Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Magnum_ válasza Ariadne (#698) üzenetére


Magnum_
nagyúr

jajo azt értem, de ha a bolt azt mondja, 6 hét, akkor azon belül teljesiteniük kell nem?

a 2: amit a teszkoban veszek noname cucc, arra 1év gari van. ezeket ált rögtön cserélik, vagy levásárolhato az árát. vagyis nekem ugy volt eddig két vasaloval meg 3 dvd lejátszóval.

I humbly and respectfully decline™

(#702) Magnum_ válasza edipqe (#700) üzenetére


Magnum_
nagyúr

van szlovákiában kissebbségi ombudsman?

I humbly and respectfully decline™

(#703) Ariadne válasza edipqe (#700) üzenetére


Ariadne
őstag

tehát támadható jogilag a területek tulajdonjoga.

Ne reménykedj, kizárt, hogy ez lehetséges legyen.

mod: Igen, az ottani ombudsmanhoz biztosan fordulhatnak az ott élők. Te nem. (Már feltételezve hogy nem ott élsz.) De területi következménye az ilyen dolgoknak sosem lesz, nem lehet.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#704) Ariadne válasza Magnum_ (#701) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát, ha szigorúan vesszük, eleve nem mondhat ennyit, max 15 munkanapot. :) Persze ha megindokolja, hogy miért több, és ez valós is, vagyis törekszik a drágám, csak nem megy neki, akkor lehet több. De ez egyéni tűrőképességen múlik. :)

Egyébként bocs, nem pontosan írtam az előbb, 6 hónap (szavatosság boldogabbik része) van a 10k alatti cuccokra is, tehát addig ugyanúgy vissza lehet vinni őket és javítást/cserét/pénzvisszafizut követelni, mint a 10k felettieknél.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#705) Magnum_ válasza Ariadne (#704) üzenetére


Magnum_
nagyúr

jaja tényleg hat hónap. igazad van. de tényleg volt pár cserés cuccom náluk :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#706) Magnum_ válasza Ariadne (#703) üzenetére


Magnum_
nagyúr

de ezt nem értem.. szlovák terültetet akar Magyarországhoz csatoltatni? :DD

mert ha meg "egyszerű" alapvető jogi visszásság fordult elö, akkor megvan a rendje és a módja, kihez mikor kell fordulni.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#707) edipqe válasza Magnum_ (#706) üzenetére


edipqe
senior tag

nem kotelezo lehetne fuggetlen állam is felolem, a lényeg h tisztán jogi oldalrol ez a szitu:

szerződésben foglaltak->1ik fél ad a másik meg vállal vmit cserébe->nem tartja be amit beígért és aláírt->szerződésszegés->a szerződésben foglaltak érvénytelenek.

Sztem jogilag ez tiszta sor. vagy nem?

Miért esélytelen? A jog nem vonatkozik az államokra vagy mi?

De azzal is megelégszem ha csak simán betartják amit aláírtak!
de arra kényszer nélkul meg nem hajlandóak.

[ Szerkesztve ]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#708) Magnum_ válasza edipqe (#707) üzenetére


Magnum_
nagyúr

amugy KONKRÉTAN mi a szitu?

I humbly and respectfully decline™

(#709) edipqe válasza Magnum_ (#708) üzenetére


edipqe
senior tag

sokmindent össze lehetne szedni, de amivel nekem betelt a pohár, az az volt, hogy a tankönyvekben nem lehet használni a települések magyar nevét. Ez teljesen 1 értelmu h sérti a kisebbségi jogokat, mert kényszeriti a lakosságot arra hogy elfelejtse a multját.

De ott van mondjuk az Ukrán példa, már nem tehetsz érettségit anyanyelveden, csak az ukrán nyelvet fogadják, el. Ez is sérti a kisebbségi jogokat pl.

A szlovákoknál sztem ha vki rászánja az időt, és energiát annyi dolgot össze tud szedni, hogy egy napig tudná sorolni :(((

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#710) Ariadne válasza edipqe (#707) üzenetére


Ariadne
őstag

Ember, hol van már Trianon? Az Európai Unióban vagyunk!!! :O Területi követelésekről itt már szó nem lehet, pláne nem azért, mert rosszul bánnak ott emberekkel, abszurd... Ha az ott élőknek gondjuk van, megteszik a megfelelő lépéseket, és kész, gondoskodnak magukról. Egy másik ország, semmi közünk a belügyeikhez... Vagy ha magyar kisebbséget bántanak ott, akkor üzengethet diplomáciailag a két ország egymásnak (volt is rá példa), de ez akkor sem olyan ügy, amiben te tehetnél bármit is.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#711) edipqe válasza Ariadne (#710) üzenetére


edipqe
senior tag

A szerződés érvényben van most is. Az unió meg ha szemet huny akkor nem kompetens a kérdés rendezésében.

A célja a kérdésemnek az volt h ilyenért be lehet-e mint magánszemély perelni egy országot? Választ még nem kaptam, nem az érdekel, hogy meg lehet-e nyerni. Hanem az hogy elvileg lehetséges-e egy be nem tartott és érvényben lévő szerződés miatt perelni?

Erre kérek választ. Ha elméletileg igen akkor hol?

Ariadne- nem a lényeget látod, nem azért perelék mert nem jól bánnak ott az emberekkel......hanem azért mert nem tartanak be egy még érvényben lévő szerződést.

Ez egy sima jogi ügy, az h nem magánszeméyek között van, az kit érdekel? A jog az jog, ahogy egy szerződés is szerződés marad függetlenul attol, hogy országok vagy személyek között jott létre.

[ Szerkesztve ]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#712) Ariadne válasza edipqe (#711) üzenetére


Ariadne
őstag

Rövid válasz: nem.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#713) edipqe válasza Ariadne (#712) üzenetére


edipqe
senior tag

ok? Ez le van vhol írva? vagy csak nem volt még precedens?

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#714) Ariadne válasza edipqe (#713) üzenetére


Ariadne
őstag

Egyrészt egészen biztos vagyok benne, hogy téves forrásból vagy félreértelmezésből gondolod, hogy egyáltalán ilyet tartalmaz az a szerződés, másrészt egy nemzetközi szerződés miatt te, mint magánszemély nem perelhetsz be egy államot. Ilyen egyszerű. Elég ha belegondolsz abba, hogy ugyan milyen bíróság előtt tehetnéd ezt meg? Ez teljesen abszurdum.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#715) edipqe válasza Ariadne (#714) üzenetére


edipqe
senior tag

és ha indítok egy non-profitos érdekvédelmi, vagy emberi jogokat védő kuty kuruttyöt?

MAjd kov héten utánanézek, de elvileg volt ilyen záradék, amit a nagyhatalmak raktak bele.

Akkor ha nincs olyan hely ahova ilyennel menni lehet, akkor ennek mi a hatásos elintézési módja? Mert az üzengetés meg diplomácia nem az biztos, ahogy a hadviselés sem, mert egyrészt kötnek minket más szerződések, és nem is állunk ugy hogy ezt megtehessük.

mert ha az a záradék van, akkor jogi szempontbol ez olyan mint az 1 szer 1.

[ Szerkesztve ]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#716) Ariadne válasza edipqe (#715) üzenetére


Ariadne
őstag

Az ilyen dolgokat hagyd a kormányra meg a miniszterekre, majd ők fellépnek, ha úgy látják jónak. Teljesen feleslegesen és értelmetlenül rugózol ezen, értsd meg.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#717) Magnum_ válasza edipqe (#715) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:O

I humbly and respectfully decline™

(#718) Ariadne válasza Magnum_ (#717) üzenetére


Ariadne
őstag

No igen, tömören és röviden én is így gondolom. :D

:W

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#719) Padisah válasza edipqe (#715) üzenetére


Padisah
tag

[link]

olvasgass egy kicsit

Egyébként google a Te barátod keresgélj is egy kicsit még, pl. a békeszerződések szövegét.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#720) edipqe válasza Padisah (#719) üzenetére


edipqe
senior tag

danke! :R

elolvastam, tehát jól tudtam oltak kisebbségvédelmi részek az aláírt szerződésekbne, csak nyílván nem olyn előnyösek mint azt szerették vovlna a Magyarok.

Na akkor már csak meg kell keresnem ezeket a részeket, és hibát találni benne, ergo olyat amit tök 1értelmu h nem tartottak be\nem tartanak be.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#721) Magnum_ válasza edipqe (#720) üzenetére


Magnum_
nagyúr

és akkor beperled a szlovák államot? perköltséget ki viseli?

I humbly and respectfully decline™

(#722) Woodslave


Woodslave
nagyúr

az a baj, hogy ezek nem olyan szerződések voltak, amiben a magyar állam önként lemondott volna a területeiről, cserébe pedig az átvevők vállalták hogy jól bánnak az odda került magyarokkal.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#723) stichus


stichus
tag

szerintem ott megbukott már a dolog, h a jószomszédsági (alap-) szerződéseket figyelmen kívül hagyja. az én meglátásom szerint ez afféle részleges revíziója volt a kisebbségeket érintően a békeszerződéseknek. ezek pedig elég mostohán bánnak a magyar kisebbségekkel

(#724) edipqe válasza Magnum_ (#721) üzenetére


edipqe
senior tag

biztos vagyok h a költségek nem jelentenének problémát. Ilyesmire nem nehéz pénzt felhajtani.

A kérdés inkábbbb az, hogy lehet-e tisztán jogilag ezzel vhova menni. Az hogy értelme van-e nem számít a lényeg, h a lehető legnagyobb nyomást gyakorolja a Magyarokkal nem megfelelően bánókra, vmint ezen országokat (jelen esetben Szlovákiát) a lehető legroszabb fényben tuntesse fel a nemzetközi médiában, és hosszantartó negatív képet alakítson ki az emberekben Szlovákiával kapcsolatban.

Ha ez megtörténik és a közvélemény megfelelően elitéli az ottani dolgokat, akkor lehet továbblépni, és ráálni arra, hogy ténylegesen eredményt érjünk el. Akár a körülményeket jobbá tenni, akár egy "kedvezőbb helyzetet" megteremtve a Szlovákiai Magyarok számára esélyt adni arra, hogy földjükön ne kelljen kisebbségben élniük.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#725) Ariadne válasza Woodslave (#722) üzenetére


Ariadne
őstag

Csak sajnos edipqe ezt nem érti, pedig már párszor most leírtuk. :W

Értelmetlen, lehetetlen, irracionális. Most hirtelen több jelzőt nem találok... Másképp tényleg nem lehet leírni, mint hogy ilyen "pert" nem lehet indítani, legalábbis edipqe semmiképp nem indíthat, és nem a költségek miatt, hanem mert 1. nincs megfelelő jogalap 2. nincs olyan bíróság, ami előtt egyáltalán perelni lehetne 3. edipqe a Szlovák Köztársaságot egymaga egyébként sem perelheti, pláne hogy még csak nem is szenvedett maga sérelmet...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#726) Padisah


Padisah
tag

Ez biza egy békeszerződés volt, vagy másként egy békediktátum a háborúban győztes hatalmak és Magyarország között. Franciaország igyekezett magának egy hozzá szövetséges közép-európai államfüzért létehozni a vesztesek rovására.
A kisebbségvédelmi szabályok inkább csak ajánlások voltak a szomszédos országok számára és felénk meg egy gesztus, nincsenek szankciók (hátrányos jogkövetkezmények) sem megállapítva a megsértésük esetére a megszegőkkel szemben, szóval írott malaszt az egész.
Másrészt hol van már a Népszövetség?

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#727) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy két kertesházat elválasztó kerítés rendbentartása, ill. felhúzása kinek a feladata? 50-50% arányban kellene működnie a dolognak?

Vagy attól függ, hogy kinek a területére esik?

Ill. ha ez a kerítés az egyik ház vonalának a folytatása?

(#728) Woodslave


Woodslave
nagyúr

a határolt földterület arányában kötelesek a kerítés fenntartásának költségeit viselni

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#729) Padisah válasza adalbert1 (#727) üzenetére


Padisah
tag

Hi!

Úgy tudom, hogy belterületi kertes házak esetén egyik szomszédnak sincs kötelessége kerítés letesítésére. Szokásjog alapján úgy szokott lenni, hogy mindegyik szomszéd az egyik oldalon létesít kerítést csak. Aki a kerítést létesíti annak is kellene azt karban tartani.
Ha azzal, hogy nincs kerítés, valamelyik szomszéd kárt okoz a másiknak, mert pl. állatai átmennek, akkor birtokvédelmi eljárás keretében lehet kötelezni a kerítés létesítésére és fenntartására azt a szomszédot, aki a károkozásért felelőssé tehető.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#730) stichus


stichus
tag

önkormányzati rendelet szabályozza

(#731) Sish


Sish
tag

Sziasztok! elnézést, hogy zavarok de nézzetek át az iponos topicba. Főleg te Ariadne
[link]

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#732) tothm


tothm
őstag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy az ügyvédeknek mennyi az átlagkeresete.(Tudom, hogy ez így elég tág, de mégis)! Az elten mennyi ideig is tart a képzés? Köszi: Máté :R :R :R

(#733) Ariadne válasza tothm (#732) üzenetére


Ariadne
őstag

Üdv újra... Ajánlom szintén újra, hogy kérdezd meg az ügyvéd ismerősödet. ;) Ha ennyire lelkes vagy, rég kikereshetted volna a neten, hogy 5 év mindenhol az egyetemi képzés... :U Plusz 3 év szívás éhbérért, vagyis ügyvédjelöltség.
Átlagkeresetet meg nem fog tudni neked mondani senki, még a kamarának sincs ilyen infója. Ha jól megy és sok/jól fizető ügyfeled van akkor sok, ha nem, akkor kevés. De iszonyú nagy a szórás, nem mindegy, hogy saját irodád van vagy társas iroda tagja vagy, esetleg egy nemzetközinél dolgozol.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#734) Magnum_ válasza Ariadne (#733) üzenetére


Magnum_
nagyúr

5év, de a kreditrendszernek köszönhetöen ez a diákok 80%nál 6 vagy több :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#735) Ariadne válasza Magnum_ (#734) üzenetére


Ariadne
őstag

Khm, no igen. Nekem kreditrendszer előtt is sikerült 6 évbe "sűrítenem", hála akkori "imádott" szegedi dékánunknak, aki az évfolyam mintegy egyharmadát kiszelektálta félévismétlésre polgár különös részből... :((( A következő évfolyam így kapásból 400 főssé vált, mondhatom, szerettek is miket... :U Én meg mehettem McDonaldsba az "üres" félévben dolgozni, mert ugye Szegeden ha nincs hetedíziglen ügyvéd felmenőd, gyakorlati helyet nem találsz, pláne megélni nem lehet belőle. :((

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#736) Magnum_ válasza Ariadne (#735) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ebben igazad van. hatalmas tuljelentkezések, és ennek az az ára, hogy igencsak higul a diákok köre. olyan 1. évesek vannak pécsen, hogy szégyenfalra valók.... költségtéritésre már valami minimális pontszámtol bárki mehet, akinek van pénze. a másik meg tényleg, pont emiatt is talán, akinek nincs olyan háttere, vagy olyan tehetsége hogy el tud helyezkedni, annak azért nem könnyü.. ezért kellene nagyon limitálni szerintem a jogászképzést :U

mod: a másik kedvencem a levelezőképzés. (persze van, aki másképp nem tudja megoldani, de egyébként...)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#737) Magnum_ válasza Magnum_ (#736) üzenetére


Magnum_
nagyúr

lejárt a mod.idöm: amig milliárdos tartozások vannak az intézményben, addig várhatom a korlátozást :W

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#738) Ariadne válasza Magnum_ (#736) üzenetére


Ariadne
őstag

Ahh, levelezőképzés. Eddigi munkahelyeim egyikére sem vettek volna fel levelezős hallgatót, ezért hülyeség, hogy sokan kényelemből nappali helyett levelezősre járnak elsődiplomásként. Aki meg nem kényelemből, hanem mert nem tudja másképp megoldani, az eleve rossz lóra tesz ezzel, mert egy szinte értéktelen diplomát kap, vagyis egyszerűen nem érdemes elvégezni, inkább más pályát kell keresni. Szerintem.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#739) Padisah válasza Ariadne (#735) üzenetére


Padisah
tag

Khm.Én is Szegedre jártam.Szintén kreditrendszer előtt, és nekem is 6 évbe kellett "sűrítenem", mondjuk nekem nemzetközi jog miatt. Ki volt az a jó kis dékán? Bár ha polgári jog különös, akkor van egy tippem. :) Nekem még Molnár volt a dékánom.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#740) Magnum_ válasza Ariadne (#738) üzenetére


Magnum_
nagyúr

abszolut egyetértek Veled

I humbly and respectfully decline™

(#741) Ariadne válasza Padisah (#739) üzenetére


Ariadne
őstag

Alacsony, kopasz emberke, aki nagyon sokáig volt dékán a ködbe vesző múltban, és sokan nagyon nem szerették, ezért volt egy nem túl hízelgő hmm beceneve. Ebből rémlenie kell. :P Molnár jó fej volt. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#742) Padisah válasza Ariadne (#741) üzenetére


Padisah
tag

Bucsok? :)
Molnár nagyon jó előadó volt, érdekes, szórakoztató, precíz előadásai voltak, olyan sokan voltunk, hogy még a padlón is ültünk az előadásain. Vizsgáztatóként nem mindig volt korrekt, bár többnyire igen.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#743) Ariadne válasza Padisah (#742) üzenetére


Ariadne
őstag

Ön nyert. :C
De jó, hogy vége már... Sok szempontból az élet legjobb része volt egyetemistának lenni, de inkább a mostani melóhelyi szívatások, ott legalább van választása az embernek. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#744) Woodslave válasza Ariadne (#743) üzenetére


Woodslave
nagyúr

egy kis kedvesség ;]
[link]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#745) Ariadne válasza Woodslave (#744) üzenetére


Ariadne
őstag

Ó, az a bizonyos rendszámtábla, mennyit hallottam róla! :DDD Azért ez az ember a példa rá, hogy valakit éltethet az, hogy sokan gyűlölik...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#746) Padisah válasza Woodslave (#744) üzenetére


Padisah
tag

Hát ez a rendszám ez haláli. :C Még nem hallottam róla, de nagyon üt. :))

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#747) stichus


stichus
tag

bizony, a jó öreg lajos bácsi. az lenne a kérdésem a kollégáktól, h tudnak el ajánlani vmi szakértőt kecskemét környékén, aki üzemanyag bevizsgálásával foglalkozik. nem tuti a helyzet, így utaztatni nem szeretnénk sokat

[ Szerkesztve ]

(#748) lsc


lsc
nagyúr

Üdv
Egy kérdésem lenne , a feleségem könyvelő , az egyik ügyfele iránt érdeklődik a vpop . Milyen papír /határozat , házkutatási parancs / kell , hogy "megvizsgálják" a könyvelést ?

Az élet kegyetlen .

(#749) g-spot válasza Ariadne (#738) üzenetére


g-spot
csendes tag

Sziasztok! Szerintem nem kellene ennyire leszólni a levelezősöket... Az én munkahelyem nem az alapján választ, hogy nappalin vagy levelezőn végzett-e valaki, hanem azt nézik, hogy melyik iskolától kapta a diplomáját. Az szerintem ezerszer többet mond mindennél. Egyes iskolákban a levelező keményebb, mint másutt a nappali, ezért erre szerintem nem lehet alapozni. Az meg végképp nem igaz, hogy értéktelen diplomát kapna...

g-spot

(#750) Ariadne válasza g-spot (#749) üzenetére


Ariadne
őstag

Nem leszólás, egyszerűen tény, hogy a munkaerőpiacon jóval kisebb értékű a levelezős jogi diploma. Legalábbis itt Budapesten, legalábbis a nagyobb ügyvédi irodákban, nekem erről van tapasztalatom. Persze más kérdés, ha valaki meglévő másik diplomája mellé szerezte a levelezőset, de én nem is erről beszéltem, hanem azokról, akik eleve első diplomának levelezőset választanak, és azzal igyekeznek boldogulni.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.