: bűntető ügyekben az ügyvéd és a vádlott között minimális kapcsolat van. Persze a kihallgatásokon illik ott lenni és az ügyféllel sem árt valamilyen kapcsolatot tartani a per folyamán, de azért nem kell beleszakadni.
Valójában nem is az ügyvéd dolgozik az ügyön, hanem a segédje (ügyvédbojtár) és az asszisztencia. Ráadásul ha a delikvensnek nincs pénze és kirendelt védőt rendelnek mellé, akkor van ám csak galiba, mert ilyen esetben még annyit sem tesz az ügyvéd a védence érdekében.
Nagy-nagy színészkedés az egész és valójában oly kevés köze van a valós igazságszolgáltatáshoz. Itt aztán valóban igaz a mondás: "pénz beszél, kutyaszar táncol".

Ha belegondolsz az ügyész, a bíró és az ügyvéd ... mind-mind kollegák. Idővel egyre jobban megismerik, kiismerik egymást és mire valakiből híres ügyvéd lesz (sztár, ha úgy jobban tetszik), addigra már a kialakult kapcsolatrendszerétől függenek az ügyek végei.

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

(#974) Ariadne válasza zeoos (#973) üzenetére


Ariadne
őstag

Ehh, látom nem tudjuk megérteni egymást, te továbbra is csak azt mondod, amit hiszel, de ennek nem sok köze van a valósághoz... :(

Kiismerik egymást, persze, de ez nem jelenti azt, hogy tudni lehetne előre, mi lesz egy per vége mondjuk. Ez egy közhiedelem. Én nem járok bíróságra sosem, de ismerek igen közelről bírót, és tudom, hogy ez egyszerűen kollegiális viszony. Tudják, kiben mi az idegesítő, vagy hogy milyen módon szokott megnyilvánulni, de ettől még a bíró saját önálló döntése lesz a végeredmény.

Ja, és nem nézek sorozatokat. Kivéve a helyszínelőket. ;]

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#975) zeoos válasza Ariadne (#974) üzenetére


zeoos
tag

Aranyos a naívságod! Kedves ember lehetsz :K ... de én sem a kisújjamból szopom ezeket a dolgokat! (és nem a Pertocelliből és nem a fantáziámból).

Per és per között óriási különbség van. Nem szabad összetéveszteni itt sem az érdekeket és a statisztikát. Persze, hogy Józsi-bácsi csirkelopásában nem kell előre eldönteni a dologot, ott minden lezajlik rendesen és az ítéletek is olyan egyformák (legalább is bekategóriázható), de már egy bukott fejesnél, vagy egy fehéringes bűnözőnél más a helyzet.

Persze pont nem én akarom felnyitni a szemed, majd idővel kitisztul a látásod ... de szerintem maradj ilyen aranyos és jóhiszemű.

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

(#976) hanee válasza zeoos (#975) üzenetére


hanee
senior tag

Kedves Zeoos!

Én csak arra lennék kiváncsi, hogy te honnan szeded fene nagy tapasztalatodat amire alapozol, és a bátorságot arra, hogy másokkal szemben ennyire arrogánsan és lenéző stílusban nyilatkozz meg? Írd meg nekünk kérlek, hogy mivel foglalkozol és mióta. Mert ha kiderül, hogy te tanszékvezető vagy valamelyik egyetemen és mögötted áll emellett 30 év szakmai gyakorlat mondjuk valamelyik bíróságon vagy ügyészségen, akkor fejemet meghajtom előtted, bár akkor is fenntartom hogy az arrogancia nem erény és nem is előny, még egy szakmai zseni esetén sem.

Fogalmad sincs arról, hogy azok az emberek, akikkel beszélgetsz milyen tudással, illetve szaktudással rendelkeznek, illetve nem rendelkeznek itt.
Hogy az én fenekemen ott van még a tojáshéj jogi szempontból az egy dolog, de még ennek ellenére sem tudhatod, hogy szakmailag mit tudok és mit nem, Ariadne-ről már nem is beszélve. Másrészt reményeim szerint három év alatt annyit nem fogok öregedni, hogy szarkalábaim legyenek :U

hanee

(#977) zeoos válasza hanee (#976) üzenetére


zeoos
tag

"hanee" !

Nem igazán értem hol az "arrogancia"? Természetesen az világosan látszik, hogy megszeppentél kicsit mert úgymond lelepleztelek és így egy kicsit csorbulni látszik az általad szépen és akkurátusan felépített kép amit magadról próbáltál alkotni. Nem a rossz szándék vezérelt, csak próbáltalak visszafogottságra inteni, hiszen az "újszülöttnek minden vicc új" alapon, az Internet biztonsága mögé bújva beszélhetsz akármit, de csak az érettlen olvasótábort lehet megvezetni (ez viszont linkség és nem erény).
Egyetemi tanárság? Ez is egy tudományos fokozat. Nem bírom felfogni, hogy mi összefüggés van a tanszékvezetés, a bírósági- és ügyészségi munka között, hiszen ügyvédekről és az ügyvédi titoktartásról beszéltünk ezelőtt, de majd ha megértem a gondolatmenetedet, akkor válaszolni fogok rá. Abban viszont igazad van, hogy 30 éves szakmai tapasztalat nem is állhat mögöttem, hiszen még csak 43 éves vagyok, de ez a témakör rögtön rámutat egy következő megnyilatkozásodra:
"Fogalmad sincs arról, hogy azok az emberek, akikkel beszélgetsz milyen tudással, illetve szaktudással rendelkeznek" és rögtön utána "de még ennek ellenére sem tudhatod, hogy szakmailag mit tudok és mit nem" ... ez aztán már végképp megzavart!
Ezek szerint Tőlem elvárnád a 30 éves tapasztalatot (hiszen addig csak egy helytelen stílusú ember vagyok), ugyan akkor még valójában ki sem seggelted az iskoláidat (de próbálsz meggyőzni a szakmai felkészültségedről?) ... tudod: az öreg indián a bölcs, míg az ifjú csak egy harcos (mondhatám úgy is: a rutin meg az évek)
Az egy dolog, hogy sértődött vagy és ezért próbáltál rámhányni valami kritikát ... csak legalább próbáld meg összefésülni a mondanivalódat, mert az ellentmondások kutyulódást okozhatnak az olvasóban.
A szarkaláb képleten pedig megint csak nem kellene elégtételt venned, hiszen azt is írhattam volna, hogy "sok víz lefolyik még addig a Dunán"

Most nem akarom részletezni, hogy miért vagyok itt a fórumon (nem annyira érdekes a téma és amúgy is megtalálható egy másik topicban), de egyáltalán a világhálón lógás, a fórumozás és a chatelés feltételez egy emberfajtát, akik pont nem egy korábbi hozzászólásra utal, amiben az ügyvédek éjt nappallá tévő munkájáról szólt a téma. Szerintem aki annyit és úgy dolgozik, az nem ül le naphosszat a monitor elé.
Egy egészséges, rendezett körülményekkel- és családdal rendelkező, munkában leterhelt életútba nem feltétlenül illeszthető be az Internetes locsi-fecsi ... és ha ez még is bekövetkezne (fehér holló szindróma), akkor sem feltétlenül a PH oldalain találnád meg ezeket az embereket.

Ha arrogáns voltam elnézést érte ... egyebekben nem bizonygatni és győzködni jöttem, csak bekukkantottam.

[ Szerkesztve ]

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

(#978) hanee


hanee
senior tag

Kedves Zeoos!

Nem fogok belemenni veled egy végeláthatatlan és fölösleges vitába, magyarázkodásba pedig végképp nem, ezért csak pár apró megjegyzést tennék.

1. Nem bizonygattam szakmai tudásomat, sőt kifejezetten közzé tettem, hogy még hátravan egy ZV-m, nehogy valaki azt higyje olyan tapasztalattal kérkedek, amivel nem rendelkezem. Azonban arról valóban semmi fogalmad nem lehet ki vagyok, mit tudok és mihez mennyire értek. Szakmai tapasztalatom és tudásom meglététől, vagy meg-nem-lététől (ami egyébként szintén független a megszerzett iskolázottságtól) függetlenül én is megpróbálhatok segíteni másoknak.

2. Hozzászólásaid igenis arrogánsak voltak és sértőek. Először engem visszafogottságra intessz (holott gőzöd sincs ki vagyok, mit tudok), majd Ariadne minden írását úgy kezeled, mintha el sem olvastad volna őket, végül saját igazad kizárólagosságát bizonygatva lenaívozod kedvesen.

3. Nem bújok az internet mögé. Ha alul megnézed a linkemet, a portálomon még fotót és telefonszámot is találsz rólam. Hajrá.. Hibás következtetéseid velem kapcsolatban kizárólag annak köszönhetőek, hogy nem tudsz rólam semmit két információfoszlányon kívül.

4. Még mindig nem tudtuk meg, mi a foglalkozásod? Csak a korodat, de az jelen esetben teljesen irreleváns (van évfolyamtársam, aki 50 évesen futott neki a jogi egyetemnek).

hanee

(#979) Ariadne válasza zeoos (#977) üzenetére


Ariadne
őstag

Mélyen egyetértek hanee-val. És kikérem magamnak ezt a lekezelő, üntyülüpüntyülü stílust, és megkérlek, hogy fejezd ezt be.

Felnőtt emberek vagyunk, akkor kezeljük is úgy egymást. Én úgy kezellek, de ezt tőled is elvárom. Úgy ítélsz, hogy nem ismersz. Attól, hogy szerinted nem lehet valakinek annyi ideje, hogy eljárjon néha a pH!-ra, attól még lehet, hogy ez nem igaz - főleg mivel nem ismerjük egymást... És bírom, ahogy közvetve az egész fórumozó társaságot naplopónak titulálod, miközben te is itt vagy. Hát ez kissé kétszínű dolog, de persze neked nyilván van jó indokod rá - másnak nem lehet. :(((

Megindokoltam, honnan tudom amit tudok, de te semmit nem mondtál, csak vaktában hangoztatsz mindenfélét, ami az adott rendszer nem ismeretéről árulkodik. De te csak mondod, mondod, nyilván te tudod legjobban a világon, nálad van a bölcsek köve... :U

Leszólod hanee-t, mert még nem végezte el a jogot - ugyan milyen alapon? Hiszen épp te írtad, hogy a diploma meg a dr semmit nem számít, akkor nem mindegy, megvan-e a diplomája vagy sem? És egyáltalán, véleménye, tapasztalata lehet annak is, aki még nem kezdte el ezt a szakmát, pl. rengetegen dolgoznak ügyvédi irodában egyetem alatt is, és így igencsak látják, ismerik a rendszert belülről.

Azt hittem, lehet értelmesen vitázni, beszélgetni, de veled, ezzel a hozzáállással úgy tűnik, nem. Hát nem erőltetem...

mod: Időközben úgy látom, zeeos fórumtárstól véglegesen megváltunk, kitiltották. :U

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#980) Magnum_ válasza zeoos (#975) üzenetére


Magnum_
nagyúr

most komolyan, te hogy kerültél ide?

mod: zeoos
(* A felhasználó jogait az Alapelvek sorozatos megsértése miatt végleg felfüggesztettük!)

akkor szerintem ennyi :U

nem feltétlenül illeszthető be az Internetes locsi-fecsi
ahhoz képest szép hosszú posztokat sikerült irnia :C

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#981) hanee válasza Magnum_ (#980) üzenetére


hanee
senior tag

Szokták mondani, hogy Isten nem ver bottal... :D

(#982) Magnum_ válasza hanee (#981) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:D

megyek tanulni, holnap bv-jog vizsga :))

I humbly and respectfully decline™

(#983) hanee válasza Magnum_ (#982) üzenetére


hanee
senior tag

Majd gondolok rád és drukkolok! :K :B

(#984) rien


rien
senior tag

Nem biztos, hogy ide tartozik de kíváncsiság szintjén lenne egy kérdésem:
egy étterem megteheti azt, hogy drágábban ad bármit mint ami az étlapon van?
Konkrétan pizzát rendeltünk telefonon, megkérdeztük lehet-e úgy hogy fele ilyen, fele olyan. Rendszeresen szoktunk így rendelni melóhelyen mert fél pizza bőven elég. Ezt mindenhol megcsinálják zokszó nélkül akárhonnan rendeltünk még eddig. Az árát tekintve rendes áron szokták küldeni ('A' pizza / 2 + 'B' pizza /2) max. a drágább pizza árát számolják. Ez így korrekt.
Szóval a feltett kérdésre igen volt a válasz. Jött is a pizza. Bemondta a futár az összeget, nem kicsit meglepődtem a 25% :Y felártól - nem vagyok sóher kicsit sem, a futárnak is adtam ettől függetlenül borravalót, ő nem tehet róla - de szerintem ez egy kicsit erős.
Jó kifizettem szó nélkül de egyáltalán nem tartom fairnek :( Ha a drágább pizza árát kérik, akkor is jobban járnak hiszen a fele pizza olcsóbb alapanyagból van. Amennyit elkértek érte azért óriás pizzát lehet náluk kapni, vagy a szélén sajttal töltöttet...azért nem mindegy :))
Nagyon finom volt a pizza, fogunk onnan rendelni máskor is, de nem felemás pizzát :D
Ha valaki vágja az idevágó dolgokat megoszthatná velem :)

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#985) Ariadne válasza rien (#984) üzenetére


Ariadne
őstag

Azon az áron kell adniuk persze, ami le van írva. Viszont ha nincs odaírva, hogy feles pizzánál hogy kérik, akkor nincs mire hivatkoznod, és ha előre szólnak rendeléskor, amikor még visszamondhatod, szerintem nem lehet belekötni. Akkor viszont igen, ha nem mondják előre, és csak a számlánál szembesülsz, mert hasraütve viszont nem kérhet többet. Persze utólag nehéz rekonstruálni, hogy mondták-e vagy sem...

Amúgy tényleg szemétség felárat számolni ezért. Mocok Pizza Hut. :D Amióta a Doctor Pizzát megkóstoltam, labdába sem rúgnak. :DDD

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#986) me,myself&I


me,myself&I
csendes tag

hali!
a következő problémával kapcsolatban van-e valami tanácsotok?
apám a féltestvérem gyerekénél lakik, aki az eltartója. karácsonykor beszéltem apámmal telefonon utoljára, majd abban maradtunk, hogy újévkor vagy ő telefonál, vagy mi. ő nem hívott, mi meg hiába hívtuk, a mobilja kicsöngött ugyan, de nem vette fel senki. ezután felhívtuk "kedves" féltestvéremet, hogy mi történt apánkkal, kórházba került-e vagy miért nem tudjuk felhívni. erre ő annyit mondott, hogy nem tud foglalkozni a dologgal, hívjuk fel a gyerekét aki vele lakik. őt hívtuk, nem vette fel, hangpostán hagytunk üzenetet, smst is küldtünk. majd mikor nagy nehezen méltóztatott visszahívni, akkor közölte, hogy ha még egyszer telefonálni merünk, feljelent zaklatásért a rendőrségen és természetesen nem mondott semmit, hogy mi történt apámmal. apám mobilja azóta is kicsöng, ha apámnál lenne, előbb-utóbb biztos felvenné vagy ő hívna, viszont az a mobil nem bír ki heteket töltés nélkül, szóval valakinél csak van. most jelentsem be eltűnt személyként a rendőrségen, vagy mit tudok csinálni? hívni nem akarom ezeket a szemeteket, a lakáshoz sem mehetek ugye, mert nem hiányzik, hogy tényleg feljelentsenek zaklatásért, holott szerintem az, hogy kb 3évente 1x telefonálunk nekik, illetve hogy érdeklődök arról, hogy mégis mi a jó francot csináltak apámmal, mivel jogom van tudni, még nem számít zaklatásnak.

(#987) Padisah válasza me,myself&I (#986) üzenetére


Padisah
tag

Gondolom édesapád gondnokság alatt nem áll.

Felhívnám a környező kórházakat és érdeklődnék, hogy ilyen nevű embert nem vittek-e be.
Érdeklődnék más rokonoknál, barátoknál, hogy nem látták-e, hallottak-e felőle valamit.
Esetleg postán megkérdezni, nyugdíját felvették-e.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#988) Padisah


Padisah
tag

Lejárt az időlimit sajna.

Küldenék neki tértivevényes levelet, vagy küldenék neki valami kis csomagot amit saját kézbe kérnék kézbesíteni.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#989) me,myself&I válasza Padisah (#988) üzenetére


me,myself&I
csendes tag

az eltartójának van meghatalmazása, hogy átvegye leveleit, nyugdíját bármijét, szóval a tértivevényes dolog nem biztos hogy bejön, meg a nyugdíját eddig is vagy ő vagy az eltartó vette fel, ebből nem tudok meg többet.
nincs más rokona, barátai sincsenek már, 79éves, ő maradt egyedül. pest meg elég nagy ahhoz, hogy a kórházakat, nyugdíjas otthonok, elfekvőket meg ki tudja miket végighívjam. tavaly ünnepekkor is bedugták valami vidéki otthonba például, amiről csak utólag értesültem apámtól, mikor onnan hívott. de mondjuk ha felhívok pár kórházat a környéken, és nincs egyikben se, akkor mit tudok tenni? az eltartójának nem lenne kötelessége tájékoztatni a többi hozzátartozót?

szerk: nem áll gondnokság alatt tudtommal. de már nem teljesen beszámítható. az eltartói szerződésről is csak úgy értesültem, hogy a földhivatalban kikértük a papírt a házról, mikor láttuk egyszer, hogy sok felújítás történt rajta. akkor még nem lakott ott az eltartó.

[ Szerkesztve ]

(#990) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Valaki megmondaná nekem mennyi most a pontos minimálbér összege?
Apeh oldaláról 69000,de ez 2008.01.01-i adat, ha jól tudom azóta már emeltek rajta.

[ Szerkesztve ]

(#991) Padisah válasza Mr-Pamacs (#990) üzenetére


Padisah
tag

A kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) 2009. január 1-től havi 71.500 Ft.
A legalább középfokú iskolai végzettséget és/vagy szakképzettséget igénylő munkakört ellátók garantált bérminimuma gyakorlati időtől fügetlenül 2009. január 1-től havi 87.000 Ft, 2009. július 1-től 2009. december 31-ig 87.500 Ft.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#992) Padisah válasza me,myself&I (#989) üzenetére


Padisah
tag

Még két ötlett:
- a háziorvosával kellene beszélni, hogy mikor látta, beszélt vele utoljára vagy mikor vizsgálta meg utoljára, esetleg ha mesél róla, hogy milyen állapotban volt akkor;
- rendezni valami családi találkozót, amire őt is meghívjátok.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#994) Mr-Pamacs válasza Padisah (#991) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Köszi!

(#995) me,myself&I válasza Padisah (#992) üzenetére


me,myself&I
csendes tag

- háziorvossal már beszéltem, novemberben volt utoljára, nem volt beteg, nem kellett visszamennie később.
- hogy hívjuk meg, ha nem tudjuk elérni?
mindenesetre köszönöm a tippeket. :R

valaki másnak van esetleg tanácsa? #986

(#996) rien válasza Ariadne (#985) üzenetére


rien
senior tag

Dehogy mondták előre, akkor nem lepődtem volna meg amikor hallom az árát a futártól :)
De én is úgy éreztem nem túl korrekt eljárás, no mindegy..... tényleg csak érdeklődés volt, tanulság levonva ---> innen több feles pizza nincs :) Köszi!

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#997) tkazmer


tkazmer
addikt

egy szerzői jogokban járatos szakembert kérdeznék (illetve mindenkit, aki tud valamit a témáról):
van egy weboldalunk, ahol képeket lehet galériákba rendezni. nem olyan nagy site, eléggé családias hangulatú:) viszont a felhasználók részéről van egy olyan igény, hogy szeretnék, ha lenne diavetítés (ez teljesen ok, dolgozuk is rajta), méghozzá háttérzene lehetőséggel. ez utóbbit tartjuk kicsit aggályosnak szerzői jogok szempontjából
létezik olyan zene, amit szabadon csak úgy feltehetünk? gondolok itt pl a régi klasszikus zenékre, amelyek létrejöttekor egyrészt még biztosan nem volt olyan komoly szerzői jogi védelem, másrészt elég régen történt, talán van ennek is elévülési ideje...
egyszóval aki tud esetleg valamit, rendelkezik bármi információtöredékkel a témával kapcsolatban, kérem, írja le ide.
köszönöm,
tkazmer

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#998) tkazmer válasza tkazmer (#997) üzenetére


tkazmer
addikt

valaki? :U

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#999) jerry311 válasza tkazmer (#998) üzenetére


jerry311
nagyúr

Töltesd fel a felhasználókkal, így neked mint tulajdonosnak, csak eltávolítási kötelezettséged van. Szól a jogvédő szervezet, hogy x zene jogvédett, szedd le vagy te is büntethető vagy. Te meg szépen leszeded. :)
Így mindenki olyan zenét tesz az album alá, amilyet akar és a segged is védve van.
Ha csak elolvasod a szerzői jogi törvényt, akkor kiderül a védettség ideje is. Talán 50 év?

(#1000) tkazmer válasza jerry311 (#999) üzenetére


tkazmer
addikt

áá, nem akarok ennyire a határokon mozogni. közben megkérdeztem valakit, ő azt javasolta, hogy lehetőség szerint beethoven-t és kortársait tegyem fel olyan módon, hogy semmiképpen ne derüljön ki, ki az előadó. szerintem végső soron első körben ez is megteszi, talán később sikerül megoldást találni az újabb zenékre is (sokkal később meg már azok sem lesznek jogvédettek:) )

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.