Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38351) Tóth_Balázs


Tóth_Balázs
lelkes újonc

Üdv Mindenkinek!
A canon eos 4000D-ről mi a véleményetek?
Első gép lenne.
Általános otthoni felhasználásra, a fotózás alapjainak megtanulásához.

(#38352) SidCorky válasza Warton (#38349) üzenetére


SidCorky
senior tag

Én például az obin lévő gyűrűre lőttem be, elég kényelmes. Kár, hogy mire megszoknám, hogy nem a legelső gyűrű a fókusz, hanem a mögötte lévő, már vissza is kell adni.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#38353) Donki Hóte válasza xy2003 (#38346) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Na de a számok azt mutatják,hogy csak jobb.

A DXOMark számait illik némi kritikával nézni :K

Pl. nézd meg a két gép szenzoráról írt értékeket a Specifications oldalon. A DXOMark-on szereplő adatok szerint a két gép szenzora eltérő méretű. Ezzel szemben a valóság az, hogy a két gépben tök egyforma szenzor van :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38354) PuMbA válasza Tóth_Balázs (#38351) üzenetére


PuMbA
titán

Ár / érték arányban elég rosszak az ilyen legalsó kategóriás gépek. Ha mégis marad ez az ársáv, akkor inkább 2000D vagy 1200D, 1300D. Használtan pedig egy kategóriával fentebbit kapsz. 550D, 50D vagy jobbak.

[ Szerkesztve ]

(#38355) Donki Hóte válasza Tóth_Balázs (#38351) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A 4000D-vel az a fő baj, hogy műanyagból van a bajonettje, ami az obit tartja.

Ezért az objektívek cseréjét hosszú távon nem jól viseli. Ezzel pedig pont a DSLR kategória leglényegesebb előnye veszik el egy jobb bridge géppel szemben

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38356) Tóth_Balázs válasza Donki Hóte (#38355) üzenetére


Tóth_Balázs
lelkes újonc

A műanyag bajonettet nem lehet kicseréltetni fémre?

(#38357) PuMbA válasza Tóth_Balázs (#38356) üzenetére


PuMbA
titán

Ez nem LEGO, hogy megveszed és darabokra szedve egyenként fejleszted :) A bajonett teljesen a fényképező váz része, hiszen akár 2kg-ot kell megtartania.

[ Szerkesztve ]

(#38358) Warton válasza Tóth_Balázs (#38356) üzenetére


Warton
őstag

Szakszervízben biztos elhajtanak egy ilyen kéréssel, de ha van egy donor géped fém bajonettel meg lehet próbálni.
Bár lehet, hogy a műanyagnak pont más a vastagsága mint a fémnek és így elcsúsznak az objektívek.

(#38359) PuMbA válasza Warton (#38358) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, otthon is rizikós, mert ha jönnek a fókusz problémák, akkor kukázott egy gépet. Ma már nem a barkács korszakban vagyunk, mint régen, hogy otthon javítasz vadi új Opel Astrákat meg hasonlók.

[ Szerkesztve ]

(#38360) #73495296 válasza Tóth_Balázs (#38351) üzenetére


#73495296
törölt tag

Feleségemnek ilyen gépe van, novemberben vettük. Ő is tanulja még, a géppel alapvetően elégedett vele, ami lehetne jobb:
- A kit objektív nem stabilizátoros. A 2000D-jé igen, ha sokaig elsősorban a kit obit akarod használni, akkor lehet, hogy ajánlottabb a 2000D-t választani.
- Nincs benne automatikus szenzortisztító funkció. Mondjuk a 2000D-ben sincs, ez csak egyel fejlettebb kategóriaban van (a pixinfó tesztje a két gépről tévesen azt állítja, van). Objektív cserénél hamar össze lehet szedni látható port.
- Feleségemnek a makro a kedvenc műfaja, ezért vettünk hozzá egy makroobjektívet. Nos, az autofókusz bizonyos közelségben már nem működik, ahol még manuális fókusszal bőven lehet éles képeket csinálni (ő mondjuk amúgy is szereti a manuális fókuszt). Nem tudom drágább tükörreflexesekn hogy megy ez, nekem kompakttal hasonló közelségben még simán jó az AF.

Egyébként tanulni nagyon jó gép, ráadásul méretre az egyik legkisebb DSLR. Meg mondjuk tényleg elég olcsó, ezen az áron újonnan nincs jobb. A 2000D az említett stabis objektív, a nagyobb felbontású kijelző, a fémbajonett és a nagyobb felbontás miatt jobb, szerintem ebbe a sorrendben a fontosabbtól a jelentéktelenebb különbségekig.

Sokan valószínűleg lebeszélnek, hogy inkább használt magasabb kategóriásat. Nos, én azért kockázatosnak találom első gépnek a használtat tükörreflexesből, tekintve, hogy kezdőként nem lehet fogalmad, milyen hibalehetőségek lehetnek, a másik oldalon meg még nem tudod, hogy mivel tudhat többet a drágább. Ha jól látom, most újonnan kitben 100 körül vesztegetik a 4000D-t, 125-ért a 2000D-t, 160-170 körül meg 200D vagy 750D van, na nem tudom mennyire érdemes inkább 100-ért venni egy használtat, én biztos nem vállalnam be.

(#38361) #73495296 válasza Donki Hóte (#38355) üzenetére


#73495296
törölt tag

Még nem lehet hosszútávú tapasztalat arról, hogy mennyire kopik el a műanyag bajonett. Nekem gyanús hogy ha sokat használják, nem ez lesz a legelső meghibásodás. Na meg függ az obik méretétől is, nem biztos, hogy erre a gépre érdemes 300-as teleobjektívet tenni, már csak a súlyeloszlás miatt sem. Az öntisztító funkció szerintem nagyobb hátrány, de majd kiderül idővel.

(#38362) #73495296 válasza Tóth_Balázs (#38356) üzenetére


#73495296
törölt tag

Ha félsz tőle, inkább vegyél 2000D-t. Ha hianyozni fog a stabilizátor az objektívhez, +15 ezer lesz jófogáson összeszedni egy stabisat (újonnan meg méregdrágán árulják a kitből bontottakat) a kettő gép között meg kb. 25 ezer az árkülönbség.

(#38363) Faby válasza xy2003 (#38346) üzenetére


Faby
senior tag

Szia, én vettem egy 77D-t, a honlap szerint az igény elbírálás folyamatban. Igaz, utolsó napon vettem, regisztráltam...

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#38364) xy2003 válasza PuMbA (#38347) üzenetére


xy2003
tag

ISO érték emelés,több fény több zaj ezekkel tisztában voltam.
A dxomark-on(máshol sem) meg nem néztem ki kivel,mi miért van csak a számokat :)
Elkezdtem pótolni a hiányosságokat.

Faby
én több mint egy héttel előrébb járok.

[ Szerkesztve ]

(#38365) Roxx


Roxx
tag

Sziasztok.Használt Canon 7D-vásárlásán gondolkodom.Mi az az elfogadható exposzám amivel még érdemes lenne megvenni egy ilyen gépet?Vannak e esetleg tipushibái amikre érdemes lenne odafigyelni?Köszi

(#38366) *Ropi* válasza Roxx (#38365) üzenetére


*Ropi*
félisten

A miénk 100k-n bőven túl van.

Olvasnivaló.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38367) PuMbA válasza *Ropi* (#38366) üzenetére


PuMbA
titán

Az a poén, hogy ezt már egyszer kérdezte, én emlékszem rá :D Egy 7D és egy másik két számjegyű gép között vacilált. Leállíthatatlan. Már annak drukkolok, hogy vegye meg végre és ne kérdezze meg 6-szor ugyanazt. Írja fel magának, hogy mit kérdezett eddig, ha nem tudja ő se követni.

[ Szerkesztve ]

(#38368) *Ropi* válasza PuMbA (#38367) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ja, gyanús is volt, mintha láttam volna már valahol... :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38369) Tóth_Balázs válasza #73495296 (#38362) üzenetére


Tóth_Balázs
lelkes újonc

Köszönöm a válaszokat :)
Sokat őrlődtem tegnapi nap folyamán, hogy Canon 4000D, 2000D, vagy egy nem Canon márkájú gép legyen az első tükrös gépem, most egy 4. is képbe került, egy Canon 750D, ami legalábbis az adatlapját tekintve kenterbe veri több ponton is a 4000D és a 2000D gépeket.
Volt már valakinek tapasztalata a 750Dvel?

(#38370) Donki Hóte válasza Tóth_Balázs (#38369) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekem van 750D-m. Általánosságban azt tudom mondani, hogy nagyon jó :R

Ha valami konkrét kérdésed lenne, akkor tedd fel.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38371) Tóth_Balázs válasza Donki Hóte (#38370) üzenetére


Tóth_Balázs
lelkes újonc

Köszönöm, akkor kérdeznék 😉
Egy aksival hány expót tud készíteni?
Úgy tudom, a Canonokra fel lehet szerelni átalakítóval M42-es manuális objektíveket, ilyenkor a fénymérés hogy történik?
Az iso mennyire jó?
Esti képek készítésére alkalmas?
Illetve vettem pár hónappal ezelőtt egy MTO 1000mm objektívet :) nincsen még dslr gépem, de amikor megláttam nem bírtam ott hagyni :) ez a váz elbír egy ilyen objektívet?

(#38372) Donki Hóte válasza Tóth_Balázs (#38371) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Egy gyári akkuval kb. 350 - 500 képet lehet készíteni, a körülmények függvényében (ha megy a vaku, akkor csökken az elkészíthető képek száma, ha sokat kell az objektívnek élességet vadászni, akkor is csökken a képek száma, stb.)

Egy utángyártott akkuval 300 képet szoktam csinálni. A 750D figyeli azt, hogy eredeti Canon akku van-e benne, ha nem gyári van benne, akkor nincs akku töltöttség visszajelzés. Biztosan tudna több képet is készíteni az utángyártott akkuval, de a biztonság kedvéért 300-nál akkut cserélek (vagy egy gyári és két utángyártott).

M42-es objektívem nincs, nem használok ilyet, de létezik M42-EF adapter. Olyan is van, amiben benne vannak az érintkezők, tehát lesz fókusz visszajelzésed.

A 750D-ben még az egy korábbi, kevésbé nagy dinamikát tudó szenzor van, ezért magasabb ISO értékeknél eléggé zajos tud lenni a kép. Nem is használom az autó ISO beállítást, kézzel állítom, amire jónak látom (lehet az auto ISO beállítás engedélyezésénél is megadni max ISO értéket, de úgy vagyok vele, hogy az a biztos, amit kézzel beállítok :) ).

Ha erre figyelsz és jó fényerejű, stabilizátoros objektívet használsz, akkor elég jó képeket lehet vele készíteni este is :R

1000 mm-es objektívet (a megfelelő adapterrel) természetesen "elbír" a váz, a gond a reciprok szabály miatt van vele, (egy crop-os gépen) 1600 mm gyújtótávolságú objektívvel csak nagyon erős fényben lehet jó képeket csinálni, mert már közepes fények mellett is be fog mozdulni a kép :( Viszonylag nyugodt kezű fotós vagyok, de nekem egy 480 mm-es (ekvivalens) gyújtótávolságú objektívvel is elég sok volt a bemozdult kép, ezért léptem tovább a stabilizátoros objektívek felé.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38373) rednifegnar válasza Tóth_Balázs (#38371) üzenetére


rednifegnar
senior tag

m42-es adapterbol erdemes peremeset venni, az benyomja a rekeszbeugrasztot.
fenymeressel nincs semmi extra, meri rendesen (csipes adapterek nekem nem muzsikaltak tul jol, max exifben nem lesz az obirol semmi).
az mto1000-el nem csak az a baj, hogy nagy es dog nehez, hanem hogy eleg xar a kepe. nekem volt egy par evig, de inkabb tavcsoveztem vele mert nem tul acelos (mondhatnam inkabb taknyol mint a fene) amugy is a gepet teszed az obira. az obin levo allvanymenetbe kell tekerni az allvanyt nem a vazba. mas kerdes hogy holdazni nehez mert nem egyszeru befogni, aztan hamar elszalad. persze egy massziv allvany se art hozza (meg a 055-os is keveske).

A camera does not make art, the artist makes art.

(#38374) Warton válasza Tóth_Balázs (#38371) üzenetére


Warton
őstag

A fénymérés nem teljesen jól működik M42-es adaptált objektívoknál. Nekem 70D Helios kombó esetében f4-en mér jól, minden egyébnél csúszkál egy-két FÉ-t.

Adaptált objektívekről csak annyit, hogy el lehet velük bohóckodni, de olyan nagy eredményeket ne várj tőlük.

(#38375) copass válasza Tóth_Balázs (#38371) üzenetére


copass
veterán

ha ki akarod próbálni hogy milyen lesz m42-vel fotózni akkor kikapcsolod a AF,IS-t és lődözgetsz.
m42 peremes chipes adapter
ez jó minőség, lesz fénymérés. nem decenteres és nem lötyög mint az olcsóbbak nagyrésze.
ami probléma lesz az a keresőben való élesség állítás, mert ugye a régi vázakban olyan volt a keresőben az üveg ( nem ugrik be most a neve) hogy könnyebb volt élességet állítani vele..
na dslr-ben ez nincs, asszem létezik asszem ilyen üveg de nem minden vázban cserélhetsz üveget.
Magic Lantern-t is használhatsz, abban már van fókusz csapda ami ha éles a fókuszpont akkor exponál, de ott is az van hogy akaratlanul is túl lehet tekerni. ha nagyfényerős az obi akkor küzdős lesz.
ML alatt ha live view-et használsz akkor lehet használni ami kiemeli neked az éles részt.
vagy veszel egy lcd-re rakható szemkagylót ami nagyít és árnyékol ha live view-ben fotózol, könnyebb lesz élességet keresni.
De készülj fel hogy nehéz lesz és rengeteg kép fog kerülni úgy a kukába hogy nem éles a téma.
olyankról nem is beszélve hogy olyan fátyolos CA-k vannak hogy utómunkában se lehet kiszedni!:D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#38376) tvamos válasza copass (#38375) üzenetére


tvamos
nagyúr

A törőékes mattüvegre gondolsz?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#38377) copass válasza tvamos (#38376) üzenetére


copass
veterán

azaz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#38378) Donki Hóte válasza Tóth_Balázs (#38371) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ezt a képet az interneten találtam, MTO1000 objektívvel készült. Ha röviden akarnám összefoglalni a látványt, akkor azt mondanám, hogy az éles rész előtere és a háttere valami borzalom :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38379) tvamos válasza copass (#38377) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szeretnek en is egyet a D80-hoz... kicsit dragallom. [link]

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#38380) copass válasza Donki Hóte (#38378) üzenetére


copass
veterán

tükörobi...ez ilyen.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#38381) SlanKyng válasza copass (#38375) üzenetére


SlanKyng
tag

Ha a felsorolt gépek közül választ, akkor sajnos nem lesz ML-je. Már nem is nagyon fognak bármi újat alkotni az ML-es srácok sajnos.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/142359508@N04/

(#38382) randras_83


randras_83
addikt

Sziasztok! Valaki találkozott olyannal, hogy 80D egyszer csak nem exponál, gombok, menü rendben működött, de egészen addig, amíg az SD kártyát ki nem lett cserélve, semmit nem csinált a gép. Maga a váz kevés expos, a sd meg egy Sandisk uhs két hónapos kártya volt, hibaüzenetet nem dobott a váz. SD csere után rendben.

Ötlet?

https://www.flickr.com/randras83/

(#38383) *Ropi* válasza randras_83 (#38382) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kártya hiba (szerintem).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38384) randras_83 válasza *Ropi* (#38383) üzenetére


randras_83
addikt

Én is ezt mondtam rá, csak gondoltam itt nagyobb a Canon vonalas tapasztalat, mint nálam :DD

https://www.flickr.com/randras83/

(#38385) Donki Hóte válasza randras_83 (#38382) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha határozottan megnyomod a hátát a kártyafoglalat környékén, akkor nem indul újra a gép?

Nekem ilyen hiba volt a géppel, a Camera Kft. 15 eFt-ért cserélt benne kártya-érzékelőt. Azóta viszont tökéletes :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38386) randras_83 válasza Donki Hóte (#38385) üzenetére


randras_83
addikt

Köszi a tippet továbbítottam. :R :R

https://www.flickr.com/randras83/

(#38387) MARVEL


MARVEL
tag

Szervusztok.
Első tüköreflexes gépem vásárlása előtt állok.

Eddig ezek a gépeket találtam:

Canon eos 100D
Canon eos 400D
Canon eos 500D
Canon eos 1000D
Canon eos 1100D

Ezek közül melyik a legjobb?

Makrofotozáshoz, bokeh képek készítésére, illetve, lehetőség szerint fényfestés technikával készült képek készítésére, stop-motion videók, szabadtéri portrék készítéséhez használnám.

(#38388) *Ropi* válasza MARVEL (#38387) üzenetére


*Ropi*
félisten

Eltekintve attól, hogy a legfiatalabbként már az is 8 éves, az 1100D.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38389) Donki Hóte válasza MARVEL (#38387) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A 400D és az 1000D nem tud videót csinálni!

Bokehet pedig nem a fényképezőgép csinálja, hanem az objektív. Mégpedig sajnos a drága objektív :(

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38390) Surfym@n válasza Donki Hóte (#38389) üzenetére


Surfym@n
senior tag

...meg az 50/1.8 STM... :))

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#38391) Donki Hóte válasza Surfym@n (#38390) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Igen, igazad van. Ebben a cikkben összehasonlítják a különböző objektíveket pont a bokeh szempontjából. A cikk szövege szerint nem túl jó az 50/1.8 STM obi bokeh képessége, de a képeket elnézve szerintem ezért a pénzért egész jó teljesítményt nyújt ebből a szempontból (is).

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38392) speedyrg válasza MARVEL (#38387) üzenetére


speedyrg
tag

Szia. Ezek közül a 100d a legfejlettebb és legfiatalabb is. Jó kis váz , a szó szoros értelmében. Ha nem zavar a kis méret , szerintem jó választás, pláne ha videózni is szeretnél.

[ Szerkesztve ]

speedyr

(#38393) #73495296 válasza Surfym@n (#38390) üzenetére


#73495296
törölt tag

Plusz a Yongnuo utánzata Aliról, ami aztán végképp nem drága.

(#38394) Doki16


Doki16
addikt

Olvastam az összefoglalót, de ott csak a szenzor tisztítás van leírva.
Mit érmes használni a tükrökhöz és a fókusz üveghez? Neki szabad menni gyógyszertárból vett nagy százalékos alkohollal? Vagy esetleg Izopropil-alkohol? Valami könnyen beszerezhető dologra gondolnék, mert itt Dunaújvárosban semmi sem kapható, a házhozásállítás meg még egyszer annyi mint egy tisztító folyadék.
Még annyi kérdésem lenne, hogy milyen eszközzel szoktátok felvinni a felületre az anyagokat?

Köszönöm előre is a választ. :R

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#38395) randras_83 válasza Doki16 (#38394) üzenetére


randras_83
addikt

a tükörnek nem árt, de a mattüveget én nem bántanám semmivel, nagyon könnyen sérül.

https://www.flickr.com/randras83/

(#38396) Doki16 válasza randras_83 (#38395) üzenetére


Doki16
addikt

Mattüveg, tényleg :) Nem jutott eszembe a neve azért néztem egy angol képről és ott Focusing Glass volt írva.

És a mattüvegre mit érdemes? Ilyenem van, ennek az ecset része használható?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#38397) *Ropi* válasza Doki16 (#38396) üzenetére


*Ropi*
félisten

A mattüveget minden (Szó szerint MINDEN!) károsítja (pl. szabadkézzel megfogva beleragad a bőrödről a zsír a rovátkáiba), így azt csak cserélni érdemes - ezért is nem írtam az összefoglalóban a tisztításáról.:)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38398) Doki16 válasza *Ropi* (#38397) üzenetére


Doki16
addikt

És a tükör mehet gyógyszertári tiszta szesszel? Illetve mivel érdemes a felületre applikálni?
A mattüveget akkor hagyom. Van pár zavaró porszem a keresőben és a mattüvegen is. Idegesít, de nem piszkálom inkább. A szenzor szép tiszta, azzal nincs gond. Most vettem használtan egy 700D-t, de nem a legtisztább a kereső része belül.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#38399) randras_83 válasza Doki16 (#38398) üzenetére


randras_83
addikt

amúgy az is lehet, hogy simán a keresőben van a kosz...sajnos.

https://www.flickr.com/randras83/

(#38400) *Ropi* válasza Doki16 (#38398) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azt se, mert a tükör fémezése érzékenyebb az átlagosnál (ha körtepumpával nem jön le), inkább vidd szervizbe!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.