Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38851) JohnyBlue válasza #73495296 (#38850) üzenetére


JohnyBlue
őstag

csak akkor nem értem miért annyira alap hobbi fotósoknál is a fényerős fix, hiszen erősen téma függ...

Borzasztó egyszerű a magyarázat. A fotós fejlődési szakászának van egy olyan része amikor gyűjtöget és mindent megvesz :D Na első körben mindenki megveszi az ócsó ötveneseket meg harmincötöket. Mert fényerős, lófasznyi dof, bokádat lefosod képminőség főleg ha egy blendét tekersz még rajta. És faszán jönnek majd a szivárványhányós felülről lefotózom a petúniákat kípek...

Azért ezeket az obikat tudni kell használni mint mondtad erősen témafüggő, de azért nem feltétlen jó az 50-es portréra hanem jó az várost járni is. Mivel ezt azért nem minden megvan a vízjelem fotós tudja fejben feldolgozni, így jönnek, hogy ááá az foshányinger :D kel la facnak fix... venni kell a kettőnyócas zoomokat mert az a állat. Utána meg nehéz lesz a táska... jön gyerek sokat utazunk, kell a 18-200 as zoom :D Utána rájön, hogy ááá jó neki a milc is de ott se lel bódogságra mert mán meg kicsi lett. És mire az ember elkölt cirka 1-2 millát a hobbijára meg jobb esetben elkattint 100K képet rájön, hogy milyen obikra, vázakra van neki szüksége. Akkor bemegy a bótba megveszi célirányosan azt ami kell és boldogság lesz :D

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#38852) copass válasza #73495296 (#38850) üzenetére


copass
veterán

fényerő és a bokeh meg az hogy iszonyat olcsó!:D utóbbi engem hidegen hagy, de az 1-4-1.8 nagyon jól jön ha alig van fényed.
pl. lakásban, éjszaka, koncerten,stb. nem lehet mindíg rekeszelni efnyócra!:D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#38853) p_adam válasza #73495296 (#38850) üzenetére


p_adam
addikt

(#38841) részemről innen indult a dolog, elsősorban a torzításról volt szó...

(#38854) Faby


Faby
senior tag

Sziasztok.

Félig off:
Van valakinek tapasztalata Canon objektivekkel (ef-s) Panasonic milcen? Konkrétan Lumix G7-tel?
Került a családba egy, és az jutott eszembe, hogy lehetne használni a meglévő Canon optikákat.
Találtam többféle adaptert, a nagyon olcsótól (ami szinte biztos, hogy nem visz át semmi af infót) a viszonylag megfizethetőn át a nagyon drágáig.
Pl ez jó lehet? [link]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#38855) tkesy


tkesy
őstag

Sziasztok,

Édesanyámnak van egy EOS 1100D-je a gyári 18-55mm-es objektívvel, és mostanság az automata fókusz elkezdett nem működni. A két végállásban még csak-csak hajlandó valamit csinálni, de a kettő között semmit. Hallani, hogy akar valamit a gép, de nem történik semmi. Gondolom ez nem egy egyedi hiba, szóval az lenne a kérdésem, hogy vajon mi mehetett tönkre és mennyire javítható ez a hiba?

Előre is köszi a választ.

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#38856) copass válasza tkesy (#38855) üzenetére


copass
veterán

18-55-ben az af kábel eltört. javítható ~8k körül van egy ilyen csere.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#38857) oszi666


oszi666
őstag

Sziasztok!
Szoval nemreg megorokoltem egy hibatlan allapotu 10.000 expos canon 400d-t a 18-55mm kit objektivvel egyutt.
Harom kerdesem lenne:
Megeri-e most ef bajonettes objektivet vennem? Azert kerdezem mert ha belejovok lehet lecserelem majd egy ujabb gepre. Ez nagyon nem most lesz, ez a gep ugy erzem tokeletes tanulasra. De pl ha most veszek egy alap fix 50mmes objektivet akkor az kesobb valami adapterrel hasznalhato lesz egy milcen igaz (ha esetleg milc mellett dontok)?
A masik, hogy szeretnek bele uj akkut venni mert a gyari eredeti meg az utolag vett pot akku eleg gyengek mar. Viszont ez egy 2006os modell meg a zsir uj akkuk is elfaradtak mar nem? Megeri rendelni gyarit vagy jo valami utangyartott? La
A harmadik kerdesem hogy amikor be van kapcsolva a gep, de a hatso lcd kijelzo nem mukodik(lekapcsol automatan) akkor a gep kb semmi aramot nem fogyaszt igaz? Hiszen a keresobe a tukorrol jon a kep a szenzor gondolom csak akkor aktiv amikor a tukor felcsapodik szoval max vmi keszenleti cumo mehet benne.
Elore is koszi a helpet!

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#38858) csacsi77 válasza oszi666 (#38857) üzenetére


csacsi77
senior tag

Nem tudom milyen a 18-55-ös obi, ha nem IS-es én megfontolnám hogy az új IS STM-es verziót beszerzem. Két fajtája van, az elsőnek f/3,5 a kezdő fényereje, az újabbnak f/4. Használtan 25-30 eFt-ért meg tudod ezeket venni. Bármelyik jó.
Szerintem nyugodtan vegyél egy Canon 50mm f/1,8 STM obit is, ha bejön az 50mm látószöge. Használtan 25-30 eFt-ért bármikor hozzájuthatsz.
Ha Canon milc-re váltanál akkor a fenti obit a gyári Canon adapterrel teljes körűen használhatod, semmi kompromisszum nem lesz.
Én akkunak egy ilyet vennék. Conrad
Ha pedig megy az ebay, akkor én ezt találtam.
Igen, jól gondolod, ha nincs élőkép, akkor a gép fogyasztása minimális.

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#38859) oszi666 válasza csacsi77 (#38858) üzenetére


oszi666
őstag

A kit objektiv biztos hogy nem IS. Meg elegge utana kell olvasnom mindennek. Pl a vaznak nem kell tudnia valamit pluszba hogy az objektiv stabilizatorat tudja hasznalni? Mondom 2006os gep szoval na megvannak a limitacioi. Most lottem kb 300 kepet a hetvegen. Ez a gep tanulos gepnek meg mindig tokeletes ha pedig veszek uj objektivet az jo lesz mas gepekre gondolom szoval szamomra ez egy eleg win win helyzetnek tunik szamomra. Ha most vennek egy zsir uj gepet max az tunne fel nekem hogy egyszerubb kezelni de kepminosegben en full amatorkent nem latnek kulonbseget.
Koszonom a segitseget!

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#38860) oszi666 válasza csacsi77 (#38858) üzenetére


oszi666
őstag

Elnezest lejart a szerkesztesi ido.
Szoval ket kerdesem lenne a valaszoddal kapcsolatban:
Ha az objektivben van IS akkor a gepnek kell ahhoz tudnia barmit hogy ki tudja hasznalni?
Az STM lenyege hogy nagyon halkan fokuszal az objektiv de ennek igazabol videozasnal van gondolom jelentosege hogy ne hallatszodjon nem? De mivel az enyem egyaltalan nem.tud videozni ennek itt nem sok jelentosege van szerintem. Plusz a videozas engem egyelore nem izgat :)

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#38861) PuMbA válasza oszi666 (#38860) üzenetére


PuMbA
titán

"videozasnal van gondolom jelentosege hogy ne hallatszodjon nem? De mivel az enyem egyaltalan nem.tud videozni ennek itt nem sok jelentosege van szerintem. "

STM-es obik újabbak és optikailag, ezáltal képminőségben is jobbak :)

[ Szerkesztve ]

(#38862) csacsi77 válasza oszi666 (#38860) üzenetére


csacsi77
senior tag

Pumbától már választ kaptál az STM-es obikra.
A váznak nem kell tudnia semmit jelen esetben, csak élvezned az előnyét, hogy az érzékelőre már stabilizált kép érkezik.
STM-es obit azért ajánlottam, mert említetted a milc felé kacsingatást. Az STM-es obikat maradéktalanul ki tudod használni a Canon milc-ein, sőt még adapterrel a Sony milc vázakon is szuperálnak.
De most inkább ismerd meg a gépet, sokat fotózz, kísérletezz és majd kialakul, hogy mi szeretnél.

Öreg fater megoldja!!!!

(#38863) vlevi válasza oszi666 (#38860) üzenetére


vlevi
nagyúr

Valamint nem forog a frontlencse fokuszalaskor, (lehet rá tenni polár szűrőt) és asszem a fokuszpont sem változik zoomolas közben, bár ez utóbbiban nem vagyok biztos.

(#38864) oszi666


oszi666
őstag

mindenkinek köszönöm a segítséget!

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#38865) Warton


Warton
őstag

16-35 2.8 L II ről van valakinek tapasztala? Van valami hasfájása, fókusz, nemtom.

(#38866) Donki Hóte válasza Warton (#38865) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az árán kívül nem hiszem, hogy nagy gondok lennének vele ;)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38867) *Ropi* válasza Warton (#38865) üzenetére


*Ropi*
félisten

Lötyög a fókusza, meg a széleken taknyol. Ha teheted vedd inkább a III.-at e-infinről!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38868) bbsofficial


bbsofficial
tag

Sziasztok!

A 200D oldalán, meg többen is van egy rekeszelő gomb, ami elvileg előre mutatja a mélységelességet. A keresőben kéne látnom a varható mélységelesseget, ha megnyomom? Nem igazán vettem észre változást.

Nagy dinamikatartományú képnél 3 külöböző expozíciót érdemes készíteni 1-2 fé tartományban vagy fénymérési mód állítással is javítható ez? A 3 képet összevágva jobb eredmény érhető el, mint simán felhúzni az árnyékot LR-ben? A *-al történő expozíciórögzítés mikor javasolt?

Köszönöm

(#38869) Donki Hóte válasza bbsofficial (#38868) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Azért nem látsz különösebben semmit, mert tág rekesszel fényképezel. Állítsd a gépet rekeszelőválasztó módba (Av mód), állíts be egy 22-es rekeszt, majd nyomogasd a gombot.

Látni fogod a különbséget, az tuti :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38870) *Ropi* válasza bbsofficial (#38868) üzenetére


*Ropi*
félisten

"A 200D oldalán, meg többen is van egy rekeszelő gomb, ami elvileg előre mutatja a mélységelességet. A keresőben kéne látnom a varható mélységelesseget, ha megnyomom? Nem igazán vettem észre változást."

Igen, az "A-DEP" gomb. Akkor nem látsz változást, ha eleve a legtágabb tekeszen vagy.

"Nagy dinamikatartományú képnél 3 külöböző expozíciót érdemes készíteni 1-2 fé tartományban vagy fénymérési mód állítással is javítható ez?"

Jó az 4-5 képnek és / vagy 2-3 Fe-nek (vagy többnek is, mikor milyen a kompozíció).

"A 3 képet összevágva jobb eredmény érhető el, mint simán felhúzni az árnyékot LR-ben?"

Igen."

A *-al történő expozíciórögzítés mikor javasolt?"

Amikor szükséges.:D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38871) Pelican válasza *Ropi* (#38870) üzenetére


Pelican
őstag

A *-al történő expozíciórögzítés mikor javasolt?"

Amikor szükséges.:D

Ez azonnal mehet az Összefoglalóba. :)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#38872) Warton válasza *Ropi* (#38867) üzenetére


Warton
őstag

Az nem opció. Még a 17-40 jön szóba.

[ Szerkesztve ]

(#38873) JohnyBlue válasza Warton (#38872) üzenetére


JohnyBlue
őstag

17-40 tök jó üveg ;) Baromi gyors az af. egy ujjal is lazán zoomolsz. középen klafa már nyitva is, szélen gyengusz, könnyű.

16-35 f4L ( e infről 240ből lazán megvan ) IS bődületes képminőség javulás a 17-40 hez képest. viszont nem tudsz egy ujjal zoomolni... és szerintem lassabb az AF (gyenge fényeknél) stabi jól teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#38874) *Ropi* válasza JohnyBlue (#38873) üzenetére


*Ropi*
félisten

16-35/2.8L vs 17-40/4L

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38875) JohnyBlue válasza *Ropi* (#38874) üzenetére


JohnyBlue
őstag

F4l IS rol es a 17-40mondtam véleményt. A16-35effketto az meg olyan amilyen.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#38876) rednifegnar válasza JohnyBlue (#38875) üzenetére


rednifegnar
senior tag

nekem is volt 16-35 f4 is, de eleg hamar eladtam, kepminosege penge, de en akkora dogot nem hurcolok napi szinten, igy mennie kellett (620gr). igazabol kivancsisagbol vettem meg kiprobalni, telleg eles, af-el se volt gondom (amugy konnyu nagylato fixeim vannak es ahhoz hasonlitok mindent).

A camera does not make art, the artist makes art.

(#38877) tkesy válasza copass (#38856) üzenetére


tkesy
őstag

Köszi az infót!

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#38878) Warton válasza JohnyBlue (#38875) üzenetére


Warton
őstag

Igazából engem meg pont az effkettőnyóc érdekelt volna, nem az effnégy. :U

(#38879) Surfym@n válasza Warton (#38878) üzenetére


Surfym@n
senior tag

élesség:
f2.8 II obi f4-en gyengébb mint az f4 IS obi ugyanott
f2.8 III már ugyanolyan jó f4-en de hát jóval drágább és abban sincs IS

vignette:
f2.8 III (leggyengébb) - f2.8 II - f4 IS (legjobb)

CA és flare:
f2.8 II - f4 IS - f 2.8 III

AF-sebesség
f4 IS - f2.8 II - f2.8 III

sztem nagyon kicsi az a szitu amikor a f2.8 III jobban kellene mint az f4 IS (presswork)
főleg hogy a mai vázak magas ISO-n is jól teljesítenek (FF pláne)

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#38880) *Ropi*


*Ropi*
félisten

(#38881) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Kaptam ajándékba egy Canon EOS 7D vázat, nagyon szép állapotban és korához képest kevés, 9700 expoval.

Azt szeretném kérdezni, hogy kezdő fotósként megéri megtartani ezt a vázat és erre "építkezni"?

Előre is köszönöm!

(#38882) Peet91 válasza Oposzumtoszó (#38881) üzenetére


Peet91
aktív tag

Én egy 7D-n tanultam meg fotózni, és azt kell mondanom, hogyha tényleg a technikai részét is el szeretnéd sajátítani a fotózásnak, akkor egy remek kezdőgép, mert az újabb vázakban lévő kényelni funkciók, pl auto iso, még nincsenek meg benne. Amit tudni kell róla, hogy képminőségben illetve sorozatlövési képességben remek, a Canon crop-os zászlóshajója volt a maga idejében. Nagyon jól kezelhető a két tárcsa, és a kis joystick miatt, ez a legújabb 5D-n és pont ilyen, és nagyon szereti mindenki. Ahol szerintem kijön a kor, az az ISO, (800-as érzékenység fölött számomra már fájdalmasan sok volt a zaj), illetve hogy live view-ban illetve videózás közben csak kontrasztalapó fókusz van (lassú és pásztázós, illetve nincs AF, csak ha folyamatosan nyomva tartod a gombot), illetve hogy nincsenek benne modern connectivity dolgok (wifi, nfc) ezért old-school madzagos távirányítóval fogsz tudni dolgozni csak.

Röviden, szerintem kezdésnek sokkal jobb, mint egy új, de három vagy négyszámjegyű kezdő váz, csak ajánlani tudom.

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#38883) Oposzumtoszó válasza Peet91 (#38882) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Köszönöm szépen a választ!

:R

(#38884) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Ahohy nézegetem a beállításokat, van auto ISO.

(#38885) Donki Hóte válasza Oposzumtoszó (#38884) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Full automata módban persze, hogy van auto ISO, de P (programautomatika) állásban is van auto ISO?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38886) Oposzumtoszó válasza Donki Hóte (#38885) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Elnézést, nem kötekedésből írtam. :) Most ismerkedek a vázzal, csak megosztottam a tapasztalataimat. :)

(#38887) bbsofficial válasza *Ropi* (#38870) üzenetére


bbsofficial
tag

Köszönöm a válaszokat :) .

Még egy kérdés: szereztem egy 55-250 stm-et, hangosabban fókuszálgat mint a 18-55 és néha tovább is tart makronál (gondolom ez azért normalis).

Ami viszont furcsa, hogy fókuszálás után a zoomgyűrűt tekerve búgó hangot ad, simán hallatszik a videóban is, kb.10 mp. után zoomállításkor megszűnik már csak tubushangja van. Az stm-es kitobjektívnél nem tapasztaltam ilyet. Nem old le a motorról vagy ez normális?

(#38888) *Ropi* válasza bbsofficial (#38887) üzenetére


*Ropi*
félisten

"...Néha tovább is tart makrónál (gondolom ez azért normális)."

Igen, mert makróban kisebb lépésközökkel megy át a fókuszúton.

"Ami viszont furcsa, hogy fókuszálás után a zoomgyűrűt tekerve búgó hangot ad, simán hallatszik a videóban is, kb.10 mp. után zoomállításkor megszűnik már csak tubushangja van. Az stm-es kitobjektívnél nem tapasztaltam ilyet. Nem old le a motorról vagy ez normális?"

Ezt a kérdést passzolom, mert még nem volt a kezemben ilyen objektív (a magán vélményem, hogy nem normális).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38889) PuMbA válasza bbsofficial (#38887) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem is hangosabb az 55-250 stm, mint a 18-55, de hát több is benne az üveg :)

[ Szerkesztve ]

(#38890) bbsofficial válasza PuMbA (#38889) üzenetére


bbsofficial
tag

Ilyen nyekergős fókuszálás után, kicsit idegesítő: https://photos.app.goo.gl/LccVMk6GJGWHojNeA

Még egy hülye kérdésem lenne: elvileg a dual pixel cmos élőkép és videózásra szolgál, viszont nálam objektívtől függetlenül live view-os fényképezesnél halkan hallom, ahogy az stm fókuszál át, videózásnál pedig 0 hang történik. Nem kellene live viewnál is teljesen hangmentesnek lennie?

(#38891) PuMbA válasza bbsofficial (#38890) üzenetére


PuMbA
titán

Hát ez azért tényleg elég rosszul hangzik. Szerintem mehet vissza gariba. :)

" Nem kellene live viewnál is teljesen hangmentesnek lennie?"

Nem, keresőn keresztül is hallod a hangját.

[ Szerkesztve ]

(#38892) Oposzumtoszó válasza Donki Hóte (#38885) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

P állásban is van auto iso.

(#38893) Pelican válasza Oposzumtoszó (#38892) üzenetére


Pelican
őstag

Mondjuk ez épp a Tv... :)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#38894) Oposzumtoszó válasza Pelican (#38893) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Bocsanat. :)

(#38895) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Tartozom egy bocsánatkéréssel a Tisztelt Fórumtársak felé. Ez az auto iso nincs a helyzet magaslatán.
Ennyire még sohasem izzadtam le, hogy egy normális éjszakai képet összehozzak. :DDD

(#38896) vlevi válasza Oposzumtoszó (#38895) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az automata ISO, fogjuk rá, jó, ha van, de inkább próbálj meg meglenni nélküle.
Azthiszem, nem árulok el titkot azzal, hogy a szükséges fénymennyiség "beszerzéséhez" 3 paramétert tudunk állítani.
Záridőt, rekesznyílást és ISO-t.
P módban mindhárom értéket a gép fogja állítani valahogy. Erre van egy gyárilag beállított algoritmus, ami az egyéb paraméterek figyelembevételével fog beállítani 1/250, F3.5, ISO3200 vagy 1/1 F8, ISO100 között bármit. Vagy akár még szélsőségesebb értékeket.
Ha pl. sok fókuszpontot használsz, akkor azokat mindet megpróbálja élesen tartani, emiatt szűk rekeszt állít be, hosszabb expo idővel, és szélsőségesen magas ISO-val.
AV, TV módban a rekesznyílást, záridőt fixálod, de akkor a másik két paraméterrel fog játszani.
M módban hiába állítasz be pl. éjszakai felvétellel 5s záridőt, ha a gép ezt sötétnek érzékeli, fel fogja húzni az ISO-t a végletekig, hogy megfelelően fényes képet készítsen. Ez a megfelelően fényes általában a középszürke szokott lenni (18%-os szürke) Arról nem tud a gép, hogy te éjszakai képet akarsz csinálni, aminek 99%-a fekete, és van rajta 1-2%-nyi fénypont.
Az ISO-t azért is érdemes kézi értéken tartani, mert mindegyik ISO értéknél más-más lesz az elkészült kép zajtartalma, színhelyessége, stb. Ez azért van így, mert az ISO érték változása azt jelenti, hogy az érzékelőről beérkező fény információt mennyire erősítse elektronikusan.
Ugyanez igaz a fehéregyensúlyra is. A gép mindíg a 18%-s referencia szürke szín elérésére törekszik, emiatt pl. a naplementés, sárgásabb árnyalatú képeket teljesen tönkre tudja tenni, abban az értelemben, hogy a fehéregyensúly utánállítással teljesen olyan színvilágot csinál belőle, mintha szikrázó déli napfényben készült volna.

[ Szerkesztve ]

(#38897) Oposzumtoszó válasza vlevi (#38896) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Köszönöm a minden részletre kiterjedő tanácsot. Manuális módban fogok próbálkozni, csak nehéz, mert nem volt még ilyen kategóriás gépem.
Remélem nem lehelli ki a lelkét, mire megtanulok bánni vele. :)

(#38898) PuMbA válasza Oposzumtoszó (#38897) üzenetére


PuMbA
titán

Av, Tv módot is használhatsz. Még a profik sem nyomják M módban sokszor, szóval kezdésnek elég meredek. A lényeg, hogy nézz sok YouTube videót, hogy mi hogy van és fotózz.

[ Szerkesztve ]

(#38899) Oposzumtoszó válasza PuMbA (#38898) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Most állítottam vissza gyári értékre a beállításokat, mert az előző tulaj beállításai voltak még benne. Valóban hard a manual mód, el is vesztem az opciókban.

(#38900) vlevi válasza Oposzumtoszó (#38899) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ahogy előttem írták, az AV, TV mód is nyugodtan használható. Az M mód akkor javasolt, ha olyan szélsőséges körülmények vannak, amit fényképezőgép nagyon vacakul állít be az előbbi két módban. Mondjuk, pont az éjszakai felvétel tipikusan ilyen. Erőteljesen alulexponáltnak fogja mutatni a képet, mert nincs rajta elég világos terület, de ez éjszakai képnél rendben is van.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.