Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38151) PuMbA válasza Warton (#38149) üzenetére


PuMbA
titán

600D: forgatható kijelző, +1 fps, jobb minőségű váz :) A várhatóval ellentétben a 2000D-ben nem ugyanaz a 24MP-es szenzor van, mint a 200D-ben, 800D-ben és 77D-ben, ez látható a tesztekből, tehát a felbontáson kívül ugyanaz a cucc. Inkább teszem a pénzem több részét objektívbe, mint vázba, mert jobb képminőséget fog kapni.

[ Szerkesztve ]

(#38152) *Ropi* válasza gerenda110 (#38148) üzenetére


*Ropi*
félisten

2-3000 Ft emlékeim szerint.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38153) gerenda110 válasza *Ropi* (#38152) üzenetére


gerenda110
aktív tag

Kozben felhivtam oket 7e ft. Ha alkatreszt kell cserelni egyedi ar xd.

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#38154) copass válasza PuMbA (#38151) üzenetére


copass
veterán

600D jobb minőségű váz?!:D semmi súlya nincs.
+1 fps? ez indok? ne legyél már nevetséges....
kezdőröl beszélünk, aki jópár évig szeretné használni a vázat és nagyon soká fogja kinőni.
de inkább vegyen egy használt vázat ami bármikor megállhat...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#38155) PuMbA válasza copass (#38154) üzenetére


PuMbA
titán

100g-mal több a 600D, mint a 2000D :) A képlet egyszerű, a három számmal jelzett vázak mindig jobb minőségűek, mint a 4 számmal jelzettek, ami a legalsóbb kategória. A régiség nem számít, minél magasabb szintű egy váz, annál masszívabbra csinálják.

"de inkább vegyen egy használt vázat ami bármikor megállhat..."

Ha jó állapotú, akkor nem fog csak úgy megállni. Te is tudod, hogy miket kibír egy ilyen váz. 550D-vel mentek már Grönland-ra fotózni -30 fokban és semmi baja sincs.

[ Szerkesztve ]

(#38156) Donki Hóte válasza Szilágyi84 (#38150) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szerintem te a fényképezőgépek zárjára gondolsz, nem az akkura. Az akku ugyanis cserélhető mindegyik DSLR gépben, ha elhasználódik, akkor ugyanúgy cseréled, mint egy autóban.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38157) Donki Hóte válasza PuMbA (#38155) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szerintem a 600D és a 2000D kb. egyenrangú. Nagyjából ugyanannyi előnye van a 2000D-nek:

jobb felbontású és dinamikájú szenzor, fejlettebb DIGIC képfeldolgozó egység, WIFI és NFC támogatás, egy feltöltéssel több kép készítése,

mint a 600D-nek:

gyorsabb sorozat, jobb felbontású hátsó LCD, kihajtható hátsó LCD, külső mikrofon csatlakoztatási lehetőség, kicsit nehezebb (stabilabb).

Szerintem a 2000D a jobb, de az egyes szempontok alapján lehet olyan, aki mégis inkább a 600D-t választja.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38158) *Ropi* válasza gerenda110 (#38153) üzenetére


*Ropi*
félisten

No igen: 10 év alatt emelkedtek az árak. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38159) Szilágyi84 válasza Donki Hóte (#38156) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Nem vagyok tisztában vele csak olvastam ezt a 100 ezres értéket amire felfigyeltem de hogy pontosan mi lehet valójában passz. Kis kompaktunk volt kb 7-8 éve azóta semmi gép csak mobil és elég komoly a téma lesz mit olvasgatnom hogy aránylag képben legyek a dolgokkal tudásilag a gépekkel kapcsolatosan. 2000d helyett inkább 200d a jelenlegi ami bejövős. Vajon ez mikori modell lehet mert gondolom ezekből is évente max kettő jönnek az újak?

(#38160) Donki Hóte válasza *Ropi* (#38158) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Kivéve az adott vaku értéke ;]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38161) Donki Hóte válasza Szilágyi84 (#38159) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Akku elhasználódása miatt nem kell parázni, szerintem nem bír ki egy akku 100 ezer felvételt, de ennek semmi jelentősége, mert az akku cserélhető (egy DSLR gép esetében nem is vázban töltöd, hanem kiszedve egy külső akkutöltőben).

A 200D nagyon jó választás, azzal szembe tényleg csak egyetlen kifogást lehet felhozni: eléggé kicsi a mérete, nagyobb kezű emberek csak a hüvelykujjukkal és 3 ujjal tudják megfogni.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38162) PuMbA válasza Donki Hóte (#38157) üzenetére


PuMbA
titán

Szenzorban nem annyira nagy az előny, ahogy írtam, ez nem az a 24MP-es szenzor, ami a 200D-ben, 800D-ben és 77D-ben van. Ha az lenne, akkor +1,5Fé-vel több dinamikája lenne.

Wifi, NFC, fejletteb DIGIC, amiben jobb, de általánosságban több dologban jobb a 600D, mint a 2000D a 600D-hez képest :) Ha Wifit bekapcsolod egyébként, akkor oda az a kicsi akksi előny is, de majd ezen beszélgetés alapján már biztosan el tudja dönteni a kérdező a dolgot

[ Szerkesztve ]

(#38163) Roxx


Roxx
tag

Sziasztok..Akik esetleg használnak C60D-t vagy C7D-t azoktól kérdezném,hogy a két gép között mekkora különbség van?Képminőség terén...stb A C60D-nek műanyag váza van ha jól tudom ez nagyon érezhető rajta?

(#38164) *Ropi* válasza Roxx (#38163) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ugyanaz a szenzor van bennük, összhasználati értékét nézve a 7D a nyerő (sokkal jobb az AF rendszere és van benne AFMA, igaz csak 1 pontos), a 60D mellett egyedül a kihajtható kijelzője szól.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38165) Szilágyi84 válasza Donki Hóte (#38161) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Valószínűleg az lesz bár mostmár minden ketyeréből rengeteg választék van. Páromnak lesz női kéz nem lesz gond sőt ha néha én használom sem hiszem mert férfi létemre nincs nagy vaskos kezem inkább nőies méret. Bluetooth nincs esetleg mobilra küldés miatt csak USB vagy WiFi tvre laptopra?

(#38166) randras_83 válasza *Ropi* (#38164) üzenetére


randras_83
addikt

Australian Fisheries Management Authority (AFMA) ? :DDD :DDD :DDD :P

https://www.flickr.com/randras83/

(#38167) *Ropi* válasza randras_83 (#38166) üzenetére


*Ropi*
félisten

Persze...Ja nem. :D

Auto Focus Micro Adjustment. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38168) Donki Hóte válasza Szilágyi84 (#38165) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A 200D-ben van bluetooth.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38169) Szilágyi84 válasza Donki Hóte (#38168) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Igen nagyon jó kicsit furcsáltam hogy valahol írják máshol meg nem. Memóriakártyát milyen márkát érdemes és hány GB-osat képes kezelni?

[ Szerkesztve ]

(#38170) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Kijelzővédő fólia gondolom nincs pont erre hanem univerzális vágható?
Állvány szerintetek ez jó lehet?

[ Szerkesztve ]

(#38171) fr3ntzen


fr3ntzen
aktív tag

Sziasztok !

Segítséget kérnék.... Milyen ND szűrőt ajánlanátok hosszu záridős kép készítésére (márkára gondolok) gondolom hoya-t fogtok mondani esetleg más alternatíva ?

Illetve állványt szeretnék....amit rátennék az egy eos7d + tamron 17-50 , eos7d + 70-200 f4 L.

Valamint az is érdekelne,hogy távkioldóban milyen márkát és fajtát ajánlanátok.

A segítséget előre is köszönöm....! :R

[ Szerkesztve ]

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#38172) PuMbA válasza Szilágyi84 (#38170) üzenetére


PuMbA
titán

Fólia :) 30-35k alatt az összes állvány rossz. Nekem 17k-s Vanguard van és küzdeni kell vele többször, hogy normálisan beállítsd. Memkártya érdemes minimum 32GB-osat és SanDisk Extreme-t. Az olcsóbbak hamarabb meghalnak és lassúak.

Egyébként nekem is kis kezem van, női méretű, de a 200D túl kicsi volt még nekem és nem volt kényelmes a fogása. Így mást vettem.

[ Szerkesztve ]

(#38173) fr3ntzen válasza Roxx (#38163) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

én 600d-rol valtottam 7d-re és nagyon jó :) egyedül a kihajható kijelző ami hiányzik nekem a 7d-ből :( :D

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#38174) SkyTrancer válasza fr3ntzen (#38171) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

(#38175) fr3ntzen válasza SkyTrancer (#38174) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Köszi majd végig nézem este :)

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#38176) Donki Hóte válasza Szilágyi84 (#38169) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Memóriakártyát ilyen 32 GB-os Sandisk Extreme SD kártyát ajánlok, ez elég gyors, eléggé megbízható és nem drága. Ebből vegyél 2 darabot, jobb 2 kisebb kártya, mint egy nagy, baj esetén kevesebb képed veszik el, ha két kisebb kártyát használsz.

Ha nagyon sokat akarsz videózni, akkor vegyél 2 darab 64 GB-os kártyát.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38177) Szilágyi84 válasza PuMbA (#38172) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Köszi amúgy megtudható mit választottál helyette? Lehet valahol megkéne nézni fogdosni élőben. Budapesten van valamelyik boltban kirakva esetleg?

(#38178) PuMbA válasza Szilágyi84 (#38177) üzenetére


PuMbA
titán

Fotoplus, 220 Voltnál szerintem meg lehet nézni. Én vásárlás előtt egy 220Volt nyílt napon végigfogdostam az összes vázat 100k és 300k között. Még az 1300D fogása is jobban tetszett, mint a 200D-é. Szerintem a 200D-é a legrosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#38179) Donki Hóte válasza fr3ntzen (#38171) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Valamint az is érdekelne,hogy távkioldóban milyen márkát és fajtát ajánlanátok.

Vagy eredeti Canont (jó drágán), vagy a legolcsóbb utángyártottat. Ha hajlamos vagy az ilyen kis kütyüket elhagyni, otthon elkeverni (én sajnos ilyen vagyok), akkor inkább 2 olcsót vegyél...

Vettem két ilyet a kínálat legaljából, az egyik még meg is van :)

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38180) PuMbA válasza Donki Hóte (#38179) üzenetére


PuMbA
titán

Ez is tökéletesen működik :)

[ Szerkesztve ]

(#38181) Szilágyi84 válasza PuMbA (#38178) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Hú ennek nem örülök mert azt hittem megtaláltam a nekünk megfelelőt de a kényelem is szempont vagyis ha nagyon rossz a fogása akkor felejtős csak így megint magasabb lesz az összeg sajnos 200 lett volna a határ de úgyis a kiegészítőkkel megugrott volna használtan nem szívesen semmi műszaki dolgot. Most megint nézegedhetem max 250 - 300-ért mi lenne ami javasolt.

(#38182) PuMbA válasza Szilágyi84 (#38181) üzenetére


PuMbA
titán

Ott már játszanak a MILC-ek is. DSLR-ből van 800D, 77D Canon oldalon, ezeknek 1300D-s fogása van, illetve M50 MILC. Többi márkájú gépről a többi topikban találsz infót.

[ Szerkesztve ]

(#38183) bbsofficial válasza Szilágyi84 (#38181) üzenetére


bbsofficial
tag

[link]

Itt vannak jó áron, természetesen magyar garancia nélkül.

(#38184) Donki Hóte válasza Szilágyi84 (#38181) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Azért a helyedben én elmennék egy MediaMarktba, vagy hasonló áruházba és megfogdosnám a 200D-t.

(Egy MILC markolata még kisebb mint a 200D markolata, szóval ha a markolat kis mérete miatt nem akarsz 200D-t venni, akkor MILC-et venni a 200D helyett nagy hiba lenne.)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#38185) Szilágyi84 válasza Donki Hóte (#38184) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Igen az lesz élesben megnézni amúgy biztos Canon DSLR lesz csak még eldöntendős melyik pontosan mivel nem olcsók ezért mindentéren számunkra megfelelőt nehogy cserélgetni kelljen de ugyebár egy átlagos kezdőnek amúgyis hiába vannak igényei ha nem próbált még jobbat ami komolyabb akkor valószínűleg megfelelő lesz a döntés így is remélem.

(#38186) fr3ntzen válasza PuMbA (#38180) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Köszi. Veszek 2 kínait meg 1 ilyet... :)

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#38187) tvamos válasza Szilágyi84 (#38170) üzenetére


tvamos
nagyúr

Van allvany topic is, csak nem mindig tul aktiv...

Ha kicsi a koltsegvetes, akkor a WF-6662A allvanyt szoktuk javasolni, ebay-rol, amazonrol. Stabil kis allvany. Sajnos mar nem annyira olcso, mint 1,5-2 eve, amikor en vettem. Akkor 10 ezer alatt volt szallitassal.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#38188) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Még azon gondolkodtam biztos Ti jobban tudjátok akiknek már volt vagy van ilyesmi gépük hogy ezek is gondolom évente frissülnek jönnek az újabb modellek vagy max 2 évente. A 200d érdekelne vajon mikori modell hány éve jelent meg és innen elindulva a használt ára sokat zuhan vajon? Csak pl a mobilok nagyon gyorsan jönnek fejlődnek ami újként megjelenéskor x az egy év múlva használtan kb fele x pénz. Csak azért kérdezem mert lehet ha mégse maradna fél év után akkor minél kevesebb bukással tovább adva lehet mégis valami használt normális állapotút lenne célszerűbb keresni.

(#38189) PuMbA válasza Szilágyi84 (#38188) üzenetére


PuMbA
titán

Ezek nem telefonok :) A 200D elődje, a 100D 4 évig volt például. Használtan, jó állapotút venni sem elvetendő dolog, mert ugyanannyi pénzből felsőbb kategóriás gépet tudsz kifogni, ami biztosan jobb legalább 3-4 dologban. Itt láthatod az oldal alján a megjelenések sűrűségét.

[ Szerkesztve ]

(#38190) Terapeuta válasza Szilágyi84 (#38188) üzenetére


Terapeuta
őstag

Én használok 2005-ös modellt. Nem három számjegyű a váz típusszáma, és csak érzékeltetni kívánom, hogy nem kell évente vázat cserélni, ha jól választasz.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#38191) copass válasza Szilágyi84 (#38188) üzenetére


copass
veterán

fgépek jól tartják az értéküket. egy 2011-es canon 1100D vázat még mindíg ~50k körül tudsz venni. pedig amikor megjelent kb. 120 körül volt kitben.
200D 2017-es modell. ha garanciás akkor egy áfát buksz.
kezdőként amíg tanulod és nagyon tehetséges vagy akkor is több év lesz mire elérsz oda hogy tudod hogy mire van szükséged.
persze meglehet venni a csúcsvázat, de attól még nem fogsz érteni hozzá!:D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#38192) Gubicaj


Gubicaj
csendes tag

Üdv! Lassan egy éve makrózok Canon EOS 550D + fordított 18-55mm kit obival, rászántam magam egy makró obi vásárlására várva a csodát, a választás egy Sigma 50mm f2.8 EX DG Macro-ra esett. Elég csalódott vagyok, nem látom a minőségbeli javulást, csináltam összehasonlító teszt képeket más más rekesszel és nem hogy a Sigma jobb lenne, f10-14 körül határozottan rosszabb, kevésbé éles képet produkál. Az én elvárásaim voltak túl nagyok a Sigmával, mi lenne az ami már szemmel látható előre lépést eredményez? (tudom MP-E 65... :D de valami megfizethetőbbre gondolok)
Köszi!

(#38193) Fotonhámozó válasza Gubicaj (#38192) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Sigma macrok közül a 105 mm f/2.8-as az ajánlott. Eleve szerintem 50 mm-est makrófotózásra használni elég nagy önkitolás a rövid munkatávja miatt. Titkos favoritom a Tokina 100 f/2.8 macro, itthon nem gyakran tűnik fel használtan, külföldről (használt Canon 100 f/2.8 macrohoz képest) aránylag olcsón ki lehet fogni.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#38194) Gubicaj válasza Fotonhámozó (#38193) üzenetére


Gubicaj
csendes tag

Tokináról tényleg jókat írnak, köszönöm a tippet!

(#38195) *Ropi* válasza Gubicaj (#38194) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha pedig valami hosszabbra vágysz, akkor a Sigma 150/2.8 macroja etalon. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38196) Fotonhámozó válasza *Ropi* (#38195) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Azért a 150-es az árban is más kategória, használtan is.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#38197) *Ropi* válasza Fotonhámozó (#38196) üzenetére


*Ropi*
félisten

90-ért már kapsz. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38198) Fotonhámozó válasza *Ropi* (#38197) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

90-ért eléggé leharcolt példány lehet, jellemzően 130-140k HUF körül vagy felett mennek tudtommal.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#38199) *Ropi* válasza Fotonhámozó (#38198) üzenetére


*Ropi*
félisten

Itt Magyarországon mennek annyiért, de senki sem mondta, hogy itt kell vásárolni. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38200) modulus


modulus
aktív tag

A zajcsökkentést érdemes bekapcsolni a beállításoknál szerintetek?
Vagy inkább szoftveres utómunka?
- éjszakai, nem portré jellegű fotóra -

(csak érdeklődnék, mivel még nincs a kezembe a gép, nincs tapasztalatom ezzel kapcsolatban)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.