Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37401) szpeti40 válasza bump3r111 (#37400) üzenetére


szpeti40
addikt

Én barátomnak vettem e-infin-ről egy 6d-t nyár elején, minden rendben volt vele és még mindig.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#37402) #86322688 válasza bump3r111 (#37400) üzenetére


#86322688
törölt tag

Egloballal semmi gond..evek ota.

(#37403) 80hun válasza #86322688 (#37399) üzenetére


80hun
addikt

Link
Az egyik gyerekbetegsége amit az A7II-nél már kijavítottak :)

[ Szerkesztve ]

(#37404) tvamos válasza #86322688 (#37399) üzenetére


tvamos
nagyúr

[link] Egy kellemetlen jelenseg / tulajdonsag, ami van, akit zavar, van akit nem, es van, aki azt mondja, hogy ennyi penzert egyutt lehet vele elni / a gep mas egyeb tulajdonsagai karpotolnak erte.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#37405) Cotty0 válasza #92251648 (#37386) üzenetére


Cotty0
kezdő

Ezzel nagyon egyet értek, de ha megis valaki a netnel marad mint forras, meg kell probalni megtalálni az osszes pro kontrat, es utana nézni a technologiaknak is, hogy ne csak szubjektív véleményék vezéreljék a végső döntést. ;)

(#37406) #92251648 válasza Cotty0 (#37405) üzenetére


#92251648
törölt tag

Az én véleményem is szubjektív és ez alapján döntök, többnyire nem is értem mások kritikáit (pl. a dupla kártyafoglalat hiányát sem tudom hova tenni). A számomra ismeretlen fotós szokásokkal rendelkező tesztelők véleménye nem sokat ér, de néhány közeli ismerősöm véleményére adok, mivel az ő szempontjaikat és viszonyítási alapjaikat ismerem. Ha kizárólag objektív szempontok alapján vásárolnánk, mindenkinek ugyanaz a szett lenne a táskájában. De a fotózás azért is olyan népszerű hobbi, mert nagyon lehet benne kütyüzni, sőt a tömegek számára maga a fotografálás a legkevésbé érdekes benne.

A technikai megoldások értelmezéséhez némi szaktudás is szükséges lenne, ez pedig a felhasználóknál általában nincs meg, így hát benyalt marketing szövegek között próbálnak egyensúlyozni. A többség a gyakran hivatkozott műszaki grafikonokat sem tudja értelmezni (lásd pl. dinamika átfogás), de előszeretettel mutogatnak rájuk.

(#37407) Cotty0 válasza #92251648 (#37406) üzenetére


Cotty0
kezdő

Igazad van, meggyőztél. :K

Mindenki másképp csinalja :))

(#37408) Pelican


Pelican
őstag

Ha valaki mégis akarna egy EOS R-t ingyen:
Klikk ide!

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#37409) LamaCube


LamaCube
addikt

Sziasztok!
77D-hez nincs normális portrémarkolat? Gondolok itt arra, hogy nem ilyen vezetékes, dugós csatlakozóval van megoldva az exponálás. Nem találok sehol :(

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#37410) Cotty0 válasza Pelican (#37408) üzenetére


Cotty0
kezdő

Koszi a megosztast :R :))

(#37411) PuMbA válasza LamaCube (#37409) üzenetére


PuMbA
titán

3rd party van csak, mert ez még nem az a gép kategória :) Csak profi vagy fél-profi gépekhez van porté markolat, tehát a 80D és tőle felfele.

[ Szerkesztve ]

(#37412) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

Iszonyatosan off.
Mennyit ér egy camon, obival együtt? Nem is tudom, milyen gif dukál hozzá....
[link]

(#37413) Donki Hóte válasza t.imi (#37412) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A képen egy elég vacak állapotban lévő 300D van, az obi se hozzávaló, de ez nem rossz obi (csak nem erre a gépre).

Ez így együtt (ha működik) 20-30 eFt-ot érhet. Ha nem jól működik, akkor csak alkatrészárban lehet eladni, a gép hibától függően 2-3 eFt, az obi 3-8 eFt.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#37414) LamaCube válasza PuMbA (#37411) üzenetére


LamaCube
addikt

A 700D-hez is volt nekem, pedig profinak nem mondanám.
Nem is lenne baj, ha nem gyári, de ezzel az összedugós megoldással elég tróger.
Mindettől függetlenül köszönöm!

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#37415) GeriCool válasza LamaCube (#37414) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Ha fejből jól tudom, akkor a 750d markolata jó hozzá.... de mindjárt megnézem

(#37416) GeriCool


GeriCool
aktív tag

(#37417) PuMbA válasza LamaCube (#37414) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, azokhoz volt, de már valamiért nincs :) Viszont lehet, hogy működik az előző generációs markolat a 77D-hez, csak sehol sem írják. A 220 Volt-on írják egyedül csak...

[ Szerkesztve ]

(#37418) LamaCube válasza GeriCool (#37416) üzenetére


LamaCube
addikt

Nem jó hozzá sajnos. Máshogyan áll az akku. Most volt időm utánanézni és nem adott ki a Canon hozzá. Amiket lehet kapni csak expora jók és az is úgy, hogy egy vezetéket kell bedugni a külső csatira.
Köszi neked is! :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#37419) GeriCool válasza LamaCube (#37418) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Akkor bocsi!
Legalább tudom ha levserélném a 750et 77re nem lesz jó a markolat :D

(#37420) LamaCube válasza GeriCool (#37419) üzenetére


LamaCube
addikt

Semmi gond. Én is egy fórumon olvastam, hogy valaki nem adta el a 760D-vel, hogy jó lesz a 77D-hez és meglepődött, hogy nem.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#37421) PuMbA válasza GeriCool (#37419) üzenetére


PuMbA
titán

80D-re kell lecserélned :)

(#37422) Donki Hóte válasza PuMbA (#37421) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szerintem arra se jó a 750D markolata...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#37423) t.imi válasza Donki Hóte (#37413) üzenetére


t.imi
addikt

Nagyon köszönöm a gyorsat :R :R

(#37424) Cotty0 válasza Donki Hóte (#37422) üzenetére


Cotty0
kezdő

Egyszeru a dolog, a fenykepezo kezelesi utmutatojaban van egy system map nevu resz, ahol mindenfele opcionalis kiegeszito fel van tuntetve, sot a kek keretben azt is mutatjak, hogy mi van benne alapbol a dobozban, cstoltam nehany screenshotot. ;)
[77D]
[80D]
[750D]

[ Szerkesztve ]

(#37425) Donki Hóte válasza Cotty0 (#37424) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hát ez az. A 80D-hez a BGE14 grip van írva, a 750D-hez meg a BGE18 grip van írva.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#37426) PuMbA válasza Donki Hóte (#37422) üzenetére


PuMbA
titán

Tudom, de arra gondoltam, hogy vehet hozzá eredeti Canon-t, mert a 77D-hez nem vehetne :)

[ Szerkesztve ]

(#37427) #54625216


#54625216
törölt tag

Sziasztok!

Videózáshoz és photoscanneléshez keresek gépet. Videóban a fullhd 24p a cél.
A jelölt a Canon 200D lenne, Sigma 17-50 f2.8 és Canon 50 f1.8 objektívekkel (+sd kártya, aksik).
A keret 800-1000EUR.
Több videós review-ban azt írják, hogy a 200D-800D-77D között videós szempontból nincs jelentős különbség.
Ezt meg tudja erősíteni valaki?
Illetve a Sigma 17-50 helyett érdemesebb inkább a bundle-be kapható Canon 18-135 objektívet választani?

(#37428) amulet


amulet
senior tag

Canon M50 adapterre(Canon EF-EOS M)l használható egy canon 70-200 f4-es USM objektív gond nélkül? Gondolk itt az autofocusra, érzékelőkre, stb...

(#37429) PuMbA válasza #54625216 (#37427) üzenetére


PuMbA
titán

200D nem tud digitális stabilizálást, de azzal valamennyire romlik a képminőség :)

"Illetve a Sigma 17-50 helyett érdemesebb inkább a bundle-be kapható Canon 18-135 objektívet választani?

Kérdés, hogy kell-e az f/2.8 vagy nem.

(#37428) amulet: Persze, hogy működik, hiszen az adapter valójában csak annyit csinál, hogy eltolja DSLR-nek megfelelő távolságra az obit.

[ Szerkesztve ]

(#37430) #54625216 válasza PuMbA (#37429) üzenetére


#54625216
törölt tag

Közben volt alkalmam végigtapogatni a dslr felhozatalt egy bécsi mediamarktban és úgy tűnik, hogy a canon 200d csak 25p-t tud, 24p-t nem, legalábbis a 24p nem volt a választható videó módok között.
Lehet, hogy kénytelen leszek emelni a költségvetésen és bevállalni valamelyik 4k-s milc-et videózáshoz. :F

(#37431) Pelican válasza #54625216 (#37430) üzenetére


Pelican
őstag

Állítsd át a video system-et NTSC-re és lesz 24p

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#37432) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

sziasztok !

Szeretnék valamikor vázat cserélni, mert sajnos nagyon érzem, hogy kinőttem a jelenlegit
Igazából "okosabb" cuccot szeretnék magamnak, nem mellesleg a full frame is jól jönne minőség terén
Jelenleg egy Canon 50D-t használok
Amit kinéztem, mert hogy ISO-ban klasszisokkal jobb mint a legtöbb gép az a
Canon 6D lenne ( nem mark II )
Árban 250 körül már be lehetne szerezni
Kérdésem, hogy megérné e vagy érdemesebb lenne még egy kategóriát ugrani és zsebbenyúlósan ( hitelre )
egy 5D mark iii vagy 4 -re beruházni ?

Köszi

(#37433) p_adam válasza SkyTrancer (#37432) üzenetére


p_adam
addikt

Az 5D Mark III vagy Mark IV olyan dolgokat tud, ami a legtöbb felhasználó számára felesleges, a 6D (vagy Mark II, ami egyébként sokkal jobb, mint a híre) tudása fotók terén szerintem bőven elegendő. Ahogy az lenni szokott, az objektívek, amik ennél fontosabbak, ugyanis pl. a crop szenzorra tervezett EF-S objektívek ezen vázak egyikén sem használhatók, csakis a 'sima' EF objektívek.

[ Szerkesztve ]

(#37434) SkyTrancer válasza p_adam (#37433) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

jelenleg sajnos egy kevés fényerős objektívem van, ami nagyjából le is fedi azt a teret amit én fotózok
de emiatt is szeretnék egy 6d-t kb amiben nem gond ha az ISO-t 800- vagy 1600-ra állítom, mert még elviselhető a kép
Egy Sigma 24-105 F4 ART obit használok jelenleg.
Ez képminőségben szerintem rendben lenne, 6d-vel meg gondolom sokkal több is kijönne vele
mint a jelenlegi 50d-vel

(#37435) wms válasza SkyTrancer (#37434) üzenetére


wms
senior tag

Az újabb Aps.c-s vázak, 70D, 800D, 77D, 80D, egész jól bírják a magasabb iso-t. :K

(#37436) p_adam válasza SkyTrancer (#37434) üzenetére


p_adam
addikt

Igen, ebben a FF sokkal jobb (és igazából ezen az ISO-n nem számottevő a különbség a négy említett FF gép között, mindegyik jó).

(#37437) p_adam válasza wms (#37435) üzenetére


p_adam
addikt

Annyira azért nem, a DXO pontok félrevezetőek a gyakorlattal szemben.

(#37438) SkyTrancer válasza p_adam (#37436) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Én ezen az 50D-n nem nagyon szeretem 800 fölé tekerni az iso-t mert már nagyon zavar
Persze lightroom-ban , photoshop-ban sokat tudok rajta javítani, de itt nem csak arról van szó
hogy iso, hanem nekem már a dinamikatartomány is esik nem keveset szóval lehet az lesz
hogy valamikor bemegyek egy media martkba és felrakom ezt az obit amit használok egy 6d-re aztán lövök egy két képet meg az enyémmel is
csak hogy lássam mennyiben lenne jobb

(#37439) wms válasza p_adam (#37437) üzenetére


wms
senior tag

Az 50D-hez képest gondoltam, nem FF-hez viszonyítva. :N

(#37440) torzo válasza SkyTrancer (#37434) üzenetére


torzo
Ármester

5dm3 most már elég barátságos áron is megvan használtan. Annak a váznak a használhatósága, kényelme most is top és durván jó a fókuszrendszere is. Ízig-vérig profi gép, a világ egyik legjobb dslr-je most is.
Iso-ban 12800-on még nagyon szépen dolgozik, szóval gyertyafényes fotókra is OK, minimál fényben is működik az AF.
A MarkIV nem annyival jobb, mint amennyivel drágább. Szenzora jobb, árnyékos részek utómunkájával már nincs gond, de más nagy különbséget nem tapasztaltam. Persze touch screen, dual-pixel AF. De ezek nem olyan lényegesek.

Ha megteheted, válaszd az 5dm3-at!

(#37441) p_adam válasza torzo (#37440) üzenetére


p_adam
addikt

Ezt a nem annyival jobb, mint amennyivel drágább dolgot az 5DIII és 6D között is ugyanúgy meg lehet ejteni ha valaki a középső pontot használja (mivel az a legpontosabb), a 6D pl. kevés fényben egy fokkal jobban képes fókuszálni, némileg halkabb is, képminőségben sincs különösebb különbség.
És mivel a 6D 'hobbi' gépnek van titulálva, sokkal könnyebb belőle újszerű darabot találni.

(#37442) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

pont ezt akartam kérdezni, hogy megérné azt a felárat ?
Én leginkább portrézok, meg lődörgök a városban, de tekintve hogy egyetlen egy objektívem van jelenleg
hatalmas dolgokat nem tudok kihozni egyikből sem
városi a kis látó miatt, porté meg teljes alakos fotók meg a kis fényerő miatt nem a legjobb
igazából f4-en nem nagyon tudom mosni a hátteret
Viszont ha már trükközni kell, vágás stb, legalább jó minőség legyen a kép, és hát az 50d fókuszrendszere nem az igazi
de hát 10 éves na
60 ért vettem 1 éve

[ Szerkesztve ]

(#37443) p_adam válasza SkyTrancer (#37442) üzenetére


p_adam
addikt

A FF-APS-C dolgon kívül az objektív nagyobb differenciát jelent (egyébként akár még a régi vázzal is, pl. egy fényerősebb fix Canon L objektív jobban fog fókuszálni, mint egy Sigma zoom, persze nem is annyiba kerül)

(#37444) SkyTrancer válasza p_adam (#37443) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

AZt nem tudom, sajnos még nem volt a kezemben canon L obi
viszont ennek a párja 24-105L képminőségben rosszabb mint a sigma,
nem mellesleg olcsóbb is volt ez
emiatt választottam ezt, ráérek én fotózni, csak hát na...
ahogy ezt a tesztet nézem 6d-hez képest persze ütősebb az 5d mark4 de iso-ban annyira nem gázos
hozzá képest
ár értékben csak ezt az oldalt megnézve 6d felé hajlok
[link]

(#37445) p_adam válasza SkyTrancer (#37444) üzenetére


p_adam
addikt

Többször nem írom le :) Szvsz az objektív sokkal nagyobb különbséget jelent
És hát persze, egy jóval régebbi Canon 24-105 nem lesz olyan jó mint az újabb Sigma, de nem is ezeket ajánlottam, még egy EF 85 1.8-al is több, mint két fényértéket lehet nyerni, ami óriási különbség.

(#37446) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

igen persze, csak hát az meg fix
szóval mivel egy objektívet szerettem volna, ami lefedi azt amit szeretnék így mást nem találtam
még a tamron 24-70-es 2.8-as obi jött szóba de a 70 már kevés
de hát az már megvan, most a gép volt ami érdekes, mert kevésnek érzem mind a dinamika tartományt
mind a tudást és a képminőséget is
Na majd meglátom

[ Szerkesztve ]

(#37447) Pelican válasza SkyTrancer (#37432) üzenetére


Pelican
őstag

Kinőtted? Tehát van olyan képed, ami csak azért nem világklasszis, mert nem elég az 50D által kínált minőség? :)
A 6D-vel pont olyan jó (vagy rossz) képeket fogsz lőni, mint az 50D-vel...
Hitelre hobbi gépet venni meg... :Y

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#37448) torzo válasza p_adam (#37445) üzenetére


torzo
Ármester

Almát hasonlítotok körtével. Hiába fényerős az optika, nem nyersz vele isot, mert a téma határozza meg a rekeszértéket. Nem lehet 1.8 rekesszel portrézni, csoportot fotózni, mert a DOF használhatatlanul szűk.
Kell a nagy szenzor, hogy bátran használhass magas isot és a témához illő szűkebb rekeszt.

A kolléga törekvése helyes, jelentős különbség lesz a FF számára. Az optikája pedig elég jó darab.

A látószeöget pedig be sem hoztuk a képbe, ami ugye szintén nagy kérdés tud lenni. A 24-105 FF-re szerkesztett optika, nagy szenzor kell neki.

(#37449) *Ropi* válasza SkyTrancer (#37444) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az újabb, STM-es 24-105/4L Canon viszont párban van képminőségben és árban is a Sigmával, és azzal nem lesz inkompatibilitási problémád, mint a 3rd party üvegekkel sokszor. Plusz a Canon időjárásálló, viszont a Sigma képstabija egy idő után kikapcsol, ami hosszú záridős képeknél elég kínos (vagy mindig nyomogatni kell az expógombot félig).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#37450) SkyTrancer válasza Pelican (#37447) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Igen kinőttem, mert csak azért nem lett világklasszis a kép, mert a 10 ből csak 6-7 nél találta el pont a fókuszt
lés természetesen pont abból a háromból lett volna a legjobb
4 ember 4 kutya volt egyébként a téma
Szóval kell a jobb cucc, a fent említett más okokból is
hitelre venném, mert azért járkálok is fotózni amiből csurran cseppen mindig
Egyszer majd behozza
bár nagy pályára nem törekszem persze, csak ha már kiadok valamit a kezemből akkor az olyan legyen hogy legalább nekem tetsszen

ropi
én hosszú záridős képeknél ( állványról ) eleve kikapcsolom a stabit, mert csak bezavar a fix képbe

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.