Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Ariadne válasza darealkilla (#650) üzenetére


Ariadne
őstag

Azt, hogy "perdöntő ereje" van-e, nem lehet csak így megmondani. Tudtommal az e-mailt úgy veszik figyelembe, mint a szóbeli közlést, tehát nem számít írottnak. Viszont polgári jogban a minősített elektronikus aláírással aláírt e-mailnek már sokkal komolyabb jelentősége lehet, de ugye ez még nem túl gyakori magánszemélyek között.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#652) doc


doc
nagyúr

kérdésem lenne megint...
van nekem egy tanulmányi szerződésem a munkahelyemmel. A fontos részek:

1.A szerződő felek megállapodnak, hogy a munkavállaló a ... Egyetem által szervezett 2005-2007 tanévekre meghirdetett 2 éves időtartamú ... végzettséget legkésőbb 2007.12.31-ig megszerzi.
2.A munkavállaló kötelezettséget vállal arra, hogy a végzettség megszerzését követően 2 évig nem szünteti meg a munkáltatóval fennálló munkaviszonyát.
6.A szerződés jogkövetkezményeire, valamint a nem szabályozott egyéb kérdésekre a Munka Törvénykönyve rendelkezései vonatkoznak.
7.A szerződéssel kapcsolatban felmerült munkaügyi vita elbírálása a munkaügyi bíróság hatáskörébe tartozik. A felek a bírósági eljárást megelőzően írásban egyeztetni kötelesek.

namost a sulit befejezni nem tudtam, köszönhetően a fősuli szemétségének (ez külön megérne egy jogi műsort, de most nem ez a lényeg). Az utolsó félév, aminek a tandíját a munkahelyem fizette, a 2008/2009 őszi.
Nemrég beadtam a felmondásomat, jún. 30 lesz az utolsó ledolgozott napom. Én kértem hoyg mondják meg, mennyit fizessek hogy lerendezzük a sulival kapcsolatos tartozásaimat, és egy meglepően nagy összeg jött ki (beleszámolták a tandíjon felül a tanulmányi szabit is - végül is logikus). A kérdésem, hogy ennek mekkora részét vagyok köteles kifizetni? Egyrészt ugye a sulival túlcsúsztam, és nem lett diplomám 2007 végéig, a másik meg hogy már hónapok óta nem is járok a fősulira.
Hogyan lehetne ilyenkor valami arányosítást, stb. számolni?

(#653) chungee


chungee
addikt

Üdv all!

Ezt kéne magyarul elmondani nekem :B


A hatályos idegenrendészeti szabályok szerint az alábbi esetekben a harmadik országbeli állampolgárságú menyasszonyának lehetősége van tartózkodási engedély kérelem benyújtására a Magyar Köztársaság területén, a szálláshelye szerint illetékes regionális igazgatóságon:

• a belföldi kérelmezést kivételes méltánylást érdemlő körülmény - így különösen családegyesítés vagy gyógykezelés - indokolja;
• a három hónapot meghaladó tartózkodás célja kutatás;
• az 539/2001/EK rendelet II. mellékletében szereplő állam állampolgáraként, vagy ilyen harmadik országbeli állampolgárral együtt, családtagként tartózkodik jogszerűen a Magyar Köztársaság területén.

Amennyiben a fent említett feltételek menyasszonya esetében nem teljesülnek, abban az esetben a tartózkodási engedély iránti kérelmét azon a külképviseleten kell benyújtania, amely állandó vagy szokásos tartózkodási helye, illetve állampolgársága szerinti országban működik.

A tartózkodási engedély megszerzését követően a törvényben meghatározott feltételek teljesülése esetén lehetősége nyílik arra, hogy Magyarországra történő letelepedésének engedélyezése iránti kérelmet nyújtson be.

[ Szerkesztve ]

(#654) Ariadne válasza chungee (#653) üzenetére


Ariadne
őstag

Tehát először tartózkodási engedélyt kell kérni, ennek két esete van.
Ha a felsorolt három eset valamelyikébe esik a menyasszonyod, akkor itthon, a szálláshelye szerint illetékes regionális igazgatóságon kell benyújtani a kérelmet (itt a link az irányelvhez, 7. oldalon van a II. melléklet, ha pedig ezek egyike sem áll, akkor az állandó/szokásos tartózkodási hely ("lakcím") szerint illetékes országban, az ottani magyar külképviseleten kell benyújtani a kérelmet. Na és ha ez megvan, akkor lehet letelepedési kérelmet benyújtani, de annak van még egy sor feltétele plusz, azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#655) chungee válasza Ariadne (#654) üzenetére


chungee
addikt

Köszi! Sokat segítettél:R

(#656) lorcsi


lorcsi
veterán

Mi az a participiális jog?

(#657) Ariadne válasza lorcsi (#656) üzenetére


Ariadne
őstag

Hol találtad a kifejezést, miben vagy milyen téma kapcsán?

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#658) lorcsi válasza Ariadne (#657) üzenetére


lorcsi
veterán

munkajoggal kapcsolatban

(#659) lorcsi válasza lorcsi (#658) üzenetére


lorcsi
veterán

google nem sokat segített :(

(#660) Ariadne válasza lorcsi (#659) üzenetére


Ariadne
őstag

Passz, sosem hallottam. Ha megadnád, hogy hol láttad/olvastad/hallottad, kitől, mivel kapcsolatban, lehet, hogy többet lehetne kideríteni.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#661) lorcsi válasza Ariadne (#660) üzenetére


lorcsi
veterán

munkajog nevű tárgyamnál említette meg a tanár
pontosabban az üzemi és közalkalmazotti tanácsnál (elég vacak a jegyzetem)

(#662) Ariadne válasza lorcsi (#661) üzenetére


Ariadne
őstag

Akkor ez szerintem egyszerűen részvételi jogot jelent, csak valszeg valaki kitalált rá egy előkelőbben hangzó idegen kifejezést. ;)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#663) Bögre


Bögre
aktív tag

Sziasztok,
Van egy 1500m2 kis földterületünk 1/2 tulajdoni hányadban amit 20 éve örökölt édesanyám. Az egész területet mi műveltük(jük). A másik tulajdonos most jelentkezett, hogy igényt tartana a területére, úgy, hogy osszuk meg keresztben vagy hosszában. (több mint 20 éven át nem érdekelte a területe :((( ) A mi részünket nem vásárolná meg. Szeretném tudni milyen lehetőségeink vannak illetve a részét követelő félnek? Van e esetleg olyan, jogszabály, ami alapján el lehet érni, hogy kizárjuk a tulajdonból, lévén nem foglalkozott vele. A területen egyébként ezüstfenyő és egy kisebb akácos található.
Előre is köszönöm!

(#664) Woodslave válasza Bögre (#663) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ez lenne az elbirtoklás. 15 év sajátjakénti szakadatlan birtoklás kell hozzá. Tulajdonostársak közt a bíróság fokozottan vizsgálja az elbirtokló fél jóhiszeműségét.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#665) Bögre válasza Woodslave (#664) üzenetére


Bögre
aktív tag

köszönöm
Szóval létezik ilyen. Tehát a módja az, hogy felkérünk egy ügyvédet? Milyen költséggel kell számolni egy ilyen pernél/eljárásnál? Mennyi esély van a sikerre, esetleg Neked volt e már ilyen ügyben tapasztalatod?

(#666) Woodslave válasza Bögre (#665) üzenetére


Woodslave
nagyúr

van ügyvédi költség
az elbirtokolni kívánt ingatlan értékének 6 %-a a peres illeték
ha megállapítják az elbirtoklást, akkor visszterhes vagyonátruházási illetéket kell fizetni.
Tehát pl. egy 4 milliós ingatlanrésznél 5% ügyvéd 200.000,-Ft (lehet olcsóbb is)
240.000,-Ft peres illeték (kérhető illeétkmentesség, vagy illetékfeljegyzési jog)
80.000,-Ft vagyonszerzési illeték.
Kb.
volt hasonló ügyünk, de minden ügy más, nem lehet biztosra menni. Mindenképpen érdemes ügyvédet felkeresni, legalább egy konzultáció erejéig. De hangsúlyozom, hogy tulajdonostárstól való elbirtoklást szigorúbban vizsgál a bíróság.
Akkor vagytok előnyös helyzetben, ha elérhetetlne a tulajdonostárs, ekkor ügygondnok kirendelését kell kérni, ez plusz költség, de az ügygondok nem sokat zavar általában.

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#667) Magnum_ válasza Woodslave (#664) üzenetére


Magnum_
nagyúr

usucapio :))

I humbly and respectfully decline™

(#668) Woodslave válasza Magnum_ (#667) üzenetére


Woodslave
nagyúr

megragadt valami római jogból, mi? :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#669) Magnum_ válasza Woodslave (#668) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:DDD muszáj

I humbly and respectfully decline™

(#670) qdak


qdak
addikt

kérdésem:
van 2 végrendelet:
1. a mi nevünkre szól (ez iródott korában)
2. ugyanarrol a dolgokrol (másnak jóváirva)

akor a mi végrendeletünk nem ér semmit ? :F
rem érthető :U

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#671) Ariadne válasza qdak (#670) üzenetére


Ariadne
őstag

A későbbi lesz érvényes, ha ugyanarról rendelkezik mindegyikben, már feltéve ha érvényes egyáltalán. (Ezt a hagyatéki eljárásban a közjegyző is megvizsgálja.) Meg lehet támadni, ha hatálytalan vagy érvénytelen, tehát pl. formai hibája van, vagy nem ő írta, stb.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#672) qdak válasza Ariadne (#671) üzenetére


qdak
addikt

szoval ha az 1. a mienk akor semire nem megyek vele ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#673) Ariadne válasza qdak (#672) üzenetére


Ariadne
őstag

Csak akkor, ha a második érvénytelen vagy hatálytalan, vagyis "nem jó". De ehhez bíróságra kell menni, és ha ott kimondják, és az első érvényes és hatályos, akkor az lesz az irányadó.

Hagyatéki tárgyalás megvolt már? Ott a közjegyzőnek kellett mondania valamit erről...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#674) qdak válasza Ariadne (#673) üzenetére


qdak
addikt

nem még ott nem tartunk, igazán teljesen káosz van...

köszi a választ

majd még irok sztem ide

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#675) Lejszi


Lejszi
senior tag

Azt szeretnem kerdezni, hogy ha vki megsérti a szemelyisegi jogaimat akkor azt az illetőt hol tudom feljelenteni?

(#676) Janika008


Janika008
csendes tag

Sziasztok!Olyan kérdésem lenne h adott egy vállalkozó akinek van egy fizetős domainje meg egy weblapja aminek tudtam a jelszavát és volt egy eléggé súlyos nézet eltérésünk aminek a következtében én letöröltem az egész weboldalt. Na már most azóta meglett nekem üzenve h meg leszek ba**va mert h nyomozást indítanak ellenem. Ennek lehet vmi valóság alapja? vagy csak szimpla fenyegetés?
Elnézést h ilyen szűkszavúan irom le de nem akarok belemenni a részletekbe.

(#677) Ariadne válasza Janika008 (#676) üzenetére


Ariadne
őstag

Kérdés, honnan tudtad a jelszavát... :U

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#678) Janika008 válasza Ariadne (#677) üzenetére


Janika008
csendes tag

Azt ő adta meg még pár hónappal elötte azért mert segítettem neki változtatni a lapon vmit. :F

(#679) Ariadne válasza Janika008 (#678) üzenetére


Ariadne
őstag

Vagyis papírod nincs arról, hogy megadta ő maga... Szerintem akár még gond is lehet belőle. Kérdés mennyire lehet lekövetni, hogy te magad lehettél az, aki leszedte.

Azért hátha jár erre Woodslave, ő büntetős téren ismerősebb nálam.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#680) Janika008 válasza Ariadne (#679) üzenetére


Janika008
csendes tag

hát papirom nincs sajnos...sejtésem szerint ipt logolja h ki meg honnan jelentkezett fel vagy tévedek? :F

(#681) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Számítástechnikai rendszer és adatok elleni bűncselekmény
300/C. § (1) Aki számítástechnikai rendszerbe a számítástechnikai rendszer védelmét szolgáló intézkedés megsértésével vagy kijátszásával jogosulatlanul belép, vagy a belépési jogosultsága kereteit túllépve, illetőleg azt megsértve bent marad, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.
(2) Aki
a) számítástechnikai rendszerben tárolt, feldolgozott, kezelt vagy továbbított adatot jogosulatlanul megváltoztat, töröl vagy hozzáférhetetlenné tesz,
b) adat bevitelével, továbbításával, megváltoztatásával, törlésével, illetőleg egyéb művelet végzésével a számítástechnikai rendszer működését jogosulatlanul akadályozza, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

Itt nem az a fő kérdés, hogy honnan volt jelszavad, hanem hogy azt tudják-e bizonyítani, hogy te töröltél és szándékosan tetted.
Meg ott van még egy jó kis kártérítési per lehetősége is.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#682) Janika008 válasza Woodslave (#681) üzenetére


Janika008
csendes tag

Nagyon köszi a kimerítő választ.Hát remélem eddig nem fog elfajulni :F reménykedem mást nem tehetek :((

(#683) Lejszi válasza Janika008 (#682) üzenetére


Lejszi
senior tag

Tüntess el minden bizonyítékot amit ellened felhozhatnak, égesd el a gépet, a hamut szórd a patakba, és javaslom, hogy ne nagyon reklámozd hogy mit tettél :D
Ha megerdelemte amit veled tett akkor neked adok igazat akárki akarmit is mond, neha en is önbíráskodok :B , mert az igazsagszolgaltatas x@rt sem ér ebben az orszagban. akinek pénze van annak 6alma van, ennyi a lenyeg gyakorlatilag.

hogy nem tudtak megb***ni Császár Előd száját????
pedig megölt egy rendőrt bedrogozva. a börtön helyett meg Laptop DJ néven degeszre tömi a zsebét Ibizán. Hol itt az igazsag?!

(#684) Janika008 válasza Lejszi (#683) üzenetére


Janika008
csendes tag

Pont jó példát mondtál volt szerencsém 1xer vele is nyaralni görögországba többbek között és hidd el nem védem de az amit a híradóba lenyomnak az nem mindig ugyvan. az is kérdésses volt h kivezettte épp akkor az autoját. Tönkre ment eléggé az élete a laptop djvel sokat nem ért el legyünk öszinték. Magyarországon ő már labdába nem tud rugni soha többet ezért zenélget külföldön ahol eléggé sokmindent tett le az asztalra. Meg ha megnézed ha vki részegen halálra gázol vkit akkor azis általába kap 3 4 év felfüggesztettet.Ugy h nem egy császár elöd.Ajánlom mindenki figyelmébe Dr Kende Péter - Védtelen Igazság c. könyvét, eléggé elgondolkodtató dolgokról ír a mai bírókról és a mai itilkezésről.Itt a könyv maga[link]
Nem nagyon működik semmi se itthon többek között az igazság szolgáltatás se de gondolom ezzel nem mondtam ujjat senkinekse.

(#685) VladimirR


VladimirR
nagyúr

errol lenne nekem egy kerdesem, ha akad esetleg olyan, aki tud es szeretne is valaszolni a temaban

van a szekcio vegen egy megjegyzes, miszerint:
"Arról egyelőre folyik a jogi vita, hogy jogsértő forrás felhasználásval készíthető-e jogszerűen magáncélú másolat., azaz például az interneten elérhető, oda engedély nélkül nélkül feltett hangfelvételről készíthető-e legális másolat. A német Szerzői Jogi Törvény például úgy foglal állást, hogy csak jogtiszta forrás esetén számíthat a magáncélra készült másolat jogszerűnek."

ez hogyan kezelendo?
ertem ezalatt, hogy inkabb ne, mert meg nincs engedve, vagy inkabb igen, mert meg nincs tiltva?

valaszaitokat elore is koszonom

(#686) Lejszi


Lejszi
senior tag

A szituáció a következő:

Bevittem a Photo Hall-ba a DVD lejatszomat, mert elromlott, termeszetesen még garis volt. Azt mondtak, hogy 4 hetet kell várnom mire vissza kapom. Csere készüléket termeszetesen nem adtak.
Ez már a 6. hete hogy ott a DVD lejatszom?
Hogy tudnam gyakoroloni a jogomat ezzel kapcsolatban???

Felhaboritonak tartom, hogy ennyi ideig @arakodnak vele!!!!

Kinek milyen 5lete van?Irjak a panaszkonyvbe??Sztem folosleges, ugy sem mindig nezik, ha meg nezik akkor mi van???
Ugy sem lesz semmi kovetkezmenye.....

varom az okosok válaszát :DDD

(#687) Lejszi


Lejszi
senior tag

nincs senkinek 5lete? :F

(#688) Ariadne válasza Woodslave (#681) üzenetére


Ariadne
őstag

A jelszava annyiban számít, hogy ha mondjuk ő készítette a honlapot, szerződése volt erről, és természetes, hogy hozzáférése volt, annak kicsit más a súlya, mintha hivatalosan semmi köze a honlaphoz, kvázi "betört" oda és letörölte...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#689) Ariadne válasza Lejszi (#686) üzenetére


Ariadne
őstag

Hivatalosan törekedniük kell arra, hogy 15 napon belül megjavítsák. Ha szerinted indokolatlanul késlekednek, és "jelentős kényelmetlenséget" okoznak neked az elhúzódó javítással, akkor kérheted, hogy cseréljék ugyanolyan másik készülékre vagy ha ez nem megy, adják vissza a teljes vételárat. A vásárlók könyvébe érdemes írni, mivel kötelesek válaszolni rá, a válaszból egy példány jár neked. Ezzel lehet menni a békéltető testülethez, akik nem kötelező erővel döntenek az ügyben. No meg bíróságra is lehet menni. Ennyi a lehetőség.

Gyakorlatban érdemes nagyon határozottan bemenni és rájuk borítani az asztalt, beírni a vásárlók könyvébe és fogyasztóvédelemhez bejelentéssel és perrel "fenyegetőzni". Van, amikor hat, van amikor nem. Ja, és cserekészüléket nem kötelesek adni.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#690) Lejszi válasza Ariadne (#689) üzenetére


Lejszi
senior tag

Köszi a választ. Azert bonyolult a dolog, mert a DVD lejatszo nyeremeny.
Amugy az az igazsag, hogy mivel volt rajta USB port ezert csak Pen drive-ról néztem rajta filmeket eddig. Mikor betettem az első DVD lemezt hogy megnezzem (kb 3-4 hónappal azutan hogy kaptam a dvd-t) azt tapasztaltam hogy nem igazan akarja lejatszani a filmeket. Ezutan vittem be.

Mivel tárgy nyeremeny ezert pénzt nem kerhetek vissza :(

Mit javasolsz? (én amugy is asztal felborito tipus vagyok) :DDD

Ismerosomek beírtak anno az Auchan panaszkönyvébe aztan kaptak nemtom hány ft-os vasarlasi utalvanyt kárpotlas gyanant. ---> ez csak 1 megjegyzes volt

Szoval, mit javasolsz, mit mondjak arra hogy nekem "jelentős kényelmetlenséget okoztak ezzel?
Mert valójában nem okoztak, de álljon már meg a világ...6hétig ülni egy x@aros dvd lejatszon...több mint felháborito, szalljonak mar magukba.
A panaszkönyvbe irt "lapból" is jár egy példány nekem (gondolom én)
Mi van ha nem foglalkoznak a vásárlók könyvével és nem is fognak valaszolni nekem?

Várom válaszod, és köszi az előzőeket is. :R

(#691) raczger


raczger
őstag

Hali!

Szeretnék egy olyan embertől kérdezni, aki jártas a netes médiában, törvényekben itthon és külföldön is, csak 1-2 kérdésem lenne, csak épp nem tudom, hol lehetne utánanézni, aki tudna segíteni nekem, azt megköszönném, ja és privátba menne a dolog, köszönöm szépen előre is! :R

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#692) Lejszi


Lejszi
senior tag

Adriane, egy újabb jó tanacs? :))

(#693) edipqe


edipqe
senior tag

Belehet perelni egy országot vhogy (vmi emberjogi izénél) ha magánszemély vagyok? Ha az adott ország nem tart be vmit amit korábban aláírt?

Köszönöm a választ.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#694) Magnum_ válasza Lejszi (#692) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ha 6 hét az átfutási idö, kénytelen vagy megvárni. ha annyit igértek, azalatt tuti megcsinálják...nem szorakozhatnak... sajna a Nokia egyszer 7 hónapot váratott egy elölapra, annyira berágtam, hogy inább eladtam a tellát. és nem sokat tudtam kezdeni :F na meg ugye nyeremény, ugy kell felfogni, hogy eddig legalább használtad :)) tudom ez nem vigasztal...

épp ezért kell a tescoban megvenni a noname DVD lejátszókat 10000Ft alattiakat, mert 1év gari van, és ha bexar, rögtön cserélik gond nélkül, nincs jvitás, csak a komolyabb márkáknál.. és mindent lejátszanak, bármiylen formátumot. nekem kb 3. uj lejátszóm van már az eredeti áráért :DDD persze, ez nem jo abban az esetben, ha vki komolyan foglalkozik pl a hangminöséggel.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#695) Magnum_ válasza edipqe (#693) üzenetére


Magnum_
nagyúr

persze, naponta beperlik az államot :DDD inkább ird le konkrétan mi a gondod. látom itt valami alapvetö jogi sérelem lesz...

I humbly and respectfully decline™

(#696) Ariadne válasza Lejszi (#690) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát, ha nyeremény úgy nehezebb, nem nagyon van ötletem.
Az mindegy, hogy te nem használtad, azért nem jöttél rá a hibára, jótállási időn belül bármikor bejelentheted a jótállási igényedet. Írj be azért a vásárlók könyvébe, hátha segít, váalszolni kötelesek már.

Ha nem, hát, nem tudom. Mivel nyeremény, valószínűleg mind a csere mind a vételár visszafizetése almás... Elvileg azzal kellene kötözködni, akitől nyerted, hogy kárpótoljon valahogy...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#697) edipqe válasza Magnum_ (#695) üzenetére


edipqe
senior tag

HA jól tudom, akkor anno a Trianoni szerződéseknél a frissen megalapított Államok, illetve azok akik kaptak Magyar lakosságot, aláírták (kvázi a lecsatolásoknak az 1etlen feltétele ez volt tudomásom szerint) hogy mindenkor tiszteletben tartják a kisebbségi és emberi jogokat, ami az elcsatolt területek lakosságának az életkörülményeit szabatolják\ták.

Namármost ha ez nem történik meg, márpedig nem történik meg, lásd oktatási rendszerbeli átalakítások, stb akkor megszegik ezen dokumentumokat, márpedig ha megszegik, akkor a benefitek nem járnak nekik, ergo a területek. Tehát cselekedeteikkel ezen szerződéseket semmissé teszik, mert az 1ik fél a szerződés feltételeinek nem tesz eleget.

HA vhol nem jó a gondolatmenetem, vagy a történelmi tudásom javítást kérek, az sosem árt.

[ Szerkesztve ]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#698) Ariadne válasza Magnum_ (#694) üzenetére


Ariadne
őstag

No itt többszörösen is tévedésben vagy.

Egyrészt nem javíthatják bármeddig, mert ha elhúzódik és jelentős kényelmetlenséget okoz, akkor elállhatsz a szerződéstől és visszakérheted a teljes vételárat.

A noname 10k alattira pedig nincs kötelező jótállás, a noname cégek meg maguk nem szoktak többéves jótállást vállalni, szóval nem ajánlanám...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#699) Ariadne válasza edipqe (#697) üzenetére


Ariadne
őstag

Fogalmam sincs, miről beszélsz. Neked konkrétan milyen sérelmed származott melyik állam milyen tette folytán? Nagyon zavaros, amit írsz...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#700) edipqe válasza Ariadne (#699) üzenetére


edipqe
senior tag

Kisebbségi és alapvető emberi jogok sérülnek Szlovákiában. Emiatt a rájuk eső feltételnek nem tesznek eleget, tehát támadható jogilag a területek tulajdonjoga.

Csak akkor lehet emiatt perelni, ha közvetlenül nekem okoz sérelmeket? Vagy akkor is ha bizonyított h az ott élőknek okoz ezzel sérelmeket?

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.