Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Woodslave válasza Louloudaki (#250) üzenetére


Woodslave
nagyúr

azt kéne kitalálnod, hogy mit akarsz egyáltalán? Ha be akarsz tartani nekik, akkor menj be az Apehhoz, vagy irj nekik egy levelet.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#252) Louloudaki válasza Woodslave (#251) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

már kitaláltam, szívják csak meg. ;]

(#253) niti válasza niti (#243) üzenetére


niti
aktív tag

Hm?

(#254) Ariadne válasza niti (#253) üzenetére


Ariadne
őstag

Tértivevényes volt a levél?

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#255) Macka


Macka
veterán

Kollegiális tiszteletem az Úraknak és Hölgyeknek! Nem is tudtam, hogy van ilyen topik.

Írom a keresetet, minden oldal után 5 perc PH! :DDD

[Szerkesztve]

(#256) Woodslave válasza Macka (#255) üzenetére


Woodslave
nagyúr

az még jó . Nálam 1 óra ph- 5 perc kereset az arány :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#257) Macka


Macka
veterán

Az egyik ügyben a felperes képviseletében járok el, és az ellenérdekű fél olyan ''izét'' adott be ellenkérelem és viszontkereset címen, hogy 2 órát röhögtem rajta. Ha valakit érdekel, komolyam mondom, név nélkül bescennelem, és elküldöm neki, mert csúcsröhej.

[Szerkesztve]

(#258) Woodslave


Woodslave
nagyúr

nálunk is volt olyan: ''kérem a kereset elutasítását, mert nem tudok teljesíteni.'' :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#259) Macka válasza Woodslave (#258) üzenetére


Macka
veterán

:DDD

(#260) lorcsi válasza Macka (#257) üzenetére


lorcsi
veterán

engem érdekel. szar a kedvem ez talán felvidít :D

(#261) Ariadne


Ariadne
őstag

Kedvencem (ráadásul saját bőrömet érintő ügyben): kiskereskedő (Bluefish): én nem tudom visszafizetni a vételárat, menjen a nagykerhez. :DDD (Persze a nagyker cégkivonatában is kb. ugyanazok a nevek szerepelnek, úgy mellékesen.) Megnyertem, felszámolják, nem is tudom, mit vártam... :(

Jó lenne itt is egy small claims court, mint ami az angoloknál van, ha jól tudom, kifejezetten kisebb értékű, egyszerűbb ügyekre, gyorsan elintézik a dolgot.

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#262) Macka válasza lorcsi (#260) üzenetére


Macka
veterán

Nap végén majd beszkennelem, meg elküldöm a jó kis velős előkészítő iratomat. Már a 7. oldalt írom. :W

(#263) lorcsi válasza Macka (#262) üzenetére


lorcsi
veterán

:R
ok :C
kíváncsian várom :D:D

(#264) szjoci


szjoci
őstag

sziasztok jogászok!

Egy kis segítség kellene. Meg szeretném venni a lakást amit bérlünk és ehhez szükség van arra hogy ne legyen közüzemi tartozásunk. Erre (amikor édesanyám gyűjtögette be az igazolásokat) kiderült hogy van 10,000 Ft 1992(!)-es vízdíjhátrálékunk. Én úgy tudom hogy közüzemi számlákat max 5 évig kell megőrizni. Nem beszélve arról hogy semmilyen értesítést nem kaptunk erről! Szóval abszolút lehúzásnak tűnik a dolog. Ilyenkor mi a teendő? Természetesen már nincsenek meg a 15 évvel ezelőtti számlák, szóval nem tudom igazolni hogy nincs semmi tartozásom feléjük. Kérnék egy kis ingyenes jogorvoslatot hogy csapjak az asztalra vagy fizessem ki inkább az összeget és ne kötözködjek?

(#265) Woodslave válasza szjoci (#264) üzenetére


Woodslave
nagyúr

főszabály szerint 5 év alatt évül el a követelés., tehát ha nem volt olyan esemény ami ezt megszakította, akkor sztem már nem követelhető rajtad a vízdíj.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#266) Macka válasza szjoci (#264) üzenetére


Macka
veterán

Csatlakozok az előttem szólóhoz. A polgári jogban 5 év az általános elévülési határidő. Az 5 év folyamatosan tellik el, ha a jogosult ( jelen esetben a Vízmű) részéről nem történt fizetési felszólítás. Ha történt, akkor a legutolsó ilyen jogi aktustól kell az öt évet számolni.

(#267) szjoci válasza Macka (#266) üzenetére


szjoci
őstag

köszönöm a megerősítést mindkettőtöknek :R

Akkor asztalcsapkodás lesz, mert én biza' nem kaptam semmi felszólítást hogy lenne akármilyen elmaradásom :(

(#268) Denniss válasza Macka (#266) üzenetére


Denniss
tag

Annyit még kéreznék hogy a felszólításnak van valamilyen kötelező
formája, formátuma?
Olyasmire gondolok, hogy tértivevényes, vagy stb, illetve postai bélyegzős
igazolás kell-e hozzá, vagy elegendő egy sima nyomtatott, aláírt levélmásolat
amit utólag is le lehet gyártani szükség esetén?

Ha azt hallod hogy a GPS vétel megszűnt, az nem azt jelenti hogy már nem árulják a boltokban... "Ajánlom hogy nagyon csöndbe maradj, mert rossz lóra tettél szert!" by MrSutyerák

(#269) szjoci válasza Denniss (#268) üzenetére


szjoci
őstag

sztem azt minden esetben ajánlottan kell feladniuk, de kíváncsi vagyok a válaszra :U

hiszen ha nincs lepapírozva hogy átvettem, akkor mire tudna hivatkozni?

Macka: kérhetem tőlük zokszó nélkül hogy mutassanak akármilyen könyvelt fizetési felszólítást az utóbbi 5 évre visszamenőleg?

[Szerkesztve]

(#270) Macka válasza szjoci (#269) üzenetére


Macka
veterán

A felszólításokat általában tértivevénnyel adják fel. Így megállapítható az átvevő személy kiléte, illetve az átvétel időpontja.
Persze azt hisz mindenki, hogy : áááá, akkor majd trükközök, nem veszem át. Sajnos ez nem megoldás, ugyanis ismert a jogban egy olyan jogintézmény, melynek kézbesítési vélelem a neve. Ennek az a lényege, hogy a 2. sikertelen kikézbesítési kísérlet után 5 munkanappal kézbesítettnek tekintik.

(#271) szjoci válasza Macka (#270) üzenetére


szjoci
őstag

De akkor náluk kell hogy nyoma legyen annak hogy adtak fel ilyen levelet, nem? Ezt tudnám tőlük szépen kérni hogy mutassák meg, vagy ehhez már nem igazán van jogom? Nem amiatt a 10,000 Ft miatt kukacoskodok, ha tudnak mutatni valami felszólítást ami el lett küldve akkor természetesen kifizetem, de szerintem ők szúrtak el valamit

(#272) Macka válasza szjoci (#271) üzenetére


Macka
veterán

Hát, ha tértivevénnyel adták fel, és a levelet átvetted/átvettétek, akkor nálatok kell, hogy legyen a levél.

(#273) szjoci válasza Macka (#272) üzenetére


szjoci
őstag

lehet félreértettél valamit ;)

nem küldtek levelet, éppen ezért kérdezem hogy ha bemegyek akkor kérhetek tőlük olyat hogy mutassák meg mikor küldtek fizetési felszólítást? Mert ha nem küldtek 5 éven belül (márpedig nem tudok róla) akkor ugyebár elévült a dolog akár beszélünk tartozásról, akár nem

(#274) Woodslave válasza szjoci (#273) üzenetére


Woodslave
nagyúr

elég az ajánlott levél is. Kérd meg őket, hogy igazolják.
A kézbesítési vélelem sztem csak a hivatalos leveknél van, a közüzemi szolgáltatónál nem, de tartalmazhatja mondjuk a ÁFSZ, hogy a feladott levelet 5 napon bell kézbesítettnek tekintik

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#275) Macka válasza szjoci (#273) üzenetére


Macka
veterán

Én azért nem mennék be reklamálni, hogy van egy kissé régen lejárt tartozásom, és küldek-e ki valamilyen felszólítást? Múgy életszerűtlen lett volna, ha küldenek egy felszólítást, aztán nem fizetitek ki, és ők ennyiben hagyják.

(#276) szjoci válasza Macka (#275) üzenetére


szjoci
őstag

ismét köszönöm mindkettőtöknek a segítséget

futok rá mégegy kört, ha minden kötél szakad kifizetem azt a 10-est. Az a baj hogy biztos vagyok benne hogy nincs tartozásom feléjük, csak nem tudom bizonyítani mert ugye 1992-es számlák hol vannak már... Azért nem értem a dolgot mert mondjuk egy 15 éves valós tartozás miatt már rég rámtörte volna valami végrehajtó az ajtót szerintem.

Nah mindegy, mégegyszer köszi :R

(#277) Macka


Macka
veterán

Sokszor keresnek meg minket a PH-n garanciális kérdésekkel.Ezekről mik a véleményeitek?

[Szerkesztve]

(#278) szjoci válasza Macka (#277) üzenetére


szjoci
őstag

eddig még csak számtech cuccokat gariztattam, az ment gördülékenyen. Mondjuk ez annak is betudható hogy ismerősnél szoktam általában vásárolni :B

(#279) Füleske


Füleske
addikt

Sziasztok !

Felmerült a klímás topikban egy kérdés :
Társasháznál ha a klíma kültérije a házfalra vagy tetőre (tehát közös tulajdonú helyre) kerül akkor kell - e a lakótársak írásos beleegyezése ehhez ? Leszereltethetik - e később ?
Ha kell beleegyezés , akkor :
1. csak a szomszédos lakóktól
2. lakók 50 % - a + 1 fő
3. az összes lakótól
4. a társasház alapító okiratától függ hogy mennyi lakótól

Köszönöm a válaszokat !

(#280) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Lenne egy olyan kérdésem.Ha 3 örökölnek végrendelet nincs, 9 milliós lakás van,mennyi a köteles rész ami jár? 1/3?

(#281) Macka válasza Füleske (#279) üzenetére


Macka
veterán

Párom szülei nyáron csináltattak kültéri klímát, és nem nagyon kértek engedélyt. Mivel ez nem jelent akkora építési munkálatot, ezért nem kell a társasház alapító okiratában meghatározott többség, de a félreértések elkerülése céljából a szomszédokat, vagy ahány embert tudtok, kérdezzetek meg!

(#282) Macka válasza ToBeY (#280) üzenetére


Macka
veterán

Ha nincsen végrendelet, akkor a törvényes öröklés szabályai az irányadóak. Ezek az alábbiak:
-Törvényes örökös elsősorban az örökhagyó gyermeke.
- Több gyermek fejenként egyenlő részben örököl.
- Az öröklésből kiesett gyermek vagy távolabbi leszármazó helyén egymás közt egyenlő részekben a kiesett gyermekei örökölnek.
- Ha leszármazó nincs, a házastárs örököl.
- Leszármazók és házastárs hiányában az örökhagyó szülői örökölnek fejenként egyenlő részben.
-Az öröklésből kiesett szülő helyén ennek leszármazói örökölnek olyan módon, mint a gyermek helyén annak leszármazói.
-Ha a kiesett szülőnek nincs leszármazója, egyedül a másik szülő, illetőleg annak leszármazói örökölnek.
- Leszármazóknak, házastársnak, szülőknek és szülők leszármazóinak hiányában törvényes örökösök egyenlő részekben az örökhagyó nagyszülői.
- Az öröklésből kiesett nagyszülő helyén ennek leszármazói örökölnek ugyanúgy, mint a kieső szülő helyén ennek leszármazói.
- Ha a kiesett nagyszülőnek leszármazója nincs, helyette nagyszülőpárja, ha pedig ez is kiesett, ennek helyén leszármazója örököl.
- Ha valamelyik nagyszülőpár kiesett, és helyükön leszármazójuk nem örökölhet, az egész hagyatékot a másik nagyszülőpár vagy ezek leszármazója örökli.
- Ha sem az örökhagyó nagyszülője, sem a nagyszülőktől leszármazó nem örökölhet, törvényes örökösök fejenként egyenlő részekben az örökhagyó távolabbi felmenői.

A kötelesrész vonatkozásában pedig:
Kötelesrész címén a leszármazót és a szülőt annak fele illeti, ami neki - a kötelesrész alapja szerint számítva - mint törvényes örökösnek jutna.Ha a házastársat mint törvényes örököst haszonélvezeti jog illetné meg, az ő kötelesrésze a haszonélvezeti jognak olyan korlátozott mértéke, amely szükségleteit biztosítja, figyelembe véve az általa örökölt vagyontárgyakat, valamint saját vagyonát és munkájának eredményét is. Egyébként a házastársat kötelesrészül törvényes örökrészének fele illeti meg.
A kötelesrész alapja a hagyaték tiszta értéke, valamint az örökhagyó által élők között bárkinek juttatott adományok juttatáskori tiszta értéke.
A hagyaték tiszta értékének kiszámításánál a hagyományokat és a meghagyásokat nem szabad teherként figyelembe venni.
Nem tartozik a kötelesrész alapjához:
a) az örökhagyó által a halálát megelőző tizenöt évnél régebben bárkinek juttatott adomány értéke;
b) az olyan adomány értéke, amelyet az örökhagyó a kötelesrészre jogosultságot létrehozó kapcsolat keletkezését megelőzően juttatott;
c) a szokásos mértéket meg nem haladó ajándék értéke;
d) a házastárs és a tartásra rászorult leszármazók részére nyújtott tartás értéke;
e) az arra rászoruló más személynek ellenérték nélkül nyújtott tartás értéke a létfenntartáshoz szükséges mértékben.
A kötelesrészre jogosultságot létrehozó kapcsolat házasságból származó, illetőleg a házastársak által örökbefogadott gyermek esetében a házasságkötés, egyébként pedig a gyermek fogamzása. Ha az örökhagyó több házasságot kötött, a kötelesrészre jogosultságot létrehozó kapcsolat az első házasságkötés.
A házastársat haszonélvezet alakjában megillető kötelesrész alapjául csak a hagyatékban meglevő vagyontárgyak szolgálnak.

Üdv.: Macka

(#283) Woodslave válasza Macka (#282) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ez a baj a jogászokkal, kérdez vki valamit, oszt becitálnak fél kilométer törvényt :( ;] :D
Ha nincs végintézkedés, akkor nem beszélünk kötelesrészről.. Vagy van olyan eset, csak nem tudom?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#284) Macka válasza Woodslave (#283) üzenetére


Macka
veterán

Nem, valóban nincsen. Amúgy meg rühellem az öröklési jogot. Büntető powá' :DDD . Holnap lesz szaftos büntetős-kirendelős ''romák lopják a vaskábelt '' ügyem....

(#285) Macka válasza Woodslave (#283) üzenetére


Macka
veterán

[link]
Szerinted?

(#286) Woodslave válasza Macka (#285) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nemtom, látni kéne a szerződést, lehet benne vannak bizonyos összegek..

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#287) Woodslave válasza Macka (#284) üzenetére


Woodslave
nagyúr

érdekelne a véleményed. Szerinted számítunk mi valamit büntetőügyben? Úgy értem mondjuk teljes beismeri vallomás stb. Van bármilyen jelentősége hogy produkáljuk ott magunk? Mostanában kicsit alkotói válságban vagyok, mondjuk nem emiatt, hanem mert több hiánypótló cégbírósági végzést látok, mint bejegyzőt :O :(

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#288) Macka válasza Woodslave (#287) üzenetére


Macka
veterán

Ha okos a terhelt akkor nem. Ha kretén, akkor igen, bár akkor meg a mi munkánkat is tönkreteszi.
Viszont amit csak mi tudunk: Egyezkedni a bíróval, rendőrrel... Mert én még nem láttam olyat, hogy a bíró azt mondta volna a terheltnek ítélethozatal előtt, hogy ha tesz beismerő vallomást, és nem fellebbez, akkor az előzetesben töltött idővel azonos tartamú végrehjtandó szab. vesztet fog kapni. Normális beadványt készíteni és trükkös kérdést feltenni meg megintcsak mi tudunk.

(#289) Füleske válasza Macka (#281) üzenetére


Füleske
addikt

Köszi a választ , bár konkrétumoknak híján megmaradt bennem a bizonytalanság.

(#290) Macka válasza Füleske (#289) üzenetére


Macka
veterán

Szerintem kérdezd meg a lakótársakat a biztonság kedvéért. Azt,hogy mely kérdésekben kell a többségi hozzájárulás, az Alapszabály határozza meg.

(#291) Déta


Déta
tag

Szia Srácok!
Megtudnátok mondani, hogy megbüntethetnének a zsaruk, ha mondjuk kiállnék utcára énekelni gitárral? (elég jó biznisz) :DDD

[Szerkesztve]

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#292) Macka válasza Déta (#291) üzenetére


Macka
veterán

Nem. Ez a tevékenység nem tiltott. Aki pedig ad neked pénzt, az önszántából teszi.

(#293) tbs


tbs
addikt

Drága, kedves jogászkák!

Milyen cégformát kell választanom ahhoz, hogy cégtulajdonosként kaphassak munkanélküli segélyt..?

(#294) Woodslave válasza tbs (#293) üzenetére


Woodslave
nagyúr

én úgy tudom, hogy bt. kültagja, illetve kft. tagja, ha nincs személyes közreműködésre kötelezve, nem zárja ki a munkanélküli segélyt.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#295) tbs válasza Woodslave (#294) üzenetére


tbs
addikt

Oké, mi ez a személyes közreműködés, pl. Szeretnék aláírási jogot.

(#296) Denniss


Denniss
tag

Ez megmozgatta a fantáziám!
Ha régóta nincs munkahelye valakinek, akkor hogyan kaphat
munkanélküli segélyt?

Ha azt hallod hogy a GPS vétel megszűnt, az nem azt jelenti hogy már nem árulják a boltokban... "Ajánlom hogy nagyon csöndbe maradj, mert rossz lóra tettél szert!" by MrSutyerák

(#297) Woodslave válasza tbs (#295) üzenetére


Woodslave
nagyúr

aláírási jogod akkor lehet, ha beltag vagy, illetve a kft. ügyvezetője. Ezek mind kereső tevékenységnek minősülnek, függetlenül hogy jár-e értük díjazás (illetve ezt mondod-e :DDD ) Tehát nem vagy jogosult munkanélküli pontosabban álláskeresési járadékra.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#298) Woodslave válasza Denniss (#296) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Kik jogosultak álláskeresési járadékra?

Álláskeresési járadékban csak az a személy részesülhet, aki:

1. álláskereső, és
2. a munkanélkülivé válását megelőző négy éven belül legalább háromszázhatvanöt nap munkaviszonnyal rendelkezik, valamint
3. rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjra nem jogosult, továbbá táppénzben nem részesül,
4. munkát akar vállalni, de önálló álláskeresése nem vezetett eredményre és az illetékes állami foglalkoztatási szerv sem tud számára megfelelő munkahelyet felajánlani

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#299) Calibos válasza Macka (#292) üzenetére


Calibos
addikt

Büntető jogot kedveled?
Lenne pár kérdésem :U

(#300) tbs válasza Woodslave (#297) üzenetére


tbs
addikt

A küzgyűlés nem delegálhat kültagra aláírási jogot..?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.