Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37801) #92251648 válasza Perzeusz (#37799) üzenetére


#92251648
törölt tag

Igen. Annyi tiszteletet talán mindannyian megérdemlünk, hogy feltételezzük a másikról, nem teljesen kakukk a témához. A szakmai tudás, a téma és a körülmények adottak, a technikán lehet variálni. Ha megengedjük magunknak a bátor feltételezést, hogy viszonylag problémás témát kell viszonylag gyakorlott fotósként lekapnunk, akkor jön a kérdés, hogy belépő vázzal és kitobival, illetve Pro cuccokkal mire megyünk. A szokásos aranyköpésekkel dacolva szerintem van némi különbség, pl. hogy meg tudod-e csinálni azt a képet, vagy nem.

Pl. életemben egyetlen egyszer álltam egy izlandi jégbarlangban naplementében 70D-vel a kezemben és bizony az akkor készült kép erős határeset minőségét tekintve. Azt gondolom, a jelenlegi cuccommal, de ugyanazzal a kompozícióval és kézzel meglehetősen másra jutnék. Számomra ez a lényeges fájdalom a történetben, ami által megbántam, hogy nem vettem meg elsőre a Pro szettet. Na lapozzunk!

[ Szerkesztve ]

(#37802) HdRew válasza #92251648 (#37801) üzenetére


HdRew
őstag

Mondjuk szerintem azon kívül, hogy pénzt buktál rajta, nem vesztettél sokat. Most gondolj bele, valakinek megtetszik a fotózás, beleinvesztál x összeget, aztán rájön, hogy meló mellett nincs annyi ideje, hogy kiismerje a gépet és a tudásának a határait feszegesse netalántán. Szóval nem hülyeség az elején kevesebbet költeni rá, és, ha megtetszik a dolog, akkor lehet komolyabb összeget fektetni a hobbiba. Szerintem egyáltalán nem döntöttél rosszul.

[ Szerkesztve ]

(#37803) Pelican válasza #92251648 (#37801) üzenetére


Pelican
őstag

A példáidból pedig nekem az jön le, hogy nem voltál tisztában a felszerelésed korlátaival...
Izlandra én pl. vittem egy kölcsön full frame vázat is a cropos gépem mellé, mert tudtam, hogy a kevés fényes, éjszakai, északi fényes képekhez az jobb lesz.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#37804) copass válasza #92251648 (#37801) üzenetére


copass
veterán

nem te vagy az első aki benézte a 70D szenzorát.
egy fotóriporterrel komoly csatát vívtunk hogy nem kell fullframe mert a 70D is jó magas iso-n. azért én megkérdeztem hogy mi neked a magas iso? hát 3200 felé ő még nem tekerte...óóóó mondom és mutattam neki egy 5000-es képet az 5dm2-vel...nagy csend lett.
ismerek olyan fotóst aki elment egy fizetős (ő úgy fogalmazott hogy "lehetősége volt") izlandi fotós túrára és hiába vitte a csúcs felszerelést, kábé ugyanazt lőtte meg mint mindenki más....

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#37805) Perzeusz válasza HdRew (#37802) üzenetére


Perzeusz
tag

És az sem elhanyagolható, hogy minden feljebb lépéskor endorfinok áramlanak szét a vérünkben, míg ha mindjárt megveszed a tutit, akkor csak egyszer. :D

2 db WD Red 2TB eladó

(#37806) #92251648 válasza Pelican (#37803) üzenetére


#92251648
törölt tag

"A példáidból pedig nekem az jön le, hogy nem voltál tisztában a felszerelésed korlátaival..."

Ebben természetesen igazad van. Ezért írtam korábban, hogy hiszékeny és naiv voltam.

(#37807) HdRew válasza Perzeusz (#37805) üzenetére


HdRew
őstag

Na igen. :D :D :D :D

(#37808) Donki Hóte válasza #92251648 (#37801) üzenetére


Donki Hóte
veterán

egy izlandi jégbarlangban naplementében 70D-vel a kezemben

Ez volt a hiba :) Sosem voltam izlandi jégbarlangban (és az ár miatt valószínűleg sosem leszek), de az interneten rákeresve a témára, feltűnő, hogy minden jobban sikerült kép állványról készült.

Vagy azért, mert 4-10 másodperces záridőket alkalmaznak, vagy azért, mert 3-4 képből fotóshoppolják össze.

Pedig ezek a fotók 5D gépekkel készültek, mégse kézből lőtte őket a fotós.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#37809) m3ss válasza Donki Hóte (#37808) üzenetére


m3ss
veterán

na ja. ha ennyire dinamikaigenyes a tema, akkor mai gepekkel is inkabb 3-at lonek ra, ala, fole. akar allvanyrol akar kezbol. 12 ev-s kameraval meg aztan plane.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#37810) Pelican válasza Donki Hóte (#37808) üzenetére


Pelican
őstag

A második témát azért meg lehet oldani egy expóból is vakuval, kézből

És még Izlandig sem kell menni érte (Franciaország). :)

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#37811) #92251648 válasza Donki Hóte (#37808) üzenetére


#92251648
törölt tag

A "kezemben"-t csak képletesen értettem, természetesen állványról fotóztam, HDR bracketing technikával. Izlandi fotóstúrára nyilván nem megyünk normális statív nélkül.

(#37812) SG3rg0 válasza Terapeuta (#37800) üzenetére


SG3rg0
őstag

Köszi, hogy válaszoltál!

(#37813) Donki Hóte válasza #92251648 (#37811) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ja, értem.

Akkor viszont mi a baj az eredménnyel? A 70D azért a fókuszproblémáktól eltekintve nem rossz gép.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#37814) Pelican válasza #92251648 (#37811) üzenetére


Pelican
őstag

Megmutathatnád azt a képet...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#37815) m3ss válasza Donki Hóte (#37813) üzenetére


m3ss
veterán

en is kivancsi vagyok ra. meg a kollega kepere is ami sokkal jobb lett ugyanott, ugyanakkor a technika miatt.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#37816) Kikizoli123


Kikizoli123
lelkes újonc

Canon 6d-ről gondolkodom 6d mark ii váltásra.De nagyon megoszlók a tesztek.
Tudnátok pro kontra érveket mondani?
Tényleg dinamikában, élességben,és ellenfényben rosszabb a mark ii?

[ Szerkesztve ]

(#37817) PuMbA válasza Kikizoli123 (#37816) üzenetére


PuMbA
titán

(#37818) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!

Vasaroltam egy M50-et. Az a gondom, hogy ebbol kihagyta a Canon az infra vevot. Tudom en ezt valahogy mashogyan taviranyitani, ami nem a gyari Android / iOS szoftver?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#37819) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Szeretem ezeket a dxomark teszteket, de azért nézzük meg élesben is, mert pl iso-ban a 6d2 rosszabb itt meg jobbnak mutatják be, de semmi különös
Sok sok sok tesztet és véleményt kell megnézni ilyen esetben
Na meg a kérdés, mennyivel kerül többe, mert enm gondolom hogy mindenáron megérné a váltás
sőt

(#37820) PuMbA válasza tvamos (#37818) üzenetére


PuMbA
titán

(#37821) *Ropi* válasza Kikizoli123 (#37816) üzenetére


*Ropi*
félisten

6D1-ről érdemi váltás az 5D3 lenne (szakadéknyi különbség van a kettő közt AF rendszerben és kezelhetőségben az utóbbi javára - az a fél Fe különbség meg, amivel elvileg jobb a 6D1, a gyakorlatban nem oszt vagy szoroz ha jól utómunkázik az ember).

(#37817) PuMbA: A DxO csak azért él még, mert azt hozzák ki jobbnak a tesztekben, aki többet fizet. :N Egyébként a tesztjeik nagy része számítógépes emulációkon alapul, szóval én nem vennék rá mérget, hogy etalonként hitelesek - max. annak a laboratóriumi tesztpadnak abban a sarkában, ahol készítették őket. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#37822) #92251648 válasza Kikizoli123 (#37816) üzenetére


#92251648
törölt tag

Dehogy rosszabb! A dinamika tartomány különbségét szerintem halandó ember nem veszi észre, gyakorlatilag ugyanazt tudják. Az AF nagyságrendekkel használhatóbb és okosabb az új verzión. Az ellenfényes viselkedés szerintem sokkal inkább az objektíven múlik.

Tesztbeszámolóból, felületes véleményekből sokfélét lehet találni, egy ideig én is olvasgattam ezeket, aztán inkább kipróbáltam, vásároltam és nagyon nem bántam meg. A 6D2 (számomra) minden szempontból jobb masina, de ne hallgass senkire, kérj kölcsön egyet pár napra, aztán dönts!

[ Szerkesztve ]

(#37823) PuMbA válasza *Ropi* (#37821) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem eddig a DXO azt adta vissza, amit tapasztaltam a valóságban. Ha egy obi a DXO szerint élesebb (részletesebb) volt, akkor nálam is az volt :)

[ Szerkesztve ]

(#37824) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

nagy valószínűséggel összességében egy jobb gép a 6d2 hiszen a canon sem fejleszt visszafele, itt a kérdés mennyit kel ráfizetni
Az már nem mindegy

(#37825) *Ropi* válasza #92251648 (#37822) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Az ellenfényes viselkedés szerintem sokkal inkább az objektíven múlik."

Próbáld ki, hogy készíts ellenfényes képet normál expóval, majd 1 Fe + korrekcióval: látni fogod, hogy az elektronika (a megemelt erősítés miatti kontrasztvesztés) is számít.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#37826) Warton válasza *Ropi* (#37825) üzenetére


Warton
őstag

Próbáld ki, hogy készíts ellenfényes képet normál expóval, majd 1 Fe + korrekcióval:

Ezt kifejtenéd, mert nem értem.

(#37827) tvamos válasza PuMbA (#37820) üzenetére


tvamos
nagyúr

Eddig magamtol is eljutottam.
Valami barkacsolos megoldast keresetem volna.
Ezt talaltam, ami legkozelebb van ahhoz, amit keresek: [link]
De sajnos itt sincs M50, mert ezen mar nincs IR.

De vicces a lmgtfy.com

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#37828) *Ropi* válasza Warton (#37826) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az AF szenzor kalibrációja is a fényméréstől függ: ha világosabbra veszed kevesebb kontrasztot lát, ergo könnyebben téveszt.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#37829) tvamos válasza tvamos (#37827) üzenetére


tvamos
nagyúr

Már tárgytalan.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#37830) #73495296


#73495296
törölt tag

Sziasztok!
Vettem egy Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM objektívet az egyik üzletben, amelyik szerepel a Canon wintercashback programjában (maga az objektív is szerepel, elvileg 16 ezret térítenek vissza). Elküldtem az igénylést, feltöltöttem a sorszámot és a vásárlást igazoló pénztári nyugtát. Pár napja visszajeleztek egy automata e-mailben, hogy a vásárlást igazoló dokumentum hianyzik vagy invalid. Arról nem kaptam információt, hogy miért, és elérhetőséget sem küldtek (nyilván ha keresek, fogok találni). Újra feltöltöttem a blokkot, de gyakorlatilag ugyanazt, hiszen nincsen más, azóta még nem reagáltak. Az nem lehet gond, hogy nem kértem áfás számlát, mert azt kellett volna feltölteni? Mindenesetre a gyakori kérdéseknél azt írják, hogy a pénztári nyugta is elég és a termék sorszáma. Valakinek volt tapasztalata a wintercashback-el?

(#37831) PuMbA válasza #73495296 (#37830) üzenetére


PuMbA
titán

Én csináltam már cashback-et és természetesen számla kell hozzá :) Nyugta vagy blokk nem elég, hiszen azon csomó minden nincs rajta.

[ Szerkesztve ]

(#37832) speedyrg


speedyrg
tag

Sziasztok. Egy kis tanácsra lenne szükségem. Adott egy 6d és az abból kiesett raw fájl. A kérdés pedig az lenne hogy mekkora az az előhívható kép ami még a jó ízlés határába belefér? Illetve milyen formátumban érdemes konvertálni hogy a maximumot hozzám ki belőle. Egy barátom kért pár képet magukról majd közölte hogy ezt szeretné otthon 2 méter széles képnek előhívatni a szoba falára , de szerintem az már gázos lesz. Persze nem 20cm-ről nézné vagy nagyítóval , de hülyeséget nem szeretnék ajánlani. Előre is köszönöm a segítségeteket.

speedyr

(#37833) #73495296 válasza PuMbA (#37831) üzenetére


#73495296
törölt tag

Csak ellentmond ennek az, ami az oldalukon van:

"Mi számít elfogadható vásárlási igazolásnak?
Üzletekben eszközölt hagyományos vásárlások esetében a Canonnak a kifizetés összegét feltüntető pénztári bizonylat másolatára és a termék sorozatszámára van szüksége.
Internetes vásárlások esetében a Canon a megrendeléshez kapcsolódó fizetési igazolásról, a termék sorozatszámáról, valamint a webáruház és a termék információiról kér másolatot."

Már bánom, hogy nem kértem számlát, nem tudom utólag, ha visszamegyek a blokkal, ki tudnak-e állítani, egyébként elvileg kötelező lett volna nekik, mivel interneten rendeltem, de ott vettem át, de mivel számlát nem adtak, csak blokkot, ezért üzletben történő vásárlásnak minősült.

(#37834) papa019 válasza PuMbA (#37831) üzenetére


papa019
senior tag

Nekem a fotoplus-os nyugtát elfogadták, a boltban is direkt rákérdeztem előre, hogy nem lesz-e vele gond.

(#37835) PuMbA válasza #73495296 (#37833) üzenetére


PuMbA
titán

Ez tényleg érdekes. Én mindenhez kapok számlát amióta az eszemet tudom :) 200Ft-os váráslásért is olyan számlákat nyomatnak nekem, hogy csak na. Milyen bolt ez? Mindegy, hogy honnan rendelsz, az áruhoz tartozik a számla. Elrontották...

[ Szerkesztve ]

(#37836) copass válasza speedyrg (#37832) üzenetére


copass
veterán

elviszed egy nyomtatóshoz és megmondja neked hogy mi a maximum méret.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#37837) speedyrg válasza copass (#37836) üzenetére


speedyrg
tag

Nagyon köszönöm. Én a fotológussal szoktam dolgoztatni. Ott már a 100 cm szélesnél is kevesli a felbontást , itt viszont a 150 re is 10 Mpixel minimumot kér. Hát majd eldöntik. Köszönöm uram!

speedyr

(#37838) copass válasza speedyrg (#37837) üzenetére


copass
veterán

személyesen ismerem évek óta nyomtatok nála. érdemes megnézni az fb oldalát is hogy miket nyomnak és hova!:D kiállítások anyagát, repók,színházba,stb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#37839) #73495296 válasza papa019 (#37834) üzenetére


#73495296
törölt tag

Én is ott vásároltam, és egyelőre nem fogadták el a nyugtát, vagyisnem derül ki, hogy a nyugtával van a bajuk vagy a sorszámmal, mert az automata üzenet nem tért ki erre, általanos volt.

(#37840) papa019 válasza #73495296 (#37839) üzenetére


papa019
senior tag

Érdemes írni a supportnak, van külön cashback témakör. Nekem elég hamar válaszoltak (következő nap).

(#37841) copass


copass
veterán

slantedlensék megnyúzták az Rrrr-t!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#37842) *Ropi* válasza speedyrg (#37832) üzenetére


*Ropi*
félisten

Falra 60-140 DPI-ben érdemes kidolgozni a képet mérettől és minőségtől (nézési távolságtól függően). Anno a 40D-s képeinkből készültek óriásplakátok, szóval ez sima liba. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#37843) wms válasza copass (#37841) üzenetére


wms
senior tag

Azért szép lassan kiderül, hogy mégsem olyan rossz az R. :K

(#37844) Pelican válasza wms (#37843) üzenetére


Pelican
őstag

Mert van rosszabb? :)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#37845) *Ropi* válasza Pelican (#37844) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mondjuk az első tesztnél a Nikon Z kapásból kopogós szürkére égette az eget. :DDD

A Nikonnak ajánlom a Nikonn - Utopia c. albumát. ;] :DDD

Bár igaz, hogy minden relatív: az, hogy van nála rosszabb (kezdünk elmenni Blikk színvonalba) nem jelenti azt, hogy ez megfelel az igényeknek.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#37846) Bici válasza copass (#37841) üzenetére


Bici
félisten

Csak hang nekul beletekrve tudtam belenezni, de nem esett le az, hogy video, vagy allokep osszehasonlitast latunk. :U
A beegesekbol en videora tippelnek. :B

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#37847) copass válasza Bici (#37846) üzenetére


copass
veterán

nézd meg akkor!:D
amúgy kiégés!:D a beégés az nagyon mástészta. monitoroknál van az hogy beég a kép, tehát kikapcsoláskor is látszik a sokáig használt minta.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#37848) speedyrg válasza *Ropi* (#37842) üzenetére


speedyrg
tag

Köszönöm uram 😉

speedyr

(#37849) SG3rg0


SG3rg0
őstag

M50-hez melyik utángyártott márkájú akku a javasolt?

(#37850) GeriCool


GeriCool
aktív tag

Üdv!
750D-vel mennék ki fotózni kb 1-1,5 órát. Mennyire ajánlott vagy nem, ebben az időben. Nincs tapasztalatom vele. Hátha valakinek igen.
Az ok ha haza értem, akkor a táskában hagyva melegedjen 1-2órát. De a kinti időnek mennyire fog örülni.
Köszi

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.