Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38601) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Sziasztok!

A dslr topikban már kérdeztem, aztán végül sok hozzászólás olvasása után kilyukadtam oda, hogy egy Canon M50-es felelne meg legjobban az elvárásaimnak, itt kell kötnöm a legkevesebb kompromisszumot, erről a vázról írtatok, olvastam a legkevesebb negatívot.
Tájképeket fotóznék, makróznék természetben, kirándulások során fotóznék természetben és városban, értelemszerűen portrékat is készítenék ilyenkor. Videózás nem lenne számottevő, de azért használnám és a 4K nem lényeg számomra.
A kérdés, hogy ehhez a felhasználáshoz mely objektívvel/objektívekkel érdemes megvásárolni.
1. EF-M 18-150 mm IS STM 213 ezerért,
2. EF-M 15-45 mm IS STM + EF-M 22 mm 244 ezerért, vagy
3. EF-M 15-45 mm IS STM + EF 50 mm + EF EOS M adapterrel 229 ezerért.

(#38602) Terapeuta válasza daninet (#38599) üzenetére


Terapeuta
őstag

Jól döntöttél (mondom 6D I tulajként :U ). Melóra meg tudsz bővíteni igény szerint.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#38603) rednifegnar válasza Terapeuta (#38602) üzenetére


rednifegnar
senior tag

Ismimnek xar a 6d üzemmód (av/tv/stb) tekerője, iszonyat nehezen lehet lenyomni a lock gombot. Izomból kell nyomni és közben elfordítani a tárcsát.
Lehet ezt házilag gyógyítani? Amúgy ismert hiba ez? Mennyi lehet a cameranal a javítás?
Tudom hívjuk fel, de ha netán valaki belefutott mar ebbe a gondba akkor megírhatná a tapasztalatát. :R

[ Szerkesztve ]

A camera does not make art, the artist makes art.

(#38604) Doki16


Doki16
addikt

Megakarom kicsit takarítani a 750D vázat. Milyen folyadékot szabad használni hozzá?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#38605) PuMbA válasza kacsyx (#38601) üzenetére


PuMbA
titán

Tájképre 22mm és 15-45, portréra EF 50mm :)

(#38606) korcsillio válasza 80hun (#38586) üzenetére


korcsillio
őstag

:)...Sikerült végre vennem egy makulátlant 25-ért.

[ Szerkesztve ]

(#38607) kacsyx válasza PuMbA (#38605) üzenetére


kacsyx
aktív tag

A 18-150 mire használható igazán? A fenti háromból melyik kitet érdemes megvásárolni?

(#38608) PuMbA válasza kacsyx (#38607) üzenetére


PuMbA
titán

Az egy általános obi, ha kell a zoom :) Mindenre használható, de csak korlátozottan. Ha fontosabb a tájfotó és a kevés fényben fotózás, akkor a 22mm-essel, ha fontosabb a portré, akkor az 50mm-essel.

[ Szerkesztve ]

(#38609) kacsyx válasza PuMbA (#38608) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Köszi! :)
Flickren megnéztem sok képet, 15-45-el fotóztak mindenfélét és elég szépek lettek. 22 mm-es jó lenne egyszer, azt szerintem előbb-utóbb úgyis megvenném. A 18-150 volt számomra talány, mert egyetlen makrót találtam vele, bár annak tetszett a részletessége.
Valószínűleg a 15-45 + 22 lenne a legjobb kombináció elsőre. Egyelőre úgy is rengeteget kell hozzá tanulnom...
Akkumulátorral kapcsolatban tudsz segíteni? Egy tartalék akkut szeretnék mindenképpen. Utángyártottban érdemes gondolkodni? Ha igen, melyek ajánlottak?

(#38610) Terapeuta válasza rednifegnar (#38603) üzenetére


Terapeuta
őstag

Szerencsére nincs ilyen tapasztalatom, nem tudom.
Szinte mindig "A" módban van..vakut pedig fel sem tettem rá :B meg én az a fajta vagyok, aki nem mer hozzányúlni a gépéhez, nem szerel...

[ Szerkesztve ]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#38611) PuMbA válasza kacsyx (#38609) üzenetére


PuMbA
titán

EF-M-ből csak a 28mm-es objektív a Macro, többihez nincs odaírva, szóval nem jók :) Utángyártott akksit nem vennék, mert nem jelzi ki a töltöttséget, szóval találgathatod, hogy mikor fog lekapcsolni az egész gép véletlenül.

"Flickren megnéztem sok képet, 15-45-el fotóztak mindenfélét és elég szépek lettek"

Persze, mindent lehet vele fotózni, de semmiben sem kiemelkedő. Portréra azért kevésbé jó, mert nem lehet vele eléggé elválasztani az embert és a hátteret a legtöbb esetben.

[ Szerkesztve ]

(#38612) Donki Hóte válasza PuMbA (#38594) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az, hogy az EF obik nagy része rosszabbul teljesít APS-C vázon, mint FF vázon, az biztosan nem igaz.

Van több EF obi, különösen régebbi fejlesztésűek közül, ami nem akar jól működni APS-C vázon, de az utóbbi 8-10 évben fejlesztett EF obik teljesen jól működnek az APS-C vázakon.

A cropos szenzor csak a középső részét használja egy EF obi képének, a középső részen egyenletesen jó a vonalélesség, nincs se vignettálás, se torzítás, középen nagyon szépen merőlegesen esnek a fénysugarak a szenzorra.

Egy új fejlesztésű obi, pl. az EF 35/1.4 USM L-II abszolút jól teljesít egy csúcs 5DSR FF gépen és ugyanolyan jól teljesít egy csúcs 7D MkII APS-C vázon is.

Ha a vonalélesség adatokat nézed, akkor az FF gépen mért legjobb érték 5400-5550 LW/PH, míg a cropos gépen 3300 LW/PH érték, ami korrigálva a kép magasságával (ami az 5DSR gépen 24 mm, a 7D MkII gépen 14,9 mm) 3300/14,9*24 = 5315, ami észrevehetetlen különbség.

Ezzel szemben a kép sarkaiban az FF gép 3800-3900 LP/WH értéket hoz, a cropos gép 2700-2800-at tud, ami átszámolva 4400-as értéknek felel meg!!!

Ez azt jelenti, hogy ezzel az obival az FF gép képének az élessége 3800/5400 arányban csökken a sarkokban (tehát a sarokban az élesség a 70 %-a a középen mért értéknek), addig ugyanezzel az obival a cropos gép képének az élessége 4400/5315 arányban csökken (vagyis a sarkokban is megkapod a középen mért élesség 83 %-át).

Nagyjából hasonló a helyzet akkor is, ha a CA-t, vagy a vignettálást nézed.

Szóval biztosan van több olyan EF obi, ami gyengébb képet ad cropos vázon, mint FF vázon, de ez az állítás az újabb FF obikra csak elvétve lehet igaz.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38613) PuMbA válasza Donki Hóte (#38612) üzenetére


PuMbA
titán

A 2016-os EF 24-105 f/4L IS II USM is láthatóan rosszabb, mint az EF-S kitobi a kép legszéleinek kivételével: [link] :) Szerintem olyan 65% lehet FF obiknál, ami rosszabbul teljesít APS-C-n, 35% jobban, de ehhez tényleg nagyon sokat meg kéne nézni.

[ Szerkesztve ]

(#38614) Donki Hóte válasza PuMbA (#38613) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha azonos értékre állítom a blendét és a gyutávot, akkor ezek között se látok nagy különbséget (ami persze hízelgő a 18-55 IS STM obira nézve, bár erről tudjuk, hogy kivételesen jól sikerült obi :) )

Ráadásul ez a példa nem is igazán jó, mert ez nem egy azonos EF obit hasonlít FF és cropos vázon is mérve.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38615) tvamos válasza kacsyx (#38609) üzenetére


tvamos
nagyúr

Jó obi a 22-es, de ha a portré fontos, akkor inkább a 3. kit lenne a jó. (Tájra szerintem rekeszelned kéne a 22-est, azt meg végülis lefedi a kit zoom. Persze az is kérdés, milyen tájkép...) Ha lenne adaptered, lehetne nézni EF bajonetes obikat használtan is.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#38616) Faby


Faby
senior tag

Sziasztok!
Első vakunak 77d mellé mit ajánlanátok?
Eddig nem kellett, de mostmár lehet, hogy jó lenne valamit újítani.
Kösz.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#38617) Warton válasza Faby (#38616) üzenetére


Warton
őstag

Elsőnek szerintem bőven elég valamilyen 430-as használtan.

(#38618) 80hun


80hun
addikt

Uraim
Átsiklotam vmi felett vagy tényleg nincs cropos canon dslr gépre ekv 50mm körüli fényerős fix?

A sigma 30/1.4-et találtam de az ára kicsit vicces :)

(#38619) Warton válasza 80hun (#38618) üzenetére


Warton
őstag

Canon 28mm 1.8

(#38620) Donki Hóte válasza Warton (#38619) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ja, ez a Canon 28 1.8 USM obi tényleg sokkal olcsóbb, mint a 30 mm-es Sigma Art obi :P

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38621) 80hun válasza Warton (#38619) üzenetére


80hun
addikt

Az is túl drága.
50-60e között ezekszerint nincs semmi ha jól gondolom.

(#38622) Donki Hóte válasza Faby (#38616) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Bátran ajánlom a Yongnuo vakukat. Az építési minőségük megegyezik a gyári Canon vakukkal, innovációban kicsit a Canon előtt járnak (a Yongnuo már többféle Litium akkus vakut is forgalmaz).

Ha olcsó, de nagytudású vakut keresel, akkor ajánlom figyelmedbe az YN565EX-III vakut. Ez teljesen ETTL-II kompatibilis, hagyomáanyos ceruzaelemmel, vagy NiMH akkuval megy.

Ha kicsit több bugit keresel, akkor ajánlom az YN685 vakut, ez kb. a legnagyobb gyári Speedlite 600 RTX vakuval egyenértékű.

Ha pedig lítium akkus vakut keresel, akkor nézd meg az YN720 szériát.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38623) Warton válasza 80hun (#38621) üzenetére


Warton
őstag

57-ért vettem használtan.

[ Szerkesztve ]

(#38624) 80hun válasza Warton (#38623) üzenetére


80hun
addikt

Azt máknak hívják. :)

(#38625) Warton válasza 80hun (#38624) üzenetére


Warton
őstag

Vatera licit, nem ajánlott senki többet. :DDD

(#38626) kacsyx válasza tvamos (#38615) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Köszi a válaszokat! :)

Ez lesz a befutó:
Canon EOS M50 fekete + EF-M 15-45 mm IS STM + EF 50 mm STM + EF-EOS M adapter

Memóriakártyából én még az 1 GB-osnál leragadtam... :) Ekkora felbontású képekhez mekkora kapacitás ajánlott? Tegyük fel max. 2 akkunyit fotózok egyszerre, utána le tudom menteni gépre, az ennél a gépnél kb. 500 kép. Mekkora kellhet rawhoz és jpg-hez?
Ha jól sejtem, akkor UHS-I és 90 mbyte/sec körül kellene nézelődnöm. (4K videó nem lényeg).

(#38627) PuMbA válasza kacsyx (#38626) üzenetére


PuMbA
titán

32GB Sandisk Extreme, természetesen UHS-I-es :)

[ Szerkesztve ]

(#38628) cellpeti válasza *Ropi* (#38589) üzenetére


cellpeti
veterán

Köszönöm

Tigris, tigris, csóvafény...

(#38629) copass válasza kacsyx (#38626) üzenetére


copass
veterán

extrem pro (fekete), az extreme (arany) csak 40MB/s-el ír. míg az extreme pro 90MB/s. igaz a váz lassabban ír ~30-35 MB/s-el, de sose árt ha gyors a kártya.
ha ebay-ről veszed akkor meg feléből kijössz bőven.(igen-igen tudom sok a fake cucc) ő nagyon megbízható eladó sok kártyát vettem már tőle cf,sd vegyesen 1 hét alatt itt van ingyen küldéssel...

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#38630) SG3rg0 válasza copass (#38629) üzenetére


SG3rg0
őstag

Pont most rendeltem ilyet 64gb-ba. :)

(#38631) Donki Hóte válasza kacsyx (#38626) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az általad választott gép csak UHS-I szabványú kártyát kezel (ellentétben az M5-el, ami UHS-II kártyát is kezel), ezért az UHS-I kártyák közül a lehető leggyorsabbat érdemes megvenni.

Jelenleg a leggyorsabb ilyen kártya a V30 jelöléssel ellátott Sandisk Extreme Pro kártya. A korábbi verzión nincs rajta a V30 jelölés, az új V30 jelölésű kártya kicsit gyorsabb a régi verziónál.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38632) PuMbA válasza Donki Hóte (#38631) üzenetére


PuMbA
titán

:F Hivatalos oldalon is V30, de nem 170MB/s van ráírva, ha lapozol egy kicsit lejjebb, ahol választható a méret és ezzel változik a kártya képe.

(#38633) Donki Hóte: De rá van írva, hogy V30. Görgess lejjebb és válaszd ki a 64GB-osat :)

[ Szerkesztve ]

(#38633) Donki Hóte válasza PuMbA (#38632) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ez a régebbi verzió. A V30 jelölés nincs rajta, a sebessége is csak a régi 95 MB/s, szemben az új kártya 170 MB/s sebességével (ami természetesen csak az olvasásra vonatkozik, az írás ennél is 90 - 95 MB/s).

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38634) PuMbA válasza Donki Hóte (#38633) üzenetére


PuMbA
titán

V30 rajta van :) Ez nekem gyanús, hogy a hivatalos oldalon nincs ilyen 170Mb/s-os kép.

[ Szerkesztve ]

(#38635) copass válasza PuMbA (#38634) üzenetére


copass
veterán

64GB-nál van.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#38636) PuMbA válasza copass (#38635) üzenetére


PuMbA
titán

És tényleg, kösz :) Érdekes, hogy csak az olvasási sebesség növekedése miatt csináltak egy új kártyát, amúgy meg tökre ugyanaz a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#38637) *Ropi* válasza PuMbA (#38634) üzenetére


*Ropi*
félisten

De van. :)

Copass megelőzött. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38638) copass válasza PuMbA (#38636) üzenetére


copass
veterán

elég sokat jelent, amikor másolod fel gépre.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#38639) Faby válasza Donki Hóte (#38622) üzenetére


Faby
senior tag

Köszönöm, megnézem.
Érdemes/szabad ezeket kintről megvenni? Szokott probléma lenni velük, mármint garanciális oldalon?

Illetve kérdezném, ha használt Canon, akkor Speedlite 430 vagy 430 II? Esetleg 580 vs 580 II?

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#38640) Donki Hóte válasza Faby (#38639) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Garanciális probléma a kintről vett kártyával ugyanolyan sűrűséggel fordul elő, mint az itthon vett kártyával.

A garanciáztatás itthon egyszerűbb, a kint vett kártyát viszont probléma esetén vissza kell küldeni az eladónak.

Neked kell eldönteni, hogy ez a nehezítés belefér-e neked annak fejében, hogy kb. féláron kapod meg a kártyát az itthoni árához képest. Ha igen, akkor rendeld meg az általam ajánlott kártyát a webshopból.

(Ha rendelnél, akkor feltétlenül javaslom, hogy a rendelés végén a coupon code mezőbe írd be a SAVE5 kuponkódot, erre kapsz 5 % kedvezményt az eladási árból!)

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38641) Faby válasza Donki Hóte (#38640) üzenetére


Faby
senior tag

Vakukra kérdeztem, de sebaj, jól jönnek a kártyára vonatkozó infók is. Mondjuk kártyát csak akkor vettem itthon, amikor kvázi azonnalra kellett. A linkelt boltot, eladót ismerem, tőle szoktam vásárolni, nagy megelégedésre.

Szóval, a vakuk, kell-e számítani garanciális problémára? (illetve ott még kérdés, hogy be tudom-e szerezni valamely áfa és vám mentes szállítással)

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#38642) Donki Hóte válasza Faby (#38641) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ezer bocs, most éppen a kártyákról ment a diskurzus.

Amit írtam a kártyára, az igaz a vakukra is, 1 év garancia van rájuk, de csak visszaküldéssel tudod érvényesíteni.

Az első két vakut olyan oldalról linkeltem, ahonnan vám/áfa fizetés nélkül tudod megrendelni, tehát plusz terhet nem kell fizetni a beérkező vakura (priority line szállítással kell kérni a vakut, most éppen felár nélküli ez a szállítási mód).

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38643) Roxx


Roxx
tag

Sziasztok.Canon 7D fényképezőgépnél ha videót készítek a géppel nem akar autó fókuszálni a gép csak ha nyomom az AF--ON gombot.Ez így működik?Pl a Sony A58-as gépemnél simán elindítom a videót és működik az autófókusz magától.....

(#38644) PuMbA válasza Roxx (#38643) üzenetére


PuMbA
titán

Innen letöltheted a kezelési kézikönyvet, amiben minden benne van, hogy mi miért történik :) A videós részt olvasd végig. Ha így sem oké, akkor az is lehet, hogy külön van választva a fókusz, nézd meg a 219. oldaltól, hogy át van-e állítva a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#38645) PuMbA válasza PuMbA (#38644) üzenetére


PuMbA
titán

Ha elkavarodtál, akkor érdemes egy teljes beállítás alapértelmezettre rakást csinálni és megjavul, bár ezt minden használt gép megvétele után érdemes. Ki tudja mit állítottak el rajta.

[ Szerkesztve ]

(#38646) Donki Hóte válasza Roxx (#38643) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem tudom, hogy a 7D-nek hogyan kellene működnie, de az 500D az pontosan így működött, csak akkor állított fókuszt, ha videófelvétel közben nyomogattam az élességállító gombot :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38647) Roxx


Roxx
tag

Köszi a válaszokat nem sikerült rájönnöm miért nem akar fókuszálni....hol lehet a fókuszt beállítani,hogy automatikus legyen?

(#38648) PuMbA válasza Roxx (#38647) üzenetére


PuMbA
titán

"hol lehet a fókuszt beállítani,hogy automatikus legyen?"

Megnéztem a leírást és nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#38649) PuMbA válasza PuMbA (#38648) üzenetére


PuMbA
titán

Te ezek szerint nem nézted meg...mi a tökömnek linkelem be akkor. Nem segítek többet, mert nem bírom nézni, hogy a szájába kell rakni az embereknek mindent és önmaguk semmire se képesek. A túl sok segítség amúgy is árt a pszichológusok szerint szóval :D

[ Szerkesztve ]

(#38650) Warton válasza Donki Hóte (#38646) üzenetére


Warton
őstag

Mert ezek régi kamerák. A videóbani autófókusz a 70D-vel jelent meg a Canonnál és csak az azután kijött modellek tudják. Ez a DualPixel AF, ha jól tudom.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.