Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) honda23 válasza Ariadne (#850) üzenetére


honda23
aktív tag

Sajnos mégis.
Viszont van valami ami nagyon érdekes: a barátnőmet jelentették fel, viszont a szolgáltatótól a megrendelés az én nevemen van. Ráadásul ideiglenes lakcím kártyája van, mert most költözött ide. Ami azt jelenti, hogy engem kellett volna feljelenteni. Itt valami nagyon nem stimmel. Én ugy tudom hogy nem adhatják ki az ip-t, csak nemzetbiztonsági ügyben.
Tavaly volt a nagy razzia botrány torrent oldalakon: feltöltőket kerestek. Ráadásul dinamikus ip címem van, amit egy nap sokan használhatnak. Most jelentsem fel a rendőrséget vagy az invitelt? Kész röhej az egész :((
Ha meg nem ismeri be az ember a bűnét(ami olyan kicsi, hogy egy zsemle lopással sem ér fel...), akkor elviszik a gépem + fizessek nekik 50e Ft-ot, amiért elvitték :((

[ Szerkesztve ]

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#852) Ariadne válasza honda23 (#851) üzenetére


Ariadne
őstag

Ez alapján nekem nem igazán tiszta, mi a helyzet.
De a szolgáltatótól max egy gépet tudnak azonosítani szerintem, azt röntgenszemek hiányában nem mondhatják meg, ki ült előtte, ha meg dinamikus ip van, akkor semmire sem mennek... Szerintem. :B Ha nem az lenne, még akkor is bárki lehetett, házibuli volt aznap, satöbbi.
Sajnos nem értek a technikai oldalához a dolognak, szóval azt tényleg nem tudom, mi nyomozható ki a szolgáltatón keresztül és mi nem, csak sekélyes ilyen tárgyú ismereteim alapján írom ezt, de ezen a fórumon azért sokan tudhatják ezt. Ha komoly a dolog, keressetek egy ügyvédet, aki járatos ebben a témában.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#853) honda23 válasza Ariadne (#852) üzenetére


honda23
aktív tag

Köszi.
Szerintem az lesz.
Még egy kérdés: barátnőmet gyanúsítottként hallgatták ki, engem nem engedtek be a kihallgatásra. Ez jogszerű?
Köszi

[ Szerkesztve ]

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#855) Padisah válasza honda23 (#853) üzenetére


Padisah
tag

Ha a barátnőd nagykorú és nem te vagy a meghatalmazott vagy kirendelt védője, akkor nincs jogod jelen lenni a gyanúsítottkénti meghallgatásán.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#856) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Közjegyzői meghatalmazással kapcsolatban lenne egy kérdésem.

Hosszabb időre külföldre megyünk, ezért szeretnénk a párommal 1-1 embernek meghatalmazást adni (közjegyző által).
Esetlegesen az ügyesbajos bürokratákon kívül lehet le kell majd rendeznie a meghatalmazottnak egy (párom nevén lévő) ingatlan eladását, valamint a közös hitelünk végtörlesztését.

A közjegyző szerint erre nem elég az általános meghatalmazás (amit így is nyilvános rablás áron mérnek - 15400HUF/db - ) hanem még külön meghatalmazásokat kell csinálni az ingatlanra, meg a hitelre is, szintén darabonként 15400Ft-ért, tehát 6 db meghatalmazást akar csinálni plusz még az ingatlan hiteles tulajdoni lapja, így 94600Ft-ot akar rólunk legombolni.

Szerintem elég lenne a két embernek 1-1 általános meghatalmazás. Vagy erre létezik valami törvény?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#857) jerry311


jerry311
nagyúr

Kis munkajogi kérdés...

Kb. 15-en nem kaptuk meg a teljes bérünket, mindenféle bérszámfejtési meg vezetőváltási bürokratikus hülyeségekre hivatkozva. Csak az alapbért kaptuk meg, ünnepnap, műszakpótlék, ügyeletek lemaradtak, majd következő hónapban. Lassan itt van az ideje a következő fizunak és még mindig nincs semmi hír, hogy most majd sikerült-e kifizetni vagy sem a megfelelő összeget.
Milyen jogorvoslati lehetőségeink lehetnek? Kell-e késedelmi kamatot fizetni a késve utalt bér részért? Kit/mit, melyik hivatalt lehet mozgósítani, hogy kicsit komolyabban vegye az ügyet a cég?

(#858) Louloudaki válasza jerry311 (#857) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

munkaügyi főfelügyelőséget lehet értesíteni, de saját tapasztalataim alapján hasonló ügyben ők nagyjából sz*rnak mindenre, csak megbüntetik a céget és behajtják a kis pénzüket, neked ettől nem lesz jobb.
egyébként munkaügyi bíróság és fizetési meghagyás, és igen, jár kamat az aktuális jegybanki alapkamat alapján.

szerk: csak nem az aktiva kft-nél dolgozol? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#859) jerry311 válasza Louloudaki (#858) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez inkább "passziva" kft. :DDD
Legalábbis ami a kifizetéseket illeti. Persze azért a meló legyen kész határidőre, meg éjszakázzunk, meg ügyeletet is adjunk... :(((

(#860) Louloudaki válasza jerry311 (#859) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

ha kell, tudok ügyvédet ajánlani, az én ügyem folyamatban van az alább említett cég ellen, és jónak tűnik az ügyvéd meg nem is drága. :D

(#861) jerry311 válasza Louloudaki (#860) üzenetére


jerry311
nagyúr

Köszi. Meglátjuk mit hoz a jövő. :)

(#862) chungee


chungee
addikt

Hogy kell megírni egy NEM szakmai önéletrajzot:F

(#863) Ariadne válasza chungee (#862) üzenetére


Ariadne
őstag

Mármint mihez kérik, hogy nem szakmai kell?!

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#864) chungee válasza Ariadne (#863) üzenetére


chungee
addikt

Ööööh... ízé... honosításhoz kell csatolni :B Ráadásul kézzel írott :((( :((

(#865) Ariadne válasza chungee (#864) üzenetére


Ariadne
őstag

Akkor szerintem az alapvető adatokon kívül mikor hol laktál, mivel foglalkoztál, szerintem ezekre lehetnek kíváncsiak. Érdekes, hogy kézzel írott kell, hmm, furcsa lenne,ha grafológussal nézetnék meg.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#866) chungee válasza Ariadne (#865) üzenetére


chungee
addikt

Formája csak 1 szimpla megfogalmazáséhoz hasonlítson:F Szal nem kell cifrázni a bekezdésekkel, felsorolással mint a szakmaiban ugye:F Gondolod képesek lennének rá, hogy grafológussal ki tudnák szűrni, hogy terrorista vaok-e:F :DDD

[ Szerkesztve ]

(#867) Ariadne válasza chungee (#866) üzenetére


Ariadne
őstag

Szerintem nem. Mármint ha ők nem mondták, hogy kell, akkor szerintem csináld úgy, ahogy neked kedvezőbb. Ha sok dolog lenne benne, akkor csoportosítva személyes és szakmai dolgokat, szöveg nélkül, ha meg kevesebb, akkor szépen szövegben. De ez csak tipp, azért kérdezz rá, van-e valami elvárásuk.

mod: Hát kicsit azért paranoiás dolog lenne, remélem itt még nem tartunk... :D Nem merek belegondolni, mire kell a kézírásos forma... Talán csak azért, hogy biztos magad csináld. :F

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#868) chungee


chungee
addikt

Jaj! 1 albérleti szerződés formanyomtatvány meg tud dobni vki:F :B

(#869) jerry311 válasza chungee (#868) üzenetére


jerry311
nagyúr

Google

[ Szerkesztve ]

(#870) chungee válasza jerry311 (#869) üzenetére


chungee
addikt

:B télleg! :B :R

(#871) Magnum_


Magnum_
nagyúr

segitsetek pls!!

Alkotmánybirosági hatérozatra lenne szükségem, MT 89§ 6.bek. hogyan viszonyul az egyenlö bánásmód követelményéhez... ezt az ABH-t nem találom.... elöre is köszi :R

meglett közben...

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#872) G.Zs.


G.Zs.
senior tag

Sziasztok. Munkajogi kérdésem lenne. Tegyük fel, hogy novemberben felmondok.
Decemberben az egy hónapos felmondási időmet töltöm. Jár-e nekem a 13. havi? Egész évben a cégnél dolgoztam.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#873) Ariadne válasza G.Zs. (#872) üzenetére


Ariadne
őstag

Feltételezem nem állami szektorban dolgozol. Attól függ, hogy mi van a munkaszerződésedben, legtöbbször ügyesen az van ott, hogy adhatja a munkáltató, ha úgy ítéli meg, vagyis csak akkor adja, ha akarja. Ha nincs benne, hogy kötelezően mindenképp adja, akkor a munkáltatón múlik.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#874) G.Zs. válasza Ariadne (#873) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Köszi szépen.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#875) jerry311


jerry311
nagyúr

Még mindig munkajog:
Mennyire törvényes az, hogy ugyanabban a munkakörben dolgozók közül valaki kap cafeteriát valaki meg nem?
Kicsit pontosabban: kb. 5-en nem kapunk, mert állítólag nekünk arányosan magasabba fizetésünk, míg akik kevesebbet keresnek, azok kapnak. Van erre törvényi szabályozás?

Nem igazán értem, hogy miért fájna a cégnek, hogy ugyanabból a bruttóból több marad a kezemben, ha kapok adó mentes juttatásokat is.

(#876) Ariadne válasza jerry311 (#875) üzenetére


Ariadne
őstag

Úgy tudom, vannak olyan cafétériában adható juttatások, így az önkéntes egészségpénztári meg önkéntes nyugdíjpénztári hozzáájárulás, amit ha egy munkavállalónak adnak, akkor mindenkinek kell adni, aki legalább 6 hónapja ott dolgozik.
De étkezési jegyet pl. tudtommal lehet csak egyes embereknek is adni.
Ha itt megkérdezed hozzászólásként, biztosan válaszolnak, és profi a nő kifejezetten ebben a cafétéria témában.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#877) jerry311 válasza Ariadne (#876) üzenetére


jerry311
nagyúr

Thx, megtettem. :)

(#878) Padisah


Padisah
tag

Na vazze! Tegnap megjött az értesítésem, hogy december 3-án (szerda) lesz a polgári jog szakvizsgám. Szűk 3 hetem van munka mellett. Nem adok sok esélyt magamnak, szerintem aki ismer az se nekem. :) Viszont már 2-szer elhalasztottam ezt a vizsgám, most már illene legalább benéznem. Tanulok amennyit tudok rá, aztán meglátom.

Legszívesebben minden 40 év feletti vagy 15 évnél régebben szakvizsgázott emberkét újra leszakvizsgáztatnék, merthogy nekik még jóval kevesebb és így könnyebb volt.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#879) M6454


M6454
tag

Hello!

Honlapokkal kapcsolatban lenne egy kérdésem! Ha tetszik nekem egy oldal, és én csináltatok valakivel egy olyan oldalt (elrendezés, menürendszer nagyon nagyon hasonló), más színvilággal, más tartalommal, akkor az illető oldal tulajdonosa, illetve készítője beperelhet e engem, mert átvettem az ötletet?

Köszi

(#880) Ariadne válasza Padisah (#878) üzenetére


Ariadne
őstag

3 hét szabadságon elég, munka mellett nem igazán. Nem tudsz szabadságot kivenni esetleg?

Ptk. általános részt nézd nagyon, különöst meg se kell nézni. Attól függően, hogy a háromból mi mennyire megy, szerintem koncentrálj kettőre, mondjuk Gt és Ptk., akkor ha azok összejönnek, akkor csak a harmadikból kell ismételni. ;)

A polgár nem nagyon értem, hogy lehetett volna kevesebb régen... A Ptk meg a Pp ugyanaz. :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#881) Magnum_ válasza Padisah (#878) üzenetére


Magnum_
nagyúr

bárcsak ott tartanék, de még az államvizsga is 2,5 év...

I humbly and respectfully decline™

(#882) Ariadne válasza Magnum_ (#881) üzenetére


Ariadne
őstag

Addig jó... Elkezdtem utánajárni, mennyi adó- és egyéb teherrel jár ügyvédnek lenni. Naggyon durva... :U

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#883) Magnum_ válasza Ariadne (#882) üzenetére


Magnum_
nagyúr

tudom, miylen költségekkel jár, föleg hogy ha valaki nem EVA-s...

most nekiálltam egy ingatlan értékbecslöi képzésnek is, idömbe belefér, aztán cask lesz haszna... vélemény valami?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#884) Padisah válasza Ariadne (#880) üzenetére


Padisah
tag

Na de a Gt. és a bírósági végrehajtás az egészen lightos volt a mostanihoz képest. :)

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#885) csongi


csongi
veterán

Sziasztok! Remélem jó helyen kérdezem. :) A munkáltató, a munkavállaló szabadságának hány százalékával rendelkezik?

(#886) Padisah válasza csongi (#885) üzenetére


Padisah
tag

1992. évi XXII. tv. A Munka Törvénykönyvéről

A szabadság kiadása

134. § (1) A szabadság kiadásának időpontját - a munkavállaló előzetes meghallgatása után - a munkáltató határozza meg.
(2) Az alapszabadság egynegyedét - a munkaviszony első három hónapját kivéve - a munkáltató a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban köteles kiadni. A munkavállalónak erre vonatkozó igényét a szabadság kezdete előtt legkésőbb tizenöt nappal be kell jelentenie. Ha a munkavállalót érintő olyan körülmény merül fel, amely miatt a munkavégzési kötelezettség teljesítése számára személyi, illetőleg családi körülményeire tekintettel aránytalan vagy jelentős sérelemmel járna, a munkavállaló erről haladéktalanul értesíti a munkáltatót. Ebben az esetben a munkáltató az alapszabadság egynegyedéből összesen három munkanapot - legfeljebb három alkalommal - a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban, a tizenöt napos bejelentési határidőre vonatkozó szabály mellőzésével köteles kiadni. A munkavállaló a munkáltató felszólítása esetén a körülmény fennállását a munkába állásakor haladéktalanul igazolni köteles.
(3) A szabadságot esedékességének évében kell kiadni. A munkáltató
a) kivételesen fontos gazdasági érdek, illetve a működési körét közvetlenül és súlyosan érintő ok esetén a szabadságot legkésőbb az esedékesség évét követő év március 31-ig, kollektív szerződés rendelkezése esetén az esedékesség évét követő év június 30-ig,
b) a munkavállaló betegsége vagy a személyét érintő más elháríthatatlan akadály esetén az akadályoztatás megszűnésétől számított harminc napon belül
adja ki, ha az esedékesség éve eltelt. A b) pontban szereplő rendelkezéstől érvényesen eltérni nem lehet.
(4) A szabadságot kettőnél több részletben csak a munkavállaló kérésére lehet kiadni.
(5) A szabadság kiadásának időpontját a munkavállalóval legkésőbb a szabadság kezdete előtt egy hónappal közölni kell. Az időpontot a munkáltató csak rendkívül indokolt esetben változtathatja meg, és a munkavállalónak ezzel összefüggésben felmerült kárát, illetve költségeit köteles megtéríteni.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#887) Jancsi


Jancsi
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám és szeretném kikérni jogban jártas személy véleményét a dolgorol.
A történet úgy kezdődött hogy szeptember elején leadtam az indexem, megkértem a TO-snénit, hogy ha lehet írja már most be azt a két jegyet az ETR-be amit a tanárok valamilyen okbol nem tudtak, szépen rendben beírta. Az ETR-ben megjelent hogy az ösztöndíj indexem 3,35. Gondoltam is milyen jó ösztöndíjat kapnék ha meglenne a 20 kreditem, de nem volt csak 17. Október 7.-én viszont utalt az egyetem 36.000Ft-ot kéthavi ösztöndíj címmel, kicsit meglepődtem a dolgon és előkerestem a Hallgatói Térítési és Juttatási Szabályzat idevágó rendelkezését:
A hallgatók akkor részesülhetnek tanulmányi ösztöndíjban, ha az előző félévben legalább
20 kreditet, ezen belül legalább 15 szakmai kreditet szereztek, valamint teljesítették a ta-
nulmányi ösztöndíjra vonatkozó, tanulmányi és vizsgaszabályzatban szereplő feltételeket.
Külföldi felsőoktatási intézményben teljesített félév esetén a tanulmányi ösztöndíjra való
jogosultság feltétele az adott intézményben összesen 15 kredit teljesítése. Kivételes esetekben bizonyos szakok adott félévei esetén a szabályzat ettől eltérő értékeket is előírhat.
Vártam pár napot és körbekérdezősködtem az ismerősök között hogy járt-e már így valaki, találtam is egy esetet amelyben kevesebb kreditre is kapott valaki ösztöndíjat.
November 11.-én katam egy üzenetet a tanulmányirednszeren:
Befizetési kötelezettsége keletkezett a rendszerben 36000 Ft összeggel TANULMÁNYI ÖSZTÖNDÍJ 1 névvel 2008/09/1 félévben 2008.11.21. fizetési határidővel!
Ezen kicsit meglepődtem, mivel úgy írták ki hogy befizetési kötelezettség, ami körülbelül annyit tesz hogy amíg nem fizetem be addig nem írnak be nekem jegyet és talán még vizsgára sem mehetek.
Miközben böngésztem a Hallgatói Szolgáltató Központ webodalát valami válaszért kutatva, egy hírben ezt találtam:
A Neptun-ban nyilvántartott jegyek alapján került sor, automatikus leckekönyvi lezárással az IK, TTK átlagok, tanulmányi ösztöndíjak kiszámítására, (2 havi előlleg kiutalására). Az index és a nyilvántartás különbözőségét és a lezárással kapcsolatos észrevételeket a kai Tanulmányi Osztályon kell jelezni:

Az átlagkorrekciók alapján az ösztöndijak újra kiszámításra és a kifizetett előlegek kiegyenlitésre kerülnek, külön jelzés nélkül, a következő hónapban.
Leellenőríztem az átalgomat, nem változott, nem is változhatott volna mivel leadáskor beírták a két hiányzó jegyem az elektornikus tanulmányirendszerbe.
Most eléggé tanácstalan vagyok, mivel először megállapítottak nekem ösztöndíjat ugyarra az átlagra, másodszor pedig nem. Nem szívesen mondanék le az ösztöndíjról, egy egyetemistának elég nagy pénz havi 18.000Ft, továbbá a már kiutalt összeg tartozásként való elszámolása nem tudom mennyire szabályos dolog.
Nagyon örülnék ha valaki monda egy véleményt az esetröl, hogy érdemes-e belemenni egy TO-s vagy HSZK-s "csatába".
Előre is köszönöm a segítséget.

(#888) jerry311 válasza Jancsi (#887) üzenetére


jerry311
nagyúr

Te magad írtad, hogy nem szereztél elég kreditet az ösztöndíjhoz, tehát eleve nem is lennél jogosult rá. Most akkor mégis milyen alapon szeretnéd megtartani?

Mellesleg szerintem a TO-t kellene megkérdeni, hogy most akkor mi van? Mert ha a "Kivételes esetekben bizonyos szakok adott félévei esetén a szabályzat ettől eltérő értékeket is előírhat." kitétel éppen él és a szakodon nem kell 20 kredit az ösztöndíjhoz, akkor meg jogosult vagy rá.

Tehát először tudd meg, hogy egyáltalán jogosult vagy-e ösztöndíjra. Aztán ha nem, akkor lehet jogászkodni.

(#889) Ariadne válasza Jancsi (#887) üzenetére


Ariadne
őstag

Az alapján, amit leírtál, nyilván tévedésből adták meg az ösztöndíjat. Ez nem mentesít téged az alól, hogy vissza kell fizetned - max ne kérjenek rá kamatot, mert az ő tévedésük okozta. De ettől még nem hiszem, hogy jogod lenne megtartani, hiszen nem jár neked. Persze kivéve, ha tényleg van valami előírt eltérő érték, ami alapján adott szakon mégiscsak jár, de ezt már a TO tudja megmondani.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#890) Jancsi válasza Ariadne (#889) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Ma voltam a TO-n, azt mondták hogy ők még sohasem fizettek ki 20 kredit alatt ösztöndíjat. Visszautalom akkor az összeget.
Köszi a segítséget.

(#891) qdak


qdak
addikt

mit lehet tenni ha a szomszéd az ereszét a falunknak vezeti a házfalrol meg jöjjön le a vakolat miatta :W már kétszer szétba*tam neki de most mondja anyu megin ott hallani h rakja össze :W

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#892) roPHka


roPHka
senior tag

Szeretném valaki hozzáértő segítségét kérni, feltéve, ha a "sztorim" nem minősül hatalmas baromságnak :D

Röviden a lényeg:
Otthoni telefonszámunkon keresik fatert, a céges munkája miatt, hogy mit-miért-hogyan, ez nemjó, az nemjó, miért kapott büntetést, stb... mármint maga az ügyfél.
Eleve, apum csak egy alkalmazott X cégnél, most nevezném meg, amúgysem azon van a hangsúly. A dolgát végzi. Személyesen lehet őt piszkálni a kérdésekkel. Céges mobilon is, persze az nem kifejezetten az ügyfeleknek van fenttartva, de van aki tudja a számát, és tudtommal már a kedves ügyfél is megkapta.
A kedves ügyfél akinél a munkát végezte apum, már háromszor kereste fel az itthoni számunkon, pedig, nemhogy a harmadiknál, hanem már a legelső hívásnál meg lett neki mondva, hogy magánlakáson ne zavarja. Apum persze ettől függetlenül segítőkész volt mindig.
A háromszori hívás természetesen nem egynapon történt, hanem úgy tudom kisebb kihagyásokkal, de szerintem max 3 héten belül.
Ha a szépszóból nem ért a kedves ügyfél, akkor lehet e kissé "erőteljesebb módszerrel" megkérni, hogy az effajta telefonhívásait mellőzze?! Esetleg feljelentéssel dobálózhatunk-e felé?
Vagy ez az egész szimplán hülyeség és hagyjuk?

[ Szerkesztve ]

(#893) Ariadne válasza qdak (#891) üzenetére


Ariadne
őstag

Helyi önkormányzat jegyzőjénél lehet kérni birtokvédelmet, mert zavar a békés birtokásban. Ilyenkor ki szoktak vonulni, megnézik, és hoznak egy határozatot, jobb esetben arról, hogy bizony nem jó úgy az az eresz. Hátha ez hat rá...

No meg persze erőteljesen "megfenyegetni", hogy a ház teljes külső felújítását le fogjátok perelni rajta, ha nem oldja meg szakszerűen... (egy kis lírai túlzás nem árthat...)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#894) waccamár


waccamár
senior tag

Helo mindenki!

Egyik ismerősöm keresett meg egy kérdéssel, amire nem tudtam választ adni, de megígértem, hogy utánanézek. Ebben szeretném a segítségeteket kérni...

Az ismerősöm, nevezzük mondjuk Katinak, dolgozik a Cégnél. A Cégnek Kati csinál egy egyszerű, informatív honlapot. A Cégnek megvan a Dreamweaver eredetibe, jogtisztán, Kati a Cégnél ezzel szokta készíteni a honlapot, és feltölteni a szerverre.

Kati most szabadságra jön, de otthon szeretné fejlesztgetni a honlapot. Viszont az ő laptopján nem jogtiszta Dreamweaver van. Az a kérdése, hogy ha az ő nem jogtiszta szoftverével csinálja a honlapot, és feltölti a szerverre, lehet-e baja a Cégnek?

Segítségeteket előre is köszönöm :)

(#895) jerry311 válasza waccamár (#894) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem azért megy az ember szabadságra, hogy pihenjen? :U

Még mindig nem jogi szempontból nézve: szerinted mennyi a nem jogtiszta Dreamweaver-rel készült oldalak száma a neten? Kinek van arra energiája, hogy ellenőrizze.
Szvsz a legegyszerűbb, ha megnézitek mi a különbség a jogtiszta és nem jogtiszta szoftverrel készült weblapok közt. Ha van benne valami, ami egyedileg azonosítja a jogtiszta Dreamweaver-t, akkor lehet probléma.

(#896) jerry311


jerry311
nagyúr

Kérdés: Ha nem biztosított a munkáltatóm sem biztonságosan zárható fiókot, sem ún. Kensington zárat a laptophoz, akkor most mennyire tartozom felelősséggel érte, ha lenyúlják az irodából (ami szintén nem zárható)?

169. § (1) A munkavállaló vétkességére tekintet nélkül a teljes kárt köteles megtéríteni a visszaszolgáltatási vagy elszámolási kötelezettséggel átvett olyan dolgokban bekövetkezett hiány esetén, amelyeket állandóan őrizetben tart, kizárólagosan használ vagy kezel.

(2) Mentesül a munkavállaló a felelősség alól, ha bizonyítja, hogy a hiányt elháríthatatlan külső ok idézte elő, vagy a munkáltató a biztonságos őrzés feltételeit nem biztosította.

(3) A munkavállalót az (1) bekezdés szerinti teljes anyagi felelősség csak akkor terheli, ha a dolgot (szerszám, termék, áru, anyag stb.) jegyzék vagy elismervény alapján vette át. A pénztárost, a pénzkezelőt vagy értékkezelőt e nélkül is terheli a felelősség az általa kezelt pénz, értékpapír és egyéb értéktárgy tekintetében.

(4) Az (1) és (3) bekezdésben meghatározott feltételek meglétét, a kár (hiány) bekövetkeztét, illetve mértékét a munkáltató bizonyítja.

(5) Ha a megőrzésre átadott dologban megrongálódása folytán keletkezett kár, a munkavállaló felelősségét a vétkességi felelősségre megállapított szabályok szerint kell elbírálni, de ebben az esetben a vétlenség bizonyítása a munkavállalót terheli.

(#897) Padisah válasza jerry311 (#896) üzenetére


Padisah
tag

A te esetedben szerintem semennyire, lásd, (2) bekezdés, és a (4) bekezdés szerint a munkáltatónak kell bizonyítania, nem neked, hogy megvoltak a biztonságos őrzés feltételei.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#898) Magnum_ válasza Ariadne (#893) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én voltam anno iylenen helyszini tárgyaláson

I humbly and respectfully decline™

(#899) Padisah válasza Magnum_ (#898) üzenetére


Padisah
tag

egypárszor én is, nagyon nem szerettem

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#900) Badb0y


Badb0y
addikt

Dr. urak. Tudtok nekem egy olyan embert ajánlani, aki kereskedelmi, vámos dolgokkal nagyon tisztába van. Esetleg ha könyvelőt is tudtok mellé, az még jobb lenne.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.