Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38501) PuMbA válasza Leslie1966 (#38500) üzenetére


PuMbA
titán

A keresőben ugyanaz a 9 pontos fókuszrendszer van, mint a 2000D-be vagy 4000D-be, szóval fényképezésre nem igazán érdemes olyan drágán megvenni :) A 200D egy főként videós, vlog-os DSLR, illetve LCD-ről fotozó kezdőknek jó. Canon-nál 800D a minimum kicsit is komolyabb fotózásra a 2000D után vagy M50 MILC.

[ Szerkesztve ]

(#38502) Leslie1966 válasza PuMbA (#38501) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Köszi ! Akkor lehet 800D lesz, de MILC-ben a Sony ALPHA ILCE-6000-et nézegettem.

[ Szerkesztve ]

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#38503) copass válasza Leslie1966 (#38502) üzenetére


copass
veterán

akkor már 77D funkcióban a profibb vázak felé húz.
két vezérlőtárcsa, rögzíthető az üzemmódtárcsa, betekintés érzékelő, felső státusz LCD.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#38504) Leslie1966 válasza copass (#38503) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Lesz min agyalni a hétvégén, köszi. :)

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#38505) PuMbA válasza Leslie1966 (#38502) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, ha meg már 800D, akkor 10k különbséggel ott a 77D. Nekem is 77D van, mert a 800D-hez képest elhanyagolható pénzzel került többe anno. Sony-t az objektívek miatt nem vennék, de az M50 sem rossz. Amikor én vettem a gépemet, akkor még nem volt M50, amúgy biztosan gondolkodtam volna rajta. Kérdés, hogy milyen objektívek kellenek.

[ Szerkesztve ]

(#38506) Leslie1966 válasza PuMbA (#38505) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Nem egyszerű dolog ez, lehet jegelem egy darabig a vásárlást, nem olcsó mulatság.

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#38507) PuMbA válasza Leslie1966 (#38506) üzenetére


PuMbA
titán

Persze. M50 egyébként olcsóbb valamivel :) Alzánál most 200k, 225k helyett, de még biztosan lesz ilyen akció, amikor 200k vagy 190k körül lesz. Fényképezőgépet is főképp karácsony fele érdemes venni, mert akkor olcsóbbak hosszabb ideig. Év közben is vannak ilyen akciók, de ritkábban.

[ Szerkesztve ]

(#38508) 80hun válasza PuMbA (#38501) üzenetére


80hun
addikt

Azért nem teljesen ugyanaz mert a 200d ben van DPAF is élőképnél.

Sonyt miért nem vennél obik miatt?
Nagyobb az obiválaszték mint eos m-re

Az m50 jó kis gép.
Penge az af.
Ami nekem nagyon nem tetszett benne a borzalmas kereső.
Olyan kettétöröm érzés fogni kicsit.
És a canon szenzor de ez nagyon egyéni preferencia. :)
Ja és a 4k kb disznek van benne.

[ Szerkesztve ]

(#38509) #86322688


#86322688
törölt tag

(I)A(z) Milyen cserélhető objektíves gépet? témából 3 hónap időre a regisztrációdat kitiltottuk a következő ok miatt:

Az alapelvek III 10/8. pontjának megsértése miatt. Napok óta hajtod a magad véleményét a topikban, ami szembe megy mindenki máséval. Ezzel még nem is lenne baj, ha legalább a sokadik kérésre alátámasztanád valamivel, de se egy kép, se egy link, se semmi, csak az állításaid. Köszönjük, de erre így nincs szükség, mert többet árt a topiknak mint használ.(/I)

Mivel nem tudok üzenni a kapott privát üzenetre, és a fent említett topikból is kitiltottak, itt válaszolok, gondolom megkapod.

10 év tapasztalattal, megszámlálhatatlan objektívvel, huszonakárhány vázzal, milc,dslr, a hátam mögött, el tudom dönteni, hogy a topikban milc majmolás megy, és szó szerint marhaságokat írnak.
Nekik nem kell alátámasztani semmivel a hülyeségeket,amiről sejtelmük sincs,nekem miért kellene a saját , valós tapasztalataimat?

Jelenleg két milc is van itthon, nem véletlenül...de ha csak azt a kérdést teszem fel a topikban, hogy egy milcet mutassatok belépőszinten, ami fénymérési, fókuszálási, és exponálási időben tudja azt amit egy Nikon D3500,AF-P kitobival, vagy egy 200D,STM kitobival, akkor hallgat mindenki és egy hozzászólás sem érkezik.
Mert itt ért véget a tudományotok, vagy jöttök a Sony A7 III-al..szánalmasak vagytok, és félrevezetőek.

Nem egy és nem kettő közeli barát adta el a milcet mert rábeszélték pont az ilyen hozzá nem értők, mert nem tudta az otthonában lefotózni a futkosó kisgyerekét, mert gyenge fényviszonyok között nem tudott úgy teljesíteni a gép de még nappal is lassú volt neki...,de a régi d90-e képes volt rá...és ez csak egy példa.

Szégyeljétek magatokat!

(#38510) dzsavitcu


dzsavitcu
csendes tag

Nekem 200D van, nagyon szeretem 😄

(#38511) Donki Hóte válasza #86322688 (#38509) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha egy teremben tartózkodva azt veszed észre, hogy a teremben lévőknél sokkal okosabb vagy, akkor bizony nem abban a teremben vagy, ahol lenned kéne :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38512) Doki16


Doki16
addikt

Ismét objektíves kérdéssel fordulnék hozzátok. Tudom, hogy van külön erre való topik, de itt csak Canonról van mos szó.

Jelenlegi Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM objektívem van értelme lecserélni egy Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM-re? 45-ért láttam most az utóbbit egy apró oldalon. 700D-re menne fel.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#38513) p_adam válasza #86322688 (#38509) üzenetére


p_adam
addikt

Igazi trollkodás lenne, ha valaki képes lenne egyszerre két topikból kitiltódni úgy, hogy más dolgok mellett kampányol, csak a lényeg, hogy szembemenjen a többséggel :)
No de nem is ezért akartam ide írni (bár a vége kapcsolódik), kaptam egy EF 50/1.8 II objektívet lényegében ingyen, felrakom a vázra, csinálok egy képet, tök jó minden csak elsötétül az egész. Lekattintom az objektívet aztán vissza, megint ugyanez. Már azt hittem a zárral vagy elektronikával van valami, eleget forgatok rajta, akkor manuálisan jó, aztán ránézek a műanyag bajonettre, nem látni rajta különösebb kopást írnám a bejegyzést, hogy akkor mit kéne ezen reszelni, aztán rájöttem hogy az a belső műanyag kör egy mm-t bemozdult, bepattint kész, minden működik. Nagyon vicces hangokat hallat ez a objektív ha az ember rázogatja meg gondolom nem lenne nehéz kinyírni ha valaki AF módban elkezdi tekergetni (az STM-et gondolom már így se lehet), de ár/értékben akkor is nehéz vele vitába szállni, egy jobb darab még 50 megapixelen is egész jól elvitézkedik, egy 5D Mk1-re nem is tudok más olcsó kezdő objektívet elképzelni, egy fókuszpont van, de az gyors és pontos, nagy de nem nehéz és jó stabil a fogása is, ezért egy kézzel is könnyű használni, bőven vannak korlátai, de azokon belül tök jól működik. De úgy látom, hogy MILC változatban egyelőre nem nagyon lesznek ilyen igazán veszettül olcsó, de autófókuszos fényerős (és optikailag nem rossz) objektívek.

[ Szerkesztve ]

(#38514) wms válasza Doki16 (#38512) üzenetére


wms
senior tag

Szerintem csak nagyobb átfogást nyersz vele, és az usm gyorsabb és hangtalan.

[ Szerkesztve ]

(#38515) PuMbA válasza Doki16 (#38512) üzenetére


PuMbA
titán

Nem :) 50mm-ig a 17-85 az rosszabb képminőséget ad, mint a 18-55, szóval ez nem csere, mert nem tudod kiváltani vele a 18-55-öt. Visszalépés.

[ Szerkesztve ]

(#38516) Donki Hóte válasza Doki16 (#38512) üzenetére


Donki Hóte
veterán

18-55 IS STM obiról csak 18-135 IS STM, vagy18-135 IS NANO obira érdemes váltani. Ez van, sajnos (vagy sokaknak hálistennek!) nagyon jól sikerült kis obi a 18-55 IS STM :R

Esetleg ha hozzájutsz emberi áron egy 15-85 IS USM obihoz, arra érdemes váltani, de az ritkán fordul elő megfizethető áron.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38517) Doki16 válasza Donki Hóte (#38516) üzenetére


Doki16
addikt

Köszi mindenkinek a segítséget. :R
Megint arra lyukadtunk ki, hogy a 18-135 lesz a nyerő.
Más kérdés. APS-C vázon 1.6-al kell szorozni, hogy megkapjam tényleges gyújtótávolságot? Vagy EFS objektíven már tényleges van rajta?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#38518) csacsi77 válasza Doki16 (#38517) üzenetére


csacsi77
senior tag

Miden objektívre a fizikai gyújtótávolság van írva. Az hogy milyen érzékelő elé teszed az már más tészta, akkor jön be az ekvivalens érték számítás.
A 18-55 helyett 18-135 STM-et vagy nano USM obit vegyél.

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#38519) PuMbA válasza Doki16 (#38517) üzenetére


PuMbA
titán

Mindig szorozni kell :)

(#38520) salesman


salesman
őstag

Rendszerváltás miatt 550D magyar nyelvű nyomtatott használati utasítás (A4 kb. 300 oldal) Budapesten ingyen átadó. Kérlek priviben jelentkezz, köszi, szép fényeket!

Türűűűdrááá!

(#38521) korcsillio válasza rednifegnar (#38498) üzenetére


korcsillio
őstag

A 2.verziószámút veszem.

(#38522) PuMbA válasza korcsillio (#38521) üzenetére


PuMbA
titán

Ezek a különbségek a II-es és az STM között, vétel előtt nézd meg :)

[ Szerkesztve ]

(#38523) korcsillio válasza PuMbA (#38522) üzenetére


korcsillio
őstag

Használtan 15ért jutok hozzá.Annyit meg ér?

[ Szerkesztve ]

(#38524) PuMbA válasza korcsillio (#38523) üzenetére


PuMbA
titán

Ha nem teljesíti azt, amit akarsz, akkor mindegy, hogy mennyiért vetted :) Két legfőbb kérdés van. Baj, hogy a II-es elég hangos? Baj, hogy f/1.8-on kívül ötszögletű a bokeh? A videóban ha ezeket megnézed és oké neked, akkor jó a II-es.

[ Szerkesztve ]

(#38525) copass válasza korcsillio (#38523) üzenetére


copass
veterán

annyit igen. de sok a baj vele. pontatlan, hangos, lassú a fókusz,stb. stm sokkal jobb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#38526) p_adam válasza copass (#38525) üzenetére


p_adam
addikt

Az STM pontosabb és sokkal halkabb, de azért egy leheletnyivel lassabb is.

(#38527) modulus válasza korcsillio (#38493) üzenetére


modulus
aktív tag

Nekem az 1.8 stm van, azzal teljesen elégedett vagyok. Azt hiszem a legolcsóbb, jó minőségű portréobjektív.
Nem kiváló sajnos, de ezt nyilván az ár tükrözi. A nem kiváló azt jelenti, hogy nem 1.8on adja a legjobb képet, 2.8on érdemes használni, ott viszont már kiváló a rajzolat.

Ezt a tesztekben is írják, és a személyes véleményem is ez.
Könnyen kapcsolható MF-ra. Nekem nagyon bejött.

(#38528) korcsillio válasza PuMbA (#38524) üzenetére


korcsillio
őstag

Nem videózok soha,nekem kizárólag (amatőr) fotózásra kellene,tanulni vele a portré fotózást.
Van egy Pentacon 1.8/50 de azzal nem vagyok elégedett.

(Biztos azért nem sikerül úgy ahogy szeretném mert nagyon kezdő szinten vagyok és ugye itt mindent teljesen manuálisan kell beállítani)

(#38529) PuMbA válasza korcsillio (#38528) üzenetére


PuMbA
titán

Tanulni bármivel tudsz, de azért az elkészült kép is lényeg. Ha nem talál fókuszt az obi, akkor mindegy, hogy milyen tudásod van.

"ugye itt mindent teljesen manuálisan kell beállítani"

Profi fotósok is ritkábban használnak M módot, inkább Av vagy Tv :) Azért annyira nem bonyolult, inkább az utómunka több. Mivel még az STM is szokott fókuszt téveszteni az olcsósága miatt, ezért nem biztos, hogy a II-es annyira jó vétel. Tavaly előtt 25k-ért vettem új STM verziót karácsonykor akcióban, szóval vannak jó árak, de nem mindig.

[ Szerkesztve ]

(#38530) korcsillio válasza PuMbA (#38529) üzenetére


korcsillio
őstag

Köszönöm.Hanyagolom akkor inkább és keresgélek inkább tovább.

(#38531) dzsavitcu válasza korcsillio (#38530) üzenetére


dzsavitcu
csendes tag

"Tavaly előtt 25k-ért vettem új STM verziót karácsonykor akcióban, szóval vannak jó árak, de nem mindig."
Milyen weboldalakat érdemes nézni, ahol ilyen jó áron lehet kapni objektívet?

(#38532) dzsavitcu válasza PuMbA (#38515) üzenetére


dzsavitcu
csendes tag

"Nem :) 50mm-ig a 17-85 az rosszabb képminőséget ad, mint a 18-55, szóval ez nem csere, mert nem tudod kiváltani vele a 18-55-öt. Visszalépés."

Ezen infókat ti honnan tudjátok? Ezeket mind kitapasztaltátok? vagy más fórumokon olvastátok?
Szeretnék én is tapasztaltabb lenni ilyen téren :C

[ Szerkesztve ]

(#38533) PuMbA válasza dzsavitcu (#38532) üzenetére


PuMbA
titán

thedigitalpicture.com-on nagyon sok objekítvnek a képe fent van :) Amire figyelni kell, hogy ugyanazon a gépen kell az objektíveket összehasonlítani, néhol pedig nem nézték meg több gépen, így ott nem lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#38534) korcsillio


korcsillio
őstag

SIGMA 105mm f/2.8 EX DG Macro jó objektív?

[ Szerkesztve ]

(#38535) PuMbA válasza dzsavitcu (#38531) üzenetére


PuMbA
titán

"Milyen weboldalakat érdemes nézni, ahol ilyen jó áron lehet kapni objektívet?

Fotoplus, 220 Volt, Media Markt :) Én csak hivatalos helyről szoktam venni, ha újat veszek.

(#38534) korcsillio: Pár cikket megnézve az autofókusza miatt írnak problémát, de Sigma az ilyen. Sigma, Tamron objektívek között csak az újak vannak közel egy Canon objektívhez, a régiek látványosan rosszabbak.

[ Szerkesztve ]

(#38536) Doki16 válasza PuMbA (#38535) üzenetére


Doki16
addikt

Makrót használ valaki autófókusszal? :)
Ilyet használok nagy ritkán, de soha nem kapcsoltam be rajta.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#38537) korcsillio válasza PuMbA (#38535) üzenetére


korcsillio
őstag

Portéhoz tudnám használni vagy 50mm ajánlottabb?

(#38538) PuMbA válasza Doki16 (#38536) üzenetére


PuMbA
titán

Persze, kérdés, hogy kell-e autofókusz, de úgy látom, hogy portréra kell, szóval igen :)

(#38537) korcsillio: Az autofókusz és a stabilizátor hiánya miatt nem :) 100mm fölött már egyre jobban számít a stabilizátor, hiszen nem kell 1/320-ban, hanem tudsz 1/80-ban is fotózni, ami kétszer-háromszor több fény, azaz sokkal jobb képminőséget kapsz. Én mindenképp a mai Canon választékból vennék objektívet csak.

[ Szerkesztve ]

(#38539) Doki16 válasza korcsillio (#38537) üzenetére


Doki16
addikt

Szerintem jól járnál kezdésnek egy 50 f1.8 STM-el. Nekem van egy és nagyon szeretem. 700D vázon jó gyors és pontos. 2.8 körül már jól tudod használni és szerintem szebb a bokeh mint a 2-es verzión. Aztán meg ha komolyan gondolod akkor beruházol egy Canon EF 50mm f/1.4 USM-re.

Lehet hülyén hangzik, de én egy Helios 44-2-vel kezdtem el fotózni az elején. Baromi olcsó és nagyon sok mindent meg tudsz vele tanulni. Potréra is tökéletes és egyedi a bokeh rajta aminek meg van a hangulata.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#38540) copass válasza Doki16 (#38539) üzenetére


copass
veterán

na hát az 1.4/50 ritka fos egy valami... bűn lassú fókusz, 1.4-en borzalmas, bokehről meg ne is beszéljünk.
én is csak azért tartom mert kell az 1.4, mert kell valami!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#38541) korcsillio válasza Doki16 (#38539) üzenetére


korcsillio
őstag

Valószínűleg az lesz.Most van egy Pentacon 50/1.8 de nem az igazi...

(#38542) rednifegnar válasza Doki16 (#38539) üzenetére


rednifegnar
senior tag

en is azt mondom hogy az 50/1.4-et nem erdemes megvenni. foleg akkor nem ha van mar egy 50/1.8-as. az 1.4-es nem valami jo obi, rekeszelni is kell (akkor meg mar ott az 1.8) ellenben nehez. az enyimen bun rosszul jar a fokoszgyuru, nem tom masoknal milyen mert meg nem volt kezemben masik, de az enyem egyenetlenul jar, se tisztitas se zsirzas nem segitett rajta. igazabol mar reg eladtam volna, csak a lanyom hasznalja igy nem akartam elrontani a lelkesedeset.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#38543) Doki16


Doki16
addikt

Köszi a választ mindkettőtöknek. :R Én csak egyszer használtam, de sötét szobában. Ott jó volt :)
Csak azért bátorkodtam az 1,4-et mondani, mert van egy hivatásos fotós ismerősöm és ő az 50 1,4-re esküszik. Hittem neki természetesen. Több éve fotóz esküvőket és portrékat. Azt mondta olyat vegyek, de inkább a 1,8 stm mellett döntöttem. Nem bántam meg. Nem értettem én sem, hogy miért húzta le ezt a kis ötvenest :)

(#38541) korcsillio: Ohh értem, akkor a manuálozás részén már túl vagy. Mi a bajod a Pentaconnal? Én Canon 50 mellett a mai napig használom a Helios 44-et.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#38544) copass válasza Doki16 (#38543) üzenetére


copass
veterán

sigma art 1.4 50 mm
olyan rajza van hogy rotty és 250k-ért az nem pénz érte. engem csak az 1 kilója zavar...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#38545) Doki16 válasza copass (#38544) üzenetére


Doki16
addikt

Hallottam hírét ennek az objektívnek. Akitől vettem az 50-est pont ilyet akart helyette. Már értem hogy miért. Csak az a gond, hogy 11-szer annyiba kerül mint amennyiért vettem az 50 f1,8 STM-et :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#38546) korcsillio válasza Doki16 (#38543) üzenetére


korcsillio
őstag

Pentaconnal nem tudok igazán éles képeket csinálni

(#38547) Warton válasza Doki16 (#38536) üzenetére


Warton
őstag

Én szoktam használni autófókuszt makrónál is. Nagyon jó kis objektív, bár mióta megvan a 180-as azóta méltatlanul sokat pihen. :F

(#38548) copass válasza Doki16 (#38545) üzenetére


copass
veterán

ugyanez a széria 20,35 mm dettó mint az 50-es gyors, pontos és halál éles!:D
1.2L félmisi aztán egy lágytojás...annyira nem vészes, venném én,de a súlya zavar rettenetesen.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#38549) PuMbA válasza Doki16 (#38543) üzenetére


PuMbA
titán

85mm 1.8 elég jó választás az 50mm STM után. Nem nagyon drága és jó.

[ Szerkesztve ]

(#38550) bbsofficial


bbsofficial
tag

Sziasztok,

[ez] és [ez] között mi lehet a különbség?

A másik leírásában is szerepel a "white box" szöveg.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.