Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37351) copass válasza Warton (#37349) üzenetére


copass
veterán

de akkor már pupupp hogy szép legyen a barlang!:D ;]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#37352) PuMbA válasza Mirman (#37345) üzenetére


PuMbA
titán

+1 :) A tájkép szerintem a legelterjedtebb fotózási téma az emberek mellett / mögött. Amihez meg ISO6400 vagy fölötte kell az a legnépszerűtlenebb, hiszen az emberek 99%-ának nincs Full frame gépe f/2.8-as obival.

[ Szerkesztve ]

(#37353) PuMbA válasza copass (#37344) üzenetére


PuMbA
titán

".itt meg van fény rogyásig, 1/2000 f5.6?! ne vicceljünk már..."

Egyébként ezzel jól kikerülted az eredeti állításod, hogy ISO 1600 és fölötte APS-C-n nem jók a színek, mert itt pont nem az 1/2000 és az f5.6 volt a lényeg, hanem az ISO 2500 :DDD Helyette most már 5000 és 6400-nél tartunk, ahol már tényleg fakulnak a színek... de ezek már tényleg ritka és speciális fotózási helyzetek, aohgy az előző hozzászólásomban írtam.

[ Szerkesztve ]

(#37354) p_adam válasza PuMbA (#37352) üzenetére


p_adam
addikt

:) Akkor talán célszerű volna azt is megemlíteni, hogy egy FF gép kompatibilis objektívvel nagyobb látószöget ad (filmes darabokat sem kell elvetni, itt speciel jó az emlékezetből használható manuális fókusz is), élesebb és a régebbi EF objektívek között is vannak időjárásálló darabok.
Bár az 5D Classic esetében konkrétan a Live View hiánya nem ideális (meg egy kihajtható, modern kijelző is mennyivel kényelmesebb), de azt sem lehet állítani egyáltalán, hogy erre teljesen alkalmatlan lenne a végeredmény tekintetében, főleg azért az árért (az objektíveket is beleértve, mert ez nem kap elég hangsúlyt)

5D Classic teszt

Esetenként pont az a kevésbé inspiráló, ha valami túlságosan kényelmes és egyszerű ('intelligens'), nem ideális körülmények között is helyt álló (az ideális körülmények megteremtése helyett, ami talán egy helyesebb gondolkodásmód), valamilyen szinten ez a modern gépek és okostelefonok 'átka'.

Ha már valaki ezeket a dolgokat elsajátította(végighaladt a filmes-digitális korszakon), akkor utána a modern gépek adta előnyöket is sokkal tudatosabban képes kihasználni.

(#37355) Pelican válasza p_adam (#37354) üzenetére


Pelican
őstag

"Akkor talán célszerű volna azt is megemlíteni, hogy egy FF gép kompatibilis objektívvel nagyobb látószöget ad (filmes darabokat sem kell elvetni, itt speciel jó az emlékezetből használható manuális fókusz is), élesebb és a régebbi EF objektívek között is vannak időjárásálló darabok."

Akkor már a hátrányokat is említsük meg: nagyobb látószög (igen, ez telénél pont hátrány), az objektív kevésbé éles szélei is részt vesznek a képalkotásban, plusz a vignettálás is jobban látszik.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#37356) copass válasza PuMbA (#37353) üzenetére


copass
veterán

nagyon szelektíven értelmezed amit mondtam...
"ha nincs elég fényed"...nappal is lehet iso6400-en fotózni, mert annyi fény van hogy megvakulsz és mégis jók a színeid. de ha nem elég a fény és a tetejébe még rossz minőségű, tehát ledes, energiatakarékos, neon, stbstb. plusz még utána is kell húzni. na akkor kezdődek az igazi problémák.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#37357) p_adam válasza Pelican (#37355) üzenetére


p_adam
addikt

Amikor az APS-C képkörre felnagyítódik a középső kivágás közel ugyanakkora pixelszámmal, akkor egyből életlenebb lesz, megnövekedett CA-val (kivéve ha valami extrém drága objektívről van szó, amit ha nem madarakat vagy hasonlót fotóz az ember, akkor nem feltétlen APS-C vázra célszerű rakni), nyitva meg tájképet nem érdemes fotózni, vignettálás korrigálható (az élesség nem hozható vissza)

(#37358) *Ropi*


*Ropi*
félisten

70-200/2.8L IS II vs III videó: ellenfényben nagyon kemény, amit az utóbbi produkál. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#37359) copass válasza *Ropi* (#37358) üzenetére


copass
veterán

azosztigggen! :Y

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#37360) *Ropi* válasza copass (#37359) üzenetére


*Ropi*
félisten

Vicces, mert a Lensrentals-tól kölcsönözte Tony a tesztpéldányát, ahol totál az ellenkezőjét írják. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#37361) #86322688 válasza papaya (#37316) üzenetére


#86322688
törölt tag

Ami tévesztést illeti az igaz..de a milc-nél még minig az af lassúsága vagy vaksága okoz gondot...Sony a7-el kisérletezgetek, ahol a 10-15 éves dslr még lát, ott ez semmit, Fuji,Sony apsc, eos m, m4/3 asok detto,,,.Nagyon szeretem mert kicsi, könnyű, képminőség is ok, de mikor kézbe veszek egy belépő dslr-t kitobival,elfog a sírás, hogy milyen gyorsan talál fókuszt gyenge fényviszonyoknál is. Persze fejlődnek a milcek is de azért ez nagy hátrány még...

(#37362) PuMbA válasza #86322688 (#37361) üzenetére


PuMbA
titán

Canon EOS R-ről jók a vélemények :) EF obikkal is DSLR szintű fókuszálásról számoltak be és a formaterv, valamint az EVF is kiváló. Jobbnak és természetesebbnek mondják az EVF-et, mint a Sony-kban.

[ Szerkesztve ]

(#37363) #86322688 válasza PuMbA (#37362) üzenetére


#86322688
törölt tag

Ez jó hír, megyek is bankot rabolni ;-)

(#37364) wms válasza #86322688 (#37363) üzenetére


wms
senior tag

:K

(#37365) 80hun válasza #86322688 (#37361) üzenetére


80hun
addikt

Ezt kijavították már az összes új gépnnél a mark3-as szériában és az A9-nél.
És persze az A7SII is talál fókuszt sötében :)
De ezekhez is bankot kell rabolni mint az EOS R-hez :)

(#37366) #86322688 válasza 80hun (#37365) üzenetére


#86322688
törölt tag

Sokszor elgondolkodom, hogy tizenéves dslr-t vigyem magammal vagy az A7-et.... :W ez frusztrál egy kicsit :D

(#37367) Cotty0 válasza PuMbA (#37362) üzenetére


Cotty0
kezdő

Az EF-es obikat azert kezeli le jol, mert a vaz alapbol tudja mindket nyelvet, az EOS R, EF es RF nyelven is beszel, mivel nincs forditas, ezert nincs kesleltetes sem, es szinte az osszes EF-es obival kompatibilitis. :)

Az EVF-hez meg annyit tennek hozza, hogy annak is lehet allitani a szinhomersekletet, ugyanazzal a menuponttal amivel az LCD szinhomersekletet allitod, csak az EVF-en keresztul nezve kell menube navigalni es modositani a beallitasokat ;)

(#37368) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Sztyui cikke az EOS R-ről. Csak erős idegzetűeknek! :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#37369) #86322688 válasza *Ropi* (#37368) üzenetére


#86322688
törölt tag

5 mk iii al nem tud vonulo part fotozni, Isteniti a Sonyt vegig de megis Canont hasznal, erdekes...kenyszeriti ra valaki? :U

(#37370) *Ropi* válasza #86322688 (#37369) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem tudom, kérdezd meg tőle! :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#37371) 80hun válasza #86322688 (#37369) üzenetére


80hun
addikt

Talán azért mert anyagilag nem kis pénz a vátás.
Az 5Dmk3 ára használtan nem ad ki egy A7m3-at és még az obikat is meg kell venni :)

(#37372) Warton válasza #86322688 (#37369) üzenetére


Warton
őstag

Sose értettem, hogy miért kell 1.2-vel fotózni. Aztán meg csodálkozni, hogy a képek fele nem jó.

Szvsz nem a váz miatt téveszt, hanem egyszerűen az obiban lévő motor nem tudja elég gyorsan mozgatni a nehéz üvegdarabokat.

(#37373) #86322688 válasza Warton (#37372) üzenetére


#86322688
törölt tag

Szerintem meg nagyon ki van elezve ez a dolog...egyreszt nagy fenyerejuvel nem egyszeru...az obik mondjuk eleg gyorsak de az az Af pont sem hajszal pontos...multkor valaki vasarolt tolem regi manual obit m4/3 ra mert az Af obija teveszt, pedig kontraszt alapu az erzekeles...ki erti ezt..

(#37374) Mirman válasza #86322688 (#37373) üzenetére


Mirman
őstag

Hát azért tükrös után egy MILC af pontossága megváltás . És itt most nem sebességről beszélek .

(#37375) papaya válasza Mirman (#37374) üzenetére


papaya
senior tag

+1 :K

(#37376) papaya válasza *Ropi* (#37368) üzenetére


papaya
senior tag

Amúgy, végre egy teszt amiben nem kertel az író, aki nincs bekábulva a marketing bullshittől, és leírja tisztán mik a piac elvárásai, és ehhez képest mit adott a gyártó. Tripodcastben sokszor nem tudtam azonosulni Sztyui véleményével, most viszont azt gondolom ezt a cikket le kellene fordítani, és megjelentetni pár külföldi "nagy" fotósportálon mint a petapixel, fstoppers stb.. :C :B

(#37377) *Ropi* válasza Mirman (#37374) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Hát azért tükrös után egy MILC af pontossága megváltás."

Vagy nem. ;] :DDD

(#37376) papaya: Beszéld meg vele, hogy írja meg Angolul is, ha eddig még nem tette volna meg! :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#37378) kovsol


kovsol
titán

CANON ENGINEER TALKS ABOUT THE EOS-R FULL FRAME MIRRORLESS
Bocsi :DDD Talán egy kis móka belefér.
mod: Upsz ezt a másik topicba akartam volna berakni. Törölhető.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#37379) copass válasza *Ropi* (#37368) üzenetére


copass
veterán

1.2-ővel követés szemben. gratulálok. de tényleg!:D erősen sarkít, de hát ez borítékolható nála már...loupedeckes cikkénél is azért fogtam a fejem néha...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#37380) 80hun válasza copass (#37379) üzenetére


80hun
addikt

Miért , illene mennie.

Akkor a 85/1.2 még fókuszt sem talál nyitva ? :)

Egyébként érdemes megvárnni a felhasználói videókat meg teszteket mikor már eladtak az EOS R-ből egy pár kamionnal .

(#37381) copass válasza 80hun (#37380) üzenetére


copass
veterán

1.2-nél már nagyon vékony az éles sík.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#37382) tvamos válasza *Ropi* (#37368) üzenetére


tvamos
nagyúr

Neki sem tetszett annyira: [link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#37383) Cotty0 válasza copass (#37381) üzenetére


Cotty0
kezdő

Igen, azzal dolgozni mar muveszet, es manualban sem konnyu rendes kepet loni vele... :))

de en is azt mondom, mint az elottem szolok... varjuk, meg mit szol hozza a nagyerdemu. ;)

(#37384) copass válasza Cotty0 (#37383) üzenetére


copass
veterán

manuálban semmivel se könnyű lőni, még fix témára sem nemhogy mozgóra. Magic Lantern extrákkal sem könnyű, mert hiába exponál (focus trap) ha az élességi síkba ér a téma még akkor is küzdős!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#37385) copass válasza tvamos (#37382) üzenetére


copass
veterán

lesz még ilyen 1000. én azt látom amit a 6Dm2-nél, mindenki a megváltót várta és a saját igényeit álmodja bele. van aki meg simán használja és megvan elégedve vele.
mondok egy példát: én egy többmillás progit használok évtizedek óta, hatalmas felhasználó bázissal világszerte. minden verziónál megy a szarozás: ez miért nincs, az miért nincs még benne,stbstb. beleraknak egy új fícsört, megnézik hogy fogadják és utána finomítanak rajta a visszajelzések alapján. a korai változatokban is ez volt, beraktak egy funckiót opcinálisan. majd a következő verzióban berakták véglegesen.
van egy stratégia és azt követik, ami hétpecsétes titok!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#37386) #92251648 válasza copass (#37385) üzenetére


#92251648
törölt tag

Ebbe az irányba halad a világ. Mindenki nagyon okos, öntudatos, kritikus és azt gondolja, minél negatívabb, annál jobban tisztelik. A vloggerek egymást licitálják felül, ki tud jobban belekötni egy cuccba, mert az több kattintást hoz nekik, mint egy pozitív beszámoló. A 6D2 esete tökéletesen megmutatta, hogy nem érdemes ezeket a tesztbeszámolókat annyira komolyan venni. Kézbe kell venni a masinát, kikölcsönözni egy napra és saját tapasztalat alapján dönteni. Megkérdeztem, október elején már a budapesti boltokban is lesz kipróbálható EOS-R.

(#37387) p_adam válasza copass (#37385) üzenetére


p_adam
addikt

Valószínűleg azért, mert óhatatlanul össze kell hasonlítani az előddel, és nem sok különbség van (kihajtható LCD, DPAF, több AF pont és fps, 4k timelapse és egyéb apróságok) a képminőség meg nem javult.

Alapvetően úgy tervezték ezt a kamerát (meg a 6D-t is), hogy az induló árnál lényegesen olcsóbban is el tudják adni, eredetileg messze túl volt árazva. Most meg az újabb kamerára váltás egyik indoka a jobb fotó/videó képességek, amiben egyszerre jó és ugyanakkor le van maradva. A 4k hiánya nem zavar, de a 1080p nagyon gyenge minőségű (szinte alig jobb, mint egy 5D III 2012-ből), ami különösen bosszantó annak tekintetében, hogy forgatható az LCD és van jó AF. Ha pedig visszatérünk az állóképekre, akkor az eredeti 6D-vel sincs sok gond még olcsóbban (pl. a zárja még sokkal halkabb is).

(#37388) copass válasza p_adam (#37387) üzenetére


copass
veterán

én azt látom hogy minden igényt úgy akarnak kiszolgálni, hogy még véletlenül se lehessen egy vázzal mindent lefedni teljes mértékben.
a gyártó szemszögéből kell nézni az egészet.
ha belerakja a 4K-t a dslr-be akkor nem fogják venni a legria gx10-t, mert abban már ott a 4k,dupla sd kártya,nd szűrő,stabi amit akarsz. de persze lehet hogy tévedek!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#37389) torzo válasza copass (#37388) üzenetére


torzo
Ármester

Van univerzális gépkocsi, kerékpár, teherautó stb.? Nincs.
Van univerzális szerszám fémhez-fához bármihez? Nincs
Van univerzális objektív minden munkára? Nincs

Lesz valaha univerzális kamera? :F :F :F

(#37390) p_adam válasza copass (#37388) üzenetére


p_adam
addikt

A Canon esetében ez mindig így volt, csak régebben feleennyi modellje sem volt, így talán nem volt annyira feltűnő :)
Mennyire idegesítő pl. hogy az 1DXII mennyire nem videós váz, mégis az egyik 'legokosabb', ezért mégis megveszik csakis ilyen célokra, de a gyári C-Log profil nem lesz hozzá elérhető, csak egy szinttel lejjebb, vagy majd a következő generációban.

Teljesen jó kamera a 6D II, nekem csak az 1080p minősége fájó, meg aki az eredeti áron megvette, az feleslegesen sokat költött rá, kb. már fél évvel a megjelentés után (az A7III előtt) nagy akciók voltak rá. Kissé vicces, hogy még a wikipedia oldalon is szerepel egy mondatban, hogy az általános tesztek mit mondtak róla.
Adatok szivárogtak a következő mirrorless gépről is, a 6D II-vel egy az egyben megegyező pixelszámmal, nagyon kíváncsi leszek, hogy meghagyják-e lényegében ugyanígy, vagy okosítanak rajta valamit az újabb elektronikával.

(#37391) p_adam válasza torzo (#37389) üzenetére


p_adam
addikt

A definíción múlik alapvetően ez, de az 5D IV, 1DX II vagy A7III, A9 már most ilyennek tekinthetők (sokan ennél sokkal régebbi, vagy alacsonyabb kategóriás gépeket is annak tekintenek)
És később csak még jobban kiszélesednek a lehetőségek.
Egyébként az se feltétlen jó azért, ha valami mindent tud és a user teljesen elvész a különféle beállítások és finomhangolások között.

(#37392) torzo válasza p_adam (#37391) üzenetére


torzo
Ármester

Mindben lehet találni kifogást tucatszám.
És mindegyik alkalmas arra, hogy megoldj vele feladatokat magas (profi) szinten, ha értesz hozzá.

Szerintem teljesen mindegy, hogy a felsoroltak közül melyiket birtoklod. És a sort lehetne bővíteni visszafelé is. A Mark III is mindenes volt és ugyanilyen hosszú a sora a Nikonnak is.

(#37393) p_adam válasza torzo (#37392) üzenetére


p_adam
addikt

Így értettem én is, univerzális kamerák vannak (ez egy bővülő trend), de hibátlan sosem lesz.

(#37394) copass válasza torzo (#37389) üzenetére


copass
veterán

én azt látom hogy mindenki minden fícsört akar, de olcsó legyen ám!:D
nemrég volt egy projektem, összeraktam valamit egy leírás alapján. aztán továbbgondoltam saját nyák, egyedi doboz. elég sok elment, haszon is volt rajta egy kevés. persze voltak okosok hogy ezt még rá meg izé meg hozé.
hiába mondtam hogy 50 emberből 1nek lenne igénye erre. arról nem is beszélve hogy az a plusz csatlakozó még kínából is többe kerül mint az egész hóbelebanc, akkor már elfogytak az érvek!:D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#37395) #86322688 válasza copass (#37388) üzenetére


#86322688
törölt tag

Ez igaz...Nekem pár fontos tényező kellett VOLNA FF választásnál:

Legalább 8000 záridő, gyors legyen, nem árt ha időjárásálló, a megapixel nem annyira érdekelne, de mivel FF vázon még kisebb a gyújtáv, nem árt ha 20-24 mp-s és 200 ezer környéke.

6D, D600/D610 nem tud 1/8000-et, A7 tudja de amúgy meg lassú, D700 12 mp, 5D II már nem játszik..és ennyi...a többire nincs pénzem, ez az én bajom...Az A7 jó áron van újonnan is, de nem egyszerű lemondani a DSLR sebességéről.

Vagy zsebbe nyúl az ember, vagy kompromisszumot köt vagy marad APSC vonalon.

(#37396) torzo válasza copass (#37394) üzenetére


torzo
Ármester

Én is ezt állapítottam meg magamról az elmúlt évekre visszanézve. Több rendszer, temérdek optika, időnként ide-oda kapkodás. Merthogy minden kell.
Aztán eltelik 5-6 év, összegyűlik némi tudás, és ha van önkritika, akkor az ember el tudja dönteni, melyik a neki való irány. És akkor kiderül, hogy elég 2 max 3 jó optika meg 1 váz. És azt már ki sem szabad számolni, mennyit bukott az egészen, mert akkor jön az agybaj.

Persze ez szigorúan amatőrre vonatkozik, de asszem, itt többségében azok vannak.

Amúgy meg több profit ismerek (elsőre) egészen szerénynek látszó technikai felszereltséggel.

@Johnnyp7: Nem tudom, hogy egyszer is szükségem volt-e 1/8000 sec záridőre? Pedig egy időben akcióztam is madárfotózás címén. Sztem elég az 1/4000 mindenre.

(#37397) #86322688 válasza torzo (#37396) üzenetére


#86322688
törölt tag

Soha nem volt elég az 1/8000, mindig ezzel bajlódtam, persze nem mindennapos probléma de én már nem is merek venni olyan vázat ami nem tudja.....hozzáteszem a nagy fényerejű obikat preferálom és a jó háttérmosást, szeretek nappal szemben fotózni......és utálok szűrőkkel szórakozni.

(#37398) tvamos válasza copass (#37385) üzenetére


tvamos
nagyúr

lesz még ilyen 1000. én azt látom amit a 6Dm2-nél, mindenki a megváltót várta és a saját igényeit álmodja bele. van aki meg simán használja és megvan elégedve vele.

Szerintem, ettol fuggetlen, van letjogosultsaga annak, hogy igy leirjak / elmondjak a velemenyuket emberek a geprol. Lehet, hogy a gep egy olyan tulajdonsagara (vagy hianyossagara) hivjak fol a figyelmet, ami a hozzam hasonlo hobbistanak nem lenne megfelelo. (Mondjuk en nem koltok ennyit gepre, de ha nagyon akarnam, akkor megtehetnem.) Pl. ott van az A7-nel a szenzor tukrozodes. Van akinek ez nyavajgas, van akinek ez kizaro ok.

Amugy meg azt, hogy milyen szipi-szupi tutteros jo gep, azt mar sokat lattuk.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#37399) #86322688 válasza tvamos (#37398) üzenetére


#86322688
törölt tag

"A7-nel a szenzor tukrozodes"

ammeg mi?

(#37400) bump3r111


bump3r111
tag

Hello! Tanácsot szeretnék kérni vásárlást illetően. A napokban eladott Canon 77D-m utódját keresem.
Kb 1 évig használtam, jó áron vettem újonnan és most sikerült is annyiért el is adnom, így abszolút jó döntés volt a megválás annak ellenére hogy szerettem.
Most feljebb szeretnék lépni a full framesek irányába, van pár Canon EF lencsém amivel tudnám is használni így értelem szerűnek tűnne maradni a Canonnál.
Árban viszont 1000 Eur körüli összegtől nem igazán mennék feljebb most.

A Canon 6D MkII verzióját találtam meg pár nemhivatalos adó/vám nélküli weboldalon kb ennyiért. (e-infin, e-global). Én simán bevállalnám innen a rendelést paypal-al, így jóval magasabb kategóriában nézelődhetek mint itthoni árakon. Az innen való rendelésről vannak tapasztalatok esetleg?

Illetve maga a 6D2. Megnéztem róla sok összehasonlító videót és szegény kap hideget meleget egyaránt, de megjelenésekor dupla ennyiért vesztegették mint amennyiért én venném, és ebben az árkategóriában nem igazán találtam jobb vételt. Csak új gépet szeretnék.
MILC irányában még sajnos nem győzött meg semmi, de a Sony MILC-e már túllövi a keretemet is.
Kicsit hosszú lett, előre is köszi a véleményeket!

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.