Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37901) nfsu17


nfsu17
veterán

Hello!

Kezd megmurdelni a 17-55 2.8 IS?

Csak 2.8-on képes működni, különben er01-et dob.
3.2-n már nem megy.
Vagyis a 17mm még ami megy, de picit zoomolva már nem.

Olvastam, hogy ez csinált már ilyet másnál is.
Az érzékelő tisztítás nem segített.
Igazából mikor eltettem a gépet+rajta az obit, akkor még jó volt.
Most elővettem és már nem.
Tehát nem is piszkálta senki.

(#37902) rednifegnar válasza nfsu17 (#37901) üzenetére


rednifegnar
senior tag

gondolom szalagkabel tores:
https://photo.stackexchange.com/questions/85579/weird-canon-17-55-f2-8-is-lens-error

A camera does not make art, the artist makes art.

(#37903) #86322688 válasza *Ropi* (#37900) üzenetére


#86322688
törölt tag

nem merek pentaxot venni..az összes meghal idő előtt úgy olvastam...k1 talán nem...de arról sok infó nincs...

(#37904) Donki Hóte válasza #86322688 (#37903) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az analóg korszakban nekem sokáig volt Pentaxom (MZ50, majd MZ30), nem volt velük baj...

Illetve egy baj volt, megtetszett egy tolvajnak, aki elvitte :( Szerencsére a biztosító fizetett, így belevágtam egy Canon EOS30 gépbe.

Aztán az EOS30-at is ellopták, de a tolvaj félmunkát végzett, mert 3 EF obiból csak egyet vitt el, megmaradt kettő, ebből az egyik egy nagyon kiváló Sigma 24-135 f/2.8-4.5 volt. Innen már adott volt a Canon digitális vonalra váltás :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#37905) #86322688 válasza Donki Hóte (#37904) üzenetére


#86322688
törölt tag

soha egy Canon DSLR nem halt meg nálam...volt amelyikbe majdnem 200 ezer expó volt...most ugyan Fuji milcem van de még ez sem fogja űberelni, hacsak nem elektronikus zárral használom ;-)

(#37906) Donki Hóte válasza #86322688 (#37905) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Én amatőr vagyok, 200 ezer expót egész életemben sem fogok elkattintani :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#37907) Canon_rookie


Canon_rookie
lelkes újonc

Urak, én azt jól látom, hogy EF-S sorozatban nincs fix 50-es obi Canon-nál? Marad az 1.8 STM, ami kb. 80-as lesz a crop-os vázon?

(#37908) *Ropi* válasza Canon_rookie (#37907) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jól látod. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#37909) #73495296 válasza Canon_rookie (#37907) üzenetére


#73495296
törölt tag

A 35-ösök állnak hozzá legközelebb, n
mert azok 56 mm-nek felelnek meg.

[ Szerkesztve ]

(#37910) Canon_rookie


Canon_rookie
lelkes újonc

Köszönöm mindkettőtöknek.

Igen, a 35-ös arra jön ki, csak az ára meg másra jön ki, ha jól láttam :DDD

(#37911) Fotonhámozó válasza Canon_rookie (#37910) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Régebbi Canon EF 35 f/2-t próbaképp rátekerhetsz croppos vázra, elég jó a képminősége nyitva is. Mondjuk f/4-nél jobban rekeszelni nem igazán érdemes, ha szép mosott hátteret szeretnél, mert az 5 lamellás blendéje miatt elég ideges bokeh-t rajzol. Használtan 60k HUF körül mennek itthon. De jó a Sigma 35 f/1.4 ART is, azzal semmi gondod nem lesz, kivéve az árát :DDD . Viccen kívül helyedben gyűjtenék Sigma 18-35 f/1.8 DC ART-ra, cropposon mondhatni 4 fixt (18-24-28-35) lehet vele helyettesíteni.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#37912) Warton válasza Canon_rookie (#37907) üzenetére


Warton
őstag

Ha EF-S lenne akkor is ugyanaz lenne, csak a bajonett lenne egy kicsit más. :U

Ha fix és EF-s akkor 24 2.8 STM

(#37913) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Mit javasoltok, mennem kell kisbabát fotózni, de nem ártana, ha elfogadható képeket készítenék
viszont nem túl acélos a felszerelés, na meg hát első ilyen lesz amit csinálok.
A program úgy néz ki, hogy délután megyek, mert akkor kel a gyerek.
Én mondtam, hogy jobb lenne előbb, mikor még alszik, mert egy síró kisbabával nem tudom mit tudok majd kezdeni, de Ők így szeretnék.
Karácsonyfa is lesz már állítva meg a kis család gondolom szóval lesz ott minden
Ebből kifolyólag elképzelésem sincs, hogy hogyan tudok majd elfogadható képeket átadni.
Vakum egyetlen egy van az is manuális, hát lesz ami lesz.
Softbox, nincs, max a derítőlap félig áteresztő részét tudom a vaku elé tenni, hogy puhítsa majd a fényt, bár babára nem akarnék villogni, esetleg plafon, de ott meg nem tudom mit fog érni a dolog, tekintve hogy a körülményeket sem ismerem, hogy milyen színe van a falnak, van e hely stb

Ki mit javasolna, mire menjek rá, hogy legyen
Gondolom csoportos fénykép is lesz, de sötétben már előre hányok az elkészült képektől

Ki mit javasolna ?
Pláne aki már csinált ilyet

Köszi

(#37914) *Ropi* válasza SkyTrancer (#37913) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez a vakus topik témája lenne inkább. :)

Mennyi idős a pici?

Alvó babát fotózz mindenképpen - a szülőket tedd helyre, hogy vagy úgy csinálják, ahogy Te mondod, akkor értékelhető képeik lesznek, vagy nem, de akkor Te sem vállalod a felelősséget a képekért.

- OCF vakuzni van lehetőséged?
- Milyen váz, üveg, stb. áll rendelkezésedre?

Alapvetősen ISO a csillagos egekig (1600-3200+) és kis villantások - eleve kisbabát nem vakuzunk 2 hónapos koráig, mert bántja a szemét, inkább fényerős üveggel dolgozunk.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#37915) SkyTrancer válasza *Ropi* (#37914) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

1 hónapos a baba.
Éppen 30 napos lesz holnap

Hiába mondtam, azt mondták, hogy jó lesz :)
Hát szerintem nem, de Ők tudják :)

Távkioldóm van,
Vaku : yongnuo 560 ii
Váz : Canon 6D
Objektív : Sigma 24-105 F4 art

Szóval fényerősnek ez nem mondható, de DOF sem nagyon lesz

Na ebből kéne kihozni valami szépet
Ja
Tehetség, fotós képzettség szintén Zero

2012-óta használok DSLR-t szóval amire magamtól rájöttem, meg a kb midnen hétvégén fotózás, amire támaszkodhatok

[ Szerkesztve ]

(#37916) *Ropi* válasza SkyTrancer (#37915) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mondd nekik nyomatékosan, hogy amennyiben azt akarják, hogy károsodjon a baba látása, akkor csak hajrá! :N És biztosítsd be magad azzal, hogy írásbeli meghatalmazást kérsz tőlük a vakuval fotózásra, a későbbi esetleges bonyodalmakat elkerülendő (ezt csak félkomolyan írom, de annyi előnye mindenképpen lesz, hogy elgondolkoznak a dolgon, hogy nekik is komolyan kellene venniük). :)

A plafon vagy a fal fehér? Azokra vakuzva tudsz indirekt deríteni, hogy a baba szemét kíméld. Kezdj ISO 6400-ról szerintem...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#37917) torzo válasza SkyTrancer (#37913) üzenetére


torzo
Ármester

"viszont nem túl acélos a felszerelés" :Y

Ez az állítás nem állja meg a helyét. A 6d-vel és ezzel az optikával nincs gond. 6400 iso-n biztonsággal dolgozhatsz, ezt az optikát pedig lehet tágon is használni. Sztem nem is kell oda vaku, max legkisebb teljesítményen valamilyen diffúzor megoldással. A4-es fehér papírból is lehet olyat hajtogatni

(#37918) rednifegnar válasza SkyTrancer (#37915) üzenetére


rednifegnar
senior tag

ha nincs megfelelo szerkod (szofboxok, vakuk, vezerlok) es a szulok se egyutmukodoek akkor nem szabad elvallalni. aztan a kepek lattan jon majd a siras rivas. vegyek elo a szifont az ugyis sokkal jobb, ezt fogod majd hallgatni. az ilyen melot nem kell megcsinalni, sem penzert sem jofejsegbol.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#37919) #86322688 válasza torzo (#37917) üzenetére


#86322688
törölt tag

nem acélos, mivel magnézium ötvözet ;-)

(#37920) *Ropi* válasza torzo (#37917) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szerintem kellene neki a vaku (ha minimálisan derítve is), mivel ISO 6400-on, ezzel a lencsével már nem nagyon marad szabadsága úgy felülexpózni, hogy maradjon elég zárideje - szóval inkább a vaku, ha nem akarja magát bemozdult képekkel és az utómunkában zajszűréssel szívatni.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#37921) torzo válasza *Ropi* (#37920) üzenetére


torzo
Ármester

"ha minimálisan derítve is" :K

Egyetértek, de említette, hogy manuális vakuja van, így azzal sem lesz éppen gyerekjáték, ahány beállítás annyiszor 5-6 selejt.

(#37922) *Ropi* válasza torzo (#37921) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha minden beállításból csak 1 jó képe van már nyert. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#37923) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Ohh, köszi hogy ennyien foglalkoztok a témával.
Köszi minden tanácsot megfogadok.
Persze, falra nyomatom a vakut, de nem tudom még milyen színűek
majd kiderül :)
Persze én említettem, hogy nem kéne, meg ebből nem tudom mi lesz, de hát szerintük nem lesz gond
fotóztam már nekik, de nem ilyen témát és mindig nappal.
Hát mindenesetre megpróbálom a legjobbat kihozni a dologból, és bízom benne, hogy lesznek elfogadható képek.
Izgulok, de csakis amiatt, mert utálok silány munkát kiadni a kezemből és azt hiszem tisztában vagyok a korlátaimmal.
Persze egy profi nyilván sokat kihozna ebből a szettből is, de ahhoz nagyon tudni kell a kompozíciót, a mikor mit és mikor hogyan dolgot....
mindenesetre addig marad az izgalom nem kicsit
köszi a tippeket, természetesen próbálok alkalmazni mindent amit látok hallok
:R :R

(#37924) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Karácsonykor megleptem magamat egy 80D-vel :) Eredetileg 77D-t szerettem volna venni, de alig van különbség a keveset használt 80D-k és 77D-k ára között, ezért egy 80D-t vettem.

Vannak nagyon jó tulajdonságai és vannak nehézségek is vele.

Az nagyon jó pl. hogy a Tamron 16-300 objektívem ezzel a géppel úgy fókuszál mint a villám. Panaszkodtam korábban, hogy 750D-vel alig talál fókuszt ez az objektív, pedig az elődje (Tamron 18-270) remekül fókuszált a 750D-n. A 750D-hez képest sokkal jobbak a szolgáltatásai, nagyon tetszik pl, hogy a wifi nem menüből, hanem külön gombbal indítható. De nemcsak erre, hanem kb. mindenre van dedikált gomb, vagy a két tekerő közül valamelyik közvetlenül állítja az adott funkciót.

A kereső is jobb, az optikai lényegesen, az LCD pedig valamivel jobb, mint a 750D-é. Exponál mint a villám, ki is kapcsoltam a gyors sorozatot, mert érzésre azonos lenyomásra háromszor annyi képet lő el :)

A képminősége is jobb, világosban nem mozgó téma esetében nincs jelentős különbség, de ahogy kezd sötét lenni, vagy gyors mozgásokat kell megörökíteni, akkor egyre inkább jön ki a 80D előnye. Kutyát pl. sokkal könnyebb ezzel fényképezni, mint a 750D-vel :D

A nehézségeket szó szerint kell érteni, ez a gép eléggé nehéz a 750D-hez képest. A 750D-t a rajta lévő objektívvel együtt két ujjal megfogva ki tudtam venni a fotóstáskából, a 80D-t bizony rendesen meg kell fogni a kiemeléshez. A mérete csak kicsivel nagyobb, de a súlya az meglepően nagyobb a 750D-hez képest.

A fókuszok jónak tűnnek, nyilván ha olyan gépet vesz az ember, aminél előre-hátra lehet állítani a fókuszt, akkor rendben vannak a fókuszpontok :K

Lesz majd pár kérdésem, majd sorban előhozakodok velük :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#37925) PuMbA válasza Donki Hóte (#37924) üzenetére


PuMbA
titán

Király! Baromi nagy lépés előre, az biztos :) Következő az obi, mert a Tami 16-300-nak 50mm felett már csak 4-5 megapixel tényleges felbontása van az optika miatt és elég homály képű a legtöbb obihoz képest. Vagy van fix obid is mellé?

[ Szerkesztve ]

(#37926) Donki Hóte válasza PuMbA (#37925) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Van fix obim (50/1.8 II.) de nem gerjedek a fix objektívekre, általában egy Canon 18-135 IS STM obit használok.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#37927) Bozso68 válasza Donki Hóte (#37926) üzenetére


Bozso68
senior tag

A 77D-mhez pont ilyen obit akarok :) .

(#37928) randras_83 válasza Donki Hóte (#37924) üzenetére


randras_83
addikt

Innen már csak egy ugrás a 6D mkII :DDD ;] ;]

Egyébként nektek mint Canon usereknek, mi a véleményetek a 6D mkII-ről?

https://www.flickr.com/randras83/

(#37929) *Ropi* válasza randras_83 (#37928) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akinek van isteníti (a kognitív disszonancia diszfunkciója, amikor megmagyarázzuk magunknak a rossz döntésünket és másokat is a megtételére biztatunk), akinek meg nincs, az fújolja (vagyis fordítva: azért nincs neki). ;] :))

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#37930) randras_83 válasza *Ropi* (#37929) üzenetére


randras_83
addikt

Érdekes, nekem volt a kezemben pár képre, annyira nem volt rossz, nyilván zajban meg dinamikában elmaradt a D750-emhez képest, de azért vállalható szvsz

https://www.flickr.com/randras83/

(#37931) *Ropi* válasza randras_83 (#37930) üzenetére


*Ropi*
félisten

Amennyire jó volt a szenzora az elődjének, a sok butítása ellenére is szerethető váz volt - ennél nincs meg ez az érzés, nincs meg a képe alapján (sem) a "wow faktor". Szerintem...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#37932) randras_83 válasza *Ropi* (#37931) üzenetére


randras_83
addikt

Nekem csak ez a túl sok vörös nem tetszett, de ez ugye minden Canon váz esetében megvan, legalábbis amiket próbáltam. Viszont ez kézre állt jó volt a fogása is.

https://www.flickr.com/randras83/

(#37933) Mirman válasza randras_83 (#37932) üzenetére


Mirman
őstag

Ergonomiára szerintem majdnem tökéletes .Szenzort , két kártya hiányát és a fókusz pontok számát szokták felhozni mint negatívum . Aki tükröst akar canon vonalon és ezekkel tisztában van az nem nyúl mellé .

(#37934) Warton válasza *Ropi* (#37929) üzenetére


Warton
őstag

Nekem nincs, de olyat szeretnék majd egyszer, ha meghal a mostani gép. :F

(#37935) Donki Hóte válasza randras_83 (#37928) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Haha, olyanom biztosan nem lesz :)

Ropi pszichológiai okfejtésében leírt verzióval szemben nálam nincs diszfunkció a kognitív disszonanciában, én már a 80D megvételét sem tudom megindokolni. Magamnak sem tudnám, nemhogy a barátnőmnek :B )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#37936) Roxx


Roxx
tag

Sziasztok.Egy Sigma 150-600C obit használok egy Canon 40D-vel de nem igazán vagyok megelégedve az elkészült képekkel.Kevés a 10 megapixel az obihoz?Ha mondjuk lecserélném a vázat egy 7D-re akkor az képminőségbeli javulást is jelentene?

(#37937) PuMbA válasza Roxx (#37936) üzenetére


PuMbA
titán

A legnagyobb képminőség javulást az obik hozzák és ami neked előrelépés az egy háromnegyed millióba kerülő Canon 100-400mm IS II USM (I-es verzió nem jó). Már többedszer írom le, de csak elhiszed végre, hogy sok lóvé kell a jó képminőséghez :) Na ehhez persze egy 20 megapixel körüli váz is dukál,hogy kihozd az obiban lévő teljes minőséget :)

[ Szerkesztve ]

(#37938) PuMbA válasza Donki Hóte (#37926) üzenetére


PuMbA
titán

A Canon obinak jobb a képe úgy 50mm után, mint a Tamronnak, ugye? :)

[ Szerkesztve ]

(#37939) PuMbA válasza PuMbA (#37937) üzenetére


PuMbA
titán

Egyébként a 7D jó vétel, ha most csak arra van pénzed :)

(#37940) Roxx válasza PuMbA (#37939) üzenetére


Roxx
tag

Köszi.Hát a keret az kb.120eft lenne.De gondolom a képek minősége az javulna egy újabb váztól is.

(#37941) Donki Hóte válasza PuMbA (#37938) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nyitott blendével egyértelműen jobb a Canon 18-135, de lerekeszelve nem olyan rossz a Tamron 16-300 sem.

Itt nézegetheted a tesztképeket különböző gyújtótávolságon és blendeértékekkel.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#37942) PuMbA válasza Roxx (#37940) üzenetére


PuMbA
titán

Természetesen kicsit javul, de az objektív kontrasztja, háttérmosása, vignette-álása, aberrációja, azaz az optikai tulajdonságok ugyanolyanok maradnak :) Dxomark.com szerint 5 helyett 6 megapixel tényleges részletességet kapsz a 40D-ről 7D-re váltáskor, ami nem sok. A 100-400 Canon obi a 7D-vel 5 helyett 10 megapixelt tud, ami már tűéles képet jelent a sokkal jobb optikai tulajdonságokkal együtt és nagyon nagy különbséget okoz.

[ Szerkesztve ]

(#37943) *Ropi* válasza PuMbA (#37942) üzenetére


*Ropi*
félisten

Meg több zajt - a 7D natívan még bekapcsolt váz zajszűréssel is zajosabb, mint a 40D.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#37944) Roxx


Roxx
tag

Köszi a válaszokat.Hát én teljesen azt hittem,hogy egy újabb váz az egyenlő a szebb részletesebb képekkel.Akkor nem is tudom,hogy érdemes lenne e vázat cserélném.

(#37945) PuMbA válasza Roxx (#37944) üzenetére


PuMbA
titán

Ahogy írtam: egy jobb váz nélkül a canon 100-400 sem szuperál annyira jól, hiszen 10 megapixel helyett csak 6 megapixelt tud a 40D-vel Dxo szerint :) Még egyszer felhívom a figyelmed, hogy a Dxomark és a the digital picture honlapon minden ott van a vázalkról és obikról csak használnod kéne és akkor nem kellene ránk várni, hogy megírjuk a választ. Egy rosszabb minőségű obinak, mint a 150-600 semmit nem ér a jobb váz. A te eseted azért különleges, mert a vázad régi, egy mai 24 megapixeles olcsó Canon váz már sokkal jobb egy 100-400-hoz hasonló profi obihoz.

[ Szerkesztve ]

(#37946) #86322688 válasza Roxx (#37936) üzenetére


#86322688
törölt tag

A 40d kepmimosegevel semmi gond nincs...magas isot nem birja, ennyi.Nem is ez a feladata.Nagyon jo gep.

(#37947) #92251648 válasza *Ropi* (#37929) üzenetére


#92251648
törölt tag

Olyan verziót el sem tudsz képzelni, hogy valakinek minden kényszer nélküli, őszinte véleménye van a masinával kapcsolatban?

Nekem is van egy becsípődésem, miszerint nem hallgatok olyanok véleményére, akik a szóban forgó cuccot soha nem használták, birtokolták hosszabb ideig. Pár perc nyomogatás alapján született tesztbeszámolók, elfogult idegenek véleménye alapján vásárolni... az egy másik sport.

[ Szerkesztve ]

(#37948) *Ropi* válasza #92251648 (#37947) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem véletlenül írtam, amit: ahogy megjelent az egyik barátom megvette, teszteltük 5D3-al fej-fej mellett, egy ideig küldözgette át a rawokat nekem is kísérletezni, szóval tudom miről beszélek. Ő is belátta, kb. ugyanannyiért vett egy használt 5D3-at. Ennyi. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#37949) #92251648 válasza *Ropi* (#37948) üzenetére


#92251648
törölt tag

OK, tiszta sor, a magad szempontjai szerint vizsgálódtál és döntöttél. De talán másoknál mások a szempontok és más következtetések is születhetnek. Az általam reflektált hozzászólásodban ezt vontad kétségbe.

(#37950) copass válasza randras_83 (#37928) üzenetére


copass
veterán

kicsit gyengébb lett a szenzora 6Dm2-nek mint a 6D-nek.
de a 6D szenzora még mindíg elveri az 5Dm3-at.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.