Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38401) Doki16 válasza randras_83 (#38399) üzenetére


Doki16
addikt

Igen, biztosan ott is van bent kosz/por. Az meg gondolom csak szétszedéssel tisztítható.

(#38400) *Ropi*: Nem jön le róla. Valami van rajta. Mindenképpen tisztítószer kell hozzá. Amúgy, hogy tükör és a mattüveg "koszos", attól még az a képalkotást nem befolyásolja ugye? A szenzor szép tiszta azt néztem.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#38402) Donki Hóte válasza Doki16 (#38401) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha csak a tükrön, a mattüvegen és a keresőben van kosz, az a képalkotást nem befolyásolja.

Viszont nehezen képzelhető el, hogy minden koszos lett a gép belsejében, de a szenzor az tiszta maradt (még akkor is, ha van a gépben szenzortisztító funkció).

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38403) Doki16 válasza Donki Hóte (#38402) üzenetére


Doki16
addikt

Nem láttam rajta semmit. Majd csinálok képeket az összegfoglalóban lévő leírás szerint és kiderül :D

Remélem nem szaladtam alá ezzel a vásárlással.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#38404) Donki Hóte válasza Doki16 (#38403) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A szenzor jól tisztítható nedves módszerrel, mert van rajta egy viszonylag kemény réteg. Kapható is erre a célra tisztítókészlet, de ha úgy gondolod, hogy nem eléggé biztos és könnyű a kezed, akkor persze szakemberhez is viheted tisztításra.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38405) Doki16 válasza Donki Hóte (#38404) üzenetére


Doki16
addikt

Láttam ezeket én is. Veszek ilyet szerintem. A szenzor egyébként szép tiszta. Zseblámpával néztem és semmit nem látok rajta ami szennyeződésre utal.

A tükör viszont nem szép. Arra is jó lehet amit linkeltél?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#38406) Donki Hóte válasza Doki16 (#38405) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A tükröt ne piszkáld!!!

A felülete is érzékenyebb, könnyebb megsérteni, a rögzítése sem olyan, hogy ilyen mechanikus módszerrel tisztogatni lehetne!

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38407) Doki16 válasza Donki Hóte (#38406) üzenetére


Doki16
addikt

Csak ezért kérdeztem mert ilyen foltos. [kép] Szerintem valaki csinált vele valamit.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#38408) *Ropi* válasza Doki16 (#38407) üzenetére


*Ropi*
félisten

Na ezért nem szabad tisztítani, mert csak koszosabb lesz.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38409) JohnyBlue válasza Doki16 (#38407) üzenetére


JohnyBlue
őstag

tyááá :U

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#38410) Doki16 válasza JohnyBlue (#38409) üzenetére


Doki16
addikt

Csak lámpával világítva vettem észre, ahogy visszatükröződik rajta a fény. Szerinted menthető? Megpróbálom elvinni valahova, hátha kitudják akkor már egyúttal takarítani a keresőt.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#38411) JohnyBlue válasza Doki16 (#38410) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Fúúú passzolom. Jó pénzért biztos tudják cserélni. Az elődöd valami nedves genyóval eshetett neki :((( Ha nagyon neki akarnék esni és veszteni valóm nem lenne, akkor én egy szöszmentes anyaggal szárazon megpróbálnám ezt a mázgát letörölni róla.

Amúgy meg hagyd a fenébe a koszvadékot, ha nem látszik a képeken kit érdekel ? :D

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#38412) copass válasza Doki16 (#38407) üzenetére


copass
veterán

én fizetek és megcsinálják 3000-ér a szenzorpucevát, tükörrel együtt. lenspen loupéval csinálja a srác.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#38413) Doki16 válasza JohnyBlue (#38411) üzenetére


Doki16
addikt

Veszek egy ilyet azt kész :) Nincs veszteni valóm vele.

Nem látszik természetesen. A CCD pormentes a képek tökéletesen szépek vele.

(#38412) copass: Budapesti a srác?

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#38414) copass válasza Doki16 (#38413) üzenetére


copass
veterán

nem. de ráguglizol biztos feldob pár boltot pesten is.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#38415) Doki16 válasza copass (#38414) üzenetére


Doki16
addikt

Csak azért kérdem, mert én dunaújvárosi vagyok és itt semmi sincs, hátha pont a közelemben van :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#38416) copass válasza Doki16 (#38415) üzenetére


copass
veterán

debreceni.szóval az nem a comcéd!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#38417) swixx


swixx
tag

Sziasztok
Egy Canon 1100D tulajdonosa vagyok és a töltéssel kapcsolatosan lenne egy kérdésem.
Lehetséges úgy tölteni a gépet, hogy közben használatban van? Tehát pl. a szobában folyamatosan videófelvétel készül de közben töltőn van a gép?
Lehet, hogy rossz topik, ezért elnézést kérek.

(#38418) Doki16 válasza swixx (#38417) üzenetére


Doki16
addikt

Ilyesmivel tudod használni hálózatról. [link]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#38419) swixx válasza Doki16 (#38418) üzenetére


swixx
tag

Nagyon jó, és ennek van valami internationális neve? :D Erdélyben élek, és innen szeretném megrendelni.

(#38420) Doki16 válasza swixx (#38419) üzenetére


Doki16
addikt

Hálózati töltő vagy adapter. [link]

Vagy Canon Coupler. [link]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#38421) swixx válasza Doki16 (#38420) üzenetére


swixx
tag

Köszöntem szépen! :D

(#38422) fr3ntzen


fr3ntzen
aktív tag

Sziasztok! Tamron 17-50 f2. 8 vc nélküli... És Canon 17-40f4 l között mi a fő különbség? Esetleg valahol találok teszt képeket összehasonlítás miatt? Mert keresgéltem de csak szöveges tesztet találtam. Köszi a helpet.

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#38423) _seth_ válasza fr3ntzen (#38422) üzenetére


_seth_
veterán

A 17-50 2.8 egy EF-S obi, FF-re nem megy fel, a 17-40 viszont igen. Előbbi arról hires, hogy ha kifogsz egy jó darabot akkor nagyon éles. Utóbbi pedig arról, hogy kép széleken FF esetében már nagyon torzít. Árát figyelmbe véve még a torzítással együtt is jó obi, de vannak jobb UWA lencsék nála. Cropra feleslegesen drága a tamronhoz képest, ami ráadásul nagyobb átfogású is.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#38424) fr3ntzen válasza _seth_ (#38423) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Van mind a kettő, de akkor lehet eladom a 17-40et :) zsír újonnan vettem a tamront már 3 éve és nagyon jó... Azért kérdeztem mi legyen vele... :D

[ Szerkesztve ]

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#38425) _seth_ válasza fr3ntzen (#38424) üzenetére


_seth_
veterán

Ha tervben van az FF akkor jó lehet a 17-40 még, ha nincs akkor nyaralj egyet az árából :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#38426) fr3ntzen válasza _seth_ (#38425) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Tegnap vettem... Eladom és veszek belőle állványt meg ND szűrőt :)

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#38427) Vanir


Vanir
veterán

Sziasztok! Tegnaptól fogva egy Canon EOS 500D boldog tulajdonosa vagyok. Kettő kérdésem lenne, mindkettő videózással kapcsolatos.
1: Kb. 10-30 másodpercet rögzít max, pedig hely van még az SD kártyán bőven.
2: ISO-t, rekeszt lehetséges valahogy állítani videózásnál? EF 1.8/50-es obim van.

Az első kérdésre annyit találtam, hogy nem bírja az SD kártya a sebességet, viszont az Oly E-PL3-as masinámmal boldogan tudtam Full HD-ban videózgatni ugyanezen kártyával. Illetve nem ír ki semmiféle üzenet, szimplán leállítja a videózást.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#38428) Donki Hóte válasza Vanir (#38427) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A videófelvétel leállása szerintem nem a kártya miatt van, nekem is volt 500D-m, eléggé tré kártyákra is hibátlanul vette a videót.

Élességet csak úgy állít videózás közben, ha nyomkodod az AF gombot, de mivel nem kontraszt érzékelős az AF benne, ezért vagy eltalálja, hogy merre induljon élességet keresni, vagy nem (ebben az esetben egerészik párszor oda-vissza az élesség állító motor, ami nemcsak a kép élességét rontja el 5-10 másodpercre, hanem még jól bele is hallatszik a felvételbe). Zoomolni a fenti ok miatt szintén nem lehet videózás közben, a zoomolás elállítja az élességet (az olcsó obik többségében), aztán keresi az élességet másodpercekig.

Fénymérés van videó közben, de csak automatán működik, te kézzel nem tudsz se ISO-t, se rekeszt állítani videózás közben.

Sajna külső mikrofont nem lehet a géphez csatlakoztatni, a belső mikrofon pedig a legkisebb szélben is nagyon zajos, szóval ez se az erőssége :(

Az 500D volt az első középkategóriás Canon DSLR ami már tudott videót felvenni, de biza eléggé alapfokon sikerült ezt a funkciót megvalósítani benne, én pl. pont azért adtam el, mert nem túl jó videófelvételeket lehetett vele készíteni, ha meg éppen jó lett volna, akkor a fenti problémák miatt elég sok részt ki kellett vágni a felvételből :(

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38429) fr3ntzen


fr3ntzen
aktív tag

Szép estet.

Érdemes egy 2x-es extenderre beruházni ? 7d + 70200 f4 L ?

Köszi a segítséget. :R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#38430) _seth_ válasza fr3ntzen (#38429) üzenetére


_seth_
veterán

70-200 2.8 IS I + 2x II + 5D3-nál is szemmel látható a képminőség romlása. Illetve a gyutávot duplázva a fényerőt felezi, azaz F4-en már F8 lesz az indulód ami még épp élhető, de sötétedéskor már fóksuszt is nehezen talál. A 2.8-ast extenderrel F8-ra szoktam rekeszelni, kb úgy elfogadható a képe.

Kenko 300DG 1,4, olyat vegyél ha extendert szeretnél.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#38431) fr3ntzen válasza _seth_ (#38430) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Csak kérdés... ugy nez ki 1 nap hasznalat utan el is adom a 17-40et :D ezert kerdezgetek . :D

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#38432) *Ropi* válasza fr3ntzen (#38429) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha mindenképpen extenderezni akarsz, akkor egy Kenko 1.4x DGX Pro 300-ba.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38433) Vanir válasza Donki Hóte (#38428) üzenetére


Vanir
veterán

Köszönöm szépen a részletes választ, a videó leállásával kapcsolat van ötleted neked/bárki másnak?
Köszi!

(#38434) Fotonhámozó válasza *Ropi* (#38432) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

+1

5D3 + C EF 70-200 L f/4 + Kenko 1.4x DGx PRO 300, ISO 5000, f/4 (5.6), 160 mm (~224 mm) + leskunyhó üvege + csapnivaló fényviszonyok + zajszűrés A hátráltató körülmények ellenére tűrhető szerintem, ettől csak jobb szokott lenni a képminőség.

[ Szerkesztve ]

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#38435) Donki Hóte válasza Fotonhámozó (#38434) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ez a kép ablakon keresztül készült :F

Vagy mit jelent a "+ leskunyhó üvege" kifejezés?

#38433 Vanir: Próbálj ki egy másik SD kártyát, csak akkor derül ki, hogy van-e a te kártyáddal gond. Nekem Class6-os SD kártyára gond nélkül írta a 1080p videót, szóval egyedi gond lehet a kártyáddal.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38436) Fotonhámozó válasza Donki Hóte (#38435) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Igen, fóliázott ablaküvegen keresztül készült.

Konkrétan ebből a lesből készült, álcaháló nélkül, természetesen :B

[ Szerkesztve ]

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#38437) tvamos válasza Fotonhámozó (#38434) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez nagyon jo! :R Mennyi ezen a "fotosopp"?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#38438) Vanir válasza Donki Hóte (#38435) üzenetére


Vanir
veterán

Köszi, rápróbálok másik kártyával is.

(#38439) Fotonhámozó válasza tvamos (#38437) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Köszi! Nem sok, Camera Rawban szokásos dolgokat állítottam (kontraszt, fényerő stb.), PS-ban vágtam és zajt szűrtem.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#38440) *Ropi* válasza Fotonhámozó (#38434) üzenetére


*Ropi*
félisten

Korrekt. :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38441) fr3ntzen válasza Fotonhámozó (#38434) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Köszi mindenkinek... Frankó a kép!

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#38442) -Kukori


-Kukori
újonc

Üdv!
Mindig is érdekelt a fotózás, eddig analóg SLR gépekkel fotóztam, most szívesen nyitnék a DSLR világába, nem tudom, hogy mennyire fog megfogni a digitális technika, ezért kezdetben nem szeretnék rögtön sokat költeni, és rögtön több százezres gépeket venni. A Canon márkát szeretem, slr gépeim többsége is Canon volt, és mivel, van egy rakat régi objektívem Canonhoz, ezért maradnék ebben a markában.
Használt gépek között nézelődtem, most olyan 30 körül ki tudnék kifogni egy Canon 20D-t, és hasonló árban találtam még eladó 30D-t Érdekelne a véleményetek ezekről a gépekről.
Ha valakinek volt már tapasztalata ezekkel a gépekkel, lekötelezne, ha leírná azt.
Köszönöm :)

(#38443) *Ropi* válasza -Kukori (#38442) üzenetére


*Ropi*
félisten

10 éve még elmentek, de ma már nagyon elavult technológiát használó vázak mind képminőségben, mind funkcionalitásban az analóghoz viszonyítva. A helyedben minimum 40D-t vennék ha nem akarnék sokat költeni, vagy 7D-t, ha több a keret.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38444) Donki Hóte válasza -Kukori (#38442) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ennyire régi gépet ne vegyél! Neked már nem kell a fotózás alapjait tanulni, ezek a régi gépek pedig csak tanulni jók. Manapság már sokkal több hátrányuk van, mint előnyük, a bennük lévő technika ma már elavultnak számít.

Nem lelnéd örömöd bennük, csak a korlátaikat látnád.

Az analóg filmes technikával a Canon fejlődése során először talán az 50D volt versenyképes alternatíva, előtte csak a digitális fotózás technikai újdonsága vitte előre az eladásokat.

(A 40D sem volt rossz a műszaki adatok alapján, de hibás széria volt, sok technikai probléma akadt vele, könnyű belefutni egy hibás darabba.)

SZERK: Még annyi, hogy egy 20D, vagy 30D az örök darab. Azért az, mert ha megveszed, akkor örökké a tiéd lesz, eladni soha többet nem tudod :K

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38445) Doki16


Doki16
addikt

Használ valaki ilyen objektívet? [link]

Lenne értelme kiváltanom vele egy 18-55 STM kit obit? Szeretnék egy nagyobb zoomosat, de nincs kedvem folyamat cserélgetni mondjuk egy 55-250-re :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#38446) *Ropi* válasza Donki Hóte (#38444) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ezzel nem értek egyet: az 40D ISO 1000-ig zajmentesebb, mint az 50D, ISO 3200 felett meg egyikkel sem szeretne fotózni. :N 40D mellett negatívumként a zárját lehet felhozni, de ha megkérdezi, hogy a zárcserén túlvan-e már, akkor azzal ki is van véve a probléma gyökere. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38447) Donki Hóte válasza Doki16 (#38445) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hehe, nekem van ilyen objektívem, használom is rendszeresen. Sőt, van az utóda is, a 16-300-as Tamron.

Azért mondom, hogy hehe, mert az ilyen objektívekkel én vagyok a topik páriája, ha tudták volna az őstagok, hogy nekem ilyen van, akkor első alkalommal nem is engedtek volna hozzászólni a topikhoz :DD

Na, komolyra fordítva a szót elmondom, hogy SZERINTEM miért jó egy ilyen objektív (és persze azt is, hogy miért nem jó).

Az előnyei között van az, hogy elég nagy a zoom átfogása, nagyon jó a benne lévő stabilizátor, 25-ös és 80-as gyutáv között elég jó a képe (itt most a 18-270-es tartományban értelmezem a gyutávot, nem az 1.6-os szorzóval). Kiválóan fókuszál, 100 képből legfeljebb egyszer fókuszál mellé. Szerintem ez egy kiváló nyaraló, turistás széles átfogású zoom objektív :R

Hátránya leginkább az, hogy fordítva kell vele zoomolni, amerre egy Canon obi növeli a gyújtótávolságot, arrafelé tekerve ez csökkenti (ha felváltva használom mondjuk egy Canon 18-135 obival, akkor mindig össze-vissza tekerem az obikat :( ). Hátránya még, hogy bár a Canon gépek felismerik, de nem hajlandók se a vignettálást, se a torzítást korrigálni (ők is páriának tekintik az objektívet :D ) Valós hátránya az, hogy 18-25 gyutáv között határozottan érzékelhető a párnatorzítás, 100-as gyutáv felett pedig csak középen éles, a széle felé eléggé mosott a képe. 150 gyutáv felett erős fényben a széleken megjelenik egy eléggé határozott CA is.

A kétségtelen hátrányai miatt vettem meg az utódát, a 16-300-as Tamront, de az még rosszabb, a stabija gyengébb, nehezebben fókuszál, visszafelé felrakott napellenzővel nem lehet használni (se a fókuszgyűrűhöz, se a zoom gyűrűhöz nem lehet hozzáférni).

Ha konkrét kérdésed van az obival kapcsolatban, akkor tedd fel.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38448) Doki16 válasza Donki Hóte (#38447) üzenetére


Doki16
addikt

köszönöm szépen a részletes leírást :R

Ezt néztem ki most, azért kérdeztem. Ebben is van stabilizátor? Szerinted ennyit megér?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#38449) Pelican válasza -Kukori (#38442) üzenetére


Pelican
őstag

Nem értek egyet az előző válaszokkal, EOS 5-ről váltottam 20D-re és soha többet nem fotóztam analóggal. Mai szemmel elavultnak látszanak ugyan, de a diára fotózáshoz képest akkora könnyebbség a digitálisat használni, hogy az mindenért kárpótol. A dslr világba belépőnek bármi megteszi, ha nem akarsz rá többet áldozni, akkor akár egy 30D is.
De készülj rá, hogy hamar rá fogsz jönni, hogy lehet felfelé lépni és akkor tényleg kidobott pénz lesz, amit a 20D-re vagy 30D-re költöttél.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#38450) vlevi válasza Doki16 (#38445) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem régen volt egy Sigma 17-70 (még a régi, van ennek vagy 10 éve is), ami mellé vettem egy 55-250IS STM-et. Mindíg is zavart, hogy a Sigma nem tud rendesen fókuszálni, volt, hogy folyamatosra állított fókusz mellett folyamatosan mozgott az obi. Ezért lecseréltem egy Canon 18-135 IS-re. Azóta az 55-250 csak nagyon-nagyon ritkán kerül fel a gépre.
Valahogy úgy adja ki a dolog, hogy olyan témákban fotózok, ahol erre van szükség.Természetesen csak a magam szórakozására, semmi profi felhasználás.
Nem járok vadlesre, nem fotózok meccseken, ezért tényleg nincs kihasználva az 55-250.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.