Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) LuckyL válasza jerry311 (#1749) üzenetére


LuckyL
őstag

igen, ellenőrizni kellene, nincs-e iylen jog felvezetve a tulajdoni lapra
(feltételezem ezt is felvezetik)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#1752) JSaN válasza LuckyL (#1750) üzenetére


JSaN
addikt

Szia

Koszonom a valszt, nem fogok fizetni.
Meg neztem a ceg cimet ami a cseken volt meg a szamalszamra is ra kerestem, es bizony eleg sok forumot talatam. Ahol dolt a panasz ezrevel, tehat nem en vagyok az elso.
Cim: (nem irom le a teljeset)
E E ltd
** ***** ** ****** ***** ******
Victora, Mahe, Seychellesv (Seychelle-szigetek :U )
Ez utan egyertelmu hogy nagy offshore csalas az egesz.

Latom most a napokban eleg sokan kaptak.

[ Szerkesztve ]

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#1753) LuckyL válasza JSaN (#1752) üzenetére


LuckyL
őstag

nyugodtan írd le a cég nevét, sőt a többi netező érdekében, kifejezetten ajánlott, hogy megtalálják ezt a beszélgetést, ha őket akarják megszivatni

cryptot minden termékemért elfogadom

(#1754) #47053824


#47053824
törölt tag

Udv!
Adott egy csaladi haz, foldszint az enyém, a tetoter ocseme. A ket lakresz teljesen kulonallo, olyan mintha tarsashaz lenne. Papiron viszont minden az en nevemen van telekkel egyutt. A kerdesem az lenne, hogyan tudnam biztositani az ocsem szamara elete vegeig azt a lakreszt a leheto legkevesebb anyagi rafordítassal?
Tehat ha mondjuk hazassag lesz meg gyerekek a reszemrol, majd az asszony ugy dont, hogy lelep, ne vigye a haz felet. Laikuskent haszonelvezeti jog az ocsemnek lenne a legjobb az egesz hazra.

(#1755) deathtania válasza #47053824 (#1754) üzenetére


deathtania
senior tag

pontosan. haszonélvezeti jogot kell bejegyeztetni az öcsédnek, de szerintem csak az ingatlan 1/2edére érdemes (nehogy később azt mondja, hogy na akkor gyorsan húzz el a házból, enyém a haszonélvezet az egészre...). vagy add el neki az ingatlan felét.... szerintem...
meg ha asszony jönne, akkor nem vinné a ház felét válás esetén, mert nem házasság alatt szerzett közös tulajdonról van szó, hanem előtte szerezted, és a házasságkötést megelőzően jegyezték be a te tulajdonjogodat. mert úgy értelmezem, hogy most nincs asszonyka, majd talán lesz csak idővel. :)

www.brczart.hu

(#1756) LuckyL válasza deathtania (#1755) üzenetére


LuckyL
őstag

szerintem haszonélvezetet nem lehet bejegyezni fél ingatlanra

cryptot minden termékemért elfogadom

(#1757) JoHnni


JoHnni
senior tag

Üdv!

Az lenne a kérdésem, ha eladok egy kis értékű ingóságot érvényes garancialevéllel és a vevő adás vételit szeretne írni akkor nekem mik a kötelezettségeim? Gondolok itt arra ha meghibásodik a termék pl.

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#1758) deathtania válasza JoHnni (#1757) üzenetére


deathtania
senior tag

ott van neki a garilevél. az nem elég? bármi baja van, visszaviszi... :)

www.brczart.hu

(#1759) JoHnni válasza deathtania (#1758) üzenetére


JoHnni
senior tag

egy ilyen adás vételi jogi vonzataira lettem volna csak kíváncsi, a garilevél tiszta sor...:)

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#1760) Woodslave válasza JoHnni (#1759) üzenetére


Woodslave
nagyúr

semmivel nem több, mintha simán odaadod és megkapod a pénzt. Persze bizonyíthatóság szempontjából erősebb a papír.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1761) JoHnni válasza Woodslave (#1760) üzenetére


JoHnni
senior tag

köszi a választ :R

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#1762) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Sziasztok!

Felrakom itt is a kérdésem. Szerzői jogokról lenne szó:

Adott egy kényes szituáció: Vaterára felraktam pár hirdetést csak próbaképen, hátha hoz munkát. Ma reggel felhívott a volt megbízóm, akinek bedolgoztam, hogy az ügyfelei látták a bannerjeik képét a vatera oldalamon, úgy vélik hogy azokat árulom (bele raktam a hirdetés szövegébe, hogy minden munkám nulláról indul, tehát nem így van) és ügyvédhez fordulnak, ha nem szedem le őket.

Úgy vélem hogy mivel enyém a szerzői jog, mivel én készítettem, azt csinálhatnék vele amit akarok. De legfőkébb jogosult vagyok referenciaként mutogatni. Vagy nem? Újra eladni úgysem akarom soha.

Ja és kinek kell bizonyítani ilyenkor?

Előre is köszi! :R

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#1763) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!

Ingatlan jogi kérdésben tudna segíteni valaki privátban?

Impossible is nothing

(#1764) Woodslave válasza Inv1sus (#1762) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ha munkaviszonyban vagy ehhez hasonló jogviszonyban alkottál, akkor a vagyoni jogok átszállnak a munkaadódra (a megbízódra) De ez szerintem nem zárja ki, hogy te referenciakét hivatkozz rá, vagy egyébként nyilvánosságra hozd (mivel ez személyhez fűződő jog) - ehhez a területhez nem értek, szóval mérget azért ne vegyél rá :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1765) jerry311 válasza Inv1sus (#1762) üzenetére


jerry311
nagyúr

Csak a gyakorlati reszehez tudok hozzaszolni.
Fuggetlenul attol, hogy kie a szerzoi jog, altalaban engedelyt szoktak kerni az erintett cegtol, hogy referenciakent hasznalhassak.
Ezt lehet utolag vagy benne lehet a megbizasi szerzodesben, de csak ugy nem szoktak referenciat kirakni, anelkul, hogy a logohoz tartozo ceg tudna rola.

Nezd meg a megbizoi szerzodest is, abban mi van a szerzoi jgokrol irva.

(#1766) Inv1sus válasza jerry311 (#1765) üzenetére


Inv1sus
addikt

Tanultam belőle. Mostantól mindig megfogok egyezkedni erről.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#1767) plaschil


plaschil
aktív tag

Üdv!

Szeretnénk szüleimmel vásárolni egy ingatlant. Találtunk egy igen kedvező árút, amit 5-en örököltek meg idén márciusban, ebből 4-en beleegyeztek, hogy eladják bizonyos összegért. Viszont az 5. emberkét nem tudják felkutatni, valahol Canadában leledzik (2002 óta ha jól értettem), és minden levelet amit küldenek innen (magyarországi canadai nagykövetségen keresztül), visszajön felbontatlanul, tehát senki nem veszi át, lehet meghalt, elköltözött nem tudják. Szóval ők benne lennének 4-en, hogy áron alul eladják ezt a házat, viszont nem lenne 100%-ban a mi tulajdonunk, mert az 5. ember ha előkerülne (aki 86 éves ha még él) igény tarthatna a saját tulajdonrészére. Milyen veszélyeket foglal magában egy ilyen üzlet megkötése? Mire kell figyelni? Egyáltalán lehetséges-e az üzlet megkötése? Ha igen, lehet-e arról szó, hogy úgy vásároljuk meg, hogy ha előkerül az 5. örökös, akkor kifizessük a ráeső részt pénzben. Mert a ház ára igen kedvező (kb. fele a rendes árnak szerintünk). Pontosan én sem értem ezt az egész dolgot, csak azt írtam le kb., amit tudok. Nem egyből választ várok, hanem esetleg további kérdéseket, amik felvetődhetnek, vagy javaslatokat.

Köszönöm a segítséget!

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#1768) Inv1sus válasza plaschil (#1767) üzenetére


Inv1sus
addikt

Nem értek a jogi dolgokhoz, de én véleményem szerint nem szabad megvenni. Ha meg is halt az 5. vagy valami lett vele, akkor a leszármazottja örökölte a részét a házból. Aztán mivel ő is tulajdonjogos, akár beköltözhet mellétek 1-2 év után egyszer csak, mert joga van hozzá és lehet hogy kétszer, háromszor több pénzt fog követelni a részéért.

Ne menj bele. Meg lehet megvan mind az 5, csak ki akarnak játszani másokat...

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#1769) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Jéééé... van ilyen topik? Joghallgató jelentkezik!

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#1770) Magnum_ válasza szaszayanou (#1769) üzenetére


Magnum_
nagyúr

welcome!

I humbly and respectfully decline™

(#1771) szaszayanou válasza plaschil (#1767) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Ilyenkor az a legtisztább ha a tulajdonostárs örökösök pert indítanak a bíróságon a közös tulajdon megszüntetése iránt. A négy örökös lesz a felperes, a kanadai rokon pedig az alperes. Mivel nem lehet elérni a címén, ezért hirdetményi kézbesítésre lesz szükség. A bíróság az alperesnek ügygondnokot rendel ki, aki kb. nem csinál majd semmit (kivéve amikor a költségei miatt tartja a markát). A bíróság így megszünteti a közös tulajdont, te pedig megveheted a házat. A gond, hogy eléggé el fog húzódni így a házvásárlás.

(#1770) Saint_ Szintén kolléga?

[ Szerkesztve ]

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#1772) Woodslave válasza szaszayanou (#1771) üzenetére


Woodslave
nagyúr

és milyen módon szünteti meg a bíróság a közös tulajdont?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1773) Zotya984


Zotya984
senior tag

üdv
Egy olyan kérdésünk volna hogy egy kereskedelmi és szolgáltató Kft szeretne üzemeltetni egy vatera féle oldalt / portált.
Mi ennek a jogi követelményei / feltételei és jogi vonzata.?? :F

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#1774) Padisah válasza Woodslave (#1772) üzenetére


Padisah
tag

3-féle módon lehet megszüntetni a közös tulajdont, de én azt mondom nyugodtan vedd meg a 4 tulajtól a 4/5 részt, a kedvező ár miatt megéri, birtokold az egész lakást, aztán 15 év után elbirtoklod az eltűnt tulaj részét is. A külföldi tulajdonos vagy annak örököse igen kicsi eséllyel fog felbukkanni vagy beköltözni az ingatlanba.
Sőt, szerintem most is lehetne eseti gondnok kirendelését kérni az ismeretlen helyen tartózkodó tulajdonos részére, aki eljárna helyette az adásvétel ügyében.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#1775) Magnum_ válasza Padisah (#1774) üzenetére


Magnum_
nagyúr

végülis mindegy.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#1776) Woodslave válasza Magnum_ (#1775) üzenetére


Woodslave
nagyúr

az elbirtoklásnál nem feltétel, hogy nem tudj arról hogy másét használod. Mondjuk 15 évet várni arra, hogy elbirtoklás miatt indíts pert szintén ki tudja ki ellen, az elég necc :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1777) Magnum_ válasza Woodslave (#1776) üzenetére


Magnum_
nagyúr

tisztasor :K

és az elővásárlási jog a 4/5-ös vonatkozásában? nem kellene lemondatni? bejegyezné így a földhivatal a 4/5-re a tul.jogát? és ahogy írta, a konzulátuson keresztüli megkeresés is eredménytelen.
és ha meeghalt? mi van vele, mint hagyaték?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#1778) Woodslave válasza Padisah (#1774) üzenetére


Woodslave
nagyúr

tudom hogy lehet megszüntetni, de szerinted ebben az esetben hogyan szünteti meg a bíróság
Meg azt se felejts el, hogy a tulajdonostársnak elővásárlási joga van, tehát a földhivatalba valamilyen ezzel kapcsolatos nyilatkozatot be kell csatolni. És mivel 1 emberről van szó, kétlem hogy elfogadnák azt hogy mondjuk kiraktátok a ház előtt egy faliújságra

Saint: jó felvetés :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1779) szaszayanou válasza Woodslave (#1778) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

A közös tulajdont a jogerős bírósági ítélet fogja megszüntetni, úgy rémlik, hogy ezzel kell bemenni a földhivatalba, ahol majd bejegyzik a változást. A maradék 1/5 elbirtoklása is járható út. A delikvensnek kell eldöntenie, hogy mennyire fél attól, hogy 15 év alatt előkerül a tulajdonos. A pereskedést valószínűleg később sem lehet megúszni. Az elbirtoklás tényét ugyanúgy a bíróság állapítja meg, ami aztán alapja az ingatlannyilvántartási bejegyző határozatnak.

A jóhiszeműség egyébként nem feltétel az elbirtokláshoz, csak a sajátként való birtoklás 15 éven keresztül.

[ Szerkesztve ]

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#1780) Woodslave válasza szaszayanou (#1779) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nem mondod :Y arra lennék kíváncsi, hogy egy nem elérhető tulajdonostárs esetén hogyan dönt a bíróság

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1781) szaszayanou válasza Woodslave (#1780) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

[link] Ha érdekel a téma, akkor 101-102§ olvasd át, különös tekintettel a 102.§ (3) bekezdésre. Teljesebb képet kapsz, mintha én emelnék ki egy-két dolgot innen.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#1782) Magnum_ válasza szaszayanou (#1781) üzenetére


Magnum_
nagyúr

woodslave ha jól tudom, praktizáló ügyvéd, így szerintem ismeri a Pp.-t.

I humbly and respectfully decline™

(#1783) szaszayanou válasza Magnum_ (#1782) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Ezt nem tudhattam. De nem is arról van szó, hogy ki tudja a Pp.-t, csak egyszerűbbnek tűnt így válaszolni.

Amit nem tudok, hogy a közös tulajdon megszüntetése után mi lesz az örökösre eső vételárral. Esetleg bírói letét? De majd akkor talán éppen woodslave elmondja.

[ Szerkesztve ]

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#1784) Woodslave válasza szaszayanou (#1783) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nem tudom azért kérdeztem, hátha most tanultátok, de majd utána nézek mert elkezdett érdekelni :K
de ha tippelni kéne, akkor az egyik tultárs magához váltása és bírói letétet tudom elképzelni

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1785) szaszayanou válasza Woodslave (#1784) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Ezt a részt tényleg most tanultuk (Pp. 162.-ig), de kifejezetten olyan jogeset nem került szóba, ami a tulajdonközösség megszüntetéséről szólt absens tul.társnál. Szóval lehetséges, hogy különleges perek között vagy egy PJE.-ben van ezt kizáró szabály. Ha utánanézel azt megköszönném.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#1786) Zotya984


Zotya984
senior tag

Erre valaki??

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#1787) Ariadne válasza Woodslave (#1780) üzenetére


Ariadne
őstag

Ööö, tipp: hirdetményi kézbesítéssel áthidalható a nem elérhető tulajdonostárs problémája, nem?

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1788) Csemike


Csemike
csendes tag

Sziasztok!

A kérdésem az, hogy egy törvény korábban hatályos állapotát hol tudom megnézni? Korábban volt erre lehetőség a CompLex Jogtárban is. Ha rákerestem a törvényre, akkor a módosításokat megelőző változatot is megnézhettem, nem csak az éppen aktuális verziót. Egészen konkrétan a 1997-es gyermekvédelmi törvény (1997. évi XXXI. törvény) 2011.01.21-én hatályos állapotából a "A törvény hatálya" című bekezdésre lenne szükségem, de a tv. január 1-jén változott az adott bekezdésen belül is. :)
Elnézést, ha nem voltam elég perfekt a megfogalmazásban, az is lehet, hogy én bénázok, nem vagyok jogász, de fontos lenne.
Köszönöm!

(#1789) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Van itt olyan kolléga aki ért a "kereskedelmi dolgok" jogi részéhez?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1790) Woodslave válasza Csemike (#1788) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nekem az online változat van, de sztem ebben nincs különsbég, van egy olyan ikon fent, hogy "időgép" és ott lehet kiválasztani a dátumot

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1791) Csemike válasza Woodslave (#1790) üzenetére


Csemike
csendes tag

Hát, én itt nem látok ilyesmi ikont. Régen volt ilyen, hogy "ugrás a törvény ....-i állapotára", a pontok helyére pedig tetszőleges dátumot be lehetett írni.

Azért köszi! :)

#1792: De, különben honnan emlékeznék rá. :D Na mindegy, akkor valószínűleg vége a jó világnak. :)

[ Szerkesztve ]

(#1792) Woodslave válasza Csemike (#1791) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja hát ez ilyen netes ingyenes, sztem itt nincs ilyen funkció

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1793) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Üdv!

Komoly kérdéssel fordulnék hozzátok. A mai nap kézhez kaptam a béka segge alatt lévő fizetésemről szóló bérpapírom, amin elég érdekes dolgokat fedeztem fel. December hó folyamán 9 napot dolgoztam(dec. 1-től 3-ig valamint dec.5-töl 10-ig). A maradék 13 napomat táppénzen töltöttem, amit nem számoltak el(valószínű későn adtam le, de nem ez a gond). Év vége előtt rendelkeztem 9 nap szabadsággal, amit a cég egész egyszerűen kiadta arra a 9 napra, amit dolgoztam. Ezt onnan tudom, hogy csak fizetett szabadság szerepel a bérpapíron, meg az igazolatlan táppénz ,a ledolgozott 9 napom nem. Azt szeretném megkérdezni, hogy ilyenkor milyen jogaim vannak, mert szerintem ilyen nem tehet egy cég sem, hogy olyan napra írja ki a szabadságot, amikor dolgoztam. Holnap mennék asztalt borogatni, a bérszámfejtőkhöz, így kellene egy kis támpont, ha el akarnak küldeni, melegebb éghajlatra.

(#1794) LuckyL válasza Nordic (#1793) üzenetére


LuckyL
őstag

fuu ez nagyon "elegáns" megoldás volt tőlük
gondolom abban bíztak hogy el sem olvasod...
a szabadságot ki kell adják

cryptot minden termékemért elfogadom

(#1795) Nordic válasza LuckyL (#1794) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nekünk azt mondták, hogy a szabadságot nem vihetjük át következő évre. Magyarul a ledolgozott napjaimat is meg a megmaradt szabadságomat is ki kellett volna fizetniük, én így gondolom. Nem hiszem, hogy ezt megtehetik. Most azon gondolkozom, hogy ha elhajtanak, akkor a Munkaügyi Bírósághoz fordulok, csak nem tudom ,hogy van-e értelme... Hozzátenném, hogy a komplett raktáros brigáddal ezt csinálták. Az egész úgy működött, hogy dolgoztak, mondjuk 25 napot. Ebből ha valakinek volt még 5 nap szabija, akkor 5 nap szabit meg 20 rendes munkanapot fizettek(a szabikon, meg ugye ingyen dolgoztak gyakorlatilag).

(#1796) LuckyL válasza Nordic (#1795) üzenetére


LuckyL
őstag

szerintem kifizetniük nem kell, ki kellett volna venned szerintem, vagy nekik ki kellett volna adniuk
az nem korrekt hogy leírják nullára semmiképpen
kifizetniük csak munkaviszony megszűnése esetén kell, de ekkor is kiadhatják inkább tudomásom szerint felmondási idő alatt

cryptot minden termékemért elfogadom

(#1797) Nordic válasza LuckyL (#1796) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Beszéltem egy hr-es hölggyel(anyukám ismerőse), azt mondta, hogy ki kell fizetniük, mivel nem vihetem tovább, és el sem veszhet. Ingyen nem dolgozok senkinek... :U

(#1798) PazsitZ válasza Nordic (#1797) üzenetére


PazsitZ
addikt

Bár annyira nem értek hozzá, de úgy tudom vagy kifizetik a megmaradt szabikat vagy bizonyos mennyiségű szabadság átvihető a következő évre.
Viszont az esedékesség évét követő év március 31-ig ki kell venni.
[link]

- http://pazsitz.hu -

(#1799) Nordic válasza PazsitZ (#1798) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Magyarul akkor lógnak a 9 ledolgozott munkanapommal, mivel a szabimat kifizették.

(#1800) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!

A cafatériában igényelhető lakáscélú adómentes támogatás kiterjeszthető egy üdülőövezetben majdan épülő lakóházra szerintetek?

12.2001. (I. 31.) Korm. rendelet

köszi

Impossible is nothing

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.