Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) doc válasza Woodslave (#450) üzenetére


doc
nagyúr

megelőztél ;)
én pont ilyen cipőben jártam két éve, csak volt benne még vagy 3 csavar
a lényeg hogy nem a kapott vételár után adózól, hanem a vételár mínusz az összeg, ami után örökösödési illetéket fizettél, így már valószínűleg nem lesz gáz :)
de ha jól tudom - és most lehet hogy hülyeséget mondok - lakáscélú felhasználás a lényeg, amibe nem csak a vásárlás tartozik bele, hanem mondjuk új szoba építése is, és esetleg (bár talán ez már nem) utána lehet nézni hátha vmi felújításra is felhasználható

de mondom, ha fizetted az örökösödési illetéket 1M után, akkor no problem
viszont ha jól tudom, az adóbevallásba ilyenkor is be kell venni (csak 0-ra jön ki rá az adó)

(#452) Woodslave válasza Dillon (#449) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ilyenről nem hallottam és sem, de ez úgy szokott működni, hogy a bankod (amelyik kihúz a xarból) kifizeti a tartozásaid, erre a hiteleződi hozzájárulnak a jelzálog törléséhez és egyidejűleg bekerül a bankod jelzálogjoga. Adásvételi szerződéseknél is így történik, ha hitellel terhelt ingatlant veszel.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#453) L.T. válasza doc (#451) üzenetére


L.T.
aktív tag

de ha jól tudom - és most lehet hogy hülyeséget mondok - lakáscélú felhasználás a lényeg, amibe nem csak a vásárlás tartozik bele, hanem mondjuk új szoba építése is, és esetleg (bár talán ez már nem) utána lehet nézni hátha vmi felújításra is felhasználható
Nem mondtál hülyeséget a jelenlegi SZJA törvénypontosan úgy szól:
"a belföldön fekvő lakás alapterületének növelése, ha legalább egy lakószobával történő bővítést eredményez"
sima felújításnál nem mert "lakás alapterületének növelése esetén a jogerős használatbavételi engedély szükséges"

(#454) Woodslave válasza Ariadne (#443) üzenetére


Woodslave
nagyúr

mikor végeztél? 2004-ben, nem?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#455) Ariadne válasza Woodslave (#454) üzenetére


Ariadne
őstag

Igen. Gyanítom te is. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#456) Woodslave válasza Ariadne (#455) üzenetére


Woodslave
nagyúr

akkor mi évfolyamtársak voltunk, én is Szegeden végeztem :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#457) ngabor2 válasza Woodslave (#450) üzenetére


ngabor2
nagyúr

no, akkor egy kicsit részletesebben: a ház 4M-ért kelt el, 4 örökös volt: apám és 3 testvére. ebből következik, hogy fejenként 1M jutott.

bátyám most vett lakást kb. 1 hónapja. valahogy azt szeretnénk megjátszani, hogy ez a kettő összefüggjön, tehát a bátyám lakásába az apám örökségéért kapott pénz ingatlanba való befizetéssé váljon. ez megoldható szerintetek? vagy itt már túl sok a csavar? (rész)tulajdonossá kellene ehez faternak válni?

(még egy pici tekerés: bátyám hitelénél én vagyok az adóstárs...)

(#458) hanee válasza Dillon (#449) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Én sem tudok ideiglenes feloldásról.
Ez többnyire úgy szokott menni, hogy szerződést kell kötni.. a bank eleve kér valamiféle szerződést, nyilatkozatot, papírokat.. A szerződésben pedig ki lehet kötni, hogy a jelzálogot az ingatlanról akkor veszik le ha a bank a szerződést megköti veled (tehát 100%, hogy megkapod a pénzt és a tartozásodat a megadott bankszámlára utalják), ilyenkor szokott lekerülni az előző jelzálog, a banké rá, és a bank ekkor utal.
Adásvételnél is ez a menete.
Viszont ez nyilván függ attól is, hogy kinek tartozol (magánszemély vagy közigazgatási szerv?), de az biztos, hogy annak, aki a pénzt követeli lehetőséget kell nyújtania arra, hogy fizess, nem zárkózhat el egy esetleges szerződéskötéstől vagy más megoldástól (ha létezik más megoldás) annak érdekében, hogy megkapja a pénzét.

Én amondó vagyok, hogy keress egy ügyvédet, olyat aki banki ügyekkel is foglalkozik, pl. ingatlan adás-vételekkel, mert általában az ilyen ügyvédeknek van gyakorlatuk abban is, hogy a bankoknál mi hogy működik pontosan (akár még a különböző bankok különböző hisztijeit is ismerik).

hanee

(#459) Woodslave válasza ngabor2 (#457) üzenetére


Woodslave
nagyúr

a válasz ugyanaz, édesapád befizetheti a bátyád lakásába.
De még mindig nem tudjuk "mennyiért" örököltek?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#460) L.T. válasza ngabor2 (#457) üzenetére


L.T.
aktív tag

Woodslave válaszához még hozzátenném, hogy nem kell résztulajdonossá válni faterodnak. És természetesen mindenki adóbevallásában korrektúl szerepelni kell a ennek az egész adásvételnek, pénzmozgásnak.

(#461) L.T. válasza Woodslave (#459) üzenetére


L.T.
aktív tag

A jövő évi SZJA hogyan változik, ha változik, lakás eladás-vétel szempontjából? Nézted már?

(#462) Woodslave válasza L.T. (#461) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nem igazán, csak nagy vonalakban. 5 év után adómentesen adható el, évente sávosan változik a jövedelem mértéke ami után az szja-t fizeted. A másik lakásba történő felhasználást nem tudom hirtelen

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#463) Ariadne válasza Woodslave (#456) üzenetére


Ariadne
őstag

LOL, ez milyen már... :DDD A PH!-n... :DD

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#464) BélaBácsi22


BélaBácsi22
csendes tag

Hello. Lenne egy olyan kérdésem, hogy mondjuk egy jatékba szolgáltatást nyújtok, és azt nekem megfizetik pénzátutalassal akkor az illegálisnak számít? lehet belőle bármiféle károm?

Asus P5B, Intel Core2Duo 6300, 4Giga Kingmax 800, Ati x1900GT

(#465) hanee válasza BélaBácsi22 (#464) üzenetére


hanee
senior tag

Ezt kicsit konkrétabban kifejtenéd? :DDD

(#466) BélaBácsi22 válasza hanee (#465) üzenetére


BélaBácsi22
csendes tag

Vegyük példának a WoW játékot. Mondjuk adok valakinek 500 aranyat és ennek fejébe utal nekem 4000FT-ot.....valamiféle károm lehet e ebből?

Asus P5B, Intel Core2Duo 6300, 4Giga Kingmax 800, Ati x1900GT

(#467) hanee válasza BélaBácsi22 (#466) üzenetére


hanee
senior tag

Nem értem, de komolyan.. ebből milyen választ vársz? Honnan tudjuk, hogy miért kaptál pénzt? Kérlek írd le konkrétan, a WoW-al pedig nem játszom, szóval a hasonlat sem segít.. nem lehet megmondani, hogy mi mennyire illegális vagy büntethető, ha nem tudjuk, hogy miről van szó.. ha más nem ird le privátba, ha ide nem akarod és válaszolok ott ha tudok.

hanee

(#468) Ariadne válasza BélaBácsi22 (#466) üzenetére


Ariadne
őstag

Jogilag szerintem semmi akadálya, de hogy a játékon belül mennyire etikus, az más kérdés. Bár amennyi virtuális cuccot lehet kapni ebay-en, nagyon nagy gáz gondolom a játékon belül sincs ebből.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#469) hanee válasza Ariadne (#468) üzenetére


hanee
senior tag

Közben megírta nekem, hogy miről van szó, és megértettem én is.. megnyugtattam én is, hogy semmi jogelleneset nem tesz :DDD

(#470) ngabor2 válasza Woodslave (#459) üzenetére


ngabor2
nagyúr

hogy értve "mennyiért" örököltek? mennyire lett értékelve a megvásárolt ingatlan? ezt még én se tudom, utánakérdezek. amúgy a megállapított érték után nem az új tulaj fizet illetéket?

(#471) L.T. válasza ngabor2 (#470) üzenetére


L.T.
aktív tag

hogy értve "mennyiért" örököltek?
Ez az az érték amennyi után az örökösödési illetéket fizettél, mert az illetékhivatal megállapítja az örökölt ingatlan értékét ami alapján kirójja az illetéket. Itt most azért lenne fontos az öröklési érték mert ennek illetve az eladási érték különbözete után kellene adót fizetni. De ha másik lakást veszel ill. rokonod vesz akkor ugye nem kell. Ugye ezt már kifejtettük.
amúgy a megállapított érték után nem az új tulaj fizet illetéket?
Nem, mert itt Te vagy az új tulaj mert örökölted az ingatlant. Ha ezt eladod (eladtad) akkor a már szintén új tulajdonos fizet illetéket, de nem örökösödésit hanem másfajtát.

(#472) hanee


hanee
senior tag

Van köztetek olyan, aki szabadlmi, név védési és ehhez hasonló ügyekben otthon van?

(#473) ngabor2 válasza L.T. (#471) üzenetére


ngabor2
nagyúr

utánakérdeztem ennek is.

tehát nagyapám 10, nagymamám 3 éve halt meg, mindkét esetben 500k-ra volt felértékelve a hagyaték, ezután ment az illeték. a ház idén lett eladva 4M-ért.

amitől még cifrább a helyzet: a bátyámnak van adókedvezménye, amit ha jól értettem, akkor vehet igénybe, ha nincs előtörlesztés (ez nem biztos, csak felém is félinfók jutnak el :().

(#474) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

üdv.

ismét rohadék a főbérlőm. mindenféle hülye indokokra hivatkozva nem akarja visszaadni a kauciót, ami jelen esetben 100000 huf. börtönbe csukhatnak ha megverem? illetve ha megkérdem az apeh-nál, hogy miért nem kaptam nyugtát vagy akármit a bérleti díjról, engem megszívathatnak?

(#475) Ariadne válasza CounterBoci (#474) üzenetére


Ariadne
őstag

Azért ne verd meg inkább, ezt remélem nem komlyan kérdezted... Ha kárt tettél a lakásban, akkor megteheti, hogy nem adja vissza. Írtatok szerződést? (Apeh-nél az hozhatja kellemetlen helyzetbe, ha nem adózott a kapott bérleti díj után.)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#476) CounterBoci válasza Ariadne (#475) üzenetére


CounterBoci
senior tag

a lakást még jobb állapotban kapja vissza, mert a wc ajtón zárat cseréltem :DDD
szerződés van, de ha adózna belőle, akkor adnia kellett volna nyugtát gondolom.

(#477) ngabor2 válasza CounterBoci (#476) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ha nem adott nyugtát, az is az ő sara...

ha meg a kaucióról is írtatok a szerződésben, akkor ha jól sejtem, a szerződés része, tehát azzal együtt lép életbe.

(#478) CounterBoci válasza ngabor2 (#477) üzenetére


CounterBoci
senior tag

a kaucio 100000 huf, amit nem akar visszaadni a tisztelt főbérlő nemnormális öregasszony. az indok: csak. mert az jár neki. úgy látszik a szerződés csak úgy van, nem félnek tőle. valamit ki kell találnom, mert azért a pénzért én dolgoztam és nem ő. ha kell erőszakkal, de viszaszerzem. eszméletlen egyesek mit meg nem engednek maguknak.

(#479) dDiego


dDiego
aktív tag

Sziasztok!

A következő a kérdésem. Mi van akkor, ha egy üzletben új boltvezetőt alkalmaznak, de az előző vezető által felhalmozott leltárhiányt nem nullázták. Tehát a jelenlegi boltvezető, a régi vezető által létrehozott hiányt görgeti maga előtt, ami elég tetemes és szinte lehetetlen nullára hozni, azaz a prémiumnak is búcsút mondhat.
Ezzel kapcsolatos szerződés nincs, ami kimondja, hogy nem nullázódik a leltárhiány. A területi vezető szerint ennek így kell lennie, ahogy van. Van-e erre vonatkozó törvény?

Köszi!

Ja, a boltvezető jelenleg még próbaidős.

thx

báránybőr = juhhéj

(#480) Woodslave válasza CounterBoci (#478) üzenetére


Woodslave
nagyúr

amiket mostanában tapasztalok, mint jogász nyugodt szívvel ajánlom a nyers erőszakot ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#481) Badb0y


Badb0y
addikt

2 kérdésem van, nagyon leegyszerűsítve.

Építőiparról ki mit tud? Gondolom lenyúlásokról mindenki hallott.
Ki milyen módszert ismer, hogy lehet a "csődös" "felszámolás alatt" "éppen menti ki a pénzét máshova" cégektől 8 számjegyű összeget vissza szerezni, nem 1 nem 2 -vel kezdődik.

Másik kérdés:

Ma szépen megálltam az Andrássí úttal párhuzamos utcában. Van már ugye a mobilfizetéses parkolás. Nos szépen fel is hívta az automatát, el is indult a parkolás. Visszamegyek leállítom, és nlézem van vmi a szélvédőn. FIZETTEM parkolást, és megbasztak 6000 ft-ra azért, mert nem tartottam be a kressz 30m mittomén honnan távolság szabályt :W Hát nem mondom 2szer az ideg szétb@sz0tt. Fizetek, és megvágnak, mikor ott sehol nem lehet megállni, csak ahogy az előttem parkoló bácsika, hogy betolt a kocsit úgy, hogy megküldte az előtte állót meg aki mögött is volt. De befért.
Kérdésem ezzel kapcsba, az autó nem a nevemen van. Hogy szokták, illetve hogy lehet ezt a "Nem az én nevemen van az autót" még kijátszani :F
Inkább az bosszant, hogy fizettem a parkolásért, és megvágnak máért, mikor egyszerűen nem lehet máshol megállni.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#482) rii


rii
nagyúr

hello ...

ha az van a munakzserződésemben, hogiy

A jelent szerződés szerinti munkaviszonyt a Mt. határozatlan időr eszóló munkaviszony megszüntetésére vonatkozó előírásai szerint szöntethető meg ...

akkor 2 hét ...
1 hónap ...
a felmondási idő?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#483) rii válasza rii (#482) üzenetére


rii
nagyúr

ja bocs...

#414

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#484) rii


rii
nagyúr

de ha fel akarok mondani, és csak 100 nettóra vagyok bejelentve, akkor mi garantákja, hogy kifizetik nekem a többit is?

a magyar jog a szóbeli megálapodást is figyelembe veszi nem?

még 10 napom van, kiléptetési miatti próbaidőmben ....

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#485) Woodslave válasza rii (#484) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ha próbidőn vagy, akkor nincs felmondási idő. Ha nem, akkor alapesetben 30 nap, ha a munkáltató mond fel, akkor a fele időtartamra fel kell mentennie a munkavgézés alól, ennek feléről te döntésed szerint.
Szóbeli megállapodás akkor érvényes, ha tudod bizonyítani. Ha nem fizetik ki, akkor munkaügyi bíróság, de ha nem tudod bizonyítani, akkor nem fogják megítélni.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#486) doc válasza Woodslave (#485) üzenetére


doc
nagyúr

ha kézbe kapta a pénzt, akkor nehéz lesz
ha meg olyan hülyék voltak, hogy utalták, akkor nyert ügy gondolom

(#487) Badb0y válasza Badb0y (#481) üzenetére


Badb0y
addikt

Senki :(

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#488) Woodslave válasza Badb0y (#481) üzenetére


Woodslave
nagyúr

1. ennyiből nem lehet megmondani. Valószínűleg sehogy. Hitelezőként be kell jelentkezni, határidőben ha felszámolás alatt van. H szerencséd van a felszámoló teszi a dolgát és ha rosszhiszemű vagyonkimentés van akkor perel. Egyébként előtted is ott a lehetőség, perelj.

2. Semmi köze a parkolásnak, (mármint a fizetősnek) és a szabálysértésnek. Jobban jártál volna, ha nem fizetsz parkolási díjat, mert a parkolócég nem büntethetett volna. Annyit mondanak, hogy vlamelyik családtagok volt, de nem teszek vallomást, ez még jan 1-ig működik

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#489) rii válasza Woodslave (#485) üzenetére


rii
nagyúr

jan 01 után már nem leszek próbaidőn
ha jan 15-16-kor mondok fel (mert ekkor kell megkapnom még 60.000 mutyiba) akkor a feb 15-16ig munkában kell lennem?

vagy kivehetek 2 hét szabit és Feb 01-től munkéba állhatok?

....

ja és nincs papír meg semmi a 100 feletti összegekről ...

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#490) Woodslave válasza rii (#489) üzenetére


Woodslave
nagyúr

a 30 napot le kell dolgoznod. A szabadságod 1/4 részét ekkor biztosan kiveheted. Ettől függetlenül újabb teljes idejű munkaviszonyt nem tudsz létesíteni.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#491) rien válasza rii (#489) üzenetére


rien
senior tag

akkor a feb 15-16ig munkában kell lennem?

Egyáltalán nem biztos. Szerintem simán lehet, hogy közös megegyezéssel elengednek január 15-én. Ez elsősorban attól függ, hogy mennyire van rád szükség, átmenetileg mennyire vagy nélkülözhetetlen, esetleg át kell-e adnod az új embernek a munkakört. Szerintem ez a jellemzőbb, hogy aki menni akar menjen, elengedik.
A szabadság időarányosan jár, ha pl. 30 éves vagy jan.15-ig 1 nap, febr.15-ig 3 nap jár. Ha ettől többet veszel ki levonják a béredből, tehát egy ilyen két hetes játék a 100e nettóhoz viszonyítva kb. mínusz 32eFt-odba kerülne.

A 100e fölötti összeg ügyében meg nem tudsz tenni semmit, ha odaadják örülhetsz, ha nem egy szavad sem lehet, ha biztosra akarsz menni akkor szerintem is jól gondolkodsz a fizetés utáni időpont az optimális beadni a felmondást.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#492) rii válasza rien (#491) üzenetére


rii
nagyúr

" ... ha biztosra akarsz menni akkor szerintem is jól gondolkodsz a fizetés utáni időpont az optimális beadni a felmondást. ... "

de ha beadom mondjuk fizu után, akkor ujabb egy hónap :) ami ujjabb 100 bejelentett, meg a mutyi pénz, amit megint ugyanúgy visszatarthanatnak :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#493) dDiego válasza dDiego (#479) üzenetére


dDiego
aktív tag

Erre valaki?

báránybőr = juhhéj

(#494) Woodslave válasza dDiego (#493) üzenetére


Woodslave
nagyúr

én úgy gondolom, hogy a munkaviszonya kezdete előtt keletkezett leltárhiányért nem felel, hiszen a leltárfelelősség feltétele a ilyen tartalmú megállapodás megkötése és a leltár szabályszerű átvétele. Ennél a munkáltatónál valószínűleg sokat nem fog elérni, tehát egy dolog mi van a törvényben, meg mi van a mindennapi életben...

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#495) rien válasza rii (#492) üzenetére


rien
senior tag

Na igen, de ha a pluszt nem is fizetik ki de mégis elengednek közös megegyezéssel jan. 15-én akkor max. fél havi mutyit buksz nem? Ez a legoptimálisabb.
Ha betartatják a 30 napot és tényleg nem fizet akkor nincs mit tenni, reménykedsz hátha kifizeti, ha nem 60e bukta, de így legalább van némi némi esélyed csökkenteni a veszeteséget 30ezerre.

Persze lehet, hogy zokszó nélkül fizeti a mutyit is :) te ismered, de a nagyátlag sajnos azért nem ez. Az én ismerőseim körömben is többen jártak úgy, nem is olyan rég, hogy se be nem jelentették, se utolsó havi fizu. Szörnyű, hogy ilyeneket meglehet tenni :(

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#496) dDiego válasza Woodslave (#494) üzenetére


dDiego
aktív tag

És hol tudom megnézni, hogy erről mit mond A Munka Törvénykönyve?
Neten valahol?
Linket esetleg tudsz?
thx

báránybőr = juhhéj

(#497) rien válasza dDiego (#496) üzenetére


rien
senior tag

VIII. fejezet A munkavállaló kártérítési felelőssége 170. §

Egyébként az lehet tudni, hogy ez a hiány milyen intervallumra vonatkozik? évek óta húzódó, ez évi stb....

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#498) dDiego válasza rien (#497) üzenetére


dDiego
aktív tag

úgy tudom, hogy évek alatt felhalmozott hiány, amit a volt vezető görgetett maga előtt

báránybőr = juhhéj

(#499) rien válasza dDiego (#498) üzenetére


rien
senior tag

akkor nem lehet, hogy ez csak ilyen céges nyilvántartás? mivel írtad, hogy van területi vezető feltételezem, hogy ez egy üzlethálózat lehet mint. pl coop és az van nyilvántartva, hogy egy-egy egység milyen hiányt halmoz fel, illetve melyik bolt milyen hasznot termel nyitása óta?
ha te lennél a főmufti te is akarnád ezeket tudni melyik boltot mennyit termel nem?
És elképzelhező, hogy mindez teljesen elkülönül az időszaki leltározástól (havi, negyedéves, éves) és a premizálás a tényleges teljesítmény alapján történik?

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#500) Badb0y válasza Woodslave (#488) üzenetére


Badb0y
addikt

És ez a szabálysértés ? Ezzel nem lehet mit kezdeni? Be kell fizetnem ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.