Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Mr X


Mr X
veterán

Üdv!

Kis segítségre lenne szükségem. Van pár ingóságom (tv, pár bútor konyhai felszerelések), amit az exemnél hagytam, mikor szakítottunk, mivel nem tudtam elszállítani. Viszont most már fél éve kérem, hogy adjanak egy időpontot, mikor elhozhatom, de nem hajlandóak rá.

A helyzetet bonyolítja, hogy az exem a szakítás után a családjához költözött, jelenleg viszont ismeretlen helyen van. Nem elérhető. A nővérét tudom elérni egy közösségi oldalon keresztül, ez az egyetlen kommunikációs csatornám. Ő viszont terel, hogy mivel a húga lelépett, így nem tud segíteni, meg ilyenek. Közben viszont tudtommal a dolgaim egy részét pont ők használják.

A kérdésem az, hogy jól tudom-e, hogy ez kimeríti a lopás fogalmát? Illetve tudna esetleg valaki linkelni egy paragrafust?

Arra gondoltam, hogy írok neki egy email-t (így lenne nyoma), hogy amennyiben x időn belül nem biztosítják, hogy elhozhassam a dolgaimat, feljelentést teszek a rendőrségen. Járható út ez?

(#1702) pepe_g válasza Ariadne (#1700) üzenetére


pepe_g
tag

Okés, de levélben is, és telefonon is ezt közölték. Plussz felvettem a nagykerével is a kapcsolatot, ők is ezt állították...Na, akkor most mi van? Mert már nem értem.

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#1703) jerry311 válasza Mr X (#1701) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szerintem simán megoldható, egy ilyen felszólítás.
Nem tudom, hogy ez éppen melyik paragrafusba ütközik, de biztos van rá valami.
Viszont arra is készülj fel, hogy egy jogi eljárás folyamán bizonyítanod is kell, hogy a tied.

(#1704) Ariadne válasza pepe_g (#1702) üzenetére


Ariadne
őstag

Bármit is mondanak, ott a link, hivatalos nyoma nincs annak, hogy felszámolás alatt állna. Az üzletbe ahol vetted nem tudod visszavinni, bezárt? A jótállást a kiskernek kell(ene) intéznie, a nagyker hivatalosan nem köteles szóbaállni veled.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1705) DJ WOKKY


DJ WOKKY
addikt

Sziasztok.

Ráérős kedvemben érdeklődöm, hogy mit gondoltok róla.

Barátnőméknél 10 évvel ezelőtt a telefonvonalat kiépítő cég az udvarukra tette a fa tartóoszlopot, akkor úgy mentek bele a szülei, hogy 2 hétig ideiglenesen ott marad. Azóta is ott áll ez az oszlop. Kérdésem, lehetne valamilyen kártérítést követelni a telefontársaságtól ?? Mert semmi papír nem született róla, csak ott van és áll, mind a mai napig azon megy a telefon vezeték.

Válaszotokat, gondolataitokat előre is köszönöm :R

Egyébként itt Logout-ban már el kezdtük tárgyalni.

(#1706) Mr X válasza jerry311 (#1703) üzenetére


Mr X
veterán

Bizonyításhoz vajon elegendő a volt feleségem tanúvallomása, akivel ezek a házasság alatt közös tulajdonok voltak? Sőt, a konyhai cuccok párja nála van jelenleg is.

(#1707) jerry311 válasza Mr X (#1706) üzenetére


jerry311
nagyúr

Például. :)

(#1708) Mr X válasza jerry311 (#1707) üzenetére


Mr X
veterán

Köszönöm a választ. :)

(#1709) pepe_g válasza Ariadne (#1704) üzenetére


pepe_g
tag

Helyesbítek:

Végrehajtás. Fogalmam nincs mit jelent...

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#1710) LuckyL válasza pepe_g (#1709) üzenetére


LuckyL
őstag

ez azt jelenti, hogy tartozik a NAV-nak, ezért az próbálja rajta behajtani az összeget
ha nem fogja tudni, akkor előbb-utóbb felszámoltatja
miért nem próbálsz egy ismerőst keríteni a ramirisben, aki x százalékért elintézi neked a garanciát
nyilvánvaló, hogy sehogy máshogy nem fogsz új kártyához jutni ettől a cégtől

cryptot minden termékemért elfogadom

(#1711) DJ WOKKY válasza DJ WOKKY (#1705) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

esetleg erre valaki ?

(#1712) LuckyL válasza DJ WOKKY (#1711) üzenetére


LuckyL
őstag

ha eddig nem zavarta őket, senkinek nem jelezték, hogy vigyék el onnan, akkor mi alapján kérnének kártérítést?
azt lehet hogy most jelzik, hogy útban van és díjat kérnek hogy ott maradhasson (feltételezve, hogy nincs szolgalmi jog bejegyezve a telekkönyvbe).

cryptot minden termékemért elfogadom

(#1713) jerry311 válasza LuckyL (#1712) üzenetére


jerry311
nagyúr

Vagy vezetékjog, ami sokkal inkább illik az adott szituációhoz.

(#1714) LuckyL válasza jerry311 (#1713) üzenetére


LuckyL
őstag

elnézést, azt hittem annak is ez a neve, nem tudtam hogy van külön iylen hogy vezetékjog
de ezért van a topik, hogy okuljunk :)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#1715) jerry311 válasza LuckyL (#1714) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem kell elnézést kérni, csak pontosítottam a dolgot. :)

(#1716) DJ WOKKY válasza jerry311 (#1715) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

köszi nektek, ennek utána járok.

(#1717) Mathias-2120


Mathias-2120
tag

Sziasztok,

Társasági jog témában volna egy kérdésem, illetve tanácsot szeretnék kérni.

A lényeg az, hogy most fogunk egy ismerősömmel egy Kft-t alapítani. Úgy döntöttünk, hogy mind a ketten az alapítástól kezdve egyenlő arányban kívánjuk a cég alapítási- és egyéb költségeit finanszírozni (pl törzstőke, illetékek stb.) és ennek megfelelően a cég vagyonából egyenlő mértékben kívánunk részesedni. És most jön a nagy kérdés, hogy ki legyen az ügyvezető igazgató. Úgy tudom, hogy lehet egy Kft-nek két ügyvezetője is. Ha így volna mi ennek az előnye, illetve a hártánya?

Köszi majd a segítséget, Üdv!!

Segíts magadon, Isten is megsegít!

(#1718) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, ingó kiadását rendelte el a bíróság az alperessel szemben, ám 100%-ig biztos vagyok benne, hogy nincsenek már nála a meghatározott tárgyak.

Ilyenkor mi a teendő?
Ugyanúgy kell elindítani a végrehajtást, mintha pénzt kéne behajtani?
Milyen érték alapján lesz meghatározva a végrehajtási illeték?
Ki és mi alapján fogja meghatározni a fel nem lelhető tárgyak értékét?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1719) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Üdv, lenne egy munkajogi kérdésem:

amennyiben a munkavállaló a felmondási idejét tölti, kötelezheti a munkáltató túlórára?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1720) jerry311 válasza Motion_Blur (#1719) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szerintem siman.
Legalabbis nem emlekszem olyan megkotesre az MTK-ban, ami ezt tiltana.

(#1721) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Új albérletet vennék ki, a tulaj pedig azt halotta, hogy vhol vki nem költözött ki és ezért úgy adná ki nekem ha elötte közjegyző elött lemondok a lakhatási jogomról.

Ez mi, aláírhatom, nem?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1722) LuckyL válasza Dare2Live (#1721) üzenetére


LuckyL
őstag

hát ezzel szerintem ezt is aláírod, hogy az éjszaka közepén is odamehet és kihajíthat a lakásból ha olyanja van szerintem

de nem vagyok jogász ezért én is kiváncsi vagyok egy szakszerű válaszra!

cryptot minden termékemért elfogadom

(#1723) Ariadne válasza Dare2Live (#1721) üzenetére


Ariadne
őstag

Kérdés, mi van benne pontosan, a helyedben mindenesetre inkább másik albit keresnék. Olyan nincs, hogy "lakhatási jogod" lenne (szerintem az önkormányzati bérlakások esetével keverheti a tulaj), de az tény, hogy ha egy bérlő nem akar kiköltözni, nehéz rávenni. Nyilván közjegyzői okiratban (nem olcsó dolog) szeretné rögzíteni, hogy kiköltözöl, ha lejárt a szerződés vagy felmond neked, nem kell külön pereskednie. Nem akarom részletezni, de ha jól emlékszem, a szerződés közj. okiratba foglalása még önmagában nem lesz elég egyébként (pl. ha felmond, azt is közjegyzői okiratba kell foglalni, csak akkor tehet ki). Ja viszont így akkor hivatalosan is szerződtök és adózik is utánad a tulaj, gondolom... :P

Na összességében viszont azt javaslom, hogy ha ilyen bizalmatlan a tulaj, állj tovább, nem ér ennyi macerát az egész.... Több mint tíz évet laktam bérelt lakásokban, szóval van némi tapasztalatom - az ilyen tulajnak valószínűleg nem ez lesz az egyetlen bibije...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1724) lipi67


lipi67
veterán

Hali!
Kellene egy kis segítség. Adva van egy baromarcu lány. Kimegy 2 éve olaszba melózni 2 hétre és..ott is ragad. Összeáll egy olasz pasival és lebabázik. Majd a gyerek születése után jó fél évvel össze is vesznek és lelépne. Jönne vissza m.országra. Az a kérdés, a gyerek milyen állampolgárságu, kaphat-e itt gyest, stb..??????? (a gyerek az apja nevét viseli)

-köszi-

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#1725) deathtania válasza lipi67 (#1724) üzenetére


deathtania
senior tag

hali!
még egy jogász jelentkezik! most találtam csak rá a topikra, pedig már egy ideje regelve vagyok :D

kérdésedre a válasz: ha olaszországban megkapta az olasz állampolgárságot, akkor olasz állampolgár, ellenben mivel magyar szülője is van szerintem kérheti a magyar-t is az anya. 1993. évi LV. tv 3. § (1) bek. alapján mivel magyar állampogár gyermeke, így leszármazás elve alapján magyar állampolgár is lehet, vagy akár kettős is, ha az olasz szabályok megengedik a kettős állampolgárságot (eszt sajnos nem tudom, mert az olasz jogrendszert nem ismerem). írj az állampolgársági hivatalnak egy mailt, kérdezz rá, és ott pontosan meg tudják mondani, hogy mi a teendő ilyen esetben, és hivatkozz nyugodtan a fent nevezett jogszabályra.

gyesre más szabályok az irányadóak, ha lesz egy kis időm utánanézek délután, és leírom azt is (most rohanok órára). :)

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#1726) lipi67 válasza deathtania (#1725) üzenetére


lipi67
veterán

Köszi szépen a választ, rendes Tőled!
Várom a du.-i fejleményeket. (gyes stb..)
még 1x köszi!

ui: zavarhatlak mahd privátban is? (nem ezen ügy kapcsán, sajna..személyes ügy..)

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#1727) Dare2Live válasza deathtania (#1725) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Amúgy az állampolgárság mitől függ? Hogy hol születik?

lipi: gyeshez nem kell az is, hogy elötte legyen 2év munkaviszonya?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1728) deathtania válasza Dare2Live (#1727) üzenetére


deathtania
senior tag

az állampolgárság Magyarország vagy magyar állampolgárok tekintetében főszabály szerint attól függ, hogy a gyermek szülei milyen állampolgárságúak (ez a leszármazás elve). tehát pl két magyar állampolgárságú szülőnek az USA-ban születik gyermeke, akkor a magyar jogszabályok szerint kérhetik, hogy magyar állampolgárságú legyen a gyermeke is. más kérdés, hogy a születés helye szerinti országnak mik a szabályai, mert pl az usában a főszabály a területi elv, azaz aki a területén születik, az automatikusan megkapja az amerikai állampolgárságot. jelen esetünkben a szülők úgy is dönthetnek, hogy az USA területén született gyermeküknek amerikai állampolgárságot választanak. (de amúgy ilyen esetben az is érdekes, hogy az amerikai törvények szerint mivel az USA területén született a gyermek, ezért később, ha felnő, és úgy dönt, hogy nem kis hazánkat választja lakóhelyéül, úgy kedvezményesen megkaphatja az amerikai állampolgárságot is.) a területi elv nálunk csak kisegítő jelleggel érvényesül úgy, hogy a hontalan szülők (azaz akinek semmilyen állampolgársága sincs) Magyarországon született gyermekét magyar állampolgárnak kell tekinteni, valamint a Magyarországon talált csecsemőt (akinek ugyebár nem tudjuk, hogy kik a szülei) szintén magyar állampolgárnak kell tekinteni. de ebben a két esetben lehetséges az ellenbizonyítás, így elveszíthetik az állampolgárságukat, míg született magyar állampolgárt nem lehet megfosztani magyar állampolgárságától. (olyan személyt, aki később vette fel, ún. honosítással -pl idejön a Pákó, aztán azt mondja, hogy magyar akar lenni, megcsinálja a vizsgát, és hopp, kap egy oklevelet, hogy namostmár magyar vagy- tőlük el lehet venni az állampolgárságot.

a gyedhez kell az, hogy a szülést megelőző 2 évben legalább 180 napon keresztül társadalombiztosított volt, azaz be volt jelentve a munkahelye, fizették utána a járulékokat, csak így igényelheti. gyedet a gyermek 3 éves koráig lehet igényelni.

gyes más tészta, azt a gyermek 3 éves koráig lehet igényelni. jogosultság feltételeit elég jól összefoglalja ez a kis leírás.

és lipi: bármi kérdésed van, (igaz még "csak" joghallgató vagyok, de) ha tudok, segítek, írj nyugodtan PÜ-t.

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#1729) lipi67 válasza Dare2Live (#1727) üzenetére


lipi67
veterán

bakket ..sose szültem, nem tudom..:)
-látod, mégis van 2 törpém, csak anyjuk nincs :))

(#1728) alexan: Köszi! Kereslek még iccaka!

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#1730) deathtania válasza lipi67 (#1729) üzenetére


deathtania
senior tag

pedig te is lehetsz gyesen. vagy az apa, vagy az anya lehet gyesen. :D

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#1731) lipi67 válasza deathtania (#1728) üzenetére


lipi67
veterán

Elment a pü.
Előre is köszi! :R

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#1732) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Már régóta foglalkoztat a kérdés, de most fel is teszem:
Ha egy szolgáltató új ÁSZF-et ad ki, akkor nekem továbbra is él a hűség kötelezettségem?
:R

(#1733) LuckyL válasza #41635072 (#1732) üzenetére


LuckyL
őstag

én azt hiszem, hogy x időn belül felmondhatod a szerződést (talán 30 nap)
de ha valamiylen készülékkedvezmény vagy hasonló volt, akkor a kedvezményt biztosan visszakérik/kifizettetik, ez alól szerintem nem tudsz kibújni

cryptot minden termékemért elfogadom

(#1734) #41635072 válasza LuckyL (#1733) üzenetére


#41635072
törölt tag

Köszönöm a választ!
Ebből kiindulva elég mocsok egy cég a T-home, ugyanis a TV-s csomagjait úgy számlázza ki, hogy x Ft - x Ft kedvezmény. Gondolom az eredeti ár a listaár, a kedvezmény pedig a hűségszerződés miatt jön le.. De így még egyetlen szolgáltató sem számlázott.
Akkor elvileg a hűségből adódó "kedvezményt" visszakérhetik. Szép...

(#1735) LuckyL válasza #41635072 (#1734) üzenetére


LuckyL
őstag

igen, több mint valószínű hogy a vitás esetekben az egyértelmű bizonyítást szolgálja, hogy így számláznak
de amugy annyira nem értem, miért mocsok a cég
végülis ad kedvezményt, cserébe kér 1-2 év hűséget
mi a gondod velük? minőségi problémák?
mondjuk az biztos, hogy a upcnél drágábbak, lehet nálad is elérhetővé vált a upc és váltani akarsz?

szerk: amugy általában ha több szolgáltató is elérhetővé válik, nagyjából lemennek egy körübelül azonos árra a drágábbak is

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#1736) #41635072 válasza LuckyL (#1735) üzenetére


#41635072
törölt tag

Azt tartom unfair-nek, hogy egyoldalúan módosítgatják a szerződést, és ha lépni akarok, akkor vissza kell térítenem a "kedvezményt".
Természetesen mindezzel nem lenne bajom, ha 3 havonta nem emelnék a T-SAT díjcsomagok árát. Most pedig az csapta ki a biztosítékot, hogy "megtakarítás céljából" kivesznek jópár drágább csatornát (pl History, CNN), cserébe pedig kapunk max 3 éveseknek szóló mesecsatornákat egyéb szennyeket.
Prémium árért nem kapok prémium szolgáltatást.
UPC direct ugye mindig is elérhető volt itt is, de direkt T-t köttettünk a jó minőség miatt, hiába olcsóbb a UPC, plusz alapárban benne van az ~összes T-s kiegészítő csomag is...
Persze mostmár megvárom míg letelik a hűség.

Amúgy én a minőségért hajlandó vagyok többet áldozni. Inkább fizetek az Invitelnek a 8M-ás atombiztos netért többet, mint a UPC-nek a 25M-s, de instabil szolgáltatásért.

(#1737) Dare2Live válasza #41635072 (#1736) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nekem igazából már az meredek, hogy ők maguktól csak úgy modosítgatják a szerződést. Nem tudnám mit szólnának ha küldenél nekik egy levelet, hogy modositod a szerződéseteket, mondjuk úgy hogy holnaptól csak fele annyit fizetsz...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1738) LuckyL válasza #41635072 (#1736) üzenetére


LuckyL
őstag

szerintem nem emelhetik meg az árat hűségszerződés alatt, mert te arra az árra vállaltál hűséget
ha meg csatornát módosítanak, akkor az szintén megítélés kérdése, hogy végülis mennyiben járt neked előnnyel-hátránnyal

ennek járj utána, mert nem vagyok biztos benne, de szerintem nem emelheti az árat, vagy ha igen, érvényét veszti a hűségszerződésed
megérne egy levelet a hírközlési felügyeletnek és a fogyasztóvédelemnek, ők biztos meg tudják mondani szabályos e a dolog

cryptot minden termékemért elfogadom

(#1739) gordonfreemN válasza doc (#1606) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Valószinű, már nem annyira fontos, de segíteni tudok tapasztalattal:
Nekünk ugyanez a téma, hasonló emberekkel, hasonló járulékokkal (25%) hasonló körülmények között lezajlott. Érdekes, hogy vannak ilyen emberek/cégek is, de szerintem mindenkinek megéri... :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1740) Móci


Móci
addikt

Üdv!

Lenne egy kérdésem ,remélem valaki tud rá választ adni. A helyzet az, hogy jelenleg Budapesten élek, ám nem tudtam bejelentkezni ideiglenesen. Így a lakcím kártyán az otthoni címem szerepel, ami kb. 160km-re van.
A kérdésem az lenne, hogy a munkáltatónak ebben az esetben a hazautazást kellene e fizetnie, vagy a bejárásnál is az eredeti lakcímet venné alapul?
Ha jól gondolom, akkor a válaszom igen, ám kíváncsi lennék egy hozzáértő véleményére is.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#1741) gordonfreemN válasza Móci (#1740) üzenetére


gordonfreemN
addikt

A munkáltató azt fogja fizetni, amit leadsz lakcimkártya alapján lakhelyet. Ha ebben szerepel ideiglenes lakcim is, akkor a te általad jelölt távolságra fizet. Amennyiben kollektiv szerződésben ettől el nem térnek. Illetve saját szabályt is létrehozhat erre, ami alapján ő vagy az állandóra, vagy az ideiglenesre fizet, ha mindkettő szerepel a lakcimkártyán. Sőt, azt is megteheti, amennyiben szabályozza, hogy csak a rövidebb távú költségeket fizeti ki. Esetedben arra fizetnek, ami a lakcimkártyádon szerepel (ha jól vettem ki irásodból, ez a messzebbi cim) tehát plussz lóvé. Viszont én nem hangoztatnám a helyedben sehol. Meloban meg családi problémákra kell hivatkozni, ha esetleg úgy tudják, te nem laksz olyan messze.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1742) McCormik


McCormik
csendes tag

Tisztelt Fórumozók!

Burkolóként tanulok, már elmúltam 18.

Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy a gyakorlati helyemen ahol dolgozok semmi pénzt nem fizetnek! A papírt oda adják a kifizetésről amit nekem "muszáj" aláírnom. Ráadásul a legszebb az egészben hogy a beírt 8 óra helyett 11-12 órákat kell dolgoznom, néha szombaton is.

Szóval a kérdésem az lenne hogy milyen jogi lépéseket lehet tenni az ügy érdekében, vagy legalább jó lenne tudni milyen jogi következményei lehetnek a munkáltatóra nézve, hogy egy picit képbe legyen a főnököm.

A válaszokat előre is köszönöm.

(#1743) LuckyL válasza McCormik (#1742) üzenetére


LuckyL
őstag

hát de akkor minek mentél ilyen gyakorlatra?
vagy mivan?

cryptot minden termékemért elfogadom

(#1744) gordonfreemN válasza McCormik (#1742) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Szerintem jogi vita helyett, keress másik vállalkozót...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1745) McCormik válasza LuckyL (#1743) üzenetére


McCormik
csendes tag

Azért mentem ide, mert a környékben nem ismerek mást aki ezzel foglalkozni. A tavalyi évet meg a sulinál töltöttem, de ott meg szartak a ránk és folyamat kőműves mellett kellett culágerkedni. Szóval itt legalább valamit tanulok csak egy picit zavar hogy lóf*szt se kapok és a belem kidolgozom.

(#1746) LuckyL válasza McCormik (#1745) üzenetére


LuckyL
őstag

hát akkor keress mást, jogilag itt nem tudsz mit tenni szerintem
fél-egy évet lehúzol, lesz gyakorlatod, biztos felvesznek valahova

cryptot minden termékemért elfogadom

(#1747) JSaN


JSaN
addikt

Hali

Tavaszal tettem fel internetre 2-3 helyre ingatlan hirdetest. Ezek ilyen ingyenes hirdetesek, amik 1 honap utan lejar es torlodik stb. Na most ma reggel kaptam egy csekket. hogy fizesek 35000 forintot. Mert hatralek potlek stb mindenfel cimen hivatkozva, mivel fent van a hirdetesem honapok ota az egyik oldalon. Utana neztem az oldalnak, az redvas nem torolte hanem hagyta fent. Ertesito miegymas nelkul szamolta fel stb. Es az legutolso oldalon a leg aprobb betus reszben irta, hogy nekem kell torolnom 1 honap utan. Kulonben szamolnak.
Elvileg van 1 eves elevulesi ido van, ilyenkor mit tudok csinalni?
Muszaj befizetni? Mert mindenfele szankciokal fenyegetnek a levelben.
( jol kezdodik a karacsony :U )

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#1748) DJ WOKKY


DJ WOKKY
addikt

Sziasztok!
Keresek egy olyan személyt, aki segítene nekem megfogalmazni egy hivatalos formájú, hangnemű levelet.
A következő a téma:
A telekom egyik oszlopa itt van az udvarunkon, írtam nekik, hogy ez így nem jó, kijöttek, felmérték, de azt kérték tavaszig várjak.
Ezt nem szeretném, így írni kellene nekik egy levelet, hogy valami pénz, vagy szolgáltatás ellenében megvárom a következő időszakot, illetve így akár maradhat is az oszlop.
Semmi papír nincs róla, hogy itt lenne az oszlop.

Előre is köszönöm. :R Várom a pü-t illetve itt is a válaszokat.

(#1749) jerry311 válasza DJ WOKKY (#1748) üzenetére


jerry311
nagyúr

Olvass utána a vezetékjog kifejezésnek.
Nem túl erős jogi tapasztalatom azt mondja, hogy az még ott fog maradni egy darabig. Mondjuk tavaszig.

(#1750) LuckyL válasza JSaN (#1747) üzenetére


LuckyL
őstag

be ne fizesd!!!
egy időben minden médium tele volt ezzel, hogy iylen oldalakon keresztül próbálják az embereket lehúzni
offshore céget csinálnak, hogy ne lehessen ellenük fellépni
minden fogyasztóvldelmi szabállyal és egyéb jogszabályokkal is ellentétes amivel próbálkoznak
csak fenyegetőznek, EGY FILLÉRT SE FIZESS
ha felhívnak telefonon küld el őket a búsba

illetve ha elkezdenek rendszeresen hivogatni behajtó cégtől (akik százalékért próbálják az ilyen kamu követeléseket behajtani), akkor kérd el az ügyintéző személyes adatait, hogy feljelented zaklatásért
garantáltan nem fog többet keresni.

öcsémnek pont ugyanez volt az egyik ingatlanos oldalon

cryptot minden termékemért elfogadom

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.